Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85751) walter70 válasza A Zéé (#85749) üzenetére


walter70
tag

Nem egyedül mennék,családilag szoktunk,csak engem eddig nem nagyon érdekelt.Valószínűleg a tavi horgászat lesz a rendszeres.A Dunán Ráckeve környékén voltunk és oda is megyünk vissza,de az tényleg csak pár alkalom évente.

(#85752) A Zéé válasza walter70 (#85751) üzenetére


A Zéé
addikt

Ráckevén az RSD-re? Mert akkor tényleg nem kell a 150g dobósúly. Egy 80-100g körüli maximum sztem bőven elég. Sőt igazából finomabb is elég lenne, de kezdéshez/első botnak nem biztos, hogy az a jó.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#85753) BlackmMmDog válasza A Zéé (#85749) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

nekem csak a tavi feederezés 6 botot jelent, de a sortiment nem teljes :DDD

walter70
a dobótáv sokat számít és a hal méret.
360-assal nem tudsz 70-80m felet dobni, de egy hosszabb merevebb bottal nem fogod élvezni a kicsi (2-5kg) halakat. Létezik megoldás ,de mélyebben zsebe kell nyúlni.

[ Szerkesztve ]

(#85754) walter70 válasza A Zéé (#85752) üzenetére


walter70
tag

Igen,elég nyugis volt a víz.

(#85755) walter70 válasza BlackmMmDog (#85753) üzenetére


walter70
tag

Igen,gondolom,hogy árban feljebb vannak még lehetőségek. De mint írtam amíg nem biztos, hogy hosszabb távon művelem ezt a hobbit,nem költenék rá százezres tételeket. Valószínűleg nem is tudnám kihasználni azoknak a botoknak a tudását.

(#85756) andrew911 válasza walter70 (#85750) üzenetére


andrew911
tag

Hát a Daiwa BW nem az a tipikus folyóvizi bot, mondjuk nekem a 80g-os van, de ezt is végigtapogattam a Pontyshow-n, @iceQ! meg talán a bojlis/stalker verzióval rendelkezik emlékeim szerint. Haszáltam már ugyan a Hárosi-öbölben, de az ugye inkább állóvíz :) .

[ Szerkesztve ]

(#85757) BlackmMmDog válasza walter70 (#85755) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Nevis method carp feeder MH tudom ajánlani, ha tavakon nem kell örült nagyokat dobni.

(#85758) A Zéé válasza BlackmMmDog (#85753) üzenetére


A Zéé
addikt

Én nem vagyok nagy feederes, van 4 botom, érzésre le van fedve minden igényem, vagy csak nem tudok róla, hogy kellene több. Bár én nem akarok sem 250 métért dobni, se 100 méterről a küsz fingását látni a spiccen :DDD Na jó, egy hosszabb médium bot lehet, hogy elférne még, de idén 1x voltam tavon feederezni eddig.

Just a simple Lineman...

(#85759) PpenoO válasza mdav88 (#85743) üzenetére


PpenoO
őstag

Nem tudom milyen a Vanity de a botjaim közül a kedvencem a nevis method carpja (360 60-100gr). Bírja a 10 kilós hízókat is de hozza a C formát a 3 kilós kismalacoknál is.

[ Szerkesztve ]

(#85760) walter70 válasza BlackmMmDog (#85757) üzenetére


walter70
tag

Köszi megnézem azt is.

(#85761) musli26


musli26
tag

Bojlis orsót keresek:
-Új
-Táv:60-100m :))
Ára:25e nagyon max 30(ha BB áron van) :DD
Milyet vegyek? :F
Köszi

[ Szerkesztve ]

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#85762) mdav88 válasza PpenoO (#85759) üzenetére


mdav88
senior tag

Nekem method carpból a 360H van(45-120g), meg a 330MH(30-90g) van, de a kezdeti lépéseket egy 360as Vanityvel tettem meg. Korrekt belépő bot, de ezekhez képest egy jóval merevebb pálca. A Method Carp mindig szépen dolgozok, én a rövidet szeretem leginkább. Egy dolgot nem szeretek benne, bár nem is használnám ki, azért nem távdobásra van kitalálva. (de arra meg van másik botom, szóval békesség :)))

(#85763) galervin93


galervin93
őstag

Ááá... Ma a mennyországban jártam. :)) A múltkori ipolyi peca óta máson sem agyalok, csak a nagy domolykókon... Így hát ma délután az utam egészen Hugyagig vezetett, a régi, kanyargós, szinte érintetlen Ipolyra. Egészen pontosan visszasétáltunk Őrhalom alá, a határ túloldalán lévő Ipolyvarbó első házaihoz, és onnan sétáltunk vissza a kocsihoz.

