Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem tudom mi a bánat történik a szállítással, az rendben van, hogy hétvégén nincs kézbesítés, de vajon teljesen megáll az élet az UPS-nél ilyenkor? Nekem ez az utolsó tracking bejegyzés a csomagomhoz:
Koeln, Germany 2011/01/14 21:49 Érkezésbeolvasás,
azóta semmi nem történt.

DHL-lel, FedEx-szel, TNT-vel már sok-sok csomagot szállíttattam, mindegyik 2-3 nap alatt itt volt a világ másik feléből (jellemzően Korea, Kína, Hong Kong). Eddig a UPS nem győzött meg, elképzelni nem tudom, hogy mit szarakodnak.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#252) asysoft válasza bLaCkDoGoNe (#251) üzenetére


asysoft
aktív tag

Ha ez megnyugtat, nekem is péntek óta Kölnben várakozik a csomagom. Azért valóban fura, hogy noha éjszaka vadul közeledett a csomag, hétvégére mintha minden leállna...:)

(#253) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Csomagolás/Darabszám/Súly-hoz mit írjak?

WORDbe, hogy Xeljek?

Igen megjött az enyém is. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#254) Gopher


Gopher
csendes tag

Hi!

Az enyém is Kölnben dekkol, december 13.-i rendelés. Már igen kiváncsi vagyok....
Mivel nyomtatóm épp nincs itthon, a wordos doksi gépen itöltése után beszúrtam egy scanelt aláírásomat a helyére. Eddig nem reklamáltak, ha kinyomtatják elég eredeti lesz.

[ Szerkesztve ]

(#255) atuci


atuci
senior tag

Mindenkinek!

Csak a a mailben kért rovatokat kell kitölteni:

Név
Cím
Dátum
Aláírás!

én a Telefon-t is kitöltöttem, az nem árt, ha el tud érni a futár :)

SEMMIT nem kell fizetni utólag SENKINEK!
Csak egy aláírás a futár PDA-ján és kész!

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#256) dash17291 válasza atuci (#255) üzenetére


dash17291
tag

Úgy legyen. mert nekem is be volt satírozva (mint ahogy fentebb is írta valaki) a 3/A "Futárnak készpénzben fizetéssel".
Jól beírtam az Egyébhez hogy a "Vámköltségek a feladót terhelik."

Ma jön az enyém. :)

(#257) marositech


marositech
senior tag

Húhú én is itt tartok. Akkor ezek szerint csak az első oldalt kell kitölteni ami ki vannak jelölve?
Súlyra azt írtam, hogy 1,1 font. :)
Amúgy borzalmas az UPS, b*sznak felvenni a telefont munkaidőben.
A UPS néni pénteken, nagyon rosszkor hívott, hogy hova küdje a kitöltendő dokumentumokat. Elhadarva mondta, hogy az első oldalt kell kitölteni, csak azokat amiket ki vannak jelölve, oszt csá. Fax vagy e-mailon küldjem vissza.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#258) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Nekem megérkezett! :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#259) asysoft válasza bLaCkDoGoNe (#258) üzenetére


asysoft
aktív tag

Nekem reggel 8 óta Vecsésen áll "Destination Scan"-el... Remélem még ma megkapom!:)

(#260) DeFranco válasza asysoft (#259) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kollégámnak is dettó ugyan ez volt a helyzet ééééés... megérkezett :)

(#261) Peter.70


Peter.70
őstag

12:59-kor átvettem a kindle-t:)

(#262) asysoft válasza DeFranco (#260) üzenetére


asysoft
aktív tag

No, már nekem is!:) Kár, hogy hétvégéig van teendőm... :O

(#263) FPéter


FPéter
aktív tag

A vámköltségek a feladót terhelik megjegyzést miért írtátok oda? A vám NEM az Amazont terheli, hanem titeket...

Ott van világosan a bescannelt papíron, amit a UPS küldött nektek emailben, hogy FCA paritással küldik, ez pedig azt jelenti, hogy minden további költség téged, a vevőt terhel.

Azért nem kellett vámot fizetnünk, mert a Kindle értéke (A 3G-s verzió sem) éri el azt a határt, amikortól a megállapított vámterhet ténylegesen ki kellene fizetni. Pl. hiába állapítottak meg rá 10 500 Ft-ot, csak 12 ezertől kell kifizetni a vámhatóságnak. Még senki sem fizetett pl 2000 forintos vámot, ezt elengedik a hatóságok.

