Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61651) Yogi Bear válasza Diamond500 (#61649) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

+1 :DD

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#61652) olasz69 válasza rongylab (#61640) üzenetére


olasz69
senior tag

Szia!
Most csináltam downgrade-t úgy ,hogy mind a 2 eco_mód/
automatikus kikapcs és HDD Eco mód be/
aktív volt!

Máshol a hiba!!

(#61647) Frideritsdia Szerintem nem éri meg!

Inkább egy LG-t ajánlanék!

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61653) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Lenne egy kérésem a fórumlakókhoz.

Aki vett 42LF652v tipusú TV-t at kérem, hogy nézze meg akár a TV hátoldalán, akár a doboz oldalán található matricáját.

Szerepel ezen egy ilyen számsor: 42LF652VZA.BEE......
Ez a TELJES számsor szeretném megtudni, és a bolt nevét ahol vette., privátba küldje már el nekem légyszi (ne terheljük a fórumot).

(Magyarázat: most hívtam egy boltot, ahol elég khm-khm... furcsa választ kaptam, de lehet, hogy vannak IPS- kijelzős típusok is az országban)

Köszönöm

(#61654) azur


azur
tag

Sziasztok tipusszám alapján honnan lehet tudni a tv korát tehát mikor jött 2012-13-14 vagy 15? :F Köszi a segítséget.

(#61655) olasz69 válasza azur (#61654) üzenetére


olasz69
senior tag

Nézd meg ennek a topik-nak az összefoglalóját!
az oldal tetején!

összefoglaló kinyitása fül alatt

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61656) azur válasza olasz69 (#61655) üzenetére


azur
tag

Köszönöm :R

(#61657) Dezső73


Dezső73
csendes tag

WebOS legutolsó béta verzió nem fog megegyezni véletlenül a hivatalos verzióval? Mert szerintem igen! Ha tévednék javítsatok!

(#61658) TRob1 válasza Dezső73 (#61657) üzenetére


TRob1
veterán

Könnyen lehet. De ugye semmi sem biztos. Lehet még javítgatnak vmit benne.

¤ R'n'R ¤

(#61659) Yogi Bear


Yogi Bear
aktív tag

Csak hogy okuljatok belőle.

A Media Markt-nál rendeltem egy készüléket, amelyet előre utalással fizettem. A megrendelt terméket nem tudták szállítani, de felajánlottak egy másik készüléket, ami a színén kívül mindenben megegyezik az általam rendeltel (UF8517 -> UF8507). Elfogadtam a módosítást, így törölték a korábbi rendelésem és egy új rendelésben rögzítették a módosított típust.

Most jön a csavar!!!

A módosított (új) rendelésben már ez szerepelt:

"Az Ön által választott fizetési mód: Ajándékkártya"

Ami azért gáz, mert a Media Markt ÁSZF §10 (3) bekezdésében ez van:

"...A visszatérítés során a Media Markt Online az eredeti ügylet során alkalmazott fizetési
móddal egyező fizetési módot alkalmaz...
"

Vagyis, ha így hagyom és valamiért elállok a vásárlástól, akkor lenne 330.000.- Media Markt ajándékkártyán, szemben a kifizetett készpénzzel.

* * * HA VALAKI ILYENRE RÁFUT, NE HAGYJA MAGÁT ÁTVERNI!!! * * *

[ Szerkesztve ]

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#61660) Camelus


Camelus
csendes tag

Üdv!

Meg tudjátok mondani, hogy a WPS PIN-t hol találom?

Köszi.

Nincs más hátra, mint előre!

(#61661) olasz69 válasza Dezső73 (#61657) üzenetére


olasz69
senior tag

Ha igaz van még 17 nap,addig még lehet bármi! :F

Mod! bocsánat,hogy újat írtam :((

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61662) olasz69 válasza Camelus (#61660) üzenetére


olasz69
senior tag

Az lg tv-ét keresed?
Vagy itt?

