Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84601) smkb válasza forras2 (#84552) üzenetére


smkb
őstag

Nordfishing jó. Jópárszor rendeltem már onnan. Daiwa termékeket kizárólag onnan szabad. Alaphangon 2/3 áron van a magyarhoz képest. Ha meg ezekre még akció is van, akkor simán vehetsz Daiwa cuccokat magyarhoz képest féláron. Sok N'Zon terméket vettem, pl 4 botos merev botzsák 90 eur volt (360ftos euróval), míg itt 60.000. De van onnan Team Daiwa heavy feederem, Windcast, Aqualite Heavy, orsók, pergetőbotok... Silver Creek 235 ös UL-t valami vicces 10.000 ft alatti áron, vagy Aernos AX 330 as feedert 55 eurért...

(#84602) Roland861010 válasza Szilágyi84 (#84598) üzenetére


Roland861010
addikt

frissen vett cuccaim vannak nem szívesen cserélném le őket. Igaz egy jobb orsó nem ártana. Egyenlőre kellene egy normális pecat tolni ott.
Ugyanis múltkor csak az 1-es ig jutottam mivel jött kollégám is és neki csak bojlis cuccai vannak. Ami ugye nem használható a 7esen.

(#84603) BlackmMmDog válasza Roland861010 (#84602) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

olcsóbbra jön ki felszerelés mint etetőhajhó vásárlás :)

(#84604) Roland861010 válasza BlackmMmDog (#84603) üzenetére


Roland861010
addikt

Igen az tuti ! De ez nekem nagyobb nyűg mint egy hajót venni.

(#84605) BlackmMmDog válasza Gyok2 (#84594) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

ez nem olyan

#84595diablo1984

Próbáltam én is ,szörnyen néz ki így
Ha megnyugtat ugyan annyi halankét kell cserélni az előkét, mintha fülbe kötöd a tüskét :))

Tubertini dragon-ról jókat halottam ,de még soha nem próbáltam :B

(#84606) diablo1984 válasza BlackmMmDog (#84605) üzenetére


diablo1984
veterán

Jónak néz ki a dragon, bírja a csomót, majd használatkor kiderül.
Jövő hétem veszek még pár csomag horgot és csalitüskét és kikötöm magam. :))

(#84607) Steady74 válasza sasa311 (#84600) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Amit írtam azért gáz, mert ez egy zárt víz. A tagok száma kb 3X annyi mint a tényleges helyek száma, így probléma az, hogy fizetsz egy vagyont az éves tagdíjért és nem tudsz leülni pecázni.

(#84608) Gyok2 válasza Steady74 (#84607) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Pedig a képek alapján nagyon szép hely.

Esetleg van valami ilyen távolságban más, jó amúros, ami nem a Duna?

Tiszta Windows rendes ház

(#84609) andrew911 válasza Gyok2 (#84608) üzenetére


andrew911
tag

Na, Torony-tó beszámoló:
Tényleg nagyon szép hely, zárt víz, csend, nyugalom, békák,siklók, teknősök, gyíkok. Az már nem igaz, hogy hétvégén nem tudsz leülni pecázni, mert rajtunk kívül két csapattal találkoztunk: az egyik reggel ment az éjszakai pecáról, egy másik csapat pedig kb. egy órát ült kint. Az összes stég üres volt! Mi kb. kilenc órát voltunk, ezalatt volt időnk sokmindent kipróbálni. Délelőtt folyamatosan jöttek a tenyeres dévérek, meg egy szebb kiló körüli kárász, délben elvágták és délután már csak szumma 3 dévért fogtunk. Lehet, hogy van benne ponyt meg amur is, de azokat nem találtuk meg.
Azt hiszem, nem itt leszek tag.

(#84610) atok666 válasza iceQ! (#84562) üzenetére


atok666
őstag

En voltam a boltban. Mentunk gyerekekkel vhova, ok a jatszoteren jatszanak, en meg ott varakoztam. Mondom megnezem, van-e vmi pecabolt a kornyeken - erre ott a nordfishing egy kopesre... megnzetem, de nem egy nagy durranas a bolt maga. Csak a bolt miatt nemtom megeri-e kiutazni.

