Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) tlac


tlac
nagyúr

Senkinek nem ajánlom a Delock-ot! Ez egy szar, szemét márka! Sosem szívtam még ennyit semmi hardverrel. Már harmadik a mobil rack-em van tőlük, de továbbra sincs egy jól használható.
1. példány, usb3 nem működik, ok, csere
2. példány, elektronika hiányzik, ok, csere
3. példány, most usb kábel hiányzik
Ez így már szinte a hihetetlen kategória!

[ Szerkesztve ]

(#1302) vittorio7 válasza tlac (#1301) üzenetére


vittorio7
őstag

Volt már egy-két DeLock cuccom, és én is csak szívtam velük. Most egy sata tápátalakító kábel van soron. Viszem is vissza, mert használhatatlan...

(#1303) Midas 22


Midas 22
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy 2,5"-os Western Digital Red 1TB-os vinyót. A kérdésem az lenne, hogy ehhez milyen külső racket javasolnátok? Milyen szempontokat kell figyelembevenni egy ilyen rack kiválasztásánál?

Köszi!

Üdv.

Midas

(#1304) batagy válasza Midas 22 (#1303) üzenetére


batagy
őstag

Külső racknél ezeket szoktuk nézni:
- fémház legyen, hogy jó hűtéssel rendelkezzen
- milyen a chipset, kompatibilitás, firmware frissítés szemszögéből. ASmedia 1051/1053, Jmicron chipesekkel nincs gond. Valaki azt szereti, ha a rack magától lekapcsol, valaki utálja.
- ne kelljen hozzá plusz tápot használni, USB-ről elvigye.
- szeretjük, ha a vinyó csavarozással rögzíthető. Olyan is van, hogy nem csavarozható, de megszorul benne a vinyó rendesen, de olyan is, hogy lötyög benne a vinyó.
- USB csati típusa (Type ', Mini-B, Micro-B)
- USB3 vagy USB2
- Mekkora vinyót támogat
- Kinézet, külalak, kinek mi tetszik.

Alapjában az első hozzászólásban van egy táblázat, abból ki lehet indulni.

Én mindig ezt az Ebay-jes racket szoktam ajánlani, nekem legalábbis bevált. Korábban Asmedia 1051 chippel küldték, újabban Jmicron JMS566 chippel érkezik, ez talán még jobb az Asmediánál is. Egyetlen problémája hogy csavart nem adnak hozzá, ezt szoktam ajánlani.

#1301) tlac
Sajnos egyet kell értenem veled, a Delock régen minőséginek számított, de az utóbbi években én is csalódtam benne. Nekem egy Delock 42365 IDE-s rackem van, abban lötyögött a vinyó.

(#1305) BlackStorm


BlackStorm
csendes tag

Sziasztok!

Egy 2,5-ös HDD- hez kellene külső ház. Eddig ezt a kettőt néztem ki:
[Delock 42494]
és
Chieftec CEB-2511-U3

A kettő szinte ugyanazon árban van, melyiket érdemes venni? Mik a tapasztalatok?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#1306) vittorio7 válasza BlackStorm (#1305) üzenetére


vittorio7
őstag

Szia!

Ez hasznos: (#1301) tlac

Meg olvass vissza még egyet-kettőt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1307) BlackStorm válasza vittorio7 (#1306) üzenetére


BlackStorm
csendes tag

Jogos, visszaolvashattam volna. :D Akkor marad a Chieftec.

(#1308) vittorio7 válasza BlackStorm (#1307) üzenetére


vittorio7
őstag

Nem tudom mit tud az a Chieftec, de az árából simán kijön két kis HDD kuckó.

(#1309) BlackStorm válasza vittorio7 (#1308) üzenetére


BlackStorm
csendes tag

Az meglehet. Az összefoglaló táblázatából néztem ki. Nekem olyan kell ami tud USB 3.0-át és Sata III-at és 12,5 mm-ig kompatibilis.
Akkor, milyen rack-et érdemes venni?

(#1310) vittorio7 válasza BlackStorm (#1309) üzenetére


vittorio7
őstag

Jó kérdés. Nekem ASmedia 1053 chipes névtelen kínai van 2k-ért. :DDD Én látalanban válaltam be, és szerencsém volt, hogy ez a chip van benne.

De biztos van a fentieken kívül "vastagabb" és olcsóbb rack is, és talán ír majd valaki, aki tudja melyik.

