Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61701) RazoR válasza OldMike (#61682) üzenetére


RazoR
veterán

Akkor ez csak úgy működne, hogy ha megveszem azt a DAC-t is amit linkeltem ugye? Azért az említett 5.1-et akarom megvenni, mert a DAC-al együtt is még ez a legköltségtakarékosabb. Jó lenne persze egy 5.1 erősítő rendes hangfalszettel, meg aktív subládával, de azt nem tudom kihozni 26k-ból, mint ezt.

(#61702) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Úgy mindenkinek:

Mint már valaki itt megemlítette: A kijelző választás kompromisszum.. ez tény.
Nekem speciel TOTÁL szemből jobban tetszett a VA kijelző. Csak én nagyon ritkán nézem totál szemből. Ez egy amerikai konyhás nappali. Ebédlőasztal kb 140 fok betekintési szögnél. Kanapé egyik széle kb 100 foknál. Ekkor a VA már fehéredik.
Ráadásul a Tv beállítását megszokod.. csak ha változik akkor lesz feltünő. A VA panel márpedig rengeteget változik a betekintési szög függvényében. Ez engem jobban zavart mint a fekete "gyengébb" léte. És még egy . bárki bármit mond az IPS-nek a természeteshez sokkal közelebb áll a színe. A VA-t is be lehet egy egész gyönyörű képre állítani, de a bőrszínt soha nem sikerült belőnöm.

Azt az érzés meg képzeljétek el, mikor már 1 órája állítgatom a képet a VA panelen, és hátradőlök, hogy "tökéletes".. majd bemegyek a hálóba, ahol egy 32LA620 van (szintén Y jelzésű IPS), és elkeseredek, hogy az LA még mindig jobban tetszik (természetesebb), majd visszamegyek a nappaliba, ahol először a TV-t oldalról látom meg .... és szinte fehér az LA.hoz képest.

Ha jól tudom a samsung-ban VA panel van.. nem véletlenül esett ki elsőre ez a tipus a TV választásból.

Szóval ha valaki totál szemből néz TV-t és nincs otthon másik, akkor bátran ajánlom a VA panelt.. de nekem az IPS kell

(#61703) olasz69 válasza blakey (#61694) üzenetére


olasz69
senior tag

Nem vagyok tisztában a dolgokkal,ez van ezt kell szeretnem!
A Va biztosan jobb,de ,
Nekem jobb az ips mert ezt vettem!Mire újra tv-t veszek már lehet más lesz a jó,nem a Va!
Próbálok olyan tartalmat nézni rajta amilyet akarok,lehető legjobb felbontásban és legjobb bitrátában!
Amit nézek,azt látom!
Ez nem ips hisztéria!Nekem tetszik és jó,megfelel!
A 3d-re is írták,hogy ilyen-olyan.....Amit látok az többet ér,bármilyen leírt dolognál,lehet negatív ,vagy akár pozitív!
Köszönöm a felvilágosítást,részemről befejeztem a panel "vitát"!
:R
Nagyon örűltem!
olasz 69-ből

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61704) olasz69


olasz69
senior tag

dupla klikk

Szeptember 21-én jön a 2014-es TV-k webOS frissítése

(#61699) kelepce Reméljük,nem úgy tesz mint a .....,

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61705) blakey válasza olasz69 (#61703) üzenetére


blakey
titán

Nekem tetszik…
Ez a lényeg, de ettől még nem kell elfogultnak lenni. Nem vita volt, egyszerű tájékoztatás.
Én is szeretem az IPS panellel szerelt telefonomat, tabletemet, monitromoat, mind felsőkategóriás, de ettől még látom ha valami jobb.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#61706) forras2


forras2
őstag

erre esetleg valaki? :U

(#61707) lafaty80


lafaty80
őstag

Korábban volt már itt téma, de valahogy nem tudom kihámozni a lényeget.

Gondolkodom rajta, hogy veszek vezetéknélküli bill+egér kombót vagy billentyűzetet a tv-hez. Kényesek valamire a TV-k?

Wireless vagy Bluetooth? Melyiket ajánljátok inkább?

Köszi,
lafaty

u.i.: ja, nekem van egy 42ls3450 és egy 47lb650v

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#61708) Sholom


Sholom
tag

Valaki ert a Github-hoz?

https://github.com/Guy27/PLAYz-Media-for-PLEX/network

Itt erheto el a PlayZ legfrisebb webOS valtozata. Ha sikerulne valakinek appot csinalni belole elkuldene? Nekem fogalmam sincs hogy kell.

