Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85151) andrew911


andrew911
tag

Ma kimentünk a Benta-tavakra, hogy legyen valami pörgős cucc a fiamnak. Az lett (13-14 ponty meg a dévérek) , de rohadt meleg volt, szerencsére mellettünk egy srác átadta a helyét a fa alatt, mert átült a haverjaihoz egy másik helyre. Megfogtam életem első amurját, háromszor szákoltam meg :D , de rögtön 5+-szal nyitottam. Aztán délután kettőkor ráléptem a karbon merítőnyélre, ami azt mondta, hogy reccs, onnan kezdve elég nagy kihívás volt a szákolás a maradék 60 centi használható résszel. Hamarosan Kádárta újra, a múltkor az összes értékelhető halam meglépett ott, remélem sikerül revansot venni.

(#85152) jansky1 válasza andrew911 (#85151) üzenetére


jansky1
senior tag

Kalandos, de jó peca lehetett, grat.

(#85153) horcsog válasza galervin93 (#85146) üzenetére


horcsog
tag

Szerdán voltam harcsázni éjfélig kb. Teljes besötétedéstől fél 10 -től kb olyan fél 11-ig , amíg nem jött fel a hold, annyi rablás volt főleg süllők. Nagyon elemükben voltak. Harcsázón is volt egy gyanús kapás süllő lehetett . Nem voltak olyan nagyon nagy csalihalaim tenyeres bodorkák. Kétszer meghúzta otthagyta aztán harmadszorra megindult vele, szinte biztos , hogy süllő volt. 20 grammos ólommal súlyozott karika nem nagyon tetszett neki. :)

Pergetni ott süllőre amíg a hold fel nem jött lehetett volna szépen fogni. Ahogy feljött a hold mintha ragadozó nem lenne a vízben úgy megállt a rablás.

[ Szerkesztve ]

(#85154) horcsog válasza sasa311 (#85128) üzenetére


horcsog
tag

Egyszer majd megpróbálom én is ha nagyon megsüti a fejemet a nap. :) MIndig leszólom ezt a busázást ami nem szép dolog, de valahogy nem tud izgalomba hozni pedig ez is hal meg horgászat. Egyszer kánikulában ha látom őket fenn bedobok nekik egy harcsázó úszóst sneciző etetővel. :)

Gyok2: Nagyon jóízű hal aki a szereti. :) Nekem nincsenek ilyen nagy igényeim egy mezei süllő vagy harcsa megteszi. Egyébként keveset ettem busát csak vendégségben ,vagy ha beállított valaki egy adag sült busával szomszéd pl horgászott rá egy időben. Hogyan mondjam udvariasan, biztos lehetne jobban is elkészíteni mint amiket én ettem.

[ Szerkesztve ]

(#85155) Gyok2 válasza horcsog (#85154) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Ez lehet a baj, ha nincs jól elkészítve :)

Tiszta Windows rendes ház

(#85156) sarkany01


sarkany01
tag

Sziasztok. Esetleg valaki nem tud nekem használható orsókat ajánlani aliexpresszről? Kiszeretnék próbálni 1-2t.

(#85157) diablo1984 válasza nepszter1 (#85150) üzenetére


diablo1984
veterán

Hogyne lenne, csak 20e ft fölött váltható be, szombaton is használtam, univerzális, nincs személyhez vagy alkalomhoz kötve. [kép]

(#85158) andrew911 válasza sarkany01 (#85156) üzenetére


andrew911
tag

Kastking Sharky III (illetve KastKing Sharky Baitfeeder, ha nyeletőfékes kell), illetve a pergetők még a Tsurinoya-t szokták emlegetni, de ha használod a keresőt, akkor biztos találsz tippeket.

(#85159) lbandi777 válasza sarkany01 (#85156) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Tsurinoya fs,most vettem.Érzésre bármelyik shimano orsómat mellé raknám nem kéne szégyenkeznie.

