Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31151) Blaise válasza Kommy (#31150) üzenetére


Blaise
veterán

Nem csak Google Reader olvasó?

(#31152) nord_ válasza Blaise (#31151) üzenetére


nord_
veterán

De.

(#31153) HarryPotter válasza Blaise (#31151) üzenetére


HarryPotter
őstag

Google reader mindig is ingyenes volt, nem?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#31154) Blaise válasza HarryPotter (#31153) üzenetére


Blaise
veterán

Igen, csak az a bibi, hogy hamarosan megszűnik. Onnantól használhatatlan lesz az app?

(#31155) HarryPotter válasza Blaise (#31154) üzenetére


HarryPotter
őstag

A Reeder dolgozik azon, hogy használható maradjon, valaki linkelte korábban a Reeder tweetjet erről. Egyébként azok az rss olvasok, amik a Google reader bol veszik az inputot, használhatatlanok lesznek

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#31156) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Még mindig sz@ralma.

(#31157) DanielK


DanielK
addikt

úristen nem vagyok itt 2 napig és miről maradok le.... :D

(#31158) Cyberpunk válasza r3dsnake (#31156) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Úgy látszik betrollkodtak titeket keményen. ;] :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31159) joey04


joey04
titán

Vegyetek nótot!
Vagy inkább "eshármat", az legalább pentile! :))

(#31160) joey04


joey04
titán

Találtam még egy almát:

(#31161) Ragnar95 válasza joey04 (#31160) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Úgy tűnik, minden visszaállt a rendes kerékvágásba mostanra :U :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31162) manchester85


manchester85
addikt

Hihetetlen, hogy 80 ezer a GS3 like díjcsomaggal a T-nél. Ilyenkor mindig elgondolkodom a váltáson. Ott tartunk, hogy már a 4S is kétszer ennyibe kerül, ha maradni akarok a csomagomnál. Irreális. Mintha csalogatna az Android, csak hát szeretem használni a megszokott dolgokat a megszokott módon, de ezért cserébe évről évre nagyobb anyagi áldozatokat kell hoznom. :DDD

i6 Silver

(#31163) r3dsnake válasza manchester85 (#31162) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Megbánnád az appok miatt.

(#31164) Ragnar95 válasza manchester85 (#31162) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

De azért a múltkor jól megaszonta valaki a szakmaiban,h az €/$ árfolyam miatt tart itt az iPhone ára a szolgáltatóknál... :U :DDD
Amúgy valóban egy vicc, amit az iPhone árazásával csinál az összes szolgáltató...
Ne állj át a sötét oldalra, ne engedj az olcsóság csábításának :P ;]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31165) r3dsnake válasza r3dsnake (#31156) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nah már nemszar.

Hiányzik a rangom, meg legalább lehetett egyéni avatarom is.

(#31166) manchester85 válasza r3dsnake (#31163) üzenetére


manchester85
addikt

Ja, elképzelhető.

Ragnar95!

:DDD Jaja, de akkor is nonszensz. Az a baj, hogy már baromira berendezkedtem iOS-re, a megvett programok, a rendszer kényelmes használata, csukott szemmel is tudom, mit hol találok, a kényelmet, megszokottságot nem szívesen adnám fel. De mégis, vicc, hogy a 3 éves telefonom többe kerül, mint a Samsung csúcsmodellje (amíg nem kapható az S4, addig az S3 a csúcsmodell). Tartok én is tőle, hogy megbánnám, de ugyanakkor meg nevetséges, hogy a kényelemért, a megszokottságért évről évre több bőrt húznak le rólam. Most a váltás szele az iOS 6 óta nálam szarul működő Facetime miatt jött el, de ugye Droidon ezt alapból adhatom is fel. :DDD

Lehet, ha nem kezdek iPhone-nal már az elején 2009-ben, akkor simán ellennék az Androiddal, és boldogan válthatnék egy-egy csúcsmodellre, kivárva a remek akciókat. Ehelyett nézegethetem a 170-190 ezres horribilis iPhone árakat. :DDD

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#31167) C4mp3r


C4mp3r
addikt

jotekonysagi felhivas

rendeltem tokot i4 4s-hez, de nekem nem kell a brit zaszlos. akinek kell dobjon egy privit postacimmel es elkuldom neki. kepek: [link] [link]

