Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61351) nemurea válasza yvsmad (#61340) üzenetére


nemurea
aktív tag

Uraim és Hölgyeim, köszönöm a tippeket, de higgyétek el, nem kevés órát és google kutakodást és némi pénzt (pci-e-s capture card, nem túl gyakori) fektettem ebbe a szimpla megosztásos történetbe :-)

OK, akkor egy kis háttér: igen, 1 STB-unk van, egyébként SAT a Telekomtól. Ez a nappaliba érkezik az ottani tévéhez. Nem akarok 2. STB-ot (vagy kártyát), mert igen, fizetős, de emellett alig nézünk tévét, emiatt nem érdemes, illetve kábelezni is kellene (koax). Ellenben UTP-vel az egész ház be van hálózva, így hát adja magát, hogy a hálóban lévő okostévére ezen vigyem a képet azon ritka alkalmakkor, ha este, az ágyban szeretnénk egy filmet a tévéből megnézni.

Nem akarok ingyenes DVB-T-t, mert tetőantenna kell hozzá (kipróbáltam...). Szintén vezetékezés födémen keresztül. És hát a T-nél van családi csomagom...

Igen, a hálóban lévő okostévé mellé vehetnék egy okos médiaboxot (esetleg rPi-t), az fogadhatná a streamet, de minek, ha egyszer a tévé is okos? Nem azért van a hátulján az ethernet aljzat, meg a smart gomb a távirányítón?

Szóval akkor az eredeti feltevéshez: inkább DLNA-t csiholjak ki a HTPC-ből, vagy lehet fejlettebb videólejátszó programot telepíteni a tévére? Vélemény?

(#61352) *H* válasza rongylab (#61350) üzenetére


*H*
aktív tag

Ha bezáródik az egyik ablak, indítsd újra a PC-t és utána próbáld meg ismét. Először startDNS utána startHTTP (szerintem ez záródik be neked).
Nem szükséges kábeles kapcsolat, vezeték nélkül is ugyanúgy működik.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#61353) rongylab válasza *H* (#61352) üzenetére


rongylab
tag

A másodiknak indított záródik be, és syntax errror in line 61.. hibát ír ki.

(#61354) yvsmad válasza nemurea (#61351) üzenetére


yvsmad
őstag

A T-Home-tól tartottam, oda nem jó a tévék sok beépített dekódere.
Ha a tévédnek DLNA kell, akkor egyértelmű, csinálj azt.
Egyébként az öcsémnek is van rPi-je az LN575 és HTPC mellé, mert sok minden másra is jó.

[ Szerkesztve ]

(#61355) tgeeb92


tgeeb92
tag

Sziasztok!

Sajnos most már nem sok helyen kapható az LG 55LB730V (2014) típusú tv! kb 5-6 bolt árul még pár darabot!
De helyette ajánlják az 55LF652V (2015) típusút! De nekem sokkal jobban bejön a 730V típus!
Vélemények? Melyiket ajánlanátok gyorsan? áraik kb. egyformák!

(#61356) olasz69 válasza tgeeb92 (#61355) üzenetére


olasz69
senior tag

LB730v

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61357) olasz69


olasz69
senior tag

DownGrade WebOs Oroszul

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61358) olasz69 válasza olasz69 (#61357) üzenetére


olasz69
senior tag

Feltettem a datára ,hogy mindenki le tudja tölteni!

[*H* féle downgrade] :Y

A leírás és a linkek a pdf-ben! Ide is kiteszem! :F

[LgDTVUpDater_2015.zip]

[LgDTVUpDater_Izm_05_2015.zip]

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61359) *H* válasza olasz69 (#61358) üzenetére


*H*
aktív tag

Van újabb is, amiben már LF/UF modellekhez is vannak fájlok:

LgDTVUpDater_Izm_08_2015

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#61360) Yogi Bear


Yogi Bear
aktív tag

2 hete rendeltem Media Marktból "ÁFA mentesen" egy 55UF8517 tv-t. MM e-mailben közölte, hogy a beszállító nem tud szállítani belőle, mert kifutott, úgyhogy tárgytalan a rendelésem az ÁSZF §4 alapján.