Milyen HDD-hez kel?

[ Szerkesztve ]

(#1311) BlackStorm válasza vittorio7 (#1310) üzenetére


BlackStorm
csendes tag

Laptop HDD-hez kell, mert SSD-re váltottam. Közben visszaolvastam, és találtam egy bővített táblázatot az alapján választottam az LC power Becrux-ot.

Köszönöm a segítséget!

(#1312) King Unique válasza BlackStorm (#1311) üzenetére


King Unique
titán

Becrux valóban jó és ajánlott, de kérdés mekkora a laptop HDD, mert ez a rack max. 9,5 mm-es vinyókat fogad.
Igaz, legtöbb notiba is max ekkora fér bele, tehát vsz nem lesz gond.
12,5 és 15 mm-es HDD-ket kezelő rackek már jóval ritkábbak, valamint pont emiatt drágábbak is. Ilyenek pl. a Delock 42492 (+amit te is néztél), az olcsóbbak közül még a RaidSonic IB-250StU3-BH és IB-250StU3+BH15 jöhet szóba.

(#1313) ftb01


ftb01
tag

Hali!

Vettem egy lc-power 25bu3 racket, asm1053-as chippel. Próbltam beállítani a timer-t 10 percre plusz, hogy leválszatás után leálljon, de egyik fajta mptool-al sem sikerült, láttam itt pár régebbi hsz-t ahol leírták hogyan kellene, ugyanúgy próbáltam de vagy azt írja ki, hogy Chip and FW don't match. Port:0, vagy hogy ellenőrízzem a <More Config>> 2. <<Update FW>> 3. <<Update Config>> 4. FW Path beállításokat.
Esetleg valakinek valamilyen ötlete, hogyan lehetne máshogyan megoldani?

I’ve got the chance I have to try

(#1314) King Unique válasza ftb01 (#1313) üzenetére


King Unique
titán

Az a baj, h a 1053-as chiphez még nincs megfelelő firmware, csak a 1051-hez. Esetleg az alábbi módosított, spec toolt lehet megpróbálni, ez beállítja alvó módot 10 percre és egyebeket is.
USB3-SATA-UASP1 Sleep and Large Volume Firmware Update

(#1315) ftb01 válasza King Unique (#1314) üzenetére


ftb01
tag

Köszi, próbáltam ezt is, ezzel sem ment sajnos. Holnap még megpróbálkozom vele.

I’ve got the chance I have to try

(#1316) King Unique válasza ftb01 (#1315) üzenetére


King Unique
titán

Ez direkt a 1053 chipesekhez lett készítve, másoknak ment vele.

(#1317) ftb01 válasza King Unique (#1316) üzenetére


ftb01
tag

Nem tudom mi lehet a gond, mindig failed-et kapok.

I’ve got the chance I have to try

(#1318) batagy válasza ftb01 (#1317) üzenetére


batagy
őstag

Szerintem King Unique rosszul írta a #1316-ban, nem 1053-hoz, hanem 1051-hez való. Ahogy korábban írta, sajnos 1053-hoz nincs firmware!

(#1319) ftb01 válasza batagy (#1318) üzenetére


ftb01
tag

Nem tudom, nem sikerült upgradelni, úgyhogy így marad.

I’ve got the chance I have to try

(#1320) BullZeye


BullZeye
veterán

Van olyan 2.5" HDD külső ház ami

- USB3.0
- Szálcsíkozott alumínium
- Alapvetően kerekített vonalak
- 4 félgömb gumitalppal rendelkezik, hogy ne koppanjon mikor lerakom
- fekete-piros-kék színben

Legszebb az lenne, ha még magábacsukható kábele is lenne. :)

(#1321) King Unique válasza batagy (#1318) üzenetére


King Unique
titán

Ez a kis tool a "elvileg" alkalmas az adott műveletre félig-meddig, legalábbis van akinek sikerült vele [link]. Netán én értettem félre vamit?

(#1322) batagy válasza King Unique (#1321) üzenetére


batagy
őstag

Ezt én sem értettem. Mikor visszakérdeztem , hogy akkor 1053-ra rárakta-e azt, akkor már kitérő választ adott, vagy én legalábbis nem látom megerősítve, hogy 1053-ra ráment volna az a firmware.

