Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) Gulyopapa válasza dReFiX (#6800) üzenetére


Gulyopapa
addikt

:R

(#6802) moonguru válasza moonguru (#6725) üzenetére


moonguru
őstag

Kellemes meglepetés ért a postán ma meg is jött az EBayon vásárolt (2012.07.26 reklámos) Kindle!

Mondjuk a magyar posta rám ijesztett!

""Tájékoztatjuk, hogy az Önöknek címzett nemzetközi levélposta küldemény a Magyar Posta Zrt kezelésébe sérüléssel (a burkolat hasadásával) érkezett külföldről. A küldemény bontása nélkül a burkolatot megerősítettük..."

Blah-blah-blah.

De szerencsére a doboza nem volt felnyitva!

Meglepődtem hogy milyen nagy! :) (valahogy kisebbre számítottam)

2x frissített, miután beregisztráltam!

Ui:

Utolsó infóm:

Processed through USPS Sort Facility
Jul-27-12, 06:26 AM, LOS ANGELES, CA 90009

Talán még meg is fog érkezni... :)

Monitor Guru!

(#6803) Degeczi válasza moonguru (#6802) üzenetére


Degeczi
nagyúr

jó, ezek szerint tényleg nem veszik komolyan a lithium-ion akkus cuccok szállítási tilalmát :C

(#6804) moonguru


moonguru
őstag

Kis kiegészités:

Ne dőljünk be az első oldalnak! (mint én) :)

Azt írja: "A készüléken hangszóró is található mp3 lejátszáshoz."

Hát az enyémben nincs...

Viszont van benne böngésző!

Ui:

Én az első oldal alapján fordítva gondoltam...

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#6805) Sonja válasza moonguru (#6804) üzenetére


Sonja
veterán

Kindle 4-ben valóban nincs, de a Kindle Touch-ban már van. Mármint hangszóró.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6806) mondomén


mondomén
őstag

Hahó!

Támadt egy kis probléma az 1 hetes Kindle 4 kijelzőjével.
Kép1 Kép2 Kép3
Mi lehet a baja és mi a teendő ilyenkor?
Amúgy összesen egyszer volt használva ezalatt az 1 hét alatt, a fennmaradó időt a dobozában töltötte. Sérülés sincs rajta...

(#6807) Efreet válasza mondomén (#6806) üzenetére


Efreet
senior tag

Rajta nincs, de belül valahol van - megpattant valami valahol benne sajnos, az ebook olvasók legsérülékenyebb pontja a képernyő.

Vedd fel a kapcsolatot az Amazonnal (chaten például, az a legegyszerűbb), mondd el nekik, hogy bár vigyáztál rá, senki nem ült rá, stb. mégis elromlott a kép közepe, és valószínűleg küldenek egy cserepéldányt (a hibás készüléket pedig vagy vissza kell nekik küldeni vagy nem, ez változó - ha visszakérik, akkor állják a postaköltséget).

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#6808) mondomén válasza Efreet (#6807) üzenetére


mondomén
őstag

Értem, köszönöm.
Még annyit, hogy mi kell a garancia érvényesítéséhez? Vaterán lett vásárolva a készülék és csak a bontatlan dobozt kaptuk. Arra meg már nem emlékeznek itthon, hogy volt e valamilyen papír a dobozban... Itt is szériaszám alapján csinálják vagy esetleg a dobozon lévő 2 vonalkódos matrica kell hozzá?:)

(#6809) dReFiX válasza mondomén (#6808) üzenetére


dReFiX
senior tag

amazon.com oldalon bejelentkezel abba a fiókba amelybe be van regisztrálva, és support....

(#6810) Zirowe válasza moonguru (#6804) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Talan ha elolvastad volna rendesen, akkor nem lett volna minek bedolni.. :U

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6811) Efreet válasza mondomén (#6808) üzenetére


Efreet
senior tag

Semmi nem kell hozzá, csak legyen arra az accountra regisztrálva az eszköz, ahonnan kapcsolatba lépsz velük - a többit ők sorozatszám és egyebek alapján elintézik, látnak minden szükséges adatot róla. Neked pedig (hiszen reklámos) egy ismerősöd hozta az Egyesült Államokból. :K

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#6812) mondomén válasza Efreet (#6811) üzenetére


mondomén
őstag

Rendben, kösz mindkettőtöknek.

(#6813) lac14548


lac14548
aktív tag

Van valakinek tapasztalata Kindle 4-en (nem touch) duokan firmware-el kapcsolatban?

Van benne néhány dolog ami miatt kipróbálnám, pl a pdf-ek jobb kezelése...