Atok

(#84611) 4Grider válasza atok666 (#84610) üzenetére


4Grider
nagyúr

Már ott is az a divat, hogy rendelésre mindent. Saját bolti árukészletet tartani manapság drága mulatság...

(#84612) @mriya@ válasza andrew911 (#84609) üzenetére


@mriya@
őstag

.

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#84613) Spoon16 válasza forras2 (#84569) üzenetére


Spoon16
tag

Mindent így kell,ahogy írod,pontosan így csinálom én is 🙂 Abban tudsz segíteni,hogy melyik fejjel lehet tölteni a palackot? Én elkavartam tavaly és most az istennek nem tudom melyik a megfelelő.

(#84614) Interceptor


Interceptor
addikt

Ma végre működött a Duna, kicsit lejjebb ment a víz, süllőzni próbáltam, fogtam két kisebbet, meg jött még három köves is közben, őket nem érdekelte, hogy még csak június van, a csalikat próbáltam váltogatni. Persze minden visszakerült a Dunába, a nagyobbik süllő is.
Szokatlanul sok rontott kapás volt, és még több odabökés a csalira, szóval nem volt unalmas ez a peca.
Mindegyik hal a vízbe dőlt fa irányába próbált menekülni mikor part közelbe értek, a nagyobbik süllőt még vissza lehetet tartani, de a kg körüli köves az elég bivalyúl ment(tavaly is volt egy hasonló méretű kicsit talán nagyobb) és az átment a fa alatt és megrekedt a kövek között a szélen, ezért egy kicsit kellett tornázni megkerülni a fát a bottal, hogy ki tudjam onnan hozni, szóval izgalmas volt :)
Elég jó erőbe voltak a halak, mindegyik a méretéhez képest még a süllők is.

Süllők:

Kövesek amik jöttek, első két kép az ugyanaz a hal:


[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#84615) Steady74 válasza andrew911 (#84609) üzenetére


Steady74
Topikgazda

örülök a jó pecának, akkor kamu híreket mondtak nekem.

(#84616) lumpy92 válasza Interceptor (#84614) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Ez igen! Gratula! Szép halak!

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#84617) galervin93 válasza BlackmMmDog (#84566) üzenetére


galervin93
őstag

No akkor a száraz tények: vasárnap szektor utolsó, összetett 26. hely a 28-ból. :DDD Szektor 1. valami 30+ kiló, én 3.5. :DD
És a részletek: bár csináltam egy etetést 60-ra, de első dobásra csattant a dobóelőkém, előtte se nagyon volt kedvem hozzá, ez után meg végképp, hagytam is békén azt a botot. :DDD Szóval kijöttem 15-re. Szomszédnak már volt vagy 6 pontya 80-ról, nekem még nem volt kapásom se. :D Aztán pár kárász azért akadt, majd meghalt teljesen a táv. Kijöttem lógatósra, 8 méterre. Itt fogtam szintén pár kárászt meg egy pici pontyot. Bentről meg húzták a kis pontyokat, mint az őrült.
Tanulság: ha nem tudsz* bentre horgászni, ne menj olyan versenyre, ahol bent kell horgászni. :D :DDD
*390-es 60 grammos dobójú bot volt a "legnagyobb" nálam, ezzel szoktam max 50-55 méterre window kosárral, fonottal keszegezni, de már azt se szeretem, nekem az a távolság már túl nagy. (Nincs is ennél durvább cuccom, csak a dunai meg az etetős bot, nálam ezek már nem horgászatra valók. ;])

