Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Soma01 válasza csubuka (#1449) üzenetére


Soma01
veterán

Nekem már úton van egy ilyen: [link]

(#1452) batagy válasza Soma01 (#1451) üzenetére


batagy
őstag

Ha megjön, akkor majd várjuk a beszámolót. Pár fotót kívül-belül, milyen chip, rögzítés és 1-2 mérés. :R

(#1453) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Egy laptopba szeretnék SSD-t tenni a HDD-t pedig egy külső házba. Ezt néztem ki igazából torrent futna rajta. Jó választás lenne vagy tudtok jobbat mondani? [link]

(#1454) csubuka válasza Soma01 (#1451) üzenetére


csubuka
addikt

Hú, ez is tök jó :) De most direkt a legolcsóbbat rendeltem, hátha tud csodákat.

(#1455) King Unique válasza Gedeon31 (#1453) üzenetére


King Unique
titán

Nem néz ki rossznak, Tool-free kivitel, talán HDD is rendesen illeszkedik a belsejébe, adnak mellé vmi backup cuccot is, illetve racken külön nyomógomb is van erre, egy próbát megérhet. JMicron chipes, így a topikban is említett HDD leállítás, alvó mód és társai is vsz működik, inkább, mint az új ASMedia chipeseknél.
Igényekhez célszerű igazítani a választást, akár ez is jó lehet, de nyilván szóba jöhet más, fentebb említett rack is.

[ Szerkesztve ]

(#1456) Gedeon31 válasza King Unique (#1455) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm :R

(#1457) gedikart


gedikart
aktív tag

Üdv. Elsőre WD my passport ultra "csomagot" szerettem volna, de olvastam kritikákat, hogy tönkremehet/tönkremegy a csatlakozó, és dobozban lévő hdd nem sata hanem usb csatlakozóval rendelkezik. Így inkább külső box+sata hdd-t szeretnék. 1T méretű WD Red 2,5"-os hdd-re gondoltam (WD10JFCX). Milyen boxot javasoltok hozzá? Köszi

(#1458) King Unique válasza gedikart (#1457) üzenetére


King Unique
titán

Amit vettek mások is, pl. nemrég teszt is volt a RaidSonic ICY BOX IB-268StU3-B rackről [link] uilyen 2,5" Red-el. Vagy ott a fentebb említett csomó más alternatíva is.

A Passportoknak USB 3.0 Micro-B csatlakozója van, aminél egy Mini-B, v Type A vmivel strapabíróbb, de előbbi sem megy csak úgy tönkre, max, ha vki nagyon feszegeti... De eleve ez a legelterjedtebb 2,5" külső kompakt vinyóknál és külső mobil rackeknél is, fenti rackek zöme is ilyen. Persze akad más csatlakozóval is, LC-Power kínálatában miniUSB-s, Delocknál meg A típusú alzattal rendelkező. Azokra is vannak példák a topikban.
Passportok NYÁK-ra integrált USB-je, igen egy kevésbé jó megoldás, de eleve el kell dönteni, milyen szempontok fontosak [link].
Illetve még egy kis adalék a gyári külső 2,5" WD-khez: [link], [link]

(#1459) XenHai


XenHai
senior tag

Üdv.

Tönkre ment az LC-25U3-Becrux-om :O
Ha a pénzt adják vissza (amit kétlek) van most olyan rack ami jobb lenne a Becrux-nál és hasonló árú?

(#1460) King Unique válasza XenHai (#1459) üzenetére


King Unique
titán

Amik az elmúlt néhány hsz-ben meg lettek említve, szinte mind szóba jöhetnek és árban is hasonlóak.
Mi a baja, hogy men tönkre, garancia??

(#1461) XenHai válasza King Unique (#1460) üzenetére


XenHai
senior tag

Elvileg elektronika úgy néz ki a hdd megúszta . Garanciás még a kérdés ,hogy csere vagy le vásárolhatom.
De tudásra gondolom nincsen számot tevő különbség.

(#1462) gedikart válasza King Unique (#1458) üzenetére


gedikart
aktív tag

Köszi, igazából nekem mindegy a ház anyaga, lehet csupa műanyag is. Viszont olvastam, hogy nem mindegyik chip/firmware tudja leállítani a hdd-t biztonságos eltávolításnál. Inkább vennék 8 ezer Ft környékén egy jót, mint 4 ezerért egy kevésbé használhatót/megbízhatót. Ezek alapján tudsz ajánlani egy adott terméket?

