Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60901) direwolf válasza Beni2360 (#60891) üzenetére


direwolf
őstag

"Ez nem egy táblagép."

Pedig a hardvere pont ugyan olyan :U

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#60902) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Az LG 55LA9659-ről vannak vélemények? Melyik más LG-t érdemes venni 55" körül, ami 3D és UHD? Árban lehet ez a 350K környéke, vagy amelyik épp bestbuy. Lehet akár ívelt is.
Wifi, jobbfajta smart tulajdonságok, ilyesmi jöhet.

A fenti régebbi típus valami 330K körül van, egy videóban nagyon tükrös a kijelzője. Ez ennek a típusnak van, vagy mind ilyen?

(#60903) Beni2360 válasza direwolf (#60901) üzenetére


Beni2360
félisten

Csak hogy mennyivel nagyobb képernyőt és elektronikát kell kiszolgálni.
Dual mag, 1.5 gb ramm és a videóról kiszolgálóról nem tudunk semmit, vagy te talán? :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60904) jotzo01


jotzo01
tag

Üdv mindenkinek,
az mitől lehet, hogy tegnap átrendeztem a csatornákat, és ma a közszolg. csatornák visszamentek a helyükre (az elejére). Vagy azokat nem is lehet elrakni az eredeti helyükről?

(#60905) huncutka1029 válasza jotzo01 (#60904) üzenetére


huncutka1029
addikt

azért van, mert a menüben az automatikus csatornafrissítést bekapcsolva felejtetted, így a szolgáltató simán átrendezi őket. Amúgy várd meg a szept 1 et, akkor megint változnak a csatornakiosztások sok szolgáltatónál, mert akkor változtatnak csomagokat. Pl Digi .

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#60906) jotzo01 válasza huncutka1029 (#60905) üzenetére


jotzo01
tag

Köszi a választ, UPC-s vagyok, az is változni fog szeptembertől?

(#60907) huncutka1029 válasza jotzo01 (#60906) üzenetére


huncutka1029
addikt

nem tudom biztosan, meg kell nézned a honlapjukon. De általában minden szolgáltató nagyjából egyszerre változtat.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#60908) yvsmad válasza [CS]Blade2 (#60902) üzenetére


yvsmad
őstag

Jó tévé, csak már 2 évvel ezelőtti modell. Ahol nézted, az egy outlet.

(#60909) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Bővítettem az LG palettámat
a 32LA620 mellé most sikerült egy elég jó áron (MM+webes rendelés+ akció=141eFt) bevásárolnom egy 42LF652V-be.
Ma "ragasztottam" fel a falra, így TV funkció már meg.

Bekapcsoláskor még a gyári WebOS 2.0 volt rajta. A csatornakapcsoláskor kiírta, hogy épp melyik műsort nézem, és hogy hol tart a műsor (kezdés + állapotcsík)
Frissítettem a WebOS-t.. mostmár gyorsabb, de kapcsoláskor már a műsorállapotot nem látom. Lehet az, hogy ezt az LG kivette?.. vagy én néztem be valamit?

(#60910) Watt25 válasza yvsmad (#60900) üzenetére


Watt25
veterán

Mondjuk a d1-ről azt hittem, hogy eleve 4:3-ban sugároz, a többit nem nézem.
1-1,5 hónapja álltak át.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#60911) direwolf válasza Beni2360 (#60903) üzenetére


direwolf
őstag

Egészen konkrét infók vannak a chipsetről:
LB széria:
CPU: ARM Cortex A9 1.0 GHz Dual Core
RAM: 1.5 GB
GPU: SGX543 MP2 266 MHz <- ilyen van az iPad2-ben !!!

Ennek a hardvernek a fullhd tartalmak meg sem kottyannak. A GPU dekódolja az összes lejátszott formátumot, a CPU magoknak csak a UI-t kell futtatniuk.
Továbbra sem értem mi ebben a megoldhatatlan feladat. Pontosabban értem, csak végteleül elszomorít. Az LG kezébe egy akkora aduász pottyant a webosel, amivel évekre bebiztosíthatta volna magát a piac élére, de elkúrták. Nem kicsit, nagyon (hogy egy klasszikust idézzek) Mert erre bizony pénzt, piackutatást, knowhowt, marketingtőkét stb. kellett volna áldozni. Erre kaptunk egy ilyen izét, ami semmivel se jobb bármelyik szabadon választott úgynevezett "smart" rendszernél. És jól láthatóan ballisztikus ívben szarnak a felhasználókra. Max ímmel-ámmal kijavítgatják a bődületes hibákat (lásd hangsávváltás dlnan) Gondolom béreltek egy programozót indiából...

