Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30201) Cyberpunk válasza Xero (#30200) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Megértem mindenkinek más az igénye. Amin felhúzom magam főleg a híreknél a károgok, hogy ez minek, az minek, miért ekkora, miért ilyen stb... Igaz a robotnál nagyon elmentek a méret = csúcs hardver irányába. De ekkor kell váltani platformot.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30202) manchester85


manchester85
addikt

Én nem tudom, ki hogy van vele, de ez még mindig egy telefon szerintem. Okostelefon, de telefon. Én emailezésre, iMessage-re, IM üzenetekre, facebook-ra, facetime-ra, böngészésre használom elsősorban. Tehát nem masszív tartalomfogyasztásra, hanem kapcsolattartásra. A gyári email kliens átlátható, a betűk nagyok. A cikkek olvasására az olvasó funkció ebookszerűen tördeli a szöveget, így a tartalom olvasása kényelmes. A virtuális gombok pontosak, gyorsan tudok vele gépelni, kényelmesen elfér a kezemben függőlegesen. Amiben a nagyobb kijelző jobb, az a képek, videók, youtube, filmek, stb, de erre számomra nem a telefon az alkalmas eszköz. És lássunk egy GS3 főképernyőt:

Tátong az ürességtől a kijelző. Ezért aztán szükség van ekkora kijelzőre.

iOS lockscreen:

Minden fontos dolog ott van a zárolt képernyőn, ami számít, 3,5"-on is. Azért, hogy egy háttérképet bámuljak 4 ikonnal, nincs szükségem 5"-os kijelzőre.

i6 Silver

(#30203) Cyberpunk válasza manchester85 (#30202) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Van mód rá, hogy ne üres legyen. Egyébként ez meg csak lockscreen, biztos te is csak azt nézed állandóan.;)

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30204) manchester85 válasza Cyberpunk (#30203) üzenetére


manchester85
addikt

Nem, ha jön egy értesítés, azonnal ugrok át az adott alkalmazásba. De a lockscreen az egyik legfontosabb felület, hisz ha érkezik valami, azt oda kapom meg, utána pedig irány az alkalmazás.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#30205) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Ovtok, 5"-os telefon, 10"-os tabla.

Ennyi hulyeseget... :D

(#30206) válasza manchester85 (#30202) üzenetére



őstag

Ez erős csúsztatás :D Ráadásul droidon zárolt képernyő mellett van 2-3 értesítési asztal jobbra balra csúsztatással, ahol a teles felület áll rendelkezésre

[ Szerkesztve ]

(#30207) r3dsnake válasza manchester85 (#30202) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mi az az oriasi sav a lockscreen aljan?

(#30208) válasza r3dsnake (#30207) üzenetére



őstag

Nem telt be, (nincs kibontva) nálam RSS-re állítva fél óráig scurozhattam.

[ Szerkesztve ]

(#30209) r3dsnake válasza (#30208) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ez valami iOS5 rondasag? Nalam nem ilyen.

(#30210) válasza r3dsnake (#30209) üzenetére



őstag

Elég ronda :D

[ Szerkesztve ]

(#30211) manchester85 válasza r3dsnake (#30207) üzenetére


manchester85
addikt

Melyik? Pár alkalmazás, ami kirakható droidon. Vagy melyikre gondolsz?

i6 Silver

(#30212) r3dsnake válasza manchester85 (#30211) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

iPhone locksreen, instagram alatti noti es a slide to unlock feletti hatalmas ronda sav.

(#30213) Möhe válasza r3dsnake (#30212) üzenetére


Möhe
addikt

ennyi értesítés fért ki,a maradék "tiszta" rész az a háttér

(#30214) mondomén válasza manchester85 (#30202) üzenetére


mondomén
őstag

Gyári értesítés a lockscreenen így néz ki.

Plusz droidon a lockscreenen is le lehet húzni az értesítési panelt, ahol ugyan úgy fel vannak sorolva az értesítések mint a linkelt iphone képen. Sőt, itt még az értesítési led is villog mikor jön egy üzenet vagy akármi. Az meg a másik, hogy azt csinálsz a lockscreennel amit akarsz, persze ha hajlandó vagy kicsit foglalkozni vele. Nézhet ki akár így is - 1 2 3

(#30215) manchester85 válasza mondomén (#30214) üzenetére


manchester85
addikt

Értem én, de amit linkeltél képet, azon aztán főleg nem indokolt az 5". Két kis buborék, a képernyő többi része meg tátong az ürességtől. Kevesebb a hasznos infó, mint a 3,5"-os iPhone-on. :U Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy egy jól megírt oprendszerrel nem feltétlen szenved hiányt senki 4" körül, az androidosok meg csak a saját házuk tájáról kiindulva gondolkoznak a képernyőméret fontosságán.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#30216) mondomén válasza manchester85 (#30215) üzenetére


mondomén
őstag

Nem is az ertesitesek miatt ekkora a kijelzo. Mint mondtam ott az etesitesi panel, ott annyi hasznos info van 5 colon, hogy nem is hinnel a szemednek.(mi a szemforgatos smile kodja mar)

A droidosk, ez jo. Te is a sajat hazad tajarol indulsz ki. Nem is igazan tudod hogyan is mukodik JB-n a dolog, illetve milyen dolgokat lehet beallitani. Linkeltel egy iphone kepet ahol az ertesiteseket demozzak, meg egy s3 lockscreent.

