Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31201) Cyberpunk válasza Bling95 (#31198) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem kell dobálni. De ez ilyen használati tárgy, festett fémháznál van ilyen.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31202) manchester85 válasza Tibee86 (#31199) üzenetére


manchester85
addikt

"az nem teljesen normális, vagy hogy fogalmazzam."

Magyarul mondhatják, csak azért nem mondják, mert kizárt, hogy 4S-t vettek. :DDD

"Míg amikor még én vettem, akkor majdnem a duplája volt a 4S (T-nél)."

Újabb indok, hogy miért vettél volna 4S-t. De most komolyan, mi hiányzik a 4-ből, ami a 4S-ben meglenne? Engem egyedül a nálam szarakodó facetime zavar, amúgy teljesen elvagyok vele. Ja, meg az is nagy hiba volt, hogy győzött a kíváncsiságom, és felfrissítettem. Mennyivel került többe a 4S? 60-70 ezer? Ezzel az összeggel megduplázhatod az i4-ed jelenlegi értékét, és médiamánia S-ben/ ikon 200-ban simán elhozhatod az i5-öt, ha kijön az új, szerintem.

Xero!

Ez így már teljesen jó logika. Én sem az S modell ellen beszélek, de hogy kifejezetten azt várjam.. Meg hát nem is biztos, hogy mindig lesz. :)

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#31203) agabe válasza Tibee86 (#31199) üzenetére


agabe
addikt

Mindig az aktuális csúcs a csúcsmodell.
Ha most akar valaki venni, akkor I5-tel jár a legjobban (3-4 hónap múlva viszont már megvárnám az 5S-t).
Megjelenéskor, és utána 8-10 hónapig érdemes venni egy készüléket (a vége felé lehetnek akciós árak), és azzal két évig (persze ha nem romlik el a második évben ...vagy ha lenne hozzá vásárolható apple care itthon akkor nem lenne para) jól el lehet lenni, majd az akkori aktuális készülékre váltani (már ha valaki nem olyan megszállott, hogy fél-1 éven belül váltogatja a telefonját ;] )
Tök mindegy, hogy valakinek S-es, vagy első verziós változatra esik a 2 éves periódus ... azzal kell foglalkozni ami akkor van.
Persze ha anyagi okok miatt régebbi készülékeken van felfele lépkedés, akkor én is azt mondom érdemesebb az S-es verziókat venni, de ha most van pénze valakinek, az ne gondolkozzon 4S, és 5-ös között. Vegye az 5-öst, ősztől meg 5S-et.

(#31204) nord_ válasza Xero (#31200) üzenetére


nord_
veterán

Xero kartács, rád nem volt jellemző, hogy hülyeséget írj... mi az, hogy "javult menet közben"? :DDD
(nem javult... itt van előttem egy másik i4, ez most volt egy éves, mégis ugyanúgy eldobja a hálót, mint a legelső modell. ugyanaz a keret, menet közben nem változott semmi)

(#31205) Solar_Wind


Solar_Wind
senior tag

Én 2,5 éve használok lassan i4-et és semmi bajom vele. Sőt, mellette használok egy 4S-t is (céges), és valóban gyorsabb, ezt főleg netezésnél látom, de alapvetően semmi bajom a 4 gyorsaságával.

Egyébként nálam a 4S többször dobja el a hálózatot mint a 4, és még az automata fényerő sem működik :) Kamera persze jobb!

(#31206) nord_ válasza manchester85 (#31202) üzenetére


nord_
veterán

mi hiányzik a 4-ből, ami a 4S-ben meglenne?

Az, amit a 31196 hsz-ben leírtam. Plusz azok a fícsörök, amit az iOS6-tal az S megkapott, a sima pedig nem. Van ott változás bőven, csak a te konok fejed nem tudja a saját álláspontját egy picit sem módosítani, szokás szerint. :DD Kérlek, ne vedd személyeskedésnek; tudod, ez az "érted, nem ellened" típusú morgás. ;)

(#31207) r3dsnake válasza nord_ (#31204) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nálam még nem volt eldobott hálózat i4-en, pedig kizárólag bal kézzel használom a telót és a tenyerem mindig a fém keretnél van. Mondjuk most épp nem, mert van rajta bumper, de hónapokig nem volt.