Nem ígérkezett könnyű menetnek, íme rögtön az első helyem.

Igen, itt van víz is. :DD De még milyen!

Az első kapás egy domi volt, sajnois nem lett meg. Na de később... Igazi élménypeca lett! A langókban folyamatosan szórakoztattak a bugyli csukák ,a húzósabb részeken a domolykók.

Igazi vad terep, szakadt partoldalak, bedőlt fák, meredek, magas partok... Egészen elképesztő élmény!

Nem látszik, de nem volt könnyű bejutni a bedőlt fa gyökerére... :D
Srácok, istenemre, megígértem hogy nem lesz megbotránkoztató vidi... Pont sikerült asszonkának egy halat elcsípnie. :DD
A fenti hely jobb szélén látható fa mögött volt egy szakadt partoldal, nehezen le tudtam mászni "félmagasságig", ahonnan meg tudtam dobni a saját oldalalom a kanyar külső ívét. Magas, szakadt part, alatta mély víz, fölé lógó bokrok, igazán sokat sejtető hely volt... Beesett a wobbi, azonnal nagy ráindulás, tolóhullám, de elvétette! Pár méter után viszont durr, odavágott, és meg is akadt a fejes!

Csodás színekben pompázott! :B
Sikerült még egy sügeret is elcsípnem ugyanitt.

Gyönyörűgéges helyeken jártam, nem mondanám, hogy egyszerű peca volt...
Sok csaláncsípsé, még több szúnyogcsípésbe került ez a peca, nem beszélve a sárban dagonyázásról, megcsúszásokról, esésekről... De hát ez ezzel jár. Az élmény viszont felbecsülhetetlen. :)) Igazi dzsungel peca, néha a szó szoros értelmében, amikor 10 méteren keresztül nyakig érő gazon kell átvágni, hogy egyáltalán elérd a partot... ...amiről aztán kiderül, hogy meg sem bírod horgászni. :DDD Na de majd pár méterrel arrébb... És így megy ez, a végtelenségig. :)) Hát nekem ez a mennyország...

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#85764) Grillo válasza galervin93 (#85763) üzenetére


Grillo
senior tag

Grat, bazi jó lehetett. Az a fehér sapka nem világít nagyon a halaknak?

(#85765) jansky1 válasza galervin93 (#85763) üzenetére


jansky1
senior tag

Gratula!
offscreen azért ment a halnyalogatás valld be :DDD

(#85766) Steady74 válasza jansky1 (#85765) üzenetére


Steady74
Topikgazda

kukk meg a videót, abból kiderül :)

(#85767) Spoon16 válasza musli26 (#85761) üzenetére


Spoon16
tag

Ennyiért biztosan ezt venném:
[link]

Nagyon patent, ráadásul a hozzáértő orsószakik is dícsérni szokták az összeszerelés minőségét és a felhasznált anyagokat.

[ Szerkesztve ]

(#85768) jansky1 válasza Steady74 (#85766) üzenetére


jansky1
senior tag

🙈
És nem bírta ki :DDD

(#85769) Steady74


Steady74
Topikgazda

remélem a következő nem egy deep throat lesz egy bugyli csukával :DDD

(#85770) Grillo válasza Steady74 (#85769) üzenetére


Grillo
senior tag

A szó amit kerestek az ingola. :DDD

(#85771) PpenoO válasza Steady74 (#85769) üzenetére


PpenoO
őstag

El kéne vinni az Ezüst tóra, ott rengeteg a fekélyes széttépett szájú óriás ponty :D Dömével felváltva mehetne a puszi parti.