(#31168) mondomén válasza manchester85 (#31166) üzenetére


mondomén
őstag

Ha samsung nem is, de egy nexus neked is tetszene, nem? Biztos lenne pár dolog ami zavarna ios után, de ennek a fordítottja is igaz. Azért van pár igen hasznos tulajdonsága is a droidnak, a laggoláson kívül.:)

(#31169) Ragnar95 válasza manchester85 (#31166) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Engem mondjuk az zavarna nagyon a droidban,h megveszem a csúmodellemet és 3-4 hónap múlva már jön ki a következő csúcsmodell, ha nem is márkán belül, de ettől még lenne jobb tudású teló pár hónapon belül, ami elgondolkoztatna a váltáson....
iPhone-nál 1 évig tutira nem jön ki új modell, így addig nyugodt lehetek és csak meg sem fordul a fejemben a váltás gondolata :DDD Persze aztán, amikor váltasz, többet kell fizetned az új modellért, de drágábban is tudod eladni a te régidet...
Amúgy a használtpiacon most kezdenek egész ormális áron lenni 4S-ek, szóval ha vársz kicsit több, mint 1 évet a megjelenés után a váltásra, akkor viszonylag kis buktával tudsz cserélgetni a használtpiacon :K
Viszont az nem biztosíték, hogyha nem az elején kezdesz iPhone-al, nekem a Touch 4G volt az első és az ideláncolt az Apple-höz, azóta semmi pénzért nem váltanék másik oprendszerre egyrészt az appok, másrészt a stabilitás, gördülékenység + a fent felsorolt 1 éves biztonság miatt :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31170) mondomén válasza Ragnar95 (#31169) üzenetére


mondomén
őstag

Azért szerintem ez nem így megy, illetve nálam biztos nem. Egyrészt hiába van mindegyiken droid, közel sem ugyan olyan a felhasználói élmény. Másrészt mindegyik márkának különböző a supportja. Azért több dolgot is figyelembe kell venni, nem csak azt, hogy ez újabb és szebb.:)

[ Szerkesztve ]

(#31171) Blyan válasza Ragnar95 (#31169) üzenetére


Blyan
félisten

Mondjuk úgy, hogy a 4S-el nem sokára két generációs hátrányban leszel azért a biztonság furán hangzik. :DDD

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#31172) manchester85 válasza mondomén (#31168) üzenetére


manchester85
addikt

Fogalmam sincs, bontatlanul adtam tovább. :DDD Az a baj, hogy összességében én egy eléggé kényelmes ember vagyok. Aktívan nem használok ki azért olyan sok funkciót, szeretek konzervatívan megmaradni a bevált dolgoknál. Vagyis elképzelhető, hogy a váltással járó kellemetlenségek esetleg nem is a rendszernek szólnak 100%-ban, hanem annak, hogy "át kell rendezkedni" egy új platformra. Pl. semmi kedvem újból megvenni egy csomó alkalmazást, alternatívák után nézni, stb. Szóval valószínűleg maradok iOS-en, csak mégis vicc, hogy mennyire olcsón meg lehet úszni a konkurenciánál, ha jókor lép az ember.

i6 Silver

(#31173) korpicschess


korpicschess
veterán

[link]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#31174) Ragnar95 válasza mondomén (#31170) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Természetesen nem azt mondtam,h azonnal váltani kell, ahogy megjelenik egy új csúcsmodell, de ettől még az tény,h jóval rövidebbek a megjelenési és a support periódusok is a droidnál...
Blyan: csak 1 generációnyi hátrányban vagyok, de most az i5 nem győzött meg arról,h váltanom kéne + pénzem se volt a váltásra, de ha lett volna, se arra költöttem volna, hanem új gépre :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31175) r3dsnake válasza manchester85 (#31172) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nálam az iCloud az elsődleges ellenérv, de az letisztult mégis informatív lockscreen is fontos szempont.

(#31176) Blaise válasza korpicschess (#31173) üzenetére


Blaise
veterán

És ez nekünk miért jó?

(#31177) Solar_Wind válasza manchester85 (#31172) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Én is így vagyok ezzel. Nyilván erre játszik az Apple is. A platformot nehéz otthagyni. Én is hihetetlenül jól berendezkedtem az iPhone + Mac párossal. Marha kényelmes ez nekem, mivel nem is lenne nekem időm bármit is buherálni. Működik és kész.

Már azon gondolkodom, fogok -e legközelebb Windows-os laptop-ot venni, és nem a Windows miatt, mert semmi bajom vele, szeretem, csak felesleges kétféle rendszerű platformot fenntartanom úgy, hogy az Apple környezetet csak otthoni dolgokra használom és nem irodaira.

