Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60651) csab2 válasza dokee78 (#60650) üzenetére


csab2
veterán

Azt tudom, hogy az Edge Led hajlamos rá. Az előző tévém Edge Led-es volt, és akkor olvastam a fórumban. A Samum nagyon felhős volt. Ez a mostani (LF652V) Direct Led-es a téma összefoglaló szerint és egyáltalán nem felhősödik.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#60652) csab2


csab2
veterán

A Media Marktban már kapható az MR600, 13 000 forintba kerül. Szerintetek megéri?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#60653) blakey válasza dokee78 (#60650) üzenetére


blakey
titán

:N
Ha a gyártók odafigyelnének akkor ott sem lenne, de Edge LED esetén nehezebb a homogén hátteret biztosítani.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60654) aram01 válasza csab2 (#60652) üzenetére


aram01
nagyúr

szemétség hogy nem adják hozzá alapból, nekem az 55lb671-hez járt. csak azt használjuk, szeretjük :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#60655) Tibusz00 válasza yvsmad (#60639) üzenetére


Tibusz00
tag

Végig zongoráztam mind a 17 távirányítót, de egy sem működteti.
Az előző verzióban is csak részlegesen működött.
Gondoltam írok az LG-nek támogatásért - ezt javasolja a TV is - de körülményesnek érezném elmagyarázni, hogy 1 olyan verzióhoz kérjek javítást, ami meg sem jelent még. :)

(#60656) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Egyébként mi az alternatívája a Samsung UE40H6400-nek,mert piszkosul elkezdett drágulni?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#60657) Beni2360 válasza csab2 (#60652) üzenetére


Beni2360
félisten

MEG mert eddig nem lehetett kapni itthon, hanem lengyel honból volt 15k-ért.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60658) csab2 válasza aram01 (#60654) üzenetére


csab2
veterán

Ráadásul úgy nézem, hogy több gomb van rajta, mint a korábbi modelleken és gyakorlatilag teljesen kiváltja a hagyományos távirányítót. Igazán ezt adhatták volna a tévéhez!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#60659) aram01 válasza csab2 (#60658) üzenetére


aram01
nagyúr

nekem még az 500-as van, de azzal is kezelhetsz szinte mindent

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#60660) yvsmad válasza Ciccuka (#60656) üzenetére


yvsmad
őstag

LG-ből az LB650, 652 hasonló szintű tévé. Esetleg a 670, 671.

[ Szerkesztve ]

(#60661) embe válasza csab2 (#60658) üzenetére


embe
nagyúr

Igen, erről beszéltem, hogy itt már megvannak azok a dedikált gombok, amik esetleg az 500-ason nincsenek.

Aki az 500-as MR-t használja: Nektek meddig bírja az elem a távban? nekem a hozzáadott 3-4 hónap alatt lemerült. Ennyit bírt egy minőségi elem. Most Energizer akkut tettem bele.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#60662) yvsmad válasza embe (#60661) üzenetére


yvsmad
őstag

Duracell v. Energizer alkáli elemet tegyél bele, ezeknek a legjobb a regenerációs képessége.
Az akku 1,5 V helyett csak 1,2 V-os, hamar eléri majd a küszöbszintet, ami alatt újra kell tölteni. Én ezért szoktam le a ceruzaakkukról, mert marha drágák és hamar merülnek, akármekkora kapacitás is van rájuk írva, eleve 20% hátránnyal indulnak az elemekkel szemben.

[ Szerkesztve ]

(#60663) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! ilyen [link] távirányítót hol tudnék vásárolni?

(#60664) yvsmad válasza K Norbi (#60663) üzenetére


yvsmad
őstag

Márkaszervizbe besétálsz, ott minden gyári tartozék megrendelhető.

