Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) f8enter válasza King Unique (#1950) üzenetére


f8enter
aktív tag

Köszönöm a segítséget, mindjárt utána is nézek, hol lehet beszerezni az utóbbi kettő valamelyikét.
A portable W8-hoz ezt a leírást követtem, elsőre sikerült minden.

Szerk.: Az árakat elnézve a LC-25U3-Becrux lesz a barátom...

[ Szerkesztve ]

(#1952) King Unique válasza f8enter (#1951) üzenetére


King Unique
titán

Nem muszáj pont azt a kettőt venni, akad más is, ami jó lehet és megfelel a követelményeknek.
Én nemrég újítottam be őket, majd rakok ide is be tesztet róluk.
Elöljáróban annyit, hogy mind2-nek elég erős a LED-je, illetve a többiek korábban a Becrux-ot csak Win7 alatt tesztelték BOT módban, ott ok. De az ASM1053 chip Win8.1 alatt UASP módban "lebök" (nálam), kicsit akadozik a másolás és ez a teszteken is látszik. Win10 IP alatt viszont már ok. Illetve az Icy Box 1053E chipes, az érdekes módon Win8.1 alatt is kifogástalan. Tehát ezt vedd figyelembe!

Kösz a linket, de közben már beizzítottam a WinToUSB-t és felpakoltam egy Win10 Insider Preview verziót a külső rackmre, simán ment és a sebesség is elfogadható. Azt hittem bonyolultabb, de pofonegyszerű :C

[ Szerkesztve ]

(#1953) f8enter válasza King Unique (#1952) üzenetére


f8enter
aktív tag

Örülök, hogy sikerült + köszönöm a segítséget.

(#1954) King Unique válasza f8enter (#1953) üzenetére


King Unique
titán

Akkor marad a Becrux?
Bár 8.1 alatt van vele az a kis gikszer, de ettől függetlenül egy nagyon jó rack, full alu, nálam OS futtatásnál 38-39°C-ra melegedett, úgy hogy 7200 RPM-es HDD van benne. A notebook 5400-as merevelmezzel jobban melegszik. :DDD

(#1955) f8enter válasza King Unique (#1954) üzenetére


f8enter
aktív tag

Igen, Becrux lett.

8.1 alatt CrystalDiskMark 4.1.0-val:
Seq Q32T1 354/109MB
4k Q32T1 57/86MB
(nem tudom hirtelen hova feltölteni a képet, így inkább másoltam)

Szerintem jó lesz :)

(#1956) King Unique válasza f8enter (#1955) üzenetére


King Unique
titán

Ez gyorsan ment. :)

Crystal csak egy dolog, én 3 féle programmal mértem és a HD Tune-ban tisztán látszik a görbén az akadozás, hirtelen drasztikus sebességesések. Illetve amikor fáljkezelőben másoltam oda-vissza (írás-olvasás), többször leakadt, lement pár, vagy akár 0 MB/s környékére. Ha nálad ilyet nem produkál, akkor csak nálam nem ok vmi, de az fura, hogy ugyanaz a HDD a 1053E chipes rack-ben nem produkált ilyet. Gondolom a tied is ASM1053, ha megnézed.
Képet tudsz ide PH!-ra is feltölteni, smiley-k alatt a Új kép feltöltése a szöveghez opciónál.

[ Szerkesztve ]

(#1957) f8enter válasza King Unique (#1956) üzenetére


f8enter
aktív tag

Este megnézem HD Tune-ban is, majd leírom a tapasztalatokat.

(#1958) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Az hogy lehet, hogy ma a gép kikapcsolása előtt leválasztom a külső házat, akkor szépen leáll a vinyó, mire kikapcsol a gép, de ha nem így járok el, akkor megint "vészleáll", ahogy hallom. Pedig elvileg a Win7 kikapcskor automatikusan leválasztaná a vinyót.

(#1959) King Unique válasza csubuka (#1958) üzenetére


King Unique
titán

Igen, géppel együtt leállítva leválasztja az oprendszer megfelelően, de ahogy figyeltem, csak a legvégén ((kikapcsolás) állítja le teljesen. Az meg némileg HDD fűggő is lehet, melyik hogyan áll le, mekkorát kattan.
Napokban próbálgattam ezt-azt, pl. külső vinyóra telepítettem és onnan futtattam OS-t. Na az alól, ha leállítom, kikapcsoláskor akkorát kattan a HDD, olyan hangja van az alu rackben, mintha kalapálnák... :D

Általában még a rendszerben szokás leválasztani őket, ott ok. Nálam fent van az USB Safely Remove, ami elsőre nem is engedi leállni a Windowst, amíg nem választom le a csatlakoztatott eszközöket.

(#1960) csubuka válasza King Unique (#1959) üzenetére


csubuka
addikt

Koszonom szepen a boseges valaszt! Akkor mondom Edesanyamnak hogy marad a manualis technika. Az ekezetekert bocsi.

(#1961) King Unique válasza csubuka (#1960) üzenetére


King Unique
titán

Nem kell ezt a kattanást se annyira túlreagálni, akkor legalább biztosan leparkolja a fejet, bár ugye jobb a szép, egyenletes leállás. De a lényeg, hogy a partíció, fájlrendszer ne sérüljön = OS alatt leválasztja / géppel együtt leállítja.

