Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84151) @mriya@ válasza Zoli bácsi (#84150) üzenetére


@mriya@
őstag

de nem is fejenállva szippantotta be 😃

majd veszek popup amúros csalit próbaképpen, eddig mindet "fekvő" bojlival fogtam :K

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#84152) Steady74 válasza sasa311 (#84149) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Rakóval sok amurt fogtam, kizárólag fenéken felkínált csalival. Volt, hogy 50cm es vízből (Tereske), sosem láttam kapás előtt a hal farkát. Utána már igen, mert robbant a víz .

(#84153) Nerazim


Nerazim
őstag

Udv!
Busa horgaszathoz akarok venni botot, de nagyon max 10-15e szannek a dologra tobbet nem. Ennyibol milyen botot ajanlanatok? Neztem bojlisat es feedert is. Jo lenne olyan 150-200gr dobosuly.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#84154) @mriya@ válasza Nerazim (#84153) üzenetére


@mriya@
őstag

Vegyél egy olcsó surf botot a Decathlon-ban.
Én 390-essel aprítottam a busákat. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#84155) horcsog válasza sasa311 (#84060) üzenetére


horcsog
tag

Ha behajtasz egy csordába akkor minden esély megvan rá beugorjon. Megijednek ugrálnak össze vissza egy darabig. :) Közel már volt a csónakhoz de szerencsére nem ugrott be. Volt olyan is kitolattam a kikötőhelyemtől és éppen egyenesbe álltam nem mentem 10-15 métert és vagy 20 db ugrándozott ott vagy fél percig. Előtte ott pakoltam a csónakba zörögtem a lánccal . Bolond egy hal. :)

[ Szerkesztve ]

(#84156) Nerazim válasza @mriya@ (#84154) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi. Tudnál esetleg egy konkrét típust mutatni, én a Deca oldalán nem találok ilyet, hogy surf bot vagy rosszul keresem.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#84157) @mriya@ válasza Nerazim (#84156) üzenetére


@mriya@
őstag

[Már csak a méretet kell kiválasztanod!]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#84158) sasa311 válasza Nerazim (#84153) üzenetére


sasa311
veterán

Egy kellene vagy kettő?
Amúgy a 150 gr nagyon kevés lesz, azzal max tablettával tudsz uszozni.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#84159) Spoon16 válasza Nerazim (#84153) üzenetére


Spoon16
tag

Fenéken vagy úszózva akarsz busát fogni? Fenéken valami erősebb feedert néznék (Nevis Red Carp feeder, Nevis Sprint feeder, CXP Elite feeder) szóval valami XH-XXH feeder jó lehet. Az úszóhoz lehet,hogy jobb egy bojlis bot (ebből a klasszikusabb kompozit botok jók lehetnek, azok árban sem vészesek) de ha kellően erős a feeder,akkor az is jó lehet. Én XH Mantával mr úszóztam busára,nem volt gond.

(#84160) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,
Egy új matchbot vásárlásán gondlkodom, jelenleg egy Zebco Trophy 3.90-es botom van. Alapvetően meg vagyok vele elégedve de kipróbálnék valami finomabb pálcát is 4,20-as méretben.
Nagyjából a közép kategóriában keresgélnék(tudom ez a legnehezebb) ~60 környékén. A célhal jellemzően ilyen tescos ponty lenne.
Tudnátok ajánlani párat, vagy teljesen reménytelen a dolog?
Köszi!

Hello darkness, my old friend...

(#84161) mdav88 válasza Horvi (#84160) üzenetére


mdav88
senior tag

Nézz rá a benzár concourse match botokra, árban alatta van, egész finom pálcának tűnik 7-15gramm. Valaki már ajánlotta innen őket, nekem is szimpatikus, de még nem ruháztam be. árban 20-22e forint csak. (xfisnél van a legjobb áron)

(#84162) egykettő


egykettő
aktív tag

Sziasztok,
Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy ki honnan szokta beszerezni a pva tasak álló aromákat? Apumnak kéne vennem aromákat, valami jobb árérték arányú literes kiszerelés érdekelne, azt mondta az 1-2 decissel nem akarsz szórakozni.
Egyelőre ízbe nem tudja mi kell neki, csak azt hogy sok legyen és olcsó :DDD én tippre vennék valami édeset meg halasat azt majd szól ha elfogy, pergető vagyok és elég hülye vagyok a békéshalaspecához.

