Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30851) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Én sosem felejtem el az elsőt egy Nokia 2190 volt. Na ha valami tégla hát az az volt. :D Azután egy Alcatel One Touch Club, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony CMD-J70, SonyEricsson F500i, Nokia 6133, Nokia 5800, Motorola Milestone, HTC Desire HD, Samsung Galaxy Note, és most a Nokia Lumia 920. Nem sok korábban 2-3 évig is kibírta nálam egy készülék. Manapság ürülnek ha 1-et. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30852) TommyNagz válasza -Ben- (#30850) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Iigen, lehet, csomagtol fugg, hogy milyet.

encapsulation dot1q

(#30853) Xero válasza Cyberpunk (#30851) üzenetére


Xero
nagyúr

Ajánlom figyelmedbe a Nokia 350-t is. Nekem az maradt meg, hogy lóbáltam az antennájánál fogva. Valami hihetetlen elbaszott egy konstrukció volt a fix hosszú antenna. Cserébe legalább rugalmas volt és strapabíró. Szóval simán lehetett volna vele embert ölni pár jó kis lóbálás után.

(#30854) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Nokia Communicator nem volt senkinek közületek? Mindig csodáltam azokat a darabokat.

(#30855) TommyNagz válasza r3dsnake (#30854) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Egyik osztálytársamnak volt, kurvára irigyeltem, hogy lehetett rajta Doomozni , vitte a gyári WAD fájlokat :)))

encapsulation dot1q

(#30856) Cyberpunk válasza Xero (#30853) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ezzel is lehetett kutyát dobálni éjjel hazafelé menet. ;] :)) Ezek még egy atomtámadást is túlélnének kis szerencsével, persze a tulaj nem biztos. :DDD

r3dsnake: több típusért az egyik vesém odaadtam volna anno. De pénz kereső nem voltam még akkortájt. E90 meg elmaradt. Pedig akkor, mikkor megjelent nagyon kellett. :DDD

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30857) TommyNagz válasza Cyberpunk (#30856) üzenetére


TommyNagz
senior tag

A tulajt IMEI szám alapján csak beazonosították volna ;]

Jut eszembe: csináltam topicot iPad-nek is :) [link]

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#30858) Ragnar95 válasza r3dsnake (#30849) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Viszont csak-csak javítják egyszer azt a bugot, akkor meg ott ragadsz a nagyobb és drágább csomagban :( :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#30859) r3dsnake válasza Ragnar95 (#30858) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

1 év alatt nem javították. (lényegében 90ft-ért neteztem eddig ezzel a simmel), viszont az tényleg ciki, ha utána nem tudok visszaváltani a régi csomagra. :)

Tommy Da B1G: szerintem fölösleges volt külön topicot nyitni, pláne hogy van egy aktív ipad 3, és egy ipad mini topic is. A többi meg megy az iPhone szakmaiba (bár szerintem szerencsésebb lenne az iOS szakmai topicnév)

Viszon arra gondoltam, hogy nem kellene egy jailbreak topicot nyitni? Oda mehetne mindenféle tweak, gányolás, shsh, stb. Akkor a szakmai megmaradna az átlag témáknak.

[ Szerkesztve ]

(#30860) TommyNagz válasza r3dsnake (#30859) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Hogy is kell ezt egesz pontosan?

encapsulation dot1q

(#30861) joey04 válasza peugeotmate (#30794) üzenetére


joey04
titán

Hát úgy gondoltam, hogy amoleden belül az egyik legjobb ahogy a Nokia belövi őket. Feltéve persze, hogy hibátlan darabról beszélünk.

(#30862) Teszla_ válasza r3dsnake (#30854) üzenetére


Teszla_
senior tag

Nekem volt egy Nokia 9300i-m. Az már annyira nem volt nagy darab, de azért önvédelemre még jó lett volna :)
Rezgő nem volt benne, cserébe nagyon lassú volt, a netezés is csigalassan ment, a wifi egy óra alatt leszívta az amúgy jó állapotu akksit, programot pedig nagyon nehéz volt rá találni. A kedvencem az az ébresztőóra volt, ami a belső kijelzőn full képernyős volt és piros számokkal írta az időt. Este nagyon hangulatos volt, de érdemes volt töltőte dugva használni, mert merült tőle a telefon rendesen.
A billentyűzetét és a joyt szerettem rajta és a duplájáért adtam el, mint amennyiért vettem :)

