Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85501) Grillo válasza Szilágyi84 (#85500) üzenetére


Grillo
senior tag

Apámék is mentek volna pénteken 3 napra Ausztriába, valahova 1300 m fölé, de szóltak nekik, hogy el se induljanak, mert világvége van.

(#85502) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Van már elektronikus fogási napló lehetőség? Balatonon vagyok, de otthon hagytam minden horgászi papírt, viszont horgásznék egyet. Horgászjegy oldalon meg minden féle engedély, allamijegyem ott van :W

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#85503) Grillo válasza FireFox1996 (#85502) üzenetére


Grillo
senior tag

Nem téged láttalak Dani tegnap Keszthelyen?

Szerintem nincs a honi rendszer felkészülve ilyen jövőbe mutató, friss technológiára. Pedig már 2 éve is pont a Balartonon abból állt az ellenőrzés, hogy bepittyentette a srác a kártyát, az mutatta, hogy van érvényes mindenem. De így nem tudsz karikázni napot, és az az ördög útja, úgyhogy szerintem bukó.

(#85504) FireFox1996 válasza Grillo (#85503) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Valsz én voltam, most is Keszthelyen üldögélek napsütés nélkül, de a legrosszabb, hogy peca lehetőség nélkül :W

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#85505) Grillo válasza FireFox1996 (#85504) üzenetére


Grillo
senior tag

Eh, majdnem rádköszöntem, de két kisebb gyerekkel voltál, én meg csak valami nagyobbra emlékeztem.
Hja, mondjuk ott legalább nem tilos, mint Szigligeten, csak 23-10 között lehet. Badacsonyban is jobb a helyzet kicsit, lehet jövőre ott próbálkozunk.

(#85506) FireFox1996 válasza Grillo (#85505) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Végül beáldoztam 2 gyerek országos jegyeit, és elveszettként jelentették be, így 2 db gyerekjeggyel pecázhatunk :DD Pedig pergetnékem van :W

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#85507) saen válasza FireFox1996 (#85506) üzenetére


saen
veterán

Gyerekjeggyel lehet pergetni.

(#85508) andrew911 válasza saen (#85507) üzenetére


andrew911
tag

Csak nehezebb kimagyarázni a botot a kezedben gyerekjeggyel. :)

(#85509) FireFox1996 válasza saen (#85507) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nem kockáztatom azzal, hogy kezemmel pergetek :Y, egyelőre jó a sneccizés, max majd átváltunk a fenekezésre.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#85510) Grillo válasza FireFox1996 (#85509) üzenetére


Grillo
senior tag

:DDD

(#85511) FireFox1996 válasza Grillo (#85510) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Mólónál pecázunk, ha még Keszthelyen vagy, gyere! :C

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#85512) WarninShotZ válasza FireFox1996 (#85506) üzenetére


WarninShotZ
tag

Turista engedély nem megoldás? :F

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#85513) FireFox1996 válasza WarninShotZ (#85512) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nem tom. De a spiccbotokkal nagyon élveztük a délutáni pecát, folyamatos kapás, néha bejöttek nagyok is, 3 ujjnyiak :DD

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#85514) FireFox1996 válasza WarninShotZ (#85512) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ezek szerint nem igényelhetek turista jegyet mivel már van épp érvényes államim:

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#85515) 4Grider válasza FireFox1996 (#85502) üzenetére


4Grider
nagyúr

Itthon csak jövőre tervezik bevezetni. Ebben is sereghajtók vagyunk...

(#85516) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Segítsetek 1 kicsit nekem...
Tirolifázáshoz keresek 3 méteres lágy bojlis botot... Mit ajánlanátok hozzá?

Illetve Balatonra dobálózós bojlizáshoz szeretnék venni 2 normális bojlis botot.
Mit ajánlanátok hozzá?
a 2 3 méteres 2 librás Ninjával nem akarok dobálózni...