Tudom Windows alatt macera és kényelmetlen a manunális, tálcás leválasztás (Win10-ben is maradt sajna...), de léteznek programok, amikben gyorsbillentyűvel is megoldható. Ilyen az USB Safely Remove, de az fizetős és csak ezért, nem biztos, hogy érdemes megvenni. Az USB Disk Ejector viszont ingyenes és abban is be lehet állítani, egy neki kényelmes gyorsbillentyűt az adott eszközre.
Szerintem rakd fel, lődd be neki és akkor nem lesz nyűg mindig a leválasztás. ;)

Amúgy milyen külső összeállításról van szó pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#1962) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Átnéztem az összefoglalót, de annyi féle van ott, hogy nem nagyon tudok dönteni...
Tehát:
Keresek USB3.0-ás HDD rack-et egy Western Digital Scorpio Black 5400 rPm HDD-hez, aminek SATAIII a csatlakozója.
Ami fontos lenne, hogy az USB kábel 50-60 cm hosszú lehetőleg legyen, valami strapabíróbb tokkal, és ne kelljen neki külső táp.

A vinyó 7,5 mm magas, azt ugye megeszi a 9,5 mm-es tartó?
Köszi a válaszokat!

üdv, adika4444

(#1963) adika4444


adika4444
addikt

Közben megnézegettem az ajánlottakat, és nem nagoyn találtam olyat ami teljesen OK lenne!
Tehát ilyesmit keresek
USB 3.0, csavarral rögzíthető, HDSentinel támogatás, fém ház, 7,5 mm hdd-t megevő, de ha nagyobb is megy bele nem baj... A csavaros rögzítés nem olyan fontos, ha az alternatív megoldás is stabilan tartja a házikóban a hDD-t.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#1964) Zoli-bácsi válasza adika4444 (#1963) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Szia,

nem vagyok szakértő, szóval a kérdésekre nem válaszolok, de minek neked ilyen drága rack? Ki akarod használni a multiportot? (kérdéseidből ítélve nem)

Van már jó minőségű rack 4ezer ft-ért is.

Üdv: Zoli

(#1965) King Unique válasza adika4444 (#1962) üzenetére


King Unique
titán

Hi!

Kicsit régi már a táblázat, majd update-elve lesz, de addig inkább a nemrég összegyűjtött teszteket, beszámolókat nézegesd, azok közt találsz megfelelőt [link]
Megeszi, de hogy mennyire stabilan tartja benne a vékonyabb HDD-t, azt rack-je válogatja....ilyen célra legideálisabb egy slim rack, mint amit nemrég fórumtárs vett [link]. Kábele ugyan rövid, de egy hosszabb 3.0 A - microB kábelt lehet venni olcsón, nem drága. Van 9,5 mm-es merevlemezt kezelő változata is IB-254U3, de hogy a 7 mm-est mennyire stabilan tartja, azt nem tudom?
Az ezekhez adott "tokot" meg felejtsd el, mert jellemzően csak sz@r kis szütyőket szoktak adni, amik max por ellen védenek... rendes védő, -hordozótokot külön kell venni hozzá, de pár ezer forintért már kapni ilyeneket [link], [link]
Külső, különálló tápegység meg egyik 2,5 coloshoz sem kell, azok a 3,5 colosok, 2,5-esnél max esetleg 2.0 portban Y kábel, vagy amelyik ház olyan, akkor USB DC Power kábel.

Aztán látom 7200rpm-es HDD-t akarsz belerakni, ami végül is megléphető, mert ugyan 5400-as az ajánlott ilyekbe, de mohóságból én is HGST 7K1000-et pakoltam a Becrux-ba. :DDD Különösebben nem melegszik benne, de ugye ez a rack full alu és nagyon jól hűt, a 9,5 mm-es HDD jól passzol bele. A 7 mm-es nem tudom mennyire, mert ugyan a végén van egy szivacsszerű vmi és összecsavarozva baromi passzosan, szorosan közrefogja a merevlemezt, de vékonyabbal nem próbáltam.

(#1964) Zoli-bácsi : Delock 42488-at akart először? Jó az a rack, meg csavaros is, de baromi drága, tényleg csak akkor éri meg, ha vkinek célirányosan kell a multi interfész.

[ Szerkesztve ]

(#1966) Zoli-bácsi válasza King Unique (#1965) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Igen, asszam azt. Biztos jó, de ha nem használja ki (azért is kérdeztem rá) akkor felesleges 14ezter ft-ot kiadni.

(#1967) King Unique válasza Zoli-bácsi (#1966) üzenetére


King Unique
titán

Hát igen, valóban nem egy olcsó darab [link], de a Delock házak amúgy sem tartoznak a legolcsóbbak közé.

@ adika4444: ha csavaros rögzítésű ház kell, akkor még az IB-268StU3-B ajánlható, aminek az ára is elfogatható [link]. Illetve az IB-273StU3 is csavaros, ára is ok [link]. Bár ennél a merevlemez oldala csavarozható hozzá a külső házhoz és az lehet a 9,5 mm magas HDD-hez van igazítva, 7 mm-esnél nem biztos, hogy stimmelni fog.
Valamint a LogiLink UA0115 is csavaros rögzítésű belülről, illetve a topikban is tesztelt i-tec MySafe Advance, aminek van egy olcsóbb, sima USB 3.0 változata [link].
A döntés innentől már a tied. :)

[ Szerkesztve ]

(#1968) adika4444 válasza King Unique (#1967) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi!