Amúgy már kidühöngtem magam ezen egyszer

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#60912) yvsmad válasza _Dumber_ (#60909) üzenetére


yvsmad
őstag

Csatornaváltáskor menj fel a smart kurzorral a képernyő tetejére és nyomj rá.
Ha kéred, akkor látod az állapotot, biztosan valakit zavart a nagy csík a kép tetején.

[ Szerkesztve ]

(#60913) _Dumber_ válasza yvsmad (#60912) üzenetére


_Dumber_
őstag

Ok ez megvan.
Nem lehetne állandóra rakni? Költői kérdés volt :)
Nem kellene bazi nagy csík... csak egy kicsi folyamatjelző (időjelző)

[ Szerkesztve ]

(#60914) yvsmad válasza _Dumber_ (#60913) üzenetére


yvsmad
őstag

Ez egy új funkció: 1 gombnyomás - állapotcsík, 2 gombnyomás - infó a műsorról.

[ Szerkesztve ]

(#60915) Shingen válasza direwolf (#60911) üzenetére


Shingen
addikt

;) Elkúrták nem kicsit..............

風林火山

(#60916) [CS]Blade2 válasza yvsmad (#60908) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

És tavalyi vagy idei modellben melyik lenne ami hasonló tudású, ami jobban megérné, mint a kiszemelt? UHD-t és 3D-t akarnak. Ismerős venné, mutattam neki a lg és a samu összefoglalót, tudják, hogy miért olcsóbb itt-ott, és milyen hátrányai lesznek.

(#60917) Beni2360 válasza direwolf (#60911) üzenetére


Beni2360
félisten

3x :R :R :R az infót,ennyivel is többet tudok, valóban evvel az újabb szoftverrel valami gyorsulás érezhető.

Azért még mindig nem értem, hogy tudna ugyan úgy kiszolgálni egy hardver-szoftver verzió 9" és 55" képernyőt.(nem tudom a pontos méretét az iPad2 -nek)
van egy régi samu3 clónom 512 rammal dual procival és pörög. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60918) direwolf válasza Beni2360 (#60917) üzenetére


direwolf
őstag

Semmit se számít a méret. Csak a pixelszám.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#60919) Beni2360 válasza Shingen (#60915) üzenetére


Beni2360
félisten

Tiszta öszödi beszéd. :C

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60920) Shingen válasza Beni2360 (#60919) üzenetére


Shingen
addikt

Ha egyszer ez az igazság.................... :)

風林火山

(#60921) Beni2360 válasza Shingen (#60920) üzenetére


Beni2360
félisten

Majd október elején megyek az öszödi kormányüdülőbe 5 napra és meghallgatom az eredeti felvételt. :DD

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60922) Shingen válasza Beni2360 (#60921) üzenetére


Shingen
addikt

Te ilyen bennfentes vagy.......... :P

風林火山

(#60923) ruti válasza _Dumber_ (#60909) üzenetére


ruti
Közösségépítő

MM Afa-elengedeses akcio:
Orulok h neked ilyen gyorsan megjott, en 50"-ost rendeltem vasarnap, semmi visszajelzes, rajuk irtam, egyaltalan mire szamitsak.
Valaszuk: beszerzes alatt, 3-4 het is lehet mire hozzajuk beerkezik.
Kerdezem, ha bemegyek barmelyik uzletukbe, es van a polcon 3 db (idei modell, tehat nem hianycikk), akkor miert szivatnak? 4 het mulva esik a TV ara annyit, amit az akcioban nekem elengedtek? Vagy ok honnan szerzik, amit nekem akarnak postazni webshopon kerpesztul???
:F

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#60924) asturel válasza ruti (#60923) üzenetére


asturel
őstag

Én még pénteken rendeltem de nálam is ugyanez van / ugyanezt mondták. Vicc, hogy az üzletekben még mindig van raktáron, de gondolom utólag már nem lehet 'módosítani', hogy az egyik áruházban átvegyem. (bár gondolom normál kocsiba be se fér)

[ Szerkesztve ]

(#60925) Beni2360 válasza Shingen (#60922) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát igen, már nyugdíjasként az Erzsébet program keretén belül 5 Ft-ért pályáztam üdülésre és már csak ez maradt, a főidényhez közelebbi idők fura módon a választási lehetőségek megkezdésekor már elfogytak. :F
Nem elég közel ültem a Ferihez vagy valakihez. Öreg fejemmel ez az első alkalom, hogy támogatott üdülésben veszek részt.
1 a 66 hoz arány nem is olyan rossz ! :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60926) ruti válasza asturel (#60924) üzenetére


ruti
Közösségépítő

te mit rendeltél, és a terméklapon mutatja valahol elérhetőnek/azonnal elvihetőnek?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#60927) asturel válasza ruti (#60926) üzenetére


asturel
őstag

50LF652V, kettő kivételével az összes bp-i boltban azt írja, hogy "Raktáron" -- ez azt jelenti, hogy rögtön vihető, nem?

