Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84901) Szilágyi84 válasza Steady74 (#84896) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

A videóban elmondja ,hogy ott is tilalmi ,de mégis eldöntheti a horgász maga belátása szerint az ottani halőr is ezt mondta .

(#84902) Steady74 válasza Szilágyi84 (#84901) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Annyit nem néztem belőle, hogy ilyen részleteket meghalljak, de így ok.

(#84903) Szilágyi84 válasza iceQ! (#84894) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Hm pedig kezdtem örülni valami új hely közel . "Az érintetlen halak " akár 20+ pontyok otthona.... 20 év kellett hogy valaki rátaláljon erre a helyre és elindítsa ezt a horgászhelyre alakított bánytavat úgy hangzik részükről ,de ha ilyen körülményes akkor nem igazán fog beindulni vagy elterjedni.

[ Szerkesztve ]

(#84904) galervin93


galervin93
őstag

4 után nem sokkal már vízparton voltam. Nem unatkoztam. :))

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#84905) xbrbiz válasza galervin93 (#84904) üzenetére


xbrbiz
tag

Gratulálok! Zagyva? Esetleg a felsőbb szakasz?

(#84906) galervin93 válasza xbrbiz (#84905) üzenetére


galervin93
őstag

Igen és igen. (Lőrinci-Hatvan)
Most viszont jó pár napig nem lesz peca, holnap indulunk Balaton Soundra. Mondjuk az első 2-3 építkezős nap után esténként azért valszeg kinézünk a mólóra sógival, egy botocskát csak berakok... :))

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#84907) sasa311 válasza saen (#84900) üzenetére


sasa311
veterán

Akkor az hogy van, hogy egy bármilyen maszek tóról nem hozhatod el a kárászt?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#84908) saen válasza sasa311 (#84907) üzenetére


saen
veterán

Az sem törvényes, csak nem érdekli a tulajt. Ezüstkárászt tilos visszadobni...

(#84909) jansky1


jansky1
senior tag

Hi. Kötöttem pár horgot, sima knotless knot kötés, csalitüskével. Elfelejtettem a kis szilikon csövecskét a horogra a kötéskor felrakni. Utólag pótolható valahogy? Horogbefordító jut eszembe, valakinek más ötlet?

(#84910) jansky1


jansky1
senior tag

Míg a válaszon gondolkodtok:
Kokainos pecások :DDD

(#84911) BlackmMmDog válasza jansky1 (#84909) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

nem használok, sokan írjátok hogy lecsúszik (lepattan) a zsinór a horogról , de én nem tapasztaltam :)

Ultegra 5500 3500-as szűkítőre felment 300 méter ASSO INVISILK (pink :DDD )0,20mm
Nem 200 méter fér rá :F :DDD

[ Szerkesztve ]

(#84912) Zoli bácsi válasza jansky1 (#84909) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ha vissza tudod a horog fülén húzni a másik oldalon lévő végfület, tekerj rá még pár menetet, hogy előtte a körmöddel tömöríted a meneteket. HA elég hosszan megy a menet, nem tekeredik fel a tüske, nálam ez szokott előfordulni.
Esetleg még pillanatragasztó. Esetleg zsugorcső, kicsi, rámelegítve horogbefordítónak, vagy gyári horogbefordító....
De ne agyalj rajt, használd, sok gyári előkötött horognál sincs csövecske.
Xfish-től rendeltem anno Mistral előkötött csalitüskés horgot, kíváncsiságból. (Mér' ilyen olcsó :U ) Na, ott nem hogy csövecske nincs, de valami iszonyat hosszan el van engedve a tüske a horogtól, pár menet csomómentes kötés van, szinte a horog füle alól indul a tüske hosszú zsinórja. Nem próbáltam működik-e..Félretettem. Tartalék tartalékának a tartaléka....Szóval értitek..... ;]

(#84913) sasa311


sasa311
veterán

Peresi holtág. A hely gyönyörű, nagyon hangulatos.

