Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Péter.70 válasza -conrad- (#300) üzenetére


Péter.70
csendes tag

Én csak a nevet, szállítási címet, címet, dátumot, aláírást töltöttem ki

(#302) asysoft válasza -conrad- (#300) üzenetére


asysoft
aktív tag

És levél szövegében nem írtak mást? Én csak a linkelt postban megjelölt adatokat töltöttem ki, és megkaptam a Kindle-t.

(#303) -conrad- válasza asysoft (#302) üzenetére


-conrad-
addikt

Ennyit írtak:
Tisztelt Ügyfelünk,

Fenti fuvarlevélszámon küldeménye érkezik, kérem a mellékelt vámkezelési megbízást kitöltve és aláírva visszaküldeni a következő címre:

mailcím

Az ön Vámügyintézője xxxxx.

A küldemény érkezésének várható ideje 2011. jan.24.

Kérem minden esetben ezt a központi e-mail címet használják, mert vámügyintézőink egymástól eltérő munkaidőben dolgoznak!

Üdvözlettel,

Ups Mo. Kft
Vámcsoport

Jött egy PDF benne egy scannelt doksival amit az amazon állított ki, meg egy 5 oldalas .doc file.
Aláírásnak ti csak begépeltétek a neveteket azt ment vissza mailen?

(#304) atuci válasza -conrad- (#303) üzenetére


atuci
senior tag

Én kinyomtattam, és kitöltve beszkenneltem, majd emailben visszaküldtem.

Hétfőn hívd fel őket, a levélben megadott ügyintéző segíteni fog.
De előtte szerintem elküldheted nekik mailben a gépen kitöltött nyomtatványt, ha bármi gondjuk van, úgy is felfognak hívni, vagy megkeresnek emailben.

üdv
Attila

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#305) asysoft válasza -conrad- (#303) üzenetére


asysoft
aktív tag

Nekem a levélben a 242-es hozzászólásban idézetteket írták. Én az adatokat kitöltöttem, az első oldalt kinyomtattam, aláírtam, lefotóztam (scanner nem igazán akad a közelben) s ezt küldtem el...

(#306) Oxi


Oxi
aktív tag

Akinek már megjött az olvasója írna valamit az olvasási elményről a Kindle 3-n?

Biztos hogy itt kell megvitatni a hülye vámáru-nyilatkozatok kitöltésének mikéntjét? Lassan át lehetne nevezni a topikot "VPOP útmutató kezdőknek"-re.

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#307) atuci válasza Oxi (#306) üzenetére


atuci
senior tag

Egyszerűen: elképesztő!

Bővebben, fény nélkül tényleg nem olvasható, napfényben nem tükröződik, nagyon kontrasztos, bármilyen szögből jól olvasható. Szóval csak jót tudok mondani róla, nekem nagyon tetszik, tényleg mintha papír lenne.

Egyébként mindenki, akinek a kezébe adtam, és éppen a netet böngésztem vele, kapásból elkezdte tapizni, mintha érintőkijelzős lenne :)

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#308) Tigerclaw válasza atuci (#307) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

- A magyar-angol szótár működik minden olvasnivalóban?
- Ez a szótározás valami olyan, hogy kurzorral lehet ugrani szóról-szóra és valahová kiírja a jelentését?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#309) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

*vagyis angol-magyar szótár (a Nagygabe féle)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#310) -conrad- válasza Oxi (#306) üzenetére


-conrad-
addikt

Ó elnézést, hogy meg merek valamit kérdezni amit kb. minden topicolvasó végigcsinált már eddig, és tud benne segíteni.
Nyilván nem ide tartozik, de akkor Te sem, a DX-eddel, talán fáradj át abba a topicba.

(#311) Oxi válasza -conrad- (#310) üzenetére


Oxi
aktív tag

Muszáj neked a nem ide való kérdéseket nem ide való javaslatokkal kiegészíteni? :DDD

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#312) -conrad- válasza asysoft (#305) üzenetére


-conrad-
addikt

Olvastam, hogy valami hack-et tettek rá páran a magyar ékezetek miatt. Ez a szövegbevitelhez kell, vagy pedig az alap szoftverrel nem jeleníti meg a dokumentumokban a magyar ékezeteket?

(#313) bLaCkDoGoNe válasza -conrad- (#312) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A könyvekben jók az ékezetek a gyári szofttal is.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#314) -conrad- válasza bLaCkDoGoNe (#313) üzenetére


-conrad-
addikt

Aham ok köszi, akkor egyelőre nem rakom fel rá. Ma délelőtt meg is kaptam, úgyhogy amennyiben valaki rendelni szeretne úgy sztem számolhat kevesebb átfutási idővel mint a karácsonyi nagy dömpingben, mert csütörtökön este rendeltem meg, tehát 4 nap (abból 2 hétvége) alatt ideért.

