Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60101) féldekás


féldekás
senior tag

Melyik LG TV-t vegyem az alábbiak közül?
http://www.edigital.hu/led-televizio/lg-40lf630v-smart-led-televizio-p476639.html?bid=&partner=10003
http://www.euronics.hu/lg_42lb620vaee-p37619.html#details
https://www.mall.hu/led-tv/lg-42lb650v?v=651940
Ezek mind IPS panelesek?

Az utolsó linkben szereplő tv kap frissítést, mert arra sokan panaszkodnak hogy lassú mert ha kap akkor azt venném a több funkció miatt.
Ti melyiket ajánljátok?
Köszönöm a válaszokat előre is!

[ Szerkesztve ]

(#60102) huncutka1029 válasza féldekás (#60101) üzenetére


huncutka1029
addikt

Elsősorban azt amelyik tetszik.
Én az LF-et választanám, mert idei modell.
Az LB 650 mellett szól a 3D.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#60103) Robertó79


Robertó79
tag

Nem tudtok valahol 0% thm mel tvt?
lg 42lb650 est szeretnék venni!

[ Szerkesztve ]

(#60104) TeeJay


TeeJay
félisten

nem tudom kérdezte-e már valaki de érdekelne engem hogy hálózaton keresztüli filmlejátszásnál nincs olyan lehetőség hogy hangsávot lehessen váltani?
Serviio megy nálam de ha a 2.-3. hangsáv a magyar csak úgy tudom megnézni hogy külső HDD-re kell másolnom és USB-ről tudok csak hangsávot váltani.

HDMI-t nem akarok kihúzni még mert bár van kábel de ha a laptopról játszom a filmet akkor nem lehet gépezni közben. ha valaki tudja a megoldást ne kíméljen mert USB2-es laptopom van és 20-25perc rámásolni egy filmet ha 25-30GB-os és kissé soknak tartom ezt csak azért hogy hangsávot tudjak váltani.

ha nincs megoldás a végén muszáj lesz kihúznom a 3méteres HDMI kábelt és laptopon használni a lejátszót csak azt ugye nem tudom a MR-al léptetni és kevésbé kényelmes ha az ágyba az egeret is vinnem kell

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60105) cidalain válasza TeeJay (#60104) üzenetére


cidalain
veterán

Nem lehet.
De van valami program, ami seperc alatt eloreteszi a magyar hangsavot a kontenerben, igy nem kell valtani.
Vissza kell nezned, mert nem jut eszembe a neve. Pedig egymillioszor leirtak korabban. :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#60106) blakey válasza TeeJay (#60104) üzenetére


blakey
titán

A megoldás a Plex (szerver és kliens vagy UMS (Universal Media Server), ezeknél választható a hangsáv valamilyen módon és nem kell konvertálgatni, muxolni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60107) wong kok wah válasza Robertó79 (#60103) üzenetére


wong kok wah
senior tag

mediamarkt

(#60108) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! szeretnék vásárolni egy Lg 47LB671V tv-t tudna valaki ajánlani valami korrekt megbízható webshopot? meg miért van az hogy a Media Marktba ez a tv 200.000Ft egy másik webshopban meg 170.000Ft miért olcsóbb? mert csak bolti garancia van rá? és nem az LG szervizeli ha esetleg elromlik, ezeket az olcsóbb Lg-ket nem Magyarországi Lg től szerzik?

(#60109) huncutka1029 válasza K Norbi (#60108) üzenetére


huncutka1029
addikt

kereső!

sokszor leírtuk.
Azért olcsóbb, mert nem fizetik az áfát, mert külföldön szerzik be. (szürke import)

a bolti gari annyiban különbözik a gyártóitól, hogy ha elromlik, nem a szervízt kell hívnod, hanem a boltot ahol vetted.
Ez akkor gáz, ha a bolt megszűnik.
DE NEM AZ LG-esetében.
Itt ugyanis ha vásárlás után regisztrálod a tv-t az lgnél, a számla ellenében ők is garanciában javítják neked.
Szóval no para! Legfeljebb 30.000 Ft marad a zsebedben, ha a webshopból rendelsz. abból meg vehetsz hozzá valami hangcuccot!
;) :K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#60110) K Norbi válasza huncutka1029 (#60109) üzenetére