Más is járt így ezzel a remek akcióval?

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#61361) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Olvastam pár oldalt, és akkor most pontosan melyik a legújabb szoftver az 55lb730-hoz? Vagy pont abban van a fakó háttér, stb? - mert akkor inkább hanyagolom.
Amennyiben ilyen hibával nem találkoztatatok, akkor viszont frissíteném.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#61362) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Még lenne egy kicsit összetett kérdésem hátha..

1.
Adott a következő konfig:

Dell 7537 laptop és a LG 55LB730V És jelenleg (ha minden igaz jövőhéten megjön az Lg BH9540TW házimozi is.) de addig is egy panasonic alap házimozi ami ahogy néztem csak akkor tud 5.1 hangot adni ha DVD lemezt játszom le róla. Mivel ha pl digital in re állítom, akkor a két hátsó sugárzót nem tudom állítani, pl hangerejét stb...olyan mintha nem lenne. (de ezt lehet rosszul gondolom) ezen még nincs HDMi bemenet csak digital in.

Szóval a laptopról HDMi (1.4) kábelen megyek a Tv-be. Ha lejátszok egy HD filmet amin 5.1 hang van, akkor lehetséges hogy azért látok a vezérlőpultban a hangoknál a tv tulajdonságainál csak 2 chanelt, mert ennyit tud a tv?

Csak azért kérdem mert ha WiDi funkcióval megyek a tv-re akkor a WiDi tulajdonságainál 5.1 chanelt látok, viszont az igaz hogy azon belül szintén csak 2 chanelt.

Tehát ha meglesz az LG házimozim, akkor fogja tudni fogadni az 5.1 hangot? Jól gondolom hogy ilyen esetben semmi köze a laptop hangkártyájának az 5.1-hez? mármint digitálisan kerül át az 5.1 hang jel, és majd az LG házimozi fogja azt "legenerálni".

2.

Ha meg lesz az LG házimozi, ha ezt a sorrendet követem:
Laptop -hdmi- TV -otikai- Lg házimozi, akkor is lesz 5.1? tehát a tv magát a jelet továbbítja majd a házimozinak 5.1 ben? vagy leveszi 2 re? érdekes kérdések, esetleg valakinek tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#61363) alexander12


alexander12
aktív tag

Sziasztok, nekem 32llb650v tv-m van. Megpróbáltam feltenni az új frissítést. Lefut és a végén kiírja hogy a frissítés nem sikerült. Ez mitől lehet?

kíváncsi, OP8T

(#61364) amtibacsi válasza alexander12 (#61363) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Hibás lehet a letöltött file vagy nem oda való. Töltsd le újból

(#61365) olasz69 válasza *H* (#61359) üzenetére


olasz69
senior tag

Üdv!
Megcsinálom az új pdf-et és a datás linkedet teszem bele! :R
A régit törlöm!

WebOs DownGrade

[A legújabb *H*-féle downgrade]

[LgDTVUpDater_2015.zip]

[LgDTVUpDater_Izm_08_2015.zip]

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61366) crosgals


crosgals
tag

Üdv urak!
Segitséget szeretnék kérni!
Van egy LG 32LS 570S-ZB tv-m Digi a szolgáltatóm.
Hogy tudnám a beprogramozott csatorna sorrendet lementeni külső eszközre illetve visszatölteni külső eszközről?
A választ előre is köszönöm! :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

A privátokat hamarabb észreveszem!

(#61367) yvsmad válasza Yogi Bear (#61360) üzenetére


yvsmad
őstag

Ez nem igaz, 2015-ös modell és még gyártják.
Szerintem az MM valamiért szabadult a készlettől és nem rendel újat, amíg nem változik a beszerzési ára.

