Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) bLaCkDoGoNe válasza Zirowe (#100) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szerintem te nagyon el vagy tévedve.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#102) Gabás


Gabás
addikt

ne veszekedjetek, ilyen ámerikában a karácsonyi őrület:)
én például november végén rendeltem (tudtam, hogy ez lesz), másnap feltették, pár nap múlva itt volt. Januárban szerintem normalizálódik egy kicsit

(#103) bLaCkDoGoNe válasza Gabás (#102) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Senki nem veszekszik, csak különbözik a véleményünk. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#104) asysoft válasza bLaCkDoGoNe (#101) üzenetére


asysoft
aktív tag

Nem feltétlen, lásd pl esetem. 14-én megrendeltem, de aki ma rendelné, annak korábbi időpontot mutat, míg nálam az nem változik... És szerintem is "kapitalista" fejjel gondolkozva logikusabb az új vásárlókat egy kedvezőbb időponttal csalogatni, mintsem a már "biztos" megrendelőnek a kedvébe járni - persze lehet, hogy végül nekünk is hamarabb szállítanak.

(#105) Bada Bing válasza asysoft (#104) üzenetére


Bada Bing
tag

Ennek már csak azért sincs értelme, mert amíg nem adják fel a terméket, addig akármikor lemondhatod a rendelést. Semmi akadálya nem volna tehát, hogy a késői időpontra ragadt emberek újból leadják a rendelést kedvezőbb szállítási feltételekkel.

(#106) asysoft válasza Bada Bing (#105) üzenetére


asysoft
aktív tag

Akkor mivel magyarázod a fentit? Tényleg nem szeret engem az Amazon? :(

(#107) Bada Bing válasza asysoft (#106) üzenetére


Bada Bing
tag

Nem tudom, de olvastam olyat, hogy már leadott rendelés esetén közelebb hozták a teljesítési dátumot (a honlapon megváltozott az időpont). Legrosszabb esetben nem szeretnek, és tényleg visszavonod a rendelést, majd újra leadod, de az efféle csiki-csuki tényleg rossz volna a vásárlóknak és az Amazonnak is, ezért nem hiszem, hogy így működne. Azért kivárnám az ünnepek végét a helyedben, mert lehet, hogy most nincs idejük a frissítésre és csak ez okozza a furcsa helyzetet.

[ Szerkesztve ]

(#108) asysoft válasza Bada Bing (#107) üzenetére


asysoft
aktív tag

Mint mondtam, nem izgat ez a pár nap különbség. Gondolkoztam egy darabig a Kindle megvásárlásán, mire végül eldöntöttem, hát most viseljem következményeit:)

(#109) Zirowe válasza Bada Bing (#105) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem úgy van, hogy ha már leadtad a rendelést, akkor a pénzt leemelte/elkülönítette?

Mert akkor halottnak a csók!

No mindegy, én az érvelésemben látok rációt, és látom nem csak én:)

Meglátjuk hogy lesz.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#110) bLaCkDoGoNe válasza Zirowe (#109) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem, a pénzt akkor vonják le, ha teljesítik a rendelést. (Legalábbis nekem még nem terhelték meg a kártyámat.)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#111) asysoft válasza bLaCkDoGoNe (#110) üzenetére


asysoft
aktív tag

Nekem is csak az $1 próbaterhelést vonták le.
Hm, fanatikus taggá lettem :Y

[ Szerkesztve ]

(#112) Zirowe válasza asysoft (#111) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Grat!:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#113) asysoft válasza Zirowe (#112) üzenetére


asysoft
aktív tag

Kösz:)

(#114) Bada Bing válasza asysoft (#111) üzenetére


Bada Bing
tag

Csodálom, hogy egyikőnk sem vette észre eddig a Kindle lapján rögtön az ár alatt éktelenkedő tájékoztató teljes szövegét.

Order now to reserve your place in line. Orders are prioritized on a first come, first served basis.

Előbb kapod meg a Kindle-t, mint én.

