Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84651) @mriya@ válasza lockdown90 (#84639) üzenetére


@mriya@
őstag

Az, amelyik a trópusokra való. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#84652) @mriya@ válasza mdav88 (#84645) üzenetére


@mriya@
őstag

3400 Ft + 21000 Ft a posta :W

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#84653) iceQ! válasza @mriya@ (#84652) üzenetére


iceQ!
addikt

[link]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84654) @mriya@ válasza iceQ! (#84653) üzenetére


@mriya@
őstag

így már csak 9+3 :DD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#84655) @mriya@ válasza @mriya@ (#84651) üzenetére


@mriya@
őstag

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#84656) lockdown90 válasza @mriya@ (#84655) üzenetére


lockdown90
senior tag

DEET tartalmu cuccoknak van valami karos hatasa hosszutavon?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#84657) horcsog válasza lockdown90 (#84648) üzenetére


horcsog
tag

Pergetőbotokat használok. Leggyakrabban 20-50 grammos 3méteres shimano beastmaster régi szériát. Szoktam még 50-100 grammos 3 méteres balzer magna silvert ez is pergetőbot. Zsinórnak 19-es power pro vagy 23-as az 50-100 grammoson, de azon is elmegy még szódával a 19-es. Gömbólom 20 grammtól indulva felfelé amennyi kell . Egy forgókapocs az ólom alá, és monofil 30-as előke ennyi a cucc nálam. Minél egyszerűbben a forgót is csak azért használom mert a fonotton kötött fülön átcsúszna az ólom . Jó ha bőfuratú az ólom mert könnyen húzza át rajta a süllő a zsinórt . Csak ezért van forgó + fűzött halnál könnyebb az előkét a forgóba csak be kell kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#84658) 4Grider válasza lockdown90 (#84656) üzenetére


4Grider
nagyúr

A hagyományos szúnyog- és kullancsriasztó szerek többségének hatóanyaga a N,N-dietil-meta-toluamid, rövidítve DEET.
Bár a magasabb (100%-os) koncentráció a rovarok elleni védelem idejét akár 12 órára is kitolhatja, de ez esetben megnövekednek az egészségügyi kockázatok. Emiatt az EU-ban legfeljebb 35%-os oldata kerülhet kereskedelmi forgalomba.
A DEET az emlősökben is gátolja az idegrendszer működését. Felerősíti egy másik rovarölő hatóanyag-csoport, a karbamátok idegrendszert károsító hatását is.

(#84659) lockdown90 válasza 4Grider (#84658) üzenetére


lockdown90
senior tag

de fentiek alapjan 50%-os elerheto :D

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#84660) 4Grider válasza lockdown90 (#84659) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem számít, valamiben meg kell murdelni.
Én a füstölőkre esküszöm, azokkal a tüdőrák esélyes.

(#84661) forras2 válasza iceQ! (#84650) üzenetére


forras2
őstag

Van ehhez hasonló cuccom, meg rendes 220-as is. Ugyan azzal a lapkával közel sem tud olyan hatást... Nem tudom mi az oka, gondolom a gáz elégetésével létrejövő gáznak van valami köze hozzá, hogy a gázos thermacellnek, meg ugyan ilyen gázos más márkáknak ennyivel nagyobb a hatásfoka...

(#84662) horcsog válasza lockdown90 (#84648) üzenetére


horcsog
tag

Az orsó kimaradt. Pergetőorsókat használok amik eleve ezeken a botokon rajta vannak. Mert ezekkel szoktam pergetni is . A bm-en shimano stradic 40-es régi széria, a balzeren 50-es penn sargus II . Olyan orsó kell rá ami kiegyensúlyozza a botot különben elfárad a kezed , nem gubancolja a fonottat, és bírja a fonottat hosszú távon. MInt pergetésnél ugyanazokat tudja. Ha pergetni kell akkor levágom a tapogató szereléket not a knot vagy forgókapocs bele a műcsali aztán mehet a dobálás.