[ Szerkesztve ]

(#1463) XenHai válasza King Unique (#1460) üzenetére


XenHai
senior tag

Ahogy néztem LogiLink UA0106A és DELOCK 42486 is van a boltban .
A 2 közül szerintetek melyik a jobb vétel ? Melyik tudja le kapcsolni a HDD-t rendesen. A Becruxnak nem mindig jött össze.

(#1464) King Unique válasza XenHai (#1461) üzenetére


King Unique
titán

Ha van garancia, akkor csere, aminél esetleg lehet kérni, h másik modellt adjanak, v árát e formában levásárolni egy másik rackre.
Az a 2 rack, kb. egykutya, nagyjából próbáltam írogatni mind2-nél pár szembetűnő különbséget, az alapján talán lehet mérlegelni. LogiLink milyen chipet tartalmaz, azt nem tudom, ebből kifolyólag azt se, leállítja-e a HDD-t... :F
Már, ha ez vkinek ez fontos, mert ugye ezen funkció sem annyira létszükséglet. Becruxnál is eleve az határozza meg, milyen vezérlőchip van benne, ha 1051, abban vagy gyárilag be van kapcsolva, v firmware-ben beállítható. Ha 1053, 1153E, azoknál (még) nem lehet.

(#1462) gedikart: ház anyagát tekintve mindenképpen javasolt az alumínium a megfelelő hőelvezetés miatt. A fentebb is tárgyált alvás/ leválasztás —►leállítás dolog meg nagyon chipfüggő, illetve adott modellen belül a különféle chipek miatt is lutri kategória. Ilyen téren több esély talán a Delock, Chieftec rackeknél van [link]

[ Szerkesztve ]

(#1465) grex4


grex4
aktív tag

sziasztok!

Aluminium usb3-as külső rackek közül melyik a jó vétel manapság? 10mm vastag a vinyó.

max 5 db ezrest szánnék rá, de ha a sima captiva usb3-as is jó lenne akkor elég az.

lekapcsolhatna normálisan, chip is lehetne már korrekt meg ilyenek. Biztos van egy rangsor ár alapján.

ez a delock 42486 a legvállalhatóbb ilyen árban, csak büdös és a vinyót sem tartja normálisan?

üdv

(#1466) King Unique válasza grex4 (#1465) üzenetére


King Unique
titán

42486 viszonylag vállalható kategória, belülről, a merevlemez hátulja egy szivacsszerű vmibe ütközik, ami úgy-ahogy megtartja normálisan. A hozzá adott tok vmi műbőr vacak és kicsit büdös. A benne lévő vezérlőchip a merevlemezt leállítja.
Amik fenti táblázatban, v elmúlt néhány hsz-ben vannak, azkat tudom ajánlgatni, de persze más is lehet, ha vmi jóféle. Rangsort felállítani, csak az ár alapján eleve nehézkes, mert sok mainstream 2,5" USB 3.0 rack elég hasonló áron van és amúgy se csak az ár alapján érdemes választani.

(#1467) grex4 válasza King Unique (#1466) üzenetére


grex4
aktív tag

értem és köszönöm!

üdv

(#1469) gedikart


gedikart
aktív tag

Találtam egy táblázatot, kérdés mennyire hasznos: [link]

Digitus DA-71030 és Raidsonic IB-250StU3+BH15 kapcsán van valakinek infója/tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#1470) King Unique válasza gedikart (#1469) üzenetére


King Unique
titán

Nagyon hasznos kis táblázatokat találtál, gratula és köszönjük a linket! :R
Sok minden le van benne írogatva, jól összeszedte a tag, bár helyenként kicsit hiányos és néhol vsz régi infókra alapoz. Ugyanis 3,5" Sharkoon RC-t nemcsak JMicron, de kétféle ASMedia chippel is gyártják. Aztán 2,5" Armor A80-ban is megtalálható az ASmedia. Illetve WD-k "Bad" értékelésével sem igazán értek egyet...