(#31178) korpicschess válasza Blaise (#31176) üzenetére


korpicschess
veterán

Ti vagytok oda, hogy a droid szar, újra kell indítani, bezzeg az iPhone-t sosem.. :)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#31179) Ragnar95 válasza r3dsnake (#31175) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én az iTunes szinkronizálásról se mondanék le semmi pénzért...Ennél kényelmesebb megoldást keresve se találhatnék, mint hogy a gépen letöltött zenéket és appokat magától átrakja telóra wifin, ne kelljen kézzel rakosgatnom őket Finderben...
A másik meg a hihetetlenül magas szintű szinkronizálás az iCloudnak hála, ugyanazt látom telón és iPaden is + ha frissítenék ML-re, akkor gépen is azt látnám...Ezt droidon az életben nem fogod megkapni... :)

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31180) Blyan válasza Ragnar95 (#31174) üzenetére


Blyan
félisten

Persze, értem én.

Alapvetően a Droid sem azért nyomul (minden urban legend ellenére) egyre erősebb vasakon negyed-, félévente, mert akadozik, hanem, mert akkora túlkínálat van, valamivel mindig túl kell licitálni a másikat.
Verseny van, izomból - és az árak is ezért dobódnak el ám olyan gyorsan. Az Apple kizárólag magával konkurál (jó persze a piaccal is a vásárlókért, de OS szinten kizárólag magával).

5-6 éve a top árkategóriás telefonok nem értéktelenedtek ennyire, mint a mostaniak.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#31181) mondomén válasza manchester85 (#31172) üzenetére


mondomén
őstag

Én is azért váltottam, mert nem találtam normális áron 4S-t. A legjobb, hogy nem bántam meg...:) Ami az appokat illeti, eleinte teljesen odavoltam, hogy megint gyűjtögethetem össze őket, ráadásul freemyapps sincs. Aztán rájöttem, hogy az aktívan használt programjaim 90%-a ingyenes. A sok játékra ment el a legtöbb pénzem anno.:D

Egyébként, ha sikerült volna 4S-t vennem, idén akkor is elgondolkodnék a váltáson. Azért most már nem egyszerű telefonokat dobnak piacra, apple meg lehet megint jön a szokásos S-es kütyüvel...

@Ragnar95
Nah látod ez az ami engem is zavar. Mármint a zenei része. Most másolgathatom a telefonra is a zenéket, de eddig még túléltem.:) Amúgy google playen (gépen) rányomsz egy appra, hogy telepítés és már szedi is wifin a telefon...

[ Szerkesztve ]

(#31182) r3dsnake válasza korpicschess (#31178) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Attól, hogy nem kell újraindítani, még nem jobb. :U

(#31183) nord_ válasza mondomén (#31181) üzenetére


nord_
veterán

apple meg lehet megint jön a szokásos S-es kütyüvel...

Aminek én kifejezetten örülnék! :K

(#31184) Tibee86 válasza nord_ (#31183) üzenetére


Tibee86
veterán

Arra már én is muszáj leszek benevezni, mert már néha földhöz vágnám az i4-et. :(((

(#31185) joey04 válasza r3dsnake (#31182) üzenetére


joey04
titán

Mondjuk én most is 32 napnál járok, és azért csak ennyinél, mert mobilnetes szarakodás miatt csináltam restartot, ami ráadásul fölösleges is volt, nem segített a problémán, egyébként is hálózati hiba volt. Mondjuk most buknám ha feltenném a frissítést (6.1.3), de mivel jelenleg bugmentes a rendszerem, így szerintem ezt kihagyom.

[ Szerkesztve ]

(#31186) nord_ válasza Tibee86 (#31184) üzenetére


nord_
veterán

Ott szúrtam el, hogy nem a 4S-t választottam... Most még egy évig nyugtom lehetne. :) Ahogy nézegetem az eddigi iPhone-okat, a ráncfelvarrt készülékeket volt érdemes frissiben megvenni, remélem, ez most is így marad. :)
(És remélem, a T nem tesz keresztbe egy újabb eszement áremeléssel.)

(#31187) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Szerintetek most érne többet a telóm fél év garival, vagy októberben, ha a szolgáltató cserélne újra?

