Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84201) 4Grider válasza balou84 (#84199) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szerintem ez nem felel meg a jogszabálynak. Minden irányba (körbe) kell világítania az éjszakai fénynek. Csónakon is, parton is.

(#84202) 4Grider válasza balou84 (#84199) üzenetére


4Grider
nagyúr

Most néztem, hogy már nincs bent a hatályos jogszabályban, az országos horgászrendben is csak ennyi szerepel:
"A statikus horgászhely, a horgászcsónak (csónak esetében a partról is jól látható), folyamatos megvilágítása az éjszakai horgászat teljes időtartama alatt kötelező, kivételt képeznek a közvilágítással érintett parti horgászhelyek."
Szóval a lámpád ennek megfelel.

(#84203) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Én sokszor csak a fejlámpa kis piros ledjét kapcsoltam be. Ha az ember szeme megszokja, pár métert lát vele, annyit amennyit kell. Cserébe nem vonzza a szúnyogokat.
Másik gyakori módszer, autóval úgy állok, hogy a bekapcsolt parkolófény pont mögöttem van. Ez azért odavonzza a szúnyogokat, viszont az autóba beülve egész komfortos a dolog.
És most, bevallom férfiasan, nem szeretek éjjel egyedül pecázni. Amíg nappal élvezem, hogy a civilizációtól kissé messzebb egyedül ülök a Rába parton, addig sötétben nekem kicsit nyomasztó. Mintha a zajok fölerősödnének, denevér suhogás, a part meletti erdősávban ág reccsenések...És nem látom mi az. Nem, nem félek, csak nyomasztó. Ha nem egyedül vagyok, akkor semmi gond. Egyedül nem szeretek.
Sógornőm férjével szoktam kint maradni sötétedés után, de elvették az engedélyét (Védett halat találtak a csalihalak közt, 2 évig nem horgászhat...bár lassan letelik a 2 év)

(#84204) iceQ! válasza Zoli bácsi (#84203) üzenetére


iceQ!
addikt

Ismerem az ilyen lámpát. Haverom ezzel kerekedett hogy milyen jó. Törökbálinti tavon voltunk, felkapcsolta és az összes szúnyog odajött :DDD

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84205) sasa311 válasza Zoli bácsi (#84203) üzenetére


sasa311
veterán

Megboldogult Pityu bácsi mondta nekünk 30 éve a Tisza parton mikor kempingeztunk, hogy ne koszaljunk el este mert jön a rézfaxu bagoly és megbax ;]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#84206) saen válasza Zoli bácsi (#84203) üzenetére


saen
veterán

Én ezzel ugyanígy vagyok, nem szeretem egyedül. Biztos van más is így...

(#84207) Interceptor válasza lbandi777 (#84192) üzenetére


Interceptor
addikt

Engem lebeszéltek erről a márkáról egy másik boltban, hogy sz@r, közben tonnaszámra árulják ők is, persze sok minden mást is.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#84208) busman válasza iceQ! (#84204) üzenetére


busman
addikt

Ezért vettem szúnyog ellen ThermaCell-t. :DDD

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#84209) Interceptor válasza saen (#84206) üzenetére


Interceptor
addikt

Szeretek nyáron este pergetni a Dunán, vagy az öbleiben, totál más hangulat mint nappal. Helyfüggő, de volt már olyan para, hogy beszórtam levelekkel, gallyakkal a mögöttem lévő részt, horgászat előtt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#84210) sasa311


sasa311
veterán

Megtaláltam a legújabb designú villantót :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#84211) 4Grider válasza Interceptor (#84209) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én közben is szoktam, ha fenék közelében kell húzni a műcsalit...

(#84212) iceQ! válasza busman (#84208) üzenetére


iceQ!
addikt

Melyiket vetted pontosan? Hatásos? Nyáron fog kelleni egy az biztos.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84213) A Zéé válasza Interceptor (#84209) üzenetére


A Zéé
addikt

Fú, ne is mondd. Egyszer majdnem beugrottam a vízbe, amikor szürkületkor a macska odasomfordált a lábamhoz az Újpesti öbölnél... Előtte pár perccel én is azt néztem, hogy vajon lejönnek-e hozzám a csőlakók a beton fal tetejéről vagy nem, mert nagyon nézegettek. Úgy megijedtem, hogy utána haza is mentem :D