Ahogy fentebb írtam, a lógatós meg a picit bentebbi távokat pecáztam. Helytől függően előbbi 6-9, utóbbi 11-15 méter. A középső, 20-40 méter (nekem, de ahogy láttam többeknek is) halott volt, illetve nem adott többet, mint láb alatt. Az igazi fogások 60, de inkább 65 métertől kezdődtek, akik jól húzták azok stabilan dobálták a 75-85-öt is, meg a távdobó bajnokok a 120 méterre lévő szembe nádast...
Kaja ahogy írod: csemege, TTX, kevés kender, némi fullasztot csonti-pinki a horogra. (Bentről Aquával fogták a halat.) Külön bottal, kosárral ment be a mag, míg a peca üres mini kosárral történt. Csali jellemzően egy szem csemege (quick stop), vagy mini pellet (5 mm), illetve néha csonti (horogra tűzve).
Botok 3 és 3.3, de láttam 3.6-ossal is próbálkozni a rövid távokon, van annak ia létjogosultsága (itt nem annyira, mert nincs akadó vagy meredek rézsű, amiről fel kell húzni a halat, mint pl. Maty-éren).
Annyit azért tudni kell a tóról, hogy rakós versenyen már áprilisban, hideg vízben is 20-40 kilókat fogtak. Tehát a hal ott van, és ki is áll. A helyzet viszont azért más, mert ott 13.5 méternél beljebb tuti nem etet, nem csörög, csobog, csattog senki. Ezért ki mer jönni a hal. Meghodnál meg boldog-boldogtalan dobált amerre látott... ... kivéve egy barmot, az ő sorait olvashatjátok. :DDD :DD
Amúgy első edzésnapon még gyönyörűen ment a rövid, bő 25 kilót fogtam én is. Aztán ahogy teltek a napok, úgy maradt bent egyre messzebb a hal, bent befele folyamatosan a kaja, persze minek jött volna ki part közelébe, ha egyszer bent is volt mit csipegetni... Nem mondom hogy nem számítottam erre, de meglepett, hogy a rövid peca teljes mértékben csődöt mondott.
Amúgy én élveztem a rövid pecát, jó ezekkel a könnyű botokkal dobálni, egy ízben a szomszéd meg is jegyezte, milyen jó az egykezes technikám. :DDD Bal kéz felcsaliz, csalit elenged, jobb kéz lendít, dob, mint a snecizésnél. :)) A Frenzee Precision FXT volt a főszereplő (3 méter), amíg volt mit fogni nagyon jól dolgozott igazából ez volt az első hosszabb pecám vele. Jól terhelhető, és tényleg hajlik nyélből ha kell. Ráadásul nem törik mint a ropi World Champion. :N
Szumma-szummárum, ezt a methodos vonalat elengedem, sajna nem marad víz, ahol lehetne még a rövid, finom műfajt művelni, ide is beszivárog ez a mocsok távdobálás... Szóval jövőre már nem megyek method versenyre, a hosszú előkésre viszont igen, az szimpatikusabb, hogy nem kell a világból kipecázni, meg amúgyis sokkal közelebb áll a szívemhez. :))
Illetve kaptam meghívást pergető versenyre is (Heves megyei bajnokság, de Mohosz verseny, szóval még a sportjegyre is jogosít), az is lehet hogy két hét múlva a Zagyva partjáról jelentkezem, de ez még képlékeny... :B

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#84618) iceQ! válasza forras2 (#84569) üzenetére


iceQ!
addikt

Egy kis videó tutoriál, hogy kell csinálni: [THERMACELL SZÚNYOGRISZTÓ GÁZPALACK ÚJRA TÖLTHETŐVÉ ALAKÍTÁSA -Tapasztaltok és vélemény.]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84619) BlackmMmDog válasza galervin93 (#84617) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Sajnálom az eredményt :(

Ahogy írod szerintem távolságon múlott és nem azon hogy Aqua ment a kosárba. Elsőnap amikor Vígh Tamás bejelentkezett láttam hogy a Benzár Concourse Method Feederek előkerültek.

Dálnoki István szerint method versenyeken akarok indulni a 330-as bot legyen amit utoljára megveszek . Szerintem én KKMajsa vagy KKHalason (itt már 2x horgásztam :DD )indulok el.