Szinte minden telefonomhoz van valami szép emlékem, kevés olyan volt, amit ne szerettem volna. A Nokia N90-ben nem volt rezgő, de volt helyette forgatható kijelző és kamera (egyik kedvencem volt), a Samsung G800 jó hangzású fém dög volt (sajnos gyenge, zárt oprendszerrel, mégis nagyon szerettem), a Nokia 6230 egyszerű, de nagyszerű, akkoriban szokásos Nokia telefon volt jó összeszereléssel, nagy tudással (és nekem kifejezettem tetszett a 128x128-as kijelzője), a Samsung D900i a kevés újonnan vett telefonom egyike volt, nagyon szép fémhatású műanyag előlappal (ami hamar elkezdett kopni), a Motorola V80 az egyetlen, amiben kárt tettem (ittas állaptban kettétörtem, azóta vettem egy másikat, ami a fiókban pihen), az SE K800-zal több száz órát neteztem, a vakuja pedig fantasztikus volt (a qcif video már nem annyira), a második SE P800-am le volt kódolva és dán nyelvre volt állítva, de mindkettőt megoldottam, SE K320-on a Doom rpg-t toltam sokat, a HP iPaq 514-nek brutális akksija volt (4 napot simán ment wifizéssel), a Motorola C261-nek a kicsit gumiszerű borítását szerettem (ez is a fiókban van), az MPX200 volt a hekkelős telefon, mindenféle oprendszer és program megfordult rajta és ekkoriban volt divat az 1000 sms-es csomag a vodánál, a Nokia 3230 az egyetlen telefon, aminek biztos, hogy oxidálódott a fém középkerete és szinte mind rossz állapotú volt használtan (ehhez ingyen jutottam, mert nem ment tovább a Nokia logonál bekapcsnál, egy reset segített neki), a Nokia 3650-en sose tudtam háttérnek képet betenni, így mindig fehér volt, a 6680 egyszerűen tökéletes volt, viszont az utángyártott ház egy óra alatt lekopott, a 8800 gyönyörű hanggal nyílt ki és csukódott be, a Samsung Galaxy 3-mal rengeteg szívtam, főleg a térerővel, ami olyan volt mint a mese, hol volt, hol nem volt, a Sony J6-nál belefutottam a hangszóró problémába, mert ennél ennek a rezgése volt a telefon "rezgőmotorja" és emiatt mindben tönkrement, az SE K750-nél ismét felfedeztem az utángyártott ház szépségeit, az ugyanis kicsi volt a telefonra és az alaplap nem fért bele, az SE T300 volt a Pannon egyik első színes telefonja és ezzel csináltam majdnem 20 ezres számlát a wap miatt, az SE T230-at apám adta makulátlan állapotban, tartozékokkal és 7 óra beszélgetéssel (pedig évekig használta), a Nokia 3210-est találtam, fél évet használtam, aztán egyik nap suliból hazafelé menet elázott a táskámban a nagy esőben, az LG KP502-t valamiért sosem szerettem, a rezisztív kijelzője maga volt a borzalom (inkább elcseréltem a Nokia 8800-ra egy rendőrrel, a Voda 845-nek pedig a navigombját kellett takarni napsütésben, mert különben össze-vissza ugrált a menüben.

[ Szerkesztve ]

(#30863)



őstag

Én arra is emlékszem honnan indítottam el az első hívást. Az Őrsről, 1 Nokia 5110-ről. :D

(#30864) nord_ válasza r3dsnake (#30854) üzenetére


nord_
veterán

Nekem volt, 9110, 9210 is. Szerettem mindkettőt. Azt kifejezetten imádtam benne, hogy az íróasztalon kinyitva könnyedén lehetett névjegyzéket, naptárat írni, böngészni. Meg egy kis mazochizmussal excel táblát szerkeszteni. :)

(#30865) bigdady


bigdady
nagyúr

Én az első hívást a Philips Fizz-emről indítottam '99 környéken.
Mégpedig dominó csomagról 116 Ft/perc áron. Brutál drága volt :)

(#30866) Malachi válasza (#30863) üzenetére


Malachi
addikt

nekem egy nagyon emlékezetes van az ősidőkből, a kalocsai laktanya füves alakulóteréről, éjjel, egy féltégla Nokiával, amit a gazdája úgy lopott be. az akkori barátnőmet hívtam, fél óráig. nem tudom már, hány ezresemmbe (vagy elcserélt hétvégi ales szolgálatomba) került. :D valamikor 98 nyarán lehetett...

(#30867) Kommy válasza r3dsnake (#30859) üzenetére


Kommy
veterán

pont erre gondoltam, hogy nyugodtan át lehetne nevezni az iPhone szakmai iOS szalmainak , mert ugyan az a rendszer az összesen.

(#30868) vadászcsiga válasza Kommy (#30867) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Az idétlen kérdések megduplázódnának

(#30869) Kommy válasza vadászcsiga (#30868) üzenetére


Kommy
veterán

Ebben igazad van. De sajnos mostanában nem csak a kérdések idétlenek 1-2 embertől hanem a válaszok is.