:R

(#85517) iceQ! válasza forras2 (#85516) üzenetére


iceQ!
addikt

3.90es.BlackWidow?3.5libra, azzal lehet nagyokat lökni. Vagy még a 3.60as is elég jó ebből.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#85518) andrew911 válasza iceQ! (#85517) üzenetére


andrew911
tag

Vagy az Infinity 3.9 az 3.75lb, viszont egy kezdő tanár kéthavi fizuja. :U

(#85519) @mriya@ válasza forras2 (#85516) üzenetére


@mriya@
őstag

A haveromnak most vettünk 2 Silstar Yokozuna Senso Carp botot, szerintem tök jók.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#85520) Grillo válasza FireFox1996 (#85511) üzenetére


Grillo
senior tag

Sajnos csak keddig voltunk, és Szigligetnél, hazafelé mentünk be Keszthelyre. Hajrá!

(#85521) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Szákó mester megnyitotta az új boltot..vagyis átköltözött Kapuváron a Lidl mellé. A héten mindenre 20% engedmény.
43 ezer helyett 34e. volt "csak" hogy megnéztem az új boltot. :D
Tetszett ez a Preston fej, ilyen könnyű még nem is volt a kezemben. Vettem egy teleszkópos nyelet is, ez Tubertini, a mester szerint ez nem törik, nem ereszt el a fejnél. Majd meglátjuk, rakós nyeleim vannak, most teleszkópos nem volt. Meg pár apróság. :U
Igen, folyóvízi kaja...Csak elmegy egyszer az árvíz. :D

(#85522) Zoli bácsi válasza Zoli bácsi (#85521) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Megnézegettem, a Tubertini nyél végénél mintha gyárilag meg lett volna fúrva a csatlakozásnál, vagy mintha valaki már fúrkálta volna.... :U
Mivel legkisebb popszegecshez is kicsi volt a lyuk, felfúrtam, aztán raktam bele egy szegecset..... Masszív fém amúgy a persely, elég volt átfúrni, most egy szegecset is kapott. El nem rontottam szerintem. :D Lidl-es szegecselő első használata, jó ha van minden a háznál. :)

(#85523) sysyka válasza sasa311 (#85491) üzenetére


sysyka
csendes tag

50 grammos úszó elég a BusAlura? Azt néztem maga a BusAlu ~25 gramm 1 kosárral, erre jön egy 45 grammos tabi + etetőanyag, ez alapján kb. 120 gramm lóg az úszón.

Köszönöm a sok segítséget, utoljára 20 éve úszóztam. :)

(#85524) andrew911 válasza sysyka (#85523) üzenetére


andrew911
tag

Ne feledd: minden folyadékba vagy gázba merülő testre felhajtóerő hat, aminek nagysága megegyezik a test által kiszorított folyadék illetve gáz súlyával.

(#85525) sasa311 válasza sysyka (#85523) üzenetére


sasa311
veterán

Arkhimédész bácsi segít :)
Simán elég, sőt, én egy tabletta + egy nagy gomboccal használom, még úgy is elég!
A nagyobb úszót azért nem szeretem, mert az elcibalja hullámzásban a kisebb talpalo ólmot. Ha meg 100 grammal talpasz nem tudod a végén eldobni a fél kilós vegszereleket.

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85526) jansky1


jansky1
senior tag

Urak, őszi fórumpeca?

(#85527) PpenoO válasza jansky1 (#85526) üzenetére


PpenoO
őstag

Mindenképp és olyan hely legyen ahol nincs hal!

(#85528) jansky1 válasza PpenoO (#85527) üzenetére


jansky1
senior tag

Jah, nem vágyunk zavaró tényezőkre. A megfelelő hely kiválasztásában kellő tapasztalattal rendelkezik a társaság.

(#85529) FireFox1996 válasza jansky1 (#85526) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Jöhet :D