(#61709) balage25


balage25
senior tag

WebOS 2-nél a képarány állítható rendesen is? Engem nagyon zavar, ha fekete sávok vannak a képben, ezért belenagyítanék, de nem tudok mert csak nyújtja a képet.

Wifi témához lenne friss infóm. UF8507-es tv-vel már nem akad meg a 3d filmek lejátszása wifi 2,4GHz-en és 5GHz-en sem. 3 hét és 10+ 3D film tapasztalata alapján írom.

(#61710) yvsmad válasza lafaty80 (#61707) üzenetére


yvsmad
őstag

Vezeték nélküli is jó, nálunk a Rapoo bejött, trackball-os Hamát kerüld el messziről.
Az sem jó, ha touchpad van a billentyűzet oldalán, mert mindig hozzáér a kéz és elviszi a kurzort.

[ Szerkesztve ]

(#61711) lafaty80 válasza yvsmad (#61710) üzenetére


lafaty80
őstag

:R köszönöm

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#61712) herdsman12


herdsman12
őstag

Újra programoznám a Meliconi Fully 8RC2 távirányítómat, de nem írja felül a régi kódokat.
TV gomb 5sec, kódot beütöm, utolsó számnál villogás megszünik és marad a régi kód.
Ellenőrizni a TV gomb 5sec, villogásra TV/Rdió gomb és villogást számolni módon lehet.
Van valami tuti reset megoldás?

(#61713) asturel


asturel
őstag

Edigital-ban és Euronics-ban most csak 10k az MR600.

(#61714) papp_no1


papp_no1
senior tag

Helló Topiklakók!

Kérdés a következő: az normális ha a tv bekapcsol utána ugye a simplink miatt a házimozi is és pár 3 másodpercenként ( bekapcsolástól ) 2-3x elmegy a hang? Ez a tv vagy a házi mozi miatt van?

A másik kérdés pedig,hogy visszabutítsam a tvt vagy van frissebb szoftver? mint ez : 05.10.01 verzió.

Sajnálom, muszáj bevallani a munkám miatt nem tudom folyamatosan olvasni a témát.. :R

(#61715) Kuter válasza papp_no1 (#61714) üzenetére


Kuter
senior tag

Van.
[link]

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#61716) olasz69 válasza papp_no1 (#61714) üzenetére


olasz69
senior tag

itt van az lb-hez és az ub-hez is

hsz

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61717) papp_no1 válasza Kuter (#61715) üzenetére


papp_no1
senior tag

Köszi, már töltöm is :)

(#61718) asturel


asturel
őstag

SmartShare alatt a 'Videos', stb alá hogy kerülnek be a tartalmak? Úgy néz ki, mintha a wmp megosztásokat rakná be, csak így nincs felirat. Illetve PC-n tudok ilyet nyomni a filmen, hogy Cast to Device itt meg kiválasztom a tv-t és wmp elküldi a tv-nek, ezt nem lehet nem wmp-vel megcsinálni?:D

(#61719) papp_no1 válasza olasz69 (#61716) üzenetére


papp_no1
senior tag

köszi letöltöttem de nem írja ki h frissítést talált volna..

(#61720) OldMike válasza RazoR (#61701) üzenetére


OldMike
őstag

Igen, adott esetben ez a megoldás.
Lehet hogy tudod, csak biztonságból írom le: a tévén a digitális hangkimenetet Auto-ra kell állítani, a PCM esetében mindenképpen sztereó lesz, 5.1 forrás esetén is. Az optikai kimeneten semmilyen tévés audió beállítás nem érvényesül, csak az aktív szetten tudsz hangerőt, hangszínt állítani.

42LM660S

(#61721) olasz69 válasza papp_no1 (#61719) üzenetére


olasz69
senior tag

sajnos,lehet downgrade :F
itt az 1. leírás a 2.-3. a zip
skype-ot kapcsold ki!