(#315) bLaCkDoGoNe válasza -conrad- (#314) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Igen, most van nekik már raktáron, így néhány nap alatt megérkezhet.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#316) siva


siva
aktív tag

Nem tudom updatelni 3.0.3 -ra. Egyszerűen felmásolom a root mappába, leszedem az usb-t, majd nézem szürke a update your Kindle felirat, visszateszem az USB-t már nincs ott a fájl.
Kezdek mérges lenni....

(#317) d1d1 válasza siva (#316) üzenetére


d1d1
csendes tag

Szia
itt [link] megtudod, hogy miért nem frissül.

(#318) siva válasza d1d1 (#317) üzenetére


siva
aktív tag

Köszi, hát akkor ez van, mindenesetre az amazon forumain fél óránként teremtődik egy ezt a kérdést felvető topic.

(#319) Magicrat


Magicrat
tag

Szevasztok!

Tud bárki bármit esetlegesen egy talán leendő Kindle 4-ről?
Köszi
Mr

(#320) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Tegnap leadtam én is a rendelésemet a kindle-re, elvileg hétfőn érkezik.

Tokból elég jók vannak olcsón az ebay-en, én egy ilyet választottam hozzá, mondjuk nálam a szempont az volt, hogy olcsó legyen és valami olyan, amiben be tudom dobni a táskába és ne karcolódjon szét. Majd amikor megjött és kitapasztalom, hogy mik az igényeim, rendelek hozzá normális tokot.

[ Szerkesztve ]

less qq more pewpew!

(#321) -conrad- válasza Polacheck (#320) üzenetére


-conrad-
addikt

Én is néztem ilyet de pár nap tapasztalat után úgy gondolom, hogy jobb az amiben olvasáskor is benne marad, tehát nem egy hordozó zsák, hanem egy könyvszerű, szétnyitható tok amiben fixen van rögzítve a cucc.

(#322) Polacheck válasza -conrad- (#321) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Sosem szoktam semmihez sem tokot használni, talán ez lesz az első eszköz amihez vettem, így úgy voltam vele, hogy elsőnek kell valami amibe bedobom és nem megy tönkre a táskámban. Aztán majd meglátom, hogy milyenre van szükségem.

Eszembe juthatott volna két nappal korábban a rendelés, akkor nem kellett volna kivárnom a hétvégét :)

less qq more pewpew!

(#323) Realradical


Realradical
őstag

Sziasztok!

Jelenleg egy Hanlin V3-at használok Tirwal firmware-rel. Esetleg valakinek van tapasztalata, megéri váltani Kindle-re? Elsősorban a kontraszt és a könyvekben lévő illusztrációk/táblázatok megjelenítése érdekelne, mert ezek a Hanlinon szétdobódnak bizonyos méreten felül. A magyar ékezetek a mostani masinán tökéletesek, a 3g/wlan nemigen lényeges pont számomra. PDF kontrasztja szintén kicsit gyenge illetve a word doksiknak az új verzióit nem supportolja a Hanlin. Ezeket a Kindle meg tudja nyitni?(docx/2007/2010-es doc fájlok)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#324) Tigerclaw válasza Magicrat (#319) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A Kindle (3) kijelzőjét is gyártó E Ink elvileg elkészült egy színes verzióval (Triton), szóval én ez évre elképzelhetőnek tartok egy színes Kindle megjelenést, de nem kell sietniük. Egy 4 ezer színes - eleve nem a teljes színskálán mozgó - e-ink kijelző úgysem lesz ellenfele egy tabletnek sem, vagy más TFT-s, OLED-es "ebook"-nak multimédiás területen. Aztán még más se mozdult rá még erre a kijelzőre, csak talán a Hanvon, de neki sincs még sorozatgyártásban. Sok mindent nem lehet tökéletesíteni a mostani FF kindle-n, vagy amit lehet azt firmware-ben meg tudják oldani.

Ha pedig kijön a Tritonos Kindle, annak meg is fogják kérni az árát.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#325) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az enyém is megjött. WIFI+3G-s.
A szállítás maga kevesebb mint 48 óra volt, de mivel vasárnap rendeltem mikor odát aludtak, csak hétfőn délután indult el Nevada államból a cucc. (érdekes, hogy miért nem tart Európában egy lerakatot itt az Amazon)

Mindjárt rendelek pár cuccot, hogy ne legyen üres.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#326) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Előfizettem egy újságra és mire kézbe vettem, addigra már ki is írta, hogy letöltés és 2 sec múlva már rajta is volt a mai szám. Vancouveri újság (The Province) Ott most 26.-a reggel 08:10 van. Így az ottani friss újságot délután mindig fogom megkapni.