Ha a megjegyzésbe ilyen valótlanságokat írtok, az lassíthatja a procedúrát. Én nem írtam oda semmi hülyeséget és érdekes módon 4 órát töltött a vámon a Kindle, nem 72-t...

Legközelebb figyeljetek erre oda, csak akkor vállalja át az Amazon a vámot, ha a fuvarlevélen nem FCA, hanem pl. DDU, vagy DDP szerepel.

Az FCA jelentése:

"FCA - Free Carrier (költségmentesen a fuvarozónak átadva)

Az eladó köteles az árut saját költségére és kockázatára a vevő által megjelölt fuvarozóhoz eljuttatni és neki fuvarozás céljára átadni.

Ez a klauzula közúti, vasúti és légi fuvarozás esetén alkalmazható.

A költség és a kockázat a megadott földrajzi ponton az árunak a fuvarozó részére történő átadása után a vevőt terheli, ezért ez 1 pontos, multimodális klauzula. (Lássunk néhány példát. Ha az árut a fuvarozó fuvarozás céljára nem veszi át többletköltségek merülnek fel, amelyek a vevőt terhelik.)

Fuvarozási eszközről a vevő gondoskodik.
Az eladó értesítési kötelezettsége: az áru elkészülte vagy a speditőrnek való átadás.
A vevő értesítési kötelezettsége: a fuvareszköz vagy a választott speditőr.
Ha a vevő elmulasztja értesítési kötelezettségét, akkor az eladó jogosult fuvarozót választani.
Kiviteli engedélyről az eladó, beviteli engedélyről a vevő gondoskodik.
Exportra az eladó, importra a vevő vámoltat.

Forrás: http://www.muszakiak.com/logisztika/incoterms.html, INCOTERMS

(#264) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Felhívtam ma őket, hogy hol az enyém aminek már hétfőn meg kellett volna érkeznie a válasz, futárnál és majd délután odaér. Hát nem ért.... :(

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#265) asysoft válasza FPéter (#263) üzenetére


asysoft
aktív tag

Szerintem a 72 órás várakozásnak nincs sok köze ahhoz, hogy mit töltöttek ki, a hétvégének annál inkább (nekem is péntek estétől hétfő hajnalig Kölnben pihent, továbbá a kért mezőkön kívül nem töltöttem ki mást).

Dare2Live: ha minden igaz, 7-ig kézbesítenek, úgyhogy még odaérhet:)

(#266) Dare2Live válasza asysoft (#265) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Most hozták meg ~19:40kor

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#267) Bada Bing válasza FPéter (#263) üzenetére


Bada Bing
tag

Az én vámpapíromra, rápecsételték, hogy F/D! A közvetett díját, a vám és adóterhet a feladónak számlázzuk! Ez a terminológia azzal vág egybe, amit a kollégák mondtak, és eltér a tiédtől. Szerintem.

A lényeg, hogy igazából semmit nem kell ráírni a papírra, tudják a fiúk a dolgukat. Név, cím, dátum meg aláírás, a többit ők elintézik.

A 72 órát pedig rajtam kívül szerintem senki sem írta, de én sem a vámolásra írtam, és én azt sem írtam a nyomtatványra amit kifogásoltál.

(#268) asysoft válasza Dare2Live (#266) üzenetére


asysoft
aktív tag

No látod, csak odaért végül:) Kellemes olvasást! Csütörtökön reményeim szerint vége lesz a vizsgaidőszaknak számomra, s nem csak lopva nézegethetem, már alig várom...

(#269) adodaniel


adodaniel
őstag

Sziasztok. A kérdésem a következő lenne: http://www.amazon.com/Kindle-Wireless-Reader-3G-Wifi-Graphite/dp/B003DZ1Y7M/ref=amb_link_355103582_4/183-6279759-0482241?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=center-1&pf_rd_r=0D2P2B3E7Z5G5RPNDZ47&pf_rd_t=101&pf_rd_p=1286503822&pf_rd_i=507846

Itt az áll, hogy free 3G, ami gondolom az USA-ban igaz is lehet, azonban a hozzáadott (?) sim az működik itthon is?

