Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60701) #94529552 válasza cyanID (#60696) üzenetére


#94529552
törölt tag

Most hétvégén a Médiamarkt-ban áfa elengedéses akciót tartanak(-21%) vasárnap estig. A többi üzlethez képest nagyon jó árak, és ezek hivatalos forgalmazók, akinek ez is fontos lenne [link]

Például van itt a középkategóriás LG 49LF632V , vagy az LG 50LF652V.
Fehér színű tévé nem nagyon van. Alacsony input lag a tavalyi LB szériánál volt jellemző, de ezeket már alig lehet kapni. Van még pl. LG 47LB731V [link]

wong kok wah Hát igen, mivel a Smart távnak a nevében is ott van, hogy mihez való leginkább. Talán lehetne keresni egy régebbi LG távot, amin van dedikált elalvás gomb, mert jó néhány évjárat távja is használható hozzá.
Pedig minden gyorsabb. Gyári visszaállítás, és hosszabb áramtalanítás is meg volt?

[ Szerkesztve ]

(#60702) szasanyi


szasanyi
félisten

Erre valaki...? :F

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#60703) cidalain válasza szasanyi (#60702) üzenetére


cidalain
veterán

2015-os modell. Keves tapasztalat van meg ezekkel, mert dragan nyitottak, es a tavalyi modellek olcsobbak voltak. Most kezdenek kifutni a 2014-esek, most jon ezeknek az ujaknak az ideje.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#60704) #94529552 válasza szasanyi (#60702) üzenetére


#94529552
törölt tag

Téma Összefoglaló, vagy a kereső itt fent egy kis segítség lehet mindenkinek: [link]

(#60705) szasanyi válasza cidalain (#60703) üzenetére


szasanyi
félisten

OK értem.

Pumma: az aligha van segítségemre a konkrét típussal kapcsolatban.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#60706) csab2 válasza szasanyi (#60702) üzenetére


csab2
veterán

http://mobilarena.hu/tema/lg_led_tv-k/hsz_60645-60645.html

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#60707) szasanyi válasza csab2 (#60706) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi, de akkor ha lehet kérdeznék párat:

- a 42 LF652V típus biztosan csak a képméretben különbözik?
- mi az a S2 tuner és CI slot és mire jók ezek? :B
- kábeles szolgáltató műsorát nézed-e a TV-n? (tuner / képminőség érdekelne)

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#60708) dokee78 válasza szasanyi (#60707) üzenetére


dokee78
félisten

CI slot
prohardver.hu/tudastar/ci_slot_ci_foglalat.html

DVB-S2
prohardver.hu/tudastar/digitalis_tv_tunerek_dvb-t_dvb-c_dvb-s2.html

(#60709) blakey válasza dokee78 (#60708) üzenetére


blakey
titán

CI slot
DVB-S2

Tudom, telefonról, tabletról nehéz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60710) dokee78 válasza blakey (#60709) üzenetére


dokee78
félisten

Linkelni szoktam,de még opera Miniről nem tudom a linkelés formátumát.
Nem működik rajta a link gomb.

(#60711) szasanyi válasza dokee78 (#60708) üzenetére


szasanyi
félisten

:R De nagy kár, hogy a Digi TV a DigiFilm csatornáját nem tudja így biztosítani.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#60712) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok

A neten találtam egy videót ami meg mutatja a kalibrálás utáni képbeállításokat.
Ezen végig mentem. Az egyik kérdésem, hogy ezt használjátok ti itt többen is?

Illetve hogyan lehet gyorsan fényerőt állítani a TV-n (nappal több kell mint pl este)
És én csak a sok menün keresztüli elérést tudom. Van valami gyorsabb módja?

Van még valami amit érdemes beállítanom a TV-n? Valahol láttam olyat is, hogy ha át nevezi a bemenet nevét "PC"-re akkor a sarkokban lévő sötétebb foltok eltűnnek, de ezt nem találtam meg hol tudnám átnevezni.

Előre is köszönöm.

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#60713) fecosrac válasza szasanyi (#60711) üzenetére


fecosrac
tag

Bocs hogy beleszólok, de tegnap voltam bent a digiben és azt mondták ez így minden gond nélkül műxik.