[ Szerkesztve ]

(#60928) Tarlóbetyár


Tarlóbetyár
tag

Sziasztok! Lg 55 Lb731V tévéről kinek mi a véleménye? Negatív pozitív! Köszi

(#60929) Abri


Abri
aktív tag

hy all

melyik TV-t ajánljátok 32" méretben és le tudja játszani az MKV filmeket?
nem muszály Smart tv-nek lennie.

(#60930) #94529552 válasza Shingen (#60915) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem úgy van az. Ezt inkább csak ilyenre akarták csinálni. Képzeld, ha úgy pörögne minden mint a villám, akkor mit fejlesztenének a következő évben.
Két vélemény a másik topikból:
1, Valami 2 filléres kínai cucc, amin éppen elmegy, aminek mennie kell :) Semmi komoly, mert akkor a TV melegedne, illetve így is melegszik, de mástól
2, Mire mész ezekkel az infókkal?
Remélem nem azt hitted, hogy valami erős desktop cpu dörömböl a tv-ben.
Ezek a parasztvakítások, 4 magos erős processzor meg a többi, az ellenkezőjét nem írhatja, mert nem vennék meg a tv-t.

Jól átlátják a helyzetet ők is. Ez a mostani webos2 lite már maga a csoda, mert nem szokás az ilyesmi, úgy tudom.

Abri LB5610, LF5610, LF561V, Smart: LF630V, LB650V, stb.

[ Szerkesztve ]

(#60931) olasz69 válasza Tarlóbetyár (#60928) üzenetére


olasz69
senior tag

Szia! 55" -ról sajnos nem tudok nyilatkozni,de az LB731V-ről összességében pozitív a véleményem!

Nem bántam meg,hogy decemberben megvettem,és azt sem,hogy az UB820-at visszamondtam!

Szerintem Jó készülék,de yvsmad fórumtárs, majd elmondja,leírja a hibáit is szerintem!
előre is :R -neki!

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#60932) K Norbi válasza ruti (#60923) üzenetére


K Norbi
addikt

Van egy webshopos központi raktár, ha ott nincs akkor rendelnek, meg vannak az üzletek készletei. Szerintem nem tudnak küldeni az üzletek a webshopnak :F Mert akkor az üzletek készletei lennének üresek :D
Hogy lehet szert tenni Media markt os Kuponkódra? Sajnos lecsúsztam egy tv ről és szeretném helyrehozni a hibám. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60933) Stevenstyle


Stevenstyle
senior tag

Egy kis gondolat szösszenet Smart Tv és WebOS témában, ha megengeditek.

Pár készülék megfordult már a kezem között és véleményem szerint a jelenlegi Tv kínálatot ha nézzük gyártótól függetlenül az összes vagy szinte az összes szoftveres téren erősen konvergál a vicc illetőleg a hulladék irányába.

A gyártók egy része vagy régi, elavult, idejét múlt menürendszerrel rendelkező, lassú és kevés funkcióval rendelkező OS-t próbál toldozni-foltozni, funkciókkal ellátni aminek aztán az lesz a következménye, hogy a rendszer nem csak lassú, de még instabil is lesz.

A gyártók másik része meg most eszmélt vagy most kezd eszmélni, hogy az emberek egy "Smart" Tv-től hasonlóan modern, funkciókban gazdag, könnyen kezelhető és gyors rendszert várnának el amilyet vagy amilyeneket már megszoktak az okostelefonok használata során.