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61663) K Norbi válasza Yogi Bear (#61659) üzenetére


K Norbi
addikt

:Y :Y Nem semmi :(

(#61664) Yogi Bear válasza Yogi Bear (#61659) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

Media Markt válasza:

"Az összeg átcsoportosítása során technikai okok miatt ajándékkártyás fizetési mód jelenik meg a rendszerünkben.

Elállás esetén természetesen van lehetőség a vételár visszautalására egy Ön által megadott bankszámlaszámra!"

Ne legyen rá szükség, de ha mégis, akkor kíváncsi leszek a végére.

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#61665) Cooper911


Cooper911
senior tag

Na végre jön a frissités.
Ebben lesz flash támogatás is?

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#61666) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok

Van egy 670V készülékem és kb 5 perc után agyvérzést kapok tőle.
Digi tv kevert a csatornákon ezért frissítenem kellet párat. Na már most így van belőlük 2-3 amiből csak egy működik persze abban az elbaszott menüben nem látni melyik az. Indul a találgatás....
Be vannak állítva a kedvencekbe azok a csatornák amiket nézünk. Na most ha megnyitom a csatornakezelő menüt itt egyszerűen nem lehet kijelölni és hozzáadni/eltávolítani csatornát. Be kell lépni a kedvencekbe és ott lehet meg tenni ami után persze visszadob a kinti csatorna menübe és akkor megint indulhat a móka belépni a kedvencekbe....
Miért nem lehet pl ABC sorrendbe tenni a listát? Akkor látnám miből van dupla. Ha igen érdekelne hogyan.

A kérdésem az lenne van egyszerűbb módja a csatornák kezelésének rendezésének?
Meg köszönnöm ha valaki lenne kedves leírni ő hogyan csinálja mert így egy nagy rakás káosz nekem a menü rendszer.

Köszönöm

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#61667) TRob1 válasza Killerlaca (#61666) üzenetére


TRob1
veterán

Letöltöd a Chansort-ot PC-re, pendrive-ra rámented tv-ről a csatornalistát, pc-n megszerkeszted 1 perc alatt, és visszatöltöd tv-re pen-ről.

(#61665) Cooper911:
Nem hiszem. Sőt, remélem hogy nem, hisz mindenhol arra mennek már hogy végre teljesen eltűnjön a fenébe az a fos. (Egyébként nem jó a linked)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#61668) Midway válasza #02673408 (#61647) üzenetére


Midway
senior tag

Ha 55"-os azonnal vedd meg típustól függetlenül. ;]

Cooper911 "Ez a lap nem jeleníthető meg" :C

[/•Ellenőrizze, hogy helyes-e az internetes cím (http://na%20j%c3%b6n%20a%20frissit%c3%a9s.%20m%c3%a1r%20csak%20arra%20lenn%c3%a9k%20kiv%c3%a1ncsi,%20hogy%20flash%20t%c3%a1mogat%c3%a1s%20lesz%20e. ).(I)(/I)I]

[ Szerkesztve ]

(#61669) Midway válasza Cooper911 (#61665) üzenetére


Midway
senior tag

2x

[ Szerkesztve ]

(#61670) #94529552 válasza Killerlaca (#61666) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ott van a szűrés a csatornakezelőben a jobb szélen. Csatornaszám vagy ábécé szerint lehet választani.
A Téma Összefoglalóban benne van a csatornák mentése és PC-n való szerkesztésének a módja is. Nálam nem dob vissza a Kedvencből a kinti csatorna menübe. Melyik a kinti ez, a Live menü?
Megnyomod a Kedvenc A-t, majd kijelölöd az összeset amit ebbe tennél majd hozzáadás, és kész. Utána jöhet a többi Kedvenc sorban.

[ Szerkesztve ]

(#61671) amadeuxs


amadeuxs
tag

sziasztok,

beléptem a klubba egy lg 49ub850v telóval, es az lenne a kerdesem hogy a tv-n a plex az nem megy? mivel a 32lm620s-n siman megy, itt pedig plex passt ker, es azt szeretnem kerdezni hogy a PLAYz media appot hogy lehet feltelepiteni USB-ről???

Koszi a valaszokat.

(#61672) Midway


Midway
senior tag

Az 42LB67x tipusnak mi a 2015 utódja?