(#31208) Tibee86 válasza r3dsnake (#31207) üzenetére


Tibee86
veterán

A te telefonod különleges akkor. :U de mintha úgy rémlene, hogy neked a kereten is van matrica. Vagy nem?
Épp vonatozom, örülök ha néha van edge, és térerő. :D

manchester85: amiket nord_ is leírt, de már egy jobb kamerával is kibékülnék.

[ Szerkesztve ]

(#31209) r3dsnake válasza Tibee86 (#31208) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Amikor másik fajta bumpert használtam, akkor igen, volt rajta matrica is. De előtte sem voltak térerő problémáim.

(#31210) peugeotmate válasza r3dsnake (#31209) üzenetére


peugeotmate
őstag

Látogass el vidékre is néha, akkor majd lesz! :K

meg

(#31211) Xero válasza nord_ (#31204) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem vagyok tisztában a kialakítással vagy annak változásával. Nem is foglalkoztam vele igazán, így csak reméltem, hogy belenyúltak.
Ezek szerint mégsem. Van ilyen. Elb*sztam. :P

(#31210) peugeotmate: Nem csak vidéken. Jellemzően ahol nehézkesebb a jó háló fenntartása. Ez több okból is lehet:
1, gyenge lefedettség
2, túlzsúfolt cella
3, túl zsúfolt és magas épületek

Az első nyilván vidék, a másik kettő viszont pont, hogy nagyváros. NY-ban pl elég nagy problémát jelentenek a magas épületek. Nem hiába raknak fektetve antennákat bizonyos területekre. Így be lehet lőni egy felhőkarcolót is normálisan.

[ Szerkesztve ]

(#31212) r3dsnake válasza peugeotmate (#31210) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Vidéken lakok a semmi közepén.

(#31213) manchester85 válasza nord_ (#31206) üzenetére


manchester85
addikt

"Van ott változás bőven, csak a te konok fejed nem tudja a saját álláspontját egy picit sem módosítani, szokás szerint"

Mondtam en egy szóval is, hogy nincs? Egy személyes véleményre kérdeztem ra, ahogy en is elmondtam a saját véleményemet. Mi ebben a konokság? :) Az, hogy kinek miből mi hiányzik, az erősen szubjektív dolog, hisz a felhasználási szokások is szubjektívek.

i6 Silver

(#31214) ittakary


ittakary
nagyúr

manchester85: mar nekem is nagyon szurta a szemem h mennyivel olcsobb az SGS3 :) valamennyire ezert is volt meg nalam a csere.... Nem er ketszer annyit az iPhone a it hasznaltam mint az S3.

Brutalisan szeretik tulrazani az Almas telokat a Tnel :(

(#31215) Blaise válasza ittakary (#31214) üzenetére


Blaise
veterán

SGS 3-ra váltottál?

(#31216) Tibee86 válasza Blaise (#31215) üzenetére


Tibee86
veterán

Átállt a sötét oldalra. ;] :D

ittakary: Én nem csak a T áraitól vagyok ki, az AppleStore se semmi... Valamelyik nap láttam valami reklámot, és már a MM is olcsóbban adja egy tízessel.
Nekem is megfordult már pár kósza gondolat, hogy lehet kellene venni egy csúcs droidot, mert olcsóbb lenne, mint jelenleg egy 4S újonnan. De elég csak ránéznem a felületre, és egyből elszállnak ezek a gondolatok.

