Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85401) jackal79 válasza diablo1984 (#85400) üzenetére


jackal79
aktív tag

Nekem ebből anno a kék volt, öcsémnek meg a piros :) Nem tudod véletlenül, hogy annak mi volt a neve? Régi szép idők...

(#85402) forras2 válasza PpenoO (#85292) üzenetére


forras2
őstag

Nem szeretnék tavat írni... 1 jó barátomnak van 1 bojlis tava, tényleg szép halakkal! Döme Gabibácsi felajánlotta, hogy lejönnének és forgatnának 1 filmet. Igen, így történt, Döme Gabibácsiék keresték meg a tótulajt, aki elmondta nekik, hogy bérbe van adva a tó, ki a tógazda, és kit keressenek.
Ezért cserébe 3 dolgot kért Döme Gabibácsi!
-1 hétig 1 fix etetett hely, amit nem horgászik senki abban az 1 hétben! Döme Gabibácsi állja az 1 heti etetni valót! Mint a bojlit, mint az etetőanyagot, mint a pelletet és mint a magot!
-Forgatás napján ne horgásszon senki a tavon, mert hogy "csak" 13 hektáros vízterületről beszélünk!
-Ha reggeltől estig marad, akkor fél millió, ha 1 teljes napot, akkor 1 millió forintot kér!
És nem, nem kitalált történet!
Mondjuk 10 évvel ezelőtt azt mondom, ki is fizetném ezt a pénzt, mert jó reklám. De most, a facebook világában, ahol bele van írva a tószabályzatba, hogy nappal 10, éjszaka 14 kg fölötti halnál hívni kell a halőrt, aki lefotóz a hallal, és naponta rengeteg halas fotót tesznek fel a facera, teljesen ingyen reklámmal, ami 5 év alatt eljuttatta oda a tavat, hogy szinte egész évben tele van a tó!

(#85403) iceQ! válasza forras2 (#85402) üzenetére


iceQ!
addikt

Írhatnál is tó nevet, hogy tudjak foglalni jövőre :R
Köszönöm :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#85404) diablo1984 válasza jackal79 (#85401) üzenetére


diablo1984
veterán

A linken a jobb felső sarokban a sárga cuccra a csíkokra kattintva felsorolja az összes hokév botot képekkel. Nem is tudtam, hogy ennyi volt belőlük.

(#85405) PpenoO válasza forras2 (#85402) üzenetére


PpenoO
őstag

Érdekes, ha a mendemondák igazak egy másik tó tulajtól 10 misit kért. 1milliót szerintem megér, hogy 70e lássák a tavadat, pláne ha ilyen szép mint ez.

(#85406) sasa311 válasza PpenoO (#85405) üzenetére


sasa311
veterán

1 lepedő nem is sok... Egy ilyen forgatás azért elég költséges, 3 fő minimum egész napi munka, utána a videónak több napos utómunka, (tíz) milliós felszerelés...

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85407) galervin93


galervin93
őstag

Tegnap voltam kemény másfél órát az Ipolyon. Végül is 20 éve ha talán nem is pont ezen a napon, de az biztos, hogy ugyanígy az Ipolyon, alig kétszáz méterrel arrébb kezdtem horgász pályafutásom... :)) Szóval egy kis nosztalgia is volt ebben a rögtönzött pecában. :)
Élővel nem lehetett horgászni a küszök miatt, csemegével sikerült pár jobb halacskát elcsípnem, domi és bodri voltak a tettesek. Közben ott sétált pár méterre a bambi, a cuki menyét körbeszaglászott, szó szerint a lábam alatt ment a láda lábrácsa alatt, láttam hogy vadászik a jégmadár... Szóval isteni volt. :)

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#85408) xbrbiz válasza galervin93 (#85407) üzenetére


xbrbiz
tag

Hétvégén tervezek menni, bár az előrejelzés nem bíztat semmi jóval egyelőre. Nem tudom melyik szakaszon voltál, de a képek alapján zavarosnak tűnik a víz. Milyen a valóságban? :)

