Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Most tervezem a megrendelését a Kindle 3-nak, nagyon vacillálok, hogy kell-e nekem a 3G...
A telómon van internet, azt meg is tudom osztani, előnye külföldön lenne csak, ott viszont elég keveset vagyok.
Árban egy wifis készülék plusz egy világítós tok kerülne kb. annyiba, mit a 3G-s...
Szóval segítsetek, megéri a plusz kb. 10k-t a 3G? A böngészőn pl. ezen fórumot lehet olvasni? Netezésre nekem szinte csak fórumok olvasgatására, gmailre kellene.
Főleg úgy, hogy - ahogy itt írjátok is - addig hekkelgetik a kütyüt, míg egyszercsak letiltják a szabad böngészést...

(#802) Agyzuzo válasza gilfoyle (#801) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Főleg értelme akkor van sztem, ha útközben szükséged van rá hogy e-maileket nézz, vagy volt itt olyan aki pl. szeret munkába menet híreket olvasni rajta, esetleg ha mész valamerre és eltévedsz jól jöhet rajta a kindlemaps... De böngészésre csak elég korlátozottan alkalmas, nagyon sok menüsor nálam nem jön be vagy nem működik, akkor macera zoom-olgatni, szóval nem egy élmény, egy okostelefon erre jobb szvsz.

A Kindle egy dologban verhetetlen és az az olvasás, erre is lett kitalálva. :)

Enyém nem 3G-s, gondolom ebből már kitaláltad, néha elszórakozgatok vele, ahol épp van WiFi, de én megvagyok nélküle. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#803) Zirowe válasza #34577664 (#800) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mondjuk szerintem az szemtelenség lenne már a userek részéről, illetve azért azt a szolgáltatók komolyan veszik/figyelik/szűrik a mobilneten.

Sajnos viszont ezzel a hackel még mindig nem oldódott meg a gmail csatolmány letöltési probléma, vagy lehet, hogy csak én vagyok béna..

Én inkább egy megoldást látnék szívesen a több ablak megnyitás problémára.
Oké, a hardver nem bírná, de nem is kell új ablak, hanem a jelenlegibe töltené be a jelenlegi helyett, és visszalépéssel pedig az előző "ablakba" lehetne visszajutni.
Vannak erre már próbálkozások, de még egyik sem az igazi.

Agyzuzo: launchpaddal jelentősen leegyszerűsíthető/meggyorsítható a menüzgetés.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#804) gilfoyle válasza gilfoyle (#801) üzenetére


gilfoyle
őstag

Megrendeltem, a 3G-s verzió lett belőle. A jövő hét második felére ígérik.

(#805) joysefke válasza #34577664 (#800) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Engem az érdekelne, hogy a linkelt PDF-et mikor fogja érdemlegesen kezelni, tehát hogy a pdf-en belül linkek segítségével tudj ugrálni, mert ez a funkció sajnos sem PDF-el sem a Calibre által előállított MOBI-val nem működik a Kindlen-n.

Hétvégén végignyomtam egy pdf-formátumú lapozgatós könyvet (Kaland Játék Kockázat) de sajnos a Kindle keresés funkciójával tudtam csak az egyes szövegrészletek között ugrálni. Halál volt...

J.

[ Szerkesztve ]

(#806) snowdog válasza joysefke (#805) üzenetére


snowdog
veterán

Calibre-vel lehet linkelt mobi-t készíteni. :)

Elkészítettem Karoli Gáspár Szent Biblia linkelhető verzióját mobi formátumban. Az eredményről magad is meggyőzödhetsz. Nézd meg a könyv elején a Tartalomjegyzéket! [link]

u.i. Azt elfelejtettem hozzátenni, bár lehet ez sokak számára természetes, a gépben ehhez semmit sem változtattam meg! Ezt a Kindle alapból tudja! :K

[ Szerkesztve ]

(#807) snowdog válasza snowdog (#806) üzenetére


snowdog
veterán

És ha valakit az is érdekel hogyan használom a Calibre-t, az olvassa el a 666. hozzászólást, abban leírtam. [link]

(#808) puszta123


puszta123
tag

Sziasztok, nemsokára én is rendelek egy wifi only kindle 3-at, de felmerült bennem pár kérdés a fizetéssel kapcsolatban. Egyrészt, otp-nél akkor, ha forint számláról küldök dollárt, akkor mennyit számolnak fel az átváltásra, illetve mennyibe kerül egyáltalán az utalás?
Köszi!!
Már megőrülök annyira akarooom :DD

Citromosh teafilter. Az ultimate.

