Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31401) Cyberpunk válasza máyköl (#31399) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én kb 200-at öltem bele. Nem nagyon volt rá időm bukdácsoltam is. Azt szépen elévült a KRESZ vizsgám, ahol megint csak megbuktam. Szóval befejeztem az autós pályafutásomat egy időre. Én bringás meg motoros vagyok. :D Majd ha nagyon szükségem lesz rá talán visszatérek rá.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31402) máyköl válasza Cyberpunk (#31401) üzenetére


máyköl
veterán

Kresz ment elsőre, azzal nincs gond.
Itt most rohadtul elakadtam.
Ugye a rutin már nincs külön, összevonták a vezetési vizsgával, ami 11.000Ft, +pótóra 5000, tehát 16ba van egy bukás.

Most vagy abbahagyom, és buktam 130 -at, vagy eladom a 3GS -em, nekifutok negyedszerre is, és vagy sikerül vagy nem.
Csak akkora köcsögök a vizsgabiztosok, hogy direkt nézik hol buktathatnak.

Énis motoros vagyok, sima 50 -es robogó, ami már hónapok óta meg is van...
Arra meg ugye jó az autós jogsi is, így nem akartam külöm A1 es jogsit csinálni, akkor már legyen autóra is.

(#31403) Cyberpunk válasza máyköl (#31402) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem próbálkozz. Én is folytattam volna, ha nem kellett volna elölről kezdenem az egész hajcihőt.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31404) korpicschess válasza máyköl (#31402) üzenetére


korpicschess
veterán

Nekem minden elsőre sikerült, úgy volt nálunk 158.000 Ft. Szóval ne sírj. Nincs értelme abbahagyni.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#31405) Ragnar95 válasza máyköl (#31389) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Első próba volt? :(
Fel a fejjel, akit akarnak, azt buktatnak meg, olyanokért adhatnak hibapontot... (bocs, hibavonalat, az a hivatalosa megnevezése)...Nekem szerencsére normális volt a vizsgabiztosom, úgyhogy elsőre átmentem :K

Az előző témához meg: a szerelem nem egy konkrét fogalom, mindenkinek mást és mást jelent, így kár is azon vitatkozni,h mi is az...Simán lehet valaki úgy is szerelmes, hogy nem jár a csajjal, de bele van zúgva, de persze ez a szerelem egy teljesen más foka, mint amikor x ideje együtt vagytok és úgy vagytok egymásba szerelmesek :K Abban igaza van májkölnek,hogyha bejön valaki, azért küzdeni kell, szeretik a csajok azt látni,h képes vagy bármit megtenni értük és nem adod fel első próbálkozásra, de azért úgy a 3-4. próbálkozás után fölösleges folytatni a dolgot, mert valószínűleg akkor nem érdekled a csajt, így csak a saját idődet fecsérled...
Voltam már szerelmes és hagytak is már ott, de mindig ki tudtam heverni. Persze, sz@r volt akkor, amikor történt a dolog, de aztán kerestem egyből valaki mást + haverokkal voltam sokat és ez elfeledtette a bánatomat :) Nem vagyok egy nagyon érzelmes alkat és nem is mutatom ki az érzelmeimet, ha nem érzem szükségesnek, így nem látszik rajtam, de azért 1-1 ilyen dolog meg tud viselni, bár szerencsére tényleg csak rövid időre, eddig még nem volt olyan kapcsolatom, amit max 1-2hét alatt ne hevertem volna ki, bárhogy is végződött...
Szóval fel a fejjel, jobb lesz ez :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31406) Cyberpunk válasza Ragnar95 (#31405) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja egyik ismerősöm azért bukott meg, mert "bizonytalan" volt. Semmi hiba, mindent szabályosan, de a vizsgabiztos szerint bátortalan. Na ez már milyen már? ;] Persze a túl óvatosság, ha direkt feltartom a forgalmat nem jó, de ilyenért. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31407) Ragnar95 válasza korpicschess (#31404) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nekem 130-ból megvolt az egész úgy,h elsőre átmentem mindenen és pótórát se vettem :P :DDD De jó volt nagyon az elméleti és a gyakorlati oktatóm is + tényleg korrekt volt a vizsgabiztos...
6hibapontom volt, bár azok között volt 1-2 faszság, de a lényeg,h simán átmentem, pedig ahhoz képest,h a Duna Plazánál tanultam és Újpesten, meg Angyalföldön vezettünk, átvittek Óbudára vizsgázni... :U :D
májköl: de ennyiért szerintem nem buktathat meg egyből vagy összegyűlt a 10hibavonalad mindig? Amúgy olcsóbban megúsznád, ha adnál egy 20ast a vizsgáztatónak, haverom úgy ment át :DDD Elsőre próbálkozott, de úgy volt vele,h biztosra megy, mert így is olcsóbban megússza, mintha megbukna :P Persze nem ez a legjobb út, de ha nem akarod a gatyád is kifizetni, mert nem engednek át sose, akkor nincs más hátra, mint előre... Vagy maradj a robogónál inkább ;]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31408) Onderon válasza máyköl (#31402) üzenetére