[ Szerkesztve ]

(#30217) Cyberpunk válasza manchester85 (#30215) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nekem speciel nem a lockscreeb miatt kell 5";) Ez hülyeség. Vagy te a zárolt képernyőn böngészel.?

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30218) manchester85 válasza mondomén (#30216) üzenetére


manchester85
addikt

De egy telefon esetében ez az egyik legfontosabb funkció szerintem. A kapcsolattartás. Egy átgondolt oprendszer kisebb képátló mellett is többet tud nyújtani, erre a lock screen remek bizonyíték. Nyilván videók, képek, böngészés esetén a nagyobb kijelző előnye megkérdőjelezhetetlen, de pl. böngészésnél is az olvasó funkció azonnal kiküszöböli a kis kijelző kompromisszumait. Mint telefon, vagyis ha az ember rohan, tesz-vesz, és csak értesülni akar a dolgokról, akkor a 3,5" is tökéletesen elég az igényesen megírt UI-val.

Mondomen!

Valóban nem tudom. Az alapértelmezett dolgokat szeretem használni.

Cyberpunk!

Ez egy telefon, még mindig. És az első dolog, amit látok, a lockscreen. Szerintem nagyon igényesen meg van oldva, hogy azonnal látom, hogy mit kaptam, hol kaptam (facebook, viber, email, üzenet). Nem állok neki filmet nézni a telefonon, mert nem érdekel. Amit meg akarok nézni, azt nagy képernyős TV-n fogom.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#30219) mondomén válasza Cyberpunk (#30217) üzenetére


mondomén
őstag

Wp-n milyen a lockscreen ertesites? En valami pici ikonra meg szamra emlekszem az egyik sarokban.

(#30220) r3dsnake válasza manchester85 (#30218) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ritkán értünk egyet, de most nagyon.

Egyrészt imádom, hogy milyen informatív a lockscreen, ráadásul az adott appba is tudok ugrani onnan, ha elhúzom a notinál az ikont. Másrészt csomószor volt, hogy buszon állnom kellett, de válaszolni szerettem volna egy üzenetre. 1 kézzel simán meg tudtam írni, nem volt kényelmetlen, nehézkes, fogást sem kellett váltanom, csak lassabban írtam valamennyivel. Az i5 nagyobb kijelzője mondjuk azért tetszik nagyon, mert normál helyzetben a kijelzőből sokkal kisebb helyet foglal el a billentyűzet, és több szöveg látszik (kevesebbet kell scrollozgatni.) De szélességre semmiképp sem kellene nagyobb.

(#30221) Cyberpunk válasza mondomén (#30219) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem csak annyi van, kiírja, ha jött mail és kitől. Ugyan úgy FB esetén.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30222) agabe válasza Cyberpunk (#30198) üzenetére


agabe
addikt

No igen. Arra kell a nagyobb méret az nem kérdés.
Az a jó, hogy van választék...jön a note 3-as 6,3 -colos kijelzővel... lehet, hogy az kellene neked majd :K

(#30223) Malachi


Malachi
addikt

tök-min-degy.

5" nem praktikus, NEM LEHET praktikus. az átlagnak. ugyanaz, mint a 2GB ram a semmitudású videokártyákon. van, hogy legyen, mert jól néz ki és valamit muszáj volt beletenni, ha már többre nem futotta. legyen 4,5, nem, legyen 4,8, nem, legyen 5"!

kijelzőméret verseny = megapixel verseny a kétezres évek második felében a fényképezőknél.

többi meg nem számít, használhat mindenki olyat, amilyet szeretne.én így gondolom. Schäffer Józsi is most kezt meghülyülni, hogy neki az i5 4 col is kicsi már - pedig előtte öt évig tökéletes volt a 3,5. konzumidiotizmus 2000.

természetes, és elfogadom, hogy van, akinek nagyon hasznos a nagy kijelző egy telefonnál is. 2 méteres, lapáttenyerű, nem kényelmetlen neki, elfér a zsebében és sok filmet néz. telefonon. (???) ennek a csoportnak praktikus és hasznos a phablet. szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#30224) Cyberpunk válasza Malachi (#30223) üzenetére


