Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84401) saen válasza iceQ! (#84400) üzenetére


saen
veterán

Biztosan van ellenpélda, de sokkal többször van fordítva.

(#84402) iceQ! válasza saen (#84401) üzenetére


iceQ!
addikt

Kétségkivül.

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84403) PpenoO válasza BlackmMmDog (#84391) üzenetére


PpenoO
őstag

Walterben vett Nevis Sensorhoz van szerencsém. Van hol vastagabb hol vékonyabb, egyenetlen, éles felület. Elég ránézni és bepöndörödik. Most helyi boltban vettem eladó ajánlása alapján Cralusso feeder & carp zsinórt. Hétgévén kiderül mit tud.

[ Szerkesztve ]

(#84404) andrew911 válasza iceQ! (#84400) üzenetére


andrew911
tag

Akkor a 3LBS lett végül? ;-)

(#84405) mdav88 válasza saen (#84399) üzenetére


mdav88
senior tag

Érdekes, itt a horgász világban eddig nem tűnt fel, hogy mindeni is olcsóbb kintről, míg más hobbiból több(tíz)ezer eurót költöttem már külföldi shopokban.

Ezen a színtéren én elégedett vagyok a hazai kínálattal, persze rendeltem már a lengyelektől, nézegettem már osztrák forrást is, pedig egyáltalán nem ragaszkodok a javarészt földhözragadt hazai boltokhoz, ahol a jobbára elégtelen ügyfélkezelés megy.

(#84406) saen válasza mdav88 (#84405) üzenetére


saen
veterán

Annyi azért igaz, hogy én elsősorban pergetek, ott sokkal jobban kijön a különbség, mint a békéshalas pecában. Nevist ügye nem fogsz külföldről rendelni ;]

(#84407) mdav88 válasza saen (#84406) üzenetére


mdav88
senior tag

Sose mond hogy soha
Na jó, ez promix, de na... :D

(#84408) iceQ! válasza andrew911 (#84404) üzenetére


iceQ!
addikt

Az. Megmondom miért!? 2LBS kevésnek bizonyulna a parton, az inkább csónakba való. Nagy jó kis botok, igazi csemege. Várom hogy fogjak velük :)

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84409) BlackmMmDog válasza Zoli bácsi (#84394) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Ami óriásit fejlődött, az a kínai ipar. Egyre jobb minőséget hoznak.

Tudnak ha kell a vevőnek. :K Javult a minőség a Nevisnél , tervezési hibák (árra gyártanak) miatt még gondok vannak velük.

Nevisnél is előfordul/t hogy egy modellben is más a felhasznált anyagok minősége
Pl. Nevis Feeder Runner, három minőségben készült

#84393mdav88
Nevis legjobb botja :K

#84403PpenoO
Cralusso zsinórral nem szokott baj lenni :))

(#84410) mdav88 válasza BlackmMmDog (#84409) üzenetére


mdav88
senior tag

Akcióban, amikor karikába veri az amur :)

(#84411) iceQ! válasza mdav88 (#84410) üzenetére


iceQ!
addikt

Az ilyen botnak van csak értelme horgászni szerintem... Imádom a két Nzon feeder botomat, hasonlóan hajlik meg.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84412) mdav88 válasza iceQ! (#84411) üzenetére


mdav88
senior tag

Ez a legerősebb botom :D

(#84413) sasa311 válasza iceQ! (#84411) üzenetére


sasa311
veterán

Akkor ha egyszer vennél egy tényleg lágy botot csodát látnál :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#84414) andrew911 válasza sasa311 (#84413) üzenetére


andrew911
tag

Épp nézem a 2023-as Daiwa katalógust, de teljesen összezavar ez a progressive/medium-fast/semi-parabolic (és társai) jelölésrendszer, de érzésre kb. ez a sorrend a keménytől a lágyabbak felé haladva. Van erről valahol egy táblázat vagy tesztgörbe esetleg, vagy ezek csak marketing jelölések?