(#115) asysoft válasza Bada Bing (#114) üzenetére


asysoft
aktív tag

Alighanem vak vagyok akkor:) Már csak az a kérdés akkor, hogy melyikünk időpont-előrejelzése hazudik? :DDD

(#116) bLaCkDoGoNe válasza Bada Bing (#114) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nekem ez teljesen egyértelmű volt.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#117) Joshi


Joshi
titán

Ma megjött a Kindle3 Wifi és már frissítettem 3.0.2-ről 3.0.3-ra és már tolom is fel rá a jailbreak hack-et. :C Nagyon fini holmi de nekem valahogy még szokni kell igaz hogy nem is az enyém lesz hanem muteromé karácsonyi ajándékként. :D
Nagyon sok kérdésem van, az első egyből az hogy milyen hálózati töltőt használjak? Van egy telefon töltőm ami ugyan olyan megoldású mint a Kindle3-é azaz USB kábel csatlakozik bele. Az megfelelne? :U A karakterek nagyítását hogy kell eszközölni(PDF)?

(#118) Joshi válasza Joshi (#117) üzenetére


Joshi
titán

A karakter nagyítás PDF-en nem megy csak az egész oldal %-an, viszont a TXT-n működik, viszont van egy idegesítő dolog mégpedig az ömlesztett könyvek. Ugye nem az van amire gondolok és a Kindle3 nem támogatja a mappák megjelenítését? :F

(#119) Bada Bing válasza Joshi (#118) üzenetére


Bada Bing
tag

Mappák azt hiszem nincsenek, és ahogy mondod, PDF-et csak egészében lehet nagyítani. Ha viszont nem bánod, hogy elvesznek belőle a képek, elüldheted az Amazonnak és ők átkonvertálják neked nagyítható betűs natív formátumba.

Ja, és megint egy héttel rövidült a Kindle 3 várható postázási időtartama, a rendelésemnél nekem sem változott a várható dátum.

[ Szerkesztve ]

(#120) Joshi válasza Bada Bing (#119) üzenetére


Joshi
titán

A mappa dolog az gáz :O , így elég hülyén néz ki mondjuk több szerző sok műve egymás után. Oké hogy név szerinti sorrend van de akkor is, ennek alapvető funkciónak kellene lennie. :(((
A pdf elküldése nagyon körülményes akkor inkább már eleve TXT formátumba töltöm fel a könyveket. Sajnos DRM-es magyar könyvet úgy se kezel a Kindle3 tehát mindenképpen konvertálni kell.
Az eddigi saját véleményem eléggé vegyes, a kijelző az tényleg szuper de kb ennyi. :( A menürendszer gagyi és wifire se tudtam csatlakozni, eddig ismeretlen okból. Végül is a wifi nem annyira fontos. :U Az érintőkijelző nagyon hasznos lenne mert ezek a gombnak nevezett valamik iszonyatosan hátráltatják az embert a navigálásban.
Lehet hogy túl nagy volt az elvárásom de ez a Kindle3 annyit ér amennyibe kerül, talán ha a szoftverét fejlesztenék pozitív irányba akkor esetleg megbékélnék vele, persze akkor se lesz érintőképernyő holott az szerintem nagyot dobna a használhatóságán.
Arra leszek kíváncsi hogy anyám hogy tudja majd kezelni, de félek hogy nem lesz egyszerű(nyugdíjas). :D

(#121) Gabás válasza Joshi (#120) üzenetére


Gabás
addikt

mappára jóformán semmi szükség, mert tud szerző szerint rendezni, és ugye minden könyv esetében meg szokás adni a címkéket/metaadatokat. Wifi kapcsolat – nyitottak és titkosítottak is támogatottak, de az ad-hoc nem, lehet, hogy ez volt a problémád. Soha nem vennék érintőképernyős olvasót, szerintem undorító összetapogatni azt a felületet, amin olvasol

[ Szerkesztve ]

(#122) Joshi válasza Gabás (#121) üzenetére


Joshi
titán

A mappa tényleg nem annyira fontos főleg miután már rájöttem hogy mit kell állítani a különböző sorba rendezéseknél. Az érintőképernyő akkor kellene nagyon amikor már harmadszor is félrenyomok valamit, akkor valahogy mindig hiányzik. A kijelző minőségén és olvashatóságán biztosan rontana ez nem vitás. A Wifi is működik már, igaz fogalmam sincs hogy mi az az ad-hoc de ettől függetlenül át kellett állítanom a routert a sima WPA titkosításra (csak ezzel működik).