(#84163) busman válasza Horvi (#84160) üzenetére


busman
addikt

Seria Walter racer match.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#84164) Horvi válasza busman (#84163) üzenetére


Horvi
őstag

Megnéztem ezt is de ahogy látom már nem kapni. Vagy csak én vagyok béna. SW-ből ha jól láttam csak a SuperNova sorozat van.

mdav88 Köszi ránézek azokra is.

Hello darkness, my old friend...

(#84165) galervin93


galervin93
őstag

Hosszú vajúdás és némi kényszer okán ma megejtettem az első pecámat a Zagyván. (Még tavaly ősszel pergettem rajta egyet, de szinte krisztálytiszta téli kisvíznél, 30 centis vízben, semmi értelme nem volt.) Most viszont május van, enyhe az idő, a víz 12-13 fokos, az esőzések okán minimálisan árad, opálos, az idő pedig borongós - szinte a legjobb idő egy kis patakpecához!

Előre bocsátom, ahogy a minap aladarazurbe kolléga, én is valahol a szürke zóna határán billegtem a mai pecámmal, ugyanis apró wobblerekkel pergettem. Egészen pontosan a kedvenc domis darabjaimmal. Ennek ellenére az első megakasztott hal egy méret körüli csukszi volt, aki sajnos az első felszín közeli csapásánál kirázta a horgot, ami amúgy nem akadt túl jól, kívülről fogta a száját, egy ágon, vékonyan... Na majd legközelebb. Ezt követően viszonr már csak a "tiltólistás" domik szórakoztattak, de azok nagyon. Természetesen mindenki visszanyerte szabadságát. :B :K


És bár mát látszott, a kedvenc, ma is nyerő domis csalim.

Slusszpoén, hogy kettőt is beszaggattam belőle, de hát pici vízen sok minden megoldható, utólag visszasétáltam és mentettem. :DDD :DD

Isteni volt, csak szabaduljanak a tilalom alól és legyen víz is... :K :))

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#84166) @mriya@ válasza galervin93 (#84165) üzenetére


@mriya@
őstag

Szabad tilalom alatt lévő halra horgászni? :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#84167) hermanyi válasza @mriya@ (#84166) üzenetére


hermanyi
őstag

nem arra pecázott csak az jött :D Az egy más dolog ,hogy a2-3, után nem hagyta abba :D
Ismerek olyan horgászt aki sok sok éve nem váltot már engedélyt (nem adnak neki) Na neki aztán tényleg nem számít semmi , ha a harcsa nem eszi meg akkor majd mögeszi .
2 es kőgátnál pecáztunk tavaly ősszel ,jött a halőr és azt mondta neki , "ha most ide jössz akkor este benne leszünk a hírekben" Na a halőr nem jött oda :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#84168) galervin93 válasza hermanyi (#84167) üzenetére


galervin93
őstag

3 után abbahagytam, annyi jött mint a képeken. :D Részben pont ezért, mert ebben az országban megbüntetnek, ha szépen visszarakom a védett halfajt, ellenben megsimogatják a buksimat, ha elviszem minden nap a kvótát és már a szomszéd macskának is herótja van a haltól... :U

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#84169) andrew911 válasza egykettő (#84162) üzenetére


andrew911
tag

Én a TTM-BIO-nál néznék szét nagy kiszerelésű liquid témában, nekik vannak ilyen félliteres palackjaik, (ha jól emlékszem), meg szinte mindent ki is kevernek, ha nagytételben rendelsz.

(#84170) hermanyi válasza galervin93 (#84168) üzenetére


hermanyi
őstag

Nekem nem kell magyarázkodni. :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#84171) galervin93 válasza hermanyi (#84170) üzenetére


galervin93
őstag

De másnak igen. :DDD

Elég maradi ebben a formában ez a tilalmi idősdi, de hát ez a "hagyomány". Majd egyszer remélhetőleg ez is változik (előnyére).