[ Szerkesztve ]

(#84663) horcsog válasza lockdown90 (#84648) üzenetére


horcsog
tag

Cuccon lehet finomítani sokan ennél finomabbat használnak. Akkor vékonyabb zsinór kisebb orsó finomabb bot és kisebb ólom elég lesz. Saját tapasztalat nem jó túlfinomítani mert húzod át akadókon, köveken stb a túl vékony fonott szakadozni fog bevágásnál . + a túl finom bottal ha kicsit nagyobb a csalihal nem tudod eldobni és úgy kell kifárasztani a csalihalat is. Mondjuk ha olyan csukázos méretekből is a nagyobbakat rárakom bodorkából akkor a 20-50-es botom is már igencsak hajlik dobásnál éppen még határeset. Persze ha razbórát használsz vagy apró küszöket legtöbbször akkor ez nem lesz probléma .

Van aki feederbotot használ jobban érzi a kapást mondja . Nem tudom de fonott főzsinórral a legfinomabb kapást is érzem 100 grammoson is 50 grammoson főleg.

[ Szerkesztve ]

(#84664) lockdown90 válasza horcsog (#84663) üzenetére


lockdown90
senior tag

valami konnyebb feeder botot nem lehet befogni erre? pergeto botjaim nem nagyon vannak

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#84665) horcsog válasza lockdown90 (#84664) üzenetére


horcsog
tag

Be lehet fogni, keményebb feedert is ha van, finomabbat is. Nincs erre előírás ahány annyiféle cuccal nyomatja. :) Kipróbálni ki tudod bármilyen feederrel is aztán ha megtetszik akkor ráérsz még variálni. Vagy bármilyen akár teleszkópos pontyozó bottal vagy üvegbottal vagy ami van készleten. :) Monofil zsinórral is nyugodtan próbálhatod annyi, hogy azt a sok dobálás előbb kinyírja, és kicsit kevésbé érezni vele a kapást. De sokan vannak akik csak monofillal csinálják.

[ Szerkesztve ]

(#84666) aladarazurbe


aladarazurbe
csendes tag

A Duna lassan áradó vize miatt a part szélére irányult a figyelmem.
Nem is engedte, hogy másfele kacsintsak, jött minden földi jó a vízzel, és a nálam
lévő legnagyobb kosarat is eltolta.
 A partmentét egy két halugrás is aláhúzta. De csak apró húzások mutatkoztak a spiccen.
Leszereltem a feeder szereléket és egy rövidelőkés bordáskosarat csobbantottam hamarosan a kövezés lábához. Nemsokára kiderült kik ugráltak a lőlábnál: jól borotvált nyurgák jelentkeztek
az apró hungarocell csalira. Ilyet még nem fogtam a Dunában, illetve már azt is tudom géb barátaim miért tűntek el a környékről.
Szép kis banda verődött elém, a hátralevő időben 4 darabot sikerült partra vezetnem és mégannyi megúszta ügyetlenségem miatt...
Rettentő erőben voltak, simán versenyre keltek az őszi paducokkal.

https://photos.app.goo.gl/NCsWRzgfj9jeZkdW8

Jelzem a feldolgozás során még egy meglepetést okoztak,  mert a halak fele tejes, másik fele ikrás volt. Azt hittem csak ikrás van belőlük.

Érdemes erre a halra úsztatni? Felveszi a sodródó csalit? Boló lőtávon tanyáztak.

(#84667) galervin93 válasza aladarazurbe (#84666) üzenetére


galervin93
őstag

Na ez a meglepi. :Y Jó észrevétel, bizony nyitott szemmel kell járni. :) A kérdésed passzolom, sőt, szerintem te magad fogod megválaszolni. :)) Érdekes fogás mindenesetre. :)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#84668) Steady74 válasza Grillo (#84642) üzenetére


Steady74
Topikgazda

mé nem hívsz, h tudok-e kölcsön adni??? Van 2, amit szívesen odaadtam volna.

Nem tudom Hermányi mester olvassa-e ezeket a sorokat és nem tudom, hogy feltűnt-e nektek, hogy a Barátom eltűnt egy ideje. A jelek szerint sikeres gerincműtéten esett át, lábadozik, remélem hamarosan hazaengedik. L2 csigolyatörés egy szerencsétlen fenékreesés miatt... kérlek Benneteke, hogy a legközelebbi fórumpecán, ha ott lesz, nyerje ő a házibajnokságot, legyen ez ami ajándékunk ;] :) :R :R

(#84669) Grillo válasza Steady74 (#84668) üzenetére


Grillo
senior tag

Á köszi, kellett itthonra, mert mindig van valami. Meg igazából 15 évente férjen bele, azt a 15k-t megéri.

