Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) vittorio7 válasza vittorio7 (#1249) üzenetére


vittorio7
őstag

Ezekkel a kábelekkel van valamilyen tapasztalatod? Vagy valaki másnak?
Érdemes ilyet beszerezni? Így talán jobban kapna tápot a rack.

[ Szerkesztve ]

(#1252) batagy válasza artiny (#1250) üzenetére


batagy
őstag

Én ezt szoktam ajánlani ha Ebay-jest vesz valaki. Ez kicsit drágább mint amiket te linkeltél, de megbízható és csavarozható benne a vinyó. Egyetlen hátránya, hogy csavart nem adnak hozzá, ezért neked kell külön beszerezni a csavarokat. Ezt a csavart érdemes hozzá venni.

(#1253) tlac válasza vittorio7 (#1251) üzenetére


tlac
nagyúr

én vettem egy ilyet, de nekem enélkül is elég volt a táp

(#1254) vittorio7 válasza tlac (#1253) üzenetére


vittorio7
őstag

Itthonra még nekem is elég lenne. De, ha elviszem valahova a külső vinyót, akkor ott nem tudom mire számíthatok. Nem minden USB-ről indul, el és a sok ki-be húzigálás sem tehet jót a HDD-nek, mire megtalálom a megfelelő csatlakozót. Persze a legjobb egyből az alaplapra csatlakoztatni hátra, de ez néhol macerás. Ha jól látom akkor 400 Ft körül beszerezhető. Annyit talán megér :F Legfeljebb a fiókba kerül... Kárt csak nem okozhat :F

[ Szerkesztve ]

(#1255) tlac válasza vittorio7 (#1254) üzenetére


tlac
nagyúr

szállítással 800 körülre jött ki nekem is
biztonságosabb inkább egy ilyet használni, nem lesz az a fiókban

[ Szerkesztve ]

(#1256) batagy válasza vittorio7 (#1251) üzenetére


batagy
őstag

Ártani valóban nem árt ha kéznél van egy ilyen. De ha elbírja 1 db porttal is, akkor nem kell bedugni.
A host géptől függ, hogy mekkora áramot tud leadni az USB porton. USB3 alapból nagyobb, szabvány szerint 900mA-t tud, mint az USB2, ami szabvány szerint 500mA.

De az adott eszköz is számít. Nálam pl. a Synology DS213j NAS 1db USB2-es portja simán elviszi egy Ebay-jes USB3-as rackben lévő Seagate ST500LM012 (de lehet hogy Toshiba MQ01ABD050, nem emlékszek) vinyót, ellenben a TP-Link WR842ND router 1db USB2-es portja már nem bírja el. (És ugye a routeren nincs csak 1 db USB2-es port, tehát azzal nem is tudom azt használni.)

[ Szerkesztve ]

(#1257) vittorio7 válasza tlac (#1255) üzenetére


vittorio7
őstag

Igen, valóban 800 körül jön ki a szállítással. Ha csak USB 3.0-ra csatlakoztatom, és az USB 2.0 power kábel nem dugom be úgy is működik? Vagy mindenképpen kell akkor már azt is csatlakoztatni?

(#1256) batagy
Látom olvasod a gondolataimat. Mire megírta a kérdést, már válaszoltál is.

[ Szerkesztve ]

(#1258) tlac válasza vittorio7 (#1257) üzenetére


tlac
nagyúr

nem muszáj bedugni a power részét
de ha biztosra akarsz menni, akkor először bedugod mindkettőt és utána csatlakoztatod a rack-et
(felpörgetéshez kell a legtöbb áram)

(#1256) batagy

ellenben a TP-Link WR842ND router 1db USB2-es portja már nem bírja el.

hm, nekem a TP-Link wdr4900 1 usb-vel is elbírta az 500 gigás WD-t (WD5000LPVX, 1 tányéros)
de ezen van 2 usb is, mindkettőt bedugtam :)
plusz a vinyót is bejumperoltam, hogy kevesebb árammal is elinduljon (de erre sem volt szükség egyébként), így kétszer annyi idő a felpörgési ideje

[ Szerkesztve ]

(#1259) vittorio7 válasza tlac (#1258) üzenetére


vittorio7
őstag

Az nyírja a HDD rendesen igaz, ha nem tud felpörögni, csak kattog mert kevés a kakaó az USB-ből?
Aztán kihúzni, keresgélni egy másikat, nem jó móka ez.