(#60714) szasanyi válasza fecosrac (#60713) üzenetére


szasanyi
félisten

Én régebben kérdeztem, de akkor azt a választ kaptam, hogy beltéri egységgel megy. Éppen ezért nem kértem, mert nem akartam monitorként használni a TV-met. De köszi, majd újra rákérdezek. :R

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#60715) fecosrac válasza szasanyi (#60714) üzenetére


fecosrac
tag

Nálam pont az volt a kérdés, hogy a beltérire miért van szükség?
Azt mondta, ha van a tv-ben dvb-c, akkor a kábelen is jön a digitális adás, úgyhogy max csak azért kellhet hogy a kódolt csatornákat fogni tudjuk. DE, ha a készülék alkalmas a CI kártya fogadására, akkor (digi film előfizu mellé) ingyen ad egy kártyát, beteszem és már megy is.

Ettől függetlenül én nem iktattam ki a beltérit, mert praktikusnak tartom, ahogy a csatornalistát megjeleníti és egyszerűen tudok váltani. A tv menüjéből ezt nagyon hiányolom.

(#60716) yvsmad válasza szasanyi (#60714) üzenetére


yvsmad
őstag

Régebben biztosan nem volt ilyen tévéd. Akkor meg csak box-szal ment.

(#60717) yvsmad válasza fecosrac (#60715) üzenetére


yvsmad
őstag

Mit hiányolsz a tévé menüjéből?

(#60718) fecosrac válasza yvsmad (#60717) üzenetére


fecosrac
tag

Azt, hogy gombnyomásra feldobja a csatornalistát és könnyen tudjak navigálni valamint váltani köztük.
Ha van ilyen, akkor én vagyok alma, mert nem leltem rá. Mentségemre legyen mondva, még csak fél napja van a tulajdonomban. :)

(#60719) szasanyi válasza yvsmad (#60716) üzenetére


szasanyi
félisten

Annyira nem volt, hogy még most is az van [link] :U

MOD - Ezt most komoly? Miért gondolsz ennyire amatőrnek... szerinted nem mondtam? :P

Más: és szerinted én miért szerkesztgetem 5 percen belül a hsz-aimat? Mert így kell! Bár ha hsz-gyűjtés folyik akkor érthető, viszont ez nem lehet cél.

(#60718) fecosrac: ezt a jelenlegi TV-m (fent) is tudja, ezért (is) nem akartam beltérit. A képe is nagyon jó, úgyhogy csak a képméret az ami miatt leginkább cserélem.

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#60720) yvsmad válasza szasanyi (#60719) üzenetére


yvsmad
őstag

Akkor meg ezt kellett volna mondani a Diginél.

(#60721) yvsmad válasza fecosrac (#60718) üzenetére


yvsmad
őstag

Alma vagy: megnyomod a Guide gombot és kész. :D
Vagy a smart menüben rányomsz a "Tévé program"-ra.
Első alkalommal kb. 15 másodperc, mire beindítja az app-ot, de ha már fut a háttérben, akkor feljön egy pillanat alatt.

[ Szerkesztve ]

(#60722) fecosrac válasza yvsmad (#60721) üzenetére


fecosrac
tag

Hazaérek első dolgom lesz kipróbálni. :)
Köszi az infót ^^

(#60723) szente


szente
addikt

Az LB szériás Smart Share-ban, hogyan lehet beállítani, hogy mappákat mutasson a DLNA megosztásokban és ne rakja egybe ki az összes számot?
Megvan, marha furcsa ez a WebOS a NetCast után.

[ Szerkesztve ]

(#60724) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Ezek közül melyik a legjobb vétel ár/teljesítmény szerint összességében szerintetek?
UE40H6400-hoz képest mik az előnyök és hátrányok, miket nem tudnak, amit az tud?

