Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85801) sasa311 válasza iceQ! (#85800) üzenetére


sasa311
veterán

Nem tudom mit kéne elhinni, mi mikor Majosligeten voltunk (nyitás után kb. rögtön) akkor kérdeztem a tógazdát, hogy hogy volt az a videó forgatás JK-val, hogy lezárták neki a tavat vagy hogy? És azt mondta, hogy egyátalán nem, sőt, beült bármiféle kérés nélkül egy szabad helyre pecázni és csak annyit kért, hogy ólommal pár helyet letapogathasson, hogy mliyen a meder és addig amig eldöntni addig foglalják azt a helyet neki. Tehát kb. fél órára. Fene tudja akkor, hogy mi igaz.

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85802) iceQ! válasza sasa311 (#85801) üzenetére


iceQ!
addikt

Ezért is írtam hogy, mondták. Nekem személyes tapasztalatom nincs vele. Ismerek több horgászt aki teszt horgásza, ők kifejezetten kedvelik. Normális ember. Ezért sem szoktam más szavára adni ilyen téren.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#85803) Steady74 válasza gg72 (#85798) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Megvan ezek szerint melyik stégen lesz a fórumpeca :DD

(#85804) hermanyi válasza jansky1 (#85797) üzenetére


hermanyi
őstag

horgászik és kérdezed tőle ,hogy milyen táv mivel és mennyit etet és mi van a horgon. Ugye ezek alap információk. Ő mondja 60m 40g 7 soros alagút kosár 15 percenként újradob a kosárban monkey kaja ,a horgon pedig Air wafters . Te megkaptad a várt infót mert láttod hogy húzza a halat . A valóság brutális bordás kosár 8 percenkénti dobással 110m , kosárban valamilyen pellet , a horgon meg venom bojli .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#85805) gg72 válasza Steady74 (#85803) üzenetére


gg72
veterán

Sztem nem férnénk el rajta. 🙂

(#85806) PpenoO


PpenoO
őstag

Kész a szett, rapala kötéssel, feeder bot legkeményebb spicc (lol), 35gr műcsali, good luck :C

(#85807) horcsog válasza gg72 (#85794) üzenetére


horcsog
tag

bodri, vörösszárnyú imádja a konzervkukoricát. Natúr is jó neki nem kell kényeztetni annyira csoki narancs stb. Amíg meleg a víz kb olyan áprilistól-októberig nagyjából . Hidegebb víznél viszont nem kell neki akkor jobb a csonti a nagy méretekre is. Harcsázásnál ezzel szoktam szelektálni mert csontira minden kis halacska rámozdul meleg víznél . Ilyen méretű mint a képen van az több mint fél harcsa , mert az meg a bodorkát, vörösszárnyút szereti annyira mint ezek a konzervkukoricát. :) (ponty is egyébként legalább ennyire szereti a konzervet agyonveri a sok szír szar csodacsalit )

(#85808) horcsog válasza sasa311 (#85801) üzenetére


horcsog
tag

Ha egy ilyen halastavon egy olyan horgász aki horgászvideókat készít nem tud halat fogni akkor fene megette az egészet. Fenntartani a tavat neki stb , nem tud horgászni a kapástól inkább az lehet a probléma legtöbbször. :) Mennyire fogós az etetője meg a legújabb üveges bogyó kb azt akarja megmutatni vszínű vagy a vizet is reklámozni. Nem hinném egy Döme Jankovitch Szilvási és hasonló szintű pecásoknak egy ilyen víz nagy fejtöréseket tud okozni telepített ponty fogásra.

Mondjuk én Jankovitch videókban azt csípem sokszor nincs teletömve reklámmal hanem valami horgászat is van benne.

[ Szerkesztve ]

(#85809) jansky1 válasza hermanyi (#85804) üzenetére


jansky1
senior tag

Az ilyen kummantásokhoz mondjuk nem kell JK-nak lenni :DDD

(#85810) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Már szeptember van, mi a helyzet az őszi fórum pecával?

