Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) batagy válasza batagy (#1549) üzenetére


batagy
őstag

vittorio7-t kérdeztem, az övé 1053-as a HW, mégis a VID PID je 174C 55AA-s. A firmware verziója 13062011B900, azaz 11-es alverziós.

Tehát a korábban a #1542-esben írt összerendelés sem mindig igaz. Úgy tűnik hogy az 55AA PID-es rackek frissíthetőek.

(#1552) Poplacsek válasza batagy (#1551) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Hmmm egyre érdekesebb...

(#1553) Frosttide


Frosttide
tag

Sziasztok!

Lassan egy hónapja használom már a Chieftec CEB-7025S USB3.0, 2,5” merevlemez házát és írtam egy átfogóbb tesztet.

Chieftec CEB-7025S USB3.0, 2,5”

Csomagolás

A rack egy fekete-fehér kartondobozban érkezett, melynek fedelén a termék képe, típusa és némi információ foglal helyet.

Doboz kívül:

A dobozt felnyitva megpillanthatjuk a racket, a tartozékok elrejtve bújnak meg a doboz hátuljában.

Doboz belül:

Csomag tartalma:

- 1 db HDD ház
- 1 db USB Y kábel
- 1 db mágneses csavarhúzó
- 1 db talp

Első benyomások és kinézet

A legelső szó, ami az eszembe jutott, miközben forgattam a racket, az a minőség volt. A Chieftecnél figyeltek a részletekre, olyan apróságok is minőség érzetét keltik, mint a rack színére festett csavarok, a mágneses csavarhúzó, vagy a szivaccsal bélelt talp (mely ugyanolyan felületkezelést kapott, mint maga a ház).

A CEB-7025S fekete színt kapott, két szélén 1-1 krómozott csík fut. Felületkezelése gyönyörű, nem gyűjti az ujjlenyomatot, nem fényes, de megvilágítva "csillogó" hatást kelt.
Mindkét oldalán, a felső "sarokban" két sornyi információt tettek rá, hogy tudjuk mégis mit tartunk a kezünkben. Az előlapon egy tükröződő lapkán található a márkajelzés, valamint egy kék "USB" feliratú állapotjelző.

A ház oldala:

Szemből és a tartozékok:

Kéken világító állapotjelző:

Vezérlő

A Chieftec CEB-7025S házat JMICRON JMS566-LGEB1A vezérlővel szerelték, mely biztonságos leválasztáskor leállítja a merevlemezt, ámde alvó mód nincs (10-15 perc tétlenség után hallgatózva, a winchester működött, de nem kerregett).

Vezérlő:

JMICRON JMS566-LGEB1A::

Szerelés

A hátlap lecsavarozása után kihúzható a vezérlőlap, melyhez csatlakoztatni lehet a merevlemezt. Itt találkoztam az első dologgal, ami megbontja az eddig tökéletes képet.
Ez a dolog nem más, mint egy a vezérlőtől a ház elejéig futó vezeték, mely az állapotjelző működéséért felelős. Emiatt a beszerelés és a kiszerelés is picit körülményes.
Először ugyanis bele kell tolnunk félig a HDD-t a házba, majd csak ezután tudjuk csatlakoztatni. Teljes betolásnál a vezeték útban van, hajtogatni kell, hogy helyére kerülhessen a hátlap.

Leszerelésnél arra kell vigyázni, nehogy elszakítsuk a kábelt, ha le akarjuk venni az egyébként erősen kapaszkodó vezérlőt a merevlemezről, ezért lehúzásnál lazán kell hagyni a vezetéket.

Az ominózus vezeték:

Teszt

-> Tesztplatform: Lenovo G580 (20150) Notebook

- Alaplapi lapkakészlet: Intel Panther Point HM76, Intel Sandy Bridge

- Processzor: Intel Core i3-2328M, 2200 MHz

- RAM: 4 GB SK Hynix HMT351S6CFR8C-PB 4 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM

- Logikai meghajtó: Hyperx 3K 128 GB SSD

- Operációs rendszer: Windows 7 Home Premium 64 bit

- Csatolófelület: USB3 port

-> Külső merevlemezház:

- Márka: Chieftec

- Modell: CEB-7025S USB3.0, 2,5”

- Vezérlő: JMICRON JMS566-LGEB1A

-> Rackbe tett HDD:

- Márka: Seagate

- Modell azonosító: ST9500325AS

- Eszköz típusa: SATA-II

- Forgási sebesség: 5400 RPM

- Lemez adatsűrűség: 394 Gb/inch^2 (250 GB/ adattányér)

- Működési idő: 363 nap, 15 óra

A házba egy két éves Seagate ST9500325AS SATAII 5400 RPM 2,5" winchester került, mely korábban a tesztplatformként használt notebookban teljesített minden nap szolgálatot

-> Tesztprogtamok:

- ATTO Disk Benchmark

- CrystalDiskMark 3.0.3 x64

- HD TUNE Pro 5.50

- Windows Intéző (MP3 illetve egy nagy fájl másolása a Chieftec CEB-7025S rackről egy WD My Passport Ultra 500 GB USB3.0 külső merevlemezre)

ATTO:

CRYSTALDiskMark 3.0.3 x64:

HD TUNE Pro 5.50 File Benchmark:

HD TUNE Pro 5.50 READ:

HD TUNE Pro 5.50 Random Access:

Kis fájlok másolása CEB-7025S USB3.0-ról WD My Passport Ultra 500 GB USB3.0 külső HDD-re:

Nagy fájlok másolása CEB-7025S USB3.0-ról WD My Passport Ultra 500 GB USB3.0 külső HDD-re:

Kis fájlok másolása WD My Passport Ultra 500 GB USB3.0 külső HDD-ről CEB-7025S USB3.0-ra:

Nagy fájlok másolása WD My Passport Ultra 500 GB USB3.0 külső HDD-ről CEB-7025S USB3.0-ra:

HD Sentinel S.M.A.R.T:

HD Sentinel Lemez Tulajdonságok:

HD Sentinel Lemez Információ:

HD Sentinel Hőmérséklet:

A biztonságos leválasztás tesztnél találkoztam a második dologgal, mely bontja a tökéletes minőség illúzióját, ez pedig az állapotjelző.
Ugyanis hiába választjuk le az operációs rendszerben a lemezt és az hiába állt már le/ kapcsolt már ki, az állapotjelző ugyanúgy égve marad.
Tehát semmi sem jelzi, hogy kikapcsolt állapotban van-e a winchester avagy sem. Ez és a ház 14,5 mm belső mérete, egy 9,5 mm vastag HDD esetén azt eredményezi, hogy csak hallgatózás után győződhetünk meg arról, hogy valóban leállt-e már a meghajtónk (a szellős ház miatt a kézrátétel sem segít).

Összegzés, értékelés

Összesítve a tapasztalataimat azt kell mondjam, hogy a Chieftec CEB-7025S egy jó minőségű ház, ami stabilan teszi a dolgát. Az egy hónapos használat alatt egyszer sem volt hiba, akadás, egyszer nem vesztett kapcsolatot a gép és a rack. Hőfokok csodálatosak 29-35 °C között mozognak az értékek.

Kinézete reprezentálja a minőségét, mást nem tudok rá mondani, minthogy nagyon egyben van a rack. Itt nincs az, hogy az egyik csavar nem fogja a hátlapot, mert nagy a furat; a csavart sem ejtem le, mert leesik a nem mágneses csavarhúzó végéről, nem lötyög a hátlap sem.

Kényelmetlenséget eleinte az Y kábel okozott, mert míg be nem "járatódott", addig bizony simán borogatta, elfordította és rántotta magával a házat, de most már úgy áll, ahogy kell. Ha a visszajelző kikapcsolna, amikor a HDD is és ha a szerelésnél nem kellene odafigyelni a vezetékére, akkor egy hónap után 10/10-et adnék rá, így viszont 9/10.

Hatalmas köszönet King Unique fórumtársnak, aki nélkül ez a teszt nem jött volna létre és tanácsaival, észrevételeivel, türelmével segítette munkámat.

(#1554) rabbit87


rabbit87
tag

sziasztok!
Nem talált még senki megoldást az LC Power LC-25u3 2.5"-os külső rack (ASM1053-as csippel) állandó lekapcsolgatására? Kinyírja a hdd-t így...
:W

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#1555) batagy válasza rabbit87 (#1554) üzenetére


batagy
őstag

Hali!

Milyen VID PID-et ír ki a HDD Sentinel? Info fülön kb 5. sor.
Ha 55AA, akkor esély lehet rá hogy frissíthető.

(#1556) King Unique válasza rabbit87 (#1554) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég ment az elmélkedés a 1053 chip frissíthetőségéről, de fentebb kollegának is beletört a bicskája... amit szaki írt, 55AA PID azonosítója van, akkor van némi remény.
Lekapcsolás (alvó mód) egyébként normális jelenség és csak üresjáratban csinálja, kinyírni azért nem fogja a vinyót, max talán hosszú távon élettartamára negatívan hathat.
De HDS-ben könnyen tudod korlátozni: fizetős | ingyenes verzió. A második is bőven jó, nem engedi leállni és parkolni se annyira.