Amit én tudok. A színek nem annyira élénkek, a feketéjük gyengébb. A legtöbben nincs 3D és szemüvegek se járnak így hozzá és extra távirányító sem. Akkor mégis mi a indokolja a magasabb felárat a Samsung-hoz képest?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#60725) Sárpac válasza Ciccuka (#60724) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Talán mert a 40" h6400 egy nagy rakás utánhúzós mosós szar.
Két alsó lgnek nagyon durván jó az ára. Élőben kell őket megnézni 42lf652v-t vennék a helyedben.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#60726) Ciccuka válasza Sárpac (#60725) üzenetére


Ciccuka
veterán

Élőben nézegettem meg. De az LG-nél a fekete inkább szürke és ez rohadottul idegesítő. Lehet ezért tűnt rosszabbnak az összes, mert ez nálam fontos szempont.

h6400 egy nagy rakás utánhúzós mosós szar.
Hol lehet olvasni erről?

Mi a francnak van LG-nél 40 42 43 colos TV egyszerre?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#60727) szasanyi


szasanyi
félisten

No, megvettem és beüzemeltem az LG 42LF652V TV-t. :) Az első és rövid tapasztalatok alapján nekem egyértelműen változást jelent, mert...
- 32" vs 42" jól látható vizuális különbséget biztosít
- hiába "csak" FullHD felbontású ez is, a nagyobb kép több részletet mutat
- TV tuner, TV képminőség - Digi kábel használatával és különösen HD tartalmak esetén - nagyon jó
- Blu-ray film a szokásos kiváló minőség és nyilván itt is részletgazdagabb a kép, bár sajnos minimális szemcsésedés néha megfigyelhető (azt hittem az új LCD panelekkel ezt már teljesen kiküszöbölték)
- a 3D remek érdekesség, néha rendkívül látványos és kíváncsi vagyok milyen lesz egy 3D Blu-ray film
- az előző TV után sok más, új dolog van amit szokni / tanulni kell de összességében csak annyi negatívumot mondhatok, hogy egyelőre nem lelek bizonyos beállításokat, csatornasorrendet amikre ezután nézek rá tüzetesebben
-amit még nem volt időn kipróbálni az a digitális, nem 1080p forrás (PS3 játék, film) ahol kíváncsi vagyok a készülék interpolációs képességére

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#60728) yvsmad válasza Ciccuka (#60724) üzenetére


yvsmad
őstag

Az UHD-s 671 olcsóbb, mint a 652?
Még ha 2" különbség is van, komolyabb gép a 671.
A feketét és a színeket be lehet állítani, felejtsd el azt, amit a boltban láttál.
Én a gyári állapotú LG tévémet másnap vissza akartam küldeni, aztán 2 nap alatt beállítottam olyanra, ami nekem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#60729) Ciccuka válasza yvsmad (#60728) üzenetére


Ciccuka
veterán

A feketén nem igazán lehet állítani hidd el. :U
40 vs 42"

Kérdés, hogy az elkövetkező 3 évben van -e értelme az UHD-nek (4K) :F

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#60730) yvsmad válasza Ciccuka (#60729) üzenetére


yvsmad
őstag

Már csak azzal ha a bolti "Eredeti" üzemmód helyett Élénket vagy Sportot választasz, már jobb kontrasztot, jobb színeket és sötétebb feketét kapsz. És akkor még nem állítottál semmi olyat, hogy pl. háttérfény, kontraszt, színhőmérséklet, dinamikus kontraszt, dinamikus szín, gamma, fekete szint, stb. Ezeket mind együtt kell összehangolni, amivel a boltban nem foglalkoznak.
Ha a 42" FHD jobban tetszik neked, én nem foglak lebeszélni. Csak csodálkoztam az árképzésen.

[ Szerkesztve ]

(#60731) Ciccuka válasza yvsmad (#60730) üzenetére


Ciccuka
veterán

LG 43LF632V az tényleg IPS-es vagy elírás, mert a gyári honlapon nem írják.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#60732) yvsmad válasza Ciccuka (#60731) üzenetére


yvsmad
őstag

Ezt nem tudom megmondani. A kartondobozon rajta van a nagy IPS embléma, ha olyan panel van benne, de a neten nem találtam rá. Szerintem keress egy olyan oldalt, ahol össze tudod hasonlítani az LF632, LF652 és UF671 típusokat, mert komoly különbség is lehet köztük. Pl. 3D csak a 652-ben van és a 671 nem smart.