24 óra után egy 5 kilós ponty és kb 150 torpeharcsa.. Mindent felvesz a törpe, konkrétan mindent. :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#84914) Nerazim


Nerazim
őstag

Udv!
Busazashoz kiprobalnam ezt a fajta hajszaelokes megoldast, melynek a lenyege egy kis szilikoncso ami hozza szoritja a horog szarahoz a technopufit. Viszont nem tudom, hogy pl #4 es horoghoz mekkora szilikoncso kell illetve pontosan hogy tortenik ennek a szerelese. Valakinek nincs esetleg elmentve errol egy video vagy leiras? Koszonom elore is

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#84915) sasa311 válasza Nerazim (#84914) üzenetére


sasa311
veterán

Kötsz egy vegfulet, felhuzod a hungarocellt, utána egy szilikon cső (mindegy, kb jó úgyis nyúlik), utána Horogra felhuzod a csövet és beallitod a hosszát, megkotod a csoko mentes kotessel a horgot és kész is vagy. De amúgy semmi extrát ne várj tőle, szokásos Döme felé hunbug. Csak annyival jobb, mint a horgon, hogy kevésbé sérül a golyó.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#84916) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Heyo!
Faternak szülinapjára szeretnék venni egy etetőcsónakot, de mivel ismerem már mint a rosszpénzt, tudom hogy 3nál több alkalommal nem lesz elővéve, így mindenképp ilyen 50körül vennék valamit. Van esetleg ezért az árért (vagy kb ennyiért) ajánlott darab, vagy ezért a pénzért mind egy kaptafa?

Nézegettem ezeket a Black Carp/Boat B/C/D1eket, de láttam Feederlife Basicet is vagy Flytec V801 RTR-t. Ezek közül ismerős valakinek valamelyik?
Illetve nem tudom valaki vásárolt-e már ott, de Bangoodon hogy tudok ezekre rákeresni? Összesen 2t találok, de azokat is nagyon csalafinta módon, boot/hajó stb keresésekre nem dobja ki..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#84917) takessz


takessz
senior tag

Sziasztok megtört a jég megjött az első 20+-os halacskám hát nem volt könnyű ki szedni 3 librás 3.6m bojlis bottal kihívás volt de 45 perc után megadta magát :)

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#84918) Atis45 válasza sasa311 (#84913) üzenetére


Atis45
aktív tag

Én a múltkor tigrismogyoróval fogtam törpét. És nem ráforogta magát a horogra, hanem a szájába volt akadva.

(#84919) sasa311 válasza Atis45 (#84918) üzenetére


sasa311
veterán

Tegnap én is. Meg száraz kukoricával. Meg 15 különböző pelletel. Meg 24es fűszeres csípős bojlival. :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#84920) Atis45 válasza sasa311 (#84919) üzenetére


Atis45
aktív tag

Milyen világba élünk, hogy már a törpék is megvadulnak!? :DD
Nálunk már rengeteg törpe van, talán jövőre fogják gyéríteni az állományt.

[ Szerkesztve ]

(#84921) diablo1984 válasza Atis45 (#84918) üzenetére


diablo1984
veterán

Tavasszal én is, szép 40 dekás törpe volt, meg is lepődtem, hogy ez mi a szösz?!

(#84922) 4Grider válasza sasa311 (#84913) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mi emiatt adtuk el a Peresi partján lévő telkünket. A halszeletet leette a horogról...

(#84923) sasa311 válasza 4Grider (#84922) üzenetére


sasa311
veterán

Ja természetesen azt is, bedobtunk (be akartunk..) este dobni süllőre, 2 percen belül rágta húzta a törpe a snecit. Élőt, halszeletet, taposottat lebegtetve, felfűzve... 2 óra alatt elment 6 sneci, akkor untuk meg és ment be 2 bot fűzött száraz kukoricával pontyra és 2 stupek kárásszal.