(#1557) bul07


bul07
nagyúr

Nekem is megérkezett az ebay-ről a rack-em
Ettől az eladótól a kéket vásároltam meg

Csomagban volt
Maga a rack
Műbőrből tok
És kábel

Piros ledel van szerelve, a kábele olyan 50cm-es elég merev, túl merev is, szerintem rendelek egy másikat ha jó árban találok
Festése szép
HD Sentinel felismerte hőmérséklet, SMART adatokat is kiolvashatóak
W8.1 is próbálva és rendesem működik azzal is
1TB merevlemezt szereltem bele, kép róla

Vezérlője ha jól nézem ASM1053 (a képek telefonnal most készültek ezért ilyenek)

Szerelés
(#1509) Soma01 hozzászólássásban a szétszedés és kialakítás már le van írva, viszont nálam a merevlemez behelyezve kicsit lötyög hátrafelé, így egy kis kitámasztást alkalmaztam abból a csomagoló anyagból amibe küldte

Sebesség

Képek ráírása

3.8GB avi ráírása

Bármilyen tesztet lefuttatok még ha kéritek csak írjátok le hogy mit hogy (ha olyan program mai bonyolult)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1558) Soma01 válasza bul07 (#1557) üzenetére


Soma01
veterán

Érdekes, nekem más a vezérlő benne.

Neked, hogy állítja le a vinyót, mennyi idő után ha nincs művelet? Windowsban ha eltávolítást nyomsz is leáll a vinyó?

(#1559) rabbit87 válasza batagy (#1555) üzenetére


rabbit87
tag

üdv batagy!
Megnéztem, 55AA-t ír. Mit tehetek most?

---

Kedves King Unique!

Nekem a HDS-ben (4.5 pro) csak a lemezfigyelés opció van, ahol megadhatom 1-2-es lemezek leállításának megakadályozását.
De nem nagyon érdekli, lekapcsolja akkor is készenlétbe...

HD Tune-ban van a másik lehetőség, bizonyos AAM fül alatt, de nem engedi állítani és low noise-re van állítva a csúszka.

[ Szerkesztve ]

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#1560) rabbit87 válasza rabbit87 (#1559) üzenetére


rabbit87
tag

aam

[ Szerkesztve ]

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#1561) batagy válasza rabbit87 (#1559) üzenetére


batagy
őstag

1. Töltsd le az MPTool 2.0.4-est innen: 105MPTools_v2.0.4.rar

2. Csekkold hogy mi van jelenleg beállítva a rackben.
MP Tool -> Check Config -> Device Info
Az X a kikapcsolt állapotot jelenti, az O a bekapcsolt állapotot.
Az Idle Timer értelemszerűen.

A rövidítések:
CS = Customized String
EE = Eup Enabled
TL = Two LEDs
HS = HDD Standby
U1U2 = nem tudom
LP = Low Power Mode
2TB = 2TB
SE = Slow Enumeration

Jó lenne ha egy screenshotot is készítenél erről és ezt megosztanád.

3. Írd föl a jelenlegi firmware verziót is. Ezt az MPTool az alsó listában írja ki a "FW Version" oszlopban. Az első 6 digit a dátum, a 7-8. digit az alverzió. Az alverziónak elvileg stimmelnie kellene, de ez sem mindig feltétlen szükséges, nálam pl. eltérőt is bele tudtam flashelni.

Le kellene tölteni egy megfelelő firmware-t. Első körben próbálkozz ezzel, be szokott válni:
130220.81.F6.02
Ezt a fájlt ugyaninnen: 130220_81_F6_02_ST333U-Plugable.rar
A BIN fájlt csomagold ki.

4. MPTool-ban Unlock. Kulcs gombra kattintás. Jelszó : asmedia

5. 1053 chip esetén a Product Stringet "ASMT1051" -ről írd át "ASMT1053"-ra.

6. Az "FW Browser"-ben keresd ki az előbbi BIN fájlt.

7. A More Config-ban, valamint az Idle Timert állítsd be a kívánt értékekre. Esetben az Idle Timer Never legyen, és a More Configben az Eup Enabled, és a HDD Standby legyen kikapcsolva. Valószínűleg a "HDD Power Control" sem kell.

8. Legalul a nagy Start gombbal indítod a flash folyamatos. Kb 1 másodperc. Reménykedj.

Utána a rack kihúz-bedug.

[ Szerkesztve ]

(#1562) rabbit87 válasza batagy (#1561) üzenetére


rabbit87
tag

üdv!
Mielőtt belevágnék, megnézhetnéd ezt:

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#1563) batagy válasza rabbit87 (#1562) üzenetére


batagy
őstag

Na igen, a "HS" azaz HDD Standby nálad be van kapcsolva, az okozza a leállást!

A firmware verziód 130107910000, azaz 91-es alverziós, 2013.01.07 dátummal.

A helyedben én ezt a verziót próbálnám meg, első körben: 130107_91_7D_00.rar

Az "SE" Slow Enumeration is be van kapcsolva, így talán azt az egyet úgyhagynám. A More Configban az az egy legyen bekapcsolva.

Próbáld ki. Baja nem lesz, mert ha nem stimmel a firmware, úgysem engedi belerakni! :)

[ Szerkesztve ]

(#1564) batagy válasza bul07 (#1557) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Köszönjük szépen neked is a beszámolót! :R
Nekem is tetszik ez a rack. A lötyögést megoldottad, így nem lesz vele gond.