Onderon
senior tag

meg kell kérdezni az oktatót, hogy nincs e valami megoldás megbuktatás ellen..lesz némi felára, de át fogsz menni :)

(#31409) máyköl válasza Cyberpunk (#31406) üzenetére


máyköl
veterán

1. vizsgámon gyakorlatilag nem kaptam indokot miért buktam meg.
Kb. ennyi, hogy izéé, le fulladt egyszer uram. Mondom tudom, 3x le lehet fulladni a vizsgán, ezzel semmi gond nincs. Hát oké, de nem túl erősen fogta a kormányt... Mondom mi van ba*ki? Aztán szólt sz oktatóm, hogy hagyjam, mert eltilthat a vezetéstől ha visszapofázok. De ott azthittem, kiszedem a fickót, és áttolatok rajta...

Második az jogos buktatás volt, szarul mentem, fáradt voltam, fájt a fejem mint az állat, beteh voltam, meg minden sz@r bajom volt.

Most meg ez...

(#31410) Teszla_ válasza Xero (#31397) üzenetére


Teszla_
senior tag

Én így padkáztam le anyám autóját :W
9 év alatt ez volt az első és utolsó padkázásom, és szerencsére nem is nagyon látszott.

máyköl: a 130k még nem is sok szerintem, nekem 2004-ben volt 100k körül úgy, hogy semmiből se húztak meg. Bár a forgalmi vizsgán, ahogy a vizsgabiztos is mondta: "rezgett a léc" ;] Párhuzamos parkolásnál nem húztam be a kéziféket, másra már nem emlékszem, utólag húzgált be vagy 6-7 hibapontot.

(#31411) Xero válasza Teszla_ (#31410) üzenetére


Xero
nagyúr

Én nagyon vigyázok a felnire, így a télit sem ütöm-vágom.

Nekem is 2004-ben volt a vizsga és tokkal-vonóval 100 alatt megállt bőven.
A forgalmin átzúztam egy STOP táblán, de egyből megmagyaráztam (éppen fel volt túrva a 6 sávos amire ráhajtottam és a legtávolabbi sávba kellett bejutni). Kb meg sem említették. Annyi volt a vége, hogy a Stop tábla nem javaslat, hanem parancs, és nem kell ilyen lendületesen felvenni a forgalom tempóját. :P

Bár ezeket anno szerintem itt már leírtam, ahogy a teljes visznyomat a vezetéshez.

(#31412) Ragnar95 válasza Xero (#31411) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én meg majdnem behajtottam lakó-pihenő övezetbe, de még a tábla előtt észrevettem, szóltam,h bocs, mégse mehetek be ide és kitolattam ;] :DDD
Erre beírta a vizsgabiztos,h lassan ismerem fel a táblákat+közúti helyzetet, oszt kész :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31413) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nálam legutoljára érdekes volt a szitu. már a vizsga vége felé jártunk mentem volna vissza a Közlekedés felügyelethez, amikkor egy kereszteződésben volt egy lámpa, amiről tudni kell vagy működik, vagy nem, teljesen kiszámíthatatlan volt. Megálltam a vonalnál ahogy kell. Szemből sütött a nap. Fél perc várakozás után meg mondták száljak ki, mert nem igaz, hogy nem látom, hogy ég e vagy sem az a lámpa. :U Nézegettem ugye, de vakított a Nap. Most ha megy és pirosom van azonnal kinyírnak, ha a tábla szerint közlekedek. STOP tábla.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31414) Teszla_ válasza Xero (#31411) üzenetére


Teszla_
senior tag

Én is nagyon vigyázok az autómra (főleg máséra), de sajnos megesik az ilyen.

Nekem túl sok problémám nem volt a jogosítvány megszerzése alatt ahhoz képest, hogy előtte csak egyszer próbáltam ki az akkori autónkat. Az oktató jó fej volt, mindig nézte a csajokat és jó beszólásai is voltak, a kormányt szerencsére nem kellett 10 óra 10 percnél fogni, csak a vizsgán, rádiót hallgattunk, klímáztunk, elvezettünk Nyíregyházáról Debrecenbe, mert ő tv-t akart venni a Media Marktban, stb. Szóval egy élmény volt a jogsi szerzés. Igaz, azt mindig mondta, hogy én vagyok/voltam az egyetlen olyan tanulója, aki a dízel autót le tudja fullasztani :DDD
Ismerősi körömben viszont akadt olyan, akit a vizsgabiztos megszivatott azzal, hogy kérte, forduljon meg olyan kereszteződésnél, ahol behajtani tilos tábla volt, a srác meg nem figyelt és megfordult. A rutinpálya felé már nem ő vezetett :)
A másik srác a zebrán majdnem elgázolta a mamát, de őt még engedték vezetni és csak a végén közölték, hogy megbukott.