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#84172) Zoli bácsi válasza galervin93 (#84165) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Tisztára mint a Kis-Rába nálunk, olyan ez a víz. De talán abban több a hal. :)

(#84173) @mriya@ válasza galervin93 (#84168) üzenetére


@mriya@
őstag

"Egészen pontosan a kedvenc domis darabjaimmal."

csak emiatt kérdeztem :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#84174) saen válasza galervin93 (#84171) üzenetére


saen
veterán

Süllőnél remélem sose szűnik meg, mert a fészek örzésébe nem kéne sporthorgász céllal sem beavatkozni.

A többi halfajnál lehet vitatkozni, jelenleg ez inkább arról szól, hogy legyen az évben 1-2 hónap amikor az adott halfajnak nyugi van. Ütik az emberek a vizet egész évben keményen, ennyit szerintem ki lehet bírni és a halállománynak is jót tesz egy kis szünet. Ragadozóállomány így is nagyon sérülékeny, túl sok a horgász és őket nem lehet úgy pótolni, mint a tescos pontyot.

(#84175) galervin93 válasza Zoli bácsi (#84172) üzenetére


galervin93
őstag

Fél köbméter körül van a kisvízi hozam, szóval ez tényleg egy kis patakocska. :) Itt legalábbis. Bezzeg a Jászságban, meg lent Szolnoknál a Tisza torok felett, rendes kis folyócska. Majd azt a részt is megnézem. De úgy érzem, ha lesz víz (nem úgy mint pl. tavaly), akkor jókat fogok egerészni rajta. :)

saen
Jogos amit írsz. Az én véleményem az, hogy sokkal több nyugodt területet kellene biztosítani a halaknak, amelyeken alles zusamen tilos lenne a horgászat. Folyóink egyes szakaszait eredeti állapotába visszaállítani, akár mesterséges ívóterületeket létrehozni (ez főleg a kisebb folyóknál volna lehetséges). Duzzasztóművek hatásait a lehető leghatékonyabban mérsékelni, nem csak tessék-lássék hallépcsőkkel. És ellenőrzés, ellenőrzés, ellenőrzés, folyamatosan, és kihágások esetén elrettentő, komoly büntetések.
Nagyon sok pénz és idő volna, de egészen bizonyosan megtérülne.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#84176) Zoli bácsi válasza galervin93 (#84175) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

" ha lesz víz"
Hát mi van felétek? Itt állandóan esik, a Rábán árvízvédelmi készültség van.
Elvileg Kelet MO.-on is kell lenni víznek..Idén. :) [link]

(#84177) sasa311 válasza galervin93 (#84175) üzenetére


sasa311
veterán

Mondjuk amíg a halőröknek legutóbb is az volt a legnagyobb problémájuk amibe bele tudtak kötni, hogy miért nincs nálunk 2 db haltartó amikor ketten horgászunk (együtt, egy család! - amúgy volt kettő de még csak egy halat fogunk) addig biztos ez azt jelenti, hogy már nem tudnak rabsicot fogni a halőrök ;]
Meg amikor az RSD-n mikor saját stégről horgászunk azon akadéskoskodott, hogy miért nincs a zsebünkben (!) az engedély, miért az értsd és mondd 10 méterre lévő terasz asztalon van, mert, hogy szerinte úgy beleírhatunk bármit (semmit nem fogtunk akkor épp az ég világon, még haltartó sem volt nálunk).

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#84178) andrew911 válasza sasa311 (#84177) üzenetére


andrew911
tag

Ez a kedvencem, hogy miért nincs a zsebemben fogási napló? Mert a kocsiban van, ami mintegy 3 méterre áll, és lófaszt fogunk beleírni, mert napijegyes vendéghorgász vagyok a tavon sportjeggyel, beikszeltem a napot, aztán ennyi. De még baszogat az akkor nyolcéves fiam előtt, hogy büntetés meg kitiltás, feljelentés. Szegény gyerek akkora stresszben volt, hogy csak egy jégkrémmel tudtam lenyugtatni. :(