(#85409) galervin93 válasza xbrbiz (#85408) üzenetére


galervin93
őstag

Balassagyarmat.
Kicsit kávés, mert esett két napja, de amúgy simán horgászható, én ezt szeretem a legjobban, picit zavaros, de semmi komoly árhullám.
Hétvége necces, pláne hogy ma este és pont pénteken is lehet eső, így nem kizárt némi mozgolódás a vízállás tekintetében.
Amúgy él a víz, megy a halé szépen, picit bánom is hogy nem a pergető motyót vittem, mozgott a balin és a domi szépen.
Cserébe viszont holnap reggel kinézek a Zagyvára. :)

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#85410) xbrbiz válasza galervin93 (#85409) üzenetére


xbrbiz
tag

Köszi az infót, ez jól hangzik. Már csak az időjárás a kérdés, de az majd kiderül. Holnap görbüljön!

(#85411) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok!
Westin W3 213 cm 2-10g-os UL botra keresek TSURINOYA orsót. Úgy látom, hogy elég sok modell megtalálható a palettájukon. Tapasztalatok alapján melyik ajánlott? Balin és domi a célhal.
Köszönöm!

(#85412) lbandi777 válasza jackal79 (#85411) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Szia, szerintem fs vagy jaguar ( utóbbi 2 dobos ezért drágább) de állítólag tök ugyanaz a bearking zeus is.

(#85413) jackal79 válasza lbandi777 (#85412) üzenetére


jackal79
aktív tag

Köszi :R

(#85414) @mriya@ válasza Zoli bácsi (#85389) üzenetére


@mriya@
őstag

Köszönöm, 13.850,-ért megrendeltem a Nevis-t. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#85415) Zoli bácsi válasza @mriya@ (#85414) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Szerintem jobban jársz vele. :)
Más:
Nézelődök a FB-on, látom új Carp Expert nyeletőfékes orsó az Energonál. [link]
Gyerekek.... :D :D Ha van FB. profilotok nézzetek rá........
Ilyen csálé zsinórképet rég láttam..... ;]

(#85416) hermanyi válasza Zoli bácsi (#85415) üzenetére


hermanyi
őstag

És a legszebb a leírásban : Teleszkópos és rakós rendszerű botokon is megállja a helyét minden változat

Mondjuk tuti megnéznének ha a whiskert felgyürüzném :DDD :DDD :DDD :DDD

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#85417) Zoli bácsi válasza @mriya@ (#85414) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Sneci? :)
Akkor toljunk nekik egy kis reklámot, ez is most jött szembe FB.-on.
Mondjuk ez a nyárzáró akció kissé meglepő, mármint kissé korán van.... :U

(#85418) sasa311 válasza hermanyi (#85416) üzenetére


sasa311
veterán

Ducktape - el jó erősen hoggaragasztod oszt jóvanazugy :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85419) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok.
Tudnátok olyan horgásztavat ajánlani, ahol:
Van a parton 4-5 ember számára kibérelhető ház.
A kifogott halat el lehet készíteni és fogyasztani (nyárson, halászlé, stb.) (Nyilván nem a kapitális halakat)
Nem kell messzire dobni, etetőhajózni, behordani, stb.
Van is benne hal.
Előre is köszi!

(#85420) A Zéé válasza hermanyi (#85416) üzenetére


A Zéé
addikt

Hát a Walter Tamás feeder kosárral rakózott már valami régi videójában... Te meg mondjuk felszalagozod a topszet végére a nyeletős orsót, és úgy tolod ki a víz fölé :DDD
A hydro a gyengék fegyvere!

Just a simple Lineman...

(#85421) @mriya@ válasza hermanyi (#85416) üzenetére


@mriya@
őstag

Törölve. 😃

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#85422) @mriya@ válasza Zoli bácsi (#85417) üzenetére


@mriya@
őstag

Nehezen ment a rendelés, kíváncsi vagyok, megkapom-e? :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#85423) galervin93 válasza A Zéé (#85420) üzenetére


galervin93
őstag

Kosárral nem igazán látom értelmét, de pálcaólommal, hosszú előkével szoktak "tapogatni" rakóval, boloval eredményesen.