(#270) Bada Bing válasza adodaniel (#269) üzenetére


Bada Bing
tag

Aki eddig 3G-set vett mind megerősítette, hogy itthon is működik.

(#271) adodaniel válasza Bada Bing (#270) üzenetére


adodaniel
őstag

köszi, utolsó kérdés. Csak az amazon működik 3G-n vagy teljes értékű a dolog?

(#272) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Az lenne a kérdésem, hogy a doc formátumban lévő dokumentumaimat, hogy tudom könnyedén a gép által kezelhető formátumra konvertálni.

Calibre azt írja ki rá, hogy
"WARNING: Could not convert some books: Could not convert 1 of 1 books, because no suitable source format was found.
"

Elején kiválasztottam, hogy Kindle 3am van.

Aztán, hogy van az, hogyha én könyvtárat hozok létre azt nem látja, ha meg calibrivel könyvtárat konvertálok (TXTt az megy) akkor látja a könyvtárat, be tudok lépni. Jó lenne könyvtárasan, nem ölesztve.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#273) Dare2Live válasza Dare2Live (#272) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Elolvastam FAQut DOCot nem konvertál. Esetleg ha vki tud rá vmi jó megoldást szoljon.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#274) Bada Bing válasza Dare2Live (#273) üzenetére


Bada Bing
tag

A DOC-ot nem kell konvertálni. De ha elküldöd a neved@free.kindle.com címre, akkor garantáltan jó lesz.

adodaniel: Jelenleg még tetszőleges honlapot meg tudsz vele nézni.

[ Szerkesztve ]

(#275) Peter.70 válasza Dare2Live (#273) üzenetére


Peter.70
őstag

Én a DOC konvertálását úgy oldom meg, hogy word-ben megnyitom, elmentem RTF kiterjesztésben és az RTF-et a calibre gyönyörűen átkonvertálja MOBI-ba, azt meg olvasom a kindle-n:)

(#276) Peter.70


Peter.70
őstag

Valakinek van tapasztalata, hogy teljes feltöltéssel mennyit bír az aksi, ha csak olvasásra használom?

(#277) Akcept


Akcept
tag

Milyen bankszámlát lehet/kell/érdemes használni? (Alapból OTP-s vagyok)

(#278) Bada Bing válasza Akcept (#277) üzenetére


Bada Bing
tag

Bankszámlát? Bankkártyával lehet fizetni, a VISA Electron kártyát például gond nélkül elfogadták, azt hiszem az OTP-ben ez az alap.

Peter.70: A hivatalos adat wifivel 4 hét, anélkül 3. Olvastam már ezen, vagy másik fórumon, hogy valaki arról számolt be: neki még sosem merült le teljesen, mert 3 hét körül mindig megtöltötte. Ez alapján a hivatalos adat valódi lehet.

[ Szerkesztve ]

(#279) geotom


geotom
tag

Sziasztok!
A napokban jött meg az enyém is, még annál is jobb, mint gondoltam :-)
Viszont kis üröm is van az örömben ui. nem tudok csatlakozni az itthoni
hálózatomhoz :-( Találkozott valaki ilyennel?
Más! A belső óráját be lehet valahogy állítani?
Üdv:Tom

(#280) Akcept válasza Bada Bing (#278) üzenetére


Akcept
tag

Köszi, utánanézek!
Másik kérdés: A garanciáról, illetve annak gyakorlati lehetőségeiről mit lehet tudni?

Szerk:
Hopp most látom a kiemelést, pontosítok: Nem olyan külön számla/kártya kell, ami ideiglenes, és csak annyi pénz van rajta, ami a vásárláshoz kell?

[ Szerkesztve ]

(#281) Oldman2 válasza geotom (#279) üzenetére


Oldman2
veterán

Valahol olvastam hasonló problémát, a WiFi Router-eden ideiglenesen állítsd vissza (ha ki lenne kapcsolva az a funkció) hogy a saját nevét szórja a hálón. A sikeres Kindle csatlakozás után ki lehet majd ezt ismét kapcsolni, utána már rá fog találni...

Ha nem ez lenne a hiba mégsem, akkor más ötletem nincs.

