Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) Joco_77 válasza nagyArc (#6599) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Ezekszerint mindegy milyet veszek, vagy szerencsém van és nem színeződik el a kindle hátulja vagy igen. :(((

(#6602) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Anyu k4eset is megfogta a pink tok, viszont a k3at nem fogta meg.

Nem lehet, hogy a hatlap is kozrejatszik vmennyire (htc sensationnek is ez a baja)?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6603) sto1911 válasza Zirowe (#6602) üzenetére


sto1911
veterán

Lehetseges, es elkepzelheto, hogy emiatt ajanlottak fel a cseret. (valszeg, lsd. lentebb)

Este megprobalom meg leszedni, aztan megint irok holnap a supportnak.

[ Szerkesztve ]

(#6604) shenmuedc


shenmuedc
tag

Nekem is összefogdosta a kínai tok. Ki a fene tudja milyen anyagokat használnak, nekem legutóbb egy kínai farmertől szabályosan égett a bőr a lábamon, pedig eddig semmire nem voltam allergiás.

(#6605) dReFiX


dReFiX
senior tag

De azért elszomorít hogy olyan anyagot raknak a hátára mert érdekes módon az elejét meg nem fogja meg, szóval valami gagyi anyag van hátulján.... sto1911 majd írd már le légyszíves hogy mit reagáltak.....

#6604) shenmuedc

Igen de ha saturnos, kereskedelmi forgalomba hozott tok is befogja az már gáz......illetve most írta a kolléga hogy a 3as verziót meg nem fogja meg.... tuti anyag hiba...

[ Szerkesztve ]

(#6606) sto1911 válasza dReFiX (#6605) üzenetére


sto1911
veterán

Igy van, es csak a hatuljan is csak a kozepso reszet fogta meg.
Holnap beszelek veluk (en sem tudtam leszedni, bar annyira nem is eroltettem), es megirom mit alkottam.

(#6607) nagyArc válasza sto1911 (#6606) üzenetére


nagyArc
tag

hampidampi javaslata alapján kipróbáltam a sebbenzint. Tökéletesen lehozott mindent a készülék hátuljáról. Semmi szag :DD

[ Szerkesztve ]

(#6608) sto1911 válasza nagyArc (#6607) üzenetére


sto1911
veterán

Megyek veszek egy uvegcsevel.
A gyari feliratokat nem bantotta?

(#6609) sto1911 válasza nagyArc (#6607) üzenetére


sto1911
veterán

Vettem. Erosen dorzsolni kell, vagy eleg egy fultisztitoval atkenni?

(#6610) sto1911 válasza sto1911 (#6609) üzenetére


sto1911
veterán

Nem akar lejonni :( NEm tudom most a kinaiakra vagy az amazonra legyek merges :(((

[ Szerkesztve ]

(#6611) nagyArc válasza sto1911 (#6609) üzenetére


nagyArc
tag

Én csak egy puha ruhával óvatosan áttöröltem. A feliratoknak nem lett bajuk.

(#6612) ztibor


ztibor
senior tag

A Calibre-vel kapcsolatban lenne kérdésem.

Másik gépre szeretném átvinni a calibre adatbázisát, hogyan kéne hozzáfognom?

Sajnos nem találtam a menüben ilyet.

(#6613) Joco_77


Joco_77
aktív tag

Na meg is van a drága!

Egyetlen problémám van, a konvertálás doc-ból és pdfből.

Mobipocket és Calibrét is használtam, de a hosszú Ő és a hosszú Ű-t nem sikerült átkonvertálni .mobi vagy .prc formátumnál...Ezekhelyett a karakterek helyett mást rak be a szavakba:(

Ti hogyan csináljátok?

(#6614) dReFiX válasza Joco_77 (#6613) üzenetére


dReFiX
senior tag

Emailben szoktam küldeni, sosem volt még problémám vele.....

(#6615) Joco_77 válasza dReFiX (#6614) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Leírnád nekem, hogy hogyan működik ez a dolog? Amazonra már regisztráltam, regeltem a kindle4emet is.