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#85811) Steady74 válasza FireFox1996 (#85810) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Szervezzük, egyik kiemelt helyszínünk egy balatoni stég lesz, kiváló fogási lehetőségekkel. Lehet, hogy kicsit szűken leszünk de majd sorsolunk ki álljon melles csizmában a vízben :)
Nyiss topikot lsz, és beszéljük ott meg, hogy hol legyen és mikor.

(#85812) iceQ!


iceQ!
addikt

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#85813) FireFox1996 válasza Steady74 (#85811) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Erre tessék!

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#85814) sasa311 válasza horcsog (#85808) üzenetére


sasa311
veterán

Azért ismerjük el, Januárban 45 db pontyot fogni egy nap (amikor egy nap 6-7 óra max) nem egyszerű.

De nem titok, ezek a videók a tógazda megrendelésére készültek.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85815) gg72 válasza horcsog (#85807) üzenetére


gg72
veterán

Ma is imádták, a víz pedig olyan tiszta volt, hogy mintha akváriumban pecáztam volna, láttam a rajokat, ahogy támadják a csalit, nagy élmény volt. Ez volt a mai legnagyobb:

(#85816) musli26 válasza gg72 (#85815) üzenetére


musli26
tag

Nagyon szép. ;]
Az kedvenc halam. :DD

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#85817) horcsog válasza sasa311 (#85814) üzenetére


horcsog
tag

Helyfüggő mert télen a mélyebb vízre behúzódnak (ha normális tél van nem ilyen plusz 15) és ha megvan hová akkor egy jól halasított vízen lehet azért fogdosni. 45 db az brutál bármikor számomra mert a felét se fogtam soha egy horgászat alatt. :)

[ Szerkesztve ]

(#85818) horcsog válasza gg72 (#85815) üzenetére


horcsog
tag

Nem kapja meleg víznél akkor nincs ott. Olyan szokott még lenni csak a picik csipkedik kínlódnak vele nem tudja lenyelni. Ha ezek a combos méretek ott járkálnak akkor süllyedés közben elkapja sokszor. Versenyeznek melyik éri el előbb. :) Megnézném a helyedben este azt a pályát ilyen csalikkal harcsára. Ott a nád előtt .

[ Szerkesztve ]

(#85819) sasa311


sasa311
veterán

Valaki tud tippet adni egy úszózó botra, ami:
Teleszkópos
Csónakos pecahoz (nem kell hosszú legyen) max 15-20 méterre.
Nád/ hínár előtti pecahoz kellene, szóval nem lehet elengedni a halat, húzni kell, úgyhogy ilyen 16/18 előke szóba sem jöhet, valami diovero kéne

Javaslat?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85820) andrew911 válasza sasa311 (#85819) üzenetére


andrew911
tag

Igazi dióverő a Daiwa Megaforce, 210-420cm, 7-től 300g-ig minden van belőle. Kilenc kilónál még nem görbül a spicc a 40-90g-oson. ;]

(#85821) horcsog válasza sasa311 (#85819) üzenetére


horcsog
tag

Egy időben sokat horgásztam akadóban úszóssal pontyra. A legjobban bevált eszköz erre nekem a bojlis bot. Tudom teleszkópost keresel és rövidet de gondoltam leírom . Előnyei a bojlisnak , nagyon jól dolgozik fárasztásnál, a hossza jól jön bevágásnál és fárasztásnál is akadóban , és viszonylag vékony (30-35-ös monofillal ) elég jó halakat megfoghatsz vele akadóból (5-10 kiló közötti pontyokat)

3 librás körülit használnák 30-35-ös monóhoz, ha nagyon durva a helyzet kapitális halakra és nagy akadóban akkor 3,5 librás 40-es monoval minimum.

