Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61601) Neohero válasza *H* (#61599) üzenetére


Neohero
tag

Ez az összefoglaló jól jött volna akkor amikor itt a béta ajánlások megtörténtek. Akkor az emberek jobban tudtak volna mérlegelni hogy bevállalják-e vagy nem. Na mind1 én várok hátha megoldódik,aztán ha nem akkor nekifekszek a downgradnek. Bár nem szivesen akarok papírnehezéket csinálni a tv-ből ha valamit elrontok :U

Ráadásul ha véletlen gond lenne a tv-vel és marad a beta fw remélem a garizásnál nem kötnek bele.

[ Szerkesztve ]

(#61602) *H* válasza Neohero (#61601) üzenetére


*H*
aktív tag

Aki bétákat használ az tisztában van vele, hogy adódhatnak gondok. Ezt kell bevállalni vagy sem. Ha egy bugos béta kerül fel és attól elhasal a Tv akkor is mehet a szervizbe, erre is gondolni kell. Az esetlegesen szükséges downgrade csak másodlagos és lehet örülni, hogy egyáltalán megoldható.
Egyébként, ha béta, ha másik régiós verzió, stb., amelyiknek magasabb a verziója, nem frissíthető alacsonyabbra. Ez többször elhangzott már hónapokkal ezelőtt is, nem csak a béták kapcsán, de azoknál is nemegyszer.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#61603) Neohero válasza *H* (#61602) üzenetére


Neohero
tag

Azt tudtam hogy a magas nem frissíthető alacsonyra. Csak amikor kérdezték mint fentebb irtam akkor szó se esett arrol hogy a hivatalos kissebb verzioszámu is lehet. Az lett a válasz hogy a hivatalos ugy is magasabb számu lesz és simán rámegy. Nem szemrehányás csak kicsit parázok.

[ Szerkesztve ]

(#61604) Stevenstyle válasza Neohero (#61601) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Nem védeni akarom a kollégát, de egy béta verzión mit akarsz komolyabban mérlegelni? Egy béta verziót mindig saját felelősségre telepítesz, az említett dolgon kívül még lehet ezer és egy buktatója, nem csak Tv, bármi más esetében is. Ezért Béta! Nyilván nem feltétlenül adódnak komoly gondok mindig, de az esély jóval magasabb mint a stable-nél. Ez lehet maximum a mérlegelés alapja, de ehhez nincs szükség semmilyen összefoglalóra, a Béta szó kapcsán ezt tudod és vállalod, vagy nem vállalod!

(#61605) *H* válasza Neohero (#61603) üzenetére


*H*
aktív tag

Hogy a publikus változat milyen verziószámmal jön ki, azt előre sosem lehet biztosan tudni. Az alapverzió biztos magasabb lesz, mint az előző publikus, de ugye nem csak egy számból áll a verziószám. Ha visszaolvasol az előző verziónál is ez volt, tehát már emiatt is lehet ilyenekre számítani a jövőben is. Azért esélyes, hogy most is a 05.00.x marad, mert pl. a 04.55.x-ből lett 04.45.x, akkor is a második szám 10-zel csökkent. Most pedig a 05.10.x változott 05.00.x-re.
Van routered, PC-d, TV-d. Parázni nem kell, megoldható a downgrade.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#61606) rongylab


rongylab
tag

Valaki leírhatná hogy ha downgrade-el, és inditja a apache és a másik szervert. utána mit lát, illetve a tvn, mit csinál, mit nyom meg? ha elindította a downgrade-t azonnal megtalálja a tv a fájlt, vagy 2-3 órán keresztül egyfolytában futtatja, aztán majd magától lesz valami?