K Norbi
addikt

Értem, köszönöm szépen. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#60111) L4D1K válasza #94529552 (#60075) üzenetére


L4D1K
őstag

Köszönöm. Akkor igyekszem győzködni a 730/731 irányába. Remélhetőleg hajlik rá. Bár az ő alap koncepciója az 50-55"'120k-s Tesco csodák voltak :D

# ANTAL Tuning #

(#60112) vargalex válasza huncutka1029 (#58693) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Az rtlmost.hu már egy jó ideje html5-ön megy Silverlight helyett, úgyhogy szerintem azért megy és az OS-ben továbbra sincs Silverlight támogatás.

Alex

(#60113) csab2 válasza Robertó79 (#60103) üzenetére


csab2
veterán

Media Marktban ma még van 0%-os THM hitelakció.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#60114) V-I-D-A


V-I-D-A
aktív tag

Ti ebben az árkategóriában melyik TV-t vennétek meg ezek közül, és miért:

LG 32LB561U
LG 32LB561B
LG 32LB550B

Vagy van esetleg jobb ajánlat, ami elkerülte a figyelmemet? :F

(#60115) cidalain válasza V-I-D-A (#60114) üzenetére


cidalain
veterán

egyiket sem. gyűjtenék még egy kicsit egy 32LB5610-re, mert az már fullHD-s.
Ez a HD-Ready felbontás már kicsit vicces 32"-on. de még 7"-os tableten is lassan kimegy a divatból...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#60116) V-I-D-A válasza cidalain (#60115) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Dehát erre is 10 évig spóroltam! :DDD

(#60117) vargalex válasza V-I-D-A (#60114) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Én múlt héten vettem a Tesco-ban egy 32LB5700-at 75000 Ft-ért. Sajnos azóta már 95000 Ft ott, de a legolcsóbb helyen is 88000 Ft. Eddig még nem sokat néztem (édesanyámnak vettem), de az első tapasztalatok alapján egész jó.

Alex

(#60118) V-I-D-A válasza vargalex (#60117) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Hát a 75.000ft még beleférne az árba, de a 88.000Ft az nemkem már kicsit sok, pedig még a bakterom ünneplős gúnyáját is eladtam. :DD

(#60119) cidalain válasza V-I-D-A (#60118) üzenetére


cidalain
veterán

az 5610 most 79 a legolcsóbb helyen. igaz nem tudom mennyire megbízható a bolt.
viszont ha nem ma kell megvenned, akkor várj vele, mindig minden nagyobb elektronikai cégnél van akció. olykor 10-20%-os leértékelések is vannak, simán megveheted ezt 70 körül is.

amit a kolléga mondott 5700-as is jó, fullHD-s az is, sőt 1 picivel jobb. mint az 5610-es.
elvileg még az 5500 is FullHD, de azt 1 helyen láttam csak a neten, egy számomra tök ismeretlen webshopban, igaz az beleférne a pénzedbe. (bár LB550-ként van írva fullHD-ként, ami ellentmondásos kicsit.)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#60120) huncutka1029 válasza V-I-D-A (#60118) üzenetére


huncutka1029
addikt

van ismerősöd aki a tescoban dolgozik?
kérd meg, hogy adja oda a clubcardját. Nekik van rá 10 % engedmény az árból.
akkor már csak 79K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#60121) #94529552 válasza Robertó79 (#60103) üzenetére


#94529552
törölt tag

Talán még Tescó, Auchan.

V-I-D-A Az LB5610 most 75k a Metróban, és 80k-ért még máshol is van [link]. De lassan az idei LF5610 is kezd olcsóbb lenni. 80k-tól van.

(#60122) K Norbi válasza huncutka1029 (#60109) üzenetére


K Norbi
addikt

Még egy kérdés :) Olvastam az összefoglalóba hogy EU piacra szánt készüléknek kell lennie ennyi megkötés van. Ha meg veszem a tv-t hol tudom megnézni hogy EU piacra szánt vagy sem? ha beregisztrálom az LG oldalára és engedi akkor minden ok?