(#84415) iceQ! válasza sasa311 (#84413) üzenetére


iceQ!
addikt

Van. 330as SeriaWalter bot, elég lágy a maga kis 60 grammos dobó súlyával :)

Egyszer lehet veszek valami kis lágy feeder vagy picker botot, ami 270-300cm-es.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84416) iceQ! válasza andrew911 (#84414) üzenetére


iceQ!
addikt

Végig lapoztam többször is melóban :DDD
Ahogy írod, úgy van keménytől a lágyig. Nem jöttem rá, de a semi parabolic is nézőpont kérdése. Nekem a black widow is az meg a ninja is. Az egyik 3 másik 3.5 lbs. Hasonlóan hajlanak de a ninja kicsit jobban, míg a widow nem annyira. Franci se tudja, ez leginkább daiwa saját jelölés.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84417) sasa311 válasza andrew911 (#84414) üzenetére


sasa311
veterán

Ez kb. csak marketing.

iceQ!
A dobósúly nem feltétlen van a bot akciójával teljes összhangban.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#84418) iceQ! válasza sasa311 (#84417) üzenetére


iceQ!
addikt

Nem, de azért még nem láttam olyan botot ami parabolában hajlik de a dobó súlya 150 gramm. Ha van ilyen mutassátok meg :DDD

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84419) hermanyi válasza iceQ! (#84418) üzenetére


hermanyi
őstag

Frenzee precision FXT power .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#84420) iceQ! válasza hermanyi (#84419) üzenetére


iceQ!
addikt

16 méteres bottal elmész te a p*csába :DDD

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84421) jansky1 válasza iceQ! (#84420) üzenetére


jansky1
senior tag

Pelletpumpa, szegecselt nyelek, hosszú botok. Ebben a topicban ez az irány, majd hozzászoksz :DDD

(#84422) hermanyi válasza iceQ! (#84420) üzenetére


hermanyi
őstag

Nem a rakora gondoltam hanem Frenzee Precision FXT 12ft power + erre . 2016 ban jött ki és parabola akciós ,és nem kell hozzá 8-10 kilós poty ,hogy tőből görbüljön. Nekem volt egy fél napig :D Nem ezt rendeltem hanem a simát és ezt küldték.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#84423) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Top Mix etetőanyagok mennyire jók/ajánlottak?

Tiszta Windows rendes ház

(#84424) BlackmMmDog


BlackmMmDog
aktív tag

(#84425) Gyok2 válasza BlackmMmDog (#84424) üzenetére


Gyok2
aktív tag

OK, köszi.

Tiszta Windows rendes ház

(#84426) mufi válasza lbandi777 (#83999) üzenetére


mufi
senior tag

Hy,

faternak X Spin lett, nekem Nanoflex pro +, mindkettőn DAM Quick 7 2000, apu ilyet szeretett volna és most örül neki.

Halak...csuka, süllő és harcsa...jelenleg az én felszerelésemen 8 fonatos zsinór, faterén 4-es van. Vettem titán és fluorocarbon előkét, meg közben olvasgatom az irodalmat ezzel kapcsolatban és hát...azt tapasztaltam, hogy a fluorocarbon bár tényleg nem látszik a vízben, iszonyatosan élettelené teszi a csalit. azt olvastam, hogy akkor már jobb a florocoated. Érdemes kipróbálni?

Illetve...mivel nekem nem igen van tudásom, idegem és türelmem a variálásokban, apukámnak pedig sem a látása, sem a kezei em olyanok már, hogy ezt "akció" közben megtegye...arra gondoltam, hogy jó lenne valami olyan megoldás, amivel könnyen cserélhetménk előkét. Néhány opció:

- a zsinór végéhez kapcsot kötünk
- a zsinór végéhez hengeres forgó kapcsot kötünk
- a zsinór végéhez hengeres csapágyas kapcsot kötünk és

ezekhez tudnánk utána acél, titán vagy flurorocoated előkét kötni. Mit gondoltok erről? Ez már nagyon gány dolog lenne?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#84427) @mriya@ válasza BlackmMmDog (#84424) üzenetére


@mriya@
őstag

Tök jó lehet, ha neadjisten az egyik horgot felveszi valami hal, a másik meg beakad egy tuskóba. 😡

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#84428) iceQ! válasza BlackmMmDog (#84424) üzenetére


iceQ!
addikt

A Szavannán az öreg halőr mesélte, hogy mindig ellenőrzést tart az új vendégeknél... Nincs olyan hétvége, hogy ne lenne legalább egy ember akinek dupla horog van fent, holott csak 1 bot - 1 horog az engedélyezett. De mutatott még egy csomó fényképet hogy mik történnek a tavon...

