Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84701) jansky1 válasza andrew911 (#84699) üzenetére


jansky1
senior tag

Ez nem egy évekkel ezelőtti műsor? Pvtv helyett is f&h van már.
Youtubera 2013-ban kerültek fel ezzel a címmel az epizódok.

[ Szerkesztve ]

(#84702) andrew911 válasza jansky1 (#84701) üzenetére


andrew911
tag

Jogos, nekem azonban csak ma dobta fel a Facebook. 2013-ban még 4 évvel a meetoo mozgalom előtt voltunk....

(#84703) Batib


Batib
őstag

Most így visszaemlékeznék, de nem megy. Még a honi bojlizás őskorában volt egy ismert horgász aki vhs-en mutatta dolgokat. Elég nagydarab srác volt, akkoriban ő volt a sztár.
Nem jut eszembe a neve, s nem tudom mi lett vele. Tudja ezt valaki?

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#84704) BlackmMmDog válasza Zoli bácsi (#84700) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Horgászkönyv, meg lestük el a vízparton az idősebbektől, tapasztaltabbaktól a tudományt.
Arra emlékszem mindenki egységesen rossz pecás volt(én még mindig :P ). Szerintem abból a korból jött hogy a horgászok hazudnak.
2001 óta pecázok, 2014 -től egyedül , kezdetben évi 3-4 alkalom (2010 -ben 1 alkalom mert le amortizáltam magamat és a kerékpároman is :W ), de volt olyan év is amikor elérte 70 alkalmat.

(#84705) BlackmMmDog válasza Batib (#84703) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Ladányi Tamás?

(#84706) Batib válasza BlackmMmDog (#84705) üzenetére


Batib
őstag

Igen, igen. Vele mi lett?

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#84707) BlackmMmDog válasza Batib (#84706) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Olyan sokat nem tudok róla. Horgászik még jelenleg a CPX-nél van, előtte a Big Carp Baits csapatában volt. Már nem készít videókat, Christian Schlott volt aki még abban az időben csinált bojlis videókat.

Nálam a horgászvideók Dömével indult (2011 környékén, addig nem is tudtam hogy létezik videók is pecáról),de 2005-től (2018-ig járatam is) mindig meg vettem a Magyar Horgászt.

(#84708) smkb válasza @mriya@ (#84698) üzenetére


smkb
őstag

Nekem a 80 as évek közepén ált isis koromban ez :)

(#84709) Batib válasza BlackmMmDog (#84707) üzenetére


Batib
őstag

Köszönöm.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#84710) Steady74 válasza smkb (#84708) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ez nekem is kedvencem volt, mellette a keszeghorgászat-versenyhorgászat c könyv is, sokat forgattam őket, sőt etetőanyagokat utóbbi alapján csináltam, spiccbotos szerelékeimet az alapján állítottam össze. '80-as évek eleje-közepe kb.

(#84711) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Szúnyogok ellen vinni kell egy ilyen csapdát, amíg lepik a szúnyogok, mi nyugodtan horgászhatunk... ;]
Nekem meg úton van a Thermacell az EMAG-ról. Lehet inkább egy ilyent kellett volna rendelni... :U :D


Más: Nekem ez tuti megvolt, erre a borítóra emlékszem. Másik könyvet nem találom, amim volt. Úgy emlékezem, ilyen kékes-szürkés borítója volt..

(#84712) Gyok2 válasza Zoli bácsi (#84711) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Van rajta mit csípni :D

Tiszta Windows rendes ház

(#84713) BlackmMmDog válasza Zoli bácsi (#84711) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Ez a tartás nem egészséges, hatfájós lesz :(

Én ezzel kezdtem:

jött később:
Zákonyi Botond & Gyulai Ferenc -Horgászzsebkönyv
Gyulai Ferenc - Halszerelem
Szabó Péter_ Horgász ABC
Wulf Plickat- Modern pontyhorgászat

#84709Batib
Szívesen!

(#84714) Lapeca


Lapeca
újonc

Srácok,ha online napijegyet váltok a Tiszára mondjunk,ki kell nyomtatni bármit is hozzá,vagy elèg letölteni,lefotózni ?

(#84715) galervin93 válasza Lapeca (#84714) üzenetére


galervin93
őstag

Ha a helyi horgászrend nem rendelkezik kifejezetten az ellenkezőjéről, akkor nem kell kinyomtatni.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#84716) Lapeca válasza galervin93 (#84715) üzenetére


Lapeca
újonc

Viszont akkor a helyi horgászrendet mégis csak ki kell nyomtatni,ha jól gondolom...