[ Szerkesztve ]

(#60123) TeeJay


TeeJay
félisten

kipróbáltam azt az Universal Media Server-t
de valamit lehet rosszul csinálok mert továbbra sem tudok TV-n hangsávot váltani :(
ellenben egy halom könyvtárat jelez még a megosztott könyvtáron belül transcode névvel
meg ott halom egyéb dologgal

szóval mit szúrok el hogy az LG még továbbra sem tud hangsávot váltani?
legújabb verziót raktam fel a programból amúgy

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60124) @Jocó@


@Jocó@
tag

Sziasztok!

Mi most a legutolsó stabil firmware LB 671V-ZB-hez?
04.62.45 (webOS: 1.3.2.3945) van most rajta.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#60125) blakey válasza TeeJay (#60123) üzenetére


blakey
titán

A Transcode alatt lesznek a választási lehetőségek, tehát onnan tudod kiválsztani a megfelelő hangot és feliratot. Hagyományos felirat és hangsáv váltás elég kevés programmal érhető el, pl. Plex, de ahhoz kell a Plex app is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60126) Beni2360 válasza TeeJay (#60104) üzenetére


Beni2360
félisten

Evvel a progival ki tudod venni a felesleges hangokat, felíratok MKVtoolnix csak egy másolási sebességnyi idő kell hozzá, ha ugyan arra a partícióra másolod elég gyors. Kisebb lesz a fájl mert nem marad benne minden hang. és nem kell váltogatni !!! :C

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60127) Lacielvtárs válasza Beni2360 (#60126) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1, viszont ha volna két hdd a gépedben - már mint a kérdező gépében - akkor ha a forrás file az egyiken van, és a cél file a másikon lesz, akkor még gyorsabb a művelet végre hajtása... :K
de amúgy ha hálózatban akarok egy filmet megnézni, akkor én is ezen progival módolgatok :B

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#60128) blakey


blakey
titán

De ha van mindenféle MKVToolnix nélküli megoldás akkor miért ne használná azt? Márpedig van, semmit sem kell kódolgatni. :) Amúgy használom az említett progit csak nem emiatt. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60129) csab2


csab2
veterán

Úgy néz ki, hogy LG 50LF652V típusú TV-t fogok venni, ha minden összejön.
Ennek örömére felajánlok egy teljesen használatlan DAC-ot (optikai-RCA) annak, akinek kell.
Ebay-ről rendeltem kb. 0,5-1 éve, azonban egyáltalán nem használtam.
Adok vele egy optikai kábelt is.
[L:/dl/upc/2015-07/31/52599_sibyiyp2sy4h26el_img_1609.jpg](IMG:/dl/upc/2015-07/31/52599_sibyiyp2sy4h26el_img_1609.thumb.jpg)(/IMG)[/L]
Ár: postaköltség.
PÜ-ben jelezze akinek kell.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#60130) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Az La660s és az Lf652v képminőségben kb pariban van?

(#60131) V-I-D-A válasza cidalain (#60119) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

"viszont ha nem ma kell megvenned, akkor várj vele, mindig minden nagyobb elektronikai cégnél van akció. olykor 10-20%-os leértékelések is vannak, simán megveheted ezt 70 körül is."

Most nincs sehol akció? :F

[ Szerkesztve ]

(#60132) huncutka1029 válasza K Norbi (#60122) üzenetére


huncutka1029
addikt

ha nem eu piacra szánt akkor nem tudsz magyarországot vagy eu országokat kiválasztani rajta az országbrállításnál.
Általában ilyet már nem próbálnak behozni évek óta.
Erre is van megoldás, a service menüben (rejtett menü) át lehet állítani a régiót Európára.
És igen, ha engedi regisztrálni akkor minden ok.
Ha nem, akkor webes vásárlás esetén egyéb vásárlás esetén munkanapon blelül jogod van visszaküldeni, vagy cserét, illetve pénzt kérni vissza.. :K

