Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85451) andrew911 válasza diablo1984 (#85319) üzenetére


andrew911
tag

Ma megjött az én felsőm is, az anyaga kissé hasonlít az újrahasznosított PET-palackból készült karácsonyi szeretkező rénszarvasos ledes felsőimhez, meg az is aggaszt kissé, hogy átnézve rajta még simán tudom olvasgatni a fórumot. De egy próbát megér, hátha lesz még idén UV.

(#85452) smkb válasza andrew911 (#85450) üzenetére


smkb
őstag

Pár évvel ezelőtt 3.60 ban rendeltem, tökéletes a nagydunára a legerősebb spiccel. Oda is akartam a 60-180g ost. A gyengébb spiccek nem passzolnak a karakterisztikához. Igazi folyóvízi feeder, nagy sodrásba 100g+ os végólmokkal, nem hajtja meg a Duna sodrása. Állóvízre nem ezt használnám. Ahogy látom jól megdrágult ez is mint minden az Alin. Én még pont 3 éve, 31 usdéért vettem kuponozva (290 es volt az árfolyam, kb 9.000huf). A 20.000 huf azért már nem kevés a 3 méteresért. Am úgy egy korrektül kidolgozott bot, nincs semmi gagyiság érzet. Akkoriban meg előtte még évig piszok jó áron lehetett rendelni mindent.

(#85453) andrew911 válasza smkb (#85452) üzenetére


andrew911
tag

Jó elszállt a forint, amikor kb. 3 hete rendeltem, még 15000 alatt volt volt pár forinttal, most meg már 19-20 kHUF. :Y

(#85454) diablo1984 válasza andrew911 (#85451) üzenetére


diablo1984
veterán

Hát nem pamut az biztos, azért szárad gyorsan, és nem a karácsonyi kötött pulcsi vastagság, de tűző napon nem is kell hogy vastag legyen. Próba szerencse, én pecáztam már benne, nem égtem el, de izzadni lehet benne rendesen, ha nincs egy kis szellő.

(#85455) @mriya@ válasza @mriya@ (#85449) üzenetére


@mriya@
őstag

Kap új zsinórt a nehéztüzérség is, és megejtem az idei első pecát. 😱

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#85456) Kislabda


Kislabda
csendes tag

Köszi ismét a segítő szavakat, átültettem gyakorlatba múlt héten az előke vastagság, etetőanyag tanácsokat. Fogtam pár szebbecske halat. Nagyon megszerettem a Dunát.
Valahogy a Cralusso Ray használatára nem éreztem rá, a halakat megint a Torpedo-val fogtam. Próbálkozom majd még.

(#85457) Zoli bácsi válasza @mriya@ (#85455) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Majd kíváncsi lennék a véleményedre, az orsóval kapcsolatban. :)
Ha tekergetted.
Majdnem én is rendeltem egyet, ez a Sneci ár elég csábító volt. De nem tettem, mert van egy szekrény felszerelt botom, ezenkívül vagy 10 db új orsó dobozában porosodik a szekrény tetején, ők ugye a tartalékok..... :D (Black Friday akciók, meg Lidl beszerzések)
2 hét szabadságon voltam. Egyszer jutottam ki pecázni. Esik, esik, és esik. Egy-egy nap jóidő, akkor meg lementünk Balatonra, meg egyéb családi program........(meg fűnyírás...)
Rába az kiesett egy időre, Dunát meg se próbálom.
Tavon lassan tavaszi vízszint lesz, ez nem baj, de algásodik erősen, meg elültek a halak. Bányató sekély részén nem tudtam fogni, állítólag mélyvíz fenéken sem fogják.
Most már, hogy később kel a nap, ráveszem majd magam hajnali pecára. :D
Idén negatív rekord, ilyen keveset nem horgásztam. Egyrészt elmúlt az újdonság varázsa, ha nyűgnek érzem, nem megyek inkább. Másik, hogy egyre hülyébb ez az időjárás. Tavasz nincs, nyáron meg vagy megsül az ember, vagy állandóan esik...... :U Tó körül kivágták a nyárfákat....Szösz ugyanannyi volt, cserébe hűs sincs.........
Mostanában minden évben ősszel húzok bele a pecába, valószínű idén is így lesz. :D Az a legjobb időjárás, meg legjobban megmaradt évszak talán..... :U

(#85458) matyi012345 válasza forras2 (#85304) üzenetére


matyi012345
őstag

Ezek az árak hogyan értendőek? Nem látom át csak azért kérdezem. Ha egy nagy ponty 4 millió forintot ér, és én fogok egyet természetes vízen, akkor a jegy ára hogy tartalmazhatja? Most ha azt veszem az RSD-re 3500 FT a jegy és abba hazavihetek egy 4 milliós halat, ha épp jó napom volt?