[ Szerkesztve ]

(#31217) manchester85 válasza Tibee86 (#31216) üzenetére


manchester85
addikt

Egyetértek. Szidják itt az iOS felületét, hogy évek óta ugyanolyan, de ha megnézem a Droid menürendszerét, vagy pl. az üzenetküldés felületét, a hányinger kerülget. Ezek a fekete alapú rajzolatok nagyon barátságtalanok a számomra.

i6 Silver

(#31218) Xero


Xero
nagyúr

Az árakról a magyar gazdaság és a szolgáltatók tehetnek. Ha megnézitek a 3G óta nem változott az iPhone független ára az Apple-nél.

(#31219) manchester85 válasza Xero (#31218) üzenetére


manchester85
addikt

Azért ez nem egészen így van. 3G még nem is volt szerintem függetlenül, 3GS is talán csak egy-két európai országban. Elég sokára érkezett meg az amerikai kártyafüggetlen iPhone (talán a 4 ciklusának vége felé), vagyis addig elég nehéz volt objektív számokból kiindulni, hogy mennyiért is adhatja az Apple.

De az, hogy a GS3 jelenleg olcsóbb, mint a 3 éves iPhone 4, ez már több, mint bicskanyitogató.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#31220) ittakary válasza Blaise (#31215) üzenetére


ittakary
nagyúr

Lassan ket hete :) nem rossz, csak a gyari rom rajta valami bodulet lassu.

Majd ha megjavittattam a hangerogombokat gariban, akkor ratolok en is valami okossagot.

Bar ez az ami tok idegen nekem: masfel evig iOS volt a kezemben, ami ugy volt jo ahogy volt :-/

Na mindegy, ez van, ezt probalm szeretni :D

[ Szerkesztve ]

(#31221) Blaise válasza ittakary (#31220) üzenetére


Blaise
veterán

Gyári rom a 4 magos procival lassú? :Y

(#31222) manchester85 válasza ittakary (#31220) üzenetére


manchester85
addikt

Egyik rom, másik rom, harmadik rom, egyikkel ez a gond, másikkal az. Na ez egy újabb döntő ok, ami miatt irtózom az Androidtól.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#31223) ittakary válasza Blaise (#31221) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ha bpi vagy szivesen megmutatom vmikor hogy atlagos hasznalat mellett itt milyen is a 'sebesseg'

4S utan esku konkretan LASSUnak hat :/

(#31224) kali válasza ittakary (#31220) üzenetére


kali
legenda

új jelly bean alatt ne is foglalkozz vele!
4s után, nekem a sima s3 szóba sem jöhetett, csak 2 gigabyte ram verziós s3 lte volt képben az xperia z mellett, mert én isnféltem hogy a 4s - ios páros után, lassú lenne egy 1 gigabyte ram hardveres androidos telefon.

manchester85; ios alatt is ez van, sokan panaszkodnak egy ideje, hogy nem működik a kijelző fényerejének automatikus szabályazása...stb, szóval semmi sem tökéletes...
a jelenlegi telefonomnál nem tudok belekötni a jelly bean működésébe, 5 hét alatt semmi lassulás, akadás, fagyás, de még egy hibaüzi sem, bár nekem az ios sem makacskodott, egyik hiba sem jelentkezett, ami sokaknál igen. elkerülnek valahogy a hibák, mert különben repülne!

[ Szerkesztve ]

(#31225) manchester85 válasza kali (#31224) üzenetére


manchester85
addikt

De iOS-en legalább nem tudsz romokat cserélgetni. :DDD Mondjuk legalább a gyári szoftvereket szívesen cserélgetném. :(((

i6 Silver

(#31226) kali válasza manchester85 (#31225) üzenetére


kali
legenda

én android alatt sem cserélgetem, itt is csak annyi történik, mint ios alatt, megkapja az új gyári firmware verziókat, és ennyi.
azt viszont visszasírom ios alól, hogy android alatt nem azonos időben jön ki a friss független és a szolgáltatós firmware, bár ha felbosszant, akkor megkapja a függetlent, és kész.