(#60665) embe válasza yvsmad (#60662) üzenetére


embe
nagyúr

Én meg pont emiatt kezdek leszokni az elemekről. A minőségi elemek drágák. Akkor az akku, legfeljebb töltöm.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#60666) #94529552 válasza fecosrac (#60631) üzenetére


#94529552
törölt tag

Már hogy lenne csak 1 db HDMI ? Még a legalapabb 28 és 32"-os FHD LG-ben is 2 csati van.
Az LG 42UB820V-ben 3 db HDMI csatlakozó van.

(#60645) csab2 2. Nem kötelező kivenni a kártyát újabb hangolás esetén, nincs ilyen előírás, ez csak a szolgáltatók javaslata.

[ Szerkesztve ]

(#60667) K Norbi válasza yvsmad (#60664) üzenetére


K Norbi
addikt

Pesten van! Mátészalkán nincs. :D vagy elküldik postán? Esetleg media markt, expert viszont eladók. ők tudnának rendelni az LG től?

[ Szerkesztve ]

(#60668) yvsmad válasza embe (#60665) üzenetére


yvsmad
őstag

Mert a minőségi akku az olcsó.
Mennyibe is kerül egy csomag Energizer AA akku gyorstöltővel együtt?
Ebből hány évig jó Energizer v. Duracell alkáli elemet vehetsz a távodba?

[ Szerkesztve ]

(#60669) Ciccuka válasza yvsmad (#60662) üzenetére


Ciccuka
veterán

Eneloop-ról hallottál -e már? Egyébként van AA méretű 1.6V-os újratölthető akkumulátor is.

A Lidl Tronic alacsony kisülésű akkuk is elég jók és olcsók is.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#60670) embe válasza yvsmad (#60668) üzenetére


embe
nagyúr

Töltőm megvolt, van kettő is. Egy Tesco gazdaságos, illetve egy Energizer 15 !!!! perces töltőm. Ezt a kettőt már nem emlékszem mennyiért vettem.
De a múlt héten vettem egy csomag ilyen akksit. Máshol ez 4eFt. volt, itt 2eFt.-ért vettem.
4 db. minőségi alkáli elemet 1000 Ft. alatt nem veszek meg. Így nekem jobban megéri az akksi.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#60671) TRob1 válasza yvsmad (#60668) üzenetére


TRob1
veterán

Veszel ReadyToUse tölthető elemet. Ha nem használod, akkor kb nem is merül (na jó, egy 1év alatt kb 10%-ot) Ellenben töltöd ezerszer... akkor mi is éri meg jobban?

Az alább említett Eneloop az egyik legjobb ilyen akku (és talán a legelső is?)

Töltőt meg ugye egyszer veszel, az akkuk meg bármi másba is jók/kellhetnek...

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#60672) csab2 válasza K Norbi (#60667) üzenetére


csab2
veterán

Kérdezd meg itt, élő chaten. Nekem pont ma ugyanitt hívták fel a figyelmemet arra, hogy az MR600 kapható a Media Marktban.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#60673) csab2 válasza #94529552 (#60666) üzenetére


csab2
veterán

De ha benne van a modul, akkor mindenre azt írja, hogy kódolt.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#60674) yvsmad válasza Ciccuka (#60669) üzenetére


yvsmad
őstag

Eneloopról hallottam, lassabban merül terheletlen állapotban, mint a normál ceruzaakku. Viszont a céges fényképezőben is hamarabb merül, mint egy rendes alkáli elem. Komolyabb használat esetén 4 db Eneloop 1 év után kuka. Itt viszont konkrétan és Powerbase akkukról volt szó, ami azért nem Eneloop.
Az 1,6V jó ötlet, jó lenne, ha elterjedne.