(#1323) King Unique válasza batagy (#1322) üzenetére


King Unique
titán

Pedig odaírta, h 1053-as chip, de legjobb, ha majd megkérdem. :)

(#1324) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok. :)
Szeretnék választ kapni arra, hogyan lehetséges, hogy egy külső HDD ház/rack 1 db USB kábellel is működik (nem úgy használom, de menne) miközben a leírás szerint külön áramellátás (USB, vagy adapter) is szükséges neki?
Van egy ilyen házam 2db USB kábellel, de ha csak az egyiket (adat) csatlakoztatom a gépemhez, azonnal felismeri a rendszer és úgy is működik, hogy a másik (áramforrás) USB még nincs csatlakoztatva. Nem kéne olyankor valahogy jeleznie, hogy szüksége van külön áramforrásra? Ez csak átmeneti állapot és egy idő után tönkremenne a lemez, ha úgy használnám?
Én mindkét kábellel használom, csak felmerült bennem ez a kérdés, mert olvastam olyan esetről, amikor ilyen házat 1 db kábellel (2.0) használtak. USB3 csatlakozóban kaphat annyi áramot, hogy ne kelljen neki másik áramforrás?

(#1325) batagy válasza Krystal_s (#1324) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Simán működnek többnyire 1 db USB kábellel is, ez az elvárt működés.
Nem a racktől függ ez! Hanem attól, hogy a benne lévő vinyó mekkora áramerősséget igényel, valamint hogy a gép mekkora áramerősséget tud biztosítani.

1 db USB2 port szabvány szerint 500 mA-t tud. De a gépek gyakran ennél kicsit többet tudnak (pl.700-800 mA), ami sok esetben pont elég arra, hogy a vinyó már elinduljon.
Ha a kábel bedugásakor elkezd kattogni, na akkor nem elég a táp, olyankor mehet tönkre a vinyó ha sokat próbálod. Akkor kell második USB kábelt is vagy a külön 5V-os tápot bedugni.

USB3 esetén még jobb a helyzet, mert 1 db USB3-as port szabvány szerint 900mA-et ad.

Tehát ha megy neked 1 kábellel is, és nem kattog az induláskor, akkor nyugodtan használhatod úgy is.

[ Szerkesztve ]

(#1326) Krystal_s válasza batagy (#1325) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm szépen a leírást.
Volt már olyan, hogy kis kattogó hangot adott rövid ideig, de nem tudtam az mit jelent. Készenléti állapotra gondoltam. :) Jól tettem, hogy itt rákérdeztem. Most már értem a működését.
Még egyszer is köszönöm. :K

(#1327) BullZeye válasza BullZeye (#1320) üzenetére


BullZeye
veterán

(#1328) King Unique válasza BullZeye (#1327) üzenetére


King Unique
titán

Csak szeretnél... :)
Ez, ahogy látod gyári külső vinyó, ilyen extrák (spec. szoftverek, G-szenzor stb.) márpedig ezekre jellemzőek, sima rackekre nem igazán.
Formára, egy RaidSonic IB-231StU3-G kicsit hasonlít rá, de szolgáltatásokban nyilván nem tudja, amit a fenti.

(#1329) BullZeye válasza King Unique (#1328) üzenetére


BullZeye
veterán

Engem az a 4 gumi talp az alján érdekel, a szoftveres része nem érdekel. G-Szenzornak konkrétan semmi értelme nincs ^^ ha bekapcsol a villogó led már régen rossz :)

(#1330) King Unique válasza BullZeye (#1329) üzenetére


King Unique
titán

Akkor viszont eleve nem értem a kérdést....belinkelsz egy ilyen extrákkal felszerelt gyári külsőt, de csak gumi talpak érdekelnek az alján :F Akkor azt kell írni, olyan 2,5" rack kell, aminek csúszásgátló talpak vannak az alján. Pl. ennek is vannak, igaz kisebbek.

[ Szerkesztve ]

(#1331) tlac válasza King Unique (#1330) üzenetére


tlac
nagyúr

ragasztható kis gumitalpakat nem lehetne venni?
hirtelen most nem tudom hogy kellene rákeresni ebay-en
jól jönne nekem is, mert hallom, hogy néha beremeg a polcon a vinyó

(#1332) King Unique válasza tlac (#1331) üzenetére


King Unique
titán

De, azt is lehet," xy rubber feet" néven rákeresve [link]. :K
Nem minden racken szokott lenni, van amelyikhez eleve külön is adják a csomagolásban és magadnak kell felragasztani. Ilyen téren abszolút jobbak a gyári kompaktok, mert ott szinte mindegyiken van.