[ Szerkesztve ]

(#31227) ittakary válasza kali (#31224) üzenetére


ittakary
nagyúr

Elmeletileg majd jon erre is az uj. ... Valamikor xD

[ Szerkesztve ]

(#31228) Tibee86 válasza manchester85 (#31225) üzenetére


Tibee86
veterán

De nincs semmelyik verzióról mentve SHSH-d, hogy vissza tud tenni?

(#31229) kali válasza ittakary (#31227) üzenetére


kali
legenda

nem kell már olyan sokat aludni! :)
na, most nézem a szolgáltató oldalát, lement az s3 lte ára is, az xperia z meg drágult, mindjárt cserélek... :DD

(#31230) manchester85 válasza Tibee86 (#31228) üzenetére


manchester85
addikt

Sajna nincs.Volt, de kiment a fejemből, hogy azóta kicseréltettem a telefont. :U Mindegy, összehasonlítom majd egy 5.01-es 4G-s Touch-csal a Facetime-ot, ha eljut hozzám. Meg mernék esküdni rá, hogy csak iOS 6 óta szaggat a Facetime, és azon is jól ment, meg az i4-emen is. Ha ez beigazolódik, akkor majd kicseréltetem szépen, aztán a következőt is meg az azutánit is. Bár anyám állítja, hogy neki nem szaggat, (Szintén i4, iOS 6-tal) úgyhogy nem értem. Mondjuk amit ő mond... :U Itthonról nekem mindenkivel szaggat, esetleg még annyit kéne kipróbálnom, hogy más wifiről szaggat-e.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#31231) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

kali
Azok akik a T hibájából olcsóbban rendelték meg az xperia z-t végül megkapták?

(#31232) joey04 válasza vadászcsiga (#31231) üzenetére


joey04
titán

igen, mindenki

(#31233) szentkuti11 válasza manchester85 (#31230) üzenetére


szentkuti11
addikt

Én a helyedben kicseréltetném, új állapotában eladnám Hardveraprón, majd vennék egy használt biztos forrásból származó 4S-t.

(#31234) kali válasza vadászcsiga (#31231) üzenetére


kali
legenda

igen, de nem is tehetett mást a szolgáltató, hiszen megtörtént a rendelés visszaigazolása.

(#31235) szentkuti11 válasza kali (#31234) üzenetére


szentkuti11
addikt

Mennyivel volt olcsóbb?

(#31236) mondomén válasza ittakary (#31220) üzenetére


mondomén
őstag

Ne már. :O Újra raktad már azt a valamit egyáltalán?:D Egyébként a sok szar bloatware programot ki kéne törölgetni, sajnos a sok samsungos hülyeség eléggé megtudja fogni a rendszert. Viszont ehhez meg root kell, ami itt nem vészes, mert nyitott a bootloader és könnyen visszacsinálható a dolog ha gariztatni kell. Ebből a szempontból is jobb a nexus rendszere, semmi felesleges hülyeséget nem raknak bele.

Amúgy meg nincs baj az 1 giga rammal sem. Persze jobb a 2 ez kétségtelen, de a droid memórikezelése olyan, hogy ha kifogyóban a ram, akkor kilő pár dolgot a háttérből ami nem kell. Én még egyszer sem fogytam ki belőle...

(#31237) vadászcsiga válasza kali (#31234) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Durva. Mennyivel olcsóbban is jutottak hozzá?

(#31238) kali válasza vadászcsiga (#31237) üzenetére


kali
legenda

~ 100 e ft!
kár, hogy én sosem nézem az 1 év hűséges árakat, meg díjcsomagra sem írok alá hűséget, ezt még én is benyeltem volna!