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84429) sasa311 válasza BlackmMmDog (#84424) üzenetére


sasa311
veterán

Ez még mi a náthás pöts? :Y

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#84430) lbandi777 válasza mufi (#84426) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Én úgy szoktam ha nincs kő akkor telibe fonott not a knot+ forgós kapocs,ha köves a pálya akkor 1 méter fluorocarbon +sima kapocs.
Csütörtökön voltam Tass- on ,jött kölök harcsa meg 1 kb .12-es amúr aminek a szemébe akadt a horog nem tudom véletlen e vagy megpróbálta [kép] [kép] megenni a zöld twistert.

[ Szerkesztve ]

(#84431) A Zéé válasza sasa311 (#84429) üzenetére


A Zéé
addikt

Double Chance házi verzió.

Just a simple Lineman...

(#84432) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Nem vagyok túl gyakorlott távdobó,de mégis lecserélném a feeder 420-as Nevis botomat , mivel a héten voltam és a szomszéd max 60 kg-os csávó erőlködés nélkül dobálta a túlpartot én meg a közelébe se. Annyit tudtam megfigyelni , hogy fehér spicces nem zöld vagy narancs,piros .
Az orsóm is távdobó Okuma azt megtartom azzal nincs gondom.
Viszont a botokat hiába nézem üzletben mennyire merev vagy hajlékony azt úgyis akció fárasztás közben és dobásnál derül ki valójában milyen.
Szóval mostmár elhiszem, hogy vannak minőségi különbségek árak között, vagyis van amit nem lehet megdobni távolság ilyennel ,de komolyabbal talán többet lehetne .
Tudom,ha béna valaki akkor mindegy, ezek az ügyes profi vélemények nem igazán érdekelnek , inkább bevált ajánlatok akik váltottak és van tapasztaltuk márka és típus
Köszönöm

(#84433) Gyok2 válasza lbandi777 (#84430) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Ilyet még nem látott, gondolta, megnézi közelebbről :D

Tiszta Windows rendes ház

(#84434) demars


demars
addikt

Keszeget, kárászt hova kell beírni a fogási naplóba? (Bocs az amatőr kérdés miatt!)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#84435) jansky1 válasza demars (#84434) üzenetére


jansky1
senior tag

Egyéb idegen/őshonos fajok

(#84436) demars válasza jansky1 (#84435) üzenetére


demars
addikt

Köszi, közben megtaláltam (valamiért a napló bal oldalát néztem, ott kerestem :W )

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#84437) PpenoO válasza demars (#84436) üzenetére


PpenoO
őstag

Keszegnek van külön oszlop.

Apropó keszeg, ma sem dobtam be hiába.

(#84438) mufi válasza @mriya@ (#84045) üzenetére


mufi
senior tag

Nekem még sosem volt MO-n horgászengedélyem, azon felül, hogy vizsgázni kell, mibe kerül az éves országos engedély? Illetve, Vas megyei komplett, 1 botos műcsalis az mennyi lenne?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#84439) sasa311 válasza mufi (#84438) üzenetére


sasa311
veterán

Tízen parezer az engedély és a tagsági, ezen kívül 5.000 a kártya (talán 5 évig jó). Erre veszed a területi jegyet, ami abszolút beltér minden vízre.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#84440) @mriya@ válasza mufi (#84438) üzenetére


@mriya@
őstag

A mi tavunkra 160 ezer az éves, 100 ezer a féléves engedély. (még most sincs meg nekem)
De ez az összeg vizenként változó.
Neked horgászkártya+állami horgászjegy kell első lépcsőben, ez olyan 20 ezer Ft.
Ezek birtokában válthatsz területi engedélyt.
Olyan Vas megyeiről nincs infóm, amiről érdeklődsz. :(