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#85530) Interceptor


Interceptor
addikt

Eljutott oda az Újpesti Öböl, hogy most már nem nagyon lehet balint fogni napközben pergetve wobblerrel vagy vasakkal, mert minden dobásnál busákkal találkozik a csali. Legtöbbször csak átbukdácsol rajtuk megrántva a botot is, de sokszor beléjük is akad, elindul a hal és sivít a fék.
Most már a partszéleken is folyamatosan ott vannak nem csak bentebb.
A csalimat el is vitte ma az egyik, a többinél meg vagy a horog hajlott ki vagy csak szimplán kiakadt belőlük, utóbbi a legszerencsésebb eset.
kb 20 perc után feladtam az egész balinozást, és folytattam a gumizást kövesre, de ott is folyton a busákon koppant a csali süllyedés közben, ott voltak azok mindenhol, lent is fent is :(
Ha valaki nekiállna nagy dobósúlyú pergető bottal, vastagabb fonottal és erős horgú nagyméretű csalikkal dobálni, hülyére foghatná magát legálisan ezekkel, hogy a karja leszakadna a végére.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#85531) lumpy92 válasza Interceptor (#85530) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Legálisan?
Én továbbra sem tudom, hogy melyik szabály az erősebb: busát nem lehet visszaengedni vagy külső akadással fogott halat tilos megtartani?:F
Nem volt erre valami hivatalos mohosz állásfoglalás?

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#85532) sasa311 válasza lumpy92 (#85531) üzenetére


sasa311
veterán

Külső akadást tilos megtartani. Ez busara is igaz.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85533) lumpy92 válasza sasa311 (#85532) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Köszi. Szerintem is így van értelme, különben indulna a busa gereblyézés.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#85534) sasa311 válasza lumpy92 (#85533) üzenetére


sasa311
veterán

Igen, pont ezért kötelező visszaengedni a kabatba akasztott halat - ha invazív ha nem.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85535) Interceptor válasza lumpy92 (#85531) üzenetére


Interceptor
addikt

Legálisan úgy értettem, hogy maga a horgász módszer legális, viszont úgyis bele fogsz akadni a dögökbe. Ott a halőrök pedig büntetnek ha meglátják, hogy visszaengeded mindegy ha külső akadás, 50k-t fizetheted. A gyakorlat kicsit más, ha valaki kifog egyet kabátba akasztva is vagy elviszi, vagy otthagyja rohadni a parton(tudom ez rossz), vagy ha valakinek kell...

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#85536) sasa311 válasza Interceptor (#85535) üzenetére


sasa311
veterán

Azt azért megnézném amikor megbüntet a halőr amiért a kabátba akasztott busát visszaengedem... :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85537) Interceptor válasza sasa311 (#85536) üzenetére


Interceptor
addikt

Durva, de volt már ilyen eset ott, egyik horgász mondta erre nagyon figyeljek, mert a cimboráját megbüntették emiatt.
Mondjuk én biztos külön rendőrt hívnék és hivatkoznék a szabályra.
Nekem volt olyan, hogy halőr meg akart büntetni még kezdő évemben amikor elkezdtem pergetni, mert turista államival horgásztam, de végül megvédtem magam, hogy de igenis van ilyen lehetőség. Aztán úgy lépett le, hogy még odaszólt, rendes engedély legközelebb legyen...
Ennyit arról mennyire ismerik vagy tartják be a szabályokat.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#85538) sasa311 válasza Interceptor (#85537) üzenetére


sasa311
veterán

Általában pedig normálisak de van pár aki világát nem tudja...

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85539) andrew911


andrew911
tag

Ha valaki venne Mivardi method feederkosarat, most igen jutányos áron van az emagon!

A külső akadás témára: nekem úgy rémlik, hogy amennyiben kopoltyú előtt akad a fejrészbe, akkor az nem számít annak, ha pl. a szeménél húzod ki, akkor haza kell vinned a busát is.

(#85540) Gyok2 válasza andrew911 (#85539) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Pedig ezt nézegettem, de ennyiért most kihagyom :D

Tiszta Windows rendes ház

(#85541) @mriya@ válasza Interceptor (#85537) üzenetére


@mriya@
őstag

Bizonyos vizeken korlátozhatják a turista engedélyesek horgászatát.
Nálunk például csak külön napijeggyel szabad ragadozó halra horgászni a külsősöknek. :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#85542) Alg


Alg
veterán

Vadviz vibes… Tisza & Nagykun
Hal nem nagyon volt, ket ejszaka alatt egy kettofeles ponty

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#85543) Gyok2 válasza Alg (#85542) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Cserébe meg volt szúnyog :)