(#31415) bigdady


bigdady
nagyúr

Akkor egy kis öngyi zene ;]
Kedvencem :)

(#31416) -Ben- válasza bigdady (#31415) üzenetére


-Ben-
veterán

;] Ha néhányszor meghallgatnám, lehet én is az lennék.... :DDD :DD

(#31417) korpicschess válasza Xero (#31411) üzenetére


korpicschess
veterán

Én meg tudtam, hogy merre visz a vizsgaútvonalam, de az oktatóm meg a vizsgabiztos úgy elbeszélgetett, hogy lekésték. Kérdeztem, hogy nem itt jobbra? Akkor jól leoltott a biztos, hogy majd ők mondják ha van valami.. Hát jó, azt megnyomtam a gázt... Közben oktatóm rájött, hogy elbaszta..

Következő az volt, hogy "Mondja uram, magát nem zavarja, hogy 60-nal megyünk 40-es táblánál?". Egy szót se szóltam, végig pampogott minden hülyeségen (nem erre megy az útvonal, na akkor itt forduljon be, blabla), de ez kb a 8. percben volt. Persze semmi más hiba nem volt, át is mentem.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#31418) Cyberpunk válasza bigdady (#31415) üzenetére


Cyberpunk
félisten

[link] ha igazi depis muzsika kell. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31419) bigdady válasza Cyberpunk (#31418) üzenetére


bigdady
nagyúr

Elég nyomasztó a szövege ;]

(#31421) Xero válasza bigdady (#31415) üzenetére


Xero
nagyúr

Nekem pont hogy nem öngyi szám.
Egy régi Oakley Ski Team video indult ezzel, szóval nekem ez a szám = csapatás. ;]
[link]

(#31422) Xero válasza bigdady (#31415) üzenetére


Xero
nagyúr

Nekem pont hogy nem öngyi szám.
Egy régi Oakley Ski Team video indult ezzel, szóval nekem ez a szám = csapatás. ;]
[link]

(#31423) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Nektek is sz@rakodik már megint a PH :F

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31424) máyköl válasza Ragnar95 (#31423) üzenetére


máyköl
veterán

Jaja

(#31425) Cyberpunk válasza Ragnar95 (#31423) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az egy rakás...

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31426) Ragnar95 válasza máyköl (#31424) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem értem, mi van már megint vele :(

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31427) Möhe


Möhe
addikt

már meg sem lepődnék ha valaki dzsásztinbibert linkelne ,ennyi nyomi zene után ;] :DDD

(#31428) Bling95


Bling95
őstag

Nekem eu nelkul volt olyan 100-as , szerencsere minden meglett elsore.

Padkahoz picit hozzaeres megvolt , de szerencsere a reflexeim megmentettek attol hogy eszrevegye a vizsgabiztos .
Mondjuk majdnem meghuztak igyis mert 40 el mentem ...

Zene :most erre kattantam ra

[ Szerkesztve ]

(#31429) Cyberpunk válasza Möhe (#31427) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Csak erős idegzetűeknek! Én szóltam.;) ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31430) Xero válasza Bling95 (#31428) üzenetére


Xero
nagyúr

Nekem 3-4 éve a Kings and Queens egészen tetszetős volt tőlük. Még 4 csillagot is kapott, ami azért már nálam jó:

(#31431) peugeotmate válasza Xero (#31430) üzenetére


peugeotmate
őstag

Húú, milyen jó volt a 30STM 2 éve a Volt-on az első sorokban, persze csak azért, mert utánuk Paul Kalkbrenner bácsin a jól megérdemelt (megörökölt) első sorban ringatózhattam. ;] :P

meg

(#31432) nord_ válasza Teszla_ (#31414) üzenetére


nord_
veterán

a kormányt szerencsére nem kellett 10 óra 10 percnél fogni

Még jó, mert ez hülyeség. ;) Három és kilenc óránál kell fogni a kormányt.

(#31433) korpicschess válasza nord_ (#31432) üzenetére


korpicschess
veterán

Szerintem pedig ahogy kényelmes.

Talán a legdepisebb szám amit ismerek:
[link]

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#31434) Möhe válasza Cyberpunk (#31429) üzenetére


Möhe
addikt

topik zárható ;]

(#31435) Ragnar95 válasza korpicschess (#31433) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ennyi :DDD
Bár nord_ kolléga válaszában mintha enyhe iróniát véltem volna felfedezni :P

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31436) Bling95


Bling95
őstag

Nekem ket kezzel sehogy nem kenyelmes :D

(#31437) vadászcsiga válasza nord_ (#31432) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Rosszúl tudod, 10 és 2 óránál kell fogni. Jópár éve így van már.