(#809) T. Almeida válasza gilfoyle (#801) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Szerintem kétféle választ fogsz hallani, megéri és nem éri meg. Én utóbbira voksolok. A Kindle egyszerűen NEM való netezésre. Lassú, nehézkes a használata.
Igaz, nekem van okostelefonom, ahol el tudom olvasni a híreket, meg meg tudom nézni a térképet.

(#810) snowdog válasza puszta123 (#808) üzenetére


snowdog
veterán

Napi árfolyamnak megfelelően számolják át forintról dollárra. Ha kártyával fizetsz, akkor az utalás ingyenes, mert vásárlásnak számít, aminek nem Te fizeted a költségét.

(#811) puszta123 válasza snowdog (#810) üzenetére


puszta123
tag

Köszi a gyors választ! Szerintem pár napon belül megrendelem, most úgyis lenn vana dollár rendesen :)

Citromosh teafilter. Az ultimate.

(#812) joysefke válasza snowdog (#806) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi a választ.

(#813) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Tokvásárlás előtt állok és kérdezem (azokat akiknek olyan van), hogy a kinyítos tokoknál a jobb oldalon elhelyezkedő pánt nem lóg-e be a képbe, nem zavaró-e.

J.

(#814) T. Almeida válasza joysefke (#813) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Melyik tokról van szó pontosan?

(#815) puszta123 válasza joysefke (#813) üzenetére


puszta123
tag

Én Ezt a tokot néztem hozzá, hátrahajtható, tehát egyáltalán nem zavaró, és a wifi only változattal együtt setben 151.84 dollár. Ha van esetleg ilyenje vkinek az meséletne róla h miért jó/nem jó :)

Citromosh teafilter. Az ultimate.

(#816) joysefke válasza T. Almeida (#814) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A tokok 80%-a olyan, hogy kinyitod, a bal oladlán van a Kindle, a jobb oldal a fedőlap. Na ezekkel az a bajom, hogy a bal oldali lapon van a pént, ami nyitott állapotban belóg a Kindle elé. Ebay-en tokok 90%-a ilyen.
J.

(#817) Agyzuzo válasza puszta123 (#815) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Nekem ilyenem van és nagyon minőségi tok, jó kézbevenni benne a Kindle-t, minden gomb hozzáférhető, sehol nincs útban, szóval csak ajánlani tudom. :) Hugim is ilyet vett, csak az övé piros, én maradtam a feketénél. :DDD

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#818) Flashback


Flashback
addikt

Kell ennél több?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#819) Zodicus válasza gilfoyle (#804) üzenetére


Zodicus
senior tag

Várom az esetleges beszámolót...

(#820) sirdond válasza Flashback (#818) üzenetére


sirdond
őstag

igen, a margit szigeten jobb :DDD

(#821) Flashback válasza sirdond (#820) üzenetére


Flashback
addikt

Az lehet de a margitszigeten nem merném otthagyni a biciklimet és a táskámat!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#822) Zodicus válasza Flashback (#821) üzenetére


Zodicus
senior tag

:C :DD :D

(#823) gilfoyle válasza Zodicus (#819) üzenetére


gilfoyle
őstag

Meglesz, ha megjön végre :)

Flashback: tudsz élni! :R

[ Szerkesztve ]

(#824) Kapti


Kapti
tag

Sziasztok!
Kindle 3 vásárlása előtt állok.
Olyan kérdésem van Kindle 3 3G-t tudom-e WIFI módban használni, ahol van WIFI?

(Pl. Amazon.com-ról e-book letöltése ingyenes WIFI-vel, de 3g-s letöltés esetén fizetni kell)
Köszi.

Phenom II X3 720BE @955X4 - Life is good.

(#825) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Következő kindleről egy kis infó.
Vajon csak az usa verziónál lesz ez, vagy az európainál is?