(#61673) aram01 válasza #02673408 (#61647) üzenetére


aram01
nagyúr

vegyél samut ha sz@rt akarsz :K
de ha jobbat mond mi pénzed van és kapsz ötleteket ;)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#61674) OldMike válasza Midway (#61672) üzenetére


OldMike
őstag

Szerintem - sajnos - nincs igazából utóda. Tulajdonképpen legjobban az LF652V hasonlít rá, de nem adnak hozzá (külön venni lehet) MR-t, nincs helyi sötétítés funkció. A legtöbb 2015-ös LG tévétől eltérően ez direct LED-es, azaz olyan mint a - csaknem teljes - LB széria, annak minden előnyével és hátrányával.

42LM660S

(#61675) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az úgy működhet, hogy a TV (LG 47LA620S) scart (kétirányú) kimenetéből egy scart/rca átalakítóval leveszem a stereó hangot, vagy a fejhallgató kimenetről egy jack/rca-val és azt rákötöm egy aktív 5.1-re ([link]) ami ugye jól gondolom, hogy rendelkezik stereo/5.1 dekóderrel?

[ Szerkesztve ]

(#61676) amtibacsi válasza RazoR (#61675) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Sztereóból milyen 5.1-es hang lesz ? Olyan, mint a monóból az álsztereó ? Használd inkább az optikai kimenetet és olyan kütyüt vegyél, amin van ilyen bemenet, mert ott tényleg átjön az 5.1. Mondjuk 50 alatt még használtat sem ajánlanak, ami szól is valahogy.

(#61677) RazoR válasza amtibacsi (#61676) üzenetére


RazoR
veterán

Ha tényleg így van akkor 8k-ért tudok venni egy ilyet. De a kérdésem lényege az lett volna, hogy vajon a linkelt 5.1-ben, ami szinte ugyanaz, mint pl. az Orion HT 545 vagy a Genius SW HF 6000 van-e dekóder? Vagy a TV HDMI(ARC) vagy Optikai kimeneteiből tudok-e 6db RCA-t varázsolni valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#61678) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Megoldódott a kijelző problémám.

Ma, miután végigtelefonáltam a webshopok többségét, és a kijelzőkódot letisztáztuk (42LF652VZA.BEED vagy Y), kiderült, hogy Mo-n 2 kijelző van forgalomban. (Ezért kértem lentebb, hogy kinek milyen van).
Elhatároztam, hogy csak visszaviszem a TV-t, és vadászok egy IPS-re.

20 nap után vittem vissza az MM-be (érdekes, hogy 2 boltban 2 féle módon értelmezték a 60 napos visszavételt. Egyik csak több napos vizsgálat után akarta , a másik meg csak akkor ha !bontatlan! :Y a TV. Felhívtam előtte a központot és infóval felvértezve jelentem meg a szolnoki áruházban. Már vártak rám ;] )

Hosszú sztori lenne, de végül miután kiderült, hogy a boltban találtunk 2 féle kijelzővel is készülékeket (VA és IPS), így egy csere után már az IPS-es verzióval robogtam haza. (egyébként simán vissza is vették volna)

Most nagy az öröm, mert már minden irányból jó képet kapok.

Érdekesség, hogy ez a készülék bekapcsolás után nem talált frissítést (vsz a gyárban már a legújabbat kapta) és ezen már a csatorna kimentés is rajta van :)

A téma összefoglalóba nyugodtan bevéshetitek, hogy ezt a típust 2 féle panellel árulják itthon:
42LF652VZA.BEED - A-MVA panel
42LF652VZA.BEEY - IPS panel
úgy ahogy itt is látható

(#61679) aram01 válasza _Dumber_ (#61678) üzenetére


aram01
nagyúr

MM-ből alapból nem vennék

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#61680) Camelus válasza olasz69 (#61662) üzenetére


Camelus
csendes tag

A Tv pin kódját keresem, próbálom összehozni a laptoppal

Nincs más hátra, mint előre!

(#61681) Killerlaca válasza Camelus (#61680) üzenetére


Killerlaca
senior tag

Fel dobja a tv. Nekem telónál így volt.