Nem kell más tesztet végezni, elég ez a CrystalDiskMark teszt is, amit már megcsináltál. Teljesen jó eredményt kaptál, 100MB/Sec körüli már megfelelő.

Sokan beraknak még más teszteket is, de szerintem fölösleges.

Annyit tegyél meg légyszi, hogy a VID PID értékét írd le. HDD Sentinelben az Info fülön kb az 5. sorban írja. Már csak kíváncsiságból érdekes ez.

UI: A Seagate ST1000LM024 (=Samsung) vinyó kiváló, én is ezt használom, illetve ugyanennek az 500 GB-os változatát szoktam venni!

UI 2: Boldog Új Évet mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#1565) rabbit87 válasza batagy (#1563) üzenetére


rabbit87
tag

Nos elkészült a dolog, elvileg sikerült, de azért közlöm:

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#1566) King Unique válasza rabbit87 (#1559) üzenetére


King Unique
titán

Márpedig ez egy működő beállítás, több külső vinyónál is ok volt, ahol nem lehetett Idle Timert állítani.
Persze legjobb, ha a gyártó mellékel ehhez külön programot (kompaktoknál WD, Samsung), v firmware szinten állítható.

Hoppá, látom összejött a dolog, regi firmware-t frissítetted a fentebb említettel. :C
Ezek szerint ASM1053 chipek esetében, ha a PID 55AA és van hozzá olyan firmware, aminek az a bizonyos 2 számjegyes azonosítója egyezik (nálad 91), akkor működhet a dolog. Nálad most akkor teljesen ok, nem állítja le? Bár így gondolom, ha tálcán biztonságosan leválasztod, akkor viszont a HDD-t se fogja, v igen?

(#1557) bul07: jó ez a teszt is, pendrive topikban is ilyeneket szoktatok csinálni. :K
Viszont a külső vinyósakban pár + infó azért jól jön, mint pl. HDS screenshotokot, + sebességtesztek stb., mint a pont előtted lévő mintában is volt [link]. Na persze nem kötelező úgy csinálni, de az mindenképpen egy nagyon szépen felépített, átfogó képet nyújtó értékelés.

[ Szerkesztve ]

(#1567) rabbit87 válasza King Unique (#1566) üzenetére


rabbit87
tag

Tehát!

Eddig az eszköz leválasztásánál USB 3.0 HDD szerepelt, most ASMT1053.
Előtte leválasztáskor nem állt le a HDD, csak ha kihúztam, most leáll!

Köszönöm a segítséget!
:))

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#1568) batagy válasza Frosttide (#1553) üzenetére


batagy
őstag

Még Frosttide-nak sem köszöntük meg a lelkiismeretesen összeállított beszámolóját!
Szóval köszönjük szépen a Chieftec CEB-7025S bemutatót! :R
Ez a rack 14.5 mm-es vinyókat is tud fogadni.

A Jmicron JMS566 chip is király!

Egyébként a kapott 80 MB/sec sebesség kevés, JMS566 chipnél 110 MB/sec körül kellene alakulnia. Szinte biztos, hogy a vinyód a lassú, régebbi típusú, vagy sok az adat rajta.

#1565) rabbit87
Gratula, tényleg sikerült! :) Azon kevesek közé tartozol, akiknek 1053-as esetén sikerült a firmware frissítés. :) Szerintem 55AA PID esetén megy.

(#1569) King Unique válasza rabbit87 (#1567) üzenetére


King Unique
titán

Érdekes, h így meg leáll... :F
De összejött, most nincs alvó mód, az a lényeg és gondolom visszafelé is működne a dolog.
Mi köszönjük a szemléltetést és korábbi tévhit megdöntését, h 1053-nál sehogyan sem lehet firmware-t frissíteni! :R

(#1568) batagy: "Lemez adatsűrűség: 394 Gb/inch^2 (250 GB/ adattányér)" - ezért lassú.
A mai 2,5" vinyók már adatsűrűsége (gigabit/ négyzethüvelyk) már 744 Gb/inch^2 (500 GB/ adattányér), ezért tudnak 100 MB/s felett.
Érdekes a vezérlőchip dolog is, mert Chieftec gyártói oldalon odaírja, h a rack SATA-I/II/III HDD-ket kezel, ami ok is, mert a SATA szabványok kompatibilisek egymással, de a JM566 chip csak SATA-II.
Persze egy normál winchesterhez elég ez a sebesség is, de ha vki épp SSD-t tenne bele és szeretné annak sebességét kihasználni, oda már gyorsabb vezérlő kell. Nem értem mért nem JMS539/ JMS567 került bele, azok már SATA-III szabványra épülnek...?? Sőt még a 3,5" CEB-7035S változatába is a lassabb vezérlő került, pedig elég új modell mind a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#1570) bul07 válasza Soma01 (#1558) üzenetére


bul07
nagyúr

Azt nem tudom hogy mennyi idő múlva állítja le
Leválasztás után pörög tovább, míg ki nem húzom

(#1564) batagy
(#1566) King Unique

MpTool-t nem tudtam életre kelteni, volt egy gép fagyásom is miatta

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1571) rabbit87 válasza King Unique (#1569) üzenetére


rabbit87
tag

Ez viszont kicsit érdekes:

Sebességteszt előtte és utána:

frissítés után:

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#1572) batagy válasza rabbit87 (#1571) üzenetére


batagy
őstag

Biztos hogy ugyanolyan körülmények között tesztelted előtte és utána is?
Ugyanabban az USB3 portban?