(#61368) olasz69


olasz69
senior tag

LG 49UF8517 UHD 3D SMART LED Televízió

Ez jó vétel lehet? huncutka1029-nak is ilyen van,ha jól emlékszem...csak az 55"-os

55"-ban

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61369) yvsmad válasza fulton (#61362) üzenetére


yvsmad
őstag

1. Ha sztereó hangból akarsz 5.1-et csinálni, akkor kell hozzá egy Dolby ProLogic II vagy dts Neo:6 dekóder.
Van ilyen a Pana házimozidban? Ha igen, akkor kapcsold be.
Az új házimozidnak nem valószínű, hogy lesz HDMI bemenete, inkább csak optikai, de nézd meg a specifikációjában. Optikairól szerintem a mostani is fogad 5.1 hangot. Ebben nem lesz különbség a mostani Panától.
Inkább azt nézd meg, hogy a laptop milyen hangot küld ki a HDMI kimenetén. A számítógépben van szerintem a sztereó kimenet beállítva.

(#61370) Camelus válasza Yogi Bear (#61360) üzenetére


Camelus
csendes tag

Az UF széria hogyan futhatott ki? :Y Én elutaltam nekik a pénzt egy UF7707-re, remélem nem szórakoznak!

Nincs más hátra, mint előre!

(#61371) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Én még mindig a csatorna lementésénél tartok.
Megnézné valaki akinek LF (Webos2.0) van, hogy működik e?

Amit eddig csináltam:
Pen formázás Fat32-re. Működik, mivel tudtam tartalmat olvastatni róla (képek), majd ezután leformáztam a TV-vel is.

Beállítások -> Csatornák -> Csatornák másolása menü.

Itt 2 menüpont van
1. USB-tárolás csatornák másolásához. (Itt ki van választva és pipálva a bedugott pen)
2. USB a TV-re (itt csak visszatölteni tudom)

szóval hol lehet kimásolni?

(#61372) olasz69 válasza crosgals (#61366) üzenetére


olasz69
senior tag

Szerintem nézd meg a hotel mode-t :

A Q-Menu (settings) gombot nyomva tartod, megjelenik a menü. Vársz amíg eltűnik, akkor elengeded és 1105 + OK. Pár mp és megjelenik a Hotel menü.
Tv_link_loader / send_to_usb= csatornamentés!

_Dumber_ Nálunk az 1.3 WebOs-ben illetve az 1.4-ben is a csatornahangolás menüben van ,mentés usb-re Úgy emlékszem.....

csati hangolása/csati másolása/tv az usb-re-----usb a tv-hez

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61373) TRob1 válasza _Dumber_ (#61371) üzenetére


TRob1
veterán

Szerintem egyértelműen az 1-es. :U
Ha vissza akarod a tv-re másolni pl. a szerkesztettet, akkor meg a 2-es.
Más választásod nincs. :)

¤ R'n'R ¤

(#61374) _Dumber_ válasza olasz69 (#61372) üzenetére


_Dumber_
őstag

Na akkor ebből kimaradt :)

Egyébként a webos2.1 is működik a hotel mód (settings + 1105 +ok), de itt csak a Global Settings menthető vele. (gondolom ez nem a csatorna, vagy nem csak az)... nekem meg csak a csatornakiosztás kéne.

(#61373) TRob1:
nincs más választásom, csak azzal meg nem csinál semmit...

--
szerk:
teszteltem... csak a csatornákat nem sikerült kimentenem..
DE

Ha a hotel mode-ból kimentem a global settings-et, akkor a rendes menü csatornák visszatöltésével már sikerül (vsz a globalból kiszedi a csatornákat)... azt hogy mást is visszatölt e azt még tesztelnem kell.

[ Szerkesztve ]

(#61375) olasz69 válasza _Dumber_ (#61374) üzenetére


olasz69
senior tag

csatorna hangolása/csatorna másolása/tv az usb-re----------usb a tv-hez( legalul nincs?)