Csak, hogy egyrészt ezzel a legnagyobb jóindulattal is késtek már most vagy 3-4 évet, másrészt a nagy igyekezetben sikerül úgy forgalmazásba küldeni a készülékeket, hogy a fejlesztésre szánt idő és erőforrás láthatóan, közel sem elegendő. Így lesz az ember kvázi béta teszter 120-200-300 ezer vagy még több forintért. Így járt az LG, a Samsung is ugyanott van most a Tizennel mint tavaly volt az LG, csak ráadásul egy év lemaradással, a Pana Firefox OS-ét ugyan még sajnos nem sikerült kipróbálnom, de meglepődnék, ha más lenne a helyzet. Jók lesznek ezek az OS-ek, csak mire tényleg azt mondja az ember, hogy ez rendben van addig van / volt 2-3 évjárat, amíg egy kvázi félkész, lassú, instabil, nem igazán felhasználóbarát felülettel rendelkező Tv-ért fizet a kedves vásárló, vagyis mi.

Itt annyiban csatolnék vissza a mondandóm elejére (valamint direwolf kolléga mondandójához), hogy az OS tekintetében véleményem szerint az LG áll jelen pillanatban a legjobban (és ez a szégyen az összes Tv gyártóra nézve, mert még így is ők állnak a legjobban) azokkal szemben akik nem váltottak még a régi rendszerről és azokkal szemben is akik már váltottak.

A WebOS 1 is egész szépen kikupálódott, a 2.0 pedig még jobb lett. A legnagyobb rivális Tizen rendszeréhez képest is nagyon erősen érezhető az az 1 év előny amivel hamarabb kijöttek. Firefox-ot nem sajnos nem tudom, de nagyon megtapiznám már. Mihez képest persze, mert ha a konkurenciától elvonatkoztatunk, akkor valóban még mindig egy jó nagy vicc az egész, ahhoz képest amekkora potenciál van benne (Tizen és Firefox szintúgy)! Ha a konkurenciához viszonyítunk akkor már más a helyzet.

(#60934) F1rstK1nq


F1rstK1nq
aktív tag

Érdeklődés szinten kérdezem csak: Van a smart share app tv-ben. DLNA kliens ugye, ezen keresztül nézem a filmjeimet. A kérdésem az lenne, hogy jelen esetben ha a feliratot átnevezem a film nevével megegyező névre, akkor szépen hozzárendeli az app a feliratot a filmhez. Ez rendben is lenne, de van, hogy angol helyett, magyar feliratot használnék. Van valami mód rá vagy valami név konverzió, hogy megkapjam a felirat váltás opciót.

pl.: movie.mkv ---- felirat movie.srt (jó) --- felirat movie_hun.srt (nem jó) és a smart share-ben megjelenjen a külső felirat választás.

Előre is köszi a segítséget

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#60935) K Norbi válasza Stevenstyle (#60933) üzenetére


K Norbi
addikt

Hát te hova gondolsz! akkor nem lenne mit fejleszteni ;] Szerintem jóval előrébb tartunk mint amit adagolnak a népnek, 2 féle technológia létezik, amiről beszélünk, és amiről nem. Másik dolog szándékosan csinálják ezt, a neve Tervezett elavulás [link] [link] ezért hulladék manapság már szinte minden. :DDD De hát a gyáraknak nem ez éri meg?!

[ Szerkesztve ]

(#60936) Yogi Bear


Yogi Bear
aktív tag

Némi magyarázat a specifikációkban olvasható (és nem olvasható) funkciókról az LG ügyfélszolgálat tollából:

- 2nd Display: TV képernyő tükrözése Wi-Fi-n keresztül mobil eszközre:
Olyan modellek támogatják jelen pillanatban a 2nd display funkciót, ami Netcast rendszerrel működik. Egyelőre egyik WebOs rendszer sem támogatja a funkciót. Azt, hogy lesz-e rá nincs róla információnk.

- NFC: Near Field Communication (bár az UF8517 specifikációjában ezt nem találtam) Elérhető az NFC funkció. A készülék csomagolása nem tartalmazza az NFC matricát, ez külön megvásárolható márkaszervizünkön keresztül.

- Képminőségi Index Értéke

- ColorPrime: LG ColorPrime technológiával felszerelt SUPER UHD TV-i kiterjesztett színtartománnyal rendelkeznek. Ennek köszönhetően egy sosem látott élénk színekkel és árnyalatokkal teli nézői élménynek lehet részese.

- Tru Black Control: Helyi fényerősötétítés más néven. A készülék érzékeli, hogy pontosan hol vannak sötét jelenetek és ott a háttérfényt kikapcsolja.

- Tru Color Generator: Ez a funkció igazából egy mesterséges kép előállításában segít, hogy Ön minél szebb színeket láthasson. Fontos ez nem feltétlen fogja fedni a valós színeket.