(#1573) Frosttide válasza batagy (#1568) üzenetére


Frosttide
tag

Semmiség, én is annyi segítséget kaptam már a lapcsaládtól, hogy ennyit én is tehetek a közösségért.
A HDD 2 éves (sokat használt) és adat is van rajta rendesen.
Ami a tesztben nem szerepel, hogy nálam a még megfizethető minőség és a HDD-vel szembeni kíméletes bánásmód volt a fő szempont a vásárlásnál.
Ezt egyébként hozza is.

(#1574) King Unique válasza rabbit87 (#1571) üzenetére


King Unique
titán

Érdekes....lehet ennek a firmware mókolásnak, van teljesítményre egy kis negatív hatása, illetve az új firmware-nek?
Más programban mérve is ennyit dob szintetikus értékekre, illetve egy gyakorlati másolásnál (TC/ fájlkezelő), nagy fájl esetén sem megy feljebb :F
Egy újraformázás is van, hogy megoldja, persze csak, ha nincs rajta semmi fontos.

(#1570) bul07: ebből az látszik, h 5136 a PID azonosítója, tehát ennél vsz az nem működik, ami fentebb a kollegánál 55AA esetében.

B.U.É.K.!

[ Szerkesztve ]

(#1575) rabbit87 válasza King Unique (#1574) üzenetére


rabbit87
tag

Frissítés:

Ugyanúgy lekapcsol a HDD, hiába írja az MPtool, hogy nincs engedélyezve a standby, meg a többi funkció..
Vissza tudom hackelni a régi FW-t, mert a sebesség is rosszabb így!?

BUÉK mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#1576) batagy válasza rabbit87 (#1575) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

A natív valóság az, hogy az eredetit nem tudod visszahackelni. Hacsaknem megtalálod pont ugyanazt a verziót valahol, ami letölthető. De szerintem amit rátöltöttünk, az majdnem ugyanaz volt így is.

"Ugyanúgy lekapcsol a HDD, hiába írja az MPtool, hogy nincs engedélyezve a standby"
Akkor ezt viszont már az OS okozza szerintem. Windowsban az Energiagazdálkodásban le van tiltva a lekapcsolás? Én azzal megszívtam, mert nálam is engedve volt és csak hónapok után vettem észre. Win 8.1-ben itt van :
Vezérlőpult -> Energiagazdálkodási lehetőségek -> Séma beállításainak módosítása -> Speciális energiaellátási beállítások módosítása -> Merevlemez -> Merevlemez kikapcsolása -> Beállítás: Soha legyen.

"mert a sebesség is rosszabb így"
Ha engem kérdezel, szinte kizártnak tartom hogy a firmware okozná a lassulást. Mondjuk hogy 95% esélye hogy nem az. A helyedben egy másik vinyóval is próbálnám. A tieden 73% a foglalt terület, esetleg töredezett. Próbáld meg töredezettségmentesíteni először!

Persze semmi nem zárható ki, lehet hogy tényleg a firmware okozza. De előtt érdemes lenne kizárni, hogy nem a vinyó miatt lassul be. Pl. víruskereső vagy ilyesmi is esetleg lassíthatja. Másik ötletem még, A Wifi jel is zavarhatja az USB3-at, szóval gondold át hogy van-e Wifi bekapcsolva a port közelében, ami esetleg a korábbi tesztnál nem volt. A teszt idejére kapcsold le a Wifit.

(#1577) rabbit87 válasza batagy (#1576) üzenetére


rabbit87
tag

üdv!

Az miért van, hogy az energiabeállításoknál megadott értékeim, beállításaim időnként megváltoznak, pl képernyő, merevlemez kikapcsolása.
Pedig elmentem mindig.
HDD-vel a sebességteszt óta nem csináltam semmit.
Zavaró tényezők, amiket írsz, nincsenek. :F

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#1578) King Unique válasza rabbit87 (#1577) üzenetére


King Unique
titán

Apropó Windows energiagazdálkodás...korábban, de most is kipróbáltam több 2,5" külső vinyóval

|•| merevlemez / merevlemez kikapcsolása: alapból soha értéken volt, telepnél átírtam azt is arra, de ugyanúgy 10 perc után lekapcsolt a külső vinyó...
|•| USB beállításai/ USB szelektív felfüggesztés beállítás: alapból engedélyezve van, de hiába állítom "Letiltva" állapotra, ugyanúgy leáll a külső vinyó 10 perc után...