(#6616) dReFiX válasza Joco_77 (#6615) üzenetére


dReFiX
senior tag

Amennyiben wifi-s készülékünk van: küldjünk egy mailt kindle címünkre, csatolva hozzá a konvertálni kívánt könyvet.
Amennyiben pdf-et szeretnénk konvertálni, úgy a levél tárgya legyen "convert", minden más dokumentumnál a tárgy legyen üres, illetve a levél maga is legyen üres.

ide küld : felhasználóneved@kindle.com, de csak abból a fiókból ahonnan regisztráltál.

De amúgy elég sok infó az első hozzászólásban benne van, köztük ez is amit ide másoltam.

[ Szerkesztve ]

(#6617) Joco_77 válasza dReFiX (#6616) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Igazad van, átbogarászom, és köszönöm szépen az információt!

(#6618) sto1911 válasza dReFiX (#6605) üzenetére


sto1911
veterán

Chaten beszeltem veluk, ki fogjak cserelni. Kuldeni fognak egy uj keszuleket, a regit nekem kell visszakuldenem.
Mivel az enyem Nemetorszagbol szarmazik, igy ugy nez az USA-ba torteno visszapostazast nekem kell allnom. Mennyibe kerul, ill. hogyan adjam fel?

Gyari doboza megvan, bepapirozom, korberagasztom (van a postan hozzavalo?), milyen opcioval adjam fel?

(#6619) dReFiX válasza sto1911 (#6618) üzenetére


dReFiX
senior tag

Szerintem nézz körbe a nagy csomagküldők között is, és keresd meg a legolcsóbb ajánlatot.

(#6620) sto1911 válasza dReFiX (#6619) üzenetére


sto1911
veterán

Koszi, egyelore a MPL-t neztem, ott 10 korul van egy csomag az USA-ba... :Y
Akinek esetleg van tapasztalata ilyen teren, az adhat konkret tippeket is!

****
Most jott egy level, hogy megtettek a replacement rendelest, ingyen. Aztan jott meg egy level, amiben ezt irjak: There is no need to return the defective Kindle, azaz a regi hibasat nem kell visszakuldenem.
A supportos viszont azt irta, hogy igen. Ilyenkor mi van? Kuldjem vagy sem :F A support bekerte a hitelkartya adataimat, hogy majd megterhelik, ha 30 napon belul nem er vissza a regi keszulekem...

[ Szerkesztve ]

(#6621) eami válasza sto1911 (#6620) üzenetére


eami
addikt

szerintem dobj nekik mindenképp egy levelet amiben vagy az egyiket vagy a másikat megerősítik, így ha nem kell visszaküldeni, de később valamiért később mégis megterhelik a kártyádat, akkor tudsz majd hivatkozni az utolsó megerősítésre. Elég korrekt az Amazon, hogy egy ilyen megerősítő levélre hivatkozva visszautalja a tévedésből levont összeget.

(#6622) hampidampi válasza ztibor (#6612) üzenetére


hampidampi
senior tag

Középen a könyveket ábrázoló ikon ("XXX Könyv" felirattal).
Itt lehet a Calibre könyvtárat elmenteni/betölteni.

(#6623) sto1911 válasza eami (#6621) üzenetére


sto1911
veterán

Irtak is vissza, megtarthatom a regi keszuleket is (es irjak nekik, amennyiben megis megterhelnek a szamlamat)!
Szeretlek, Amazon! :B

[ Szerkesztve ]

(#6624) dReFiX válasza sto1911 (#6623) üzenetére


dReFiX
senior tag

Most lényegébe kapsz egy újat a régi mellé ? Mert akkor írok én is .....

[ Szerkesztve ]

(#6625) lorcsi válasza sto1911 (#6623) üzenetére


lorcsi
veterán

ha eladó az egyik..megvenném :K

(#6626) sto1911 válasza dReFiX (#6624) üzenetére


sto1911
veterán

Igy van.