*H* írta:"Pedig működnie kell. LB szériához elérhető a 05.00.04-2504, viszont ennek a verziószáma kisebb, mint az előző volt. Visszaálltam 04.45.25-re minden gond nélkül, majd frissítettem a 05.00.04-re. Ezt már Engineer módban automatikusan megtalálta és online letöltötte a TV. User módban természetesen nem fogja, itt a fájl elérése:
LB:
05.00.04-2504
UB:
05.00.04-2304
A verziószámok kisebbek, mint az előzőek voltak, de a webOS magasabb. Ilyen már volt máskor is, a webOS verziószáma a fontosabb."

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61722) Beni2360 válasza RazoR (#61675) üzenetére


Beni2360
félisten

Szia!
nekem is ott maradt az ORION 5.1 hasonló régi analóg cuccom, fáj is a szívem érte de olyan kevés az állíthatóság rajta, hogy egy LG 2,1 NB3530A hangprojektort vettem helyette és abban 5- 6 féle különböző hangmód közül lehet választani plussz basszus 5 féle és ha nem akarod a szomszédokat idegesíteni akkor a 300W elég lesz.Ezek az analóg cuccok nem adnak ki sorrund hatásokat. stb.
Nekem is volt átalakítóm de gyorsan eladtam. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#61723) mobilizmo válasza asturel (#61713) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Kár hogy az LB-khez nem jó, vennék egyet.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#61724) atirag válasza olasz69 (#61704) üzenetére


atirag
őstag

Ebben a hírben nem láttam az LB670-es frissítését. Lehet az nem kap vagy valamit nem jól értelmeztem?

(#61725) vigyori78 válasza mobilizmo (#61723) üzenetére


vigyori78
őstag

(#61726) TRob1 válasza atirag (#61724) üzenetére


TRob1
veterán

Mivel ugyanaz megy mindegyikre, természetesen erre a modellre is lesz. (Szerintem csak lusta volt a cikkíró)

¤ R'n'R ¤

(#61727) olasz69 válasza _Dumber_ (#61702) üzenetére


olasz69
senior tag

(#61702) _Dumber_
"Úgy mindenkinek:
Mint már valaki itt megemlítette: A kijelző választás kompromisszum.. ez tény.
Nekem speciel TOTÁL szemből jobban tetszett a VA kijelző. Csak én nagyon ritkán nézem totál szemből. Ez egy amerikai konyhás nappali. Ebédlőasztal kb 140 fok betekintési szögnél. Kanapé egyik széle kb 100 foknál. Ekkor a VA már fehéredik.
Ráadásul a Tv beállítását megszokod.. csak ha változik akkor lesz feltünő. A VA panel márpedig rengeteget változik a betekintési szög függvényében. Ez engem jobban zavart mint a fekete "gyengébb" léte. És még egy . bárki bármit mond az IPS-nek a természeteshez sokkal közelebb áll a színe. A VA-t is be lehet egy egész gyönyörű képre állítani, de a bőrszínt soha nem sikerült belőnöm.
Azt az érzés meg képzeljétek el, mikor már 1 órája állítgatom a képet a VA panelen, és hátradőlök, hogy "tökéletes".. majd bemegyek a hálóba, ahol egy 32LA620 van (szintén Y jelzésű IPS), és elkeseredek, hogy az LA még mindig jobban tetszik (természetesebb), majd visszamegyek a nappaliba, ahol először a TV-t oldalról látom meg .... és szinte fehér az LA.hoz képest.
Ha jól tudom a samsung-ban VA panel van.. nem véletlenül esett ki elsőre ez a tipus a TV választásból.
Szóval ha valaki totál szemből néz TV-t és nincs otthon másik, akkor bátran ajánlom a VA panelt.. de nekem az IPS kell"

Nem kell elfogultnak lenni ,ha valami jobb,az jobb!
Köszönöm az összefoglalódat!
:R

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61728) olasz69 válasza atirag (#61724) üzenetére


olasz69
senior tag

Természetesen benne van,csak nem írták ki az összes típust,szériánként!
Mi már teszteljük! ;)

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61729) atirag válasza olasz69 (#61728) üzenetére


atirag
őstag

Köszönöm. És milyen?

Más. Ha youtube-ot vagy a TV-n kívül valami mást nézek akkor nem lehet hasznlni a menüt? Mert hiába nyomkodom a gombját nem működik. Például elalvás kapcsolót használnám vagy a múltkor ki akartam kapcsolni a képernyőt,hogy csak a hang legyen. Ezeket nem lehet?

(#61730) olasz69 válasza atirag (#61729) üzenetére


olasz69
senior tag

Sok mindenbe tetszik,de van amiben a régi jobb volt! A magic itt is hasznos!