Majd kipróbálom. Lesz vagy 850 is az a kábel, ilyen forint mellett. Októberre biztos ideér. :)

[ Szerkesztve ]

(#1260) King Unique válasza vittorio7 (#1259) üzenetére


King Unique
titán

Hát jót hosszútávon nem tesz neki, az biztos. :D
Annyit megér a kábel és ahogy nézem elég hosszú is (1 m), mert a legtöbb Y kábel általában 40-6x cm körül szokott lenni.
Lehet 1,8 m mégis hosszú volt neki, de 3.0 portnál nem kellett volna problémát okoznia, viszont azt HDD-je válogatja, melyiknek mennyire van szüksége.

(#1258) tlac: roppant érdekes ez az RPM mód, pont nemrég szedtem szét egy régi My Passportot, abban is ilyen állásban van a jumper, bár azt nem mondanám, h olyan lassan pörögne fel.
2,5" külső vinyóknál vsz ezzel is trükköznek akkor, a bizonytalan USB tápellátás miatt és ezért indul egyik-másik sima 2.0 porton is.
Amolyan "csúsztatott indulás", hasonló lehet, mint amikor autónál kevés gázzal, kis lendülettel kuplungot hosszan csúsztatva indulsz el nagyobb fokozatból. Hisz nem muszáj 1-esből, lehet 2, 3-asból is indulni akár... :D

(#1261) tlac válasza King Unique (#1260) üzenetére


tlac
nagyúr

hdsentinel-ben nekem látszódott, hogy duplájára nőtt a felpörgési idő
persze még az is elég gyors

(#1262) vittorio7 válasza King Unique (#1260) üzenetére


vittorio7
őstag

Most betettem a tartalék HDD-met a rackbe. Ha a ház előlapján az USB 3.0-ba csatlakoztatom, akkor nem indul el a 1.8 méteressel. Vagy kiírja, hogy formázni kell a vinyót.

Ha a rackhoz kapott kábelt (max. 1 méter) csatlakoztatom az előlapra, akkor úgy megy a dolog. De, néha beindul az automatikus lejátszás, felugrik az eszköz csatlakozás ikon. Tehát megszakad a kapcsolat.

A hosszú kábellel (1.8 m) az alaplapra csatlakoztatva is előfordult ez. Meg, ha már pici beremegett az asztal, mondjuk letettem a kezem, már bomlott is a kapcsolat.

Majd visszaviszem garba az 1,8 méteres kábelt. Aztán legfeljebb visszaadják ugyan azt a cuccot, hogy jó. :)

De nemrég egy ismerősnél kipróbáltuk mert csak USB kábel 2.0 - micro USB kábel volt, és ment vele a cucc. Bár ezzel nem kísérleteznék nagyon.

(#1263) batagy válasza vittorio7 (#1262) üzenetére


batagy
őstag

USB sajnos nem bírja a hosszú kábelezést. Minél rövidebbet érdemes venni. 1 m még talán elfogadható.

(#1264) vittorio7 válasza batagy (#1263) üzenetére


vittorio7
őstag

A mobilomhoz vettem egy 3 méteres USB 2.0 - micro USB kábelet, tölti minden farankó vele. Nem olyan nyúl faroknyi mint a gyári. A HDD többet eszik, ahhoz ezek szerint rövidebb kell.