(#30870) Xero válasza Kommy (#30869) üzenetére


Xero
nagyúr

Ezért nem látogatom annyira azt a topicot. :)

(#30871) -Ben-


-Ben-
veterán

Na, indulok az i5 -ért. ;] Kíváncsi vagyok mennyiben lesz más, mint az i4 volt. Volt "S" is, de legutoljára már az i4-et használtam, így ahhoz lesz viszonyítva.... :DD

(#30872) korpicschess válasza -Ben- (#30871) üzenetére


korpicschess
veterán

Nem egy Nexus, de nem lesz lassú. :D

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#30873) Cyberpunk válasza Xero (#30870) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ezek még semmiségek. A legnagyobb fertő a "Milyen okostelefont vegyünk" című topic. Ott aztán van minden. Régebben még aktív voltam, aztán ottragadt pár "szakértő" és inkább lekoptam.;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30874) korpicschess válasza Cyberpunk (#30873) üzenetére


korpicschess
veterán

+1

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#30875) Xero válasza Cyberpunk (#30873) üzenetére


Xero
nagyúr

Ilyen helyekre már be sem teszem a lábamat.

Azért fura és kissé szomorú belegondolni, hogy pár éve (5-10) még milyen rendszerességgel látogattam itt is és a többi forumon a szakmai topicokat, mára pedig mennyire kerülöm.
Egyrészt nyilván időm és kedvem sincs már annyira hozzá, de félelmetes mennyire felhígult az összetétel.

Pl a legjobban beszeljukmac-en estem vissza. Régen ahogy időm engedte próbáltam ott hasznosan tevékenykedni, mostanában pedig jó, ha hetente egyszer ránézek a site-ra és havonta egyszer a forumra. 2-3 havonta talán még commentelek is egyet.

(#30876) kali válasza Cyberpunk (#30873) üzenetére


kali
legenda

persze, mindig csak a szakértőkkel van baj, mi?!?! :DDD
én is nagyon ritkán szólok ott hozzá, inkább csak szélsőséges esetekben, mert - mint korábban is írtam már ott - sokan úgy ajánlgatnak típusokat, hogy nem is használták még a telefont, inkább csak mert azt szokás javasolni, jobb esetben olvastak azokról teszteket, netán volt is a kezükben valamennyit...

(#30877) Cyberpunk válasza kali (#30876) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem csak az önjelölt szakértők a probléma. Ha nem a kérdezők is balf@szok.:DDD Hát igen az "olvastam valahol" stb-ről meg ne is beszéljünk.:D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30878) agabe válasza Cyberpunk (#30877) üzenetére


agabe
addikt

+1 azokra a kerdezokre, akik meg olvasni sem igen olvastak teszteket, de egy valasztol azt varjak megtudjak a tutit. En sem nezegetek arrafele nagyon, de inkabb azert, mert nem probalgatok mar telokat surun igy nem sok kategoriaban tudnek hozzaszolni.
Van olyan eset (pl ha nekem kellene ismerosomnek egy 50-70ezer forintos uj telot ajanlani) ami miatt olvasokent beneznek oda is.
Visszaolvasnek parszaz hsz-t., (hacsak nem nagyon surgos valamiert, vagy nincs idom) es lenne kepem miket ajanlgatnak ami megis jobb mintha csak vaktaba kezdem el olvasgatni a teszteket (ami siman lehet csaloka is) meg azutan leginkabb a topikjaikat, mert ott derulnek ki a fontos aprosagok...szoval azert van haszna annak topiknak most is.

(#30879) Cyberpunk válasza agabe (#30878) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Persze visszaolvasni egy fórumon alap dolog lenne, sokan nem tesznek így. És ezért vannak az unalomig ismételt kérdések. Egyébként ez szakmaiban is így van manapság. Na szóval hígul a netes társadalom.;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30880) Blaise válasza Cyberpunk (#30879) üzenetére


Blaise
veterán

Az a legalja, amikor valaki minimálisan se hajlandó utánaolvasni, sőt ezt le is írja, hogy nincs ideje erre, de a választ azonnal várja, mert erre való a fórum, és még neki áll feljebb ha finoman jelzed neki, hogy kicsit legyen önállóbb.