(#84717) szgzuri válasza aladarazurbe (#84666) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Gratulálok!
A Körös holtágaiban én is szoktam tejes kárászt fogni.
Ahol stabil az állománya, ott az inváziós szaporodási módról átvált a hagyományosra.

Este a sóderesen a halak fociznak. Egy paduc is szeretne beállni. Kérdik a többiek:
- Hogy hívnak?
- Kis Padró.
- Honnan jöttél?
- Kispadró.

(#84718) golyós válasza Lapeca (#84716) üzenetére


golyós
őstag

Megnyitod a telefonon és kész. ;)

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#84719) galervin93 válasza Lapeca (#84716) üzenetére


galervin93
őstag

Nem. Ha nyomtatva kell a jegy akkor a horgászrend is kell(ene...) nyomtatva.
Ha elég digitálisan, akk9r a horgászrend is elég.

Csak egy példa: a Mohosz összevont országos jegy hány vízre érvényes, annak hány horgászrendjével... Természetesen ebben az esetben nem kell nyomtatni.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#84720) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

El kell olvasni a horgászrendet, aztán kész..Nem?
Nálam sosincs, év elején elolvasom az aktuálisat, aztán ennyi, nem hordozom.
Kresz könyvet sem kell vinni, ha autóba ülünk, elvileg tudjuk.
Bár én őszintén bevallom, ha most bevinnének egy horgászvizsgára, valószínűleg megbuknák. De lehet Kresz vizsgán is.
Ellenőr sosem kérte a horgászrendet, szerintem nem kell nálunk lenni. Viszont illik tudni a fontosabb dolgokat, pl. kötelező pontymatrac (ahol kell).

(#84721) Lapeca válasza galervin93 (#84719) üzenetére


Lapeca
újonc

Igen,logikus ahogy mondod.

(#84722) galervin93 válasza Zoli bácsi (#84720) üzenetére


galervin93
őstag

Kicsit gumiszabály az ide vonatkozó rész, ami azt mondja, hogy a horgászrend elidegeníthetetlen része a területi jegynek. No ezt most lehet úgy is értelmezni, hogy aki területi jegyet vesz, az kutya köteles meggyőződni a helyi horgászrend tartalmáról és köteles betartani azt (eddig tiszta), de nem köteles magánál tartani ezt a rendet. Ha meg szorosabban értelmezzük az "elidegeníthetetlen" részt, akkor meg legyen nálad a horgászrend is... De... És mindig ott a fránya de. :DD
Offline, azaz bolti/egyesületi/egyéb értékesítői helyen történő jegyvásárláskor kötelező a területi jegy mellé a horgászrendet is csatolni!
De mondok még - mobilon van a jegy, de beejted a vízbe, vagy betörik a kijelzője, vagy csak szimplán lemerül... egy szóval használhatatlan. Gatya, ezt még egy jóhiszemű halőrnek is nehezen magyarázod meg. :) (Kivéve, ha van nála mobil, van hálózat és le tudja ellenőrizni online.)
Szóval vannak érdekességek. :D

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#84723) Lapeca válasza galervin93 (#84722) üzenetére


Lapeca
újonc

Erre azt tudom mondani,hogy bár felnőtt a horgász társadalom is az új generációs,digitális ügyekhez,stb.,de a jó magyar bürokrácia úgy is mindig egy elhanyagolt ember csoporttal,jelen esetben,velünk,egyszerű horgászokkal fog kibaxni... :((

(#84724) BlackmMmDog


BlackmMmDog
aktív tag

Kamatsu horgok milyen minőségűek?

(#84725) galervin93


galervin93
őstag

Pergetők, segítsetek kérlek! A 180/2-8g mellé keresnék egy hosszabb, de szintén finom (U)L pálcát. Jó occsóért természetesen. :DDD Hol lehet a buktató ebben a Nevisben? Hossz pont jó lenne, a súlya alapján túl sok anyag nincs benne, mármint nem lesz valszeg durung, sőt inkább attól félek, hogy nem peckes, hanem lógós. Ismeri esetleg valaki?

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#84726) Horvi válasza BlackmMmDog (#84713) üzenetére


Horvi
őstag

Nekem is ez volt az első könyv :) Régi szép emlékek.
Filmből nekem is Dömés volt az első még VHS-en.

Hello darkness, my old friend...