(#282) asysoft válasza Akcept (#280) üzenetére


asysoft
aktív tag

Garanciával -szerencsére- saját tapasztalatom nincs, elvileg vissza kell küldeni nekik, ha meghibásodik (régebben mintha láttam volna egy blogon hozzászólások között gyakorlati tapasztalatot, de most Istennek sem találom...)
Az "ideiglenes" kártya nem kötelező, csupán általában javallott a nagyobb biztonság érdekében. Nekem nincs ilyen virtuális kártyám, csak egy szimpla Visa Electronom van, és lazán tudok vele vásárolni, pusztán a kártyán olvasható adatokat kell megadnod a megfelelő weblapon a fizetéshez. Először zárolnak egy ~1 dollárnyi összeget, majd mikor szállítják, levonják az egész árát.

[ Szerkesztve ]

(#283) Akcept válasza asysoft (#282) üzenetére


Akcept
tag

Köszönöm szépen, egyre világosabb. Az nem gáz, ha az ember olyan kártyaadatokat ad meg, amin több pénz van? (Momentán két fizetés megy rá havonta) Tartok tőle. Pl. Interneten csak Leopárdon bankolok, bár lehet hogy hü..eség.

[ Szerkesztve ]

(#284) Bada Bing válasza Akcept (#283) üzenetére


Bada Bing
tag

Maga az Amazon - mint a világ egyik (talán a) legnagyobb internetes áruháza - megbízható. Biztonsági kockázatot az esetleges user error jelent csak. A biztonságos vásárláshoz tehát tájékozottság kell, ami főként az alábbi információk és tanácsok ismeretét jelenti.

1) Csak megbízható gépen adjuk meg a bankkártyaadatainkat. A megbízhatóság azt jelenti, hogy tudjuk, nem telepített rá senki semmiféle kémprogramot, nincsen elvírusosodva, a szoftverek megfelelően frissítve vannak rajta. Ez azt jelenti például, hogy a) enyém a számítógép és én nem telepítettem rá semmi vírust, b) a rajta lévő operációs rendszer nem túl régen frissült (ha be van kapcsolva a Windows update az jó), c) van rajta valami antivírus szoftver, d) felelős felhasználóként nem nyit meg az ember mindenféle kétes oldalakról letölthető, kétes funkcionalitású állományokat. Ez a szabály kapásból kizárja azt, hogy az ember pl. egy netcaféban gépelje be a bankkártyaadatait.

2) Csak megbízható oldalon adjuk meg a bankkártyaadatainkat. Ma már minden böngészőben kényelmes szolgáltatás véd bennünket az adathalászoktól. A megbízható (titkosított, független biztonsági cég által ellenőrzött) oldalakon pl. Firefoxban a címsor bal oldalán egy nagy színes gombot kell látni. Az Amazon esetében kék színű gomb látható amazon.com felirattal. Rákattintva ellenőrizhetjük, hogy az amazon.com-hoz csatlakoztunk, melynek tanúsítványát a VeriSign Ellenőrizte. Az 1) feltétel teljesülése esetén ilyenkor teljesen nyugodtan megadhatjuk a bankkártyaadatainkat.

(#285) Akcept válasza Bada Bing (#284) üzenetére


Akcept
tag

Köszönöm a részletes leírást, remélem előbb-utóbb én is Kindle tulajdonos leszek.
Akcept

(#286) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Próbált már valaki előfizetni újságra a Kindle-hez az amazonon? Van-e akadálya ennek, illetve hogy nézhet ki egy újság Kindle verziója.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#287) atuci válasza Tigerclaw (#286) üzenetére


atuci
senior tag

Én csak online újságokat néztem rajta, némelyiknek van mobil változata is, pl. m.index.hu

A böngészőben teljesen úgy jelenik meg, mint ahogy a pc-n látod.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#288) Tigerclaw válasza atuci (#287) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A nyelvtanuláshoz gondoltam, hogy rendelek valami angol nyelvű napilapot. Ha itthon vennék a papíros verzióból akkor jóval drágább lenne. Azt nem tudom, hogy a kindle verzió milyen a papiroshoz képest (bár ha jól olvastam van 14 napos trial)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#289) Bada Bing válasza Tigerclaw (#288) üzenetére


Bada Bing
tag

Van ingyenes próbaidőszak (14 nap azt hiszem), Kindle store-ban rögtön a vásárlás gomb alatt van.