(#85160) aladarazurbe válasza sarkany01 (#85156) üzenetére


aladarazurbe
csendes tag

Milyen módszerhez?

(#85161) aladarazurbe


aladarazurbe
csendes tag

A feleségem pakolta a kiskamaszaink évek alatt felgyülemlett iskolai cuccát.
Értetlenkedve kérdezi tőlem, hogy miért 101 ? Akár egy hittanóra is lehetett izgalmas. De ez már történelem.

(#85162) 4Grider válasza aladarazurbe (#85161) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én személy szerint örülök, hogy megszűnik végre a harcsák ívási/fészekőrzési időben történő zaklatása. Még a vermelési időszakbeli zaklatást kellene megoldani...

(#85163) @mriya@ válasza A Zéé (#85148) üzenetére


@mriya@
őstag

:DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#85164) Zoli bácsi válasza aladarazurbe (#85161) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Talán a 101 kiskutya jutott eszébe?
Amúgy....miért nem kérdezed meg az illetékest..? :D

Elmentünk asszonnyal, szokásos posta-bevásárlás kör. Bementem az összes horgászbótba'....Mind a kettőbe. ;]
Szokás szerint megkérdezem, mi a helyzet a környék vizein, mindig kapok infót, vagy tippet. Nyolc kilós pontyok, megtépések, mindenhol fogják a halat, Rábcán, Csatornán..(Hansági)
Hallgattam bölcsen, nem mondtam, hogy kapás nélkül megúsztam ezen helyek meglátogatását....... :B
Persze a Rábcán lejjebb, mélyebb szakaszon fogják a halat, nem ahol én voltam.
A jó hír, hogy állítólag kevesebb a Hanyba' a szúnyog. :)

(#85165) musli26


musli26
tag

Van egy DRENNAN csúzlim (GROUNDBAIT 30--40 M ZÖLD)
Elszakadt a gumija. :O
Ha egyel nagyobb gumit raknák bele 40-50m x-strong. :U
Messzebbre tudnák csúzlizni?
Egyáltalán rátudom tenni a közepes csúzlira a erősebb gumit?
Köszi

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#85166) Alg


Alg
veterán

Poroszló, Kis-Tisza, Péntek:

Tömeg, de hajnalban elég hamar találtunk még helyet. Mindenki a szembe nádas tövében pontyozik - mi tök jót keszegeztünk a sulyom mellett 6+2g match úszóval.
Törpe szinte alig, dévér, kárász, karika jött szépen amíg etettünk, látványos feltolós kapásokkal. (Nem nagyon forszíroztuk, csak ilyen laza időtöltős peca volt amíg vártunk az evezős csapatra, nem is hoztunk el halat).

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#85167) Kislabda


Kislabda
csendes tag

Köszi mindenkinek a Majosliget ajánlását és tanácsokat a pecához.
Egy élmény volt újra rakósbotozni, valószínűleg nem ezen a tavon tanulja meg az ember a halak becserkészését, de jó pörgős, fárasztó pecát lehet nyomni.

(#85168) hermanyi válasza musli26 (#85165) üzenetére


hermanyi
őstag

Rá, és igen messzebb tudsz vele lőni .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#85169) jansky1 válasza Kislabda (#85167) üzenetére


jansky1
senior tag

Örülök, hogy bevált.
Akkor a Balog tanya után végre sikerült megint jó vizet ajánlani :DDD

(#85170) BlackmMmDog válasza jansky1 (#85169) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Ha hiszed vagy nem, a Balog tanyán nagyobb pontyokat fogtunk mint a Szabadidőben frissen telepitett "3 nyaras ponty". :P Szatyrosok már örültek ha hazatudtak vinni egy 80 dkg-os pontyot. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#85171) andrew911 válasza jansky1 (#85169) üzenetére


andrew911
tag

Annyira dicséritek ezt a Majosligetet, hogy egyszer elmegyek oda a fiammal. Mondjuk egy szerdán, mert gondolom hétvégén fullon van.