[ Szerkesztve ]

(#85459) hermanyi válasza matyi012345 (#85458) üzenetére


hermanyi
őstag

Szabály szerint fotozkodhatsz a 4 millás hallal ha kiszedted . De mivel van rá írás ,hogy miből hány kg felettit nem vihetsz el . Igy marad a fotó és az emlék :D És elmondhatod ,hogy jó napod volt :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#85460) Sungoo válasza matyi012345 (#85458) üzenetére


Sungoo
addikt

Na ez érdekes felvetés, érdeklődve figyelem a szálat.

(#85461) Sungoo válasza hermanyi (#85459) üzenetére


Sungoo
addikt

Minden természetes vízen van "írás"?

(#85462) matyi012345 válasza Sungoo (#85461) üzenetére


matyi012345
őstag

Egy kicsit utána jártam és minden vízen van szabályozás a ponty maximális elvihető méretére, néhány példa:

Duna és mellékvizei: 65 cm
Tisza: 8 kg
Tisza tó: 70 cm
Balaton: 70 cm
Rába: 50 cm

Mivel a legtöbb vízen nem kg-ban van megadva, kíváncsi voltam hogy egy 70 cm-s ponty kb. mekkora súlyú lehet, és mivel a Pogányi tó honlapján nyilván vannak tartva a rekordlistás halak, így találtam egy éppen 70 cm-s pontyot ami 13kg súlyú, de ez nem egy túl hasas példány, így elképzelhető hogy akár 14-15kg is lehet egy 70 centis ponty.

[link]

Akkor ebből kiindulva, ha egy 15 kg-s példány kilónként ha nem is 170.000, de mondjuk 120.000 forintba kerül, akkor elvihetek egy másfél milliós halat, mintha mi sem történt volna, mondjuk a Balatonból.

Igaz, hogy azért a 70 centis limitbe sokkal nehezebb hal nem fér bele, tehát a 4 milliós halat valóban nem vihetném el.

[ Szerkesztve ]

(#85463) galervin93


galervin93
őstag

Lenne ám sírás, ha "piaci hal áron" mérnék a horgászjegyeket. :D
Amúgy egyre több - maszek - vízen a - hal elvitelére nem jogosító - napijegy árán felül kilóra lehet megvenni az elvitelre szánt halat.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#85464) BlackmMmDog válasza matyi012345 (#85462) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

70 cm-es ponty általában 6-8 kg

(#85465) @mriya@ válasza Zoli bácsi (#85457) üzenetére


@mriya@
őstag

Biztosan fogok dobálni, összeszedtem néhány woblert, gumihalat, villantót.
Sajna már nem járok a Balcsira, pedig ott nagyon szerettem balinozni.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#85466) andrew911 válasza andrew911 (#85450) üzenetére


andrew911
tag

Kipróbáltam ma az új Obei telefeedert vízparton is, a Benta ötös taván voltunk (privát feeling, egyedül mi voltunk ott, a négyesen is csak ketten, mondjuk nem volt túl kegyes az időjárás). A bot egyébként meglepően jól viselkedett élesben, kijött vele 8 ponty, 3 és 6 kg közöttiek, egészen elégedett vagyok. Nem egy Black Widow, de csak árnyalatnyival rosszabb.

(#85467) Sungoo válasza BlackmMmDog (#85464) üzenetére


Sungoo
addikt

Ez csak egy gyors google:

(#85468) horcsog válasza matyi012345 (#85462) üzenetére


horcsog
tag

Bojlis tavakon a nagyponty állomány komoly részét így vásárolták össze. Nem tudok pontos részleteket mondani mert nem foglalkoztam ilyennel, de szerintem az igazán nagy pénzeket inkább 20 kiló felettiekért fizették ki, 30 kiló feletti azt meg arany árban . Ez vonzza oda a bojlisokat mekkora pontyokat lehet fogni. Bár nem értem mi a poén benne megfogni egy nagy halat olyan helyen ahol kis vízbe sokat bezsúfolnak. De sokaknak ez tetszik hajlandók komoly összegeket fizetni és halat nem visznek.