Olvastam review-eket ezekről a Kindle-s újságokról. Több helyen lehúzták jogosan, hogy drága, nincsenek benne képek, nincs benne minden cikk (reklám sincs), de szerintem azóta változtattak ezen, mert ma már nem csak text az egész.

A tartalomjegyzék szerint, az cikkek száma:

Front Page (1)
News (25)
Editorial (2)
Opinion (8)
Driving (2)
E-Today (7)
Live It! (3)
Money (12)
Sports (25)

----------------------
Amúgy nyelvtanulás fizettem elő erre.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#327) Polacheck válasza Polacheck (#320) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ez sebesség.

25.-én rendeltem, 28.-án érkezik. Remélem megjön a hétvége előtt :)

less qq more pewpew!

(#328) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Esetleg ha más is belefut:

Újság/magazin előfizetés esetén, mikor megérkezik a napi/heti, kiadás, a régit automatikusan beteszi egy Periodicals: Back Issues nevű collectionbe és elvileg 7 nap múlva törli, hacsak nem választja ki a "Keep this issue" -t az aktuális példányon (jobb gomb, majd kiválasztás)

Szóval ha meg akarjuk tartani a régebbi (pl. tegnapi újságot), akkor ezt végig kell játszani minden példányon.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#329) Polacheck válasza Tigerclaw (#328) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

újságelőfizetésnél csak a próbaidőszak után terheli be a kártyát, vagy azonnal?

less qq more pewpew!

(#330) Tigerclaw válasza Polacheck (#329) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Csak utána, ha addig nem cancellezed.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#331) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Az enyém is ideért egyébként. Az első benyomás az, hogy hihetetlen élmény rajta olvasni, nem hittem el, hogy ilyen lesz a kijelző. Kényelmesebb utazás közben mint a könyvek. Viszont a tok még két hét amíg megjön, úgyhogy addig egy kettévágott bubisborítékot használok kindle toknak. Elég elegáns :)

MOD: Az első könyv konvertálásával szívtam rendesen, KAP könyvét küldtem el az amazonnak, de minden á betű helyére egy { jelet tett, utána calibrével kellett lecserélnem. Az alap konvertálásnál (pdf-ből) a calibre is ugyanezt a hibát dobta, viszont az még a sortöréseknél is hibázott sok helyen.

[ Szerkesztve ]

less qq more pewpew!

(#332) adnoctum18 válasza Polacheck (#331) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Teljesen egyetértek.

Egy nem túl hivalkodó kis bőrtokban még csak nem is nézik ki az ember kezéből. :)

A calibret nem szeretem, valahogy nekem baromi körülményes, én elhiszem hogy jó de mégis...:S

Mobipocket readert érdemes kipróbálni, az nekem bevált.

Igaz, inkább emailezek az amazonnal, az egyszerűbb.:)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#333) Tigerclaw válasza Polacheck (#331) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én nem mertem rendelni az USA-ból tokot mellé, mert nem tudtam, hogy nem-e kavar be a vám/áfa témába, az angol amazonon meg kifogyott az amit megrendeltem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#334) Polacheck válasza Tigerclaw (#333) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Nem nézted ebayen? Szerintem olcsóbban is megúszhatod mint az amazonról, ha nem kell annyira a logós tok.

less qq more pewpew!

(#335) Polacheck válasza adnoctum18 (#332) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Kipróbáltam azt is, egyelőre (kkb 12-13 könyvet pakoltam fel) nem érzek különbséget a kettő között konvertálásban, viszont calibreben jobban átlátható lesz hosszútávon a kis könyvtáram. A maillezgetést is ezért hanyagolom amennyire lehet, jobb lenne mindent jó metaadatokkal feltölteni és ne mindenhol a saját mailcímem legyen a szerző.

MOD:

Viszont frissíteni egyelőre nem tudtam, rámásolom a frissítést a gépre (a gyökérbe) és lehúzom usb-ről, majd az update menüpont szürke marad, viszont ha újra rádugom usb-re, akkor a frissítés már nincs a gépem. Ez egyelőre homályos, hogy miért nem megy, de egyébként minden szép és kerek.

[ Szerkesztve ]

less qq more pewpew!

(#336) adnoctum18 válasza Polacheck (#335) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Hmm
Ez a 3.0.3mas update? Nekem 3.0.2re ezzel a módszerrel simán felment. Megjavította az akkukijelzés bugot.
Nemtom mi lehet a gond. :F

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#337) Oldman2 válasza adnoctum18 (#336) üzenetére


Oldman2
veterán

Nincs semmi gond, csak elb...ták a firmware verziószámozását!

A mostanában érkező Kindle3 -asok verziószámként ezt írják ki a Settings lap alján:

Version: Kindle 3.0.2 (55321XXXX)

Ez a firmware pedig (nevével ellentétben) újabb, mint a 3.0.3 néven letölthető firmware.