[ Szerkesztve ]

(#1333) tlac válasza King Unique (#1332) üzenetére


tlac
nagyúr

áh, köszi
pedig én is ilyeneket irkáltam be, de nem dobta ki

(#1334) Klara_


Klara_
őstag

DeLock 42486 milyen 2TB-os HDD-t tamogat, ha probalta mar valaki? Nem szeretnek olyat venni amit esetleg nem megy benne.

(#1335) batagy válasza Klara_ (#1334) üzenetére


batagy
őstag

Honlapjuk írják hogy 2 TB-ig támogatja, szóval hivatalos.

(#1336) Klara_ válasza batagy (#1335) üzenetére


Klara_
őstag

ST2000LM003 ami belefer, a Toshibak 12,5mm-esek. Igy elegge leszukult a kor. Viszont nem egy olcso darab es kiprobalni nem tudom mert a HDD is csak rendelesre van. Ezert erdeklodom a tapasztalatokrol.
Ezeknek a leirasoknak nem hiszek, a papirjan a sebesegnel 6Gb/s van alatta ket sorral pedig max 5Gb/s..
Szoval azt hiszem el amit valaki mar probalt. Ha bevallalom es megse, ezen kivul mit hajthatja meg meg? Nem igazan szivesen vennek ujra DeLockot. HDSentinel tamogatast szeretnek es A-A kabel-t ha lehet.

(#1338) King Unique válasza Klara_ (#1336) üzenetére


King Unique
titán

A 42486-ba csak 9,5 mm HDD megy bele, tehát 2,5" 2 TB-osba csak a Samsung M9T sorozat, ami szóba jöhet...néhol kapható már elvileg [link].
A többi már 4 tányéros és 15 mm vastag: Toshiba MQ01ABB200, Western Digital WD20NPVX —► ekkorát kezelni tudó rackek: pl. Delock 42492, 42477, RaidSonic Icy Box IB-250StU3+BH15.

Illetve ebben a tobipban a többség 500 GB, 1 TB notivinyókat pakolt rackekbe (teszt1, teszt2, teszt3 stb.) ennél nagyobb nemigen volt. Ekkora méretben olcsóbbak a gyári külső kompakt megoldások, mint pl. a WD My Passport Ultra.

Na mármost, fentiek alapján adott, h melyik HDD, melyik rackbe megy bele, értelemszerűen olyan párosítást csinálsz. Ha 42486 —►ST2000LM003 stb. Ez szerintem kellően világos és érthető, és HDD max kapacitás kezelés (2 TB) is rendben van —► működnie kell.
A 42537-es példát nem értem, illetve az ráadásul Type Micro-B, neked meg Type A kell.... :F
Sebességnél vajon mi a 6 Gbps (max 600 MB/s)...? —►SATA III HDD, az 5 Gbps (max 500 MB/s) meg az USB 3.0, egy mezei 2,5" 5400 RPM HDD meg tud max 100-120 MB/s, ami fenti tesztekből is látszik.... :U

(#1339) Klara_ válasza King Unique (#1338) üzenetére


Klara_
őstag

Ha mukodnie kell akkor OK.
Mivel a M9T 3 tanyeros, a 5K1500 Hitachit is az volt, de mar nem kaphato es az ujak ahogy irod is 4 tanyerosak ebbol kovetkezik az, hogy 3 tanyeros konstrukcioval valmi gond volt es inkabb a 4eset keressem?
A masik rackes peldat azert irtam mert nem bizok a DeLockban plane, hogy senki nem probalta. Ra van irva azt lattam en is. A-A csatlakozo azert kellene ha racket kell cserelni, mivel ugy van kabelezve mar a haztartas - TV-k, router amit ha lehet nem cserlnek ujra. A gyari kompakt megoldasokat elvetettem, mert a SMART reszuk pl parkolasrol semmi infot nem ad - van egy verbatim 2TB kulso itt de gagyi fenyes muanyag hazban, mar csupa karc az egesz a hideg kiraz tole, megfogni sem szeretem. Sok a bajom tudom.