---

Nekem ma reggel egy Zagyva parti tekergés jutott, bő kilométeres szakaszt négy óra alatt jártam meg. Elég nehézkes peca volt, nem igazán voltak kapókedvüknél a halak. Sajnos az időjárás sem volt kegyes, verőfényes napsütés és szél, kb. a legrosszabb kombó. Előbbi miatt óvatosak a halak, utóbbi miatt az apró csalikat nehéz pontosan dobni. Végül azért pozitív szájízzel zártam a napot, pár kisebb domi mellett egy meglepi csuka színesítette a fogást.

Egy jobbacska domi elment, bement a susnyásba, volt egy jó lekövetésem, olyan 30 centis lehetett, meg volt egy, már távolról is jónak tűnő hely, de nem közelítettem meg elég óvatosan, akkora disznó fejes ült az elvágó víz és a lapos padka határán, hogy rendesen megijedtem. Vagy tizenöt méterre voltam a kissé susnyás parton, de így is kiszúrt. Gyönyörű példány volt, és bár elszalasztottam az esélyt a megfogására, azért pozitívum, így van miért visszamenni. :) :))

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#85424) aladarazurbe válasza galervin93 (#85423) üzenetére


aladarazurbe
csendes tag

Begumizott spiccbot + feeder szerelék + vízbenállós peca:

https://www.youtube.com/watch?v=gscegUbkoNk

Elnézve a felszerelést aligha állítható össze ennél olcsóbb hatékony halfogó eszköz.

(további csemegék a felhasználó videói között)

[ Szerkesztve ]

(#85425) hermanyi válasza aladarazurbe (#85424) üzenetére


hermanyi
őstag

itt szoktam rakozni és kb oda horgászom ahol ál a vízben :D
Imádom ezt a helyet 1,3-2,5 ös vízállásig nagyon jó és rakora is elég a 10g os lapos :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#85426) Steady74 válasza hermanyi (#85425) üzenetére


Steady74
Topikgazda

egyszer már elvihetnél :)

(#85427) hermanyi válasza Steady74 (#85426) üzenetére


hermanyi
őstag

Papi ha hétvégén rászánod magad a pecára szólj. Nekem a hét közben nem sokszor kivitelezhető .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#85428) Steady74 válasza hermanyi (#85427) üzenetére


Steady74
Topikgazda

hétvégén München nekünk.

(#85429) hermanyi válasza Steady74 (#85428) üzenetére


hermanyi
őstag

Sört hoz :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#85430) Steady74 válasza hermanyi (#85429) üzenetére


Steady74
Topikgazda

spanyol csoki már van!

(#85431) Interceptor válasza galervin93 (#85423) üzenetére


Interceptor
addikt

Durva. Nekem is lekéne menni újra horgászni, most néztem meg, hogy 23-án voltam legutóbb, amikor tudtam volna menni pont nem volt jó az időjárás.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#85432) sasa311 válasza Interceptor (#85431) üzenetére


sasa311
veterán

Most is két napot lesz sz@r idő a héten - szombaton és vasárnap :W

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85433) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Egyedül járok főként horgászni, így jobban preferálom a rövidebb pálcákat.
Eddig 3 méteres 2 librás Daiwa Ninjákat használtam, de most sajnos az egyik eltört fárasztás közben.
Új állja a helyét. Viszont a tapasztalaitokra lennék kíváncsi, van rövidebb bojlis bot?
240-270 hosszú, hasonló, 2 librás dobósúllyal?
3 méteressel is már lényegesen könnyebb meríteni, mint a nagy 390-esekkel, de hátha még kényelmesebb lenne 1 még kisebb bottal.
Van valakinek tapasztalata ilyen botokkal? :R

(#85434) nepszter1


nepszter1
addikt

Sziasztok!
Keresnék bojlis botra damilt de vmi normálisat mert eddig még nem találtam.
Köszi

(#85435) @mriya@ válasza nepszter1 (#85434) üzenetére


@mriya@
őstag

Nekem ez bevált:

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#85436) @mriya@ válasza @mriya@ (#85422) üzenetére


@mriya@
őstag

Már úton van. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#85437) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok! Wishről tudnátok ajánlani jó minőségű fonott zsinórt! :R

(#85438) Batib válasza jackal79 (#85437) üzenetére


Batib
őstag

Wishről nem kéne vásárolni.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#85439) andrew911 válasza jackal79 (#85437) üzenetére


andrew911
tag

Csak óvatosan:

(#85440) jackal79 válasza Batib (#85438) üzenetére


jackal79
aktív tag

Bocs, Aliexpressre gondoltam :D

(#85441) jackal79 válasza andrew911 (#85439) üzenetére


jackal79
aktív tag

:C

(#85442) SODIMM válasza jackal79 (#85441) üzenetére


SODIMM
újonc

Szia,
Amik nekem beváltak:
[link]
[link]
Egyik sem engedi a szinét. Kastking zsinórokat szokták még dicsérni.