Bakkel, ernyőzés közben, vagy simán munkahelyi/otthoni valami? Részemről a következő 5-öt nyerte, csak jöjjön.

(#84670) Steady74 válasza Grillo (#84669) üzenetére


Steady74
Topikgazda

sima séta. túrázás volt...

(#84671) iceQ! válasza Steady74 (#84668) üzenetére


iceQ!
addikt

Szegény Hermányi, jobbulást Neki! :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84672) jjohn válasza Steady74 (#84668) üzenetére


jjohn
aktív tag

Én is mielőbbi gyógyulást kívánok Hermányi-nak!

(#84673) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Jobbulást a Mesternek!
Nem tűnt fel hogy nincs itt, mindenki eltűnik néha, más dolga van, nem olyan a téma, nem szól hozzá. :)
Szerencsétlenül eshetett, mert ahogy képeken láttam, nem egy nagy súlyú ember, azért esésénél az is számít.
Ha nincs elmozdulás, nem sérült ideg, nem nagy a baj, mármint olyan értelemben hogy jól gyógyul, nem marad vissza semmi. Viszont fájdalmas tud lenni.
Ebcsont beforr. :D
Most léptem le reggel 24-ből, tegnap flexes napunk volt, mindenki flexxel vágta el a kezét. Ha flexxeltek, vigyázzatok, úgy tűnik annak van a szezonja. :D . Azért komoly, csontba hatoló sérüléseket csinál egy pillanat alatt.
Ilyen hülyeséget, hogy a Mestert nyerni hagyni...... ;] ;] ;]
Gipszágyba kitolnák, csak a kisujja mozogna, akkor is többet fogna, mint a többiek együtt....... :D
Jut eszembe, a " Horgász a Pácban" c. film ikonikus jelenete, a versenyről. Valahogy így képzelném azt a fórumpecát..... :D Aki nem látta, nézze meg a filmet. Klasszikus.
Mesternek meg akkor jobbulást.
Kapja össze magát, aztán egyszer repüljön...őőő vagy guruljon errefele. Rábán még nem pecázott, de szeretne, mondotta volt. A FB csoportot (Rábai horgászok!) olvasva úgy tűnik beindult a folyó, a sok víz meghozta a halat vannak szép fogások, mint régen (Feederes pár órás pecán spori 44 szép paducot fogott). Idén érdemes lenne megpróbálni! :K :K

(#84674) Interceptor válasza galervin93 (#84643) üzenetére


Interceptor
addikt

Grat, akkor neked is megvolt az élmény :)
Még soha nem fogtam Domolykót, eddig mindig elkerült, meg nem is tudom Dunán hol lehet jobb eséllyel fogni.
Tegnap megint voltam lent a Dunán, de most kevés volt a kapás, süllő sajnos nem jött, helyette három kisebb köves meg egy géb, aztán mentem is haza.
Próbáltam 4 inches csalikat is, volt rá egy kopp, de nem igazán akartak enni a halak.

Steady74: jobbulást neki!

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#84675) Steady74 válasza Zoli bácsi (#84673) üzenetére


Steady74
Topikgazda

A mostani közös pecán PpenoO volt az 55-ös helyen :DDD

(#84676) @mriya@ válasza Zoli bácsi (#84673) üzenetére


@mriya@
őstag

Későn szóltál, én ma reggel majdnem a lábamat vágtam le sarokcsiszolóval, de szerencsére én nem sérültem meg, csak a gép lett off. :DD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#84677) Spoon16


Spoon16
tag

Hermányi Mesternek jobbulást !