(#84620) galervin93 válasza BlackmMmDog (#84619) üzenetére


galervin93
őstag

Ó, nincs mit sajnálni, amúgy ebből (is) lehet tanulni. Hétköznap, egyedül halálra fogtam volna magam lógatón, de ennyit jelent harminc ember rajtad kívül.
Meg azért a kárászozás jó volt, például kitapasztalni a megfelelő előkehosszt (20 centi kellett), horgot (KKM-B 14-es), csalifelkínálást (egy szem, lehetőleg kisebb kukorica), mennyire kell elengedni a tüskét/stoppert a horoghoz képest hogy jó legyen az akadás stb.
Amúgy igen, egyértelműen a távolságon múlott.
Én botot nem tudok ajánlani, de láthatóan a távoli peca az irány, szóval erre kell készülni, 360, 390 420-as botok.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#84621) jansky1 válasza galervin93 (#84620) üzenetére


jansky1
senior tag

Pedig amennyi energiát beleteszel ezekbe a versenyekbe és a felkészülésbe, simán menne neked a távdobós method is. Mondjuk, ha nem szereti az ember, kedve sincs hozzá, az nem könnyíti meg az ügyet.

(#84622) Interceptor válasza lumpy92 (#84616) üzenetére


Interceptor
addikt

Köszi :) Ez a néha cseperészős borús idő is kedvezhetett.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#84623) BlackmMmDog válasza galervin93 (#84620) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Már kettő van ami jó versenyzéshez (CCzero Competition Series F1 360, Benzár Concourse Method Feeder 420 )
Feltétlenül akkor venni még 390-est , utána amint látom hogy kell több veszek.

Én is rövidek botokat szeretem (nálam a 360-at jelenti),de idén többször kellet a hosszabb :O

[ Szerkesztve ]

(#84624) galervin93 válasza jansky1 (#84621) üzenetére


galervin93
őstag

Egen, és bár a verseny az nem örömpeca, de én nem vagyok és nem is akarok azon a szinten lenni, hogy ne élvezzem. :DDD :N
Fater mondta hogy megnyerni kell elindulni... A francokat, csak szórakozni akarok egy jót. Persze ha nem égnék mint a Reichstag az sokat dobna a dolgon. :DDD

Interceptor
Gratula, nagyon szép fogás! Bizony nyáridőben a napközbeni ború nagyon jó tud lenni pergetésnek. Én holnap délután-este tervezek egy Zagyva támadást, ha az időjárás is úgy akarja. :))

BlackmMmDog
A 390 a "sztenderd", igen. A közepes és a kicsit hosszabb távokra is jó, univerzális hossz. Persze a megfelelő erősségben, de szerintem te jobban ismered ezeket, otthon vagy ebben a nagyhalas methodban. :)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#84625) BlackmMmDog válasza galervin93 (#84624) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Ki van nézve, csak tavaly ősz óta nem lehet kapni: Czero Competition Series M1 390
Több még kérdés, de ha kell 330 akkor Delphin Opium Blacxfeeder 3G Technocork lesz. :)

(#84626) forras2 válasza Spoon16 (#84613) üzenetére


forras2
őstag

Utántöltő palack kupakjában lévő legnagyobb süllyesztett fejű jó hozzá!

(#84627) Móci


Móci
addikt

Sziasztok! Begumizott spiccnél mennyivel rövidebb szereléket érdemes készíteni? 0,5-1m elhagyás elég? Nagyjából ez rémlik, de hátha akad jobb tapasztalat.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#84628) galervin93 válasza Móci (#84627) üzenetére


galervin93
őstag

Ugyanakkorát, mint egy normál spiccnél. Bothossz mínusz 50 centi vagy 10% ökölszabályként jellemzően elég.
A gumizás a lényeg, de ezt nem szabad túlzásba vinni. Legyen előfeszítve, és egy bő méter, méter harminc elég lesz, ez kb. két tagot jelent attól függően, mennyire vágod vissza vagy esetleg veszed ki egészében a spicctagot.
Ízlések és pofonok, de szerintem a belső teflon jobban védi a gumit.
Egy 3-as merítőnyél jól jön, ha hosszabb az se baj.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#84629) Interceptor válasza galervin93 (#84624) üzenetére