Szerintem jobban jársz vele mint egy rövid teleszkópossal akár nádi peca akár hínár akár tuskós fás akadóban. Annyira dolgozik a bot nem könnyen szakít a hal parabola az a hosszú bot . Ha nagyon kemény botot használsz arról ponty könnyebben leveri magát egy durva fárasztásnál és könnyebben tépi a zsinórt is . Rövid bot eleve bevágásnál nagy hátrány lesz úszós akadós pecánál . Úgy szoktam csinálni a bevágás annyira erős már azzal próbálom emelni a halat erre nagyon jó a bojlis bot hossza kisebb halnál 5 kiló alatti a bevágás erejével ezzel a hosszú bottal már nyertél zsinórt .

Használtam egy időben 4,5 méteres teleszkópos silstar 40-80 grammos botot. Azzal is fogtam szép halakat akadóban . Azzal a fárasztás úgy nézett ki nagyobb halnál a mellkasomnál volt kb betámasztva a bot és a vizet verte a vége annyira karika volt a 4,5 feles bot amennyire tudtam emeltem vele monofil 40-esig használtam. :) Annak is a hossza nagyon jól jött fárasztásnál bevágásnál pedig közelre max 10-15 méterre pecáztam. Viszont a bojlis összességében jobb volt erre mint ez a konkrét bot mert a nyele is hosszabb a bojlisnak jobb vele emelni jobban dolgozik és talán a 4,5 feles hossz már kicsit sok is volt .

[ Szerkesztve ]

(#85822) Spoon16 válasza sasa311 (#85819) üzenetére


Spoon16
tag

Ha nem a szállítás miatt kell a teleszkópos kivitel, akkor aktívabb csónakos pecásként mondom,hogy egy kétrészes bottal sokkal jobban jársz. Szerintem egyszerűbb összerakni-szétszedni a kétrészes botokat. Nézz valami 3 libra körüli 2,70-es vagy 3 méteres bojlis botot, az tökéletes lesz erre a feladatra.

(#85823) sasa311 válasza Spoon16 (#85822) üzenetére


sasa311
veterán

Igen, pont a csónakos peca miatt, sosincs elég hely :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85824) aladarazurbe


aladarazurbe
csendes tag

Sporttársak! Létezik e olyan feeder bot ami az összes lenti kritériumnak megfelel? (esetleg konkrét típus?)

- egész bot dolgozik (parabola akció) 
- ~50-100gr dobósúly 
- szállítási hossz max 160cm

[ Szerkesztve ]

(#85825) jansky1 válasza aladarazurbe (#85824) üzenetére


jansky1
senior tag

by Döme royal methodjai (390, 420) tudják ezt szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#85826) mdav88 válasza jansky1 (#85825) üzenetére


mdav88
senior tag

Vagy a nevis method carp feeder, ha döme matrica nélkül is jó :D

(#85827) hermanyi válasza aladarazurbe (#85824) üzenetére


hermanyi
őstag

Kérdés mekkora hal alatt dolgozik az egész bot ? Mert van az a hal ami alatt a seprűnyél is parabolába van , De egy 4-5kg-s hal alatt csak az első 30cm

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#85828) BlackmMmDog válasza aladarazurbe (#85824) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

bothosszt és a rászánt pénzt nem írtál

(#85829) Steady74


Steady74
Topikgazda

Kicsit kifújni a gőzt kimenetem ma pecázni az Ordas tavakra. A Nagy-tóra ültem le, oda, mint 2 hete, rakós peca, 18-as gumi, 22/22 szerelék, 10-es horog, 0,5gr úszó, kukorica, kender és aprómagos etetés, csalizás 2 szem kukorica. 7-kor érkezés, 8kor kb kezdés, 15 óráig voltam, 18 hal, legkisebb 7 körül volt, 12 a legnagyobb, 3 hal meglépett. Elfáradtam, jó peca volt.