[ Szerkesztve ]

(#1265) King Unique válasza vittorio7 (#1262) üzenetére


King Unique
titán

Igen, mert előlapi USB portok, még 3.0 esetében is sokszor gyatrábbak, mind teljesítmény, mind áramellátás terén...és ahogy kollega mondja, maga az USB áramtovábbítása érzékeny a kábel hosszára, hiába 3 m a megengedett hosszúság, az vsz inkább a jelerősség változására vonatkozik.
A Windows meg eleve nagyon kényes az ilyenekre és valóban javítás/ formázás stb. finomságokkal bombázza az embert (Win8 kevésbé), sőt rosszabb esetben a helytelen felismerés/ leválasztás miatt akaár a a partíciós tábla is sérülhet is RAW-ba vágja az egészet, ami tripla szívás...és is nemrég, sajna így jártam, bár más miatt... :D

Szerintem az az 1 m-es 3.0 Y kábel jó választás lesz mindenképpen. :K

(#1266) vittorio7 válasza King Unique (#1265) üzenetére


vittorio7
őstag

Itthon már tudom, hova kell dugni. Ha máshova megyek, ott majd duplán teszem be (az Y kábelt). :D

[ Szerkesztve ]

(#1267) Zozzant


Zozzant
addikt

Üdv! Ezt ismeri valaki? Orico 25AU3 belbecsről semmit nem találok.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1268) batagy válasza Zozzant (#1267) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Nem ismerjük, de ennyi pénzért legalább 2 db teljesen leinformált és megbízható racket lehet kapni. Erről semmilyen infónk nincs és túl drága is.

#1252-ben ajánlottam egyet, ami bevált.

(#1269) Zozzant válasza batagy (#1268) üzenetére


Zozzant
addikt

Az nem baj hogy nem 2 fillér, nekem jobban tetszik amit kérdeztem, de akkor még kutatok.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1270) Curtis666


Curtis666
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék venni egy USB3-as 1TB-s 2,5 disket.
Arra használnánk, hogy rendszeresen egy nagyobb adatmennyiséget mentsünk rá a NAS-ról.
Az egyik legfontosabb, hogy full fémháza legyen - mert nincs klíma az adott helységben, és nyáron meg fog főni...
(Az előző NAS konkrétan megsütötte a diskeket ugyanitt)

+1 OFF: Tudom hogy nem annyira témábavág, de egy iomega IX2-t cserélünk le. A célpont most egy 2 unitos synology (A saját dropbox miatt).
Van valakinek tapasztalat Synology NAS-okkal melegedés, és zajszint terén?

THX!

(#1271) batagy válasza Curtis666 (#1270) üzenetére


batagy
őstag

Az OFF témában :
Én melegen tudom ajánlani a Synology DS-213j típust, nekem az van, és bizton állíthatom, hogy nagyon halk. Nálam extraként meg is van spékelve azzal, hogy 2 db 3.5" HDD helyett mindössze 1 db 2.5" HDD fut benne, és az is egy Scythe Quiet Drive 2.5"-ös zajelnyelő dobozban. Nálam totál néma a NAS. Melegedés nem vészes. A ventijének mennie kell hogy a chipet hűtse, de halkan pörög.

(#1272) Curtis666 válasza batagy (#1271) üzenetére


Curtis666
csendes tag

Az "ownclud" feature-t használtad már? (Lényegében egy dropbox, de a destination nem a cloud, hanem a nas)
Az érdekelne hogy mennyire lehet verziózni a fileokat. (nem lenne jó ha egy gép meghülyülne, és beleírna minden file-ba hülyeségeket - ami körbeszinkronizálódhat - utána meg nem tudod visszaállítani...)

(#1273) batagy válasza Curtis666 (#1272) üzenetére


batagy
őstag

Nem használok ilyesmit rajta, így ebben nem tudok segíteni. De van Syno topik, ott kérdezd meg.

(#1274) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Router USB3 portjához szeretnék egy külső házat, egy 5400rpm-es 1TB-os WD laptop vinyóhoz.