Interceptor
addikt

Köszi, mostantól meg túl borús lesz, sok esővel :N
Sok sikert ha mégis mész valamikor(bár szerintem a mai nap kizárva), majd írj, hogy mi volt.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#84630) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,
Próbálgatnám a pellet wagglerezést és az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e külön botra beruházni? Ad annyival többet ez a típusú bot vagy ha csak pár alkalomra menne az ember akkor elég egy rövidebb teszem azt feeder bot is?

Hello darkness, my old friend...

(#84631) galervin93 válasza Interceptor (#84629) üzenetére


galervin93
őstag

Sikerült korán végezni melóban, és közel a víz is, de még megrágom a dolgot. :DDD

Horvi
Kipróbálni bármivel ki tudod. A sok dobálás miatt azért egy könnyebb bot kényelmesebb, mert elég mozgalmas peca, sok a dobás és folyamatos a csúzlizás (vagy kézzel dobálás, de az még fárasztóbb és pontatlanabb is). Én sima 390-es match-csel csináltam, pár pecáig elment, de nekem felesleges volt ez a hossző, 330-360 bőven elég, mert nem túl messzire horgászol, és az ereszték sem túl nagy.
Szerintem kipróbálni simán jobb egy könnyebb feederbot, valami 300-360 körüli könnyebb botot keress. Aztán ha tetszik a dolog, akkor beruházol speckós botra, de amúgy nem kell túlgondolni.
Nem tudom mekkorák a célhalak, de arra készülj, hogy elég komolyan meg tudnak indulni, sőt kapáskor szinte ki akarják szedni a kezedből (vagy a tartóból ha éppen csúzlizol) a botot.
Csúzli: könnyű, vékony gumijú, kis kosarú darabot keress. Vannak kifejezetten pelletes csúzlik, de akár a hálós csontis csúzlik is jók lehetnek, én ilyet használok. Lődd folyamatosan az anyagot, ne sokat, tényleg ilyen 5-10 szemről van szó, de az mindig menjen, percenként 2-5 lövés.
6-8 millis pellet, szerintem a 8 a legjobb (Aqua Classic a legjobb ár/érték arányú), horogra ugyanez, nem kell semmi speckó. Csaliként a legolcsóbb n+1-edik horogra fűzhető szilikonkarikába teszem. Itt arra érdemes figyelni, hogy a csalit húzt kicsit túl a horog öblén, de még ne teljesen fel a szárra, sokkal jobban fog akadni.
Fárasztó peca, de néha kel ilyen "agyradír", és legalább nem a szokásos feeder. :) Mély bányatavakon ráaadásul sokszor eredményesebb is nyári melegben.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#84632) Horvi válasza galervin93 (#84631) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi szépen a tanácsokat. Már próbáltam ezt a technikát egy 3.90-es matchbottal de az tényleg hosszú volt hozzá. Van mondjuk egy 2,70-es picker botom lehet adok annak is egy esélyt.
Csúzliból egy ilyenem van ezzel meg vagyok elégedve.
Botot is néztem amúgy már de még csak ez a Guru volt a kezemben, nem volt végül is rossz. Még elnéznék ukpecába is valami Leeda/Preston botot megnézni. Azok talán olcsóbbra is kijönnek.

Hello darkness, my old friend...