Amúgy a boltban ahol cseréltettem ilyenbe rakták a vinyóm:
[LC-Power LC-PRO-25BUB]
Ez ugye nem csavaros és 9 mm, tehát belehányták a vinyót, konkrétan össze-vissza lötyögött benne, tesókámnak ettől lett vagy 2500 szektorhiba, nekem csak 1 volt azt eltűntettem HDSentinellel.
Mindenesetre ez után leragasztottam alul a házat, szigszalag meg egy kis papír, tető részt is, ezért már fel-le nem mozgott a HDD, de előre-hátra igen, úgyhogy hátúlra is kis összehajtott papír meg szigszalag, most aztán nem mozog benne.
Egyébként még ezt néztem ki, erről mi a vélemény itt a topikban?
[Thermaltake Silver River 5G ST0024Z]

Továbbá megnéztem a linkeket, nekem ez tetszett meg:
[i-TEC MYSAFEU311]
Árukeresős link, ahogy te linkelted úgy nem találtam meg i-Tec Mysafe advace, csak így ahogy linkeltem.
Tehát akkor a 7 mm-hez az i-Tec lesz jó, vagy az általam talált Thermaltake?
egyáltalán a Thermaltake milyen minőségű?
Lehet hogy jobb ötlet lenne mint a csavarozós a 7,5 mm vinyó miatt?
Mert ebbe végül is tudok építeni egy ugyanolyant mint a mostani 2.0-ás házba, de erre csak most jöttem rá, persze már el volt küldve a hsz.:)
Mindenesetre előre is köszi a segítséget!

üdv, adika4444

(#1969) Zoli-bácsi válasza adika4444 (#1968) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Ha biztosra akarsz menni rögzítés tekintetében, akkor miért nem slim házat veszel? Abban tuti nem lötyög. Én nemrég vettem egyet, full alu, nem melegszik és gyors is(ssd-t is jól kezeli).

(#1970) King Unique válasza adika4444 (#1968) üzenetére


King Unique
titán

LC-Power házak nem rosszak, de akkor ebben a 25BUB-ban vsz nem volt hátul szivacs, ami rendesen közrefogja. Illetve csak sima 2.0-ás cucc, azzal meg manapság már nem érdemes szenvedni.
Nem értem ezt a leragasztós dolgot, házon belül kellett gondolom, mert a külső burkolatot hiába?

Ez a 2,5" Thermaltake rack nagyon jó minőségű, de tudtommal ez sem csavarozós és a 7 mm-es merevlemezt nem tudom milyen stabilan tartaná...?
Az i-Tec esetében direkt linkeltem is, látod, hogy mások a képek, én erre gondoltam. Ez tuti csavarozós, amit te néztél, az vsz nem.

A legtöbb 2,5" ház a 9,5 mm magas HDD-kre van belőle, illetve vannak amik 12,5 és 15 mm magas lemezeket is kezelnek. De nem mindegyiknél van megfelelően megoldva, hogy a kisebbeket is passzosan lehessen rögzíteni, főleg, ha magának a háznak egy adott mérete van és nem csavarozós belülről. Van egy IB-250StU3+BH15 rack-em, amihez 3 féle beépítőkeretet adnak (9,5 |12,5 |15 mm), hogy megfelelően illeszkedjen az adott méretű merevlemez és ne lötyögjön.
A 7 mm-es notebook merevlemezekhez több gyártó is készít direkt, ezekre szabott slim rack-eket.
Szerintem megfogadhatod a fórumtárad tanácsát és vegyél egy IB-253U3-at, ha annyira fontos a stabil rögzítés, vagy a fentebb említett csavarosak valamelyikét. :K
Vsz nem véletlen RaidSonic-nál, hogy szinte uaz, de már 9,5 mm-es rack, különálló modellként (IB-254U3) fut.

[ Szerkesztve ]

(#1971) adika4444 válasza King Unique (#1970) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

A rögzítést úgy oldottam meg igen, hogy belüülre ragasztottam, egyet a tetejére, egyet az aljára, majd még a szivacs mögé is hogy hátrafelé se tudjon elmászni, most így meg sem mozdul.

vásárolni akkor az IB-253U3 házat fogom.
A rögzítés csak azért fontos, mert sokat szállítom, viszont ha ezzel az én támasztom ki belülről a vinyót módszerrel lehet más házikókban rögzíteni, akkor még kérnék ötletet, ha van olyan ami jobb választás ennél, esetleg gyorsabb.
Viszont ha ez jelenleg a lehető legjobb a céljaimra max. 5-6 ezer Ft-os kategóriában, akkor nincs több kérdésem!:)
Köszi az eddigi és ha még szükséges ezutáni segítséget is!