(#1340) King Unique válasza Klara_ (#1339) üzenetére


King Unique
titán

Igen, volt Hitachiból 1,5 TB-os, de kivették a termékkínálatból, azért nem is említettem meg. Nem tudom mit szerencsétlenkedtek, v mi volt az oka, de attól még másik gyártó, mint a Seagate-Samsung nem biztos, h elcseszte, sőt... Illetve műszakilag egy 3 tányéros 6 fejes nyilván szerencsésebb, mint egy 4 tányéros 8 fejes böhöm vastag tákolmány, az ehhez való 2,5" rackek is elég ormótlanok... Illetve ezeknél adatsűrűséget is megnövelték 500-ról 667 GB-ra, az is egy plusz. Persze a WD márkanév jobban cseng, talán megbízhatóbb, de ez a 4 tányéros monstrum, a fene tudja...

SMART már mért ne adna infót parkolásról, pl.WD-knél pl. 193 Load/ Unload Cycle Count, mind racknél, mind egy My Passport esetében mutatja, ezt nem értem... :F Ez leginkább a HDD-től függ, annak milyenek a gyártó általi SMART beállításai. Ráadásul firmware szinten csak a WD-knél tudod állítani, SATA-ra dugva.

Kábelezést szintén nem értem, mert az eszköz oldali csatlakozó csak a speciális (A/Mini-B/Micro-B), a gépbe menő gazda oldali mindig Type A. Nem értem mi itt a gond?? Ha toltani, hosszabbítani akarod, azt a megfelelő apa/ anya csatlakozóvégek kombinálásával szintén megteheted.
Gyári külsőknél is vannak matt műanyag, kevésbé karc és ujjlenyomat gyűjtő házasak, de pl. a My Passport Ultrából is van fémházas Metal sorozat, igaz picit drágábbak a simánál.
Bár, ha azt nézzük, meg ez is mondhatni jó ár érte, mert külön véve ekkora notivinyót + hozzá racket se jön ki sokkal olcsóbban, sőt.

[ Szerkesztve ]

(#1341) batagy válasza Klara_ (#1336) üzenetére


batagy
őstag

Ja bocs én félreértettelek, csak hevenyészve olvastam, és azt hittem a 2 TB-ot kérdezed. De King Unique már válaszolt rendesen.

(#1342) Klara_ válasza King Unique (#1340) üzenetére


Klara_
őstag

193-at a 2TB Verbatim nem kozli, nincs a SMART adatok kozott, nincs ilyen sor.. 2db WD 2,5"al igen beszivtuk, RED - egy nap alatt 900 parkolast osszehozott. Allitgatassal probalkoztunk, de akkor olyan hangerovel csapkodta ki a fejet amikor parkolt, hogy inkabb vissza tettuk a gyarira. Majd elajandekoztuk belso HDDnek igy HDSentinellel kordaban tudjak tartani. A masodik az egyik laptopunkban levo Black szinten zenesz, igaz a HDSentinel itt is segitett. Igy a WD-bol eleg volt. 5K1000-et hasznaltunk elozoleg, illetve meg ma is mert 2 szett volt. Az fel ev alatt parkolt 40.000-et. A TV is, router is szerette, csak kicsi lett. Ezert kellene egy nagyobb ami ezeken az eszkozokon log felvaltva. Mivel a RED csalodas, a Verbatim pedig a nem ismert SMART ertekek miatt inkabb taxi HDD funkciot tolt be, es nem szertnenk ismet melle nyulni inkabb erdeklodok kinek mi valt be. A 2TB M9T 30e allatt itt van EUbol 3x667GB tanyer 6 fej - egyebkent ez van a Verbatimban is a HDS szerint. Akkor evvel jarnek a legjobban ha jol ertem?
Kabelezes az enyeni szoc. problemam, nem szeretek csatlakozokkal veszodni. Ennek ellenere megoldas amit irsz. A-A sokkal jobban csatlakozik az en tapasztalatom szerint mint barmi mas, nagyobb felulet, jobban illeszkedik. Mivel a rack ures ezert toltenem meg, es elve szimpatikusabbak a szerelheto megoldasok, a SMARTbol pedig szeretnek minnel tobbet latni.

(#1343) King Unique válasza Klara_ (#1342) üzenetére


King Unique
titán

Milyen Verbatim az pontosan :F
De szerintem az lesz, amit korábban is mondtam, h nem minden HDD jelzi ki a SMART-nál a fejparkolást. Samsungoknál aszem alapból nincs is 193-as attribútom, mert nem parkolnak, v csak nagyon minimálisat.
Egy SP A80 1 TB Samsugn belsős külső vinyónál sincs [link], [link], de pl. 3,5" Seagate HDD-knél se [link]
WD, Hitachi, Toshiba vinyóknál és ilyen belsőjű külső vinyóknál szokott általában csak ez az attribítum előfordulni —► tehát HDD függő a dolog, nem a külső rack hibája, ha nem jeleníti meg.