(#84633) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Mai horgászboltos látogatások tapasztalata: Thermacell gázos-lapkás készülék hiánycikk mindenhol. Viszont ez az MMF féle szúnyogriasztó hegyekben áll. Szuku krém sincs. Vajon melyik hatékony..? Költői kérdés volt... ;]
Na, mindegy 2 nap múlva Szákó mester elvileg kap még.
Átmentünk Fertődre (Solris horgászbolt), volt egy akciós kuponom, a levonás után 18 ezret fizettem. Soha nem vettem ilyen kevés cuccot. Igazából valami szúnyogirtót-riasztót vettem volna ott is.
Na mindegy, megálltunk a CBA-nál, egy kis kaja, meg vegyi..sutty, 1 gurulós kosár cucc 72 ezer, Ignis csomagtartójának az alján elfért, elrakva, szatyrozva.. Egyre nagyobb ez az Ignis, nem is kell lecserélni.... :U

[ Szerkesztve ]

(#84634) mdav88 válasza Zoli bácsi (#84633) üzenetére


mdav88
senior tag

Thermacell témában:

Nekem nem volt szimpatikus a gázos mutyizás, így az aliexpressről rendeltem egy kísértetiesen hasonló kütyüt azzal a különbséggel, hogy az elektromos. Ugyanúgy fel tudja fűteni a felületet, ráadásul két oldalra megy bele lapka, kicsivel több mint 10e forint volt és még powerbank is ha úgy kell :)

(#84635) iceQ! válasza mdav88 (#84634) üzenetére


iceQ!
addikt

Erről kérhetek egy linket? :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84636) Zoli bácsi válasza mdav88 (#84634) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Igen, linket kérünk. :K Hatékonyság? Lapkát is lehet venni hozzá? Mennyi egy töltés, és egy lapka élettartama?
Bár szerintem akkumulátorról hevíteni a lapkát...eléggé nagy teljesítményt kíván, ergo hamar kinyírja az akkut. Nem hiába gázzal hevít a Thermacell..... :U

(#84637) sasa311 válasza Zoli bácsi (#84636) üzenetére


sasa311
veterán

A konnektorba dugós szúnyogriasztóra az van írva, hogy max 4w/óra. Azért az nem tűnik veszélyesnek.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#84638) golyós válasza sasa311 (#84637) üzenetére


golyós
őstag

Próbált valaki Manta Wandal 420 botot?
Árban jó, leírás szerint az Evo széria olcsóbb verziója.
Döme Royal Method carp nem igazán jön be nekem.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#84639) lockdown90 válasza Zoli bácsi (#84633) üzenetére


lockdown90
senior tag

a hagyomanyos spray formatumu szunyogriasztobol melyik a leghatekonyabb?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#84640) iceQ! válasza lockdown90 (#84639) üzenetére


iceQ!
addikt

Nitrohígító :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84641) Zoli bácsi válasza lockdown90 (#84639) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Én azt gondolom, talán a Szuku. De Szukuból is a krém jobb, tartósabb.
Ezek a Spray-k úgy érnek valamit, ha legalább óránként befújod a szabadon lévő testfelületeket.
Amennyi szúnyog van idén, szerintem kombinálni kell a módszereket. Pl. nagyon jó a Thermacell, de ha lengedezik a szél, vagy kimész abból a pár négyzetméterből, amit lefed, akkor vége...Tehát melléje valami krém, vagy spray.
Iszonyat mi van itt felénk, asszony kiment a kertbe epret szedni, aztán ott agyon csípkedték, pedig volt a városban légi, meg földi gyérítés is.
Az egyik gond, hogy sok van. A másik, hogy nekem is, meg másnak is lesz egy szép piros viszkető folt sokszor a csípés helyén. Ilyen régen nem volt. Nem tudom milyen szúnyogok ezek..... :)
70-es években voltam gyerek, azért pár évtizedre emlékezem, de gyerekkoromban nem volt ennyi szúnyog...Pedig akkor nem gyérítették. De akkor volt fecske, meg madarak..... :U