(#84179) galervin93 válasza Zoli bácsi (#84176) üzenetére


galervin93
őstag

Nem most, hanem hosszabb periódusban, nyáron-ősszel. :)
A tavalyi év kataszrofális volt a kisebb-közepes folyók tekintetében. Idén remélhetőleg más lesz a helyzet.
Meg ne villámárvizek legyenek, hanem kiegyensúlyozott csapadék, állandó vízű patakok-folyók... Nekem valahol Britanniában vagy a Benelux államokban kellene élnem, ott vannak ilyen kiegyensúlyozott vízjárású folyók, csatornák dögivel... :B

sasa311
Van baj, igen... Nálunk ahol vagyok sporthorgász jeggyel elvárják, hogy szakáll nélküli horoggal horgásszak. Oké, pontyra teljesen jogos, methodon meg bojlis cuccon stb. simán betartható. De mondtam nekik, hogy majd a 18-as szúnyogos horognak is lenyomom akkor a szakállát... ...de szerintem nem értették az iróniát. :DDD Meg spiccbot, matchbot stb., teljesen életszerűtlen... Miközben tele a víz keszegfélékkel, tehát aktívan lehet művelni ezeket a faja finom pecákat.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#84180) Gyok2 válasza galervin93 (#84179) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Pár éve vonatoztunk Canterbury-n keresztül a tengerpartra, ott van egy ilyen nagyon szép, kanyargós, nem széles folyó, volt rá ingerenciám, csak peca meg idő nem :)

Tiszta Windows rendes ház

(#84181) Zoli bácsi válasza andrew911 (#84178) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Itt (Győr-Sopron) teljesen normálisak a halőrök. Nekem mindig a kocsiban van minden irat. Azért sem szóltak sosem, hogy nem ikszeltem be a napot. Utóljára meg sem nézte, csak rákérdezett, ugye jelöltem? Persze. (Tényleg)
Egyszer ülök a Rába parton, estefele, hosszúak voltak már az árnyékok. Csöndben, szinte lopakodva jöttek, azt vettem észre hogy több alak árnyéka vetül elém. Halőr jött kettő, meg civil ruhás rendőr. Leállították messzebb az autót.
Olyan is volt, hogy odajött egy faszi, megkérdezte mi a helyzet. Beszélgettünk, mondta ő is szokott itt horgászni, adott pár tanácsot. Aztán mondta, hogy ő az ellenőr, de nem kért semmi iratot. Látják szerintem ki a rabsic, meg ki a sporthorgász.
Persze én sem hőbörgök velük, megadom a tiszteletet....Ennyi, szerintem.

(#84182) sasa311 válasza Zoli bácsi (#84181) üzenetére


sasa311
veterán

Én sem hőbörgök, eddig csak az RSD-n bunkóztak az halőrök, mindenhol máshol nagyon normálisak voltak mindig.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#84183) iceQ! válasza andrew911 (#84178) üzenetére


iceQ!
addikt

Hány éves a gyerek? Ha elmúlt 3 akkor már ihat sört is :DDD

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84184) hermanyi válasza sasa311 (#84182) üzenetére


hermanyi
őstag

RDHSZ 30 tagegyesület van sok ezer horgásszal rengeteg rabsical. És van 8 halőr . Nagyon nem kis folyam kilométerre, Az én egyesületem elnőke is RSD halőr , rengetegen utálják ,mert nem túl elnéző minden szarért szól még nekem is pedig engem ismert tudja ,hogy halat nem viszek el stb stb . De első alkalommal csak szól és nem ír be ,de az agya nem tudom miből van mert visszaemlékszik 3-4 hónapra is ,hogy miért szólt , és 2. ra nekem is beírt figyelmeztetett :) És nála a leírt szabályzat az szent és sérthetetlen mégha tudja is hogy hülyeség felesleges stb , de ez van leírva ezt tartatja be kő keményen. De amúgy szerintem ha normálisan van velük beszélve akkor ők is normálisak . És azt is elhiszem ,hogy a tökük tele a sok idiótával .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#84185) lbandi777 válasza Horvi (#84160) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Hasonló cipőben járok,nekem most ezt ajánlották,kezembn még nem volt.
https://matchfish.hu/termek/sensas-coimbra-light-match-420-16g/

(#84186) Horvi válasza lbandi777 (#84185) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi ezeket én is néztem így neten de sajnos megfogdosni még én sem tudtam. Mondjuk megmondom őszintén hallottam már a Sensasról de, hogy milyen minőség nem tudom mert sosem volt tőlük semmilyen termékem.
Lehet másnak van/volt ilyen botja és leírja a tapasztalatait.

