Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) batagy válasza pinnacle (#1050) üzenetére


batagy
őstag

Igen, nálam is ez a helyzet, pontosan így működik. Ez a normális!
Ha leválasztod, a LED lekapcsol, de a vinyó pörög. Ez az elvárt működés! Már megbeszéltük, hogy az alvó mód nincs bekapcsolva, ezért pörög tovább a vinyó. Szóval nem hibás a racked, és szerintem ne vidd vissza. Még most sem értem, hogy mit tartasz hibásnak.

Mondom, hogy flasheld bele a 130220.81.F6.02 firmware-t, de előtte a "More Config" menüpontban kapcsold be az összes checkboxot, valamint a kívánt Idle Timer-t.

Amit visszaolvasáskor kiolvasunk, a rövidítések:
CS = Customized String
EE = Eup Enabled
TL = Two LEDs
HS = HDD Standby
U1U2 = nem tudom, gondolom visszafelé kompatibilitás
LP = Power Power Mode
2TB = 2TB
SE = Slow Enumeration

Nálad mindegyik be van kapcsolva.

Az előbb úgy tűnik tévedtem a sorozatszámmal kapcsolatban, úgy tűnik hogy a lenti sávban kiírt serial nem a rack serialj, hanem a vinyóé... :F

[ Szerkesztve ]

(#1052) Sutee89


Sutee89
aktív tag

Sziasztok! Lenovo B590-es lapotopot vettem, az ODD helyére került egy SSD, az ODD-t (PLDS DVD-RW DS8A8SH) pedig kirakták egy IcyBox IB-AC642 külső dobozba. A laposra rádugva a külső ODD-t a Win 8.1 nem ismeri fel az USB-eszközt, drivert nem találok hozzá. Bedugtam az USB és tápkábelt is. Ötlet? Előre is köszönöm.

(#1053) batagy válasza batagy (#1051) üzenetére


batagy
őstag

Egyébként a sok okoskodásban már kicsit összezavarodok én is.
Az Idle Timer elvileg csak az inaktivitást illetve annak a várakozási idejét kellene hogy befolyásolja.

Az USB leválasztásakor a HDD leállítást lehet hogy nem az állítja.

Ugye ott van a HDD Standby checkbox is, de az be van kapcsolva (amennyiben az X azt jelenti hogy be van kapcsolva).
Több mint valószínű, hogy az Eup Enabled is ezzel kapcsolatos. Azt is be kell kapcsolni a leálláshoz. De elvileg be van az is kapcsolva neki.

[ Szerkesztve ]

(#1054) pinnacle válasza batagy (#1051) üzenetére


pinnacle
nagyúr

King Unique is írta, hogy így nem az igazi. "Viszont USB biztonságos leválasztásakor az nem mindig a legjobb, ha a motor még forog és csak úgy kirántod a csatlakozót, mert jobb esetben halkan leáll, de rossz esetben hangosan kattan egyet a vinyó (kényszer leállás--->parkolás), ami nem a legjobb neki."
Inkább visszaviszem a boltba, frissítsenek ők.
Írtam, hogy frissítés után változik a serial. "After update, docks will report a serial number matching the one shown below, 1051E121005010000."
Igen akkor válik aktívvá az Idle Timer ha a HDD-nél OK-t nyomok.

Azért tudtok valami más külső házat ajánlani, ha a boltban sem frissítenek?

[ Szerkesztve ]

(#1055) King Unique válasza pinnacle (#1054) üzenetére


King Unique
titán

Mért, ha lehúzod, akkor mindig kattan is egyet :F

LC Power Becruxot, illetve LC-25BU3 vett fentebb 2 fórumtársunk, lehet erre a leállítás dologra nem tértünk ki náluk se annyira, de sokan nem is foglalkoznak vele különösebben. Náluk kérdezz rá esetleg privátban, de szerintem jó ez a Raidsonic ház, flashelést megcsinálod, akkor meg leállítja majd. Ha attól félsz, h boltban szólnak frissítés miatt, az szerintem nem lesz gáz, mert elvileg firmware update nem jár garivesztéssel.