(#85772) Steady74 válasza PpenoO (#85771) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ervint nem visszük fórumpecára, mindig több halat fog, mint bárki más, tavaly előtt az Ezüst tavon annyi amurt fogott áprilisban, hogy besz@rás :)

(#85773) jansky1 válasza Steady74 (#85772) üzenetére


jansky1
senior tag

Majdnem olyan nagyokat, mint én :D

(#85774) galervin93 válasza Grillo (#85764) üzenetére


galervin93
őstag

Igazság szerint fogalmam sincs. :D Ez akkor derülne ki, ha ugyanekkor, ugyanitt, ugyanígy toltam volna sapka nélkül is, és változott volna valamit a helyzet.
Mondjuk domiból jóval kevesebb jött, mint számítottam, de ezt én mással magyaráztam. Itt sokkal több a lassú, langós rész, amit kedvel a csuka, mint pl. a szabályozott, kicsit csatorna-szerű balassagyarmati részeken, ahol meg domiból és balinból van több. Viszont ugye a domi, balin jó szemű halak (ellenben a pici csukákkal, meg azok amúgy is mindenre ráugranak), szóval előfordulhat, hogy amúgy fogtam volna több domit, csak kiszúrtak a sapka miatt...? Akár. Lehet elhagyom a sapit, vagy veszek sötétebb darabot (nyáron a fehéret szeretem, nem szívja a meleget).

A vidin azért vigyorgok, mert amikor felemeltem a csuxit eszembe jutott, mekkora flamet váltottam ki itt a topikban, de addigra már megvolt a puszi is :D; igazából nem is szándékos a mozdulatsor, csak adja magát, néha bevillan oszt csinálom... :N
A vidin szereplő helyről amúgy két bugyli csuka meg egy domi jött ki. :))
Az n+1-edik kocka tavi ponty nem mozgat meg, de egy ilyen vadvízen maga az élmény, a környezet, az a felfokozott hangulat, és hogy ezt egy-egy szép halacska megkoronázza... Nem igazán tudom elmondani. Ezek nem azok a pecák, mint amikor kiugrik az ember a mittoménmilyen tóra methodozni meg ilyesmi... Itt kiszakadsz a világból, átszellemülsz, kicsit eggyé válsz a tájjal, elfog valami ősi érzés... Apró semmiségek vagyunk a világban, és még egy ilyen apró folyócska is sokkal nagyobb erő és tényező nálunk... Ott állsz a partján, mész, küzdesz... Valami ilyesmi eufória járja át az embert. :B

Grillo
Ingola... Határozottan tetszik az ötlet. :DD :DDD Asszem a japán lányok lassan elbújhatnak... :DD

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#85775) Grillo válasza galervin93 (#85774) üzenetére


Grillo
senior tag

Ha vannak japán lányok a topikban, akkor először bújjanak elő.

(#85776) A Zéé válasza Grillo (#85770) üzenetére


A Zéé
addikt

hova jutottunk már a pelletpumpától... :DDD :DDD

Just a simple Lineman...

(#85777) walter70 válasza BlackmMmDog (#85757) üzenetére


walter70
tag

Ma meg tudtam nézni boltban,szerintem tökéletes lesz. Egyben rájöttem,hogy a botok parafa nyéllel állnak inkább kézre, a többi ( pl. A legtöbb Daiwa ami itt volt) nekem túl vékony,nem jó a fogása.

(#85778) Grillo válasza A Zéé (#85776) üzenetére


Grillo
senior tag

Kellenek az új dolgok, mert beleun az ember a dolgokba akkor is, ha jók. Hát még így.

(#85779) Steady74 válasza A Zéé (#85776) üzenetére


Steady74
Topikgazda

haladunk a korral... jövőre már nem fórumpeca lesz hanem cosplay party, mindenki beöltözhet egy-egy horgász-celebnek. Én pekknyógeri leszek.