Nálam látszólag fut a pcn mind két fekete ablak, az egyikben 10-20 percenként változik a szám amit látok. A tvn agyon nyomkodtam, vagy 100x a keresés gombot. mindig azt irja nincs frissités. ha vissza lépek a tv menüjében a hálózat-ra, csak akkor ugrik a pcn a látható számok amiket próbál küldeni. 1 hete nem tudok rájönni hogy a francba működik ez. nekem se skypem nincs vagy mi szösz az.. se semmi. router, amin kapom a netet. dns meg minden átirva. tuti valami bagatel hiba van.

arra gyanakszom a tvn nincs állandó internet, csak abban az egy pillanatban mikor rányomok a hálózatra. különben miért csak akkor változik a pcn a küldeni próbált fájl száma? jah és wifi csatlakozással menne a dolog, és egyfolytában keresést ír ki a tvn a hálózati részben, nincs állandó kapcsolat a router és a tv között. mielőtt átírtam a tvn a dns-t azelőtt volt internetem a tvn.

(#61607) Sholom válasza rongylab (#61606) üzenetére


Sholom
tag

Tuzfal fut? Neke az volt a gond. Dns-t atirtad a Tv-n? Az ipt nem kell csak a dnst.

Nekem igy zajlott:
Kikapcsoltam minden tuzfalat (a routeret is)
Atmasoltam a fajlt a htdocs mappaba.
Elinditottam az egyik majd masik .bat-ot.
Tv-n atirtam a dnst a gepem ip cimere majd connectet nyomtam
Utana magatol kiadta a tv par masodpercen belul hogy uj frissites van.

Nalam wifin kivaloan mukodott a modszer, lan kabellel mar nem!

[ Szerkesztve ]

(#61608) rongylab válasza Sholom (#61607) üzenetére


rongylab
tag

tüzfal lekapcsolva, de amikor futott akkor is megkérdezte hogy szabad e.. és átengedtem.

dns átírva, látja is a gépet (pc-t), mint szervert. mint írtam kommunikál. csak a fájlt nem találja. már kitöröltem minden fájlt az update megfelelő helyéről, csak az az egy volt benne ami LB-hez kell, sőt már ezt is variáltam, próbáltam az oroszt, a taíwanit, meg vagy még 4 verziót. egyiket sem látja.. azt írja nincs elérhető frissítés. 05.99 van rajta jelenleg, ezek meg mind 04esek.

[ Szerkesztve ]

(#61609) Sholom válasza rongylab (#61608) üzenetére


Sholom
tag

Milyen Windows? Nalam 10 64bit. Nem volt gond. Esetleg masik geppel megprobalhatnad szerintem ott lesz a gond.

(#61610) F1rstK1nq válasza *H* (#61605) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Én még egy régebbi általad linkelt béta frissítést tettem fel. Ezt: webOS 1.4.0-2501 afro-ashley

Akkor jól értem, hogy nekem több, mint valószínű nem kell a downgrade-elnem? Megtalálja alapból 21-én a friss hivatalos verziót? :B

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#61611) *H* válasza F1rstK1nq (#61610) üzenetére


*H*
aktív tag

Ha a jelenlegi számozás marad ami az utolsónál változott, akkor neked kell a downgrade. Az 1.4.0-2501 még a magasabb, 05.10.01-es verzió volt. A jelenlegi 1.4.0-2504-es 05.00.04, tehát alacsonyabb számozású. Nem a webOS, hanem a szoftver verziószámát kell nézni.

[ Szerkesztve ]

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#61612) F1rstK1nq válasza *H* (#61611) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Értelek. Köszi.

Remélem közel 0% az esélyem, hogy besz*pjam és brick eljem a tvm.

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#61613) Müszi


Müszi
senior tag

Üdv itt mindenkinek!

Rendeltem egy 32LF630V készüléket, ami hamarosan meg is érkezik. Azt kérdeznám, hogy mely típusú MR távirányítóval áll szóba. A támogatásnál csak az előkészítettség szerepel de, hogy melyikhez azt nem írják, vagy legalábbis én nem találom.

(#61614) cidalain válasza Müszi (#61613) üzenetére


cidalain
veterán

A 2015-ös modellekhez az AN-MR600 való. Ezt keressed.
Itt pl van is

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#61615) Müszi válasza cidalain (#61614) üzenetére


Müszi
senior tag

Uff! 10ropi. jó hogy lehet kapni. Meggondolandó, de előbb-utóbb kelleni fog mindenképp és olcsóbb sem hiszem, hogy lesz.

Azért köszi!