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#84214) golyós válasza Gyok2 (#84191) üzenetére


golyós
őstag

Ha nem lenne ez a hülyeség, akkor miből éonének a szúnyogriasztó gyártók?
Nincs is annál romantikusabb mint egyet lecsapni, egyet meg megrágni ;)

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#84215) Interceptor válasza A Zéé (#84213) üzenetére


Interceptor
addikt

Azt elhiszem, sok macska van ott nyáron, folyton kémlelik a vizet :D
A denevéreket utálom még ahogy elrepkednek előttem, bár sokkal ügyesebbek mint gondolná az ember, de azért ott van a para mi van ha egyszer elrontja valamelyik, vagy elkapja a levegőben a műcsalit.
Sokszor rárepül egy egy a műcsalira, de hamar rájön hogy az nem az ami neki kell.
Bot spiccnek egyszer már nekirepült egy, gondolom arról nem annyira verődik vissza a hang.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#84216) Gyok2 válasza golyós (#84214) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Ez tűrhetetlen, Soros, Brüsszel... vagy ez már lejárt lemez?
Egyébként, vannak rá egész jó megoldások, nem is drágán, ez mindenféle szúnyogsújtotta területen jól jön, ahol elég kilépni az ajtón, nem kell hozzá lámpa se, látnak anélkül is :)
[link]

Tiszta Windows rendes ház

(#84217) busman válasza iceQ! (#84212) üzenetére


busman
addikt

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#84218) iceQ! válasza busman (#84217) üzenetére


iceQ!
addikt

Ezt néztem ki én is. Tényleg 15x15m-es körzetben nincs szunyi?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84219) andrew911 válasza iceQ! (#84218) üzenetére


andrew911
tag

A 15x15-re nem igazán jön ki a matek:

Ez egy 5m átmérőjű körre jön ki kb.

(#84220) iceQ! válasza andrew911 (#84219) üzenetére


iceQ!
addikt

Itt az áll, hogy: "Kapcsolja be a riasztót, és a szúnyogok eltűnnek! A Backpacke elriasztja a szúnyogokat és egyéb csípős rovarokat egy 15 x 15 méteres védőzóna kialakításával."

[link]

Aztán megnéztem más oldalt is: "A ThermaCell szúnyogriasztó készülék kiemelkedően hatékonyan biztosít szúnyogmentes környezetet kb. 20 nm-es területen." :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84221) 4Grider


4Grider
nagyúr

Én a Duna parton olcsón vásárolt (késő ősszel a leárazásokkor 10 db spirál 200-300 Ft) VAPE füstölő spirálokkal veszem körbe a horgászhelyet. (A Velencei-tavon meg teszek be egyet a csónak aljába.) Nekem bevált, egyelőre egyetlen hátránya van: A füstszag beívódik a ruhába.
A fújós szúnyogriasztók sajnos a halakat is riasztják, mert az ember riasztós kézzel előbb-utóbb úgyis megfogja a csalit/etetőanyagot.

(#84222) andrew911 válasza iceQ! (#84220) üzenetére


andrew911
tag

A weblap elbír sok mindent. Meg pontszerű forrásnál érdemesebb is kör alapterületet venni, fura lenne pont egy négyzet :D.

(#84223) busman válasza iceQ! (#84218) üzenetére


busman
addikt

Passz,most tesztelem hétvégén.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#84224) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Jaj ne....

(#84225) egykettő válasza andrew911 (#84197) üzenetére


egykettő
aktív tag

Igen, csak olyat veszek amire ráírják hogy PVA barát.

(#84226) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Tiszta Windows rendes ház

(#84227) KunEmber válasza @mriya@ (#84166) üzenetére


KunEmber
senior tag

@galervin93, @hermanyi, @saen

Nézzük:

- az egyes halfajok kifogását tiltó naptári időszak (fajlagos tilalmi idő) -> 2013. évi CII. törvény a halgazdálkodásról és a hal védelméről 45. § (5) ba)
- hal kifogása: a halnak és más hasznos víziállatnak a halászat vagy a horgászat során történő megfogása és a vízbe vissza nem engedése (elvitele) 2013. évi CII. 2. § 6)

Tehát a fajlagos tilalmi idő a kifogást tiltja, a kifogás pedig a vissza nem engedést jelenti törvény szerint.

De!