Nálam csak a HDS fentebb linkelt, Lemezek leállásának akadályozása jelentett megoldást. Abban az a jó, h nem mókolok bele minden HDD, v USB-port működésebe, csak a kívánt külső vinyón tiltom a leállást, megadom 1, v 2-es sorszámot, aztán kész. Csodálkoztam is, h nálad nem működik..?

Azon a sebességteszten látszik, h mind2 esetben kb. ugyanannyira telített a HDD, oprendszer, USB-aljzat is ugyanaz gondolom, tehát kérdéses a frissítés hatása?. De Crystal mellett meg kéne nézni pl. egy HD Tune Read tesztet, ami jobban mutatja a nyers szekvenciális értéket + egy nagy fájl másolását, mert azért az ST1000LM024-nek többet kéne tudnia.
Esetleg eltávolítani rendszerből az illesztőprogramot és újra felismertetni a Windows-al, esetleg végső esetleg a HDD újraformázása.

[ Szerkesztve ]

(#1579) rabbit87 válasza King Unique (#1578) üzenetére


rabbit87
tag

A Windows energiagazdálkodás szivat, mert átírja az értékeket, nekem legalábbis...
Most átváltottam egy másik sémára, ott is beállítottam az értékeket, meglátom.

HD Tune, jó értékeket hozott az olvasásra, (100Mb min, 120 max), de több CrystalDiskMark eredménye is egybehangzóan elég silány...
Nagy fájl másolása: 60 Mb-ról indulva a másolás végére leesett 13 Mb-ig... :(((

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#1580) batagy válasza rabbit87 (#1579) üzenetére


batagy
őstag

"Az miért van, hogy az energiabeállításoknál megadott értékeim, beállításaim időnként megváltoznak"

Nem esetleg céges gép és domain-es belépés van? Ott előfordulhat olyan hogy a céges domain policy mindig felülírja a saját beállítást.

"Nagy fájl másolása: 60 Mb-ról indulva a másolás végére leesett 13 Mb-ig"
Inkább valami kapcsolódási hibára tippelnék. Másik USB3 kábellel is érdemes lenne megnézni. Illetve ha asztali gép, akkor első port helyett hátsó portban.

(#1578) King Unique
"merevlemez / merevlemez kikapcsolása: alapból soha értéken volt, telepnél átírtam azt is arra, de ugyanúgy 10 perc után lekapcsolt a külső vinyó.."
Van mikor az OS, van hogy a rack firmware, és van hogy a HDD kapcsolja le magát.

Nekem az asztali gépben Seagate ST500LM012 (500 GB) van fixen beépítve, nyár körül installáltam. (Ez a HDD arról ismert hogy nem parkolja a fejet, ezért szeretem.) Nemrégen elcsodálkoztam a HDD Sentinelben hogy alig pár hónap alatt az összes indulás/leállás száma 500 körülinél tartott, nem értettem hogy mitől indul annyiszor. Utána vettem észre a fentebb említett Win8.1 energiagazdálkodási beállítást, 20 percre volt állítva, ezért indult annyiszor a vinyóm. (Megjegyzem a hangját nem hallom mert Scythe Quiet Driveban van.) Mióta letiltottam a leállást az OS-ben, nem indul annyiszor, szóval ez esetben hat a beállítás, ez viszont fix SATA vinyó és nem akksis gép.

Lehet hogy USB rack esetén nem hat, de nem tudom.

Mikor a HDD maga kapcsol le, arra példa a WD Blue 500 GB WD5000LPVX, annál sehogyan sem voltam képes lekapcsolni a leállást. Vissza is vittem a vinyót.

[ Szerkesztve ]

(#1581) rabbit87 válasza batagy (#1580) üzenetére


rabbit87
tag

szia!

Dell 3521-es, 1db 3.0 porttal.

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#1582) King Unique válasza rabbit87 (#1579) üzenetére


King Unique
titán

Egyébként a Crystal se ad mindig jó értékeket. Nálam volt olyan, h Crystal, Atto alatt gyenge eredmények jöttek ki, HD Tune alatt meg sokkal jobbak, v épp egy fájlkezelős másolásnál. Utóbbit meg nagymértékben befolyásolja a másik HDD teljesítménye is. Ha az lassú, töredezett, fogja AV a fájlműveleteket, az is negatívan hat az átviteli sebességre.

(#1580) batagy: leginkább a rack firmware, ami meghatározza szerintem, mert nálam a kétfajta energiagazdálkodási beállítás semmit sem ért külső USB-s vinyónál. Belső rendszervinyónál még jó, hogy működik.
Samsung Spinpoint M8 széria lehet keveset parkol, de azért parkol az is, a 225-ös attribútumban látszik, h annál is emelkedik a számláló, legalábbis külsőként használva.