(#84678) Gyok2 válasza Steady74 (#84668) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Jobbulást neki. Viszont, szerintem többet ér, ha összedobjuk neki az "indulást", aztán megnyeri :)

Tiszta Windows rendes ház

(#84679) hermanyi


hermanyi
őstag

Thx emberek. A lényeg, hogy már gyógyul a hátam. Kaptam bele 3db betonvasat meg 6db csavart.
Zoli bá 66kg vagyok 170x cm magas. Ásványvizes palack volt a hátizsákomban arra estem rá. Jelentem még a co2 se jött ki belölle, :DDD :N :DDD

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#84680) Steady74 válasza hermanyi (#84679) üzenetére


Steady74
Topikgazda

:R üdv Mester :R

(#84681) Lapeca


Lapeca
újonc

Sziasztok! Köszönöm hogy itt lehetek mint új tag,remélem elfogadtok,magamról annyit,hogy az igazi finomszerelékes feederezés műfaját űzöm főként màr vagy 20+éve, a távdobó feederezés témàban nem foglalok állást,nem igazán az én műfajom,ezen kívül bármilyen téma érdekel.

(#84682) @mriya@ válasza hermanyi (#84679) üzenetére


@mriya@
őstag

:Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#84683) ooloo válasza BlackmMmDog (#84623) üzenetére


ooloo
őstag

Szia ,

Ha jó hámoztam ki a szavaidat , akkor egy 390-es bot vásárlása előtt állsz ... A faszbúkon jött velem szembe ez a hirdetés .... SHIMANO X7
Azonnal megvenném , de már van kettő ...
Csak ajánlani tudom ... A bolti ár cca. 130.000ft körül van ... ez most 90.000ft. alig használtan .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#84684) A Zéé válasza Lapeca (#84681) üzenetére


A Zéé
addikt

Szia!
Pedig az élet 100 méter felett kezdődik! Én már kétszer is próbáltam ilyen nagyot dobni :DDD

Just a simple Lineman...

(#84685) diablo1984 válasza hermanyi (#84679) üzenetére


diablo1984
veterán

Gyors gyógyulást!

(#84686) andrew911 válasza A Zéé (#84684) üzenetére


andrew911
tag

Nekem a hiteles távdobó rekordom 43 méter, mondjuk eddig csak egyszer hiányzott még hozzá egy bő 60 méter, Háziréten. :)

(#84687) galervin93 válasza hermanyi (#84679) üzenetére


galervin93
őstag

Ooo, backi. Mielőbbi gyógyulást!

Interceptor
A Duna nem egy kifejezetten domis víz. Illetve inkább úgy mondanám, hogy "periférikus" faj a domi, mert ott sokkal nagyobb számban vannak jelen más fajta halak, amik hasonló életmódot folytatnak, illetve eleve akkora víz, hogy el tud bújni a szemek elől. Elsősorban a jaszi ami hasonló, ragadozás szempontjából kicsit még a balin is, és hát mindkettő igen szép számban él a Dunában. Meg amúgy is inkább a kisebb vizeket kedveli. (Persze ezek összefüggenek, azért van jelen nagy arányban a kisebb vizekben, mert ott meg a fentiek nem szeretnek annyira lenni...)
A domi a belógó fákat, bokrokat szereti és/vagy a meglassuló, kiszélesedő részeket, visszaforgókat, kutyrokat. De amint látható tényleg egy-két-három méter széles kis patakokban is elvan, gyakorlatilag ezeken a helyeken ő a csúcsragadozó.
Dunán szerintem max csónakból, áradások idején, a vízbe lógó fák, bokrok ágai elé pöccintve közvetlenül lehet őket megcélozni, de szerintem akkor is több lesz a járulékos hal, mint a domi, egyszerűen "elveszik" a tömegben. Szóval ha kifejezetten domit szeretnél fogni, akkor a kisebb vizeket kell célozni.

Lapeca
Nagyon ismerős a nickneved, biztos hogy "találkoztunk" már, de egyelőre nem tudom hová tenni. :D Régi Haldorádó fórum? Vagy lehet más tematikájú oldalról, de tuti "ismerlek". :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#84688) Lapeca válasza A Zéé (#84684) üzenetére


Lapeca
újonc

Mindennek van határa. Az eredményes rakós botoknak is! Azokhoz képest már egy pickerbot is távdobó! :)

[ Szerkesztve ]

(#84689) Lapeca


Lapeca
újonc

Galervin te,mint finomszerelékes horgàsz,szintén ismerős vagy, lehet a "haldorado"-ról....