Tiszta Windows rendes ház

(#85544) sasa311 válasza Alg (#85542) üzenetére


sasa311
veterán

Mi tegnap voltunk a tisza tavon.
Délután 3 tenyeres kárász és pár keszeg, szürkületben egy 2-es ponty, éjszaka egy 7-es és egy 6,5-es ponty. Havernak mellettünk egy 5-ös.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85545) horcsog válasza Interceptor (#85530) üzenetére


horcsog
tag

Ha ott vannak a busák egy helyen onnan a többi hal eltűnik. Szóval ott hiába akarnál pergetni sok nagytestű busa elveri a normális halat arról a helyről.

Akármilyen erős pergetőd van eltépheti ha nagy lendülettel megindul még a vastag fonottat is ha a fék nem tudja követni rohangál össze vissza. Aki betelepítette annak idején az nagy észkombájn lehetett. :) Megyek csónakkal ha látom valamelyik részen ott vannak nagy ívben kerülöm ki, nemhogy ott horgásszak, elmenni csónakkal se szerencsés beugorhat.

[ Szerkesztve ]

(#85546) horcsog válasza Interceptor (#85530) üzenetére


horcsog
tag

Nálunk kellett volna pergetned a héten. Találtam egy küszívást kb olyan 100 méteres szakaszon ívtak a küszök. Kuttyogatni voltam és mélyebb vizeken hozzá se szóltak. Csodálkoztam mert nem jellemző ebben az időszakban ennyire ne mozduljon rá. Egyszer csak hallom mintha ívnának küszök , kicsónakáztam partszélbe persze, hogy nincs kapás bent ilyen küszívás van . Csak kuttyogató volt nálam beálltam a parttól 20-30 méterre jó 3 -as víz volt már ott a szélében nagyon kis víz volt elkezdtem ütni szerintem nem telt el 5 percnél sokkal több az első kapásig. 4 kapás volt 1 óra alatt kb amíg besötétedett. :) Pedig nem igazán ideális volt oda ez a módszer. Ott este a szélében pergetni vagy valami élő hallal . Mi lehetett ott , sajnos utána nem volt időm kimenni. De hamar lecserélted volna ott a finom pergetőt szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

(#85547) musli26


musli26
tag

Szeretnék venni merítőfejet.
Meguntam hogy állandóan beleakad a hal hát,has úszója,horog a merítőbe. :O
Gyorsan száradjon,könnyű legyen.
Max: 5kg halakig használnám.
Ár:10e ig. :DD
Köszi :R

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#85548) Interceptor válasza @mriya@ (#85541) üzenetére


Interceptor
addikt

Ez a Dunán volt mondjuk a pesti szakaszon :)

horcsog: Most tépett meg először, kövesezni próbáltam 2-6g-os chebukat használtam, 1-7g-os bottal és 4-es fonotthoz kötöttem 17-es előkét Uni To Uni kötéssel, ami a szakítópróbán is átment, korábban sem volt ezzel gondom, ha nem volt not a knot kapcsom éppen. Az volt a baj, hogy megpróbáltam balinozni is, mert láttam, hogy mozgott.
Múltkor amikor szintén az Öbölben voltam, kivettem ezzel a szereléssel egy 6-7kg-os busát, de ott előre kötött fluoro carbon előkét használtam és not a knot kapocsba tekertem a fonottat.
Majd megpróbálom most már az fgknot-ot ezzel a finomabb cuccal, Dunára meg marad a szokásos 20-as / 22-es előre kötött előke egyenlőre.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#85549) musli26 válasza musli26 (#85547) üzenetére


musli26
tag

Milyet vegyek?

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#85550) Interceptor válasza horcsog (#85546) üzenetére


Interceptor
addikt

Na hülyeséget írtam, szóval magam kötöm a 17-20-22-es előkéket gumizáshoz, snap kapoccsal és not a knot a másik végére, az nem nagyon szokott cserben hagyni, idén csak egyszer volt, hogy szakadt a csomónál.
Viszont wobbleres dunai balinozáshoz általában krimpelt 25-öst(amit haverom készít) szoktam használni, biztos ami biztos.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.