IB-250StU3+BH15 nem rossz rack, de eleve speciális célokra való, mert a többféle rögzítőkeretnek köszönhetően 9,5/ 12,5/ 15 mm vastag HDD-ket lehet bele rakni. Emlékszem itt topikban is volt vkinek ilyen, még a korábbi 12,5 mm-es vinyót támogató verzióból és jókat mondott róla. :K

[ Szerkesztve ]

(#1471) batagy válasza King Unique (#1470) üzenetére


batagy
őstag

Tényleg hasznos tábla!

Valóban érdekes, hogy a JMicron JMS539-t mindenhol "bad" minősítéssel illeti. pedig ez van a Sharkoon Rapidcase-ben is (vagyis vagy JMS539 vagy JMS551).

(#1472) King Unique válasza batagy (#1471) üzenetére


King Unique
titán

Meg az is, valóban... azért mellé van írogatva néhánynál, h firmware frissítés szükséges, de mindhez ilyen minősítés valóban túlzás.
De sokszor ez van amúgy, h értékeléskor hajlamos az ember, kicsit szubjektív lenni. :)

(#1473) johnywalker


johnywalker
őstag

Alig egy hnapja használom a LC-25U3-Becrux-ot, tehát bőven garanciális.Eddig teljesen jól üzemelt, most viszont azt az üzeneteket dobálja fel, hogy: "Az usb eszközt nem lehet felismerni".A Hdd szinte új, HD Sentimel szerint hibátlan (WD S. Blue 750)!Természetesen kábelt is cseréltem, de a helyzet nem változikVolt itt már ismertető róla, de rosszabb tapasztalat is mint pl: (#1459) XenHai
hsz-e.Én is hasonlóra gyanakszom. Valami ötlet esetleg, vagy rossz széria?

[ Szerkesztve ]

(#1474) grex4 válasza johnywalker (#1473) üzenetére


grex4
aktív tag

Eszközkezelőben egy eltávolítást megérne a dolog. Utána újratelepíti és talán megjavul. Más gépben is rossz?

King Unique: Végül én is becrux-ot vettem. Egyelőre meg vagyok vele elégedve. USB2-es kábelen nem indult el csak az usb3-as ágon. A kék led az brutálisan világít, vinyót nehezen de beletudtam tenni, mert a szivacs hátul nagyon merev volt. Érdekes módon a laptopomban az ssd 45 fokig is felmegy (ugye még csak tél van..) de a vinyó csak 33 körül megyeget, szóval jól vezeti a hőt.

üdv

(#1475) johnywalker válasza grex4 (#1474) üzenetére


johnywalker
őstag

Köszi!
közben egy teljes format is volt.Így most jónak tűnik, nem tom így marad e.
Remélem igen!

(#1476) King Unique válasza johnywalker (#1473) üzenetére


King Unique
titán

A 2,5" Becrux pedig egy jó rack, többen is vettek és rajtatok kívül, eddig nem panaszkodott rá senki.
Ilyen hibaüzenetet akkor ad, ha nem sikerült eszközillesztőt telepítenie/ kábel, v valamely más csatlakozás hibás/ rack vezérlője rossz.
Ha kábel ok, akkor, amit grex4 is mondott, eszközkezelőből manuálisan törölni kell az ismeretlen, sárga felkiáltójeles sort, aztán restart és újra rácsatlakoztatva hátha rendesen felismeri. Ha nem, akkor vissza gariba.
Amúgy meg az is benne van simán, h vmi gyári hibás példányt példányt fogtál ki, manapság tervezett elavulás korában ez nem ritka eset...3,5" rack topikban egy másik kolléga fogott ki, a szinte legmegbízhatóbbnak titulált, sokaknál bevált Sharkoon Rapid-Case-ből egy hasonlóan szart...[link]

Tiedben milyen chip van, mikori gyártású a rack, mert lehet bizonyos chipesek lennének silány minőségűek :F

(#1477) Bélabácsi


Bélabácsi
tag

Sziasztok!