(#84690) BlackmMmDog válasza hermanyi (#84679) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Mielőbbi gyógyulást!
Bajhoz nem kell sok. :( :(

(#84691) BlackmMmDog válasza ooloo (#84683) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Szia,
Tervezés fázisában vagyok még, amire megvalósítom minimum eltelik félév is. Köszönöm , feljegyzem ez a botot is! (Tervbe van 390 H és M/MH is).

Tegnapi Bócsán a Kozák tavon voltam, oldalt a nádfalat kezdtem el dobálni. Reggel a pontyok voltak aktívabak utána átvették a keszegek/ kárászok, de du. 4-re kiürült a hely. 5 óra felé elkezdtem befelé pecázni, oldalt ülő horgászok etetése felé (2 vödör magot besétálva szórtak be) , kapásuk nem volt, de nekem jött róla a pontyok és a nagyobb fehér halak. :DDD

(#84692) andrew911 válasza mdav88 (#84634) üzenetére


andrew911
tag

Elektromos szúnyogriasztó témában találtam ezt:
https://www.kickstarter.com/projects/emr30/emr30-most-efficient-3-in-1-multipurpose-mosquito-repeller

Aliexpressen már kapható, egyébként tök jó akkucellákat gyártanak, prémium hongkongi cég, mondjuk az árán is meglátszik, de kb. ez tud lépést tartani a gázos megoldással.

(#84693) mdav88 válasza hermanyi (#84679) üzenetére


mdav88
senior tag

Jobbulást! Márciusban hasonlóképpen törtem el a kulcscsontomat (mondjuk azért az annyira nem veszélyes, mint a csigolya) de gyakorlatilag egy egyszerű felborulásból lett meg a baj...

(#84694) saen válasza andrew911 (#84692) üzenetére


saen
veterán

Ez elég jól néz ki, köszi a linket, elmentettem. Lehet rábeszélem magam egyre :DDD

(#84695) Interceptor válasza galervin93 (#84687) üzenetére


Interceptor
addikt

Jut eszembe, mondtak nekem egy tipikus helyet a Dunán Bp-en, de sajna csak csónakból lehet megközelíteni és időszakos is. Annyira nem tragédia azért, majd egyszer talán bemákolok egyet.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#84696) smkb válasza Interceptor (#84674) üzenetére


smkb
őstag

Magas vízálláskor lehet őket látni a befolyó patakok medrében, amikor a Duna felmegy ezekbe a patakokba, és akkor oda felúsznak. Ott lehet őket talán a legjobban megcsípni.

(#84697) galervin93 válasza Lapeca (#84689) üzenetére


galervin93
őstag

Ó igen, valószínűleg onnan. A hazai "online pecázás" hőskorából. :DD Az még más világ volt, nem volt facebook meg ilyenek, aranykorukat élték a klasszikus fórumok. Sokan vannak itt onnan, szóval nem kerültél rossz helyre. :D :K

smkb
Ez jó, jogos! :K

---

Én most egy 240-es UL-botot keresek, nem vagyok nagyon finnyás, L&K Perch Blade-szintű bot nekem bőven elég lesz, már nézegetem őket. Meg rendeltem pár 3-5 centis csalit Aliról. Teljesen elkapott a domi-láz. :DD

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#84698) @mriya@ válasza galervin93 (#84697) üzenetére


@mriya@
őstag

És mi volt az internet előtt............ :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#84699) andrew911


andrew911
tag

Na ezt nem láttam jönni 2023-ban:
https://fhplay.com/contents/5e9b0d4d-aac8-4076-8d01-c27bc5e73282/player?type=series

Ez most tulajdonképpen egy Walterland reklám??? :F

(#84700) Zoli bácsi válasza @mriya@ (#84698) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Horgászkönyv, meg lestük el a vízparton az idősebbektől, tapasztaltabbaktól a tudományt. :D
De nem is volt ennyi módszer, ennyi felszerelés. Meg etetőanyag, csali sem volt a boltokban.
Persze szerintem ennyi horgász sem volt. Régen minden jobb volt. Én is..... ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.