Másrészt boltban meg ki tudja ehhez egyáltalán értenek-e, v tisztában vannak-e vele, pontosan miről van szó...én már jártam nagyon sok számtechboltban, ahol baromira nem voltak a topon ilyen, pl. külső vinyós, v akár más kérdésekkel kapcsolatban, rendszerint nekem kellett mindennek utánajárnom és többre mentem itteni PH-s válaszokkal, mint ottani eladókat kérdezve...

[ Szerkesztve ]

(#1056) pinnacle válasza King Unique (#1055) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Hardver biztonságos eltávolításnál, hallom, hogy ír, utána már csak búg. Inkább nem kísérleteznék vele, mivel eleve fotó/videó archiválásra használnám. Ha nem frissítik a boltban, akkor cserélem. Van LC-25BU3, amúgy is itt vettem.
Kapható a BECRUX is, úgye ez volt hiánycikk? Persze lehet, hogy az oldal nem volt frissítve.

[ Szerkesztve ]

(#1057) batagy válasza pinnacle (#1054) üzenetére


batagy
őstag

"Írtam, hogy frissítés után változik a serial."
Azt nem tudom, de az biztos, hogy a lent írt serial az a HDD sorozatszáma, nem a rack-é!

(#1058) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Boltban felhívták az importőrt, azt mondták nem tudnak mit csinálni, visszaadták az árát. Egyébként az nem lehet gond, hogy SATA I-s a vinyó? Nekem SHARKOON Rapid-Case 3.5" SATA USB3.0, WD Red 2TB-al gond nélkül működik. Rapid-Case 2.5"-el van valami tapasztalat?

(#1059) batagy válasza pinnacle (#1058) üzenetére


batagy
őstag

Nincs köze ahhoz hogy SATA I vagy SATA II-es.

Mint már mondtuk, a rack chiptől és annak firmware-étől függ.

(#1060) King Unique válasza pinnacle (#1058) üzenetére


King Unique
titán

Sejtettem, h ez lesz, nem lesznek képben.... :D
Azért ez nem volt olyan hiba, ami igazából indokolta volna cserét, v pénzvisszaadást, ilyenkor inkább az ügyféllel való jó kapcsolat megőrzése a cél. Mivel kis tétel volt (3-4k), vehetsz lazán ott, v máshol másik racket, de ahogy javasoltam, kérdezz rá a fenti egyéneknél, náluk mi a helyzet leállítás, alvó mód terén.
Ez a 2,5" Rapid-Case, meg csak USB 2.0-ás, ilyet manapság már nem érdemes venni :N , főleg, h ehhez képest még ára is sok...bár, ha gépeden csak 2.0 van, akkor akár ez is mehet, de USB2-es racket kapni már 1-2k-ért.

(#1061) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Ahogy látom a legtöbb külső házban ASM1051 vezérlő van, de a gyári idle beállítás, gondolom különböző. Találtam egy helyet, ahol van LC POWER LC-25U3-Becrux, felhívtam őket, elmondtam a problémámat, azt mondták náluk ki lehet próbálni, hogy megy-e a leválasztás, de inkább a Sharkoont ajánlják, mert azzal nem lesz alvási, leválasztási gond, meg amúgy is jobb minőségű. Lehet, tudni, hogy abban milyen vezérlő van? Nekem csak USB 2.0-s csatlakozásom van.

[ Szerkesztve ]

(#1062) King Unique válasza pinnacle (#1061) üzenetére


King Unique
titán

Honnan tudják, mért kipróbálták, v egyáltalán értenek hozzá, ha már a benne lévő vezérlőt sem tudják megmondani :F
Az a sima USB2-es Sharkoon rack is drága, ahhoz képest, uennyi a Becrux is, az USB3-as [link] rögzítése, szerelhetősége meg elég gagyi.
Akkor vidd a vinyót, tedd bele, aztán próbáld ki, náluk még ez a Revoltec rack is nagyon jó db, max majd rákérdek illetőnél ez leállítja-e.