[ Szerkesztve ]

(#60675) yvsmad válasza TRob1 (#60671) üzenetére


yvsmad
őstag

Az volt a gond, hogy Embe távjában az elem 2 hónap alatt lemerült.
Akkor hogy is bírná egy 20%-kal alacsonyabb névleges feszültségű Powerbase akku (ami üresben is lemerül 1 év alatt, nem hogy használatban) egy 1év alatt kb 10%-ot? A 10% merülés 3-4 hét alatt megtörténik, ami 1,2 V névleges fesz.esetén 1,08 V (a jobbféle alkáli elem még ekkor is 1,4 V fölött jár), lehet tölteni.
Az Eneloopot meg ne emlegesd, mert nem olyan akkukról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#60676) blakey válasza K Norbi (#60663) üzenetére


blakey
titán

Itt

Amúgy a mai akkuk nagyon jól bírják, van még Sanyo Eneloopom, Varta akkum, nagyon jól bírják, billentyűzetben, trackpadben, egérben használom napi 8-10 órát, kb 2-3 hónap alatt merülnek le, szóval annyira nem rosszak.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60677) embe válasza yvsmad (#60675) üzenetére


embe
nagyúr

3-4 hónapot írtam. És azt hogy most Energizer akksit tettem bele. :B
Egyébként a linkelt akksiról nem írtak rosszat, és nem is a nagyon olcsó árkategóriába tartozik. [link]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#60678) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

LG42LM660 al kapcsolatos kérdésem van. Hogy lehet azt beállítani a tévével, hogy ne kelljen minden bekapcsolás után csatlakoztatni {jelszót is újra beirni} a vezeték nélküli hálózathoz?

Köszi

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#60679) yvsmad válasza K Norbi (#60667) üzenetére


yvsmad
őstag

Nyíregyházán is van, nem kell Pestig sétálni.
De az MM is be tud szerezni pótalkatrészt.

(#60680) yvsmad válasza embe (#60677) üzenetére


yvsmad
őstag

Egyébként mindegy, csak most jött ki belőlem, ezért kiírtam magamból.
Normál, alacsony fogyasztású távba az amúgy magától is merülő átlagos akku nem jó ötlet, ebből a szempontból lenne jó az Eneloop, de akkor ágyuval lőnénk verébre. Egy 6 ezres normál akkucsomag töltővel kb. 24 db Duracell elem árába kerül, ami normál távnál 2-esével számolva minimum 12 évig elég, de lehet akár a duplája is. Ennyi idő felett érné meg az akku, de addigra már régen a kukában van töltőstől, mindenestől..
Nagyobb fogyasztású cuccoknál, gyakori használat esetén meg az 1,6 V-os akku lenne jó megoldás, de az még ritkább. Fényképezőbe is a spéci Li-(ion) akku a jobb, aminek annyi a névleges feszültsége, mint amennyit a gép vár és nem 20%-kal kevesebbről indul, és intenzív használat esetén is hosszabb az élettartama.

[ Szerkesztve ]

(#60681) K Norbi válasza blakey (#60676) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszi! :R

(#60679) yvsmad :R :R na majd bemegyek megkérdem mennyiért hoznának, de szerintem az e bay ről olcsóbb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#60682) K Norbi válasza K Norbi (#60681) üzenetére


K Norbi
addikt

Az e bay es utángyártott! It looks the same as % original BRAND NEW :Y :Y
Ennek a Nyíregyi szervizesnek elég sunyi képe van, kinézném belőle hogy hátra bemenne, és csak neked egy 10 es, és valami gányolt használtat hozzám vágna. ;] Manapság ez megy

[ Szerkesztve ]

(#60683) yvsmad válasza K Norbi (#60682) üzenetére


yvsmad
őstag

Az Amazonon is volt 10 EUR körül, de azt írják, már nem kapható.
Az új be van csomagolva, neked kell kibontani.
De egyébként te tudod, ha az MM-ben jobban bízol, akkor rendeld meg onnan.