(#85780) hermanyi válasza Steady74 (#85779) üzenetére


hermanyi
őstag

Dobni már tudsz úgy mint Ő :DDD :DDD :DDD :DDD

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#85781) Steady74 válasza hermanyi (#85780) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Azért ahhoz erősen meg kell erőltessem magam, hogy úgy fogjam a botot :DDD összeszedik a hobbi pecásokat a dovitosok úgy látom, egy lelkes rakósbotos pecás is támogatott horgász lett, irtó büszke rá. Mondjuk én lehet inkább mátrix-os lennék, az olyan menő

(#85782) hermanyi válasza Steady74 (#85781) üzenetére


hermanyi
őstag

Nem tudom ki lett dovit támogatott. Amúgy PG is sokat fejlödött dobásilag. 2-3 éve vicces volt.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#85783) Grillo válasza Steady74 (#85781) üzenetére


Grillo
senior tag

De akkor ilyen hosszú fekete kabátba, meg neós napszemcsiben kell dobálnod. :DDD

(#85784) sasa311 válasza Steady74 (#85781) üzenetére


sasa311
veterán

Csak a bydometramfeeder ad erőt és mindent legyőző akaratot! ;]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85785) BlackmMmDog válasza walter70 (#85777) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Ma meg tudtam nézni boltban...
Legjobb, igaz én ritkán járok el így.
Fórumpecákon lehet látni jó botokat, csak emiatt is érdemes eljönni.

Pelletpumtát értem (kellet pár év amire rájöttem mire gondoltok), de a japán lányok részt már nem. Ez is valami nagyfiús utalás :F

#85779Steady74
Holler Imre már nem téma? :O ;]

(#85786) jansky1 válasza BlackmMmDog (#85785) üzenetére


jansky1
senior tag

(#85787) Steady74 válasza BlackmMmDog (#85785) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Nem, mert nem látom fb-n. Amit tudok róla, hogy a holland turné után hazatért, de, hogy mi van vele, nem tudom.

(#85788) hermanyi válasza Steady74 (#85787) üzenetére


hermanyi
őstag

Lehet, hogy egy kép erről: 1 személy, biliárdjáték, dartstábla és szöveg

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#85789) Steady74 válasza hermanyi (#85788) üzenetére


Steady74
Topikgazda

decuki vagy, köszi

Kicsit megnyugodtam. Aszongya: A szülőföld szálai örök összekötők a tájjal és a földdel, amiből az ember lett, és amivé lesz, és nem szakadhatnak el soha..." ❤️🇭🇺Hazatértem.🙏❤️🇭🇺

[ Szerkesztve ]

(#85790) hermanyi válasza Steady74 (#85789) üzenetére


hermanyi
őstag

Ez egy tipikus hullaszállító duma . látszik nem múlt el az idő nyomtalan :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#85791) Spoon16


Spoon16
tag

Ha már a horgászcelebek: a múlt héten Pilismaróton pecáztunk pár napot az élőn. Érkezéskor összefutottam Szisziékkel (erre mondjuk készültem),dumáltunk kicsit,szokás szerint tök jó fejek voltak,kellemes élmény volt.
Másnap meg odajött hozzánk Feedermánia Krisztián beszélgetni. Kérdezte,hogy milyen távot pecázunk,mik jöttek eddig,stb….dumáltunk vagy 20 percet. Megmondom őszintén,a videók alapján nem csíptem az embert,de élőben halál szimpatikus volt,sokkal emberibb mint a filmekben.

(#85792) sasa311 válasza Spoon16 (#85791) üzenetére


sasa311
veterán

Szerintem Jankovich pont, hogy a videósok közül kiemelkedően normális. Bár én élőben még csak a pontyshown találkoztam vele.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85793) hermanyi válasza Spoon16 (#85791) üzenetére


hermanyi
őstag

Próbáld majd ki vele ugyanezt fordítva ,hogy te kérdezel. Lesz meglepi ha nézed a további pecáját is távolról :)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#85794) gg72


gg72
veterán

Ma és tegnap végre matcheztem végre, rengeteg vörösszárnyút és keszegfélét fogtam a nádas széléről (Balcsi északi part). Érdekes, de a csokis/narancsos csemegekukoricát jobban szerették, mint a csontit. Volt, hogy sorozatban jöttek a kapások, alig ért egyenesbe az úszó. 🙂
[link]