(#1063) pinnacle válasza King Unique (#1062) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Rapid-Case 2.5"-re gondoltam. Azt mondta, hogy neki is Sharkoonja van. Ez a Zónában volt, a PCX-ben csak azt mondták, hogy szerintük jobb a Raidsonic mint az LC. Egyébként tényleg az a legjobb ha beviszem, legalább látom a különbséget meg azt, hogy működik-e. Nem tudod, hogy a Sharkoon-ban milyen vezérlő van?

[ Szerkesztve ]

(#1065) batagy


batagy
őstag

NEW!

Ismét rendeltem a megszokott Ebay-jes Noname USB3-as rackből két példányt.
Korábban három példány jött, és mind ASM1051 chipes volt.
Most viszont meglepődtem, hogy ezt a kettőt másik chippel küldték. Eleve feltűnt, hogy a nyáklap kék színű helyett most zöld színű. Pedig ugyanonnan rendeltem, mint a korábbiakat. Ez JMicron JMS566 chipes!!

fotó1
fotó2

Gyorsan el is végeztem pár alap tesztet.
HDD Sentinel felismeri. Érdekes módon ennél nem ír VID PID azonosítót.
Úgy tűnik ez UASP módban csatlakozik. A leválasztásnál "USB to ATA/ATAPI Bridge"-et ír. Az eszközkezelőben elég fura névvel, "ADplus SuperVer SCSI Disk Device" néven jelenik meg.
USB leválasztás után ez sem áll le (számomra szerencsére).

Seagate ST500LM012 vinyót belerakva, tesztek (JMS566 chipes)

CrystalDiskMark teszt
-----------------------------------------------------------------------
CrystalDiskMark 3.0.3 x64 (C) 2007-2013 hiyohiyo
Crystal Dew World : http://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 byte/s [SATA/300 = 300,000,000 byte/s]

Sequential Read : 113.716 MB/s
Sequential Write : 112.508 MB/s
Random Read 512KB : 38.943 MB/s
Random Write 512KB : 50.703 MB/s
Random Read 4KB (QD=1) : 0.458 MB/s [ 111.8 IOPS]
Random Write 4KB (QD=1) : 1.033 MB/s [ 252.2 IOPS]
Random Read 4KB (QD=32) : 0.837 MB/s [ 204.3 IOPS]
Random Write 4KB (QD=32) : 1.032 MB/s [ 252.0 IOPS]

Test : 1000 MB [G: 1.9% (8.7/465.8 GB)] (x5)
Date : 2014/05/20 19:55:49
OS : Windows 8 Pro N [6.2 Build 9200] (x64)

HD Tune Read

HD Tune File Write

Kicsit gyorsabb mint az ASM1051-es változat, úgy tűnik. Viszont nem ugyanolyan vinyóval teszteltem, az ASM1051 esetén Toshiba MQ01ABD050 volt benne, és majdnem tele adattal. Ennél viszont majdnem üres a Seagate vinyó.

Összehasonlításképpen, az ASM1051-es chipes rack tesztje itt van.

Fotókat a rackről nem készítettem, mert ugyanolyan mint az ASM1051-es, arról fotók itt. Ez is ugyanaz, csak a chip másik. Illetve a LED piros szín helyett ennél kék színű. Csavart ehhez sem adtak.

Elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

(#1066) King Unique válasza batagy (#1065) üzenetére


King Unique
titán

Nem semmi...ugyanolyanból rendelni 3 -at, + 2-t, gondolom részben esetleges selejtes db kockázat kiküszöbölése végett. Én, már csak változatosság miatt se vennék 2 egyformát :N , de így legalább megtudtuk azt is, h különféle chipekkel is szállítják őket. :R

(#1067) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Végül Sharkoon QuickStore Portable USB2.0-t vettem. Alvás, leválasztás működik, USB2.0 sebességét hozza, beépített USB csatlakozója Laptopnál, média-lejátszónál praktikus. HDS nem ismeri fel, PC Wizard MOAI ELECTRONICS-t jelez vezérlőnek.

(#1068) King Unique válasza pinnacle (#1067) üzenetére


King Unique
titán

Ötletes kis tool-free ház, valóban ügyes a beépített csati, de ha megsérül az ciki lesz...
Vezérlőjét nem tudod megnézni, mert ahhoz gondolom ki kéne bányászni, az meg macerás. Nem tudom milyen chip ez, de elég egzotikusan jeleníti meg... :)

Jó (jobb) volt a Raidsonic ház is, annál csak be kellett volna firmware-be flashelni a dolgokat, de már mindegy, végülis a célnak tökéletesen megfelel ez a Sharkoon is. Azért kár, h HDS nem kezeli...más progi, pl. ChrystalDiskInfo felismeri, illetve háznak csak fedlapja fém :F

(#1069) pinnacle válasza King Unique (#1068) üzenetére


pinnacle
nagyúr

CrystalDiskInfo ezt mutatja. OpenCandy-t akart felrakni. Ez mi a fene? Szerintük semmi gond.

(#1070) batagy válasza pinnacle (#1069) üzenetére


batagy
őstag

Valami reklámprogram, amit a CrystalDiskInfo-hoz csatoltak. Jó ha nem raktad föl.

(#1071) pinnacle válasza batagy (#1070) üzenetére


pinnacle
nagyúr

ImgBurn, EaseUS is rám akarta sózni.

(#1072) King Unique válasza pinnacle (#1069) üzenetére


King Unique
titán

Nagyon sok programhoz csatolnak nem kívánatos progikat, toolbar stb - PUP. De ezért kell telepítésnél észnél lenni és nem csak next--->next, kizárólag aztkell bejelölni, amit valóban telepíteni akarsz (Elfogadom <---> Nem fogadom el)
De hiszen Shizukunál írja is a + programot, a sima Standard Edition-nál is van benne egy +, de simán "Nem Fogadom el" és nem rak fel semmi felesleges dolgot.
Erre illik figyelni.

[ Szerkesztve ]

(#1073) pinnacle válasza King Unique (#1072) üzenetére


pinnacle
nagyúr

CrystalDiskInfo Standard Edition 6.1.12-nél ha nem fogadod el, akkor nem tudsz tovább menni, utána persze egyből felpakolja. Egyébként a CrystalDiskInfo 5.6.2-nél jelzi is az .exe-nél, a .zip-ben nincs. 6.1.12-nél nincs semmi jelzés, ott a Sponsored Link-et nem vettem észre elsőre.

(#1074) King Unique válasza pinnacle (#1073) üzenetére


King Unique
titán

Direkt azért írtam magyarul a "Nem fogadom el" részt, h nem a licensz feltételeket nem fogadod el (azt kötelező), hanem a nemkívánatos program telepítését [link]...Viszont igazad van, sunyiba mégiscsak felpakolja OpenCandyt, ráadásul olyan ügyesen,h telepítéskor legtöbb vírusírtó alapból nem is blokkolja, csak olyan spec progik, mint az MBAM, amit lefuttva valóban talált pár PUP-ot [link]. :R
Sajna elég gyakori eset ez, h a szponzorok xarjaival vannak tele a telepítők, vannak olyan oldalak, ahol a gyártó külön elérhetővé teszi a "tiszta" telepítőket is, de nem mindenhol jellemző. Ettől még ChrystalDisk szoftverei ajánlottak, ez a PUP dolog se vészes, de valóban kicsit bosszantó... :(((

[ Szerkesztve ]

(#1075) Titmouse09


Titmouse09
aktív tag

Sziasztok!
Laptopmba vennék SSD-t és a vinyóját ideiglenesen (míg garis) szeretném kiköltöztetni. Egy 5400RPM-es 500GB-os SATA2-es dologról lenne szó. Van a gépen USB3.0 így ahhoz ragaszkodnék, valamint jó volna, ha nem kellene neki külső táp. Tudnátok nekem ajánlani valami jóféle házat? Az ár 5k körül lenne ideális esetben.