Hello darkness, my old friend...

(#84187) sasa311 válasza hermanyi (#84184) üzenetére


sasa311
veterán

Ha sok rabsicra kevés őr jut akkor többet kéne alkalmazni. De semmiképp sem segít ezen az, ha az amúgy nem rabsiccal bunkoznak teljesen ok nélkül vagy baromságokon szivoznak ahelyett, hogy érdemben ellenoriznenk.
Valahogy mindenki tudja Ráckevén, hogy kik azok akik telepítés után tucat szám fogják a vilagukat nem tudó friss pontyokat és azonnal viszi be a házba pucolni. Őket senki sem cseszteti valamiért.

Aki még versenyladarol, 1 db 40 grammos picker bottal keszegezik az nyilván a leggyakoribb potenciális rabsic...

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#84188) saen válasza sasa311 (#84187) üzenetére


saen
veterán

Az nem baj ha szigorú a halőr, de azért bunkónak nem kell lenni... Én mondjuk RSD-n sose horgásztam, de felénk normálisak a halőrök, szerencsére rendszeresen találkozom velük.

(#84189) horcsog válasza saen (#84188) üzenetére


horcsog
tag

Nálunk a szabályzat egy kisregény még pluszban az országoson felül. De most tudtam meg idén nincs harcsatilalom amit írd és mond a facebookon a tohosz oldalán egy pár sorban tettek közzé április vége felé. Az engedélyhez adott könyv méretű plusz szabályzatban az országos horgászrend van harcsára. Rendszeres az, hogy nincs engedély február 1-re hanem csak utána 1-2 héttel .

Az alapos halőrzéssel nincs bajom ami viszont fárasztó amikor ilyeneken megy az okoskodás ikszelte e a napot és hasonló kulcskérdéseken, fényes nappal a könnyen megközelíthető helyeken a normális emberekkel. Éjszaka a dzsungelbe kellene mászkálni ott olyan arcokkal lehet találkozni 20 év letöltendő ránézésre és engedélyt lehet még filmen se láttak. Persze értem én, hogy ez nem olyan egyszerű , biztonságos stb mint az előző verziók halőrzés címén. Csak ennek lenne értelme.

Tavaly, vagy tavalyelőtt horgászok egy könnyen megközelíthető helyen éjszaka néhány méterre magam elé világítópatronnal. Ellenőriztek jól összevilágítottak mindent nagy lámpákkal és minden rendben de ki kellene világítani a horgászhelyet láthatóan . Mondom itt a két világítópatron nem elég, nem nem láthatóan stb. Láttam értelme nincs , hogy vitatkozzam ezen , elmentek horgásztam tovább ugyanúgy meg azóta is. :) Aki jár éjszaka a vízen km-ről látod a világítópatronokat , hogy ott horgásznak, kivéve ködben de akkor a nagy lámpát is csak közelről. Horgászom úszóval patronnal és még lámpával világítsak folyamatosan? Értelme nincs vsz, de ez is egy sor a kisregény szabályzatban.

[ Szerkesztve ]

(#84190) horcsog válasza sasa311 (#84187) üzenetére


horcsog
tag

Ezért is jó a csónak mert kevésbé kell szőrözni az ilyen hülyeségeken a halőrökkel. Persze értem én le van írva valami okosság és a halőrnek ezt be kell tartatnia. Biztos más is szelektál ebben mint én szoktam pl ikszelni még mindig 10ből 8-szor elfejtek. Ami nem helyes. Halőrnek meg az a dolga betartassa. De azért ennél nem szabadna leragadjon mert nem marad ideje halőrködni.

Pl nálunk rendszeres ha éjszaka jönnek a halőrök terepjáróval jönnek és megállnak valami könnyen megközelíthető helyen az út felőli oldalon és onnan nézelődnek . Idén vagy háromszor elkérték a papírjaimat mikor kikötöttem éjszaka. Ez tök jó mert legalább van éjszaka is halőrzés. Csak azt nem értem minek háromszor ugyanannak az embernek megnézni van e engedélye 1 hónap alatt. Kettő ha valaki csibészkedni akar km-ekről kiszúrja megjöttek a halőrök , három ha ezeken az ellenőrzéseken én halat akartam volna lopni aznap nem vették volna észre mert azon kívül elkérték a papírjaimat semmit se csináltak , oké világítottak a csónakra de 1 mázsa halat elhozhattam volna még ettől pluszban . :) Szóval nem tudom kiket fognak meg és mivel /év de legalább mozgolódnak az is valami.