(#85795) iceQ! válasza hermanyi (#85793) üzenetére


iceQ!
addikt

Meséltek már nekem róla hogy milyen egy forgatáson a JK. Hát elég lehúzó a pali, ahogy mesélték. Ez alapján nem vagyok előítéletes mivel nem találkoztam vele még sohasem. Ettől függetlenül szerintem Sziszit és JK-t nem lehet egy napon említeni. (szerintem!!!)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#85796) A Zéé válasza gg72 (#85794) üzenetére


A Zéé
addikt

Grat!
Ez kajakból?
Bodri, dévér,karika amúgy szereti a kukoricát, ha ki akarod szelektálni belőlük a nagyobbakat, akkor érdemesebb azzal próbálkozni, mint a csontival. Csak akkor az etetésben is meg kell jelennie.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#85797) jansky1 válasza hermanyi (#85793) üzenetére


jansky1
senior tag

és (#85795) iceQ!
Kifejtenétek bővebben esetleg. Tényleg érdekelne.

(#85798) gg72 válasza A Zéé (#85796) üzenetére


gg72
veterán

Köszi. Nem stégről. Amúgy etetni sem nagyon kell, nyüzsögnek a vizfelszínen, balinok is úszkálnak szépen ebben a kis öbölben.

(#85799) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Kerültem egyet bicóval délelőtt......Úgy 35km-t. :D
Nem vittem pecabotot, szokni kell még ezt a tekerést. Kocsival meg se tudtam volna közelíteni, két helyen olyan sár volt. Na, de legközelebb legalább egy spiccbotot viszek.
Rábca, Földszigetnél. Megcsinálták a hidat, eddig le volt zárva. Pár éve ezen mentem át, mikor leszakadt egy deszka az Ignis alatt, szerencsére csak egy kerék lógott a víz fölött.
Nem volt pecás, úgy hogy bizton állíthatom, döglött ez a szakasz. Persze pár nap alatt változhat. De nem ajánlom fórum pecához, pedig elférnétek. :D
Letekertem pár kalóriát, aztán szinte remegtem az éhségtől, mire hazaértem. Jól bekajáltam, amit sikerült letekerni, vissza is zabáltam. ;]
Rábca:


Hogy On is legyek, ebéd után megnéztem a tavat, északi szél, egyedül voltam. Egy feedert tettem be, meg egy hagyományos fenekezőt, fűzött kukoricával.
Egyszer iszonyatos módon csettent a kapásjelző, jó hal lehetett, bement az öbölbe jobbra mellém. Ki is varázsoltam, de voltak ilyen 5-10m-es kirohanásai egy vágtába, aztán hagyta magát.. Már partközelben volt, mikor leakadt. A pontyozó horognak szinte semmi hegye nem maradt, szerintem amur lehetett.
Feederrel dévér és kárász jött, aztán itt is nagyobb csalira (12 mm-es Tornado wafters, rockfort-sajt) váltottam. Itt is jött egy fárasztós hal, ez is leakadt a partközelben, de ez jóval kisebb volt mint az előző. Kezdtek szálingózni a délután második felébe a sporttársak, én meg meguntam, meg a felhők elmentek, aztán majdnem melegem volt.
Hazajöttem, lecseréltem a horgokat, a feederesnek is kiment jól a hegye. Bár volt nálam lekötött horog, éljen a lustaság, csak megfentem őket a vízparton. Olyan hegyesre nem tudok fenni, mint a gyári, viszont a fent is meg szokott jól akadni.
Azt hiszem előszedem a bojlis botokat, ha elmegy a meleg kinézek párszor. :K Egész jó volt ez a fárasztás, azért van ebben a tóban 5+-os hal..(Mert 2 éve tiltják az elvitelt)

(#85800) iceQ! válasza jansky1 (#85797) üzenetére


iceQ!
addikt

Forgatás alatt a Gyermelyi horgásztavon embertelenül viselkedett elmondása alapján. Üvöltött, csapkdott.
Az operatőrrel kiabált, még egy perc szünet sem volt. Illetve vagoképnek akartak csinálni pár felvétel más horgásztól és nem engedte meg, mert az hogy nézne ki..(ki tudná meg hogy ki fárasztja a halat úgy hogy a halra van ráközelítve)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.