- Smart Living Sensor ( - Intelligens szenzor): A szobában lévő fényviszonyok szerint alakítja a készülék háttérvilágítását. Példáúl ha este nézi a készüléket, azért, hogy ne vakítson a fényereje visszaveszi a fényerejét.

- Triple XD Engine: Képjavító rendszer nagy színpontossággal állítja elő a megjelenő képet, akár sötét környezetben is.

- Dinamikus színjavítás: Szintén kikapcsolandó beállítás, ha működik, az elektronika a tartalomtól függően állítja a színtelítettséget, amire egy jól beállított tévé esetén semmi szükség.

- apt-X Encoder: 4.1-es hangot támogató új hangsáv, amit támogat a készülék.

- Motion eye care: Ez egy szemkímélő mozgási technológia, ami kevésbé terheli meg a szemét.

[ Szerkesztve ]

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#60937) ruti válasza asturel (#60927) üzenetére


ruti
Közösségépítő

200-as vérnyomással lezártam mai levelezésemet az "ügyfélközpontú" MM online ügyfélszolgálattal
-
kértem tisztelettel, hagy menjek el a TV-ért bármelyik áruházba, saját költségemre, ne kelljen már várni a nemistudommire...
-
persze, elmehetek, és a pillanatnyi áruházi áron azonnal el is hozhatom...
de jelezzek vissza izibe, érdekel-e ez a konstrukció, mert különben az online megrendelésemet törlik :Y
-
#@&>°˛^˛˘^˘ :W
-
-
majd írjál légyszi, ha nálad van változás, mivel ugyanarról a termékről beszélünk

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#60938) asturel válasza ruti (#60937) üzenetére


asturel
őstag

Én ugyanezt írtam, válaszoltak is, hogy beszélnek az illetékes osztállyal, kis türelmet (email :D), majd 5 perc múlva írnak, hogy a mai nap folyamán átadják a tv-t szállításra, az oldalon meg "Kiszállítva" állapotba került. Értesítés nem jött mondjuk, ragszámot se látok az oldalon. De már vissza tudom küldeni :D

(#60939) ruti válasza asturel (#60938) üzenetére


ruti
Közösségépítő

akkor engem miért szivatnak? melyik régióban vagy?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#60940) _Dumber_ válasza ruti (#60923) üzenetére


_Dumber_
őstag

Én biztosra mentem..
Bolti átvételt kértem, mert volt rá lehetőségem (webshopban mindig olcsóbb a cucc).
Készletjelentés alapján volt is az adott áruházban.. 5 perc múlva jött az email, hogy félre is tették.

Én eddig sok cuccot rendeltem az MM-től.. Általában kisebb méretűeket (router, telefon .. stb) . 50 km-re lakok egy MM-től és rendszeresen járunk arra (2-3 hetente). Mindig úgy rendeltem, hogyha nem tetszik a cucc akkor (régen 14) mostmár 60 napon belül visszavihetem. Tettem is ezt már 2x. Az MM mindig korrekt volt. A csajok mosolyogva adták vissza a pénzt. Mondjuk, én sem barmoltam szét a cuccokat ( pl a hálókábelen még a összefogó drótot is rajta hagytam).

Szerintem le a kalappal az MM előtt...

[ Szerkesztve ]

(#60941) rongylab válasza F1rstK1nq (#60934) üzenetére


rongylab
tag

Miért nem nevezed át a magyar nyelvűt movie.srt-re? azt hun nem nehéz letörölni..

vagy csak én vagyok ilyen egyszerű?

(#60942) asturel válasza _Dumber_ (#60940) üzenetére


asturel
őstag

Nem szidni akarom a MM-ot, de szerintem nem kene egy kalap ala venni a web es sima aruhazat. Mellesleg emailben azt irtak, hogy majd a posta.hu-n fogom tudni nyomonkovetni, erre most kaptam valami szamigroup-os linket ahol tudom kovetni :W . Illetve par oraja rogton "Feldolgozás alatt"-bol "Kiszállítva" lett aztan 1 ora mulva "FOLYAMATBAN Rendelését előkészítjük a kiszállításhoz." majd most megint "Kiszállítva". (Persze tracking-en megnezve meg a gyujtohelyen van)

ruti: BP XI.