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#84441) BlackmMmDog


BlackmMmDog
aktív tag

Az Energofish Feeder Team lett az V. Method Feeder Klubcsapat Országos Bajnokság győztese forrás: [ranglista.mohosz.hu]
ami nagyon ütött Raffer Kristóf papucs+ zokni kombója :DDD :DDD

kép majdnem lemaradt :O :DDD

[ Szerkesztve ]

(#84442) Gyok2 válasza mufi (#84438) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Ha esetleg nem kell éves engedély, 1 botos, 90 napos turistajegy kevesebből megvan.
[link]

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows rendes ház

(#84443) PpenoO válasza PpenoO (#84437) üzenetére


PpenoO
őstag

Ő nem úszta meg :O

(#84444) galervin93 válasza mufi (#84438) üzenetére


galervin93
őstag

Mohosz összevont területi jegy árak.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#84445) horcsog válasza Atis45 (#84351) üzenetére


horcsog
tag

Eredményes teljes előke hosszban is, de nagyon rövid előkével érdemes akkor vsz.

Szilágyi84: Dobástávon nagyon sokat több dobni a vékonyabb főzsinór. Egy távdobásra lényegében alkalmatlan cuccal is meg lehet dobni 100 méter környékét. Ha a bot elbír minimum 70-80 grammot (persze könnyebb ha többet) , jó a kosár/ólom amivel dobsz (ez is nagyon sokat számít) . Pl 50-100 grammos 3 méteres pergetőbotommal dobáltam 100 méter körüli távot 18-as monofil főzsinórral. Ez azért már extrém összeállítás volt főleg bevágásnál . Nem tudom milyen főzsinórt használsz de pl 0,25 helyett 0,22 komoly különbség megdobható távban. Egy távdobásra való kosár is , bordás távdobó ólom főleg .

[ Szerkesztve ]

(#84446) horcsog válasza Szilágyi84 (#84432) üzenetére


horcsog
tag

Akarom mondani sokat dob a távon a vékonyabb főzsinór. Ami talán a legfontosabb megtalálni azt a súlyt amivel a bot legjobban dolgozik dobásnál. Persze ha extrém nagy távról van szó akkor bejön a bőven 100 gramm fölötti súly inkább 130-150 g és a 4 m körüli hossz. De egy jól összehangolt teljesen átlag szerkóval 0,22-es főzsinórral 3,60 bottal átlag orsóval 100 méter körül meg lehet dobni vsz. Mondjuk én feederekkel nem távdobálok így abban nincs tippem mi lenne a legjobb konkrét bot.

(#84447) Atis45 válasza horcsog (#84445) üzenetére


Atis45
aktív tag

8cm-es az előke

(#84448) Szilágyi84 válasza horcsog (#84446) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Ilyen 50 gr kosarakat használok és 25-ös zsinórt most idén próbáltam először ezt a narancs színt ,de nem az igazi inkább vissza váltok és akkor megnézem 22-essel ,de ott ahol használnám ,ahová járok nagyhalas tó 10+ osok ,de 20 alattiakkal

[ Szerkesztve ]

(#84449) sasa311 válasza Szilágyi84 (#84448) üzenetére


sasa311
veterán

Nem a halmeret az igazi kérdés hanem a terep. Lehet nagyhalazni 20as zsinórral is (lsd a dél Afrikai vb-n 20as zsinórral methodozott az egész csapat) akkor, ha nincs nehéz terep, akadó ahonnan ki kell erőltetni a halat.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#84450) BlackmMmDog válasza Szilágyi84 (#84432) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Én se vagyok jó távdobó...

NEVIS Gotama Carp Feeder t 420 XH 180g nincs jobb távdobó bot, 10 alatti halaknál nem élmény vele a horgászat.
Nekem Delphin Magma M3 Method Feeder 430 215g van lágyabb 130+ láttam vele dobva

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.