(#85443) lockdown90 válasza SODIMM (#85442) üzenetére


lockdown90
senior tag

ezt tényleg Japán vagy csak kamu?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#85444) saen válasza lockdown90 (#85443) üzenetére


saen
veterán

Az alapanyag jön japánból a felirat szerint, de az is lehet kamu.

(#85445) galervin93 válasza aladarazurbe (#85424) üzenetére


galervin93
őstag

Ez igen, meglehetősen egyedi módszer, de ami működik az működik. :D
Azon már én is filóztam, hogy készítek egy leszúrót, amire applikálok egy tálcát, és ezt az egészet a vízben leszúrni, és akkor pár apróság ott lehetne az embernél kényelmesen, csalik, előketartó, horogszabadító stb. Sajna idén alig jutok ki a Dunára, így a kísérletezés elmarad.
Legalábbis ebben a tekintetben, de most rendeltem be Aliról pár dominak szánt wobblert, kíváncsi vagyok rájuk. :DD Természetes és sötét színeket valahogy nem szeretnek ezek a csájnák csinálni, bezzeg a sok lehetetlenül összevissza színes, diszkózó cuccok... :DDD Amint megjönnek beszámolok róluk!
Ami viszont kipróbált és nagyon működik nekem az ez a típus. A legjobban nekem toronymagasan a tiszta fekete (F) vált be, de jó még a fekete fejű sárga testű (H) és a fekete fejű natúr testű is (C), illetve azok is megyegetnek, amik ezekhez nagyon hasonlóak, csak mondjuk nem csíkosak (A, C, D). Az ára nevetséges, 10 dolcsi felett rövid szállítás is elérhetű, bagóért lehet egy egész domis készlete az embernek, szerintem érdemes kipróbálni! Annyi a baja, hogy a két horog össze tud akadni, ezen lehet segíteni, ha picit kisebbre cseréli őket az ember. Illetve volt egy darab, ami nekem jobbra húzott, ezen kívül nem találkoztam hibással.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#85446) @mriya@ válasza @mriya@ (#85436) üzenetére


@mriya@
őstag

Megérkezett. :DDD

De hogy mikor fogom kipróbálni?! :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#85447) xbrbiz válasza galervin93 (#85445) üzenetére


xbrbiz
tag

Ha kicsit mélyebben is keresnéd a halat, ez a csali nagyon jó domira (is). Szokták ezt is akciózni.

(#85448) jackal79 válasza SODIMM (#85442) üzenetére


jackal79
aktív tag

Köszi!

(#85449) @mriya@ válasza @mriya@ (#85446) üzenetére


@mriya@
őstag

Találtam itthon maradék fonott zsinórt, szerintem elég is lesz. :DD
Igaz, hogy a bot 270 cm-es, 60-100 gramm dobósúlyú, de arra a néhány alkalomra jó lesz.
Szerdán talán ki is próbálom Váckisújfalun. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#85450) andrew911 válasza lumpy92 (#85195) üzenetére


andrew911
tag

Na, megjött az Obei telefeeder. Igényes kinézetű, a bottest meg a gyűrűk tök rendben vannak, a blank egész vékony, és nagyon könnyű az egész, a parafa nyél is korrekt. Az orsótartó az műanyag, de nem vészes. Az akciója így szárazon nem túl meggyőző, nem nyélből hajlik. :DDD
A legérzékenyebb (0.8-as fehér) spiccet sajnos lehagyták, de azóta már megreklamáltam náluk. Az 1.0-ás zöld az egész használhatónak tűnik, de a narancshoz (1.2?) már meglehetősen elkötelezett és határozott halra lenne szükség.
Keresek rá valami orsót, aztán vasárnap két vihar között rápróbálunk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.