Kapti: ha van elmentett aktív wifi a környezetedben, akkor az lesz az elsődleges a 3g-vel szemben.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#826) gilfoyle válasza Zirowe (#825) üzenetére


gilfoyle
őstag

Akkor megnyugodtam, nem kellenek nekem a hirdetések, így nem érte volna meg megvárni a következő.

(#827) Blaise válasza gilfoyle (#826) üzenetére


Blaise
veterán

Valószínűleg ügyes kézzel kiszedhetőek lesznek :)

(#828) joysefke válasza Blaise (#827) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Kérdés, hogy a reklámok kiszedése hogyan érinti a garanciát...

(#829) B.A.T.21 válasza Kapti (#824) üzenetére


B.A.T.21
tag

Szia!

3G-s Kindle-nél ezen kívül figyelni kell arra, hogy melyik amazon-os e-mail címet használod.

usernév@kindle.com-ra küldött konvertált anyag megérkezik 3G-n, de akkor az fizetős
usernév@free.kindle.com a Wifi-n érkezik és ingyenes. (ebben az esetben egy ingyenes értesítést kapsz 3G-n keresztül, hogy küldeményed érkezett és wifi-n le tudod tölteni.)

B.A.T.21

(#830) sirdond


sirdond
őstag

nálatok működik a klip.me?
akarok küldeni egy rövidke novellát, de nem csinál semmit.pedig beállítottam a kindle@klip.me címet is,hogy arról tudja fogadni

(#831) Kapti válasza B.A.T.21 (#829) üzenetére


Kapti
tag

Köszi. Akkor jó lesz a 3G-s verzió. Már csak egy jó világítós tok kellene, de nem 60 dollárért, különben is akkor már túl megyek a 200 dolláros vámmentes kereten.
Ebay-ről valaki vett már világítós bőrtokot a Kindle 3-hoz? 16-18$-ért vannak.

Phenom II X3 720BE @955X4 - Life is good.

(#832) sirdond válasza sirdond (#830) üzenetére


sirdond
őstag

közben kipróbáltam még pár helyen és sajnos nem mindenhol működik

(#833) puszta123 válasza Kapti (#831) üzenetére


puszta123
tag

konkrétan melyik tokra gondolsz?

Citromosh teafilter. Az ultimate.

(#834) Kapti válasza puszta123 (#833) üzenetére


Kapti
tag

[link] pl. ezt szállítják Magyarországra.

Phenom II X3 720BE @955X4 - Life is good.

(#835) Flashback válasza Kapti (#834) üzenetére


Flashback
addikt

Ez gagyi, csak egy univerzális LED-es lámpát kapsz hozzá...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#836) Kapti válasza Flashback (#835) üzenetére


Kapti
tag

Köszi. Akkor amazonos lámpást mégis csak érdemesebb megrendelni a 3G-shez, csak így már túl megyek a 200 dolláros kereten sajnos.

Phenom II X3 720BE @955X4 - Life is good.

(#837) joysefke válasza Flashback (#835) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Én úgy látom, hogy a tok funkcionalitása kielégítő, az ára pedig jelentősen a 6K-s tok alatt marad...

J.

(#838) puszta123 válasza Kapti (#836) üzenetére


puszta123
tag

Én egyébként alapból nem vennék magamnak lámpát, nem tudom mikor volt utoljára h nem volt vmi külső fényforrás amikor olvastam, szóval sztem nkm az nem mérvadó h legyen lámpa. Ha meg nagyon kell veszek a zosanban 500 pénzért egy csíptetőset. De ez szubjektív, feneke válogatja :)

Citromosh teafilter. Az ultimate.

(#839) Flashback válasza joysefke (#837) üzenetére


Flashback
addikt

Persze, de egy ilyen lámpát rendel pár dollárért, de elég csúnyának hat. A gyári világítós toknak pont az a lényege hogy vékony, meg úgy a Kindle-nek is. Szerintem a világítós tok "kínai" (ebay) verziójára még várni kell, tehát vagy után gyártott tok az ebayről 2-3K-ért vagy a gyári világítós.

De ha mindenképpen kell ilyen ledes cucc:
[link]
[link]
[link]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#840) Kapti válasza joysefke (#837) üzenetére


Kapti
tag

Ha külön rendelem meg az amazon.com-ról a világítós tokot, akkor olcsóbb a 3G-s Kindle 3 és a világítós tok együtt, de még úgy is a tok szállítással 60+20=80$,ami nagyon sok egy tokért.