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61376) Dezső73 válasza olasz69 (#61368) üzenetére


Dezső73
csendes tag

Szerintem ez jó vétel most : http://www.aqua.hu/lg-55ub850v-55-ultra-hd-3d-smart-led-tv-1000hz-mcibeepitett-wi-fiwi-di-304823.html
335 db ezresért.

[ Szerkesztve ]

(#61377) asturel


asturel
őstag

WebOS 2.x -en próbálta már valaki a PlayZ -t? Először kipróbáltam volna az ingyenes megoldást, igaz ez a zip 2014-es (20140911130817_237576.zip) volt, ezt nem is láttam a my apps alatt, ezután githubról letöltött forrásból csináltam egy csomagot, ezt már látja a my apps alatt de el sem indul.. így meg nem adok ki érte 1000 HUF-ot, hogy ki se próbáltam...

(#61378) _Dumber_ válasza olasz69 (#61375) üzenetére


_Dumber_
őstag

Ennyi van:

[ Szerkesztve ]

(#61379) fulton válasza yvsmad (#61369) üzenetére


fulton
addikt

Nem akarok sztereobol 5.1 hanem alapban azt akarom hogy 5.1 hangot küldjön ki a laptop, de arra gondolok a laptop érzékeli az eszközt és annak fügvényében küldi ki a hangot, és ha azt nem tudja az 5.1 akkor nem is fog csak sztereo jelet küldeni neki.

Van itt olyan akinek megy laptopról hdmi kábelen át az 5.1 akárt tv-n keresztül házimozin, vagy közvetlen házimozin?

(#61380) asturel válasza asturel (#61377) üzenetére


asturel
őstag

Közben sikerült, viszont elvileg a Plex official app is elérhető store-ban? Még mindig kell hozzá Plex Pass? (2.x-re azt olvastam hogy lg visszadobta az appot és 27-én küldték be újra review-ra így én nem látom, csak weben a store-ban viszont ott meg nem kompatibilis (nyílván))

(#61381) yvsmad válasza fulton (#61379) üzenetére


yvsmad
őstag

Szerintem a hangkártya beállításainál kell keresgélned.

(#61382) Jakuzakill


Jakuzakill
csendes tag

Üdv All ! Tanácsot szeretnek kérni , lg 55 la690s vs. Lg 55 lb730v . Ki melyik típust javasolná ? Előre is köszönöm :)

(#61383) #94529552 válasza fulton (#61362) üzenetére


#94529552
törölt tag

Már útban van az LG házimozi? Mert szerintem sokkal jobban járnál egy Házimozi erősítővel, + egy 5.0 vagy 5.1.es hangfallal. Például a Onkyo HT-RC 630+ Vannak itt direkt a témával foglalkozó fórumok: [link] ,, [link] Az ottani összefoglalót is érdemes elolvasni.

(#61384) Yogi Bear válasza Camelus (#61370) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

Szó szerint ezt írták (megrendelve 55UF8517):

"Köszönjük levelét!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy beszállítónk legújabb információja alapján az Ön által megrendelt termék kifutott, áruházunk nem forgalmazza tovább,azért rendelése hamarosan törlésre kerül, melyről rendszerünk egy automatikus e-mail értesítést küld Önnek.

Elnézést kérünk az okozott kellemetlenségekért!

Amennyiben talál az igényeinek megfelelő, másik terméket kínálatunkban, Ügyfélszolgálatunk készséggel áll rendelkezésére és a már megfizetett vételár átcsoportosításával egy új rendelést rögzítünk Önnek.

Megértését és türelmét ezúton is köszönjük!"

Ez van. Csak én jártam így egyedül? Mondjuk az automatikus levél sem jött még meg.

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#61385) Yogi Bear válasza fulton (#61379) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

Nálam így van: PC <HDMI kábel> Erősítő <HDMI kábel> TV és így működik rendesen.

[ Szerkesztve ]

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#61386) yvsmad válasza Jakuzakill (#61382) üzenetére


yvsmad
őstag

Az LA két évvel ezelőtti típus, valamilyen outletben láttad? Ráadásul alacsonyabb kategória is a 730-nál.