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#60133) huncutka1029 válasza szente (#60130) üzenetére


huncutka1029
addikt

Az LA660 egy jó közép kategóriás tv volt anno, és most is nagyon kenterbe veri a tavalyi modelleket képminőségben
Az LF 6xx sorozat az idei belépő FHD ennek ellenére nem rossz a képe, és a megjelenítése.
Most nem merném kijelenteni hogy jobb, mert csak üzletben láttam. 7xx 8xx sorozat már minden szempontból jobb az idei sorozatban. :F

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#60134) féldekás


féldekás
senior tag

https://m.mall.hu/led-tv/lg-42lb650v?v=651940
Ez a TV megkapja a web os 2.0-át?
IPS technológiát alkalmaz?
A véleményeket olvasgattam és azt írják lassú a menüje és ez a frissítés megoldaná a lassú menü problémáját?
Van jobb tv esetleg ennyiért 130 ezer a Max.
Ultra HD-s tv t ennyiért nem érdemes venni ez így van?
Köszönöm előre a segítséget.

(#60135) csab2 válasza huncutka1029 (#60133) üzenetére


csab2
veterán

Nem akarok belekontárkodni, de az LF 5xx sorozat is FullHD, tehát a 6xx inkább már közép szint nem?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#60136) aram01 válasza féldekás (#60134) üzenetére


aram01
nagyúr

"A véleményeket olvasgattam és azt írják lassú a menüje "- konkrétan mi számít neked lassúnak?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#60137) szente válasza huncutka1029 (#60133) üzenetére


szente
addikt

Igazából meg vagyok elégedve a képminőségével, csak pár felhő van, de azt film nézés közben nem igazán veszem észre. Csak gondolkozom rajta, hogy lecserélném a mostanit egy nagyobbra (55") és az LF652V árban kb ott van amennyit tudok rá szánni. Viszont rosszabb képminőséget nem szeretnék a mostaninál.
Amúgy a smart rendszere fürgébb az La sorozathoz képest? Mert ezen pl a Youtube nem túl acélos sebességgel fut, néha még a videó is akad rajta. :(
Kb mennyiért menne el az enyém? 47LA660s összes tartozékával, dobozzal, ha az Euronics 2 évet adott rá akkor még fél év garival?

[ Szerkesztve ]

(#60138) féldekás válasza aram01 (#60136) üzenetére


féldekás
senior tag

Nem írtak mp-et de bátyámnak vesszük
Azt írták hogy a menü bonyolult.
Fríssítik amúgy web os 2.0-ra a tv t?

[ Szerkesztve ]

(#60139) K Norbi válasza huncutka1029 (#60132) üzenetére


K Norbi
addikt

Értem köszönöm szépen! nem is tudtam hogy van ezekbe rejtett menü, ma megrendeltem a tv-t sajnos nincs nekik raktáron a 47LB671V ből. várnom kell 1 hetet és hoznak. :K Hamarosan belépek én is a táborba! :D
És miket lehet elérni/állítani a rejtett menüben? filmekhez külső winchestert javasolsz? vagy HDMI kábellel összekötöm a laptopommal úgy is jó? előbb utóbb valami jó LG házimozit szeretnék hozzá.

(#60140) rongylab válasza huncutka1029 (#60109) üzenetére


rongylab
tag

már bocs de ez marhaság.. már hogy nem fizetnek áfát.. a média markt azért drágább sokszor 50-60 ezerrel is mint máshol, mert azt a hatalmas apparátust fizetni kell, és akkor még a 20000 nm-es üzlet rezsijéről nem is beszéltünk..

mikor én vettem a tvm, 119 900 volt aqua-ban, média markt-ban karácsonyi akcióval adták 189 000 ért..

(#60141) aram01 válasza huncutka1029 (#60132) üzenetére


aram01
nagyúr

a szerviz menüt hogy lehet előhozni?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#60142) huncutka1029 válasza aram01 (#60141) üzenetére


huncutka1029
addikt

az idei modelleknél már csak Lg adjust remocom szervíztávval.
A régebbieknél még IR hackkel, vagy univerzális távval is elérhető volt.