(#31188) manchester85 válasza nord_ (#31186) üzenetére


manchester85
addikt

De mitől ér többet egy ráncfelvarrott modell egy tényleges innovációt felvonultatóval szemben? Ezt nem tudom megérteni. Persze, hogy rosszabbul jártál a 4-gyel, mint a 4S-sel jártál volna, hisz régebbi modell. A 4S tulajok nem mondhatják el ugyanazt, akik végül nem 5-öt vettek? Az innováció többet ér szerintem, mint a csiszolgatás.

i6 Silver

(#31189) Tibee86 válasza nord_ (#31186) üzenetére


Tibee86
veterán

Szintén. :(((
Bár majdnem a duplája lett volna a 4S, de ha akkor megveszem, akkor még biztos ellenék egy darabig azzal. Most abban bízom, hogy hamar jön a retina Mini, és akkor már az iPhone tényleg csak telefon funkciót fog ellátni, és megbékélek a lassúságával év végéig.

manchester85: Az innováció valóban többet ér, de az az 5-nél elmaradt. Ha most kellene új iPhone-t vennem, csak azért venném az 5-öt, mert nem sokkal drágább, mint a 4S.

redsnake: Szerintem most többet kapsz érte.

[ Szerkesztve ]

(#31190) kali válasza r3dsnake (#31187) üzenetére


kali
legenda

kijön ősszel az új, és lehet, hogy lejjebb ugrik annyit az ár, amennyivel többet érne amúgy az "új" 12 hó garis, mint most a 6 hónapos, sőt...

(#31191) manchester85 válasza Tibee86 (#31189) üzenetére


manchester85
addikt

"Az innováció valóban többet ér, de az az 5-nél elmaradt."

Az lehet, de a 4S-nél még annyi innovációról se beszélhetünk. Nem tudom megérteni, mit lehet imádni ezen az S dolgon, amikor a gyártó a megnevezéssel maga is elismeri, hogy ráncfelvarrásról van szó, ergo ebben a fázisban kevesebb a tényleges hozzáadott fejlesztés. Persze, nem az a bajom, ha valaki megveszi, mert épp az a legjobb modell, de kifejezetten a ráncfelvarrott modelleket keresni számomra érthetetlen.

i6 Silver

(#31192) nord_ válasza manchester85 (#31188) üzenetére


nord_
veterán

Az Apple esetében hagyománya van az innovációt felvonultató készülékekbe beletenni egy-két méretesebb bakit.

[ Szerkesztve ]

(#31193) manchester85 válasza nord_ (#31192) üzenetére


manchester85
addikt

Vagyis? Semmi bajom az i4-gyel, azon túl, hogy a 4S nyilván erősebb gép, semmivel nem rosszabb. Ha meg lesz baki, akkor majd jól kicseréltetem, és újraindul a garanciám. Szerinted milyen bakit cserélnek majd az i5S-ben?

i6 Silver

(#31194) kali válasza manchester85 (#31193) üzenetére


kali
legenda

porcelánból lesz a keret! :DDD

(#31195) Tibee86 válasza manchester85 (#31191) üzenetére


Tibee86
veterán

Jogos amit írsz, de ahogy nord_, én is akkor vettem meg a sima 4-et, amikor már a piacon volt az S is. Akkor úgy gondoltam, hogy nem éri meg a felárat, de így utólag jobban jártam volna azzal, mert akkor még bőven nem érezném azt, hogy le kellene cserélni. Persze aki mindig megveszi a legújabbat, annak teljesen mindegy, de én minimum másfél, de inkább 2 évre tervezek egy iPhone-al.
Az S verzióval meg majd hogy elismeri az Apple, hogy igen, kiadtunk egy jó telefont, amiben vagy van, vagy épp nincs innováció(4,5), de sokkal jobban is meg tudjuk csinálni, csak akkor nem keresnénk rajta annyit.

A lassúságon, meg a ritka pocsék kamerán kívül (ami azért még nem annyira vészés), a legfőbb gondom a térerő. Egyszerűen beutális, hogy milyen gyenge :F az antenna. Pesten ebből semmit nem tapasztalok, de most pár napot vidéken voltam, és katasztrófa.. Butafonok voltak csak a közelemben, de azok majdnem maxon voltak, míg az iPhone-on alig alig volt 1-2 csík. Ha meg a kezemben volt, nem az asztalon, akkor meg a nincs szolgáltatás felirat.