(#30881) agabe válasza Cyberpunk (#30879) üzenetére


agabe
addikt

A higulas sajna termeszetes folyamat. Egyre tobben engedhetik meg maguknak az egyre jobban terjedo , olcsobban is kaphato keszulekeket (sok teruleten ugyanez van), es egyre tobben vannak azok is akiket egyaltalan nem erdekelnek a muszaki kerdesek, csak azert vesznek bonyolultabb cuccokat mert mindenkinek olyan van, nomeg a gyartok sem restek ebbe az iranyba terelni a vasarlokat, hiszen alig kapni mar hagyomanyos telefont, vagy olyan tv-t ami nem led-es hattervilagitasu, vagy 3D funkcioval is rendelkezik...es a legtobb fele muszaki cikknel ez van, igy lassan azok is "szakertokke" avanzsalnak akik egynel tobb keszuleket hasznaltak mar eddig. Raadasul ha belegondolsz ahhoz kepest aki most veszi elso muszaki cikket barmilyen teruleten tenylegesen tobbet tud az akinek mar van, persze altalaban keves ismerettel is sokan jol megmondjak a tutit, de ez van. Termeszetes folyamat, es majd idovel letisztulnak a dolgok, csak most epp az elvadulas fazisa van :))

(#30882) manchester85


manchester85
addikt

Haver ismerkedik: szia, van FaceTime-od? Mostani beszélgetés, a sajatom:

:DDD :))

i6 Silver

(#30883) Tibee86 válasza manchester85 (#30882) üzenetére


Tibee86
veterán

:C

(#30884) Möhe


Möhe
addikt

napi plömplöm :D

retrófíling uzsgyival pörgetve :DDD

(#30885) -Ben- válasza korpicschess (#30872) üzenetére


-Ben-
veterán

tényleg nem egy nexus........ ;] :DD

[ Szerkesztve ]

(#30886) bigdady


bigdady
nagyúr

iPhone átáll éjszaka auto nyári időszámításra? Nem emlékszem.

(#30887) Ragnar95 válasza bigdady (#30886) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha az automata idő be van állítva, akkor át :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#30888) TommyNagz válasza Ragnar95 (#30887) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Ha a lokéjsön szörviszizben ki van kapcsolv az nem tré, ugye?

encapsulation dot1q

(#30889) bigdady válasza TommyNagz (#30888) üzenetére


bigdady
nagyúr

nekem is ki van. Akkor átáll vagy sem?

(#30890) Ragnar95 válasza TommyNagz (#30888) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

De, mivel akkor nem biztos,h jól állítja be....Bár az mondjuk az időzónákhoz kell csak elvben, szóval valószínűleg mégiscsak jó lesz anélkül is...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#30891) TommyNagz válasza Ragnar95 (#30890) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Hamarosan megtudjuk :) kivancsi vagyok lesz-e megint bug mint egyes verzioknal...

encapsulation dot1q

(#30892) vadászcsiga válasza bigdady (#30889) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Atall ne aggodj

(#30893) bigdady válasza vadászcsiga (#30892) üzenetére


bigdady
nagyúr

zsír. mert reggel kelnem kell :)

(#30894) vadászcsiga válasza bigdady (#30893) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mindenképpen fel kelsz, csak lehet hogy 1 órával később :D

(#30895) kali válasza bigdady (#30893) üzenetére


kali
legenda

nyugi, bárki elfogadja igazolt hiányzásnak, csak mondanod kell, hogy milyen telefonod van! :DDD
én is kikapcsoltam, hogy a hálózati infók alapján állítsa be az időt. :)

(#30896) bigdady válasza kali (#30895) üzenetére


bigdady
nagyúr

az asszony nem :D

(#30897) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Húú, véletlenül nem tudtok valami jó cikket, vagy leírást, ahol részletesen le van írva, hogy miként hasznosítja újra a garanciában cserélt készülékeket az Apple? Tudom, refurbished készülékként újat tákolnak belőlük, de pl. a használt elő és hátlapok, gombok stb. sorsa mi lesz? Miként oldja meg őket?
Néha belegondolok, hogy hány készüléket cserélhetnek az emberek egy-egy nap szerte a világban. Brutális mennyiség lehet, de vajon milyen komoly környezetszennyezéssel...

meg

(#30898) kali válasza bigdady (#30896) üzenetére


kali
legenda

pedig lenne egy szabad órád... :DDD

(#30899) vadászcsiga válasza peugeotmate (#30897) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Afrika közepén végzik egy szemétdombon ahova fehér ember szeme nem lát el, tehát nincs is

(#30900) peugeotmate válasza vadászcsiga (#30899) üzenetére


peugeotmate
őstag

Naja, de az Apple-t már korábban is vádolta pl. a Greenpeace a szén tüzelésű erőművekből nyert energiát felhasználó iCloud-dal[link]. És nem törte magát a cég, hogy alátámassza adatokkal, hogy márpedig ők igyekeznek ez ellen tenni. Ugyanakkor azt is tudom, hogy az egész energia fogyasztásunk nagyon összetett, mert pl. a "felhőből" visszanézzük a képeinket iPhone-on, de nem kapcsoljuk be a számítógépünket, ami ugyanakkor több áramot fogyasztana.
Valószínűleg tényleg nincsenek olyan jellegű részletek, amelyek az újrahasznosítás problémáját körüljárnák, legfeljebb marketing bullshit.

meg

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.