(#61616) cidalain válasza Müszi (#61615) üzenetére


cidalain
veterán

a 2014-es tévéhez is ennyi volt, legalábbis én is ennyiért vettem

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#61617) Müszi válasza cidalain (#61616) üzenetére


Müszi
senior tag

Én az LA660S-emhez (2013-as) itt vettem egy MR400-ast tartalékba még 4,5K-ér. Szerencse mert pár hónapja végleg betojt az eredeti, és most 3 szor annyi lenne az ára.
Ehhez képest még olcsó is az MR600.

[ Szerkesztve ]

(#61618) direwolf válasza F1rstK1nq (#61612) üzenetére


direwolf
őstag

Nem tudom mit kell ezen parázni. Elindítasz egy DNS proxyt meg egy webszervert, amin előre el van készítve a frissítési oldal. A TV-n átírod a DNS-t és ennyi. Nem kvantumfizika ez. Ráadásul szájbarágósan le van írva.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#61619) F1rstK1nq válasza direwolf (#61618) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Relax. Nem parázok. Egyszerű kérdést tettem fel.
Elolvastam az útmutatást természetesen.

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#61620) direwolf válasza F1rstK1nq (#61619) üzenetére


direwolf
őstag

Leginkább erre írtam:
"Ez az összefoglaló jól jött volna akkor amikor itt a béta ajánlások megtörténtek. Akkor az emberek jobban tudtak volna mérlegelni hogy bevállalják-e vagy nem. Na mind1 én várok hátha megoldódik,aztán ha nem akkor nekifekszek a downgradnek. Bár nem szivesen akarok papírnehezéket csinálni a tv-ből ha valamit elrontok :U"

Nekem ez parázásnak tűnik :)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#61621) ViSAS


ViSAS
senior tag

Sziasztok!
Valószínűleg egy LG 32LF650V lesz a következő TV-m. Sokat olvasgattam itt a témában és ez még Direct LED technológiát használ ugyebár (ha jól tudom). Mi a véleményetek róla, keressek inkább Edge LED-eset? Bugyután megfogalmazva: piszkálhatja a szemem a Direct LED, "hátrányom" lesz belőle? Bár elég jó árban jutnék hozzá szerintem, 119 ezerért.

:R

(#61622) F1rstK1nq válasza direwolf (#61620) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Ja ez nekem is.
De az nem én vagyok. :D

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#61623) Neohero válasza F1rstK1nq (#61622) üzenetére


Neohero
tag

"Remélem közel 0% az esélyem, hogy besz*pjam és brick eljem a tvm."

Már nem azért de te se tűntél azért annyira "nyugodtnak" ezzel a kijelentéssel :)

Am én is elolvastam az összefoglalót jól követhető. Várok hátha nem kell megcsinálni ha mégis akkor nekifekszek,ha nem jön össze akkor meg kérdezek. Elvileg azért forum.

[ Szerkesztve ]

(#61624) F1rstK1nq válasza Neohero (#61623) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Jogos! :B

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#61625) Sholom válasza Neohero (#61623) üzenetére


Sholom
tag

Ha el is romlana a tv a művelet közben akkor kb. annyit jelente mintha normális, gyári frissítés során elmenne az áram. 100% hogy javítják, cserélik amíg él a garancia.

(#61626) huncutka1029 válasza Sholom (#61625) üzenetére


huncutka1029
addikt

Ebben te ne legyél biztos!

a change logban benne lesz mikor a hibakódot kiolvassa a szervíz, hogy mit mókoltál, és már írják is a vastag számlát

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#61627) Midway válasza ViSAS (#61621) üzenetére


Midway
senior tag

LG 32LF650V 119-ért?? Abban mi a jó ár? :F

(#61628) scoobydoo76 válasza rongylab (#61606) üzenetére


scoobydoo76
tag

Hali! Nem lehet,hogy az ip cím rossz? Nekem kábellel van összekötve a router és a tv és így is azonnal ment a downgrade. Viszont engem az ip cím szívatott meg. Lekértem böngészőből és avval nem ment, majd a hálózati beállításoknál a hálókártya ip-je teljesen más volt. A jó ip-vel kb. 10 perc alatt sikerült a müvelet. A lényeg, hogy ne törölj ki semmit a könyvtárból csak írd felül az ott lévő fájlt. Nálam a rendszer Win10 64bit, 42LB731V a tv. És csak a vírusírtót tiltottam le. Remélem sikerrel jársz!!! Üdv