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#6814) sto1911 válasza lac14548 (#6813) üzenetére


sto1911
veterán

prohardver.hu/tema/kindle_3_avagy_a_megfizetheto_aru_ebook_olvaso/hsz_5968-5968.html

(#6815) Bosco01


Bosco01
tag

Sziasztok!
Tud valaki összehasonlító tesztről Kindle 3 és 4 esetében? Alapkészülékről beszélek.
De ha valaki leírja pár mondatban, azt is megköszönöm! :)

(#6816) Mike76 válasza lac14548 (#6813) üzenetére


Mike76
tag

http://kindle4nt.blogspot.hu/2012/05/alternativak.html

Kobudera blogján is sok hasznos infót találhatsz (bár az oldal a K3 alá telepített Duokanról szól, a leírtak nagyrészt K4-en is használhatóak): http://kindle3fan.blogspot.hu/

[ Szerkesztve ]

(#6817) ztibor


ztibor
senior tag

Következő problémám van a Kindle keyboardommal.
kb hetenként jelentkezik az hogy olvasok, majd amikor kiakarom kapcsolni, nem lehet. Lapozni lehet a könyvet, kitudok lépni stb, csak a kikapcsolás nem megy. Ha úgy hagyom, automatán előjön a képernyővédő, aztán bekapcsolni nem tudom.
Az akkumulátor jelző kb 70%-on áll. Ha rádugom a töltőre, akkor kb 10 percig tölt (sárga lámpa), de az akkumulátor jelzőnél nem jelzi a töltést.

Ha restartoltatom vagy resetelem, utána lehet tölteni, és működik a kapcsoló is.

Ezt kb 3 hete csinálja.
Van valami ötlet mi lehet a hiba?

(#6818) Sonja


Sonja
veterán

PDF-ből szeretnék előállítani PRC-t és EPUB-ot. Az átalakítás egész jól sikerült, de néhány kozmetikára szükség lenne.

Ilyen lett a szöveg az átalakítás után. Elkezdtem kézzel a kijavítást (del a végén, majd Shift+Enter), de két fejezet után megálltam, és még van 22! :) Nincs valami automatizált megoldás a javításra? A html-ben így néz ki a sor:

<p class="calibre2">Drake és Sully felszálltak a Grand Central és a Times Square</p>

Ebből kellene kitörölni az elejéről a "<p class="calibre2">" részt, míg a sor végéről a "</p>" bejegyzést.

Ha más nincs, akkor megcsinálom kézzel. :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6819) Gulyopapa válasza Sonja (#6818) üzenetére


Gulyopapa
addikt

De miért nem jó ez így ?

(#6820) sto1911 válasza Sonja (#6818) üzenetére


sto1911
veterán

Wordben megynitod, majd Search and replace.

(#6821) Sonja válasza Gulyopapa (#6819) üzenetére


Sonja
veterán

Mert, így néz ki:

Eredeti és a javított.

(#6820) sto1911: Nincs Word-öm. :) Majd leszedek egy LibreOffice-t.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6822) Gulyopapa válasza Sonja (#6821) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ja értem ...
Én most fogok venni egy 4-est ...
Szopni fogok én is ? :DD

(#6823) Jabby válasza Sonja (#6818) üzenetére


Jabby
őstag

Ezt milyen progival csináltad?

(#6824) Sonja válasza Jabby (#6823) üzenetére


Sonja
veterán

Az átalakítást? Calibre Viszont itt online is tudsz konvertálni. Szintén a calibre végzi az átalakítást egyébként. :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6825) moonguru válasza Sonja (#6821) üzenetére


moonguru
őstag

Tegnap az első kísérletem nekem is ilyen lett! :)

De utána bekapcsoltam a heuristic processing opciót és így már sokkal jobb munkát végzett a konvertáló!

Ui:

Természetesen egy kis finomítás még kéne, de saját használatra már megfelelő!

Monitor Guru!

(#6826) kervantas


kervantas
aktív tag

Szerintetek mikor lesz új széria?

(#6827) Efreet válasza kervantas (#6826) üzenetére


Efreet
senior tag

A pletykák májusra tippelték, aztán áprilisban jött hír arról, hogy gyártási problémákkal küszködnek (ők is világítós képernyőt hoznak, mint a Nook Touch), a mostani tippek szeptember-októbert írják, az új Fire-el (és talán a telefonnal) együtt.

Hivatalos bejelentés még nem volt, tehát ez az egész csak találgatás.

[ Szerkesztve ]

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#6828) dReFiX


dReFiX
senior tag

Avassatok már be miket olvastok, hogy ennyit kell konvertálni, calibre, stb., én akármit leszedtem ráküldtem e-mailben és tökéletesen ment. :)

(#6829) Degeczi válasza dReFiX (#6828) üzenetére


Degeczi
nagyúr

PDF-nél gyakran rossz az automatikus konverzió...

alig pár hozzászólással korább is említik pl. a sortöréseket, de nem ritkán okoz gondot a fejléc/lábléc (akár a könyv ismétlődő címével, akár csak az oldalszámokkal), sokszor hibásak az ékezetek a PDF-ben használt sokféle kódolás miatt, és persze sosem készülnek fejezetek/tartalomjegyzék, ami hosszabb anyagoknál pedig alapvetően fontos lenne

(#6830) Jabby válasza Sonja (#6824) üzenetére


Jabby
őstag

Nekem ennél jobb eredményt nem produkál a Calibre, még akkor sem ha a heuristic processing bekapcsolva, s ott próbálkozok a beállításokkal :(
S az Ő és Ű betűk megjelenítése is problémás.