A MOHOSZ 2023-as horgászrendje segít és szűkít: "IV. 36. Fajlagos tilalmi időszakban a védelmet élvező, illetve ívó halfajra, valamint méretkorlátozással védett halfajok méreten aluli egyedeire célzottan horgászni etikátlan és tilos. Amennyiben az adott horgászhelyen sorozatosan méreten aluli vagy fajlagos tilalom alatt álló hal akad horogra, a halállomány kímélése érdekében horgászati módszert, illetve szükség szerint horgászhelyet kell változtatni."

A kedvenc domis wobleremmel pergetni, úgy, hogy 2-3 domolykó jön... Hát, a célzottan szón el lehet vitatkozni, de vélhetően a domolykós wobler miatt annak minősül.

Én azt javaslom, hogy a jogszabályok és horgászrendek alapján az érintett poszt kerüljön törlésre, a jövőben pedig erre (is) figyeljünk jobban. És továbbra se támogassunk semmit, ami jogszerűtlen, etikátlan, ízléstelen és root vagy jailbreak. És éljen a szomszéd Omega-3/6-tól fénylő szőrű macskája is. :DDD :R

[ Szerkesztve ]

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#84228) |Lewy|


|Lewy|
csendes tag

Sziasztok!
Daiwa ninja 6000 LT zsinór vezető görgő csapágyazás esetén, mekkora alátétek szükségesek?
A csapágy méret ha jól értesültem 3x6x2,5mm.
Előre is köszönöm a segítséget!

Attól, hogy a kacsa nem tud úszni még nem a víz a hülye!

(#84229) golyós válasza Gyok2 (#84216) üzenetére


golyós
őstag

Van ilyenem, nem jó benne sörözni ;]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#84230) galervin93 válasza KunEmber (#84227) üzenetére


galervin93
őstag

Korrekt.
Másfél óra és 3 darab után (miközben volt csukám is) abbahagyni még szabályos vagy már etikátlan? Esetleg ha a fekete wobbira azt írom, hogy "kedvenc csatis kiscsukás csalim"...? Jooo, szőrszálhasi... :DD De mondom, elfogadom amit mondasz! Maximum kicsit feszegetem a határokat.
Amúgy ma versenyen fogtam jó pár snecit. Dorozsmásakat is. A 3.5 méteres tartóban vígan elvoltak, a végén pedig eluszikáltak. Pedig az etika ugye... A 3 méreten aluli pontyról nem is beszélve.
Na de evezzünk lazább vizekre. Mondjuk Magyarnándorba.

Volt köd, pára, ború, eső, meg pár potyka, keszeg, bodri, sneci... Baráti verseny, második hely.
Slusszpoén, legnagyobb darabszám is volt jutalmazva külön, ott holtversenyben 2. lettem 65 darabbal. Az első pedig 66 darabot fogott. :)) Én meg kettőt visszaejtettem kiemeléskor... :DD

#csakasneci
Kéne gyakorolni ezt a snecizést is, jó buli, jó móka, nagyon szeretem, de ma is csak kínomban vettem elő, amikor bentről már nem bírtam halat fogni.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#84231) Gyok2 válasza golyós (#84229) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Mi a gond a szűrt sörökkel? :D

galervin93: Ez a Magyarnándor még mindig nagyon szép hely :)

Tiszta Windows rendes ház

(#84232) BlackmMmDog


BlackmMmDog
aktív tag

Közhírré tétetik, jansky1-gyel tervezünk 24.-én Szepi tavon horgászatot. Akinek van kedve csatlakozón.

(#84233) PpenoO válasza BlackmMmDog (#84232) üzenetére


PpenoO
őstag

Ok, csak Steady szervezze, ellenkező esetben life ban :)

(#84234) hermanyi válasza KunEmber (#84227) üzenetére


hermanyi
őstag

Szerintem nem volt a horgászata sem szabály sértő se etikátlan. Mivel nem sütötte őket meg tárcsán ott a parton. Én ha pergetek (nem sűrűn) de 90% ban vertikálisat dobálok. Célzottan ilyenkor ragadozóra megyek Baler süsü meg az a randa harcsa . De fogtam már vele karikát és potyot is szabályosan szájba. Ezt csak azért írom ,hogy nincs olyan ,hogy ez csukás wobi vagy domis vagy süsüs . Ami előtt elhúzod és éhes az úgy is odaver neki . Mérettel lehet vitatkozni de ha nagyon éhes a nagyobbat is elkapja a domi