(#61629) rongylab válasza scoobydoo76 (#61628) üzenetére


rongylab
tag

jó ip-t adok meg, mivel a winben cmd /ipconfig paranccsal lekérdeztem. win7 64 bites a rendszerem ezt még nem írtam eddig.

sajnos nálam kizárt a kábeles kapcsolat mivel, eleve már egy repeaterrel kapom 30méterröl a netet egy másik épületből. A repeaterre kapcsolodik wifin a pc, a tv, meg a többi. A sávszélességgel nincs baj, 150 mbites csak lehet laggol vagy valami hasonló lehetséges. ip cím jó a tv-n, a pc-n, dns is jól beírva látszolag kommunikál is a tv a pc-vel mint már írtam.

tűzfal kikapcsolva, viszont van egy microsoft essential vagy mi, az is blokkolhatja?

(#61630) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok

Azt szeretném kérdezni, hogy van egy 670V tévém és a Digi valamit kevert mert eltűnt pár csatornám sport1 nickelodeon stb. Kérdésem, hogyan tudom frissiteni a csatornákat h minden meg legyen újra anélkül hogy minden elveszne.

Köszönöm

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#61631) huncutka1029 válasza Killerlaca (#61630) üzenetére


huncutka1029
addikt

Nézd meg a honlapjukon a freki kiosztást, és kéz hangolással frissítsd, majd add hozzá.
Be fogja tenni a lista végére, majd onnan átszámozod, ahová szeretnéd.
Hacsak ki nem vette a kínálatból....

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#61632) huncutka1029 válasza rongylab (#61629) üzenetére


huncutka1029
addikt

Eco mód nincs véletlenül bekapcsolva? Az kilövi a hálózatot, és az usb-ket is ha elkapcsolsz róluk. :F

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#61633) dptrsk


dptrsk
addikt

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Nekem egy LB671V típusú készülékem van, mellette Telekom IPTV CSALÁDI+HD és NetMánia L internet koax hálózaton Cisco EPC3925 (és Dlink DCM-704B esetén is) HGW.

A hibajelenség: amikor bekapcsolom a TV-t és felcsatlakozik a wi-fire(Cisco EPC3925), akkor az IPTV megfagy pár mp-re, rosszabb esetben a hang is elmegy, s csak csatornaváltással hozható vissza.

2 IPTV boxunk van, s mindkettőn jelentkezik a hiba, függetlenül attól, hogy a box csatlakozik a(z LG) TVhez vagy sem, illetve az MR tanítást is kivettem, a hiba minden esetben fenn áll.

A Telekom egyszer elismerte, hogy nálunk van a gond, azonban nem tettek semmit (2014 december óta), most újra bejelentettem, s mostmár szerintük a TVm a hibás.

Arra szeretnélek megkérni titeket, hogy akinél van hasonló felállás IPTV+Net koax HGW-vel, megtenné, hogy bekapcsolja a boxot, majd a TV-t és megfigyeli, hogy jelentkezik-e nála is a hiba?

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#61634) rongylab válasza huncutka1029 (#61632) üzenetére


rongylab
tag

Csak egy olyan eco mód van bekapcsolva, ami a külső hdd-t kapcsolja le, ha nem használom.

ezt nem hiszem el.. kikapcsoltam a HDD eco módot és azonnal elindult, a downgrade..

remélem valakinek segítettem a kínlódásommal..de hogy mi köze a hdd kímélő eco módnak a hálózathoz.. sose fogom megtudni.

[ Szerkesztve ]

(#61635) Killerlaca válasza huncutka1029 (#61631) üzenetére


Killerlaca
senior tag

Köszönöm

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#61636) *H* válasza rongylab (#61634) üzenetére


*H*
aktív tag

Semmi köze hozzá. Nekem mindig is be volt kapcsolva és probléma nélkül ment a downgrade többször is.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#61637) direwolf válasza F1rstK1nq (#61622) üzenetére


direwolf
őstag

Öregszem, romlik a szemem :B Mea culpa!