Előre is köszi, megpróbálok visszaolvasni is, ha lesz időm.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#1076) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok. Szükségem lenne 2 db usb3-as 2,5"-os satas rackre, mi mostanában a favorit amit ebayről meg tudnék rendelni. Ezek: 1 2?

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#1077) batagy válasza Gabe123 (#1076) üzenetére


batagy
őstag

10 hozzászólással feljebb is írtam egy olyat ami ajánlott. (#1065-ös hozzászólás). De csavart külön kell hozzá szerezni.

SZERK: ja, most látom hogy tavaly is már szóba került ez, asszem rendeltél is valamilyet.

[ Szerkesztve ]

(#1078) Gabe123 válasza batagy (#1077) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Hello.THX. Igen de olyat nem találtam már és most kellene 2 db másik, illetve jó lenne Uk-ból mert az 1 hét alatt itt van. Illetve a winyó belső rögzítéséhez nincs benne csavar?

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#1079) batagy válasza Gabe123 (#1078) üzenetére


batagy
őstag

Amit legutóbbi linkeltem , ahhoz sajnos nem adnak csavart a vinyó belső rögzítéséhez. De ezt a csavart érdemes hozzá venni. A csavartól eltekintve szerintem az egyik legjobb Ebay-jes ház. UK-ban nem tudom van-e.

De ha gyorsan kell valami, lehet azért itthon is kapni jókat.
Az elmúlt időszakban pl. ezt vették és jónak tűntek:
pinnacle: Raidsonic IB-268STU3-B
Gazsi00: LC Power LC-25U3-Becrux

(#1080) konradl


konradl
tag

Sziasztok!

Kérdésem:

Létezik olyan dokkoló, ami kihasználja usb 3.0-án egy ssd sebességét?
Tehát legalább 4-450 mb/s et hoz?

Ha van ilyen kérek linket.

Köszönöm szépen!

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#1081) mgm81


mgm81
tag

Sziasztok
Lenne egy kérdésem.
Ha egy 160gb-os noti vinyót bele helerakok egy Sharkoon quickstore portable mobil rack-ba, akkor tv-n is használhatom pl. film nézésre?

Üdv.: mgm81

(#1082) King Unique válasza mgm81 (#1081) üzenetére


King Unique
titán

Használhatod, de sok minden függ TV-től is, leginkább attól függ.

- USB portja biztosít-e neki elegendő áramot, ha direkt külső vinyós "HDD IN" aljzat van rajta az a legjobb, illetve mivel a Quickstore-hoz Y kábelt adnak, ha 1 USB port nem is, de 2 már biztosan meghajtja.

- TV felismeri-e Sharkoont (vezérlőjét), illetve kezeli-e pl. HDD fájlrendszerét (NTFS). Előbbinél vsz igen, bár HD Sentinel se ismerte fel, utóbbi újabb TV-knél meg szinte alap.

[ Szerkesztve ]

(#1083) mgm81 válasza King Unique (#1082) üzenetére


mgm81
tag

Samsung led tv, van az oldalán 1db 5V 0,5 A, a másikra oda van írva hogy HDD 5V 1A.
Szerintem az 1A az arra van.

Üdv.: mgm81

(#1084) King Unique válasza mgm81 (#1083) üzenetére


King Unique
titán

Arra, direkt külső vinyókhoz kreált megnövelt áramú USB2 port :K
Már csak rack felismerés, kezelés a kérdés, de vsz azzal se lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#1085) mgm81 válasza King Unique (#1084) üzenetére


mgm81
tag

Egyébként az a típus megfelel?
Olvasgattam előnyét hátrányát.