Mindkét módszer le van írva, vannak linkelve korábbi HSZ-ekben hozzá szükséges progik is.
A 2011-es modelleknél ,még volt egy pc-ről elérhető verzió is, Python volt a progi neve, ehhez kellett még egy lg commander nevű alkalmazás is.
Ezzel DLNA hálózaton keresztül lehetett elérni.
Sajnaq 2012-ben megváltoztatták ennek a belépési kódjait, onnantól csak IR hackkel lehet.illetve ezzel a szervíztávval

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#60143) huncutka1029 válasza rongylab (#60140) üzenetére


huncutka1029
addikt

Aham, látom otthon vagy szürkeimportban, és szlovákáfázós "állófuvarozásban"
Szerinted Az EKAER-t minek vezették be? azért mert mindenki törvényesen behozza, és megfizeti az ÁFA-t.....
Valóban egy nagy üzletnek nagy a rezsije, de ez nem indokol ekkora árrést.Plusz Ők közvetlenül a gyártótól vásárolnak, nagyker ár alatt, míg más boltoknál már rajta van a nagykereskedés haszna + az üzlet haszna...
Szóval a MM és társai azért ilyen pofátlanul drágák, mert tudják, hogy a Magyarok többsége olyan "tudatlan" és beszari, hogy nem mer, vagy nem tud a webshopokból rendelni.......
tessék, itt a magyar áfa megkerülés iskolája

Itt egy kutyakajás példa, képekkel is illusztrálva:
olvasd el, és nem fogsz lemarházni senkit utána
;)

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#60144) huncutka1029 válasza csab2 (#60135) üzenetére


huncutka1029
addikt

nem mert az 5xx nem smart

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#60145) soldiergeza válasza szabferi (#52778) üzenetére


soldiergeza
csendes tag

Üdv!
Tudnátok nekem segíteni ezzel a készülékkel kapcsolatban? LG 47LB731V
Az input lagja érdekelne de sehol nem találok pontos infót!! Játékra alkalmas? A segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#60146) yvsmad válasza soldiergeza (#60145) üzenetére


yvsmad
őstag

A másik színváltozatát, az LB730V-t több helyen tesztelték már.
Csak a hangszórók előtti fémburkolat színe más.

(#60147) cidalain válasza V-I-D-A (#60131) üzenetére


cidalain
veterán

Korabban par beszolassal irta Pumma hogy az 5610 most 75 a Metroban.
Mas akciorol nem tudok. Lesni kell a nagy boltokat. Vasarnap is erdemes ranezni a weblapjukra, mert online vasarlaskor szoktak neha vasarnapi kedvezmenyt adni bizonyos cuccokra. Vopt mar olyan is hogy gyarto akcio volt azaz minden LG tevere/ Lenovo laptopra, ilyesmi.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#60148) #94529552 válasza soldiergeza (#60145) üzenetére


#94529552
törölt tag

Alkalmas rá, mert 30 ms alatti értéket tud, amit kiválónak mondanak. Ehhez, mint minden tévén, át kell tenni a bemenetet HDMI-ről Játék/Konzol-ra, valamint a kép üzemmódok közül a Játék-ra állítani.

(#60144) huncutka1029 De, a 6-os már közép kategória. Másik: Azt is mondjuk el, hogy a szerviz menübe mászkálásból még baj is lehet, meg már volt is. Könnyen szobadíszt lehet csinálni a tévéből. :N

cidalain Igen, most meg ezt találtam éppen: LG-32LB561-nek írják, és Full HD: [link] De hogy ténylegesen van-e nekik...

[ Szerkesztve ]

(#60149) V-I-D-A válasza #94529552 (#60148) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Na ez jó árban van! :K Ez a webshop megbízható lehet? Én nem ismerem őket. :N

(#60150) cidalain válasza V-I-D-A (#60149) üzenetére


cidalain
veterán

Pont itt lattam az 5500-at amit meg 550-nek irnak fullHD-vel.
Ket-harom beszolasommal ezelott emlitettem, hogy fura mert ellentmondasos. Nem ismerem a boltot sem, nem remlik hogy talalkoztam mar veluk...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.