[ Szerkesztve ]

(#60733) Sárpac válasza Ciccuka (#60726) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Tuti megnézted azt a típust élőben? Csak azért mert ipsek közül egyik legjobb feketével rendelkezik véleményem szerint. :) El kell kérni a távirányítót és kicsit visszavenni a fényerőből, mert általában szeretik az üzletekben maxra kitolni!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#60734) Sárpac válasza yvsmad (#60730) üzenetére


Sárpac
nagyúr

UHD tvk mind olcsóbbak lesznek már ősztől hasonló méretű fhds társakinál középkategóriában, oka egyszerű a kihozatallal köszönő viszonyban sincs a kereslet, egyszerűen nem veszik őket még.

Amúgy uhdval óvatosan frekiben sem tökéletesek és szinte mindnek gyengébb a feketéje mint az fhds társaknak.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#60735) huncutka1029 válasza Sárpac (#60734) üzenetére


huncutka1029
addikt

Amúgy uhdval óvatosan frekiben sem tökéletesek és szinte mindnek gyengébb a feketéje mint az fhds társaknak.

Ezt meg honnan veszed???????
Ennek semmi valóság alapja nincs.
A fekete szint nem felbontás függő, hanem panel, és képfeldolgozó elektronika függvénye.
Frekiben meg ugyanott vannak.

UHD tvk mind olcsóbbak lesznek már ősztől hasonló méretű fhds társakinál középkategóriában, oka egyszerű a kihozatallal köszönő viszonyban sincs a kereslet, egyszerűen nem veszik őket még.
Valóban megy le az UHD ára, de soha nem lesz olcsóbb mint az FHD, amig mindkettő van a piacon.
Az árcsökkenés okai pedig sokkal prózaibb, Elfogy a tavalyi modell, így már csökkenthető az ideiek ára.
Évek óta ezt csinálják.
Az hogy nem fogy az UHD, nem az árnak, mindinkább a hozzávaló tartalom hiányának tudható be. ;)

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#60736) Intelligencs válasza #94529552 (#60701) üzenetére

338 ezerért meg is rendeltem az LG 55 UF8507-et. :) Érdekes, hogy a 8517-es az most a Euronicsban is akciós, 330-ért vihető mindkét helyen.

The Amiga, Born a Champion

(#60737) csab2 válasza szasanyi (#60707) üzenetére


csab2
veterán

Úgy tudom, csak méretben van különbség.
A CI+ és S2 kérdést megválaszolták.
Én a UPC Direct műholdas szolgáltatót nézem, a szolgáltatói boxot mellőzve a tévébe téve a kártyát.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#60738) csab2 válasza fecosrac (#60718) üzenetére


csab2
veterán

Nálam erre van a Live Menü gomb, illetve a jobbra nyil és OK is ezt adja be. WebOS 2-es tévé.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#60739) szasanyi válasza csab2 (#60737) üzenetére


szasanyi
félisten

OK, és mint láthattad időközben meg is vettem. :) Kicsit talán a fekete mintha szürkébb lenne a régi tévémnél, de még nem volt időm a finomhangolásra ezért a gyári (Élénk) profillal megy.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#60740) csab2 válasza szasanyi (#60727) üzenetére


csab2
veterán

A csatornák szervezése... Na az egy rémálom! A Samun sokkal egyszerűbb és gyorsabb volt szerintem. Pl. itt nem lehet csatornát kitörölni!!! Legalább is digitális tévé csatornákat. Tehát nálam - műholdas UPC Direct - egyet sem lehet. Grrr! Ekkora baromságot!
Egyértelműen ajánlott a Chansort nevű okosság.

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#60741) yvsmad válasza Sárpac (#60734) üzenetére


yvsmad
őstag

Közben rájöttem, hogy az UF671 egy alap UHD tévé 3D és smart nélkül, ezért is olcsóbb.
De van, akinek ez kell, miért fizessen azért, amit úgysem használ...

[ Szerkesztve ]

(#60742) dokee78 válasza Ciccuka (#60726) üzenetére


dokee78
félisten

" h6400 egy nagy rakás utánhúzós mosós szar."
Hétfőn vásároltam,nem tudom miről beszél.
Lehet rossz a szemem vagy nem vagyok sasszem.