(#84642) Grillo válasza Zoli bácsi (#84633) üzenetére


Grillo
senior tag

Ne is mond vaze, ma Lidl kör, mondjuk múlt héten nem voltam, úgyhogy asszony megnyomta kicsit a listát. 90k. Bakker. Mondjuk ok, ebből 15k egy akkus fúró, mert a 15 éves B&D narancs színű műanyag csoda akkujai elmentek pihenni, és én meg baszódtam megfelé a hétvégén, féltetős izét építettem a ház mellé, és a racsni nélküli fúróval kellett szenvedni, meg cserélgetni a fúrószárat/bitet/kurvannyát. Majd még egy akkut lövök hozzá pluszban, ha beválik. Meg ha kicsit gyűjtök rá :DDD

(#84643) galervin93 válasza Interceptor (#84629) üzenetére


galervin93
őstag

Nem bírtam magammal, bár rövidgatyában indultam (nagy ötlet a májusi esőtől burjánzó ártéren :DDD, szanaszíjjel csípett a csana), de gyorsan előkerült az esőruha is. :DDD Fogtam jó pár domit, de sok volt a rontott kapás, egyrészt mert a két horogból leszedtem egyet és csak a hátsót hagytam meg, így az alulról érkező rávágások gyakran nem akadtak (márpedig lent voltak, onnan vágtak a csalira). Másrészt pedig nem is ettek olyan extrém vehemensen, sokszor követték, óvatosan odacsíptek, de nem vették be rendesen stb. Ettől függetlenül baromi jót pecáztam. :))

Ez egy jó hely volt, itt akasztottam valami olyat, ami megszólaltatta a féket is, sajna nem lett meg, illetve több jó ráindulás és követés is volt, hasonszőrűei mint a fentiek, de ahogy írtam nehezen lehetett rábírni őket a kapásra.
Lehet beruházok pár mini körforgóra, nagyon régen használtam őket, bár inkább csukás kanalaim voltak. De vannak mélyebb, langós gödrök, ahol szerintem jobban működhetnek, mint a wobbik.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#84644) Grillo válasza galervin93 (#84643) üzenetére


Grillo
senior tag

Fú, valami hasonló pecára nagyon el kéne mennem, egy napot barangolni, dobálni.

Bár tekintve, hogy idén még csak a fórumos pecán voltam, igazából bárhova el kéne mennem horgászni már... :DDD

(#84645) mdav88 válasza iceQ! (#84635) üzenetére


mdav88
senior tag

Itt a link:
https://www.aliexpress.com/item/1005004496276492.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.3bb31802IegX6l

Azt nem mondtam, hogy megérkezett :) alis horgászcsoportban találtam, ott már volt tapasztalat. Szabvány lapka megy bele, raid vagy vape az ajánlott ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

(#84646) Koncipappa válasza mdav88 (#84645) üzenetére


Koncipappa
csendes tag

Köszönük!

Amikor felmerült itt a téma a fórumon én rögtön nekiestem az Aliexpressnek és kerestem egy elemmel működő megoldást, mert nem akartam elhinni, hogy vagy csak konnektorba dugható verzió vagy gázos közül lehet csak választani...
Már azon gondolkodtam, hogy összedobok az itthon lévő elektronikai maradékokból valami USB-ről működő okosságot, ami melegíti annyira a lapkát, hogy az párologjon.

Egy Samsung Galaxy S3 LTE boldog tulajdonosa :D

(#84647) iceQ!


iceQ!
addikt

Akartam linkelni egy Shimano Technium Tribal - Monofil Főzsinór 0.305mm 1100m-t, de már elfogyott... 8500 Ft volt ilyen zsinór az Anglingnation boltban.

Más méretben még van akció ha valakit esetleg érdekelne [link]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84648) lockdown90


lockdown90
senior tag

Sziasztok!
Mártogatós csalihalas pecához milyen botot, orsót ajánlotok? Tiszán próbálkoznék elsősorban.

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#84649) forras2 válasza mdav88 (#84645) üzenetére


forras2
őstag

Engedd el :))

(#84650) iceQ! válasza forras2 (#84649) üzenetére


iceQ!
addikt

Sz@r? (Amúgy meg van mindkét thermacell amit ajánlottál + 90 db VAPE lapka :DDD )

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.