üdv, adika4444

(#1972) King Unique válasza adika4444 (#1971) üzenetére


King Unique
titán

Azért az "én támasztom ki belülről a vinyót módszerrel" csak szimpla tákolás, nem érdemes erre alapozni más házaknál, olyat kell venni, aminél megfelelően van megoldva a rögzítés. Ha esetedben 7 mm-es a HDD, akkor célszerű egy olyanra optimalizált házat venni, mint az IB-253U3. Ennek csak annyi a hátránya, hogy nagyobb, 9,5 mm-es merevlemez nagy pakolható bele. De, ha később lesz új vinyód, akkor annak venni egy másik házat pár ezer forintért, szerintem nem akkora nagy tétel.
Gyorsnak az ICY BOX is gyors, JMS567-es chip van benne, ami natív USB 3.0 - SATA III, tehát nem ez, hanem a 2,5" notivinyó teljesítménye lesz a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

(#1973) adika4444 válasza King Unique (#1972) üzenetére


adika4444
addikt

Hát, azért az durva hogy a 3.0-nál már tényleg a vinyó lesz a szűkség. A Windows 7 ki fogja tudni tekerni a sebességet, ugye? Mekkora valódi sebességet fogok elérni? 100 Megabytes körül meglesz?
Köszi!
Ja honnan érdemes rendelni hogy minél hamarabb kihozzák?
Mert én Aqua.hu-tól rendelem, de itt meg peprsze nem írják mikor jön. Ipon-tól meg közel 1 hét.
szerk: a sebesség értéket azt természetesen egy összefüggő rar, de inkább ISO képfájlra gondolva értem, apró file-ok esetén kissebb esély lesz erre a sebességre:)

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#1974) King Unique válasza adika4444 (#1973) üzenetére


King Unique
titán

USB 3.0 max. sebessége UASP módban érhető el, de azt natívan a Windows 8.x+ támogatja, Windows 7 alapból csak BOT módot tud. Aszem speciális driverekkel Win7-nél is lehet akár UASP, de a pontos mivoltát nem ismerem.
Viszont azt a sebességet, amit egy ilyen 2,5" notivinyó tud, azt BOT-ban is maximálisan kiaknázza. A pontos sebesség, magától a HDD teljesítményétől függ. Nálam az 1 TB-os 7200-as HGST 7K1000, 500 GB-os lemeztányérokkal, ~130-140 MB/s szekvenciális olvasást-írást tud nagyméretű ISO fájloknál.
Ha régebbi Scorpio Black-ed van, amiben 375 GB-os tányér van, az értelemszerűen lassabb lesz, de kb. max. 115 - 120 MB/s értéket fog majd tudni hozni. [link]
Ha sok apró fájlt kell mozgatni, illetve tele van a merevlemez, töredezett a fájlrendszer (NTFS), az mind-mind lassítja az adatátvitelt.

Én innen rendeltem, mert elég bő náluk a választék és hamar beszerzik (akár másnap átvehető, futárral + 2 munkanap) és kiszállítják a termékeket.

[ Szerkesztve ]

(#1975) King Unique válasza adika4444 (#1973) üzenetére


King Unique
titán

De amúgy milyen Black van neked pontosan, mert a régebbiek 9,5 mm magasak :F
Csak a legújabb LPLX sorozat 7 mm-es és azoknál már 500 GB-os lemeztányérok vannak, valamint 32 MB cache = HGST 7K1000 teljesítményével.

(#1976) adika4444 válasza King Unique (#1975) üzenetére


adika4444
addikt

Hát akkor ezt benéztem.
Ez a vinyó egy Scorpio Blue, pedig nekem Black rémlett, de a 7 mm az stimmel HDSentinel legalább is azt mutatja, továbbá a modellszám WDC WD5000LPVX.
Ja és ugye 1 vagy 2 szektorhibám volt, de azt felületteszttel helyreraktam, azóta működik.
De mivel a méret egyezik, ezért jó lesz hozzá az a ház, igaz?

üdv, adika4444

(#1977) #33253120


#33253120
törölt tag

Üdv.
Van egy ilyen házam, régóta nyúzom, de mostanában pár olyan eszközre raknám rá, ami dugasztápos, és nem akarom az eszközök saját tápját terhelni vele. Van valakinek ötlete, hogy hány volt, és milyen +/- kiosztás kell ennek?
[L:http://www.notebook-alkatresz.hu/coolink_2_5__kulso_mobil_rack_usb_2_0_sata_fekete_(hdsub2a5b)-u89251.html]http://www.notebook-alkatresz.hu/coolink_2_5__kulso_mobil_rack_usb_2_0_sata_fekete_(hdsub2a5b)-u89251.html[/L]

http://www.notebook-alkatresz.hu/coolink_2_5__kulso_mobil_rack_usb_2_0_sata_fekete_(hdsub2a5b)-u89251.html

[ Szerkesztve ]

(#1978) King Unique válasza adika4444 (#1976) üzenetére


King Unique
titán

Igen, a 7 mm a lényeg, ahhoz passzol az IB-253U3. :K

(#1977) T_chris: mért milyen külső tápot akarsz tákolni neki, mit hova csatlakoztatnál??
Eleve azt kell megnézni, hogy az adott külső eszköz tápja milyen paramétereket tud (5 V, min 500 mA, de inkább 1000 mA+), illetve rápróbálni, hogy meghajtja-e. Én is dugtam már rá router, set-top box és társaira 2,5" külső vinyót és simán vitte, igaz csak rövid ideig, tesztelés céljából használtam így.
Másik meg, hogy ezek elsődleges rendeltetése a PC-vel, notebookkal való használat, nem mindenféle egyéb külső eszközön, ahol sokszor a tápellátás is bizonytalan.