Balatontól a Dunáig és lazán ellenőrzött bármilyen vízig főleg víztározók , holtágak stb sokáig az ment megfogták a nagy méretű pontyot és eladták egy ilyen tónak.

Nem vagyok benne biztos ez manapság nem működik minden tiltás ellenére de már rizikósabb ha megfogják a tógazdát is büntetik , élve nem lehet halat elvinni stb.

[ Szerkesztve ]

(#85469) hermanyi válasza Sungoo (#85467) üzenetére


hermanyi
őstag

A lényeg RSD és mellékvizei :)
Az RSD Horgászrendje a ponty tilalmát feloldja. Ehelyett általános tilalom lép életbe a horgászrendben felsorolt kíméleti területeken.

legalább 30 cm A Duna-ágon és mellékvizein a ponty legnagyobb kifogható mérete 7 kg. Kifogható helyett elvihető a helyes

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#85470) Roland861010 válasza hermanyi (#85469) üzenetére


Roland861010
addikt

Kifogható.. rimánkodni kell, hogy nehogy egy 7kg felett akadjon mert akkor bünti lesz :D ;]

(#85471) Sungoo válasza hermanyi (#85469) üzenetére


Sungoo
addikt

A kép tényleg RSD-s. De ilyen mérettel akár a Balatonon is összefuthatsz. A lényeg, hogy egy 70 centis pufi bőven lehet 10+-os. Az kérdéses, hogy a gasztronómiai értéke egy ilyen halnak egyenlő a nullával. Mondjuk én a 32 centist sem vittem el soha, annyira útálom a pontyot. :DDD

(#85472) andrew911 válasza Roland861010 (#85470) üzenetére


andrew911
tag

A halgazdálkodási törvény szerint:
"hal kifogása: a halnak és más hasznos víziállatnak a halászat vagy a horgászat során történő megfogása és a vízbe vissza nem engedése (elvitele);"
Szóval ha visszaengeded, akkor jogilag nem fogtad ki. Igazán életidegen definíció, de ez van.

(#85473) BlackmMmDog válasza Sungoo (#85467) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Azért írtam hogy álltalában :)
Múlt héten fogtam a Maconkán 8,06kg és 74 cm

Ahová én járok ott 4/5kg vagy 50/60 cm van megadva

#85462matyi012345
2018-ban 32 kg pontyért 3,6 millát adtak

legfrissebb amit halok
5-8(10) ponty: 3600-5600 kg/ft
8+(10+)ponty 5000-11000 kg/ft
15+ megszerzése már ismeretség kérdése vagy már pénztárca kérdése
20+ már komoly vagyon

(#85474) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!
3 botos rodpod (akár tripod), bojlis merítő és pontybölcső vásárlása előtt állok. Nyilván fontos a hordozhatóság is. Tudom, minden pénztárca függő, annak ellenére, hogy nem szeretnék egy kisebb vagyon rászánni, de a legócskábbat sem szeretném választani.Tudtok e abban segíteni, hogy ezekkel kapcsolatban mire érdemes figyelni vásárlásnál? Mi előny, mi hátrány, mit érdemes kerülni, vagy mi az ami ajánlott? :R

(#85475) Sungoo válasza BlackmMmDog (#85473) üzenetére


Sungoo
addikt

Sporthorgász, sportos hal. :)

(#85476) szgzuri válasza matyi012345 (#85462) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Ugye nem kell senkit sem emlékeztetni, hogy a méretkorlátozással védett halfajok kifogott példányait aktuális méretüktől függetlenül tilos élő állapotban a vízpartról elszállítani, ez a szabály az éppen méretes 30-35 centis pontyocskákra épp úgy vonatkozik, mint a felső méretkorlát alatti 65-70 centisekre.