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#84235) andrew911 válasza hermanyi (#84234) üzenetére


andrew911
tag

Ami sokkal jobban zavar, hogy ez megy ki a nagyközönségnek:

[ Szerkesztve ]

(#84236) Steady74 válasza PpenoO (#84233) üzenetére


Steady74
Topikgazda

:R :R :R, bár a mai este után fogalmam sincs mire akarsz kilyukadni :DDD

(#84237) KunEmber válasza galervin93 (#84230) üzenetére


KunEmber
senior tag

Én az első három bekezdésben kizárólag jogszabályt értelmeztem, minden megjegyzés nélkül. Utána tényleg nem tudtam egyet érteni azzal a látásmóddal, miszerint sem szabályt sértő, sem etikátlan nem voltál. Az voltál.

De! A sok együtthorgászat és a több száz fórumos beszélgetés alapján őszintén kívánom ennek az országnak, ennek a horgásztársadalomnak, hogy annyira legyen szabályt sértő és etikátlan, mint te. Irónia nélkül. :R :R :R És mondom, éljen a halolajtól fénylő szomszéd macska is. :DDD

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#84238) |Lewy| válasza |Lewy| (#84228) üzenetére


|Lewy|
csendes tag

Ennek a fejlesztéséről van szó:

Attól, hogy a kacsa nem tud úszni még nem a víz a hülye!

(#84239) jansky1 válasza Steady74 (#84236) üzenetére


jansky1
senior tag

Várom a sztorit :D

(#84240) hermanyi


hermanyi
őstag

Urak kell valakinek egy átlagosan felszerelt patika állapotban lévő MK2 es MAP láda ?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#84241) Nerazim


Nerazim
őstag

#84157 @mriya@
#84158 sasa311
#84159 Spoon16
Köszönöm az ajánlásokat. Még magam sem tudom, de egyelőre az úszós busa horgászat azon belül is a letalpalt megoldás tetszik. De lehet fenekezés is belőle még nem tudom. Ezelőtt bolóval úszóztam valószínű emiatt is maradnék az úszós vonalon. Viszont ehhez a kereső horgászathoz kell a kicsivel hosszabb bot az ereszték miatt (úszó ütköző). Úgyhogy lehet vmi feedert választok hozzá. Most ezt néztem ki:
Silstar Rc9 Feeder Bot 360cm Max:180g 3+2Részes
Szerintetek jó lehet?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#84242) sasa311 válasza Nerazim (#84241) üzenetére


sasa311
veterán

Úgy számolj, hogy
Fenekezeshez kellene fog egy 40-50 grammos bordás kosár és busa viszonylatban a 100 grammos gombóc a kicsi. Szóval a 180 grammossal meg lehet már oldani de grapefruit méretű gombócot ne akarj vele dobálni.

Az úszós esetében kell egy letalpalo ólom ami relatív álló vízben 30-40 gramm de szélben vagy kis áramlás an inkább 60-70. Erre jön az úszó és vagy gombóc (alsó hangon 100 gramm) vagy a tabletta (az 30-40 max). Tehát uszozashoz is kell ez a min 150+ dobosulyu bot.

Ütköző köthető fonott zsinórbol ha mely a víz, csak olyan botot keress aminek nagy a spicc gyűrűje!

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#84243) Nerazim válasza sasa311 (#84242) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszönöm a részletes infót. Valóban itt kérdés, hogy milyen nagy a spicc gyűrűje. Mivel webshopból fogom rendelni így nem is tudom megnézni előtte. Milyen átmerő kell ahhoz kb amin átmegy a cérnaütkező?

Akinek van esetleg ilyen botja (Silstar RC9 feeder) elmondaná a véleményét róla, illetve ,hogy mekkora a spicc gyűrűje?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#84244) yanna


yanna
őstag

Szaktársak! Tisza tavi nyárfaszösz helyzetről rendelkezik valaki megosztható információval?

(#84245) sasa311 válasza Nerazim (#84243) üzenetére


sasa311
veterán

Ha csak uszozni kell arra én inkább javasolnék egy diovero bojlis / spomb botot.
Nekem Döme big river és energofish cxp river feeder botok vannak. A Dömet sokkal jobban szeretem, de jóval drágább is. A cxp-t meg már nem kapni...