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#61682) OldMike válasza RazoR (#61677) üzenetére


OldMike
őstag

A linkelt eszköz leírása annyira szűkszavú, hogy a bemenetekről semmit sem ír. Az Orionnak csak analóg bemenete van, és úgy tűnik hogy a Geniusnak is. Tehát mindegyikhez kell az a 8K-s DAC. Ezt kötöd össze a tévé optikai kimenetével, a másik oldalán meg kivezeted a 6 RCA-t az aktív rendszer RCA aljzataihoz.

Az aktív rendszerek esetében még a fehér hollónál is ritkább az optikai bemenetes eszköz. Ezeket inkább a PC-hez készítik, azon meg nem jellemző az optikai kimenet.

42LM660S

(#61683) mastodon válasza asturel (#61519) üzenetére


mastodon
aktív tag

Szia, hogyan indítod el az Xplay-t? Nekem a kártyák közt megjelenik, de rákattintva a Smartshare jön be. Üres pedrive-ra tettem fel könyvtárastól (developer a főkönyvtár) a kicsomagolt cuccot.

(#61684) olasz69 válasza Camelus (#61680) üzenetére


olasz69
senior tag

A tabletnél nálam is megjelent a képernyőn a kód!
Párosítás,pl :youtube pair ?
Úgy emlékszem mindig újat generál!

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61685) Yogi Bear válasza aram01 (#61679) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

argep.hu minimum árnál 100k-val olcsóbban, hivatalos magyar LG garanciával se?

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#61686) aram01 válasza Yogi Bear (#61685) üzenetére


aram01
nagyúr

nem bízom bennük, ennyi

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#61687) asturel válasza _Dumber_ (#61678) üzenetére


asturel
őstag

Betekintési szögen kívül jobb valamiben az IPS ? Sajnos én is lecsekkoltam és nekem is A-MVA paneles elvileg (50LF652V ZA.BEEDLGJ), de nem feltűnően rossz a betekintési szög (e-ips monitorhoz hasonlítva)

mastodon: nekem simán indul my apps-ból, elsőleg asszem semmi nem történt (vagy nem voltam elég türelmes ? :D), utána rányomtam mégegyszer és elindult (azóta már elsőre indul :D), azon kívül, hogy pendrive-ra kitömörítettem a gyökérbe (a zip már tartalmazza a mappastruktúrát) mást nem csináltam.

(#61688) olasz69 válasza asturel (#61687) üzenetére


olasz69
senior tag

Hasonlítsd össze, napfényes szobában.........

Az IPS technológia előnyei

A rivális megoldásokkal szemben az IPS legnagyobb előnye a nagy színpontosságban, óriási betekintési szögben (azaz szinte bármely látószögből egyenletes fényerőt és stabil színeket nyújt) széles színtérben (Wide Gamut) jelentkezik. Összefoglalva a megjelenített kép közelebb áll a valósághoz, és szebb is, mint más technológiára épülő kijelzők esetén. Emellett a technológia lehetővé teszi a panel hardveres kalibrálását is. Tehát egyes, jellemzően a profi felhasználóknak készült monitorok esetében –a lehető legjobb színhűség elérése érdekében- egy külső kalibrátor és egy kalibrátor szoftver segítségével akár otthon is beállíthatjuk a színeket az előre meghatározott standardok alapján. Emellett ki kell még emelni az óriási kontrasztarányt, és az alacsony válaszidőt, aminek köszönhetően a gyors mozgásoknál sem tapasztalható semmilyen zavaró képi anomália.

forrás: Lg

tudom,marketing,de akkor is!

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61689) Yogi Bear válasza aram01 (#61686) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

A mostani eset után én sem, de nagy cég, nem tűnik el pár hét alatt. Egy esetleges probléma esetén viszont mindent leírtak e-mailben.