Winchester topikban pedig vettek többen 2,5" RED-et és náluk nem parkolt, de wdidle3-al is be lehetne azért állítani, ha mégis, próbálkozni kell. 3,5"-okhoz meg külön kis toolt is adott ki a WD [link].

2 TB M9T-vel szerintem nem járnál rosszul, már csak méretéből adódóan se. Winchester topikban kérdezz rá, azok parkolnak-e, de eleve nem kell túllihegni ezt a parkolás dolgot se....
Type A csatlakozó valóban masszívabb, mint a Micro-B az igaz, ebből kifolyólag jobb választás lehet, vegyél akkor olyan racket.

(#1344) King Unique válasza King Unique (#1343) üzenetére


King Unique
titán

Illetve az A80-as tesztnél is látszik, h azért van itt is fejparkolás, a 225-ös attribútum jelzi, de nagyon minimális. Hasonlónak M9T belsős Verbatimnál is lennie kéne, ha nincs, akkor HDD SMART adatinál mókolt vsz a gyártó, de nem hinném, h a rack miatt nem nem mutatja.

(#1345) Klara_ válasza King Unique (#1343) üzenetére


Klara_
őstag

Ilyen fele annyi sor nincs a SMART adatokban mint az A80-nal. Mint mondtam taxi jelenleg, ha a felem jar csinalok rola egy HDS pritnscreent. Verbatim iden nyari, mar most lotyog benne a csatlakozo. Ezert is nem szeretem ezeket a pici vacak vekony csatlakozos megoldasokat.
Frimeware fuggo ugy tunik mi mennyit parkol. Azert lett veve a red es a black is, mert azt irtak, hogy jo erre a gyakorlatban tessek. Hogy masnak jo annak orulok, viszont az enyemen ez nem javit. Lehet tul lihegem, viszton ha azt sem tudnam mirol van szo, akkor is zavarna a parkolasok hangja.
Ha valoban lekezeli a 42486 a 2TB-ot akkor racket nem kell venni, azt igy meguszhatom.

(#1346) Klara_ válasza Klara_ (#1345) üzenetére


Klara_
őstag

DeLock 42468+5k1000:

Verbatim kulso:

Olyan sok kulonbseg meg sincs a SMARTban.. En kerek elnezest.

(#1347) King Unique válasza Klara_ (#1346) üzenetére


King Unique
titán

Igen, mint mondtam, az hogy mit jelenít meg a SMART-ban, az HDD és gyártó függő.
Látszik van mind2-nél, WD-Toshiba-Hitachi 193-as, Seagate/ Samsungoknál meg 225-ös attribútum, ennyi.
Azért látszik, h elég keveset voltak használva ezek a vinyók, parkolások száma is ezért ilyen kevés, de a Hitachi alapból is szaporább.
Amúgy ez az egész parkolósdi talán 3,5"-oknál aggasztóbb inkább, notivinyóknál eleve gyárilag be van állítva szinte mindnél. Láttam olyan 2,5" WD Blue-t rackben, ami 600.000 felett parkolt, küszöbszint is lement 100 —►1, de 100/100-as volt...

42486, nem 42468 rackről van szó gondolom, csak elírtad...?

[ Szerkesztve ]

(#1348) Klara_ válasza King Unique (#1347) üzenetére


Klara_
őstag

http://www.delock.de/produkte/G_42486/merkmale.html errol van szo.
193=225 ezek szerint? A Verbatimban 4 nap uzemido, Hitachiban 5 nap van. Ezek alapjan melyiket preferaljam az ures rackbe?

(#1349) King Unique válasza Klara_ (#1348) üzenetére


King Unique
titán

Igen, mint látod mind2-nél ugyanazt a paramétert jelölik, csak az attribútum azonosító száma eltérő. :K
Láthatod, h hasonló, pár napos használat után a Hitachi vagy 6x annyit parkolt...egyértelmű szerintem. :)

(#1350) Klara_ válasza King Unique (#1349) üzenetére


Klara_
őstag

Ok. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.