A yt-n szerintem,nem de simplink készülékek alatt,lehet a magic remote-tal előhozni a menüt!
Elalvást állítsd be előtte,a képet majd megnézem!

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61731) atirag válasza olasz69 (#61730) üzenetére


atirag
őstag

Köszönöm. Igen az elalvást úgy szokotam,de kicsit kénylemetlen. A legfonosabb igazából nekem a sebesség.
Főleg mikor bekapcsolom a tv-t. Mert van mikor a csatorna vissza váltó gombbal váltok ami ugye bal felűl van a bekapcsoló gomb mellett akkor véletlenül kikapcsolom a tv-t. És elég sokáig tart mire újra válthatok csatornát a magic-el.

(#61732) hhheni


hhheni
tag

sziasztok, nagyon ügyetlen vagyok, segítsetek!
eltűnt a kedvenc adóm, az AXN, a digi aszf-jében ezt találtam:
A digitális csatornakiosztásunkban az AXN csatorna Budapesten a 746 MHz-ről a 762 MHz-re kerül át.
legutóbb elég hosszadalmas munka volt beállítani a csatornalistát, a megszokott sorszámokat, ezért nem akartam automatikusan újrahangolni, hanem próbálkoztam a kézi hangolással
azt írta ki a megadott frekihez, hogy 6 új adót talált. a leírások szerint ezeknek a lista végére kellett volna kerülniük, ott semmi új nincs, AXN továbbra sincs sehol, ez eredeti csatornája üres
próbáltam volna a legutóbbi chansortos mentésemet pc-n szerkeszteni, abban még van AXN, hogy a freki értékét átírom és úgy visszatöltöm, az abban szereplő értékeket viszont nem engedi megváltoztatni
mit tanácsoltok?
lb630v-m van
köszi
heni

[ Szerkesztve ]

(#61733) olasz69 válasza hhheni (#61732) üzenetére


olasz69
senior tag

Esetleg a csatorna automatikus frissítése opciót nem próbáltad?
Úgy emlékszem van olyan lehetőség! A csatorna hangolás résznél!
:F

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61734) Xdongo567


Xdongo567
csendes tag

Sziasztok,
Új TV vásárlásában gondolkodok, és az alábbi lenne a kiszemelt
Sony KDL-40W705CBAEP
Van valakinek bármilyen tapasztalata ezzel a modellel kapcsolatban?

(#61735) olasz69 válasza Xdongo567 (#61734) üzenetére


olasz69
senior tag

Lg topik! :Y
Biztos jó az is! :F
:)

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61736) hhheni válasza olasz69 (#61733) üzenetére


hhheni
tag

be van állítva, de ez csak annyit csinált, hogy felbukkant egy ablak, hogy változás történt, innen kezdve választhattam az automatikus vagy a kézi frissítés között
mivel az automatikus kiírta, hogy elvész az összes eddigi beállítás, ezért választottam a kézit :-(

(#61737) soldi3r


soldi3r
veterán

Nalunk mar majdnem sehol nam kapni LB650-est, hasznaltan a garancia miatt nem merem bevallalni, ahol van, ott meg ugyan annyi, mint az uj szeria. Roszabbul jarnek egy LF652-vel?

E30 (oo=[][]=oo)

(#61738) _Dumber_ válasza soldi3r (#61737) üzenetére


_Dumber_
őstag

Jó az LF, csak figyelj rá, hogy milyen panellal szeretnéd

(#61739) ViSAS válasza _Dumber_ (#61738) üzenetére


ViSAS
senior tag

Vásárlásnál hogy lehet ellenőrizni, hogy milyen panellal van szerelve?

(#61740) cidalain válasza ViSAS (#61739) üzenetére


cidalain
veterán

Legegyszerubben ugy, hogy ha fennt van a dobozan az IPS felirat, akkor olyan, ha nincs akkor nem olyan.
Bonyolultabban a sorozatszambol. Olvass vissza kb 32 hozzaszolast, es be van linkelve egy sorozatszam, es hogy melyik betu jelenti a paneltipust.
Vagy direktbe ide kattints. Az itteni anyagok NEM hivatalos LG forrasbol szarmaznak, merget ne vegyel ra. Csak iranymutatasnak hasznalhato.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#61741) ViSAS válasza cidalain (#61740) üzenetére


ViSAS
senior tag

Köszönöm a segítséget. :R

(#61742) weedoor


weedoor
csendes tag

Sziasztok,

TV vásárlása előtt állok, leginkább filmek nézésére, későbbiekben játszásra is lenne használva a készülék.