Cyberpunk
félisten

De pedig praktikus, legfeljebb neked nem.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30225) mondomén válasza manchester85 (#30218) üzenetére


mondomén
őstag

Nyilván úgy van megírva az ios, hogy ne zavarjon a képátló. Nincs is vele bajom, azt hiszem pár évig én is azt használtam.:)
Viszont azt nem értem miért vontál párhuzamot az értesítések és a képernyő mérete között. Nem azért lett nagyobb a kijelző, hogy több értesítés férjen el rajta. Plusz azt sem tudom miért rosszabb a droid értesítési rendszere lockscreenen. Annyi az egész, hogy le kell húzni az értesítési panelt. Nálam most így néz ki a dolog - 1 2 (Ez nem a gyári színes szagos samsung rendszer, nem szeretem, szerintem csúnya. Ez az eredeti droid, ami a nexusokon is fut.) Ahívás meg mail értesítés egyébként akkora mint a többi, csak így ki lehet 'bontani' őket, hogy megjelenjenek a válasz stb. funkciók.
A folyamat nem bonyolult. Megnyomom a homegombot majd lehúzom a redőnyt. 1 lépéssel több mint ios esetében. Szerintem használható így is... Ráadásul sokszor 1 kézzel hajtom végre ezt a műveletet.:)

Nem annyira nagy kihívás 5 colos (ill. 4,8) telefont kezelni mint amennyire azt beállítjátok. Egyrészt az OS teljesen más, máshova kell nyúlni a dolgokért, plusz ott vannak a gesztusok amik nagy segítséget nyújtanak. Néha valóban oda nyúlok a másik kezemmel, de ezt a kellemetlenséget vállalom. Számomra több az előnye mint a hátránya a nagy kijelzőnek.

[ Szerkesztve ]

(#30226) tDr1v3r válasza mondomén (#30225) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ha nem nagy kérés, megosztanád a háttérképed? :R

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#30227) mondomén válasza tDr1v3r (#30226) üzenetére


mondomén
őstag

Persze, tessék.

(#30228) nggabi válasza Malachi (#30223) üzenetére


nggabi
nagyúr

:U

"szenyor dzsíííí"

(#30229) Bling95


Bling95
őstag

Szervizes ranezett a telora mondta hogy rendel egy cseret. Hiv ha megjott es jotellasi jeggyel raerek akkor bevinni a mostanit.

(#30230) Malachi válasza nggabi (#30228) üzenetére


Malachi
addikt

Szerintem nem mondam rosszat a lapáttelókra, direkt nem akartam flamekeltően fogalmazni. Azt is írtam, hogy biztosan van olyan, akinek tényleg hasznos és nem csak azért vitorlàzik vele a szélben, mert nincs más, csak a gigakijelző. Szóval :K

[ Szerkesztve ]

(#30231) nggabi válasza Malachi (#30230) üzenetére


nggabi
nagyúr

én 1 éve vitorlázok, nincs vele semmi gondom. :P

"szenyor dzsíííí"

(#30232) agabe válasza Bling95 (#30229) üzenetére


agabe
addikt

Jó helyre vitted ezek szerint... kár, hogy nem mindenhol ilyen klasszul intézik T-ben a garis problémákat, igaz ha épp a kijelző halt volna be, akkor semmiképp sem tudnád használni addig amíg a csere meg nem jön.

(#30233) Bling95 válasza agabe (#30232) üzenetére


Bling95
őstag

Fehervari fo t-mobile

(#30234) válasza manchester85 (#30202) üzenetére



őstag

Én nem tudom, ki hogy van vele, de ez még mindig egy telefon szerintem.

Már az iPhone sem az, de ezt a cikket érdemes elolvasni. "Az okostelefon valóban az új PC, abban az értelemben mindenképp, hogy egy univerzális mindenre alkalmas számítógépként működik.„ megdöbbentő, hogy mostanában egyre több ilyen hangvételű cikk születik a szaksajtóban, és nem droidos portálokon. Lehet azt mondani, hogy minek az erős hardver, de a full HD kijelzőkhöz, ráadásul 4,5'-5' alá kell amikor pl. 3D-s játékokról beszélünk, akkor van jogalapja. Ráadásul a droid erőforrás igényes a virtuális Java miatt. Nem mindenki azért vesz smartphont, hogy csak az alap funkcióit használja ki. A most kiadott SGS4-ben hajszál híján 2x nagyobb számítási kapacitás van, mint az Apple zászlóshajójában.

Az Apple évente egyszer frissíti a palettát, viszont a fejlődés olyan gyors, hogy féléves intervallumot kívánna.