[ Szerkesztve ]

(#31239) manchester85 válasza szentkuti11 (#31233) üzenetére


manchester85
addikt

Ja, nem rossz ötlet, bár kicsit félek az ilyen használt bizniszelgetéstől. Apám elvileg októberben hosszabbíthat (VIP tag a vodánál) így az övét is megvehetem (i5), 10k a függetlenítés. Ráadásul az övén van 1-2 pixelhiba, amit majd természetesen cseréltetünk. :DDD Egyedül az a baj, hogy a vip tagság nem garantált, mert a havi számlák átlagát nézik, és ez még októberig módosulhat, akkor meg kapásból kitolódik jövő áprilisra a készülékváltás. Na mindegy, most még elevickélek egy darabig az i4-gyel, de hát a legfontosabb funkciója lett bugos, a Touch-csal meg majd csak 3 hét múlva tudom összevetni.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#31240) joey04 válasza kali (#31238) üzenetére


joey04
titán

Én kb pont 1 nappal csúsztam le róla.

(#31241) szentkuti11 válasza manchester85 (#31239) üzenetére


szentkuti11
addikt

Én inkább veszek alig használtat tuti forrásból, mert vásárlás előtt ki tudok próbálni mindent, nem kell gariztatással szo...szívnom

(#31242) Ragnar95 válasza kali (#31226) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez meg a másik, ami miatt soha az életben nem váltanék iOS-ről, eléggé felb@szna a tudat, hogy már kijött egy adott rendszer, sőt az adott telóra is kijött, csak épp pont arra a szolgáltatós változatra nem, amit én használok... :))
Haveromon is csak röhögni tudok, aki hónapokat várt a WP7.8-ra Lumia710-el, miközben másik haver Lumia800-ára már rég kint volt és a független 710-ekre is, csak épp az ő Telenoros 710-ére nem.... :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31243) joey04 válasza Ragnar95 (#31242) üzenetére


joey04
titán

androidon: nexus

(#31244) Xero válasza manchester85 (#31219) üzenetére


Xero
nagyúr

Jogos. 3GS-től fix az ár. A US árakat vettem alapul, lévén a többit a deviza árfolyam módosítja.

(#31245) Ragnar95 válasza joey04 (#31243) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

De gondolom a szolgáltatófüggő változatoknál ott is ugyanaz van, mint a többi telónál... :)) Ráadásul Nexusokra se jön túl sokáig frissítés, ahogy emlékszem, bár nem nagyon mélyedtem bele az utóbbi időben az Android supportjába már :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31246) manchester85 válasza Xero (#31244) üzenetére


manchester85
addikt

Ikon 200 (MM S) Ikon 400 (MM L) ikon 600 (M M XL)

A régi szép idők. :DDD

i6 Silver

(#31247) kali válasza Ragnar95 (#31242) üzenetére


kali
legenda

korábban ez nem okozott nálam problémát, az sgs és az sgs2 nem sokáig bírta t-s firmware verzióval, felnyomtam rájuk a függetlent - az sgs2 talán már a kiszállítás napján átesett a műveleten -, de az xperia z most friss firmware verzióval büszkélkedik t-s vonalon is, meg amúgy is okés, szóval egy ideig marad.

(#31248) mondomén válasza kali (#31247) üzenetére


mondomén
őstag

Úgy-úgy, várni a kötsög szolgáltatókra... Odin-t begyújt és mehet rá a hivatalos független rom, még root sem kell hozzá.:)

(#31249) kali válasza mondomén (#31248) üzenetére


kali
legenda

egyszer volt ám meglepetés is - illetve kétszer, mert a pannon telenor is remekelt így egyszer -, hamarabb kijött az új szolgáltatós firmware, mint ezen régiós független, de - gondolom - egyszer volt budán kutyavásár... :DDD
semmi veszélye a független firmware felhúzásának, adott a szolgáltatós, percek alatt visszaállítható, ha meg már nem lehet visszaállítani, akkor a szerviz sem foglalkozik vele, hogy mi is volt rajta.

(#31250) Bling95 válasza Cyberpunk (#31201) üzenetére


Bling95
őstag

Puhara dobtam . A problema ottvolt hogy ugyanarra a puhara dobtam elotte a femszijas a oramat , ugynezki talalkozott a csattal a telo hatulja.
Nagygaz nincs , kb 1 mm-rol beszelgetunk most.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.