a.) Akár lehet neki külsőleg, a telótöltőkhöz hasonló tápokkal is + áramot adni [link], de ennél oda kell figyelni bizonyos dolgokra.
Pl. ne legyen visszatáplálás, hanem csak egyik irányból menjen áram, ezért van aki a külső merevlemez és a gazdaeszközt összekötő USB kábelből az 5V-os ágat kiveszi és tápot csak a külső áramforrásról kap. További problémát jelenthet nem megfelelő külső táp esetén, hogy ha nincs meg az adatkapcsolat a gazdaeszközzel, akkor aszem az arról felvehető áramérték is korlátozódik USB-nél.

b.) Aktív USB hub [link], ahol megvan a gazdaeszközzel is az adatkapcsolat és a hub tápegységében egy megfelelő dióda a visszatáplálást is megakadályozza. Ez a legjobb megoldás. :K

[ Szerkesztve ]

(#1979) #33253120 válasza King Unique (#1978) üzenetére


#33253120
törölt tag

Köszönöm megtisztelő figyelmed, és a technikai képességeimbe vetett hited. (tákolás) :D
Nem tákolok neki semmit, mert van rajta külső tápnak csatlakozó.
Csak éppen nem nem szériatartozéka az eszköznek, infót külön meg nem találtam róla.

"Másik meg, hogy ezek elsődleges rendeltetése a PC-vel, notebookkal való használat, nem mindenféle egyéb külső eszközön, ahol sokszor a tápellátás is bizonytalan."
Ezzel meg is válaszoltad, hogy miért van rá szükségem.

Ha ennyi akkor szétszedem, belenézek. Hátha...

(#1980) King Unique válasza #33253120 (#1979) üzenetére


King Unique
titán

Nem azért írtam azt, hogy annyira megkérdőjelezném, na. :N
Arról van szó, hogy lehet nem is kell neki külső táp, ha lapból elviszi. Adott eszköz tápparamétereit nem írtad.
Másrészt 2,5" megoldásoknál alap esetben nem is feltétlen a külső tápról beszélünk (3,5" inkább), hanem kiegészítő USB tápról, Y kábel, vagy USB DC power kábel használatával. Utóbbinak van bemenete a házon?

Másrészt, ha az a gazdaeszköz tényleg nem hajtja meg rendesen és 2 db USB-portos megoldás (Y kábel / + DC) sem játszik, akkor külsőleg megtápolni az aktív USB hub hivatott. Egyénileg összerakni xy töltő + Y / DC kábel kombinációval, arra értettem a tákolást. Már ha esetedben erről szó van, mert pontosan ez sem derült ki, hogy mit-mivel, hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#1981) King Unique válasza King Unique (#1980) üzenetére


King Unique
titán

Illetve a pontosítás végett, a 2,5" külső rack-eken a plusz tápolás jellemzően USB-n történik a helyi gazdaeszközről. Amelyik házhoz Y kábelt adnak, akkor 1 kábel és 2 db USB-port. Amelyiken DC in +5V bemenet van, akkor a hozzáadott USB DC Power kábellel, tehát 2 db kábel, 2 db USB-port. Elvileg ennél a Coolink rack-nél [link] is erről van szó, talán adnak is hozzá ilyen kábelt [link]
Tehát a gazdaeszközről veszi fel a plusz áramot, hogy most 1 db kábel, 1 db port, 1 db kábel és 2 db port, vagy 2 db kábel és 2 db port, az már részletkérdés. A gyártók is erre gondolnak, amit ez a videó is jól szemléltet [videó].

2,5" külső házaknál annyira nem jellemző, de létezik fizikailag ténylegesen különálló, külső tápos megoldás is, mint ennél a Thunderbolt háznál [link].
Viszont, ha te magad akarsz neki xy összetevőkből külső tápot adni, akkor a fentebb említett dolgokra oda kell figyelni. Illetve ilyen téren célszerűbb talán megvenni az aktív USB hubot és arra rákötni. Azoknak kellően erős (1-3 A) tápja van, hogy elbírjon egy 2,5" külső merevlemezt. A 2.0-ás verziók nem különösebben drágák, a 3.0 típusok felára magas még kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#1982) #33253120 válasza King Unique (#1980) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ne ragozd túl. :) Az egyik eszköz 300mA-es táppal van. A házon van egy kerek, tüskés aljzat, valami ilyesmi:

De semmi feszültség, polaritás viszony nincs feltüntetve. Én is az 5 voltot tippelem megerősítésnek jó amit írtál, a polaritás meg kiderül ha szétszedem.
Először úgyis biztin keresztül táplálom meg. :D

(#1983) King Unique válasza #33253120 (#1982) üzenetére


King Unique
titán

Nem akarom, de amit írsz, az továbbra se teljesen egyértelmű, nem teljesen tiszta, pontosan mit is akarsz csinálni...
Akkor az eszköz kilőve, ha csak 300 mA-t tud, ez tiszta sor. (mi az?)
Ez egy DC csatlakozó, ami gondolom a külső rack-en van és 2,5" esetben az mindig 5 V. A polaritás is kb ilyesmi [link], [link].