(#338) Polacheck válasza Oldman2 (#337) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Akkor ez a válasz, thx :)

less qq more pewpew!

(#339) adnoctum18 válasza Oldman2 (#337) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Hmm.
Akkor most az, hogy felfrissitettem 3.0.3ra mit jelent?:D

Meg vagyok kavarodva...

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#340) T. Almeida


T. Almeida
senior tag

Kindle vásárlása előtt állok, nem tudtok egy linke, ahol jó szájbarágósan leírják a rendelés pontos menetét? Köszönöm! :-)

(#341) Polacheck válasza T. Almeida (#340) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Szerintem megválaszoljuk a kérdéseidet, ha vannak, de igazából a rendelés nem bonyolultabb, mint rendelni egy könyvet.

less qq more pewpew!

(#342) T. Almeida válasza Polacheck (#341) üzenetére


T. Almeida
senior tag

OK!

- elegendő hozzá egy bankszámlaszám (pl. ahova a fizum jön), ahonnan levonják majd az összeget? :B
- Csinált vki házilag tokot a kindle-hoz?

Köszi!

(#343) lvnt válasza T. Almeida (#342) üzenetére


lvnt
őstag

Internetképes bankkártya kell hozzá.

(#344) Polacheck válasza T. Almeida (#342) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ha egy A4-es bubis boríték félbevágását tokgyártásnak nevezzük, akkor én csináltam :) (átmenetileg, amíg megjön ebayről amit rendeltem).

less qq more pewpew!

(#345) Tigerclaw válasza T. Almeida (#342) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A www.amazon.com -ról tudsz rendelni, mert az angol Amazon kindle tekintetében csak angol ügyfeleket szolgál ki. Mindenki más az amcsi oldalról tud rendelni.

- Szóval kell regisztrálnod az amazonra, ha még nincs.

- Ki kell választani a megfelelő Kindle verziót, de elvileg ha kiválasztod a készülék lapján az országodat, akkor a jót fogja javasolni. Ez különösen fontos, ha 3G-s verziót veszel.
Van sima wifi, 3g+wifi és a nagy DX. Színt is lehet választani.

- Innen olyan, mint bármelyik webáruház. (Kell olyan bankkártya, vagy netkártya amit elfogadnak)

- Megrendelés után várakozol és időnként ránézel a csomag tracking-re, hogy lásd épp merre jár (persze ha nem vagy türelmetlen fajta, akkor nem kell)

- Ha már beért az országba, kapsz a UPS-től egy levelet, hogy tölts ki egy nyomtatványon pár adatot és küld vissza a megadott e-mail címre. (név, cím, szállítási cím, dátum, aláírás, ha jól tévedek és elég csak a kapott nyomtatvány első oldalát kitölteni, legalábbis nekem ezt mondták telefonos érdeklődésre) (nem árt ha van szkenner a környéken, de persze működhet a telóval lefotózom az aláírásom, majd beillesztem a doksiba dolog is)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#346) nTom válasza T. Almeida (#342) üzenetére


nTom
aktív tag

itt egy részletes leírás a rendelésről.

Én is ma rendeltem egy alap wifis olvasót. Na most a vám a drágább olvasóknál, pl a 3G vagy DXnél hogy van? Ott sem kell fizetni? Ennek még nem néztem utánna, de ha vám nélkül van a 3G, lehet hogy arra javítom a rendelést

[ Szerkesztve ]

(#347) Peter.70 válasza T. Almeida (#342) üzenetére


Peter.70
őstag

Én csináltam hozzá tokot, olyan így mint egy könyv, és elég strapabíró

(#348) csita86 válasza Zirowe (#1) üzenetére


csita86
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek mennyire éri meg ezt a kis kütyüt megvenni?
Amerikából hoznák nekem ajándékba. Kérdés, érdemes-e A Kindle-t megvenni? Ha igen wifi vagy 3G legyen? Vagy tudtok esetleg kint kapható ebook olvasót ami jobban megérné?

Rengeteg tesztet olvastam végig, de annyira nem értek sajnos hozzá, hogy melyik lenne az igazi... Az itthoni kínálatban meg nagyon borsosak az árak. :-(

Köszi a segítséget!

(#349) Bada Bing válasza csita86 (#348) üzenetére


Bada Bing
tag

Érdemes. A 3G-s verziót akkor ajánlom, ha rendszeresen akarsz vele vásárolni az Amazon.com-ról, illetve újságokra fizetsz elő, és sokat utazol, de mégis szeretnéd őket azonnal megkapni. Egyéb esetben a wifis verziót ajánlom.

(#350) nTom


nTom
aktív tag

Házi kindle tok készítésére keressetek rá erre a hozzászólásra :
kIára 2011.01.29. 10:57:05

ebben a fórumban!!!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.