[ Szerkesztve ]

(#60684) #94529552 válasza embe (#60670) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jókat írnak itt is a PowerBase akkumulátorokról. Hasonló előtöltött(Ready To Use) 4 db-os akkut lehet kapni időnként az Aldi, vagy talán még a Lidl-ben is, asszem 1000 Ft volt a 4 db. Első alkalommal nálam az egérben annyi ideig bírta, mint egy márkásabb elem. Töltő nekem is van, szóval... :R

(#60685) yvsmad válasza #94529552 (#60684) üzenetére


yvsmad
őstag

Na mindegy, én 1,2V-os akkut nem veszek többet 1,5V elem helyére, az biztos.
2 elem esetén 3V helyett csak 2,4V, 4 elem esetében 6V helyett csak 4,8V max. töltött állapotban is. Ez azért már nem hangzik olyan jól. Néhány cucc el sem indul ennyitől, vagy hamar feladja.
Tehát az, hogy meddig bírják, függ attól is, hogy az adott készüléknek mi az a minimum küszöbfeszültsége, ami alatt már nem megy rendesen, szóval ez nem biztos, hogy az akku erénye, inkább a készüléké, amibe tették.
Ha az 1,6 V-os akku elterjed, akkor majd szóljatok.

[ Szerkesztve ]

(#60686) direwolf válasza yvsmad (#60685) üzenetére


direwolf
őstag

Az a helyzet, hogy rosszul gondolod. A feszültség csak akkor számít, ha az eszköz tervezésekor hogy is mondjam, elkúrtak valamit :) Nem szokás ennyire kicentizni a kapcsolási feszkókat. Attól, hogy kisebb a fesz, nem fogja kevesebb ideig bírni az akku, mert nem ez számít. Ezért is a teljesítmény a mérőszámuk.
Ha nem akarod, hogy lemerüljön tárolás közben az akku, akkor olyant kell venni, aminek alacsony az önkisülése (Sanyo Eneloop, Varta Ready2Use, GP ReCyco stb.) Ezek egy év alatt max 20%-ot merülnek a fiókban.

Egyébként egy példa: van egy időjárás állomásom, ami sajna eléggé ki van centizve ilyen szempontból, és a sima szárazelemek elég hamar megadják magukat benne (jelzi, hogy kevés a szufla, és egy idő után már nem látszik az LCD) Namost az ezekből kivett "lemerült" elemek még vígan elmennek egy évet távirányítóban. Meguntam, raktam bele akkukat. Az első pillanattól kezdve jelzi, hogy gyengék, és halványabb is az LCD, de simán 2x annyi ideig elmegy így mint az elemekkel.
Az akkuk merülési karakterisztikája más, nem olyan lineáris, mint a szárazelemeké.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#60687) Watt25 válasza yvsmad (#60685) üzenetére


Watt25
veterán

Néhány cucc el sem indul ennyitől,
Soha nem tapasztaltam még ilyet.
Ha az 1,6 V-os akku elterjed, akkor majd szóljatok.
Elterjed? Mi az, hogy elterjed? Miért fontos az, hogy a szomszédnak is legyen? :) A lényeg, hogy lehet-e kapni, nem?
Lehet.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#60688) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Ez a tv most jó vétel?
[link]
ÁFA nélküli nap van a MM-ban.

(#60689) dokee78


dokee78
félisten

630V és 632V között mi a különbség?
Színe?

(#60690) amtibacsi


amtibacsi
aktív tag

Felraktam én is ezt az új szoftot. (LB650V) Sebességben nem látok változást, szerintem minden olyan, mint volt. A beállítások megnyomása után még két gombot kell megnyomni teljesen feleslegesen, ezt simán elrontották szerintem. A jobb oldalt felugró ikonok meg teljesen felesleges funkciók szerintem, mind olyan, hogy egyszer beállítod, aztán úgy jó, ahogy van. Ami jobb lett, az a jobb oldali műsortábla, az valóban jó gyors lett, jól használható, az tetszik. A jobbra nyíllal is be lehet lépni, ez is piros pont. Az OK gombra bejövő információ viszont nem tetszik, felülre került és sokkal kisebbek lettek a betűk, de ez az én bajom, hogy rosszul látom. Gondolom van pár sas a csapatban LG-éknél :-) A karakterkészlet természetesen ugyan olyan rossz, mint volt. Megjelent egy My program menü is, nem tudom mire jó, mikor van vagy 6 féle kedvencek beállítás és ez is arra jó. Talán annyi, hogy gyorsabban elérhető. Valaki írta, hogy a boot is gyorsabb lett, lemértem, nálam nem változott. Csatornaváltás maradt lassú, bár a feliratok gyorsabban változnak, ha folyamatosan nyomom a billentyűt. Összességében nem látok szinte semmi javulást. Talán még fog ez változni, ha kiadják a véglegest.