Tehát, csak hogy értsük, te magad akarod egy valamilyen külső tápadapterrel DC-n keresztül megtápolni? Lehet, de akkor a korábban említett dolgokra kell odafigyelni.
Vagy egy aktív USB hub, ami sokkal egyszerűbb lenne és akkor nem kéne egyebekkel se szórakozni. Persze, ha nincs kéznél, azt venni kell. Ha nem akarsz, akkor marad a másik megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#1984) #33253120 válasza King Unique (#1983) üzenetére


#33253120
törölt tag

Jól érted, a külső ház saját tápcsatlakozóját szeretném használni.
A tippem nekem is az 5 volt volt, (ez de sz*rul néz ki leírva).
Miért érzem jobb megoldásnak a sima dugasztápot mint egy aktív hubot? Mert az túl sok cucc. Ugyanúgy van táp, de van a körben van egy felesleges eszköz is.
Akkor először erre a polaritásra fogok rápróbálni.

Köszönöm a segítséget.

(#1985) King Unique válasza #33253120 (#1984) üzenetére


King Unique
titán

Ez nem tipp, hanem fix, hogy 5 V, annyi kell egy 2,5" winchesternek.
Rosszul érzed, mert mondtam, hogy akármilyen telőtöltőhöz hasonló külső adaptert és kábelpárosítást nem célszerű csak úgy rákötni, mert ott a visszatápolás, külső áramforrás értékének (áramerősség) esetleges lekorlátozása USB-n stb.
Stabilabb, szabványosabb és jobb egy aktív hub ilyen célra. :K

[ Szerkesztve ]

(#1986) #33253120 válasza King Unique (#1985) üzenetére


#33253120
törölt tag

Akkor visszakérdezek, direktben, és sokadjára. Miért jobb nekem az aktív usb hub, ha van az eszközön egy erre a célra dedikált tápcsatlakozó?
Biztonsági játékos vagyok. Mindent kezembe kerülő tápot nem dugok rá elsőre. Azért is kérdeztem.
De csak azért nem vetem el az alapkoncepciót mert szerinted a fizikai tápcsatlakozónál biztonságosabb egy aktív tápos usb hub....
De nem ez a cél, hanem a kerethez tápegységet találni.
De most tényleg az lesz a vége, hogy hazamegyek, szétszedem, megmérem mit csinál usb-n, és az alapján választok hozzá tápot.

De ha te csak egy aktív hubot tudsz összedugni, azt légyszives ne erőltesd már rám. :)
Nem akarlak megbántani, köszönöm amit eddig írtál, de nem arra van szükségem amit rám akarsz erőltetni.

(#1987) King Unique válasza #33253120 (#1986) üzenetére


King Unique
titán

Lehet van dedikált tápcsatlakozó, de dedikált, szabványos, pont ehhez való, külső tápegységed viszont nincs hozzá...ezért. :) Mert az a DC tápcsatlakozó default esetben arra való, hogy a gazdaeszköz (PC,noti, TV stb.) szabad USB-portjába csatlakoztasd plusz áramfelvétel gyanánt. Ezért is. Ez nem a Delock Thunderbolt külső ház, gyárilag mellékelt, ahhoz való külső adapterrel.
Az USB hub meg szabványos, a fenti felvetéseknek is megfelelően összerakott eszköz. Azért.

De én tovább nem is erőltetem. Ha annyira kísérletezgetni akarsz vele, akkor hajrá, járj szerencsével.
Csak nehogy a merevlemez bánja.

(#1988) adika4444 válasza King Unique (#1987) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ehhez kérdeznék, de én csak annyit, hogy Samsung Story Station-om van, az külső tápról megy, USB hub nem elég neki.
Ennek is ilyen speckó tápja van, vagy mivel 3,5 házban van ezért ehhez bármilyen a jelenlegivel egyező teljesítményű táp jó?
Jelenleg jó a sajátja, megy is, de ha esetlegesen egyszer megpusztul, akkor tudjam cserélni.
Továbbá milyen csavarhúzóval tudom ennek a házát szétszedni, ha esetleg azt cserélni kellene?
Köszi.

üdv, adika4444

(#1989) King Unique válasza adika4444 (#1988) üzenetére


King Unique
titán

Story Station nekem is van, az 3,5" külső vinyó, saját 230/12 V és 2 A külső tápegységgel. Ha utóbbi megpusztul, akkor egy ugyanolyan paraméterűt elvileg lehet hozzá használni.
USB hub is többféle van, aktív és passzív. A passzív sok esetleg 5 V és 1-3 A-es tápegységgel. Az 5 V-os nyilván nem jó a 12 V-ot igénylő 3,5" külső merevlemezhez. Léteznek aszem 12 V-os aktív hubok is, de azokat nem ismerem.
Na meg eleve egy 3,5" rack külön tápról kapja az áramot, nem USB-ról vesz fel mindent, a ház elektronikája is ennek megfelelően van kialakítva. Majd az USB 3.1 lesz érdekes, ami akár 12 V-ot is tud, egy erre optimalizált 3,5" rack-nél, talán az 1 db USB kábelről történő táplálás is megoldható lesz valahogy, talán...