Ez jó választás lenne? Delock 42537
Ha jól látom alu, csavaros, a chipset Jmicron.

Vagy inkább ez ? Delock 42475

[ Szerkesztve ]

(#1275) ImI87 válasza ImI87 (#1274) üzenetére


ImI87
őstag

A 42475 kaphat rendes külső tápot is, és jóval drágább (5k vs 9k)
Ha a router-en eleve usb3 port van, akkor elvileg vinnie kéne a vinyót gond nélkül is, nem kell neki + táp, ugye ?

(#1276) tlac válasza ImI87 (#1275) üzenetére


tlac
nagyúr

elvileg nem kell külső táp neki, usb3 szabvány szerint több áramot tud leadni

milyen firmware van a routeren?
milyen chip van a rack-en?

nekem a jmicron jms567-es chippel szívás volt openwrt alatt, ahhoz hogy működjön kernelt kellett patchelnem

(#1277) ImI87 válasza tlac (#1276) üzenetére


ImI87
őstag

A router-en gyári fw van, mondjuk most hoztam haza egy órája...
A rack-en Jmicron chip van, de ezt sem tudom pontosan, mert hétfőn venném meg.

Csak aziránt érdeklődtem, hogy jók-e ezek a rack-ek ? :U

(#1278) King Unique válasza ImI87 (#1274) üzenetére


King Unique
titán

Ez a 42537 is újabb db, nemrég kollegánál a 42523 volt problémás sebesség terén [link], meg ahogy látor router ügyileg is. Viszont utóbbit nem feltétlen kell a rack rovására írni, mert elsődlegesen, az a feladata, h PC-n, notebookon, mainstream OS-eken működjön és nem olyan spec eszközökön, mint egy router.
A 42475 talán minőségibb, annál Type A csatlakozó is strapabíróbb, mint a sima Micro-B.
Az az USB DC tápkábel meg nyilván csak szükség esetére van hozzá mellékelve, de 3.0 portban biztos nem kell, vsz routeren se.

Másik topikból egyébként egy szaki, akinek gyakran fordulnak meg keze közt különféle rackek, dícsérte minőség és megbízhatóság terén a Delock termékeit, de fenti felvetésem alapján, h routeren hogyan fog muzsikálni, az más kérdés...

[ Szerkesztve ]

(#1279) ImI87 válasza King Unique (#1278) üzenetére


ImI87
őstag

Mármint úgy érted, hogy újabb termék, nemrég jelent meg ?

Amúgy egy ilyen átlagos USB3 rack-nél mennyi az elvárható read/write sebesség ? (egy 5400-as vinyóval)

(#1280) King Unique válasza ImI87 (#1279) üzenetére


King Unique
titán

Mármint 42537 és 42523 igen, mert korábban nem voltak a kínálatban, míg a 42475 igen.

Sebesség kb. ennyi szűz, v nem nagyon telepakolt állapotban [link], de ahogy telik meg a HDD, egyre inkább lassul [link]. Valamint gépfüggő is, melyiken, milyen értékeket produkál [link]

(#1281) ImI87 válasza King Unique (#1280) üzenetére


ImI87
őstag

Köszönöm. :R
Akkor feláldozom magam, megveszek egy 42537-et, aztán írok róla pár sort. :))
Nekem elég amit a gyártó ír tulajdonságokat, nem kell semmi extra.

(#1282) ImI87


ImI87
őstag

Megvettem a Delock 42537 rack-et.

Első ránézésre egyszerű darab, mondhatni puritán, ami nem jelenti azt, hogy gagyi.

A ház egy egyszerű aluminium "lapított cső", egyik vége egy műanyag lapkával van lezárva 2 csavarral.
A másik vége is ilyen alakú, de ezen van a pici nyák, és a sata csatlakozó. Ez a hátsó rész kicsit homorú, a 2 csavar becsavarása húzza ki egyenesre. A vinyó stabil rögzítését egy darabka szivacs biztosítja a az első műanyag lapon. A ház belseje teljesen sík, nincsenek bordák, vagy bármilyen rögzítés. (Így nem igazán lehet csavaros rögzítésűnek nevezni, mivel a 2 csavar csak a ház végén lévő műanyagot fogja.)