Egyebkent ugy is le a kalappal az Amazon elott, ha vissza kellett volna kuldeni a kutyut, kepzeljetek el ugyanezt a szitut tetszoleges magyar boltban...

@(#6625) lorcsi: nem valoszinu, faternak fogom odaadni, ha nagyon nem bekel meg vele, akkor szolok.

(#6627) dReFiX válasza sto1911 (#6626) üzenetére


dReFiX
senior tag

Jól van akkor énis kérek egyet....angol support van ? Bár akkor se értem hogy betört kijelzős olvasót bekérik ennek meg koszos a hátulja és kapsz mellé egy újat. :C

Bár nekem amerikából származó reklámos bőröndös verzióm van.....

[ Szerkesztve ]

(#6628) Superbad


Superbad
tag

Gondolom a végletekig kivesézett téma, de rákeresve sem találtam infót. Valamit rosszul csinálok. :)
A kérdésem pedig, hogy Kindle Fire-t, hogy és honnan tudok rendelni Magyarországra?
Az amazon ugye az orromra koppant, hogy ide nem küld ilyesmit...

(#6629) lorcsi válasza sto1911 (#6626) üzenetére


lorcsi
veterán

okés :)

(#6630) dReFiX válasza Superbad (#6628) üzenetére


dReFiX
senior tag

vatera, hardverapró, garihoz nem kell papír amazonos vásárlástól számított 1 év, ezt a dátumot kell kitudakolni.....

(#6631) sto1911 válasza dReFiX (#6627) üzenetére


sto1911
veterán

Persze, van angol support (pont egy amerikai cegnek ne lenne :D), viszont a supportosok szerintem kivetel nelkul indiaiak voltak (az idozonakbol kifolyolag is).

Viszont en nem kertem, tehat nem ugy alltam hozza, hogy ezzel nyitottam, hanem megirtam szepen hgoy ez tortent, mik a lehetosegeim. Mindjart elkuldom privatban mit beszeltem veluk, nehogy ezen muljon.

Es az a baj, hogy nem siman koszos, hanem ugy tunik, mintha beitta volna a hatlap a festeket... Ezt is megirtam nekik.

(#6632) Superbad válasza dReFiX (#6630) üzenetére


Superbad
tag

Köszi

(#6633) dReFiX válasza sto1911 (#6631) üzenetére


dReFiX
senior tag

Rendben, köszi előre is !

Látom előre a tömeges kínai tok rendeléseket, és a panaszkodást a supportnak.... de van egy olyan megérzésem is hogy tudnak róla, és azért adnak egy újat hogy mindenki csendbe legyen, mert szerintem sokan a laikusok tokban vélik a hibát, és nem az olvasóban.....

[ Szerkesztve ]

(#6634) sto1911 válasza dReFiX (#6633) üzenetére


sto1911
veterán

Igen, valszeg ezert nem is problemaztak, mert van benne resze a hatlap anyaganak is. Es ahogy egyik forumtarsunk irta, neki lehozta a sebbenzin, nekem meg nem. Lehet azert, mert az enyem regebb ota tokban van, es most sem vettem volna ki, ha nem hivjatok ra fel a figyelmemet, nem tudom.

Kozben elkuldtem a privit!

(#6635) r3dsnake válasza sto1911 (#6626) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Küldenek egy új kindle-t azért mert foltos lett a hátulja és a mostanit sem kell visszaküldeni?

Akinek meg visszább problémás volt a kijelzője, annak 109$ért küldenek másikat úgy, hogy a régit is vissza kell küldeni?

Ez nagyon furcsa így. (de ha félreértettem valamit, szóljatok)

(#6636) hampidampi válasza r3dsnake (#6635) üzenetére


hampidampi
senior tag

A kijelzős esetnél már rég lejárt a jótállás, a hátlaposnál meg még nem.
Szerintem még így is rendes az Amazon, hogy a ~$200-os K3-at lecserélik $109-ért.