A Story házán belsőkulcsnyílású csavarok vannak, ahhoz való imbuszkulcs, vagy bites imbusz csavarhúzó szett kell, utóbbinak talán gömbvégű hatszög / Torx bites csavarhúzó a hivatalos neve. De otthon gondolom csak akad vmi csavarhúzó készlet? :)

[ Szerkesztve ]

(#1990) adika4444 válasza King Unique (#1989) üzenetére


adika4444
addikt

Jaja, szép nagy szerszámosláda:)
USB hub-ból aktívat használok hajtja 2,5 vinyómat, billentyűzetet, meg amit beledugdosok. Volt szerencsém passzív hub-hoz, de nagyon gyér a minősége. Nekem asszem a gyengébb fajta aktív 2.0-ás hub van, de jól meghajt mindent.
A Story station-hoz köszi az infót, akkor jól sejtettem, bár nagyon remélem hogy egy hamar még nem döglik meg, nagyon szerethető darab. Szerintem amúgy már nem is lehet ilyet kapni, pedig szerintem egyik legjobb fajta külső... Meg asztali gépünkben belsőként van egy ilyenből halászott HDD, mondjuk azt nem én raktam össze, nem is én használom, de abban is nagyon jól szolgál.

üdv, adika4444

(#1991) King Unique válasza adika4444 (#1990) üzenetére


King Unique
titán

Igen, jó dolog ez az aktív USB hub, sok mindenre használható kis eszköz. :K Notikon is előnyös, ahol kevés a szabad USB-port.
Van egy Hama passzív hubom is, ami nagyon igényes és minőségi darab, de max pendrive-ot, egeret, notebook hűtőpadot szoktam rákötni, azokat elviszi. 2,5" külső vinyókat már nem nagyon, hiába van 3.0 portba dugva. Van rajta DC tápbemenet is, de inkább egy Y kábelt vettem hozzá és úgy 2 db 3.0 portot használ. Úgy már elviszi a külső vinyót, de függ a kábelhossztól is a dolog.

Story Station valóban jóféle külső merevlemez (volt), de már sajna több éve kifutott a termékpalettáról. A régebbi F-es sorozatú Samsung HDD-k vannak bennük, amik szintén úgy-ahogy jónak mondhatóak.
Én már egyszer szétkaptam az enyémet, a külső fém fedelet a megfelelő csavarhúzóval levenni nem nagy kunszt. De utána még a patentos, műanyag egységet, amiben a merevlemez van, már kicsit macerásabb szétfeszegetni, ráadásul figyelni kell, hogy a fülek nehogy lepattanjanak, valamint a hozzá forrasztott vezeték is nehogy elszakadjon.
Ha nincs vele gond, akkor szerintem ne kapd szét, jó az úgy, ahogy van. :K

(#1992) F1rstK1nq


F1rstK1nq
aktív tag

Sziasztok!

A RaidSonic ICY BOX IB-268StU3-B helyett tudtok nekem mondani egy jó rack alternatívát a 2,5"-os 1TB WD RED HDD-hez? Mivel sokára lesz nekik csak raktáron és nem szeretnék addig várni :D.
Innen Aquaból kellene és itt vannak elvileg a 2,5" rackek.

Köszi

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#1993) King Unique válasza F1rstK1nq (#1992) üzenetére


King Unique
titán

Huh.... nem egyszerű, mert rengeteg külső rack gyártó van.

Mindet én, többiek se ismerik, így csak azokat tudom ajánlani, amikről valami kis infó, tapasztalat legalább van. Illetve gondolom valami nem túl drága kell.

Biztos:

- Chieftec CEB-7025S (tesztelt, OK)
- Delock 42486 (jónak mondható, elmegy)
- LC Power LC-25U3-BECRUX (ajánlott, full alu, nekem is van, bár a LED erős, OK)
- RaidSonic ICY BOX IB-254U3 (a 253U3 volt tesztelve, vsz ez is hasonló)
- RaidSonic ICY BOX IB-250StU3+BH15 (jóféle, nekem is van, bár a LED erős, OK)

Szóba jöhet:

- Fantec AluProU3-6G (minőségi db védőkerettel, de vegyes vélemények vannak róla...)
- Fantec FT1661
- RaidSonic ICY BOX IB-273StU3 (hasonló, mint a 268StU3, csavarozós)
- Ewent EW7033 (full alu, 5 év garancia!)
- Kolink HDSUB2U3 (jóféle, beszámoló)
- LC Power LC-25U3 XL (csavarozós)
- LC Power LC-25U3-7W
- RaidSonic ICY BOX IB-231StU3-G (jóféle, de HDS támogatás kérdéses)
- RaidSonic ICY BOX IB-230StU3-G
- Lian LI EX-10QA (minőségi, full alu)

[ Szerkesztve ]

(#1994) F1rstK1nq válasza King Unique (#1993) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Akkora király vagy! Több mint részletes válasz! :C Köszi!

Ő lesz a szerencsés, árban is tökéletes! - LC Power LC-25U3-BECRUX (ajánlott, full alu, nekem is van, OK)

Holnap szerelem össze a routeres "NAS"-t :D

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#1995) King Unique válasza F1rstK1nq (#1994) üzenetére


King Unique
titán

Nincs mit, szívesen. :R

A Becrux-hoz annyit, hogy nagyon minőségi darab, de a visszajelző kék LED kicsit erős, illetve nálam az ASM1053 vezérlő 8.1 alatt UASP módban, kicsit akadozó teljesítményt produkált. Win7 és Win10 alatt ok volt.
Ha routerre lesz kötve, ott meg mindegy.

Amúgy nem a legolcsóbb ez a webshop, csomó rack kedvezőbb áron van máshol. Én a sajátomat nemrég itt vettem, de a többiek is hasonló ~3k körüli áron.