Tudsz olyan konvertáló progit ami PDF-ből TXT-t tud készíteni anélkül hogy a PDF-et megnyitja? Sőt az lenne a jó ha csak kijelölöm a fájlokat és már csinálja is. :U

[ Szerkesztve ]

(#123) Joshi


Joshi
titán

Mivel itt nem lehet warezolni így nem csatolhatom be a linket, de akit érdekel az írja be a Google keresőbe a Bestseller Books-z7-et, ez 7000db e-book magyarul, a mérete 4Gb de nekem jött 20Mbit-el. Nagyon komoly gyűjtemény. :Y :C

(#124) meoindil válasza Joshi (#122) üzenetére


meoindil
aktív tag

Bocs, de mi a pitliért akarsz te txt-ben olvasni? Szinte semmilyen formázást nem kezel, ami egy könyvnél azért jól jönne. Miért nem használod a prc-t, mobi-t vagy az azw-t, hamár egyszer ezeket igazán jól kezeli a Kindle?
PDF-ből txt-et nagyon nem érdemes csinálni, akkor már inkább doc-ot, és abból prc-t. Nem lesz tökéletes, de nagyságrendekkel jobb lehet olvasni mint egy sima txt.
Ajánlom figyelmed ba a MobiPocket Creatort, ingyenes és nagyon jó, de használható a Calibre is, az épp doc-ból nem tud konvertálni, de rtf-ből már igen. Én a MobiPocketet használom.

Könyvtárakat nem kezel, de Collectionöket igen, gyakorlatilag egyfajta virtuális könyvtár. Tehát tudsz író szerint csoportosítani vagy téma szerint, ha akarod, - ahogy tetszik.
A menü rendszert elég ritkán kell használni, hacsak nem akarsz ugrálni a könyvek között. Beállítod a betűméretet, az olvasást meg úgyis onnan folytatod ahol abbahagytad. Érintőképernyő nagyon nem kellene egy olyan eszközre amin olvasni szeretnék... Így is előfordul egy-két ujjnyom rajta, akkor viszont állandóan tisztogatni kellene. :)
Szerintem...

Üdv!
meoindil

(#125) Joshi válasza meoindil (#124) üzenetére


Joshi
titán

Igazából anyunak vettem és már használatba vette :D , neki egy könyv durván 3-4 óra de van úgy hogy kevesebb. Jelenleg TXT-ben vannak a könyvek aminél gyönyörűen lehet betűméretet állítani és a sorokat is megtöri nagyítás esetén, nem tudom hogy a prc és a mobi miben lehet jobb mint a txt. :F Mindenesetre kipróbáljuk. :K THX! :R

(#126) meoindil válasza Joshi (#125) üzenetére


meoindil
aktív tag

Hát például alap formázások mint a dőlt és vastagon szedett sorok működnek benne. Ezeknek azért lehet fontos, megkülönböztető szerepe egy regényben. De persze lehet txt-ben olvasni természetesen. Én úgy gondolom szebb eredményt kapsz, ha az eredeti forrást (ha az nem eleve txt) inkább prc-be konvertálod. Ha nagyon nem menne az amazon is megcsinálja neked. :)

(#127) Joshi válasza meoindil (#126) üzenetére


Joshi
titán

Hát azt hiszem maradok a txt-nél, sokkal egyszerűbb a konvertálása plusz van olyan progim ami csoportosan is tud konvertálni. :U Mutter már elolvasott egy könyvet txt-ben és azt mondta hogy nem olyan rossz, mondta hogy volt benne olyan amikor két szót egybe írt oldaltörésnél de nagyobb bakik nem voltak.

[ Szerkesztve ]

(#128) Joshi


Joshi
titán

Eredeti link
A Margó szélesség Hack-hez annyit fűznék hozzá hogy csak a leírtak alapján nem fog működni, ahhoz hogy meg is maradjon az átírt érték a következőket kell tenni:
a reader.pref fájl átírását követően bontsuk a kapcsolatot a Kindle és a PC között majd a következőket tegyük. Home->Menu->Settings->Menu->Restart, ezután már kisebb lesz a margónk. :K

u.i: magyarul újra kell indítani a Kindle-t. :D

[ Szerkesztve ]

(#129) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Tegnap én is megrendeltem a Kindle3at, shipping: 3-4week és 212forintot ~=1$ már le is emeltek a számlámról.