[ Szerkesztve ]

(#1583) rabbit87 válasza King Unique (#1582) üzenetére


rabbit87
tag

üdv!
Akkor nem érdemes másik FW-ekkel játszani szerinted?
A másolás nem tudom miért ennyi a Crystal-ban (Holott először jó volt), de a fájlkezelőben jónak tűnik.
A rendszer SSD-re másolva egy nagy fájlt 100-120 MB volt a sebesség, fordítva az SSD-ről a HDD-re pedig 73-75-ig süllyedt.

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#1584) King Unique válasza rabbit87 (#1583) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom, a mostanival sincs nagy gond, azt leszámítva, h hiába ment sikeresen a frissítés és lett beállítva, h ne kapcsoljon ki, mégis leáll üresjáratban és "működik" az Idle Timer. Talán More Configban bekapcsolt állapot és külön Never, v több órára állítás...?
Sebességértékek szerintem jónak mondhatóak, bár külső vinyóra írás kicsit lassult a korábbiakhoz képest, mert elvileg 100+ MB/s értéket visszafelé is tudnia kéne. De több dolog is befolyásolhatja.

(#1585) rabbit87 válasza King Unique (#1584) üzenetére


rabbit87
tag

Rendben köszönöm!
Talán még az említett beállításokat megpróbálom! ;)

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#1586) slimshady


slimshady
senior tag

Sziasztok! Amennyiben 12.5 mm max HDD meretu rack-et valasztok, abban a jelenlegi 9.5 mm-eres winyom lotyogni fog vagy altalaban van hozza gyarilag valami amivel rogziteni lehet a kisebb meretet? Konkretan a Raidsonic IB-250StU3-BH-ra gondoltam, tudom ez pont van direkt 9.5 mm-eshez is, de latok ra realis eselyt, a a winyom le fogom valtani nagyobb kapacitasura es igy 12.5 mm-esre rack-re lesz szuksegem a jovoben.

üdv.: SlimShady

(#1587) King Unique válasza slimshady (#1586) üzenetére


King Unique
titán

Általában úgy van kialakítva a belső rögzítés, hogy vékonyabb merevlemezek esetén se legyen ez probléma. Pl. fentebb a kollega Chieftec CEB-7025S rack tesztjénál is, maga a rack 15 mm-es HDD-t is kezel, de a 9,5 mm-es se lötyög benne.
Az IB-250StU3-BH esetében meg eleve a nagyobb méretekhez külön beépítő/-rögzítőkeretet adnak, amit ez a videó is jól szemléltet [link]..
Viszont nagyobb kapacitású merevlemezre váltás igénye esetén, egyrészt a mostani 2,5" 2 TB-okok zöme 15 mm vastag, így olyan rack is kell hozzá, pl. IB-250StU3+BH15. Másrészt az egyre inkább növekvő adatsűrűség miatt, jövőben kevesebb tányér(=vékonyabb) is elég lehet a nagyobb tárhelyhez. A Seagate Samsung Spinpoint M9T notivinyóban már most csak 3 db 667 GB-os tányér + ki is van lapítva és 9,5 mm vastag = így a legtöbb rackbe belefér. Míg a WD, vagy Toshiba ugyanezt 4 db 500 GB-os tányérral oldja meg, azért 15 mm vastagok.
A jövőben ez vélhetően egyre csak javulni fog, mármint a vastagság csökkenni, de ha előre akarsz gondolkodni, akkor lehet a 15 mm-esre lenne érdemesebb belőni, v maradni 9,5-esnél.

[ Szerkesztve ]

(#1588) slimshady válasza King Unique (#1587) üzenetére


slimshady
senior tag

Koszi szepen, ez hasznos volt. Meg 1 dolog erdekelne. 2 winyos kulso rack-et nem tudnatok ajanlani? Leginkabb tukrozesre volna szuksegem, de elony volna, ha a RAID 1 is menne, persz HW-esen. Bonusz esetleg szinten HW-es tukrozes. 2.5-es lemezekhez szerintem ez eleg kompakt meretben kivitelezheto kene legyen, mert hordozi is szeretnem.

üdv.: SlimShady

(#1589) King Unique válasza slimshady (#1588) üzenetére


King Unique
titán

RAID házak terén nekem nincs nagy tapasztalatom, így csak említeni tudok párat 2,5" méretben, pl. RaidSonic, Welland
Az ilyen házak, főleg 2,5" méretben, elég drágák, lehet ebay és társain kapni olcsóbban, de ezt érdemes meggondolni szerintem, mert lehet még 2 db normál külső vinyóval is olcsóbban jössz ki.
Ha 3,5" RAID rack kell, akkor annak is van külön topikja, illetve a RAID/ NAS témának is, ahol lehet többet tudnak segíteni ez ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#1590) slimshady válasza King Unique (#1589) üzenetére


slimshady
senior tag

Ertem. Korbenezek ott is. Ugy latom ezekben es amiket en lattam az a kozos, hogy rondak. :-) Szeretnem elekrulni a bohockodast 2 kulon rack-el, igy is ritkan veszem ra magam, backupoljak a winyora, ami nem is igazabol backup, mert a tobbi helyen csak ideiglenesen tartom az adatokat, nagyreszuket meg egyaltalan nem.