[ Szerkesztve ]

(#6831) Sonja válasza Jabby (#6830) üzenetére


Sonja
veterán

Én heuristic nélkül csináltam, mert úgy csak 1 sor kihagyást csinál, azt meg lehet utána javítani. Az ő és ű betűvel nem volt gondom jelen dokumentumban.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6832) Jabby válasza Sonja (#6831) üzenetére


Jabby
őstag

Igazából a heurisztikus feldolgozás nagy változást nem okozott, viszont pl. érdekes karaktereket lehetne tenni fejezetelválasztó karaktereknek ha normálisan ismerné fel a fejezeteket.

(#6833) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Lehet hogy hülye a kérdés: van-e ennél jobb, megfizethető e-book olvasó ?
Látom hogy ez messze nem tökéletes ...

(#6834) dReFiX válasza Gulyopapa (#6833) üzenetére


dReFiX
senior tag

Nekem semmi problémám nincs vele....mire gondolsz ?

(#6835) Efreet válasza Gulyopapa (#6833) üzenetére


Efreet
senior tag

Elsőre a saját igényeidet kell tisztáznod, utána jön az ahhoz illő olvasó kiválasztása - egyik sem tökéletes.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#6836) Jabby válasza Gulyopapa (#6833) üzenetére


Jabby
őstag

Szerintem tökéletes olvasó :DD
Azt, hogy a pdf-et faramuci módon kezeli, azon nem kell csodálkozni, a pdf nem ebokk formátum, nyomtatás céljára fejlesztették ki. Ezért az oldalra tördelés nagy feladat.
Ezért egy ehetőbb formátumba konvertálva lehet élvezhetően olvasni.
A többi, elterjedt formátummal sok gondom nem akadt, mint az rtf, doc, html, txt.

(#6837) moonguru válasza Jabby (#6836) üzenetére


moonguru
őstag

PDF-re a DX lenne az igazán megfelelő?

Ui:

Találtam egy kínai oldalt ahol az amazonos touch 3g árán hozzá lehetne jutni...

Más:

Ha a most vett és regisztrált Kindle olvasómat leregisztrálom, más természetesen újra tudja regisztrálni?

Más:

UPS Worldwide Saver szállításnál nagy esélyem van arra hogy megvámolják a touchot? (használt)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#6838) Bosco01


Bosco01
tag

Láttam korábban olyan fotókat, hogy néha ez előző oldalakat is lehet látni a kijelzőn halványan. Erre milyen megoldások léteznek?

(#6839) KZP válasza Bosco01 (#6838) üzenetére


KZP
őstag

Be kell kapcsolni a minden lapozás utáni oldal frissítést, ettől viszont lényegesen gyorsabban merül az akksi.
Egyébként egyáltalán nem zavaró, ha csak minden 6. lapozás után frissül teljesen az oldal.

(#6840) ztibor válasza KZP (#6839) üzenetére


ztibor
senior tag

Ezt hol tudom bekapcsolni K3-on?

(#6841) Bosco01 válasza KZP (#6839) üzenetére


Bosco01
tag

A minden 6. oldal utáni frissítés a default beállítás?

(#6842) KZP válasza Bosco01 (#6841) üzenetére


KZP
őstag

Így van. :K

ztibor: K4-en a Settings 3 oldalán, Page Refresh néven található meg. Gondolom, a K3-on is valahol a beállításokban kell keresni.

[ Szerkesztve ]

(#6843) ztibor válasza KZP (#6842) üzenetére


ztibor
senior tag

Ha jól olvastam utána akkor a K3 minden lap után frissít!?

[ Szerkesztve ]

(#6844) KZP válasza ztibor (#6843) üzenetére


KZP
őstag

Nem tudom, én csak a 4-est ismerem/használom.

(#6845) Degeczi válasza ztibor (#6843) üzenetére


Degeczi
nagyúr

így van, ott nincs ilyen lehetőség

de nem kár érte: az akkuja majd' dupla kapacitású a K4 minihez képest, ezért az oldalankénti frissítéssel is tovább bírja szusszal, és persze így a legjobb a minőség

(#6846) Bosco01 válasza Gulyopapa (#6822) üzenetére


Bosco01
tag

Mennyiért és honnan sikerült beszerezni?

(#6847) sto1911 válasza Bosco01 (#6846) üzenetére


sto1911
veterán

Szerintem o nem vett, mert az IGENYEINEK nem megfelelo a gep (bar az igenyeit meg nem ismerjuk)

(#6848) Gulyopapa válasza Bosco01 (#6846) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Még sehonnan :DD
Most keresem a forrást...

(#6849) ztibor válasza Degeczi (#6845) üzenetére


ztibor
senior tag

Mondjuk én használtan vettem, de 2 hétnél tovább még sose bírta az akksi, ez kb 1-1.5 könyv.
Nem tudom ez kevés vagy sok :-)

(#6850) Gulyopapa válasza sto1911 (#6847) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nem tudom mit igényezel...
Egy jó e-book olvasót szeretnék amivel nem kell szarakodni csak olvasni :)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.