Gondoltam összefoglalom (a most már hosszabb távú) tapasztalataimat a nemrég vásárolt külső mobile rack-el kapcsolatban.
• Pont ma két hete megy folyamatosan egy T61-es notebook USB2-es portjára kötve :C
• Gondolkoztam USB3-as PCMCIA adapter beszerzésén is, de amíg az USB2.0 port sávszélessége nem jelent szűk keresztmetszetet, addig nem erőltetem.
• Eddig mind a tok, mind pedig a lakója hiba nélkül teszi a dolgát (kopp-kopp :) )
• NAS-ként (is) használom, így folyamatosan van lemezművelet.
• A tokban lévő WD Red HDD mőmérséklete nem ment tartósan 35 fok fölé. (forrás: HD Sentinal S.M.A.R.T.)
• A tok éppen hogy kézmelegnek mondható, így ez is megerősíti a S.M.A.R.T. adatait.
• A tok kék fényű LED-jét végül letakartam, mert elég erős fénye van.
• Fejparkolások száma együtt növekszik a HDD ki-bekapcsolások számával, így menet közben nincs parkolás.

Üdv,

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Bélabácsi

(#1478) King Unique válasza Bélabácsi (#1477) üzenetére


King Unique
titán

Köszönjük, h megosztottad további tapasztalataidat! :R
Ezek szerint nagyon jól jártál a RaidSonic rack + WD Red kombóval, lehet másnak is majd kedve támad egy ilyen összeállításhoz :K

(#1479) laccy88


laccy88
senior tag

üdv! van egy 60gb-os ssd-m. ezzel az eszközzel tudom külső meghajtóként használni? Bocsi, nem vagyok benne a témában, USB-n keresztül a tápellátás is megvalósul?

(#1480) King Unique válasza laccy88 (#1479) üzenetére


King Unique
titán

Igen, egy külső rackbe belerakod, akkor menni fog. :K Nem mondom jó olcsót választottál... :DDD
Gyárilag is Y kábelt adnak hozzá, aminek USB 2.0 portban, amúgy is ajánlott mind2 végét bedugni, tehát áramellátással nem lesz gond. 1 db 2.0 port szokott ilyen téren vagy/ vagy kategória lenni.

Nem tudom ez a rack milyen minőségű, ha elég 2.0, nem akarsz pár ezret rákölteni, akkor akár bevállalható.
+ USB-s keresztül, főleg régi 2.0-nál nem fog működni a TRIM, így vmivel hamarabb csökkenhet a teljesítménye, esetleg elhasználódhat.

[ Szerkesztve ]

(#1481) laccy88 válasza King Unique (#1480) üzenetére


laccy88
senior tag

ez volt a legolcsóbb az oldalon. csak a példa kedvéért linkeltem :) Köszi! :R

(#1482) King Unique válasza laccy88 (#1481) üzenetére


King Unique
titán

Akkor, ha csak a példa kedvéért, melyik rack lesz helyette?

(#1483) laccy88 válasza King Unique (#1482) üzenetére


laccy88
senior tag

keresem :D ezeknél a kínai termékeknél hihető, hogy usb 3.0? vagy mind ugyanaz? :D

(#1484) King Unique válasza laccy88 (#1483) üzenetére


King Unique
titán

Vannak természetesen USB3 rackek ott is, nem számít nagy extrának manapság.

(#1485) bul07


bul07
nagyúr

Minél olcsóbbat melyiket?
Innen 2.5" HDD-hez

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1486) King Unique válasza bul07 (#1485) üzenetére


King Unique
titán

Pendrive szakiként, te is tudod, h nem mindig a legolcsóbb a legjobb.
DE, árakat nézve, eleve van egy olcsobb 4-5k körüli kategória és egy drágább 6-7k+. Itt a topikban a Delock 42486, 2 db Chieftec, LC Becrux, RaidSonic rackek voltak említve, néhány hsz-el fentebb meg akadnak ezekről gondolatok. Néhányról teszt is van: [link], [link].
Aztán milyen vastag HDD menne bele, mekkora kapacitás, full fémház, merevlemez belső rögzítése, milyen típusú USB 3.0 aljzat stb. kérdése is fontos tényező kiválasztásnál?
Többivel meg nincs tapasztalat. Tehát mondhatnám, h ezek közül tudok, legalábbis én ajánlani, de ha minél olcsóbb kell, akár egy Kolink is megteszi.