[ Szerkesztve ]

üdv.: SlimShady

(#1591) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Külső laptop winyó keretet keresek egy régi sata winyónak, mely a TV-re lesz kötve filmnézés céljából, és kb. hetente 2-3 alkalommal lesz gépre dugva gépek és filmek frissítése céljából.

Látom az ajánlottak listájában a IB-231StU3-G típust.
Érdeklődnék, hogy a 3-as nélküli IB-231StU-G típus ( [link] ) csak az USB2.0 miatt nincs a listán, vagy van egyéb baja is?

mod: Ez az az Initio INIC-1618L chipes ebay-es ház, ami ajánlott?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1592) King Unique válasza Bici (#1591) üzenetére


King Unique
titán

Igen, a csak 2.0-ás mivolta miatt nem lett beleírva, mivel manapság már ahogy kompakt, úgy sima rackből sem érdemes 2.0-ásat venni.
Eredeti linkje ez volt, az ebay-es háznak, ahogy nézem uaz a kettő.
Viszont, főleg ebay-ről rendelve, egy 3.0-ás sem sokkal drágább. De, ha csak 2.0 kell, csak TV-zni, akkor megfelelhetnek ezek is.

(#1593) Bici válasza King Unique (#1592) üzenetére


Bici
félisten

Kössz! :R

Igen, csak TV-zni kell, ráadásul a winyóm valószínűleg nem sokkal gyorsabb az USB2-nél, ezen kívül nincs is USB3 egyik gépünkön sem. :D

A jövöben meg inkább legyen 2db rack minthogy most vegyek a jövőre való tekintettel 3.0-s rack-et, ami lehet hogy tönkremegy, mire lesz USB3-as alaplapom. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1594) batagy válasza Bici (#1591) üzenetére


batagy
őstag

"mod: Ez az az Initio INIC-1618L chipes ebay-es ház, ami ajánlott?"

Ez nem az a rack, amit az összefoglaló táblázatba raktunk. Az egy másik volt, így néz ki. Pl itt találtam egyet, ami az a típus.

De amit te linkeltél, biztos jó az is, csak nem tudni, hogy csavarozható-e benne a vinyó.

(#1595) Bici válasza batagy (#1594) üzenetére


Bici
félisten

Király, pont az elöbb rendeltem kettőt. :DDD LOL, jellemző rám. :D
Nos, ha megjönnek, legfeljebb írok egy rövid tesztet róluk. :P

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1596) King Unique válasza Bici (#1595) üzenetére


King Unique
titán

Ooops....elnézést, nem figyeltem oda az este, csak annyi az ilyen egy kaptafára készülő, ebay-es tucatrack, h könnyő összekeverni őket. :B
Viszont még, ha más vezérlőset is fogsz ki, v épp nem csavaros a belseje, csak belecsúsztatós, azért a célnak megfelel bőven az is 2.0-án.

(#1597) Bici válasza King Unique (#1596) üzenetére


Bici
félisten

Oks, sebaj, nem akkora összeg. :)
Legfeljebb visszakérem az árát, ha rossz. :P

Leginkább az élettartama érdekel, bár nem számítok sokra egy 1500Ft-os cucctól. :)
A HDS támogatásra leszek még kiváncsi...

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1598) King Unique válasza Bici (#1597) üzenetére


King Unique
titán

Megfőni azért nem fog benne a merevlemez, az már jó pont, Y kábelt adnak hozzá, aminek mind2 végét bedugva, csak 2.0 használatkor, HDD tápellátásával sem lesz gond. Bár, ha routeren csak 1 db port van, annál kérdéses, de a legtöbb azért meghajtja.
Ha csak nem vmi noname vezérlő van benne, akkor vsz HDS támogatás is működni fog, de arra van csomó alternatív program is, ha mégsem, pl. CrystalDiskInfo.

(#1599) Bici válasza King Unique (#1598) üzenetére


Bici
félisten

Ez a TV-re lesz kötve. A routerre a 3,5"-osat akarom rakni (másik topik). :D
Egyszerre akarom lecserélni az otthoni ős-PC-t, és emiatt sok topikban kérdezősködöm több alkatrész után.

Egyébként a TV, amire kötni akarom egész gyorsan tölti a mobil telefont is, ami jó jel szerintem.
Kössz, a CrystalDiskInfo-t megjegyzem. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1600) King Unique válasza Bici (#1599) üzenetére


King Unique
titán

Ja, már megkavarodtam... :D
De TV is ugyanaz, ha csak 0,5 A-es port van rajta és csak 1 db, akkor szintén kérdéses a stabil USB tápellátás. Ha 1 A-es, HDD jelzésű port, akkor igazán stabil.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.