[ Szerkesztve ]

(#60691) szente


szente
addikt

Nem tudom, hogy linkelte e már valaki, de ha valaki ki akarja próbálni a Magic Remote-t, akkor itt egy app, ami MR-t csinál az Androidos telefonból: [link] WebOS-es TV-hez jó.

(#60692) wong kok wah válasza amtibacsi (#60690) üzenetére


wong kok wah
senior tag

A sebesség szerintem sem változott.. :(
Mondjuk tehetnének bele egy gyors Sleep (elalvás időzítő) beállítást, ne kelljen csomó gombot megyomni és fél percet várni mire belép. Mert addigra felébredek teljesen..:) (akkor szoktam bekapcsolni hamár kezdek elálmosodni)

[ Szerkesztve ]

(#60693) szasanyi


szasanyi
félisten

TV vásárláson gondolkodom, és elsősorban a relatíve jó miatt az LG 42LF652V jön szóba. Érdeklődnék, hogy - elsősorban tapasztalat alapján - mi a vélemény erről a készülékről? Sajnos tesztet nem találtam, mert érdekelne a képminőség (TV is nem csak BD estén) és az USB-n történő HD videók lejátszása. Az infókat és a segítséget előre is köszönöm! :R

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#60694) mastodon válasza szente (#60691) üzenetére


mastodon
aktív tag

Miben jobb az LG Mobile Magic Remote, mint az LG TV Plus?

[ Szerkesztve ]

(#60695) Beni2360 válasza mastodon (#60694) üzenetére


Beni2360
félisten

Az, hogy nekem pl a mr nem megy fel a telóra vagyis nem kopb... a másik igen.
feltettem az LG TV Plust és szuper.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60696) cyanID


cyanID
tag

Per pillanat 49" ban melyik a legjobb ár-érték arányú közép kat. uhd/esetleg fhd tv?

Fontos: világos, fehér szín
vékony keret
játékra (alacsony input lag)
talp középen

Milyen a szervizhatter alapvetően? ... házhoz jönnek pl?

(#60697) #94529552 válasza wong kok wah (#60692) üzenetére


#94529552
törölt tag

Gyorsabb lett minden a 671-ben. Ott van jobb oldalt a gyors menüben az Elalvás időzítő, és azonnal belép. Jobra balra az időt állítod, majd a settings gomb kilép. Feltetted az új fw-t?

(#60698) Laca0 válasza fecosrac (#60644) üzenetére


Laca0
addikt

Általános tévézéshez teljesen jó a hangja. Kicsit véknyabb, mint pl. a samsung-okon, de legalább érthetőségben jobb. Filmezéshez erősítőre küldöm a hangot.
De vannak olyan filmek, ahol nem jól van keverve a beszéd és az effekt, akkor a tévé hangszóróját használjuk a jobb érthetőség miatt.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#60699) ilyenezalaci válasza amtibacsi (#60690) üzenetére


ilyenezalaci
tag

Reset megvolt? Ha nem, akkor érdemes megpróbálni.

(#60700) wong kok wah válasza #94529552 (#60697) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Igen ott van a "gyorsmenüben" ... de egyszerűen gyorsan előhozni csak a sima távval lehet?!
Nem vettem észre semmi gyorsulást a 671 -esen az új SW-vel.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.