(#6637) sub71


sub71
aktív tag

Sziasztok!
Aki mostanában rakta fel a magyar TTS-t 3.3-as szoftverhez tudna küldeni egy működő linket, mert az első hozzászólásban levő már nem működik.
Köszi: sub71

(#6638) r3dsnake válasza hampidampi (#6636) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Akkor sem tűnik korrektnek. Ennyi erővel direkt bárki összemaszatolhatja a kindle hátulját és kap mégegyet ingyen.

(#6639) dReFiX válasza r3dsnake (#6638) üzenetére


dReFiX
senior tag

Igen én is erre céloztam, de sem az elejét sem a régi típusú tokokat nem fogja meg, szóval tuti valami anyag hiba lehet a dologban..... Azon minden esetre meglepődtem hogy kapunk lényegébe egy újat és a régi is marad....
. Lehet lesz egy eladó touch :D

[ Szerkesztve ]

(#6640) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Hat, felvettem az amazon.com es az amazon.it-el is a kapcsolatot, es nekem egybehangzoan azt mondtak, hogy ha nem amazonos tok okozta, akkor ok nem tudnak semmit se tenni ertem.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6641) g0dl válasza sub71 (#6637) üzenetére


g0dl
addikt

Ez engem is érdekelne. ( az is jó, ha feltölti valaki valahova)

[ Szerkesztve ]

(#6642) ztibor


ztibor
senior tag

Megpróbáltam előhozni a sorkizárást, de sehogy se sikerül elővarázsolni. kindle 3 3g-ről van szó.

Mindent úgy csináltam ahogy az első hsz-ben van, de ez nem sikerül (a margót sikerült csökkenteni)

Ötletek, hogy miért nem megy?

(#6643) rongaucho


rongaucho
tag

Sziasztok!

2 készülék között vacillálok: Nook Simple Touch vagy Kindle Touch (most ismerősön keresztül mindkettőt 99 USD-ért tudom behozatni Amerikából).

Magyar tartalmak mellett angolt is olvasnék szótáras segítséggel, itt azért jól jöhet az érintőképernyő, hogy gyorsan kijelölhető legyen egy szó.
A formátum képesség gondolom mindegy, a calibre megoldja a kérdést.
Böngészés, android rootolhatóság sem igény (ez az NST felé billentené a mérleg nyelvét).
E-ink minőségben melyik jobb? Strapabíróság? Esetleg még más szempontok?

Köszönöm előre is!

(#6644) hampidampi válasza ztibor (#6642) üzenetére


hampidampi
senior tag

A sorkizárást nem tudod "előhozni", mert az az alapértelmezett. Ami az első hozzászólásban szerepel, azzal kikapcsolni lehet (balra rendezetté).

Az új menüpont egyáltalán megjelenik?

(#6645) hampidampi válasza rongaucho (#6643) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ezt olvasd el.

(#6646) ztibor válasza hampidampi (#6644) üzenetére


ztibor
senior tag

Nem jelenik, pont ez a bajom.

(#6647) rongaucho válasza hampidampi (#6645) üzenetére


rongaucho
tag

Kösz, olvastam, de továbbra is tanácstalan vagyok...

(#6648) curtis2 válasza dReFiX (#6588) üzenetére


curtis2
tag

Hello,

Ez a tok okozta hiba csak a Touch esetén jelentkezett, ugye? Nekem 3-asom van és éppen gondolkodtam egy kínai tok beszerzésén a világítós Kindle tok mellé váltótársként nyaralás/utazás idejére.. De ha ilyen gond lehet vele 3-nál is, akkor nem veszek, tuti.
Várom visszajelzéseiteket, köszi,

curtis

(#6649) hampidampi válasza rongaucho (#6647) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ha konkrét kérdésed van, nyugodtan kérdezz, de helyetted dönteni nem fogunk :)

(#6650) hampidampi válasza ztibor (#6646) üzenetére


hampidampi
senior tag

Így kéne kinéznie (csak angolul):

Biztos nem volt nyitva könyv?
Esetleg ha nagyon nem megy, próbáld ki a Calibre Collection manager pluginjét. Ott a Modify Kindle Settings.../Alolow Changing Justification. Aztán restart.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.