(#61387) Beni2360 válasza Jakuzakill (#61382) üzenetére


Beni2360
félisten

Ez nem kérdés: Lg 55 lb730v :C

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#61388) Jakuzakill válasza yvsmad (#61386) üzenetére


Jakuzakill
csendes tag

Igen,outletben találtam az edge LED vs direct LED dolog kérdéses leginkabb.

(#61389) olasz69 válasza _Dumber_ (#61378) üzenetére


olasz69
senior tag

Ahol a hangolást végzed?
Nincs ott? :F

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61390) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Erre valaki?
Az uhd-nak tartalom hiányában még mindig nem látom értelmét, aki hasonlóan gondolkozik és full hd-ra vesz nagy tvt, annak bátran ajánlom az lb730/731-es szériát, maximálisan meg vagyok vele elégedve. Nálam csak a pc van rákötve, tv adást nem nézünk rajta, csak a minőségi online téka csemegéit + ugye játékok. Valamivel több mint egy éve használom, megy is rendesen, jelenleg 6437 óra van benne.
Eddig tapasztalt hiányosságok:
- ritkán használom a tv rendszerét, de a webos 1. valamennyi tényleg lassú tud néha lenni

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#61391) yvsmad válasza Zsmester89 (#61390) üzenetére


yvsmad
őstag

A szoftvertől nem lesz fakó a háttér, semmilyen beállításhoz nem nyúl hozzá a frissítés.

(#61392) Zsmester89 válasza yvsmad (#61391) üzenetére


Zsmester89
őstag

Köszönöm, még egy linket kérhetek a legfrissebbről? :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#61393) yvsmad válasza Zsmester89 (#61392) üzenetére


yvsmad
őstag

Link: [25.10.02-2502]
Hozz létre egy LG_DTV könyvtárat egy pendrive-on és abba másold be.

[ Szerkesztve ]

(#61394) Zsmester89 válasza yvsmad (#61393) üzenetére


Zsmester89
őstag

Köszönöm!

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#61395) olasz69 válasza Zsmester89 (#61390) üzenetére


olasz69
senior tag

Sokkal jobban tetszik nekem az új FW. ami még egy béta ,hivatalos még nincs,mert tesztelik a "mérnökök" és a mérnökök,ez a második kiadása.
Az alap 1.3 nekem sokkal gördülékenyebb volt,ezen van még mit csiszolni szerintem!
Lb731v-m van teljesen megvagyok elégedve,nem bántam meg,hogy nem vettem meg az uhd-t amelyikben nem volt 3D :) (UB820V)

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61396) yvsmad válasza olasz69 (#61395) üzenetére


yvsmad
őstag

Én sem váltanék vissza a régire, de azért egy-két ötletem lenne még, hogy mit lehetne finomítani.
Egyszerű szoftveres dolgok, biztosan nem megoldhatatlan, csak az a kérdés, hogy mi a fejlesztők koncepciója.

[ Szerkesztve ]

(#61397) olasz69 válasza yvsmad (#61396) üzenetére


olasz69
senior tag

Ha már csak 80%-ban elérné a WebOs 2.0-át az már lehet rendben lenne,igaz az szépen megy az FHD-s készülékeken is,ami szinte megegyező Hardver mint a mi 7-es szériánk /2014-ből! illetve gyengébbeken is "muzsikálhat"...

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61398) Zsmester89


Zsmester89
őstag

04.41.32 fw 1.3.2-3232 webOS verzió-val frissítve lett az alább linkeltre :) Hát azért ég és föld, rendesen érezhető a gyorsulás.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#61399) olasz69 válasza Zsmester89 (#61398) üzenetére


olasz69
senior tag

Az biztos,de én a legfrissebb hivatalosra tettem fel! a 04.45.25.-re
Úgy azért más!

A DownGrade lehetősége aki kéri!

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61400) Zsmester89 válasza olasz69 (#61399) üzenetére


Zsmester89
őstag

Mivel másabb? Kevesebb változás?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.