Ha megjön majd beszámolok.

Eközben sikerült vmi eszement mennyisgű könyvet beszereznem doc/rtf/pdf formátumban 99% ráadásul gépelt, kb minden megvan scifi/fantasyból amit az elkövetkezendő 20évben el akarok olvasni, úgyhogy anyagilag is baromi mód megéri nekem... Lem meg már nem él, nem károsítom meg. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#130) KátaiKata válasza Dare2Live (#129) üzenetére


KátaiKata
csendes tag

Én is nagyon szeretnék már egy ilyen kütyüt, egyelőre várnom kell egy kicsit.... Honnan szerezted a sok olvasnivalót?

(#131) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Nekem ma jött meg Angliából az eco-nique tok, és azt kell, hogy mondjam, hogy ez a tok tényleg gyönyörű!
Volt már a kezemben a mágneses műbőrtok is, az se rossz, de az eco-niwue-hez képest elbújhat:D

Tényleg nagyon szép:)

Szóljatok ha érdekel, hogy milyen a valóságban, szívesen linkelek be képeket ide.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#132) kokyt


kokyt
senior tag

Hát mit mondjak, elég meggyőző az ár/érték arány. Úgy döntöttem, januárban én is benevezek egyre.

(#131) Edenyke:
Engem érdekelne melyiket vetted, mert én is szeretnék majd venni hozzá. A gyárin kívül ezt nézegettem :B

[ Szerkesztve ]

(#133) Zirowe válasza kokyt (#132) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, ez jött meg ma:)
Holnap reggel rakok fel képeket.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#134) Dare2Live válasza Zirowe (#131) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

érdekel.

Mennyi volt cak pakk?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#135) Zirowe válasza Zirowe (#133) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Na, bocsánat a késésért, csak akadt pár elintéznivalóm. :)

Itt vannak a képek az eco-nique tokról:
Kép1
Kép2
Kép3
Kép4
Kép5

Nekem nagyon tetszik, csak mondjuk az a made in china felirat eléggé rondít az összképen :D
Ugyanilyen matrica volt az olcsóbb tokon is. :)

Mindennel együtt olyan 35-36dollár volt Angliából, kb 2hét alatt itt volt.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#136) Joshi válasza Zirowe (#135) üzenetére


Joshi
titán

Akkor már csak a lényeg hiányzik. :D

(#137) pieces


pieces
csendes tag

Én ezt vettem ebay-en.21 angol font volt.Praktikus hogy van támasz.Szintén mágneses.
[link]

(#138) Zirowe válasza Joshi (#136) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Jaja, van már minden: fólia, tok, lámpa, könyvek raklapszámmal, már csak az a fránya olvasó kéne!:P

pieces: mondjuk nem tudom, nekem furcsa lenne úgy olvasni, hogy nem a kezembe fogom, hanem ki van támasztva az asztalra, de persze ennek is lehetnek praktikus alkalmazásai :)

Mondjuk ami nekem még nagyon tetszik, és bmikor lecserélném rá ezt az eco-nique tokot, az egy ilyen vagy ilyen, esetleg profibban megcsinált (olyasmi, mint amilyen a legutolsó filmben volt) don't panic feliratos tokra :D

Amúgy itt vannak érdekes hack-ek.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#139) pieces válasza Zirowe (#138) üzenetére


pieces
csendes tag

Nyilván én sem így olvasok mindig , de már előfordult , hogy asztalra állítva olvastam. :)
Változott egyébként a rendelési és szállítási idő , hogy vége a karácsonyi szezonnak?

(#140) Zirowe válasza pieces (#139) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mai rendeléssel jan. 24-et írnak, mint kiszállítási időpont.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#141) tommyx


tommyx
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy az A4-es pdf-ek mennyire jól olvashatók panoráma nézetben a készüléken?

Köszönettel: Tamás

(#142) Gabás válasza tommyx (#141) üzenetére


Gabás
addikt

attól függ, mekkora betűtípus, de a normál 10-12 elég jól. Persze így görgetni kell az oldalakat...