(#290) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Még egy: Kicsit összezavarodtam. Ha 3G-s verziót rendelek, akkor az a mobil net - ami ingynes rá - csak a könyvek letöltésére használható az amazon-ról, vagy "netezésre" is limitáltan?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#291) Bada Bing válasza Tigerclaw (#290) üzenetére


Bada Bing
tag

Bármilyen honlapot megnézhetsz vele, amit meg tud jeleníteni (ez kb. 10 hsz-szel alább is volt :U ).

(#292) -conrad-


-conrad-
addikt

Tegnap este (kb.22 körül) rendeltem én is csak wifi-s K3-at, a pénzt már le is vonták ma reggelre.
Delivery estimate: January 25, 2011 - January 27, 2011
Mondjuk ha február 5.-re ideér nekem az már jó. :)

(#293) -conrad-


-conrad-
addikt

Tudtok esetleg Mo.-n beszerezhető tokot ajánlani?

(#294) -conrad-


-conrad-
addikt

soz a sok postért, de most nézem, hogy elrontottam a rendelést, nem pipáltam be, hogy kérek hozzá töltőt is... Lehet ezt valahol Mo.-n kapni esetleg? :s

(#295) Bada Bing válasza -conrad- (#294) üzenetére


Bada Bing
tag

USB kábelt kapsz hozzá, amivel töltheted USB-ről. A töltője úgy néz ki, hogy bedugod a konnektorba és a másik oldalán meg van egy USB aljzat, amibe bedughatod a már említett USB kábelt. Elvileg tehát bármilyen töltő megfelel, ami USB aljzat kimenettel rendelkezik, ilyet biztos kapsz Magyarországon is.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#296) Tigerclaw válasza Bada Bing (#295) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Arra azért érdemes ügyelni, hogy mekkora az áramfelvétele a kindle-nek, mert itthon lehet kapni többféle teljesítményű USB töltőt. Én anno ipod 2nd-hez vettem egyet és nem is működött vele, aztán vettem egy erősebbet és azzal már ment. Az erősebb egyébként használhatóbb is volt, mert méretben pont akkora mint egy sima lapos villásdugó vége, míg az elsőnek vett, az amolyan adapter méretű volt.

Egyébként az előzőleg belinkelt oldalon pont a második tétel, ami nekem bevált. (Hama Pico)

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#297) atuci válasza Tigerclaw (#296) üzenetére


atuci
senior tag

Bocs, új post lett volna, véletlenül válaszoltam.
#151

#148 környékén beszéltünk a táp dologról.

Én egyébként ezt vettem hozzá:
[link]

[ Szerkesztve ]

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#298) -conrad-


-conrad-
addikt

Megjött az UPS-es vámáru-nyilatkozat, de azért lenne pár kérdésem, mivel a papír szerint a sárgával jelölt részeket kell kitölteni.
Amit nem tudok, de meg van jelölve:

3./ RENDELKEZÉS VÁMKEZELÉSRE (kérjük a megfelelőt bejelölni)
• Szabad forgalomba helyezés (ez van bejelölve sárgával)
• Vámárutovábbítás
• Megbízott külső vámügynök

• A UPS Mo. Kft. Közvetlen képviseletét kérem
• A UPS Mo. Kft. Közvetett képviseletét kérem (UPS halasztott engedély)

• futárnak kp.-ben fizetéssel (ez van bejelölve sárgával)
• átutalással ( vámhatározatra fizetés)
• Saját halasztott engedéllyel (fax) Egyéb:......................................................

Mindenhol jó az ami meg van jelölve?
Mit fizetek a futárnak készpénzzel?

(#299) atuci válasza -conrad- (#298) üzenetére


atuci
senior tag

csak ezeket kell kitölteni

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#300) -conrad- válasza atuci (#299) üzenetére


-conrad-
addikt

Olvastam ezt a postot, de egy Megbizas altalanos - uj nevű 5 oldalas doksit kaptam amiben súlytól elkezdve mindent meg kell adni a doksi tetején lévő szöveg szerint. (sárga részek)
:(

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.