(#85172) hermanyi válasza andrew911 (#85171) üzenetére


hermanyi
őstag

Kikapcsolásra elfáradni (ha eszik a hal) akkor nagyon jó.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#85173) andrew911 válasza hermanyi (#85172) üzenetére


andrew911
tag

Ha nincs ideje telefont nyomkodni, az számomra már teljes siker. :-)

(#85174) jansky1 válasza andrew911 (#85173) üzenetére


jansky1
senior tag

Ne vigyetek telefont. Úgy akkor sem fogja nyomkodni, ha nem eszik a hal. Problem solved. :D

(#85175) sasa311


sasa311
veterán

Aki szokott éjszaka, csonakbol vagy hajóból horgászni csipogos jelzővel az hogyan rögzíti a botokat?
Csak sima csónakos bottartom van, de arra nem lehet kapasjelzot tenni. Vettem botra rakható jelzőt de az csak a húzós kapást jelzi.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85176) 4Grider válasza sasa311 (#85175) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem nem jött be az elektromos kapásjelző a csónak mozgása miatt, amíg viszont próbálkoztam vele, addig a nyelet a vízszintesre állítható csónakos bottartó tartotta, a kapásjelző pedig a hátsó padsor széléhez rögzített sima bottartóba volt tekerve. Teljesen stabil volt, csak épp szét kellett butítanom a kapásjelző érzékenységét, hogy ne rezegjen folyamatosan.

(#85177) csƵ


csƵ
őstag

Augusztusban megyünk nyaralni a Balatonra. Partról lehet valahol horgászni Almádinál?
Van valakinek ebben tapasztalata?

(#85178) aladarazurbe válasza csƵ (#85177) üzenetére


aladarazurbe
csendes tag

Úgy tudom a strand melletti focipálya mentén lógathatsz (tavaly horgásztak ott). A partszakasz közismert neve: "négyméteres" . Tapasztalatom nincs.

(#85179) 4Grider válasza csƵ (#85177) üzenetére


4Grider
nagyúr

(#85180) csƵ válasza 4Grider (#85179) üzenetére


csƵ
őstag

Köszi!

(#85181) #51532800


#51532800
törölt tag

Üdv!

Régebbi hozzászólások között láttam utalást arra, hogy a Trabucco orsói között vannak átcimkézett Tsurinoyák.

Hirtelen ezeket találtam, amik legalábbis a külső alapján megegyeznek:
Zero Carbon FA -> Ranger
Krius FA -> Storm/FS

Szerintetek így, hazai üzletből vásárolva megérnék még ennyiért is?
Mert anno halottam olyan véleményeket is, hogy nevesebb gyártók felső-középkategóriás orsói mellé is oda lehetne tenni, nem tudom mennyire igaz...

Illetve amit nézegetek még, az az Okuma Ceymar-nak az új változata.
Az elődjéről is jókat olvastam, ebben az újban meg külön szimpatikus, hogy már betekerős hajtókart kapott.
Ti mit ajánlanátok pergetéshez ilyen 30k környékén?

(#85182) xbrbiz válasza #51532800 (#85181) üzenetére


xbrbiz
tag

Daiwa Freams LT - Nordfishing
Évek óta tekerek 3 db-ot. Javítani a mag seal miatt nem lesz érdemes, de ennyiért szerintem jó vétel ameddig bírja.

(#85183) Alg válasza #51532800 (#85181) üzenetére


Alg
veterán

Penn Spinfisher Amazon Prime Day akcióban, ma és holnap

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#85184) lbandi777 válasza #51532800 (#85181) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Ha nem baj hogy a gari nyűgös akkor ezt vedd meg szerintem. https://www.facebook.com/marketplace/item/797923931642670/?ref=facebook_story_share
Írom ezt úgy hogy van nekem penn class 4-5000-res
Daiwa ballistic-caldia,shimano vanford-sustain.