[ Szerkesztve ]

(#85830) Grillo válasza Steady74 (#85829) üzenetére


Grillo
senior tag

Ide már tényleg ki kéne mennem, ha már közel is van, meg hal is van. Eh. Van még 28 nap szabim....

(#85831) sasa311 válasza Steady74 (#85829) üzenetére


sasa311
veterán

A szilikon a hajszál helyett csak lustaság vagy van mögötte valami boszorkányság?

Grillo
hajrá, ordas nagyon jó hely, főleg aki szeret úszózni! :))

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85832) Sungoo válasza Steady74 (#85829) üzenetére


Sungoo
addikt

A legkisebb 7!? Az szép…Gratulálok!

(#85833) sasa311 válasza Sungoo (#85832) üzenetére


sasa311
veterán

Ordas nagytavon 5-6 kiló körül van az átlagméret, csemegeponty ott nem sok van.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85834) Sungoo válasza sasa311 (#85833) üzenetére


Sungoo
addikt

Ez csak nekem újdonság, sosem jártam még ilyen vízen.

(#85835) Steady74 válasza Sungoo (#85834) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Hát ez a víz arra jó, ha halat akarok fogni, hát legyen. "kockató", mert mesterséges, de a kis szigeteivel azért eléggé érdekes.

sasa #85831: csak annyi, hogy így a hal szerintem jobban felveszi, a másik meg, hogy ezt a kemény kukoricát igen nehéz a horogra felszúrni. Talán így kevésbé veszi észre a hal a horgot.

Grillo: lehet jövő héten még egyszer elmegyek, ha úgy lesz, előtte szólok mondjuk hétfőn, ha belefér a táncrendbe.

[ Szerkesztve ]

(#85836) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Milyen szép horgászidő volt ma, semmi szél, kellemes napsütés.

Tiszta Windows rendes ház

(#85837) Grillo válasza Steady74 (#85835) üzenetére


Grillo
senior tag

Hétfőn szólsz, vagy hétfőn mész? :DDD Aznap "nagyon fontos" céges állománygyűlés van, nagyon kell akarnom, hogy ki tudjam hagyni.

(#85838) Steady74 válasza Grillo (#85837) üzenetére


Steady74
Topikgazda

hétfőn szólok h mikor megyek :) szerintem ugyan így szerda lesz ha az időjárás engedi, ha nem szerda akkor kedd vagy csütörtök. Államtitkár Úr jelen lesz?

(#85839) Grillo válasza Steady74 (#85838) üzenetére


Grillo
senior tag

Az lehet jó, Államtitkár remélem iskolában lesz, ha nem, akkor baj van.

(#85840) Steady74 válasza Grillo (#85839) üzenetére


Steady74
Topikgazda

:DDD

(#85841) aladarazurbe válasza hermanyi (#85827) üzenetére


aladarazurbe
csendes tag

Köszönöm a kérdéseket, pontosítok.

Létezik e olyan feeder bot ami az összes kritériumnak megfelel? (esetleg konkrét típus?)

- egész bot dolgozik (parabola akció) , itt a célhalak maximum 4-5 kilósak
- ~50-100gr dobósúly 
- szállítási hossz max 160cm
- hossza 300-330-360 körül
- anyagi keret: max 50000Ft ( ez a lent említett "Döme royal method" ez nagyon a teteje, bár kissé hosszabb...)

(#85842) mdav88 válasza aladarazurbe (#85841) üzenetére


mdav88
senior tag

-Ilyen felhasználás mellett egy finomabb bot is megtenné, pl Benzár Concourse 20-60g. (30g kosárral, a 330as is bőven dobja az 50m-t) Czero botokat is érdemes lehet nézni, nekem Spec a tubertini EA botok is teteszenek.
-Szállítási hosszt 390ig bármi tudja, mert háromrészes botok.
-Keret tág, sok-minden belefér.

(#85843) BlackmMmDog válasza aladarazurbe (#85841) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

létezik, Czero F1 amely Rive Carp feeder átcímkézve
[300]
[330]
[360]

Nekem 360-ban van, kedvenc botom pedig van 2x drágább is.