Országos Horgászrend 2023: [link]

52. A területi jegy visszavonását és a vásárlástól való eltiltást megalapozó cselekmények és az eltiltás minimális és maximális mértéke:
Méretkorlátozással védett hal élő állapotban történő elszállítása vagy annak kísérlete: 1-3 év
Felső méretkorlátozás feletti hal élő állapotban történő elszállítása vagy annak kísérlete: 3-5 év

(#85477) sysyka


sysyka
csendes tag

Sziasztok!

Szombaton sikerült első alkalommal ellátogatnom a Pilismaróti-öbölre. Reggel 8-9 között kezdtem a horgászatot, ponty, busa lett volna a cél. Sok óra sikertelen horgászat után csontival is próbálkoztam, ami délután 5-ig hozott 2 db tenyeres dévért. A képen jelölt pontról próbálkoztam, többnyire rövidebb (~20-30 méter) dobásokkal:

Mindenképp szeretnék visszamenni még az öbölre, ezért Pilismaróton tapasztalt horgásztársaktól várnék tippeket. Amúgy a környékünkön másnak sem volt sokkal eredményesebb a napja.

A setting a következő volt:
-Energofish E.T. Carp Blade 3.90 bojlis bot
-Okuma LB65
-30-as monofil főzsinór
-Fenekező szerelék (40gr-os etetőkosár ~12 centis zsinóron, előtte-utána 6-os horog 0.12-es, ~7 centis fonott horogelőkén
-Etetőanyag "Busa sárga" Timár mix
-Csali az idő előrehaladtával váltogatva technopufi, kukorica, csonti

(#85478) sasa311 válasza sysyka (#85477) üzenetére


sasa311
veterán

Busarol tudok nyilatkozni - csak úszó, sziszi zöld és /vagy energo tabletta. Folyamatos gombocolas az úszóra. (en 15-20 percenként kis puha gombócot lövök).

Fenekezest felejtsd el, túl késő van hozzá.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85479) szgzuri válasza sysyka (#85477) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Én eddig csak kétszer horgásztam Pilismaróton, szóval nem vagyok szakértő, de szívesen megosztom a tapasztalataimat.
Én is nyáron napközben voltam, fél napos peca, én is az északi oldalon.
Egyik boton én is bordás kosaras szereléket használtam, rövid előkével.
Ezzel nekem is csak pár keszeget sikerült fognom, egy jobb halam volt, a mozgásából amúrnak gondoltam, de az megtépett.

Mivel szeretek keszegezni, ezért a másik boton hosszú előkés feeder szereléket használtam, ezzel szép ütemesen tudtam fogni a dévérkeszegeket, 50 deka - 1 kg súlyúakat, 1-2 kisebb beugró ponttyal fűszerezve. Kb 40-50m távra horgásztam fonott főzsinórral, mély vízbe, csali 3-4 csonti, 50 cm hosszú 0.16-os előkén, amikor óvatosan ettek, akkor 14-es horog, 70 cm 0.14-es előkén. Ez melós peca, sokat kell dobni, 3-5 percenként. Törekedni kell a pontosan egy helyre való dobásokra kiakasztott klipsszel, de az erős oldalszél nehezítette a dolgot.
Biztos vannak olyan horgásztársak, akik szerint ez a pár kis keszeg nem éri meg ezt a sok munkát, és inkább két bottal várják a nagyobb halakat, őket is meg tudom érteni.

A busát nem tudom hol érdemes keresni.

Ismerősöm a nagyobb pontyokat, amurokat a parttól távolabb (80+ méter) kereste, spombbal etetett szemes takarmánnyal (etetés és csali behordása tilos), de ez több napos, ott alvós, sátras peca volt, és jellemzően sötétben fogta a halakat.

(#85480) sasa311 válasza szgzuri (#85479) üzenetére


sasa311
veterán

Busa konkrétan bárhol van. A parti törés alá érdemes pecazni, az normál vizallas esetén kb 13-15 méter. (még dobhato a gombóc kézzel)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85481) sysyka


sysyka
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! Haldorádó tablettás busázó úszót nézem most, erről mi a véleményetek? Felszínit vagy vízköztit érdemes venni belőle? Utóbbi gondolom univerzálisabb, egy stopperrel állítható a tabletta mélysége.

Úgy tudom ezek komplett szerelékek, de érdemes pl. egy nagyobb csúszó ólmot tenni az úszó feletti részre, hogy "lehorgonyozza" azt?