Jó ideje szemezek az LG 42 LB730V- vel. Szeretném megérdeklődni, hogy milyen tapasztalataitok vannak az eszközzel kapcsolatban, illetve, hogy 150k alatt jó vétel-e?

Köszönöm a segítségeteket, szép estét

(#61743) _Dumber_ válasza ViSAS (#61741) üzenetére


_Dumber_
őstag

A dobozon jelen esetben nincs felirat.
Az Y vagy a D viszont egyértelműen jelzi.

(#61744) forras2


forras2
őstag

Sziasztok!

Tegnap újra húztam a gépemre a windowst. Az óta a gépen megosztott filmeket a tv nem akarja lejátszani.
Ugyan úgy mint eddig, plex media serverrel vannak megosztva a filmek. A tv meg is találja a megosztott filmeket, rányomok a lejátszásra, és konkrétan 5 percig tölt, utána lejátszik 10 mp-t a filmből. Akkor megint 5 perc töltés ... és így tovább.
Vajon mitől lehet ez? Sosem találkoztam még ilyen jelenséggel, így nem tudom mit lehetne tenni...
Jahm, és igen, serviio-ban is ugyan ezt csinálja, mielőtt ismét kapnám az osztást a plex miatt. :))

(#61745) cidalain válasza forras2 (#61744) üzenetére


cidalain
veterán

Nyilvan nem a tv-ben keresnem a hibat.
PC tuzfal? Virusirto? Ez a ket legfobb gyanusitottam.
Ha ezeket kikapcsolva is szar, akkor a PC halozati kapcsolatat ellenoriznem, hogy megfeleloen gyors e: pl PC-n YT video is ugyanigy szaggatos toltos, akkor egyertelmu.
Ha semmi, akkor a TV-n nyomnek egy resetet, de ben hiszem hogy ez TV problema lenne.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#61746) fricc66


fricc66
újonc

Sziasztok!

A sorozatszámokhoz-
UF778V-ZA.BEEJLJP ezek szerint ez egy direkt ledes, va paneles tv. Hát nem.

(#61747) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Egy megerősítést kérek
A TV-n fent lévő SW: 03.20.25 (gyárilag ez volt rajta)
A honlapon regisztráció után ezt dobja ki: 03.03.50

Ha jól gondolom akkor nekem újabb van a tv-n, mint a honlapon elérhető?

(#61748) cidalain válasza fricc66 (#61746) üzenetére


cidalain
veterán

Mibol tudod? Ranezesre mondod, vagy lattad szetszedve a tv-det?
Ranezesre csak akkor lehet megallapitani ha egymas mellett van ket teve.
A linkelt oldal nem LG forras igy akar tevedhet is, legalabb annyira mint az ember szeme. Ahogy fel eve itt a forumon mar kiveseztuk, tok nehezen allapithato meg a panel tipus egy tv-ben es igazabol jelentosege sincs.
Az enyemben tuti va panel van de 160-170 fokrol sem latok valtozast a szinekben. Ugyanolyan mint szembol, nem feheredik stb. Siman ramondana barki hogy ips.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#61749) olasz69 válasza weedoor (#61742) üzenetére


olasz69
senior tag

Jó tapasztalatunk van vele és szerintem jó ár!

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61750) Intelligencs válasza _Dumber_ (#61678) üzenetére

Ez nagyon tanulságos sztori volt, köszönjük szépen. Korábban én is ezzel a 652-es modellel szemezgettem, csak 55-ös méretben. Most kissé örülök, hogy még nem vettem meg a tévét, és végül nem e mellett a modell mellett döntöttem. Így nem kell hozzád hasonló kanosszajárást elszenvednem, ha esetleg nekem is a MVA paneles modell jutott volna.

Most már csak arra lennék kíváncsi, hogy vajon az a modell, amit konkrétan én rendeltem, ott is fennállhat-e ez az IPS/MVA panel mizéria. :F (Még nem érkezett meg a tévé, de már úton van.)

Ez az 55UF8507-es modell konkrétan úgy van fent az LG oldalán, hogy 4K IPS panellel.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.