Phenom II X3 720BE @955X4 - Life is good.

(#841) Pompi válasza Flashback (#839) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"A gyári világítós toknak pont az a lényege hogy vékony, meg úgy a Kindle-nek is. "

Arról az "apróságról" már nem is beszélve, hogy nem kell neki külön energiaforrás - szemben ezekkel a "diszkótuning" külső megoldásokkal, vagyis a Kindle akksijáról veszi az áramot. Nekem ráadásul már maga a tartó mechanika miatt is ez a tok tetszik a legjobban, egyszerűen bele van akasztva az oldalán levő érintkezőkbe és kész.
3G-s verzió rendelése esetén megéri külön rendelni a tokot és külön az olvasót.

Feel Good Inc.

(#843) T. Almeida


T. Almeida
senior tag

Még olcsóbb Kindle 3 májustól, némi reklámért cserébe.

[link]

(#844) T. Almeida válasza Enszuke (#842) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Linkeld be lécci még1x, visszaolvasva sem találtam. Köszi!

(#845) Pompi válasza T. Almeida (#844) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Elég rosszul megy a visszaolvasás ezek szerint ;] mert ez is volt ma már [link]

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#846) Pompi válasza Enszuke (#842) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nem a szobát akarom bevilágítani (sőt adott esetben épp ellenkezőleg), hanem a könyvet olvasni. Arra pedig kíválóan alkalmas a szóban forgó gyári tok. Pont megfelelő a megvilágítás ahhoz, hogy tökéletesen olvasható legyen a Kinlde, viszont adott esetben ne zavarjam vele a mellettem alvó páromat.

Feel Good Inc.

(#847) joysefke válasza Kapti (#840) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Az én tanácsom ennyi lenne:
-Hagyd a fenébe azt a világítós tokot, rendeld meg a Kindlet, valószínűleg egy héten belül hozzák (az enyémnek 2,5 nap kellett!!!)
-Használd az ebook olvasót és utánna látni fogod, hogy mennyire kell vagy nem kell az a világítós tok. Ha kell az Amazon logó meg a világítás, akkor megveszed azt.
-Ha nem kell a világítás, akkor veszel valami olcsót e-bayről, spórolsz 6000+ Ft-t
-Ha kell a világítás, de nem olyan áron, akkor szintén veszel valami félig igényeset E Bayről, lámpával. spórolsz 4500+ Ft-t

Én is éppen abban a fázisban vagyok, hogy mérlegelem mire van szükségem, ez után fogok tokot rendelni.

Másik hozzászólásra reagálva:
1, kényelmes-kényelmes, hogy a Kindle akksijáról veszi az áramot, de nem vagyok biztos benne, hogy ez jó hatással van az akksi élettartamára..
2, Az annyira dícsért tartómechanikát külföldi fórumokon szidják mivel könnyen a tok vagy a Kindle töréséhez vezet, ha csavaróerő éri az ebook olvasót.
3, Ugyancsak lehet olvasni negatív kritikát az Amazon féle világítós tokról, mivel állítólag olyan szögben esik a Kindle-re a fény, hogy egyrészt tükröződik, ráadásul az alja sokkal kevésbé van megvilágítva mint a teteje...

J

(#848) joysefke válasza Kapti (#840) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

számold ki, hogy ennyi pénzből mennyi keménykötésű könyvet vehetnél...

J.

(#850) Pompi válasza joysefke (#847) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Mindenki tegyen belátása szerint, én csak a véleményemet írtam le.
A különbség mindössze annyi, hogy te olvasol róla úgy nyilatkozol, én pedig használom :DDD

Szerk: értem én, de nálam, Kindle olvasásnál nem szempont, hogy egyenletesen legyen megvilágítva, az, hogy a jobb teteje kicsit jobban meg van világítva pont nem oszt vagy szoroz.

És még egy az akksi élettartalmáról. Érdemben arről még nem tudok nyilatkozni, hogy mennyivel rövidíti meg az amúgy is hosszú élettartamot, viszont az azért vitán felül kell, hogy álljon, hogy egyszerűbb USB-ről tölteni a Kindlét, mint elemeket vásárolgatni (töltögetni) a külső lámpába.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.