(#85482) BlackmMmDog válasza sysyka (#85481) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Igen érdemes
Sziszi megoldása olcsóbb [link]

(#85483) aladarazurbe válasza sysyka (#85477) üzenetére


aladarazurbe
csendes tag

Most jön egy kis víz, ekkor bizonyos kiöntéseken, akár Pilismaróton is megtalálhatod a halat. A partmenti 50-100 centis vízben keresgélnek, ha nem átlátszó és találnak benne táplálékot és takarást.

Sajnos nem feltétlen árulják el ottlétüket. Ebben az öbölben mi gyerekekkel spiccbotozás közben találtunk véletlenül egy ilyet. Elöntötte a víz a kábé térdig érő rekettyést, annak a szélében bodorkázás közben okoztak meglepetést számunkra. Azért merem mindezt leírni, mert a következő áradáskor szintúgy működött a képlet.

Busázni nem próbáltam még, sok sikert :)

(#85484) Nerazim válasza sysyka (#85477) üzenetére


Nerazim
őstag

Szia!
Ebben az évben én csak busa horgászattal próbálkoztam, rengeteg videót megnéztem, etetőanyag receptet leírtam, tablettát kipróbáltam, de 0 azaz nulla fogott busával a hátam mögött.
Amit mindenhol hangsúlyoznak, hogy nagyon fontos az az, hogy az etetőanyag kellően finom szemcsés legyen és jó legyen az állaga, ne legyen túl vizes, se túl száraz. Benne vagyok több fb csoportban is köztük a Busalu csoportban ott úgy írták, hogy gyurma állagú legyen az etetőanyag. Elvileg azt mondták az jó fenékre is, kipróbáltam nekem nem felhőzött és albaxtam rá több órát.
Próbáltam, nyúltápot meg csirketápot de ott is el kell találni a megfelelő állagot, ha nincs felhő nincs busa.
Olvastam a "busakirálynő" írásait is aki több tonna busát fogott már a Tiszából Kiskörénél. Ő például kukoricát és csontit is tesz a kajába és a keszegek megoldják a felhőzést.
Haldorádo tablettára azt írták túl gyorsan oldódik, lehet próbálkozni saját gyártású tablettával de ennyire már nem akartam elmélyülni a dologban így nem foglalkoztam vele. A Carp Expert es tablettára mondták, hogy az elég jó én azzal se fogtam semmit. Több olyan helyen voltam ahol állítólag van busa, de semmit nem fogtam.
Múltkor láttam egy olyan videót, hogy a csávó úgy kezdte, hogy "30-35 méterre láttam egy busás fordulást" és oda kezdett el rakétázni.
Szóval figyelni is kell, hogy hol vannak ezek a jószágok. Sok sikert, remélem nem vettem el a kedved.
Ugyanitt busás botok eladók :P csak vicc volt

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#85485) sasa311 válasza sysyka (#85481) üzenetére


sasa311
veterán

A haldoradot semmiképpen, de sziszié sem tökéletes.
A busalu szerelék a hibátlan. Ugyan olyan, mint sziszi féle, csak:
1. Ólom helyett karika ólmot használ (bojlis ólom vagy akár egy sima feeder kosár) ami szabadon csúszik és simán átmegy az úszó felső utkozojen.
2. Nem kell az ólmot semmivel megutkoztetni.

A letalpalas kb kötelező.
Úszónak alis nagy bumszli szivacs úszó a legjobb, bírja a strapát és megül rajta a karika ólom, nem akad bele.

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85486) sasa311 válasza Nerazim (#85484) üzenetére


sasa311
veterán

Kivigyelek busazni? Május óta még nem betliztem :DDD

Amúgy a busalu elég hypeolt, hárosi öböl kivételével sokan semmit sem fognak vele. Én is a szemem kierolkodtem mire nagy nehezen jött rá valami közben másra zsinórban jön a hal. Ráadásul nekem az összes tabletta szar, 5 perc alatt elfogy. Azt mondták a melegben tárolás miatt...