Üdv.: mgm81

(#1086) King Unique válasza mgm81 (#1085) üzenetére


King Unique
titán

Mármint rackből?

Nem rossz, de egyrészt csak USB2-es és PC-n HDS nem ismerte fel a benne lévő vezérlőt, ahogy fentebb kollega is írta. Manapság inkább USB3-sat érdemes venni, főleg, ha számít a teljesítmény és van PC-n, notin USB 3.0 port.
TV-k ezeket is kezelik, bár Samsung ügyfélszolgálat korábban külső házaknál USB2 chip kompatibilitást adta meg mérvadónak, de a 3.0-val sem szokott gond lenni.
Másrészt jobb az olyan rack, amiben a HDD csavarral fix rögzíthető, ebben csak bele kell csúsztatni stb., de a célnak megfelel.

(#1087) mgm81 válasza King Unique (#1086) üzenetére


mgm81
tag

Köszönöm. :R

Üdv.: mgm81

(#1088) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Sziasztok!

Azonos áron melyik a jobb választás?
WD My Passport Ultra 1TB 5400rpm 8MB USB 3.0
WD Elements Portable 1TB 5400rpm 8MB USB 3.0

They don't know... PepeLaugh

(#1089) King Unique válasza YellowFlash (#1088) üzenetére


King Unique
titán

Egyértelműen a My Passport :K , az Elements-nél nagyobb a selejt és a meghibásodás esélye.
Akkor érdemes kifejezetten ilyet venni, ha szükséged van olyan extrákra, mint backup program, hardveres titkosítás (lejelszavazás) stb, ezt tudja a Passport, az Elements széria viszont nem.

Ha nem kell semmi ilyesmi, akkor jobb egy fokkal külön megvenni a HDD-t és hozzá a házat, ez a topik is erről szól.
De az üresjárati kikapcsolás és biztonságos leválasztás utáni HDD leállítás nem minden racknél működik, v csak külön beállítással, ha ezek fontosak, akkor ebben is általában jobbak a gyári külsők.

Amúgy van a gyári külső vinyóknak is saját topikja [link], mert ez a sima 2,5" rackeké.

[ Szerkesztve ]

(#1090) YellowFlash válasza King Unique (#1089) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

Rendben, köszi! :C
Kicsit elnéztem... :))

They don't know... PepeLaugh

(#1091) madle válasza YellowFlash (#1090) üzenetére


madle
őstag

Sziasztok,

Lenne egy primitiv kerdesem laikuskent.
Szeretnek egy kulso HDD-t a fotoim elhelyezesere. 1TB-osra gondoltam. A kerdesem: ha egy kulso HDD-t csatlakoztatok USB-n a gephez, hasznalat utan hogy a legbiztonsagosabb eltavolitani? Mert jelenleg is van egy kulso hordozom es igazabol mindig csak kirantottam az USB-bol feladatok elvegzese utan. De nem tudom ez mennyire csokkenti az elettartamat.

Koszonom elore is!

(#1092) King Unique válasza madle (#1091) üzenetére


King Unique
titán

Sokan megszokták ezt pendrive-oknál is, mivel gyors eltávolításra vannak optimalizálva, de nem kifejezetten ajánlott ott se :N , főleg frissen felmásolt, v megnyitott, módosított fájlokban kárt tehet..
Ahogy előbbinél is célszerű, úgy külső vinyók esetében meg erősen ajánlott használni a hardver biztonságos eltávolítása ikont !!
Csak 1-2 kattintás, sosem értettem, ezen mit spórolnak egyesek... :W
Mivel utóbbiban már mozgó alkatrészek vannak, eleve a kihúzással történő hirtelen árammegszakítás egy USB-ről tápláltnál, a HDD-nek nem igazán tesz jót. Továbbá mivel ezeknél van cache, attól, h bezárod a megnyitott fájlokat, még benne maradhatnak, "ragadhatnak" folyamatok, amiket nem megfelelően leállítva, az adattok sérülését okozhatja. + Nem beszélve azon kellemetlen mellékhatásról, h ilyenkor Windows javítási, formázási üzenetekkel "hálálhatja" meg a user errort...