(#60743) csab2 válasza szasanyi (#60739) üzenetére


csab2
veterán

Igen, utána olvastam, hogy megvetted.
Én egyből a "színház"-ra állítottam. Nekem az tetszik legjobban.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#60744) Sárpac válasza dokee78 (#60742) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Milyen méretben?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#60745) szasanyi válasza csab2 (#60740) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, az valóban rosszabb a Samsung tévémhez viszonyítva de azt a feleségemre bíztam. :DDD Szerencsére nem gyakran kell átpakolni a csatornák többségét. Törölni nem próbáltam, mert a végén elférnek amik nincsenek használatban, az már nem érdekel.
A Színház mód nekünk színvilágban fakó, és nem elég kontrasztos. Az Élénk meg már.. too much... így azon fogok finomítani. Sajnos negatívum is van, amit menet közbentaapsztaltam meg: a 32" vs 42" esetén a gyengébb forrás rosszabb képminőséget ad. Ez SD adásoknál (sőt, egyes HD csatornáknál is érezhető, csak kisebb mértékben) látható elsősorban. 720p anyagot még nem néztem, viszont a 3D nekem tetszik. :)

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#60746) csab2 válasza szasanyi (#60745) üzenetére


csab2
veterán

Az SD adásoknál a képméret növekedésével a képminőség csökken. Ez természetes, hiszen a nagyobb méret a "hibákat" is feljavítja. Nekem azonban ezzel együtt is kellett a nagyobb méret. :)

A "színház" mód valóban fakóbb (hasonlóan, mint a Samun a "film"), de szerintem közelebb áll a valósághoz a színvilága.

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#60747) dokee78 válasza Sárpac (#60744) üzenetére


dokee78
félisten

40

Nem kérdőjelezem meg a hozzá értésed!
Lehet nekem azért nem tűnik fel,mert ez az első LCD tv-m.
Valószínűleg feltűnne,ha látnék drágább típusokat.

(#60748) #94529552 válasza Intelligencs (#60736) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R Hát az euronix akció eddig tartott: [link] :O 469-499k.
csab2 Most már a webos1-nél is így működik a Live menü(csatorna lista), csak most vettem észre, ez tök jó. ;] Csatorna átugrás vagy lezárás van a törlés helyett. Vagy a Kedvencbe a használandó csatornák bepakolása, ha éppen nincs ChanSort.

[ Szerkesztve ]

(#60749) *H* válasza Ciccuka (#60731) üzenetére


*H*
aktív tag

Edge LED és IPS.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#60750) Intelligencs válasza #94529552 (#60748) üzenetére

Pár hete a Euronicsban voltam megnézni három LG modellt, két full HD-sat meg ezt a 4K-sat. Azért mentem be, hogy élőben is megnézzem a tévéket, segítsen a döntésben. Akkor 470e volt a 8527-es modell ott (fehér színű talp), amiből volt egy elvihető bontatlan darab. Ami nagyon vicces volt, hogy egy eladó "rámkattant", és mindenképpen megpróbálta rámtukmálni ezt a tévét. Látta rajtam, hogy nagyon megtetszett a tévé, sokkal szebbnek láttam a képét, mint a másik kettőnek, meg ugye ebben jön össze az általam keresett 3D, Edge LED és WebOS2.0.

Amíg ott voltam, kb. 20-25 percig folyton a sarkamban loholt, és arról próbált meggyőzni, hogy ez mennyire szuper akciós ár, és most azonnal vegyem meg. Többször közöltem vele, hogy a fehér színű talp nem igazán illik a lakásunkba, de ekkor átment lakberendezőbe, és vázolta, hogy a fehér szín kifejezetten jól megy mindenhez. :DDD Aztán egy idő után meguntam a folyamatos nyomást az eladó részéről, és közöltem vele, hogy remélem nem gondolja komolyan, hogy 2015-ben én azonnali döntést fogok hozni a helyszínen, és anélkül, hogy alaposan megnéztem volna az árakat a neten, megveszem a tévét közel félmillió forintért?

Ennél lényegesen kisebb beruházásoknál is heteket, hónapokat túrom a netet, hogy biztosan azt és annyiért vegyem meg, amire szükségem van. De azt hiszem manapság szinte mindenki így van ezzel, még az apám is, pedig ő már 65 éves. Persze biztos van, akinél bejön az a technika.

The Amiga, Born a Champion

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.