(#85844) gg72


gg72
veterán

Ma reggeli kajakos balinozás a Balcsin, egyet sikerült becserkészni. :)
[videó]

(#85845) Szirtimorc válasza sasa311 (#85819) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Sokat nádi pecáztam régen, akkor a "nagyok"' 300g-os Shakespeare Alpha-val nyomták. Próbálkoztam 5lbs-s boljis bottal, jó is volt addig, amíg nagy nem jött. Tette a dolgát, görbült, be is ment a hal a nádba. Az igazi nagyágyú nálam egy régi Daiwa Liftscope, annak csak bőven 10+ -nál van értelme. A "mezei" egy Silstar 300g-s. Muzeális darabok, de bőven tudja amit kell.

(#85846) @mriya@ válasza Szirtimorc (#85845) üzenetére


@mriya@
őstag

Én utoljára egybe bambuszbottal, tároló orsóval horgásztam a Balcsin nád mellett.
Nagy pontyot sosem, de 1-1,5 kilós vörösszárnyút szakmányban fogtam.
Igaz, ennek már 47 éve. 😱

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#85847) Szirtimorc válasza @mriya@ (#85846) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Volt olyan is :) Kesztyű, a damillal való fárasztáshoz, 6-os volt talán a legnagyobb. Az 50-es így vágta a kezem :)

(#85848) galervin93


galervin93
őstag

Tegnap elmentem már egyet spiccbotozni, hiányzott egy kis laza minimálpeca. Vödör, bot, merítő, egy szivacs a hátsóm alá :D aztán hajrá. Mivel van törpe a vízben, így azoknak csináltam egy édes etetős, csontis-kukoricás etetést lentre, kemény gombócokkal. Ezt időnként pótoltam, szépen le is foglalta őket a fenéken. A keszegeknek vízközt csemegét szántam, mivel rövid volt a táv (6-7 méter), így kézzel dobtam. Nem sokat, 3-5 szemet, de azt folyamatosan. A horogra csonti, giliszta, csemege került. Nagyon szépen jött a keszeg, apróságoktól kezdve jó 30 dekáig. A csemege nem sokat szelektált, igazából ettek mindent. Az előke 30 centis volt, egy 8-as ólom volt mindössze a jelző, a következő ólom ettől 80 centire, majd még 3-4 darab ólom, de ez is legalább fél méteren elosztva. Így a 3 grammnyi súly kifejezetten "magasan" volt és jól szét is lett osztva, ezáltal nagyon lassan tudott süllyedni a csali. Ami kellett is, mert a keszegek vízközt voltak, olyan másfél méteren, de méter fölé is felmerészkedtek a becsobbanó csemegére.
Nagyon jó kis peca volt, élvezetes volt a keszegeket aprítani, a törpék alig zavartak. Amikor mégis, akkor dobtam 2-3 etető gombócot, az teljesen lefoglalta őket.
A végén még rápróbáltam fenéken csemegével, és bár láttam pezsdülést, iszapgázokat, de nem sikerült malacot fogni, pedig gyanús, hogy voltak az etetésen.
Nagyon jó idő volt, száz ágra sütött a Nap, és a naplemente is csudiszép volt. Isteni ez az idő, kitarthatna jövő tavaszig... :DD

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#85849) galervin93


galervin93
őstag

Hölgyek-urak, kihasználatlanság miatt eladó lett pár cuccom, elsősorban apróságok amit sajnálnék kidobni (pl. kosarak), de van saját gyártású előke is, meg egy-két bot, orsó. Részleteket inkább privátban!

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#85850) jansky1 válasza galervin93 (#85849) üzenetére


jansky1
senior tag

Szia!

Engem érdekelnének a motyók. Ha van olyan, akkor átvenném szept 30-án, ha összejön.

üdv
J

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.