Egy merítéssel kb. 400 db:
https://photos.app.goo.gl/VBeq9xuev64B6jki9

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#84924) iceQ!


iceQ!
addikt

Tudtok nekem utántöltő gázt linkelni a Thermacell-hez? Vettem egyet és a vége egyik sem jó... Elég hitvány a kis átalakító minősége.

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84925) galervin93


galervin93
őstag

Zamárdi móló most. :)

Tegnap este meg ma hajnalban voltunk kint. Hosszú előke, de full minimál peca, egy vödörben elfér az egész cucc. Keszeg, bodri, törpe, reggel már potyka is jött.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#84926) szgzuri válasza sasa311 (#84913) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Én pénteken és szombaton pár kilóméterrel arrébb, a Sóczó-zugi holtágon horgásztam. A törpe helyzet jóval barátságosabb, fűzött kukoricával nyugodtan tudtunk horgászni. Ismerőssel voltunk, csónakkal bevitte a csalit a túlparti belógó fák alatti etetett helyre, a péntek esti vihar előtt és szombat reggel szépen ettek a pontyok és amurok, 3 és 10 kiló között vegyesen. Aztán szombat délután és este már elpilledtek a halak, akkor már nem jött kapás.
Ha helyismeret nélkül, egyedül horgászom ugyanarról a stégről, behordás helyett dobálva, akkor simán lehet, hogy betlizek.
Viszont a víz úszni is remek volt, és a bográcsban főtt halászlé is pazar lett.

(#84927) jansky1 válasza takessz (#84917) üzenetére


jansky1
senior tag

Gratula!

(#84928) szgzuri


szgzuri
csendes tag

RSD-n a Csőhíd környékén pecázott mostanában valaki?
Keszegek kapókedve milyen lehet?
Hínárhelyzet?

(#84929) horcsog válasza sasa311 (#84919) üzenetére


horcsog
tag

A pellet és a bojli mérettől függetlenül csemege neki. A halszelet meg karácsony. :)

Áztatott vagy éppen csak leforrázott szemes kukorica, vagy száraz kukorica mindenféle dara nélkül csak ólommal szemes etetésre. Élő hal lehetőleg jó nagy vezérküsz vagy combosabb csukázni való bodri úgy megtűzve életben maradjon bedobás után is. Ha daraféle is van a kosárban akkor csak hungarocell a horogra, ami nincs színesítve szagosítva stb így lehet fogni rengeteg keszegfélét is törpés vízen és nemeshalakat is . Régen én ezt úgy csináltam a kosárban csak leforrázott kukoricadara volt a horog kb 10-es méret közel a kosárhoz . 2 egészen pici hungarocell úgy megtűzve a horog szakállán nem ment át, és a horog hegye picit kilógott . 10-es horognak a szakálla és a hegye között 2 db hungarocell fehér natúr nem technopufi abból nem is árulnak olyan kicsit. Ezzel elég sok pontyot is fogtam és keszegféléből sok sok mázsát. Olyan vízen ahol annyi törpe volt csobbant a cucc jelzőt nem raktad még rá de már a zsinórt húzta . :)

Jó még a tigrismogyorós etetés és csalizás is de ha ízesítve van akkor arra is rámozdulhat ahogy a keménykukoricára is ha aromázva van főleg ha dara mellett van .

[ Szerkesztve ]

(#84930) hermanyi válasza szgzuri (#84928) üzenetére


hermanyi
őstag

Keszeg is van meg hínár is bőven :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#84931) horcsog válasza sasa311 (#84923) üzenetére


horcsog
tag

Hungarocelles módszer olyan vízen jó ahol jó keszegállomány is van. Csak a törpök mindent felvesznek. Amur is felveszi, süllőt is fogtak már így nem egyet véletlenül . Olyan apró szemű kell amit az ilyen pici horog szakállán nem is lehetne átfűzni. Kis hóember csali . :) Maximum úgy megy rá törpe véletlenül felveszi, vagy az oldalába akad, ilyen előfordul de szinte 0 ahol bedobásnál fejbe találsz törpéket annyi van. Egy helyre dobálva ha beindul rendesen 2 bottal nem lehet csinálni mert annyi a keszeg rá és ha jár arra ponty akkor az is jön rá.