[ Szerkesztve ]

(#84191) Gyok2 válasza horcsog (#84189) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Az éjszakai kivilágítás a "sima" kötelező szabályzat :)

Tiszta Windows rendes ház

(#84192) lbandi777


lbandi777
aktív tag

Pergetőknek.https://zandertime.hu/webaruhaz/biwaa-termekek/biwaa-hypnotik-swimmer/biwaa-hypnotik-swimmer-55-color-13-levander-holo/
Elég fogós és van belőle választék.

(#84193) andrew911 válasza lbandi777 (#84192) üzenetére


andrew911
tag

Érdekes, mostanában a békéshalas youtuberek is elkeztek pergetni #zandertime hashtaggel. Van nekik is valami aktuális marketingpromójuk, vagy csak simán kurvajók és mindenki most kapta fel őket?

[ Szerkesztve ]

(#84194) sasa311 válasza andrew911 (#84193) üzenetére


sasa311
veterán

Amit YouTubeer promoz az tuti nem azért van, mert jó, ők ebből csinálnak pénzt b :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#84195) lbandi777 válasza andrew911 (#84193) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Én annyira nem szeretem őket,drágák néha van akció de nagyrészt kamu.viszont ez a biwaa elég fogós gumihal jó áron.

(#84196) egykettő válasza andrew911 (#84169) üzenetére


egykettő
aktív tag

Köszönöm ez jó lesz.

(#84197) andrew911 válasza egykettő (#84196) üzenetére


andrew911
tag

Azért nézz utána, hogy melyik termékük PVA-barát, mert emlékeim szerint nem mindegyik. A dip-ek biztosan, meg a CSL alapú cuccok talán.

(#84198) horcsog válasza Gyok2 (#84191) üzenetére


horcsog
tag

Régen úgy pecáztam át éjszakákat a jelző olyan karika volt ami kicsit fluoreszkál. Elég volt a kapás észleléséhez. Ehhez képest ha alkalmazok világítópatront akkor már nagy kivilágítás van. :)

Persze tudom, hogy ennél komolyabbra gondoltak a szabályzatban, de kicsit rugalmasan értelmezem. Tudom azt is sok vízen ez főbenjáró vétség lenne. Amerre én pecázom ott nem pörögnek ezért annyit, aminek lehet az is az oka csónakkal megyek általában és max a kikötésnél pakolásnál találkozom halőrrel. Nem hallottam még valakit ezért büntettek volna nálunk.

[ Szerkesztve ]

(#84199) balou84 válasza horcsog (#84198) üzenetére


balou84
csendes tag

Én ilyet használok helyzetjelzőnek, sztem szuper. [link] Fehérben többféle fokozata van, tud piros, kék, zöld fényt is. Tölthető, mágneses a hátulja, otthon is lehet használni ha fény kell vhova (pince, padlás..).

Egyszer kell megvenni, aztán megvan a halőrnek a bódogság..

(#84200) horcsog válasza balou84 (#84199) üzenetére


horcsog
tag

Fejlámpát használok csak amikor muszáj pakolásnál, csalizásnál, halfogásnál de amikor már ki kell venni a halat. Még a patron egy részét is szigetelőszalaggal be szoktam tekerni jobb nézni úgy . Ha folyamatosan világítasz és belenézel a fénybe elvakít egy darabig akármilyen kis lámpa. Megszokja a szemem a sötétet sokkal jobb úgy nekem. Csak vannak akik úgy világítanak többszáz méterről megvilágítják a helyemet is. :) Fog egy 2 kilós pontyot és felkapcsol egy olyan reflektort a teljes fárasztás alatt, hogy fényárban úszik teljes átmérőben a víz. Fejlámpát is akkor kapcsolom fel ha előttem van a hal . Tudod én legtöbbször csónakban ülve horgászom , ha parton is úgy kicsúsztatom a csónak orrát és nem pakolok ki a partra, világítsam meg magam mögött a csónak belsejét egy kis lámpával?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.