[ Szerkesztve ]

(#31196) nord_ válasza manchester85 (#31193) üzenetére


nord_
veterán

Nekem jelen pillanatban nincs bajom az i4-gyel. Még nem romlott el a Home gombom és megfogadtam Steve tanácsát: gyengébb térerejű helyen másképp fogom a telefont. Meg alapjában véve nyugodt természetű vagyok, a picit lassabb telefon nem zavar - de ez nem jelenti azt, hogy a gyorsabb 4S-t a sokkal jobb kamerájával ne tudnám élvezni. ;)

i5S: ha én lennék az Apple CEO, addig üvöltöznék és nem engedném haza a mérnököket (á la SJ :) ), amíg a 4S hangchipjét (vagy jobbat) nem tennék vissza a telefonba és ki nem találnának olyan módszert, hogy a festés ellenállóbb legyen a kereten. Jah, és lehetőség szerint javítanék a kamera objektívjének fényerején is, csak hogy a szőrösszívű tesztelők ne tudjanak belekötni, miszerint a konkurencia f/2.4 helyett már régóta f/2 értékkel operál. Cserébe 33mm-ről visszatolnám 35-re a gyútávot: kisebb látószög, kisebb objektív. Ráadásul allrounder gyútávnak a 35mm sokkal jobban megfelel (tizenhuszonéve fotózok, meg nem tudnám számolni, mennyi filmes és digi vázat nyűttem el, a rengeteg objektívről nem beszélve: a gyútáv tekintetében pont az a tapasztalatom, mint a neves fotósoknak).

Szóval, van mit kivenni a tarsolyból az új telefonhoz.

(#31197) manchester85 válasza Tibee86 (#31195) üzenetére


manchester85
addikt

"így utólag jobban jártam volna azzal, mert akkor még bőven nem érezném azt, hogy le kellene cserélni"

Jó, hát nem éreznéd, helyette éreznéd fél év múlva, ha kijön az iOS 7, vagy picit később. Mindenkinek eljön ez az idő, a 4S-eseknek is. Ők nem mondhatják, hogy bárcsak az 5-öt vették volna meg anno a 4S helyett? Nyilván, amennyiben az 5 kijövetele után vettek 4S-t. Csak ugye az 5-nél ott van az újratervezett design, nagyobb kijelző, ami elvileg több újítást sejtet. Arról nem is beszélve, hogy idővel árban majdnem összeolvad majd a 4 meg a 4S a használt piacon, ahogy a 3G, 3GS is. A csúcsmodell mindig horribilis áron nyit majd, és én nem látom a logikáját, hogy mitől akkora biznisz egy 1 éves konstrukciót megvenni csúcsmodell áron, amikor az csak félig-meddig csúcsmodell. Persze, ha épp akkor jön el a váltás ideje, akkor nincs ezzel semmi gond, de hogy kifejezetten az S-ses modelleket várni, azokra vadászni, számomra logikátlan. Vártok valamit, ami részben az egy évvel korábbi innovációra alapszik? Nem látom ebben a pro érveket.

i6 Silver

(#31198) Bling95


Bling95
őstag

Egy pontban lekaptam az i5 hatuljarol a festeket a femrol ... Fasza :D

(#31199) Tibee86 válasza manchester85 (#31197) üzenetére


Tibee86
veterán

"Ők nem mondhatják, hogy bárcsak az 5-öt vették volna meg anno a 4S helyett?"
Annyira nem, mint a 4-4S-nél. Mivel a 4S-5 között van kb 30 ezer forint difi, így szerintem aki az 5 megjelenése után vett 4S-t, az nem teljesen normális, vagy hogy fogalmazzam. :)
Míg amikor még én vettem, akkor majdnem a duplája volt a 4S (T-nél). Persze ez még az eszeveszett áremelésük előtt volt.
Én az S verziót tekintem csúcsmodellnek, a korábban leírtak miatt is.
Lehet aztán bukik ez az egész dolog, és nem is lesz S verzió, hanem jön a 6. ( persze erre kicsi az esély nagyon)

Bling95: a helyedben akkor már felcsiszolnám az egész hátulját. ;]

[ Szerkesztve ]

(#31200) Xero válasza manchester85 (#31193) üzenetére


Xero
nagyúr

Az i4 vs. i4S -nél a néha megjelenő térerő gond (bár szerintem ez menet közben javult) és a home gomb lehet az indok.

Nekem amúgy pont mindegy milyet veszek. Amikor lejár a hűségem megveszem az éppen megjelenő legújabb modellt és jónapot. Nálam is csak azért csúszott át az S időszakra, mert a 4 megjelenése csúszott és nem akartam így megvenni, inkább kivártam.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.