(#84932) sasa311 válasza horcsog (#84929) üzenetére


sasa311
veterán

Kukoricával és szilvával etettunk csak, vagy 50 db-ot megpucoltunk, egybe volt a kemény kukorica a gyomrukban... :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#84933) Gyok2 válasza horcsog (#84929) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Valójában, ez a törpetelepítés nem csak a horgászokkal/vizekkel kib.szás, hanem szegény törpökkel is, nincs rendes kajájuk, nem nőnek meg, viszont, ami van, azt meg kétpofára. Azt kellene megkérdezni, aki szerint ez jó ötlet volt, hogy mégis miből gondolták ezt. Tudom, akkoriban minden baromság jó ötlet lehetett. Akkor legalább neki kéne állni keményen ritkítani, meg lefeketesügérezni őket.

Tiszta Windows rendes ház

(#84934) horcsog válasza sasa311 (#84932) üzenetére


horcsog
tag

Éhesek voltak. :) Nekem még olyan nem volt , hogy ne tudtam volna kukoricával pontyozni a törpök miatt. 1-1 db de az is inkább külső akadással vagy véletlenül felvette a horgot. Ha más nincs akkor felfűzöl pár szem kukoricát azt csak nem tudja felvenni. Pedig nálunk Szálkán volt olyan időszak amikor mintha a meder törpeszőnyeg lett volna. Még kuttyogatásnál is félvízen perceken belül jelentkezett nadályra. De ez a keménykukoricás dolog akkor is működött pontyra.

Gyok2: Amikor behozták arra számítottak itt is megnő . Eredeti élőhelyén sokkal nagyobbak. Lehet az a szerencse nem nőtt meg mert akkor tényleg mindent kinyírna. Bekerül a haltelepítéssel mindenhová ha nem is akarják, kiírtani nem nagyon lehet. Nálunk betegség nyírta ki őket. Annyira túlszaporodott jött rájuk valami nyavalya és szinte teljesen eltűnt a vízből. De előtte vagy 10 évig brutál mennyiségben volt.

[ Szerkesztve ]

(#84935) horcsog válasza sasa311 (#84932) üzenetére


horcsog
tag

Akkor mindig piócát használtam kuttyogatásnál. Azt is megtámadta de úszóson nem tudta leszedni úgy mint a nadályt. Más a szerkezete tépte de annyira "nyúlik" nem tudta lekopasztani a horgot . Fenekezősön 10 szál pióca kb fél óra alatt lekopasztották azt is. Meg nem állt a jelző amíg volt valami a horgon. Úszóson nem bírtak vele. Bojlit olyan keménységűt ami lehet 1 év alatt se ázna szét körberágták mint az almacsutka úgy nézett ki pár óra után. :) Süllőztünk is élő hallal akkoriban és lehetett nem mondom soha nem támadta meg a küszt, voltak nagy méretű törpe lenyelte, vagy szétkapták. De viszonylag normálisan lehetett azért élő hallal süllőzni fenekezősön is.

[ Szerkesztve ]

(#84936) Gyok2 válasza horcsog (#84934) üzenetére


Gyok2
aktív tag

"Arra számítottak", aztán mégse sikerült, sőt. Mondjuk, már kilós méretben mindenki örülne neki, mert finomnak finom.
A fekete sügér az egyetlen ellenfele, itt az Újhegyin is azért van a tóban.

Tiszta Windows rendes ház

(#84937) sasa311 válasza Gyok2 (#84933) üzenetére


sasa311
veterán

Igen, de haver szerint akinél voltunk a halász aki még van bízva varsazassak direkt akkora szeműt használ amibe csak a nagyok maradnak meg... Nyilván, azt el lehet adni, a kicsi meg nyűg. :(((

Régen a Tiszán is ezt csinálták, kicsiket borították vissza... Hála istennek ott pár éve valami változott és látványosan javult a törpe helyzet....