[ Szerkesztve ]

(#60943) huncutka1029 válasza _Dumber_ (#60940) üzenetére


huncutka1029
addikt

Aham, korrektek, de a tényszerűség kedvéért:
- a legdrágábbak a műszaki áruházak között.
-a pénzt nem kápéban adja vissza, hanem vásárlási utalványban, csak ha cirkuszolsz vele, akkor nagy nehezen ad pénzt
- de akkor már nem mosolyognak rád ;] :P

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#60944) direwolf válasza Stevenstyle (#60933) üzenetére


direwolf
őstag

A mérleg egyik nyelve:
8,5 milliárd dollárt OLED fejlesztésre

Mérleg másik nyelve:
Webos fejlesztésre ???

Értem én hogy az OLED a jövő, de ha nem hajlandóak normális áron csupasz smart nélküli "monitort" gyártani, akkor tegyenek egy megfelelő összeget a kérdőjelek helyére is. :((

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#60945) huncutka1029 válasza direwolf (#60944) üzenetére


huncutka1029
addikt

ráadásul az Oledjei is WEbos-t futtatnak, abból sem a 2.0-ásat.
DE mivel egyedüliek a piacon........... :U

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#60946) KEViN007


KEViN007
tag

Sziasztok! Problémám akadt 1TB-os HDD-vel, amit áthelyeztem külső USB 3.0 házba, és egyes TV-ken azt írja a meghajtóra, hogy probléma van az USB csatlakozással, ellenőrizzem azt. PC-n, laptopon és egy okos TV-n megy, másik három TV-n viszont nem. Az 1TB-ot kezelik a TV-k, mivel előszerelt HDD-vel megy. Raktam rá 5V 1000A-es DC adaptert, de úgy sem működik. FAT32 formázást is próbáltam, ketté particionálást is, úgy is néztem, hogy csak 50 gigát választottam le a HDD-ről. Merevlemez típusa Seagate ST1000LM024 HN-M101MBB. Kipróbált TV-k, amiken nem megy sehogy sem: LG LH3000, LG LD350, valamint Samsung LED-en sem. Van esetleg ötletetek mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#60947) Stevenstyle válasza K Norbi (#60935) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

fejleszteni viszont mindig van hova :) A tervezett elavulás részével egyet értek teljesen.

direwolf: ebben teljesen igazad van. Az OLED fejlesztést csak csinálják gőzerővel. Egyrészt bőven van még hova, másrészt meg nagyon nagy űr tátong a Pana utolsó szériás plazmái helyén még mindig, amit jelenleg nagyon úgy tűnik, hogy csak az LG OLED paneljei tudnak majd betölteni idővel (sajnos mozgás megjelenítés és homogenitás terén is van hova fejlődniük, hogy beérjék a VT, ZT szériát). Az meg tényleg gáz amit huncutka is írt, hogy az OLED készülékeken is WebOS van és nem a 2.0.

A WebOS fejlesztésére valóban többet is költhetnének, de mint írtam is, ebben a pillanatban így is a konkurencia előtt járnak és sajnos ezen a téren komoly konkurencia nélkül nem is fognak többet költeni, nem éri meg nekik. Ellenben, ha valamelyik gyártó kijönne valami olyan rendszerrel ami nagyságrendekkel jobb lenne az összesnél az merőben más helyzetet teremtene. Valami olyasminek kellene történnie mint anno a telefonoknál amikor még a Nokia ült a trónon a Symbiannal. Az Android akkori, korai verziója is inkább arra hasonlított, csak közben berobbant az Apple és az iOS ami alapjaiban változtatta meg a piaci viszonyokat. A Google-nél is ennek hatására tervezték át a komplett OS-t pénzt és energiát nem kímélve és látjuk is hova fejlődött az egész viszonylag rövid idő alatt. A Smart Tv-k piacán is valami hasonlóra lenne szükség, hogy felkavarja az állóvizet, észbe kapjanak a gyártók és elkezdjenek fejleszteni. Addig szerintem marad a himi-humi fejlesztgetés évről évre, minimál költségvetéssel.

(#60948) yvsmad válasza Stevenstyle (#60947) üzenetére


yvsmad
őstag

A Panának és a Sonyak volt közös OLED fejlesztése, ami sajnos abbamaradt, de állítólag a Pana még nem tett le róla, hogy továbblépjen ebbe az irányba.

(#60949) Beni2360 válasza KEViN007 (#60946) üzenetére


Beni2360
félisten

A fat32 nem jó,
50 kevés,felezd meg a vinyót

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60950) F1rstK1nq válasza rongylab (#60941) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Akkor az angolt mire nevezzem? :D (de ez fordítva is igaz)
A célom, hogy tudjak váltani a feliratok között, de kb lehetetlennek érzem ezt smartshare rel, hiába van ott a funkció...

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.