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#84246) Nerazim válasza sasa311 (#84245) üzenetére


Nerazim
őstag

A bojlis botoknal viszont en teljesen elvesztem ezzel a 3lb jelolessel amit dobosulykent megadnak nem tudom ertelmezni h ez most kb 1,5kg jelentene ( amit kizratnak tartok) vagy mast. Mert olyat is olvastam h ez csak a 90 foknal meghajlo bot terheleset jelenti viszont ahol meg valos dobosulyt adtak meg ott meg max 100gr korulit talaltam csak. Bojlisbol milyen dobosulyut javasolnal uszozashoz, esetleg alkalomadtan fenekezeshez?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#84247) Zoli bácsi válasza Nerazim (#84246) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ne is akard értelmezni, nekem van olyan 3 lbs botom, ami erősebb mint a másik gyártó 3,5lbs botja.
Általában a 2-2,5-2,75 lbs botok finomabbak, a 3lbs egy középút, lehet vele dobni, de még nem karó. A 3,5lbs az távdobó, fölötte meg rakétázónak valók.
Alapból a 3Lbs elvileg 100gr körüli dobósúlynak felel meg.
Ha RC9 feedert akarsz, figyelj, van belőle nagyobb gyűrűs, "Bigger Gui" van odaírva: [link]
Az alap bot volt a kezembe, nagyon kicsik a gyűrűk. Szóval csak a nagy gyűrűst vedd.
Van az Eurostarnal nagyhalas, nagy gyűrűs match bot is :K : [link]
Ne ijedj meg a dobósúlytól, nem bojlis bothoz kell viszonyítani a számozást. Ez match bot, nagy halakra. Nagy gyűrűk, mehet rá akár 30-as zsinór is.
AMúgy ha jó botot akarsz ócón......Feederből: [link] Van 180gr-os is. Ennyi pénzért nincs jobb.

(#84248) sasa311 válasza Nerazim (#84246) üzenetére


sasa311
veterán

Jól tudod, az LBS nem a dobósúly hanem azt jelzi, hogy mekkora statikus terhelés alatt hajlik pontosan derékszögbe a bot spicce a markolathoz képest. Valahogy így:

Persye figyelembe kell venni milyen a bot akciója, ezért van 3 bot a képen és mindhárom két librás.

Ezért mondtam, hogy vagy karót vagy spod botot. A busa szája annyira csontos és kemény, hogyha a nagy kampó horog egyszer megakad akkor már nem kell a finom bot és finomkodni sem nagyon kell vele, ami nem kabát az kb. sosem megy el. Viszont a közhidelemmel ellentétben én azt tapasztalom, hogy fenéken a SZÁJBAN lévő kapás nagyon finom (a kabátba akadás az, ami mindent visz), így fenekezni szerintem nem jó a bojlis bot annyira, inkább a feeder.

Zoli bácsi
25 rongyért gondolkodás nélkül adom oda a 250 grammos cxp river feedereim neki, vagy még kevesebbért is :DDD

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#84249) KunEmber


KunEmber
senior tag

Nincs dobás hal nélkül. "Hazaértem."

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#84250) Zoli bácsi válasza sasa311 (#84248) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

A CXP River Feeder újonnan, napi akcióban be szokott csúszni 20e. alá.
Nekem is van, valamelyik BF akcióban 12 ezerért vettem, akkor jelent meg a típus. (2016 talán..?)
Nekem nincs rá rossz szavam. Biztos van jobb, meg szebb, de a Rábán akkora kosarakat szoktam vele bedobni, mint egy féltégla..... ;] Bírja.
Dunán is használtam. Sajnos most vadvízi peca ugrott, pedig végre elment az eső. Holnapra ígérik a Rábára a maximum árhullámot. Lehet megnézem a Rábát, persze pecabotot vinni fölösleges, hordalékos, sáros, hatalmas a sodrás.
Majd a tavat megkukkantom, nem tudom mennyire indulhatott be a nyárfaszösz. Kivágták tavaly tavaszra az összes tóparti nyárfát. Igazából nyárfaszösz ugyanannyi van, messzebbről odahozza a szél. Viszont nyáron nem lehet fa alá ülni.....Sajnos nyakunkon a nyár. Illetve nem sajnos, csak hiányolom a tavaszt. Nem igazán volt..... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.