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#84938) @mriya@


@mriya@
őstag

Itt nálunk ez lesz:

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#84939) galervin93 válasza galervin93 (#84925) üzenetére


galervin93
őstag

Jól sikerült, volt itt minden, a keszegnépségen túl bodri, kilós kárász, kispontyok, és még egy gyönyörű garda is. :)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#84940) BlackmMmDog válasza takessz (#84917) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Gratulálok!

Törpeharcsa kérdésre, szerintem ha 1-3kg-osak lennének mint Amerikában hamarabb elvinnék a horgászok nem lenne ekkora gond velük. Magyarországon lehet hogy kicsik de legalább jobb az utódnemzés/megmaradás. :O

(#84941) Interceptor


Interceptor
addikt

Szerintetek pergetésnél a kék, pink, chartreuse színű fonott zsinórok közül melyik zavarja legkevésbé a halat?
Azt vettem észre, hogy egyre inkább a spiccet figyelem mikor rúgja ki magát(ezt érezni is lehet), de már az apró röccenéseket is észreveszem, szóval nem feltétlen szükséges, hogy számomra legjobban látható zsinór legyen.
Pl, a Daiwa J-Braid X8 kék színű zsinórja mennyire lehet zavaró a halaknak pl süllő, köves, balin? Legalább 80cm fluoro előkét mindig használok, de azt inkább a kövek meg kagylók miatt.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#84942) saen válasza Interceptor (#84941) üzenetére


saen
veterán

Szerintem mindegyik zavarja a halat, de szürke/zöld szinek amik talán kevésbé, mert jobban beleolvadnak ott ahol horgászol. Amit felsoroltál az mind élénk színű, nem hinném, hogy nagy különbség lenne.
Egyébként mindig az a legfontosabb, hogy másképp horgássz, mint a többiek, szerintem a chartreuse a legnépszerűbb zsinór szín, szóval én a másik kettőt preferálnám ha ezek közül kell választani.

(#84943) Interceptor válasza saen (#84942) üzenetére


Interceptor
addikt

Mondjuk a szürkét sem nagyon használják nem? Ez is kapható most. Lehet az lenne akkor a legjobb választás?

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#84944) saen válasza Interceptor (#84943) üzenetére


saen
veterán

Te ismered a vizet ahol horgászol, ami ott legjobban beleolvad a környezetbe én azt választanám. Shimanonak van egyébként világosszürke fonottja, de biztos másnak is. Én vettem ilyet nemrég egyik botomra, de még nem került bevetésre, szóval gyakorlati tapasztalat nincs.

(#84945) Interceptor válasza saen (#84944) üzenetére


Interceptor
addikt

Nagy Duna budapesti szakasza leginkább ahol horgászok. Mindig inkább zöldesnek látom a vizet, viszont a chartreuse az biztos, hogy egy kicsit rikít benne.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#84946) Gyok2 válasza galervin93 (#84939) üzenetére


Gyok2
aktív tag

[link] :D

Tiszta Windows rendes ház

(#84947) hermanyi válasza Gyok2 (#84946) üzenetére


hermanyi
őstag

beteg :C :C :C :C

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#84948) xbrbiz válasza Interceptor (#84941) üzenetére


xbrbiz
tag

Szerintem teljesen mindegy a zsinór színe.

(#84949) @mriya@ válasza xbrbiz (#84948) üzenetére


@mriya@
őstag

szerintem is. :K
egyaltalán látnak színeket a halak? :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#84950) andrew911 válasza @mriya@ (#84949) üzenetére


andrew911
tag

Hát persze!
"Megdöbbentően élénk színeik eredményesebb horgászatot tesznek lehetővé.
Teszthorgászaink számos kiemelkedő fogásról és versenyen elért eredményről számoltak be a színes kosarak használatával.A színes method kosaraknak köszönhetően új dimenziók nyílnak a horgászatunkban. Használatával számos színkombinációt érhetünk el, melyek elősegítik az eredményes horgászatot."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.