(#31438) Cyberpunk válasza Möhe (#31434) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Csak hogy legyen mihez mérni. Ennél lejebb már nem igen van.:D Legalább is ha "világ sztárokról" van szó.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31439) Möhe válasza vadászcsiga (#31437) üzenetére


Möhe
addikt

tévedés, mindenhol ezt látom ;]

ez olyan mint a világ nem hivatalos itala a hejnekem, ez meg a nem hivatalos kormányfogás :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31440) vadászcsiga válasza Möhe (#31439) üzenetére


vadászcsiga
félisten

ja, a hivatalosan szó lemaradt

(#31441) bigdady


bigdady
nagyúr

12 óránál egy kézzel fogva, közben megdőlve jobbra, mindenki tudja :DDD

bakker Möhe megelőzött :)

[ Szerkesztve ]

(#31442) bigdady


bigdady
nagyúr

dupla

[ Szerkesztve ]

(#31443) Xero válasza Möhe (#31439) üzenetére


Xero
nagyúr

Én így nem tudom fogni hála a bal könyökömnek. ;]

Amúgy jellemzően 9-3 fölött fogom egy kicsivel. Ha egy kézzel fogom, akkor pedig 9-nél. Na nagyon fáradok és pályázok, akkor 6:25-nél. :P

Ha nagyon forszírozott a téma, akkor marad a 9-3 és amennyire lehet nem fogok át. Hülyének is néznek néha szerpentinen, de így megvan a kontroll.

Persze parkolásnál tenyerelek. :B

(#31444) Ragnar95 válasza Bling95 (#31436) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Hosszútávon én is jobb szeretem a kartámaszokon pihentetni a kezem és akkor csak alul fogom a kormányt 1 kézzel, de ezt csak autópályán szoktam, ahol ugye jóesetben csak egyenesen kell menni jó hosszan vagy ha kanyar van, akkor se kell visszaváltani, meg nagy kormánymozdulat se kell általában a bevételéhez :P :DD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31445) tDr1v3r válasza korpicschess (#31433) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A sima My Heroine jobb. :P

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#31446) Xero válasza Ragnar95 (#31444) üzenetére


Xero
nagyúr

Ne akarj durr defektet kapni pályán, vagy ne fuss rá vízátfolyásra, olajfoltra. Utóbbi kettő már nálam megvolt pályán is, az első pedig tempós kanyarban, szóval ha csak lehet két kézzel fogom. Egész jó példa: [link]

(#31447) bigdady válasza Xero (#31446) üzenetére


bigdady
nagyúr

:Y

(#31448) nord_ válasza vadászcsiga (#31437) üzenetére


nord_
veterán

Na, ez a tévedés. Csak üsd be a gugliba.
(De lehet, hogy nem csak én, hanem a hungaroringi Gerhard Berger vezetéstechnikai centrum és a BMW németországi tesztközpontja - ahol kívülállók számára is rendeznek tréningeket - tudja rosszul. Meg a Forma1-es pilóták se azért 9 és 3 óra fogáskialakítású kormányt kapnak, mert slendriánok a tervezők. ;) Bármilyen vészhelyzet adódik vagy nagy kormánymozdulatot kell hirtelen megtenned, ez az a pozíció, amivel a legbiztosabb irányítás mellett a legprecízebben tudsz dolgozni.)

Szerk.
Nem véletlenül hoztam példának azt a két helyet. Voltam, és egy fél napos elméleti oktatással kezdődött a tréning. A legeleje a helyes üléspozíció és kormányfogás felvétele. Egyik résztvevő sem friss jogsis csirke volt, mégis meglepő módon sokaknak nem ment a helyes beállítás: ott kezdődik, hogy autóban nem fekszünk, lábunk enyhén behajlítva éri el a kimyomott kuplungot, hátunk a támlára teljesen felfekszik és a kinyújtott karunk csuklóval támaszkodik a kormány felső ívén.

[ Szerkesztve ]

(#31449) Bling95 válasza Ragnar95 (#31444) üzenetére


Bling95
őstag

9 oranal fogok ha egykezzel megyek . Viszont lekene szoknom rola mert 4 honap alatt eljutottam arra a szintre hogy mar a korforgoba is csak egykez van... Amivel nyugodt korulmenyek kozott semmi gaz nincs , csakha neadjisten tortenik valami ..

Xero : azert nemsemmi ahogy megfogta :Y

[ Szerkesztve ]

(#31450) vadászcsiga válasza nord_ (#31448) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ne vitatkozz mindig es ne csak gugliból tájékozódj hanem kérdezz meg egy autós iskolai oktatót ahogy en tettem pár éve.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.