Egy nagyon szép mondat a cikkből: "... ma egy okostelefonban több számítási kapacitás van, mint néhány éve egy asztali gépben, 10 éve egy szerverben, vagy néhány évtizede egy egész űrhajóban.„ :D

[ Szerkesztve ]

(#30235) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Szarkedv, szarnap, úgyhogy feldobok egy témát. ;)

Kinek honnan ered a nickneve? Mondjuk ittakary-nál egyértelmű, hogy szereti az ünnepeket, de a többiekére kíváncsi vagyok azért. :DDD

(#30236) DanielK válasza r3dsnake (#30235) üzenetére


DanielK
addikt

a nevemből... a k a vezetéknevem első betűje

és a tied?

[ Szerkesztve ]

(#30237) Cyberpunk válasza nggabi (#30231) üzenetére


Cyberpunk
félisten

:K mi tudjuk mi a jó igaz. ;]

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30238) nggabi válasza r3dsnake (#30235) üzenetére


nggabi
nagyúr

Szarkedv, szarnap sajnos egyet kell h értsek... de kezd átmenni szarhétbe :(

cica: jah, bár ezt most itt nem fejtem ki bővebben ;]

"szenyor dzsíííí"

(#30239) szentkuti11 válasza r3dsnake (#30235) üzenetére


szentkuti11
addikt

Életem első regisztrációja elég sok éve volt, a freemail-re akartam regisztrálni, akinél az első kérdés nyilván a felhasználónév. Beírtam a vezetéknevem, de abból volt már egy, így mögé írtam egy 1-est, de olyan is volt, aztán két egyest, az meg már szabad volt. Azóta mindenhol szentkuti11 vagyok.

(#30240) Cyberpunk válasza r3dsnake (#30235) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az enyém nem nehéz kitalálni honnét jött. Bár csak a PH-n használom ezt.:D Máshol, többnyire Simba néven futók.:D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30241) r3dsnake válasza DanielK (#30236) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nekem onnan ered, hogy alapvetően a hüllők a kedvenc állataim, főleg a kígyók, és elég sok helyen snake nevet használtam. Aztán már nemistudom hova próbáltam regelni, persze foglalt volt. Akkor ugrott be, hogy legyen redsnake. A piros az egyik kedvenc színem, a kedvenc pokémonom meg a tűzgyík/hitokage/charmander, úgyhogy adta magát a dolog, de mivel ez is foglalt volt, így lett a r3dsnake. Aztán megtetszett, és azóta ezt használom.

nggabi: jah, szarhét, szarhónap, szaridő, szaridőszak. Legyen már nyár...

szentkuti11: akkor hasonló kicsit az enyémhez.

Cyberpunk: ezekszerint érdekel a cyberpunk kultúra? Egy Oroszlánkirálytól kicsit furcsa. :)

(Igazából csak azért hoztam fel a témát, mert el nem tudom képzelni hogy lehet olyan nicket választani, hogy :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#30242) vadászcsiga válasza r3dsnake (#30235) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Az enyém nem túl izgalmas de tDr1v3r? Mi a fenét jelent?

(#30243) mondomén


mondomén
őstag


;)

(#30244) Bling95


Bling95
őstag

A nevem minden formaban foglalt volt ( az van ha az ember a vezeteknes a keresztneve is eleg gyakori ) aztan epp agyaltam amikor ocsem szobajabol jott a hang hogy en vagyok BlinBling fiu ( johny test , cartoon network) ebbol lett a Bling de azis foglalt volt szoval megkapta a szuletesi evemet

(#30245) Csabee. válasza mondomén (#30243) üzenetére


Csabee.
nagyúr

:DD :DD

Üdv: Csabee.

(#30246) vans? válasza r3dsnake (#30235) üzenetére


vans?
őstag

En meglattam az agyamon levo polomat, de mivel nem voltam benne biztos, hogy jo otlet, ezert lett vans?. :D

hábm bábm

(#30247) Cyberpunk válasza r3dsnake (#30241) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mindenevő vagyok. ;] Szeretem a mesét, meg a cyberpunk irodalmat is. :DDD Egyébként én tudom honnét ered a neve SÖ-nek. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30248) manchester85 válasza vans? (#30246) üzenetére


manchester85
addikt

Mér, Hello Kitty-s volt? :DDD

Nálam asszem nem kérdés a név. A Manchester United, de igazság szerint 98 környékén lettem a rajongójuk. Viszont már jó ideje nem követem annyira figyelemmel a focit, de már megszoktam a nevet, így ezzel szoktam regisztrálni.

i6 Silver

(#30249) r3dsnake válasza manchester85 (#30248) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Man Chest Hair United :DDD

(#30250) tDr1v3r válasza vadászcsiga (#30242) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Régen a Test Drive Unlimited és a Driv3r volt a kedvenc játékom, és abból (no meg mások betűt számra felcserélő izéjének inspirációjából) kreálódott a nicknevem.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.