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#61690) blakey válasza olasz69 (#61688) üzenetére


blakey
titán

:) A forrás megnevezése mindent elárul és nem fedi teljesen a valóságot, PR.
Szinte semmi előnye nincs az IPS-nek, kontrasztban, feketében nagyon gyenge, IPS GLOW borzasztóan zavaró tud lenni. Szinhűségben sincs előnye, VA paneles tv-k gyakorlatilag tökéletesre kalibrálhatók.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#61691) olasz69 válasza blakey (#61690) üzenetére


olasz69
senior tag

Nekem tetszik!

Azért vettem lg-t és /ips-t/ Nekem elég kontrasztos és a fekete is elég!
/de VA soha nem kellene/!
izlések és pofonok,legalább tudom,hogy tv-t nézek és nem az ablakon nézek ki!

az ips glow nálam nem jelentkezett,vagy nem vettem észre,....ez is pipa!

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61692) mastodon válasza asturel (#61687) üzenetére


mastodon
aktív tag

Hm, nem megy, igazából semmi sem történik, visszakapom a képernyőt, ami előtte volt. És a Playz-t hogyan kell feltenni és honnan lehet megszerezni? A 2014-es-t kell használni? És Plex médiaservert kell windows alá tenni, vagy jó mellé bármi más is?

[ Szerkesztve ]

(#61693) #94529552 válasza _Dumber_ (#61678) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ügyes! Gratulálok a kitartó kutakodáshoz. Akkor ezek szerint a többi típusnál is lehetséges a 2 féle kijelző. Szerencsére az enyém is IPS-es panel. :R

(#61694) blakey válasza olasz69 (#61691) üzenetére


blakey
titán

IPS GLOW minden IPS-nél jelentkezik, az enyémnél, max. téged nem zavar, de ott van és látványos.
Ízlések és pofonok, igaz, de itt van előttem az IPS panel ill. mellettem a VA, az IPS gyengébb, de ettől még használom. Az, hogy VA soha nem kellene akkor szerintem nagyon nem vagy tisztában a dolgokkal. Az egész IPS "hisztéria" azért van, mert a monitoroknál jelentek meg és akkor többnyire TV paneles monitorok voltak, azoknál mindenképp jobbak, a VA paneles monitorok későn jelentek meg Szóval ha jó a tv akkor tökmindegy, hogy milyen a panel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#61695) asturel válasza mastodon (#61692) üzenetére


asturel
őstag

Nekem az a zip nem működött, így fordítottam sajátot a githubon található forrásból. Felraktam ide, ugyanúgy a gyökérben developer\apps\usr\palm\applications\ könyvtárba kell rakni. (sárga ikon -- plex a neve /nem sokat foglalkoztam vele/)

(#61696) blakey válasza mastodon (#61692) üzenetére


blakey
titán

Természetesen kell Plex szerver windows alá különben nem tudod "élvezni" az előnyeit.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#61697) aram01 válasza Yogi Bear (#61689) üzenetére


aram01
nagyúr

én már régóta nem bízom bennük:

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#61698) forras2


forras2
őstag

Sziasztok!

Tegnap újra húztam a gépemre a windowst. Az óta a gépen megosztott filmeket a tv nem akarja lejátszani.
Ugyan úgy mint eddig, plex media serverrel vannak megosztva a filmek. A tv meg is találja a megosztott filmeket, rányomok a lejátszásra, és konkrétan 5 percig tölt, utána lejátszik 10 mp-t a filmből. Akkor megint 5 perc töltés ... és így tovább.
Vajon mitől lehet ez? Sosem találkoztam még ilyen jelenséggel, így nem tudom mit lehetne tenni...
Jahm, és igen, serviio-ban is ugyan ezt csinálja, mielőtt ismét kapnám az osztást a plex miatt. :))

[ Szerkesztve ]

(#61699) kelepce


kelepce
tag

Kis olvasnivaló :C Nem hagyja az út szélén a webOS 1.0 felhasználóit az LG [link]

(#61700) vigyori78 válasza olasz69 (#61691) üzenetére


vigyori78
őstag

+1

TV ,monitor ,telefon is IPS, egyedül a monitornál ha 170 fokból nézem akkor van glow fekete háttérnél ,de szerencsére semelyiken nem azért vettem ,hogy a fekete hátteret nézem .

(#61699) kelepce Ez egy nagyon pozitív hír.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.