[ Szerkesztve ]

(#1996) F1rstK1nq válasza King Unique (#1995) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Tényleg durva, hogy 1500-zal olcsóbb az a4-ben. Sebaj, a router meg drágább 3K-val. Azért veszem aquaból, mert közel van melóhelyhez és akkor mindent onnan szerenték.

Led nem gáz, hogy erősen világít. Fal felé fog nézni a led nappaliban. :)
Még annyi, hogy usb kábel nincs a dobozban ugye? Csak maga a rack.

Amúgy tényleg nagyon minőségi cuccnak tűnik. Thx

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#1997) King Unique válasza F1rstK1nq (#1996) üzenetére


King Unique
titán

De van (mindegyikhez adnak) és jó hosszú, kb. 100 cm USB 3.0 Mini-B Y kábel.
Akkora, hogy a hozzá vásárolt tokba bele sem fér... :DDD
Illetve a hozzá adott csavarhúzó nagyon kicsi és gyenge, én egy másik rack csavarhúzójával hajtottam be-ki a csavarokat, mert a gyári, az sz@rt se ér...szal egy jobb műszerész csavarhúzó lehet elkél majd a szereléshez.

[ Szerkesztve ]

(#1998) F1rstK1nq válasza King Unique (#1997) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Haha. Akkor meg vagyok nyugodva. :B

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#1999) up


up
senior tag

Sziasztok!

Tanácsotokra (vagyis ezt és még pár másik topikot átolvasva) rendeltem egy LCPOWER LC-25U3-Becrux tokot és egy HGST Travelstar 7K1000 1TB vincsit (RED sajnos nem fért bele). Remélem, beválik. Ma megyek érte.

Ha szeretnétek, hogy valami (szigorúan ingyenes) programmal megmérjem, megnézzem, szívesen megteszem az utókor számára, ehhez kérnék instrukciókat.

Bármi előzetes tanácsotok van a beüzemeléshez (particionálás, (gyors)formázás, bármi)?
Win7-eken lesz használva, néha Samsung tévén.

(#2000) King Unique válasza up (#1999) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Azt megkérdezhetem, hogy ugye nem az én "hülyeségem" után mentél, mert nekem is dettó ilyen van, nekem se volt elég cashe a Red-re és ezt írtam is pár helyen?? :)

Amúgy nem rossz ez végül is, Becrux ok, 7K1000-et én tesztelési célra vettem főleg, mert ugye 5400-as ajánlott külső adattárnak. De ahhoz képest, hogy 7200 RPM-es, hangja se nagy különösebben, nálam annyira nem is melegedett, illetve még a noti 1 db 2.0 portjában is elindult.
Viszont a Samsung TV a kérdéses, azon van-e HDD jelzésű 1 A-es port, mert az meghajtaná, de a sima 0,5 A-es egy 7200-ast már kevésbé...?

Tesztelés:

Ha Win7 alatt használod, akkor lemezkezelőben MBR-re inicilaizálod és mehet NTFS gyorsformázás.
Én is csinálok az enyémről tesztet, de ha van kedved, akkor te is készíthetsz, mert más konfigom, más alaplapi vezérlőnél lehetnek eltérések. Nekem ráadásul notim van, 5400-as HDD-vel, ami nem tudta tartani a 7K1000 tempóját, így ha neked gyorsabb vinyós PC, vagy SSD-s noti van, akkor azon jobban meg lehetne hajtani.

Méréshez CrystalDiskMark ajánlott, én a 3.04-essel mértem, mert az még mutatja az 512k értékeket is, az újnál már megvariálták. Nem muszáj több progival mérni, de én Atto Disk Benchmarkot is szeretem, ami jól mutatja az olvasás-írási teljesítményt. HD Tune-t is szokás használni, amiben vannak különféle más tesztek is, de ezzel már nem muszáj játszadozni. Esetleg még AS SSD Benchmark is jó ezen célra.
A szintetikus után, a gyakorlati adatmásolási tesztek is fontosak, amit Windows fájlkezelőben, vagy TC-vel mérhetsz, oda-vissza másolva, kis/-nagyméretű fájlokat.
Vannak a topikban tesztek, ezen 2 fórumtárs irománya nagyon szépen összeszedett: [teszt1], [teszt2]. Nem muszáj pont ezt a formát és felépítést követni, lehet saját ízlés szerint is.

+1: vsz ASMedia ASM1053 chipes, amit többet között le is tudsz fényképezni, illetve HD Sentinel lemezinfónál megnézni a VID-PID azonosítót. Valamint MP Tool (1.10, vagy újabb) segítségével meg tudod nézni milyen firmware van benne és a Device infónál milyen funkciók vannak bekapcsolva. Nálam pl. a "HS" be van kapcsolva, mert "O" jelölés van felette. Maga a rack a tálcán biztonságosan leválasztva kikapcsol, LED kialszik, HDD teljesen leáll. Üresjérati alvó mód viszont nem működik, de az nem is érdekel.
1-2 screenshot arról is jöhet [link].

Tanács: célszerű egy logout személyes blogban megírni, nem közzétéve. Azt utólag is tudod javítgatni, ha vmit elrontasz, kifelejtesz, majd ide be tudod másolni a tartalmát. A fényképeket, screenshotokat pedig itt, a PH! képfeltöltőjén (Új kép feltöltése a szöveghez) célszerű elhelyezni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.