[ Szerkesztve ]

(#85185) #51532800


#51532800
törölt tag

Köszi a tippeket! :R

(#85186) PpenoO


PpenoO
őstag

Meguntam, hogy az iszapban megfulladó RSD felső szakaszának mellékágai már nem nyújtanak megfelelő lakhelyet a vizidisznóknak, de már a nagyobb keszegeknek sem.

Rablás viszont van rendesen, ezért kérném a segítségeteket milyen rablóhalas botot vegyek ami a kezdőnél azért 1-2 szinttel minőségibb.

Célhalak: csuka/süllő, ha bírja a 10kg harcsát is, annál jobb.
Módszer: inkább fenekező, de ha lehet vele pergetni, az sem gond.
Preferált bolt: Walter vagy Pesten ahol kézbe foghatom.

(#85187) Kislabda


Kislabda
csendes tag

Felbuzdulva a legutóbbi remek ajánlásotokon, megint a tanácsotokat kérem. Mindig a Duna mellett éltem és nagy vágyam megpróbálni meghorgászni a Dunát, gondolom teljesen más világ, sokat lehet tanulni. Valamint jó lenne olyan vizet találni a közelben, ami állami kezelésű (egyszerűbb jegyvásárlás), nincs millió meg egy szabály, nem hajtanak ki késő délután. 11. és 22. kerületben tudtok olyan részt a Dunán ahol érdemes lehet úszózni (rakós pl.). Vagy Hárosi-öblöt érdemes megnézni? Szoktam látni mindenfelé embereket horgászni a Dunán, pl Hárosi-öböl után, Kondorosi út magasságában (Árasztó út), Savoya park felé, de nem nagyon találtam cikket/bejegyzést az ajánlott helyekről.
Köszi!

(#85188) horcsog válasza PpenoO (#85186) üzenetére


horcsog
tag

Pergetőbotok is jók ha legalább 2,7-es hossz és legalább olyan 40-50 gramm felső dobósúlyhatár. Azzal már el tudsz dobni fenekezős, úszós cuccot süllőző , csukázó csalihalakkal. 10 kilós harcsát is meg tudsz vele fogni, bevágáshoz is elég gerinces.

Mikor én ragadozóra kezdtem 2,7-es cormoran 100-200 grammos teleszkópos pontyozó botomat 50-es silstar orsóval használtam. Az is jó volt úszózni , fenekezni is. Pergettem is vele akkoriban. Ez kb 30 éve volt, de néha ma is előveszem ezt a botot úszózni csukára .

Ha leginkább fenekezni akarsz annyit kell tudnia a botnak bírja a bedobást ólom + csalihal súlya ettől ne hajoljon karikába. Ha ezt tudja akkor kb bármi használható a módszerhez. Pl van otthon régi üvegbotod teljesen jó lesz fenekezni, vagy régi akár nagy dobósúlyú teleszkópos bot is.

Azért használok pergetőket mert nem hordok ki egy kazal cuccot külön úszóra , pergetni , fenekezni , mártogatni stb. Leginkább úgyis pergetek vagy mártogatok süllőre, ha netán fenekeznék vagy úszóznék csak a végszereléket kell cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#85189) horcsog válasza PpenoO (#85186) üzenetére


horcsog
tag

Kompromisszumnak jó ha van bojlis botod, süllőre fenekezni úszózni azzal is lehet. Feederbottal is lehet ha nincs más nem lesz ideális de meg lehet azzal is oldani. Megnézd mennyire tetszik egyáltalán ez a fajta horgászat arra jó lehet. Nehogy felszerelkezz aztán pár horgászat után kiderül nem is tetszik a fenekezés ragadozóra.

Dunán kicsit erősebb botok a jók vsz még süllőre is fenekezve. Aminek a spicce azért még olyan nem hagyja ott a süllő . Pl 100-200 grammos cormoran teleszkóposom fogott süllőket, kősüllőket harcsákat fenekezve a Dunán 40-es monofillal visszaforgókban. Pont olyan a spicce nem túl erős a süllőnek se Dunán. Mondjuk dunai süllő nem olyan nyavalyás mint a tavi csavarja a spiccet nem hagyja ott olyan könnyen a kaját. :) Állóvízen ilyen gond nincs úgyis kapásjelzőn nézed a kapást .