(#143) tommyx válasza Gabás (#142) üzenetére


tommyx
tag

Világos... De legalább így nem jobbra-balra kell görgetni :) Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#144) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Van egy ilyen problémám, nem tölt maxra az akku, vagy nem jelzi ki normálisan. Szerintetek ez szoftveres bug?:S Se USBről, se hálózatról...
Van egy ilyen problémám, nem tölt maxra az akku, vagy nem jelzi ki normálisan. Szerintetek ez szoftveres bug?:S Se USBről, se hálózatról...

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#145) Magicrat


Magicrat
tag

Sziasztok!
Tegnap sok web-nyalogatás-nyálcsorgatás után sikerült a kezembe kaparintani egy Kindle3-at.
És az érzéseim vele kapcsolatban a WHOÁÁ :C -tól egészen a :( -ig terjednek.
Igazából két dolog van ami zavar benne:
- a billentyűzet sok helyet foglal el. Eddig nézegettem a neten a DX-et is, merthogy szeretek nagyban olvasni, ha már lehet választani. De tegnap rájöttem hogy az a különbség a kettő között, hogy a DX valszeg kétkezes a Kindle3-at pedig lehet egy kézzel is simán fogni/tartani, tehát tudom állva olvasni buszon/metrón. Viszont olyan jó lenne, elforgatás után ki tudnám használni a teljes gépet, mint olvasófelületet...
- a másik, hogy néha ugye utazás közben nincs mindíg jó világítás és a normál könyvet is alig látom. A kindle3-al meg hülyének érezném kicsit magam, ha a ledlámpával ott villognék a metrón, valszeg azt érném el vele, hogy hamarabb leütnek valami utcasarkon a kütyüért :W

Véleményetek?

Illetve keresgéltem, hátha a 4-es verzióval lesz legalább valamelyik problémám orvosolva, de csak áhítozást találtam a neten, semmi infót. Valaki jólértesült ?
Ave
Magicrat

(#146) Joshi válasza adnoctum18 (#144) üzenetére


Joshi
titán

Hálózatról te hogy töltöd mert csak amcsi csatlakozót adtak hozzá, igaz hogy tudja a 220V/50Hz-et de átalakító hiányában csak USB-ről tudom tölteni. Tudnál egy helyet ahol nem adaptert hanem csak fizikális átalakítót lehet kapni? :U

Magicrat: az általad felvetett hiányosságok szinte biztos hogy nem lesznek orvosolva. Azért nem mert az e-book olvasónak pont az a lényege hogy ne legyen semmilyen mesterséges háttérvilágítás hiszen akkor soha nem lesz rajta az olvasás olyan mint egy könyvön. A billentyűzet meg azért szükséges mert nem érintőképernyős, bill nélkül elég nehéz lenne a szövegbevitel. :U

(#147) adnoctum18 válasza Joshi (#146) üzenetére


adnoctum18
senior tag

En az Iphone USBs toltojevel toltom halozatrol.

UK szabvanyrol atalakito adaptert asszem a Saturnban vettem 3 eve, de Usarol atalakito is biztosan van!

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#148) Joshi válasza adnoctum18 (#147) üzenetére


Joshi
titán

Telefonos USB töltőm nekem is van de az egy kicsit más értékeket ír kimenetnek. A KIndle3 adaptere 4.9V/0.85A míg a telefonos adapteré 5V/1A, lehet hogy nem nagy probléma a különbség de én inkább a saját töltőjével tölteném a Kindle3-at. Azt hiszem körül nézek átalakító ügyben, addig meg USB-ről lesz töltve a Kindle3. :U

(#149) Magicrat válasza Joshi (#146) üzenetére


Magicrat
tag

Én mondjuk speciel nem szeretnék sokat gépelni rajta :DDD
Ti egyébként a netezésen kívül mire használjátok a billentyűzetet? mert van jó kis menü, elég lenne néhány navi gomb oszt jóvan, mehet az olvasás... namind1
A háttérvilágítás hiányát értem én, de nem esik jól :O

(#150) Joshi válasza Magicrat (#149) üzenetére


Joshi
titán

A billentyűzet elsősorban a netes vásárláshoz kell meg úgy általában a böngészéshez. Az egy dolog hogy mi magyarok nem nagyon fogjuk kihasználni ezt a funkciót egy hamar, de elsősorban nem is nekünk készítette az Amazon a Kindle3-at. ;) Aki szokott angolul olvasni az természetesen kivétel az előbbiek alól. :D

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.