[ Szerkesztve ]

(#1487) bul07 válasza King Unique (#1486) üzenetére


bul07
nagyúr

Nekem csak azért kellene valami hogy a laptopból kiszedett HDD-t néha megjárassam, semmi másra
Folyamatos napi használat kizárva

De lehet jó lenne egy abay-es darab is

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1488) King Unique válasza bul07 (#1487) üzenetére


King Unique
titán

Értem és olvastam másik topikban elhangzott gondolatokat, érintkezési felületek esetleges oxidációját stb., de attól még fenti szempontok érvényesek.
Tehát 9,5 mm-es Seagate-Samsung HDD, ahhoz jó a legtöbb rack, ha eBay-ről kell, onnan is lehet, többiek is felvetettek nemrég párat, illetve azokról is akad pár teszt: [link], [link].

(#1489) bul07 válasza King Unique (#1488) üzenetére


bul07
nagyúr

Én ezt néztem ki

Nem láttál erről tesztet valahol, én kerestem de semmi

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1490) King Unique válasza bul07 (#1489) üzenetére


King Unique
titán

Némileg hasonló a batagy szaki által rendelt [link], amiről fentebb részletes teszt is készült. Ennek előnye a Mini-B csatlakozó és aljzat (kicsit strapabíróbb, mint a Micro-B) és a csavarozós belső HDD rögzítés.
De ezt a típust, amit kinéztél, nem ismerem részletesebben, nem néz ki rossznak, nyilván a fent említett célra ez is megfelelhet.

[ Szerkesztve ]

(#1491) bul07 válasza King Unique (#1490) üzenetére


bul07
nagyúr

Na megrendeltem majd ha megjön rakok be tesztet

Egy dolog van amitől tartok , belerakom a HDD csatlakoztatom és szépen tönkre is vágja

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1492) batagy válasza bul07 (#1491) üzenetére


batagy
őstag

Dehogy vágja tönkre! Nem lesz baja a vinyónak! :)

De melyiket rendelted akkor?

(#1493) bul07 válasza batagy (#1492) üzenetére


bul07
nagyúr

Amit fentebb én linkeltem , nekem az jobban tetszik

Meg arra is kíváncsi leszek W8.1-alat működni fog e mert az nincs említve a leírásba

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1494) batagy válasza bul07 (#1493) üzenetére


batagy
őstag

Szerintem is jó kis rack ez, amit rendeltél, nekem is tetszik! Elraktam én is a watch listámba.

Majd készíts fotókat mikor megjött. A chipről is. :)

Fog működni Win8.1 alatt!

[ Szerkesztve ]

(#1495) Blaise


Blaise
veterán

Sziasztok!

Szeretnék venni egy 2,5" keretet, ami tényleg tudja az USB 3.0 sebességet, egy Samsung ST500LM012 500GB menne bele (9,5 mm azt hiszem), járjon hozzá kábel, és minden egyéb.

Xbox ONE-hoz kellene külső tárhelyként. Mit tudtok ajánlani?

(#1496) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Csak meg szertném erősíteni, hogy az én külső vinyómhoz szerintetek mini B típusú USB kábel tartozik?

KÉP

(#1497) Blaise válasza Blaise (#1495) üzenetére


Blaise
veterán

Ebben valaki tudna segíteni?

Köszi!

(#1498) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Valaki ide is be tudna nézni?

(#1499) King Unique válasza Blaise (#1495) üzenetére


King Unique
titán

Ezen az oldalon kicsit visszapörgetsz, szerintem akad alternatíva, több rack jellemzően boncolgatása, Delock, RaidSonic ás társai, de eBay-es rackek is. Azokból tudsz válogatni, 3.0-t tudja mindegyik, 9,5 mm HDD is belemegy. Ha van 1-2 konkrét jelölt, utána lehet még boncolgatni.

(#1496) Mauzes: a "HDD" egyértelműan Mini-B a képen, a mobil meg Micro-B, kamerát hirtelen nem tudom... De akár külső vinyó aljzatáról is tehettél volna be [link], v a pontos típusát megmondod az is jó lett volna.

(#1500) Mauzes válasza King Unique (#1499) üzenetére


Mauzes
őstag

Köszi, nekem is annak tűnik. Egyébként ugyanez a cuccos 2,5"-ben: Thermaltake Silver River II

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.