Én őszintén a felhőben sem annyira hiszek, sziszi etetoje elig vagy semennyire nem felhőzik, a kínaiak pedig csak a pirossal fenekezek és fogják xarra magukat. Én meg a zölddel uszozom ami még jobban tapad és imádják a dögök. Egyszerűen mennyiség kell, ez a lényeg

Andreával is pecaztam együtt, ő is úgy van vele, hogy mindegy, hogy gyári, nyúltáp, ttx, lucerna pellet, csak sok legyen és pontosan etess. Akkor jön a hal. És azért ezek, mert ez olcsó. Andi csak mondom napi 8-10 kiló anyagot használ. Én egy peca alatt csak etetni ~5 litert (szárazon) + 4 óra alatt botonkent 1 kilót. Ha sporolsz nem jön a busman.

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85487) Steady74 válasza sasa311 (#85486) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Andi=Hermanyi?? :DD kb ő szokott ennyit etetni

(#85488) sasa311 válasza Steady74 (#85487) üzenetére


sasa311
veterán

Lehet rokonok :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85489) hermanyi válasza Steady74 (#85487) üzenetére


hermanyi
őstag

:P

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#85490) sysyka válasza sasa311 (#85485) üzenetére


sysyka
csendes tag

Utána kerestem, nagyon átgondoltnak tűnik a szerelék. Amire nem sikerült választ találnom, hogy konkrétan milyen típusú úszót érdemes választani hozzá. Illetve a szerelék tömege miatt gondolom minimum egy dobóelőkét érdemes a főzsinórhoz toldanom.

#85484Nerazim, sajnálattal hallom, nem túl bizalomgerjesztő, amit leírtál. Viszont nekem még csak az első próbálkozásom volt, és még nem tekertem bele ijesztő összegeket, úgyhogy egyelőre tovább fogok próbálkozni. :D

(#85491) sasa311 válasza sysyka (#85490) üzenetére


sasa311
veterán

ezt használom 50 grammosat:
https://vi.aliexpress.com/item/1005004469104856.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.37.1b651802xrWL2U&gatewayAdapt=glo2vnm

ehhez 30-50 gramm közötti talpaló ólom kell, attül függ folyik-e a viz vagy fuj a szél.

zsinór telibe 25 fonott, nem kell hozzá semmi ;]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85492) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Nick, katasztrófa turizmus.
Állítólag reggelre tetőzik itt a Rába. Előző években augusztusra szigetek voltak, és szinte álló víz...Idén..Nézzétek meg. [link]
Google drive tárhelyemről megosztott videó, remélem sikerült megosztanom.
33mb-os MP4 fájl, korlátos mobilnettel ne nézegessétek. :)
Videó elején ott a motorom távolabb a farakás mellett, motorral mentem le. :D

(#85493) SP4C3 válasza Zoli bácsi (#85492) üzenetére


SP4C3
veterán

An error occurred. Please try again later.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#85494) @mriya@ válasza Zoli bácsi (#85492) üzenetére


@mriya@
őstag

Jó közel van a víz a házakhoz. :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#85495) andrew911 válasza Zoli bácsi (#85492) üzenetére


andrew911
tag

Itt nem állna meg a 25g-os kosár, azt hiszem. :(

(#85496) iceQ! válasza Zoli bácsi (#85492) üzenetére


iceQ!
addikt

Sok helyen ez van. Szlovéniát is hogy elmosta az eső....
Tavaly nem volt egész nyáron eső, idén meg elmos mindent.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#85497) @mriya@


@mriya@
őstag

Itt béke van, és nyugalom. :R

Megérte eljönni erre a kis tóra, csodálatos környezetben van, a tisztás szélén éppen most láttam egy nádifarkas párt. :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#85498) Grillo válasza @mriya@ (#85497) üzenetére


Grillo
senior tag

Mármint toportyán féreg? Toldi nem volt a közelben? :DD

Én most voltam majd 4 napot a Balatonon, volt benne 3 óra peca, még szerencse, hogy kiváltottam a 72 órást... Esett egy paptetü és egy 7 centis bodri. Műgilisztára 3as spiccen.

[ Szerkesztve ]

(#85499) @mriya@ válasza Grillo (#85498) üzenetére


@mriya@
őstag

Aranysakálnak is nevezik. :K

Csak egy paraszt van itt, én. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#85500) Szilágyi84 válasza iceQ! (#85496) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Ausztria is szintén ez , ismerős 10 éve él kint és még nem látott ennyi vízet azt mondja hihetetlen mennyi esett sokáig folyamatosan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.