Tehát ezeknél, azért ajánlott. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1093) madle válasza King Unique (#1092) üzenetére


madle
őstag

Ertem, csak azert volt furcsa a "hardver biztonsagos eltavolitasa" mert ha ramentem akkor a HDD nem allt meg. Tovabbra is hallani lehetett hogy porog. Ez egy sima portable HDD rack + egy Toshiba 2,5" HDD

(#1094) King Unique válasza madle (#1093) üzenetére


King Unique
titán

Az, h oprendszerből normálisan le legyen választva a külső háttértár, az a legfontosabb. A motor leállítása az más, ha leáll eltávolításkor, az a legjobb, de ez erősen függ külső vinyóban lévő vezérlőchiptől , valamint operációs rendszertől. Ha előbbi OK és be van állítva benne a leállítás, akkor utóbbi - oprendszer - szokott bekavarni, de arra is van megoldás [link]. (registry módosítás után restart!)

Amúgy milyen rack és Toshiba notivinyó pontosan, csak statisztikailag? :)

[ Szerkesztve ]

(#1095) madle válasza King Unique (#1094) üzenetére


madle
őstag

Ez egy Sharkoon Quickstore Portable Pro rack es egy Hitachi Sata 2,5" 60gb-os HDD van benne ami egy Thinkpad T60-bol vettem ki. Gyarilag ez volt benne azt hiszem 2005-os talan es 100%-os, meg teljesen uj illata van komolyan :) mai gepekrol ez kb fel evig mondhato el. Thinkpadek komoly minosegek voltak regen, manapsag nem tudom

(#1096) King Unique válasza madle (#1095) üzenetére


King Unique
titán

USB2-es, v már az új USB3-as, háza fém/ műanyag, milyen chip van benne (ha látszik) ??
Ez egy tool-free rack, registry módosítást megcsinálva már leáll, alvó mód (= x perc után történő auto leállítás) műdödik :F
lehet régi cuccok jobban össze voltak rakva, nem mint mostanság, a tervezett elavulás korában...igaz ez HDD-kre is, sok mostani notebook-ban, pár hónap - fél év után döglenek a gyári új vinyók...

[ Szerkesztve ]

(#1097) madle válasza King Unique (#1096) üzenetére


madle
őstag

A chip nem latszik. Legalabb is en nem talalom, de egyebkent ez meg az USB2-es muanyag verzio.
A tervezett elavulas kora... Hat igen, komolyan mondom meg erzodik rajta az az igazi regi elektronika illat ami minden jo minosegu elektronikai kutyure emlekeztetett :) meg a 90-es evekbol persze.

(#1098) King Unique válasza madle (#1097) üzenetére


King Unique
titán

Értem, nyilván emiatt nem bonts tovább.
HD Sentinel kezeli, illetve még mindig az a kérdés - ha már felvetetted - , h alkalmazva a registrys dolgot, azóta leáll-e??

(#1099) madle válasza King Unique (#1098) üzenetére


madle
őstag

HD Sentienek eszleli a registrys dolgot pedig csak hetfon tudom megcsinalni mert akkor kerulok ujra gephez :) de mindenkepp teszek egy probat!

(#1100) King Unique válasza madle (#1099) üzenetére


King Unique
titán

OK, kösz az infót! :R
A registrys beállítás nem kötelező, csak ajánlott, de, ha zavart a leállítás utáni tovább pörgés, akkor ezzel elvileg meg lehet oldani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.