[ Szerkesztve ]

(#85190) Gyok2 válasza horcsog (#85188) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Óóó, a 2,7-es Cormoran, 30 évvel ezelőttről, ismerős :)

Tiszta Windows rendes ház

(#85191) @mriya@ válasza horcsog (#85188) üzenetére


@mriya@
őstag

Én bizony 330 cm-es, 40-80 grammos pergetőbotot használtam mindenesnek.
Tökéletes volt.
Mostanában átvette a helyét egy 360-as bojlis bot.
Bár ezzel pergetni már határeset. 😛

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#85192) horcsog válasza Gyok2 (#85190) üzenetére


horcsog
tag

Ahhoz képest, hogy teleszkópos az egy nagyon eltalált bot. 200 grammos de nem durung. Shakespeare alpha botokat használ nagybátyám haverja. Süllőre harcsára mindenféle módszerre pergetést kivéve. Régi full fém shakespeare orsókkal. Fonott zsinórokkal is , és bírja akadóban is. Egy mai teleszkópos szerintem az első kicsit is komolyabb húzásra 10 darabra törne nála ahogy használja. :) Azok nagyon jó botok szerintem olyan kapanyélnek néz ki a cormoranomhoz képest is de nagyon jól dolgozik.

@mriya@ 330 parti fenekezéshez ha nincsenek fák bokrok mögötted fölötted talán a legjobb hossz lenne . Nekem 270-300 a bevált mert csónakban kényelmesebb. Annyira megszoktam már talán furcsa is lenne a hosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#85193) aladarazurbe válasza Kislabda (#85187) üzenetére


aladarazurbe
csendes tag

Nem ismerem nagyon a területet, de úgy tűnik nekem a lennti videó arrafele van.
Sőt azon a csatornán más videó is forgott már ott.

Sok sikert!

https://www.youtube.com/watch?v=5HI2l61DVCw

(#85194) andrew911


andrew911
tag

Impluzusvásárlásból vettem egy Obei telefeedert (3m, 40-120g :F ) Aliról :D , kíváncsi leszek rá. Elvileg belga raktárból jön és 8 napos szállítást ígérnek, remélem egyben érkezik majd.

(#85195) lumpy92 válasza andrew911 (#85194) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Linket lehet kérni?
Légyszi majd számolj be róla, érdekel.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#85196) andrew911 válasza lumpy92 (#85195) üzenetére


andrew911
tag

Ez az, de közben már majdnem mind elfogyott, csak 1-1 darab szokott lenni raktáron, aztán amikor elfogy, akkor néha ad-hoc feltöltik. Ma pont ránéztem és akkor még volt.

(#85197) @mriya@ válasza andrew911 (#85196) üzenetére


@mriya@
őstag

Hú, de sokáig vacilláltam egy 360-ason. :DD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#85198) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Ennyi pénzért inkább vegyetek egy Delphin Lycant. Jó, egy kicsit több, de szerintem a vízparton valakinek a kezébe adnám, nem mondaná meg hogy teleszkópos. Nagyon karcsú, könnyű, szépen dolgozik. [link]

[ Szerkesztve ]

(#85199) @mriya@ válasza Zoli bácsi (#85198) üzenetére


@mriya@
őstag

A gyűrűi "nemgyerebe". :(

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#85200) andrew911 válasza Zoli bácsi (#85198) üzenetére


andrew911
tag

Prémium telefeeder már van (egy Daiwa Black Widow), összerakva az is egy "igazi" botnak tűnik, úgy is mozog, és cuki karcsú.
Ennek a nyéltagja ahhoz képest egy durung (legalábbis youtube videó alapján), de kap egy esélyt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.