(#84727) Lapeca válasza galervin93 (#84725) üzenetére


Lapeca
újonc

Ezt nem ismerem,de a nevis motive hasonló árban,egész jó pálca.

(#84728) saen válasza galervin93 (#84725) üzenetére


saen
veterán

Nem ismerem a botot, de ha domizni akarsz hármashoroggal akkor nem feltétlen baj ha lóg egy picit. Oda jobb a puhább bot, a jó csillapítás inkább a dobáspontosságnál játszik. De ennyi pénzért gondolom minden nem lehet jó.

Puha bot meg azért jó, mert domi szája nem csontos egyeltalán és puhább boton jobban ráragad a domi a hármashorogra és nehezebben is veri le magát. Domizós ismerősők sose szerették a peckes pálcákat. Drágább verziók csillapításban, dobáspontosságban jeleskednek inkább, itt nem olyan lényeges az érzékenység, mintha süllőre gumiznál. Ha jó éles horgokat használsz ráragad a hal ha megcsípi a csalit és ha szájszéles az akadás akkor is jobb eséllyel tudod befejezni a fárasztást.

(#84729) galervin93 válasza saen (#84728) üzenetére


galervin93
őstag

Igen, ez jogos, puha szájú hal, nem pl. egy kemény szájú süci se akasztásra, se fárasztásra.
Mivel nagy távolságokra nem lenne használva, sőt sokszor csak csuklóból, alulról lendítve, így valszeg igazad van, nem is baj, ha annyira nem feszes.

Ha már az akasztás a téma, minél kevésbé szeretném bántani a domikat, és a kifejezetten nekik való terepen/csalikon egyesre cserélném a hármas horgokat. Van valami ajánlott horog forma, vagy esetkeg konkrét típus ilyesmire? Vagy maradjon a hármas, csak nyomjam/reszeljem le a szakállát?

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#84730) saen válasza galervin93 (#84729) üzenetére


saen
veterán

Én a szakáll nélkülit javaslom. Egyes horog szerintem rosszabbul akad.

(#84731) Lapeca válasza galervin93 (#84729) üzenetére


Lapeca
újonc

Azért egy jó anyagú,feszes bot,nem feltétlenül merev,babkaró is egyben,sőt ...,zsinór gondolom fonott.

(#84732) xbrbiz válasza galervin93 (#84729) üzenetére


xbrbiz
tag

Kérdés, hogy mekkora csalival mekkora domi a cél. Ha ilyen 15-20 cm-es halacskákról van szó 2-3 cm-es csalikkal, akkor szerintem 1 db lenyomott hármas horog. 4,5-5 cm vagy a feletti csaliknál én már fent hagyom mindkét horgot.

(#84733) A Zéé válasza galervin93 (#84729) üzenetére


A Zéé
addikt

én lenyomkodtam a szakálakat, de pl. a Zalán most olyan szabályzás lett a felső szakaszon, hogy csak 1 db egy ágú szakál nélküli horog lehet bármilyen csalin, szóval én is cserélgetni fogok.
VMC vagy ugyanez decathlonosban, amit találtam, és biztos jó (wobblernél nem jó a sima irányú füles horog, az öböl felé kell nézzen a fül), csak a méreteket nem bírom kitalálni melyik lenne a jó.
A kisebb csaliknál Salmo Tiny pl. én leszedtem a hasi horgokat, felesleges sztem. Domi úgyis egybe hörpinti le.

Just a simple Lineman...

(#84734) saen válasza A Zéé (#84733) üzenetére


saen
veterán

Az egy darab egyágú szakáll nélküli horog az a pisztráng miatt van. Domi azért sokkal strapabíróbb hal, ha tényleg nincs szakáll akkor nem szokott gond lenni.

Persze a szabály az szabály.

(#84735) xbrbiz válasza A Zéé (#84733) üzenetére


xbrbiz
tag

Nem tudom segít-e, de a Gamakatsu LS-3423F horogból a 8-as méret jó 5 cm körüli minnow jellegű csalikhoz.

(#84736) galervin93


galervin93
őstag

Ú de jó gondolatok, köszi mindenkinek!
Most 2-4 centis apróságokkal dobálok a kisebbik bottal, de tervbe vannak véve nagyobb csalik (wobbi meg esetleg kisebb támolygók, körforgók, más "vasak").
A 4 centis wobbikról már leszedtem a hasi horgokat, viszont ami maradt az szakállas. Akkor lehet visszarakom a hasi horgot is, de szakáll nélkül.
Köszi a tippeket!

