Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként

Hozzászólások

(#30) Rick4


Rick4
félisten

szevasztok, én is hozzátennék pár sort a témához. kb 1.5 hónapja használok egy 26 collos thomson LCD-t monitornak, ( a számítógépasztalon van, 99%ban így funkcionál) és teljesen elégedett vagyok vele. előtte egy 19es lcdm volt, de annyira picik voltak a betűk, hogy 1 méterről már nem lehetett rendesen látni, ergo ha az ismerősöknek akartam egy netes videot, fényképet mutatni, egymás ölébe kellett ülnünk. a filmnézést már nem is említem. a nappaliban egy 92es crt tévé van, úgyhogy nekem egyáltalán nem szokatlan a nagy méret, pl: 72es tévét 3 méterről már kicsinek érzek. Szóval a tévé most 1024X768ban megy, kb 70-80centiről nézem, de 2méterről nézve is olvasható pl: a ph is. nyilván ehhez célszerű egy rádiós egér- bill páros, de ez nem igazán tetemes költség. szóval ha játszom, kiteszem 16:9re a képet, nem lesz 100%, de az élmény állati. esetleg filmet nézek, de inkább csak belenézegetek...én teljesen meg vagyok vele elégedve. a szinek, fényerő- kontraszt bőven azon belül van, ami megfelelő, egy ldc monitor sem tud kontrasztosabb, fényesebb vagy szinesebb lenni. ja, a lényeg, 1024ben a látható kép átlója 54 centi, tehát ez már 21-22es monitor méret. tudom 1600X1024ben is nyomni, de akkor ugye nem natív felbontás, nem szép a kép. azt mondják, az LG lcd-k tudják azt is, hogy 1360X768ban is tökéletes, éles képet adnak, tehát aki nagyon komolyan gondolja, olyanban gondolkodjon. az én monitorom mindent tud, amit egy ilyen alapkészülék tudhat, nem érdekelt a pip, meg ilyesmi, ugye eleve a táv, text, srs wow, halom bemenet, még a pc (d-sub) bemenet mellett van egy kis 3.5es jack aljzat, ha pcről nyomod, oda benyomod a hangot, és akkor a hangszórója szól. állati...de az ára a lényeg: 99900 magyar forint volt, vadi újonnan, boltból 2 év garival, nevemre számlával...magam sem tudom, miért ennyi, de a következő ekkora tévé 150K, ami szintén jó ár ahhoz képest, hogy a rengeteg csatlakozó a pc mellett egy csomó készülékkel jelent kapcsolódási lehetőséget, míg egy monitor jó esetben, 60-100K, és a monitoron kívül másra nem tudod használni. sok simert mindenkinek ehhez a projekthez, szerintem általános felhasználásra ez a legjobb alternatíva.... :D

mod: olvastam az utánhúzás témát: a mai cuccoknál már nincs ilyen, nálam sem jelentkezik, az meg, hogy mennyit írnak rá, egyes monitorgyártók meg mit hazudnak, teljesen mindegy, ki kell próbálni.

[Szerkesztve]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.