A chipset egy JMicron chip, ezt holderíthetem ki pontosabban? (Aida64-et feltettem, de nem találtam semmi infót, csak Generic JMicron Device.)

A rack HD Sentinel kompatibilis, a lát mindent a vinyóról, smart-ot is.

Max 9,5 mm-es, 2,5 colos vinyók mennek bele, én egy 1 'TB-os WD Blue-t raktam bele, ami a laptop-omban volt.

Másoltam nagy hd filmeket (közvetlenül az alaplapi usb3-ra kötve), Total Commander-ben stabilan 94-95 MB/s sebességgel ment a másolás. Ez jó sebesség egy 5400 rpm-es vinyó esetén?

Holnap rákötöm a router-re, kiderül hogy műxik-e ott is.
Meg majd kiderül, hogy mennyire válik be.

Amúgy olcsó, 4800-ért vettem..... :U

[ Szerkesztve ]

(#1283) tlac válasza ImI87 (#1282) üzenetére


tlac
nagyúr

A chipset egy JMicron chip, ezt holderíthetem ki pontosabban?

rá van írva a chipre
de némelyik program ki is tudja olvasni

(#1284) ImI87 válasza tlac (#1283) üzenetére


ImI87
őstag

pl milyen progi ?

(#1285) tlac válasza ImI87 (#1284) üzenetére


tlac
nagyúr

linux alatt lsusb, lsusb -v
de gondolom nem linuxot hasznász, ezért nem is írtam
win alatt nem tudom, de technikailag megoldható

(#1286) ImI87 válasza tlac (#1285) üzenetére


ImI87
őstag

hds2508u3 ez van a nyákra írva.

azért érdekel, mert a win szerint 2006-os az illesztőprogram, nem lenne érdemes v.hogy frissíteni ?

(#1287) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Sziasztok!

Megjött az USB3.0-as kártyám, arról megy most a külső vinyó rack, honnan tudom, hogy elég áramot kap-e? Papíron elvileg igen (Az én gépemen a Sentinel 900mA-t ír felpörgési áramfelvételre (a kártya elvileg ennyit tud a hozzá adott kis kábellel. Az érdekes, hogy barátnőm gépére dugva a Sentinel 420mA-t ír, ugyanerre a vinyóra...) Sebesség rendben, nem szakad meg a kapcsolat.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#1288) tlac válasza ImI87 (#1286) üzenetére


tlac
nagyúr

szerintem nem jót néztél, a jmicron-ok jms-sel szoktak kezdődni

(#1289) King Unique válasza ImI87 (#1282) üzenetére


King Unique
titán

Fentebb láthatsz erre vonatkozólag teszteket [link], mondhatni megfelelő.
Windows alatt a HD Sentinel ki tudja olvasni a VID/PID azonosítót (Információk --->Lemez tulajdonságok), aztán abból sacc/ kb. meg lehet mondani a chipet. De magát a chipet nézd, arra mi van írva, mint ahogy a tesztekben is láthatod?
Amúgy alvó mód és tálcán biztonságos leválasztás utána HDD leállítás működik??

(#1287) Zozzer888: ExpressCard USB 3.0 bővítűkártyáknál (laptop) valóban kell külön USB táp neki.
Viszont az úgy általában rendben szokott lenni.
HDS magára a HDD-re írja ki a felpörgési áramot, viszont megsúgom, h nem kell azért túl komolyan venni ezt, mert általában a gyártói oldalról szedi az értékeket, nem maga a program számolja ki,,,azt mondjuk nem értem, h egyik helyen mért ennyit, másikon mért kevesebbet ír, mert a 420 mA eleve kicsit hülyeség... esetleg különböző értékeket írna ki 3.0/ 2.0 port használatakor, még nem tapasztaltam ilyet :F
Egyébként, ha nem kattog és pöccre indul, normálisan felpörög a külső vinyó, akkor biztos elég neki.