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#84737) A Zéé válasza galervin93 (#84736) üzenetére


A Zéé
addikt

Hasi horog megléte amúgy függ a víztől is, meg a csalitól is. Fél méter mély víznél egy 30 cm-en járó woblerre felesleges az alsó, úgyis hátulról fogja leverni a hal, hiába jellemző a domira, hogy alulról támad. De ha fenn van, akkor az könnyebben elakad, ha valahol sekélyebb a víz.

xbrbiz
Köszi! Én is azt saccoltam, hogy kb. a 10-es lehet a jó a Tiny-ra, meg a pici Hornetre, a 8-as meg az egyel nagyobbakra. Körforgókkal vagyok bajban, bár a Decathlonos Weta körforgókra azt írják, hogy szétszedhetők. A Mepps-eket nézegettem már, az sztem nem lehet.

Just a simple Lineman...

(#84738) galervin93 válasza A Zéé (#84737) üzenetére


galervin93
őstag

Ez jogos.
Ha olyan pályán vagyok akkor inkább magasra tartott bottal vezetek, ráadásul felúszó csalijaim vannak, így ha esetleg érzem hogy koppan az alján vagy növényzethez ér, akkor megállítom és el is indul felfelé.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#84739) xbrbiz válasza A Zéé (#84737) üzenetére


xbrbiz
tag

Tiny-ra lehet a 12-es lesz a jó, mert emlékeim szerintem, amikor azokon a gyári horgokat lecseréltem, akkor a 14-es Owner ST-11 UL hármas horog ment fel helyette.

(#84740) lbandi777


lbandi777
aktív tag

Pergetők most vegyétek,legjobb zsinór szerintem.
https://www.fastfishing.hu/spl/532505/Fonott-zsinor

(#84741) Gyok2 válasza lbandi777 (#84740) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Már 16 szálas is van, lassan lehagyja a processzorokat, és nem is olcsó :)
[link]
Eddig nem hallottam erről a cégről, pedig nem ma kezdték.

Tiszta Windows rendes ház

(#84742) lbandi777 válasza Gyok2 (#84741) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Nagyon jó zsinór,minden botomon ez van jó a 4 szálas is.

(#84743) Gyok2 válasza lbandi777 (#84742) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Méret- és szilárdságpontos? :)

Tiszta Windows rendes ház

(#84744) BlackmMmDog válasza Gyok2 (#84741) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

[JOF 9X 300 m Spuer Strong 9-36,3 kg Erősebb húzóerő horgászzsinór vékony félig úszó horgászzsinórJOF 9X] használtam már dobó/horogelőkének

[ Szerkesztve ]

(#84745) Gyok2 válasza BlackmMmDog (#84744) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Köszi, csak érdeklődtem, zsinórral megvagyok egy ideig, fluoro témát is rövidre zártam egy ilyennel, 0,35-ből, az utolsó darabbal: [link] Ez legalább papíron 10 Kg :D

Összegyűjtöttem egy listát a fluorokról, ha esetleg érdekes.

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows rendes ház

(#84746) BlackmMmDog válasza Gyok2 (#84745) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

én ezt rendeltem:[link]

Régebben nagyon éltem az aliexpress-t, Platinum voltam, de nem sok kellet volna a Diamondhoz(400-500 pont :)) ).

(#84747) BlackmMmDog


BlackmMmDog
aktív tag

jó lehet: Preston - ICS In-Line 360 Beads

[ Szerkesztve ]

(#84748) Gyok2 válasza BlackmMmDog (#84746) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Kínai cuccokkal én óvatos vagyok, bár sok jó tapasztalat van itt a fórumon, nem csak az olcsón nem annyira jót jelenti.

Tiszta Windows rendes ház

(#84749) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Ez egész megtetszett, jól pakolható, és nem is drága: [Dinsmores IN-LINE FEEDERS]

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows rendes ház

(#84750) szgzuri válasza BlackmMmDog (#84747) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Lehet, hogy jó, de elég borsos az ára.
Az Energofish-es versenyzőknél láttam egy sokkal olcsóbb megoldást a method előke csatlakoztatására: a method kosár alá raknak egy 6 mm-es gumigyöngyöt + egy karabineres forgókapocsot, ami félig belecsúszik a gyöngybe.
Kipróbáltam, teljesen jól használható.
Előnyeként azt emelték ki, hogy a karabiner széles kerek fejében a monofil előke hurka szabadon el tud mozdulni (fordulni), ha a csali esetleg ezt kivánná.
És az előkecsere is egyszerű és gyors

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.