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#61638) Sholom válasza rongylab (#61634) üzenetére


Sholom
tag

Nem kapcsoltad ki az Essentials-t? Az is tuzfal/virusirto

(#61639) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Sziasztok!
LG tulajoktól kérdezem, hogy nálatok is ennyire zavaróan jelen van a blokkosodás-sávosodás, azaz a látható függőleges oszlopok a képen? 2012-ben volt egy 47LM671S-em, többek között ezért is váltam meg tőle Most Xbox miatt szükségem volt egy nagy megjelenítőre, de nem akartam projektoron játszani, ezért egy 47LA660S-re esett a választásom. Hát ez ha lehet, kicsit még jobban is blokkosodik.
A többi nagy gyártó is szenved ettől a jelenségtől vagy én lennék hiperérzékeny?

Köszönöm.

(#61640) rongylab válasza Sholom (#61638) üzenetére


rongylab
tag

Azt nem kapcsoltam ki, csak a HDD eco módot kapcsoltam ki, és azonnal lett folyamatos net a tv-n nem csak abban a pillanatban mikor a hálózat menü-wifire nyomtam. Amit mindig is mondtam hogy olyan mintha nem lenne folyamatos internet kapcsolatom... beigazolódott.

(#61641) yvsmad válasza Bobolit (#61639) üzenetére


yvsmad
őstag

Ez 2013-as évjárat, nem sokat léptél előre. Outletben vetted?
47LB730V nem blokkosodik egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#61642) ViSAS válasza Midway (#61627) üzenetére


ViSAS
senior tag

Nem igen találni ilyen árban ilyen tudású TV-t (FHD + 3D + Smart), így az én meglátásom szerint jó ára van, igen. De nem ez lenne a lényeg, hanem a kérdésem a direkt LED-el kapcsolatban. :) Persze ha tudsz (szerinted) jobbat - más helyen (tehát nem Aqua), akkor szívesen fogadom azt is.

(#61643) Stevenstyle válasza dptrsk (#61633) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Hali!

Semmi baja Tv-nek! A telekom csúcs minőségű modem/routere a ludas. Cseréltesd, de nagy valószínűséggel egy ugyanolyan szar Cisco-t kapsz, vagy rosszabb esetben egy Technicolort. Nálam anno a 4. alkalommal sikerült egyáltalán olyat kihozni ami önmagában nem fagyot le minden nap legalább egyszer. Mondjuk én megoldottam: letiltottam kvázi szinte mindent rajta és mögé tettem egy értelmes routert, így probléma megoldva.

(#61644) dptrsk válasza Stevenstyle (#61643) üzenetére


dptrsk
addikt

Szia!

Sajnos ez már nem az első HGW, volt már 3 Cisco és 2 Dlink, mindnél csinálta...
Router akkor jöhetne szóba, ha lenne Bridge mód, de sajnos nincs...

(#61645) Bobolit válasza yvsmad (#61641) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Igen, tudom, hogy kb. csak a kétmagos proci a különbség, de jó árban volt.
Euronics-ban vették.

(#61646) mobilizmo válasza dptrsk (#61644) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Cisco Bridge mode hiánya ellenére is megoldható bizonyos megkötésekkel, hogy a saját routered mögötti hálózatot elérd távolról. Ami biztos, hogy olyan routerrel amire Tomato fw. rakható, azzal megoldható, nekem is így van.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#61648) ViSAS válasza #02673408 (#61647) üzenetére


ViSAS
senior tag

Ez elég tág fogalom, egy típus (de legalább méret) megjelöléssel többet tudnának mondani a kollégák. :)

(#61649) Diamond500 válasza #02673408 (#61647) üzenetére


Diamond500
senior tag

Itt az LG topicban mindeképp "Samsungot " ;]

(#61650) cidalain válasza Diamond500 (#61649) üzenetére


cidalain
veterán

vagy Pana plazmát :DDD

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.