[ Szerkesztve ]

(#1290) Zozzer888 válasza King Unique (#1289) üzenetére


Zozzer888
addikt

Köszi :) Nálam USB2.0 és 3.0-nál is ugyanazt írja ki. Na de mindegy is. Nem kattog, legalábbis nem nagyon hallom kattogni. Milyen szintű kattogásra kell itt gondolni? Mint anno a floppyknál?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#1291) King Unique válasza Zozzer888 (#1290) üzenetére


King Unique
titán

Azért kicsit más, de egészen közel hajolsz hozzá, akkor hallani, meg burkolatot megfogva érezni, h nem vibrál, nem tud felpörögni rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#1292) ImI87 válasza King Unique (#1289) üzenetére


ImI87
őstag

köszi :R

vid: 152D
pid: 0567

Ezek szerint jms567 cip, itt van róla egy doksi:
[link]

Leválasztás után faszán leáll, ennek örülök.

Elméletileg a router-re kötve is le fog állni, ha nem használja semmi róla az adatot ? :F

(#1293) King Unique válasza ImI87 (#1292) üzenetére


King Unique
titán

Akkor kiderült ez is. :)
Router és egyéb külső eszközökön való működés mindig kérdéses...passz

[ Szerkesztve ]

(#1294) Hyper84


Hyper84
csendes tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni! Olyan problémám van, hogy van egy külső 2,5-es HDD rack-em Y USB csatlakozóval. Gyárilag volt benne egy 120 GB Toshiba vinyó ami mai napig tökéletesen működik, most viszont a laptopom tönkrement és a vinyóról az adatokat le szeretném menteni. A probléma az hogy beleraktama rack-be a laptopba lévő vinyót ami egy 500GB Seagate, rágudtam egy másik notira ami fel is ismerte a drivereket hozzá, de maga a meghajtók nem jelennek meg, fogalmam sincs mi lehet a gond. Y csatlakozó van a rackhez ha mindkettőt bedugom ugysem történik semmi.

Valakinek van ötlete?

Üdv, Csabi

(#1295) Hyper84


Hyper84
csendes tag

Szóval erről a cuccról lenne szó, amit még esetleg tudni érdemes, hogy USB2.0 a laptopon lévő csatlakozó.

Üdv, Csabi

(#1296) Hyper84


Hyper84
csendes tag

Win7 ennyit hozott...segítsetek pls nem tudom mi lehet és fontos dokumentumokat kellene lementenem a winchesterről.

Üdv, Csabi

(#1297) King Unique válasza Hyper84 (#1294) üzenetére


King Unique
titán

Windows eszközkezelőben és lemezkezelőben látszik, utóbbiban lehet csak meghajtó betűjelet kéne neki adni, nem :F

(#1298) vittorio7


vittorio7
őstag

Sziasztok!

Nemrég írtam ide ezzel a rackel kapcsolatban. Többen írtátok is, de látszik is a képen, hogy ASM1053 chip van benne.

De amikor eltávolítom a HDD, akkor a Win7 ezt látja: ASMT1051.

Ez a racknek a neve, vagy más chipnek érzékeli :F Számít ez valamit? :)

(#1299) batagy válasza vittorio7 (#1298) üzenetére


batagy
őstag

Nyugodj meg, nem számít. :) Jó ez így.

Asmedia ASM1053 chip az ASM1051 chipnek egy továbbfejlesztett változata, de az oprendszer belül mindig 1051-nek ismeri föl azt is. Ez másnál is így van.

(#1300) vittorio7 válasza batagy (#1299) üzenetére


vittorio7
őstag

Köszi. :R :)

A Win "lelki virágzatán" nehéz kiigazodni, hogy mit miért, és minek lát. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.