Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30651) Cyberpunk válasza r3dsnake (#30649) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Pixel duplázás, vagy négyszerezés megoldhatná az appok problémáját is.;) Már, ha ragaszkodunk mindenképpen a retinához. Noha már maga az Apple sem teszi ezt lásd iPad-ek egyik sem retina hivatalosan, mert mind 300ppi alatt van.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30652) r3dsnake válasza Cyberpunk (#30651) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Igen, így maradhatna retina, ettől függetlenül remélem, hogy az i5 marad a legnagyobb iPhone. Még egy kicsit lehetne vastagabb, nehezebb (olyan i4 súlyban), és nagyjából az lenne az ideális telefon számomra minden szempontból. Hidd el, nagyon kis rétegnek kedveznének a még nagyobb kijelzővel, és nagyon sokakat elijesztenének. A samsungnak azért jött csak be a dolog, mert ők kiadnak évi 20 telefont, amik közt van kisebb, nagyobb, és mindenki választ olyat, amilyet akar. Az apple nem ilyen. Azt is kizártnak tartom, hogy egyszerre 2 méretű kijelzővel jöjjön az aktuális modell.

Persze lehetnek még meglepetések, de inkább ne.

(#30653) -Ben-


-Ben-
veterán

Én személy szerint nemigazán örülnék egy újabb kijelző méretnek... De, ha módosítanak mégis, akkor viszont jó volna a jövőbe látni és tudni, hogy mennyire és mikor. :U Elég morcos leszek, ha most megveszem a telefont, 2-2,5 hónap múlva meg kidobott pénznek örvendhetek,...... (bár ez is csak „átvitt” értelemben kidobott pénz, de azért nemigazán mindegy, hogy egy i5S kerül a piacra, vagy egy monstrum kijelzős új telefon). ;]

(#30654) Xero válasza TheMarci (#30650) üzenetére


Xero
nagyúr

Én is így vagyok vele. Se öltönyben, sem pedig rövid nadrágban sem az a kezelhető méret.

De én már gyártom az elméleteket, ahol működik egy zseb növelő kisipar, és oda járnak az 5" klubtagok. :P

A méret kijelző méret növelését, csak úgy tartanám elképzelhetőnek és elviselhetőnek, ha azt a ház méret megtartása mellett követnék el. Hagyják el a home gombot, futtassák ki oldalra, mit bánom én, de ne legyen ezekből is lapát. Vagy ha mégis, akkor maradjon egy kezelhető méretű vonal is azonos képességekkel.

[ Szerkesztve ]

(#30655) Cyberpunk válasza r3dsnake (#30652) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Viszont, ha úgy futtatná őket mint az iPad esetében mini meg rendes, akkor mindenki jól érezhetné magát. Mert akinek a kicsi kell megvan, a nagynak meg szintén.

Persze nem úgy, mint a Samsungnál a Galaxy S3 Mini esetében. Az tényleg vicc.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30656) nord_


nord_
veterán

Mi a franc történt ezzel a b*zi Google Drive-val? Néhanapján egy ott tárolt excel táblát kellene módosítanom: eddig minden rendben ment... De most nincs más lehetőségem, mint hogy letöltsem, saját gépen módosítsam, aztán visszatöltsem? :F :W

(#30657) Möhe


Möhe
addikt

ameddig timkukiék nem csapnak bele fm rédijót ,addig bekaphassák epölék, a netes csomagom elbírná 0-24ben is,de az aksi már nem,és ez zavar leginkább :(((

(#30658) Xero válasza Möhe (#30657) üzenetére


Xero
nagyúr

Saját piacukat nem fogják rontani.

Nekem sosem hiányzott mondjuk. :U

(#30659) válasza Xero (#30621) üzenetére



őstag

Navigáció, zenék-filmek, fényképezés nélkül bőségesen elégséges a 8GB is.

Ezen most jót nevettem. :D de tovább megyek, használj személyhívót, és bekapcsolni is csak akkor kell ha becsipogsz. Garantált 2 hét üzemidő.

(#30660) Cyberpunk válasza (#30659) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Telefonnak meg 3210. :K Az nem nagy, és nehéz. Elfér a zsebben is akár. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30661) Xero válasza (#30659) üzenetére


Xero
nagyúr

Miért is? Akinek csak telefon, e-mail, web, távoli management, ERP hozzáférés kell, az forduljon fel?

Nem csak a vérpistikék és a hipszterek használnak okostelefont. :U

(#30662) SÖ: Már miért venne BB-t, ha közben a családdal facetime-on és imessage-el érintkezik.
Konkrét személyt ismerek, aki a fent vázolt feladatokra használ i4S-t, mivel navi van a kocsiban, zenét iPodról hallgat autóban és úton is. Fotózni szökőévente egyszer szokott a készülékkel, lévén a fotózásra alkalmas helyzetekben ott lóg a DSLR az oldalán. Játszani pedig Xboxon és PC-n szokott. Ilyen ez.

Maradjunk annyiban, hogy amit leírtatok az bizony marhaság.

[ Szerkesztve ]

(#30662) válasza Xero (#30661) üzenetére



őstag

Nem! Az vegyen BlackBerry-t :D

(#30663) Cyberpunk válasza (#30662) üzenetére


Cyberpunk
félisten

:K Tényleg megvan még a Bold? ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30664) kali válasza TheMarci (#30650) üzenetére


kali
legenda

nagyon sok lánynál látok sgs3 és hasonló méretű telefonokat, lassan rájuk is hatással van a "nyomás"...
nyárias ruhák esetén a súly is számíthat, és történetesen könnyebb a jelenlegi 5" telefonom, mint a korábbi 4s!

(#30665) Malachi válasza kali (#30664) üzenetére


Malachi
addikt

láttál már csajt, aki nem a táskájában hordja a telefonját? :F én nem.

(#30666) Cyberpunk válasza kali (#30664) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Súly igen itt a Lumiám ez valóban nehézsúlyú bombázó. Egyébként már abszolút megszoktam, ha valami mást a kezembe veszek vigyáznom kell el ne dobjam . :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30667) manchester85 válasza Malachi (#30665) üzenetére


manchester85
addikt

:K Ott a pont.

i6 Silver

(#30668) icecave válasza Malachi (#30665) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem nagyon... Asszony is ott hordja, és mire elő tudja venni végre, már rég letették :D Anyukám is dettó :D

(#30669) manchester85 válasza icecave (#30668) üzenetére


manchester85
addikt

Elképzelem, ahogy két nő egymást próbálja hívni. Mire előszedi, a másik letette, aztán visszahívja, addigra az is eltette, nem veszi fel, ő is letette, oda-vissza dobálják a labdát. :DDD

i6 Silver

(#30670) válasza Xero (#30661) üzenetére



őstag

ERP-nek akkor van igazán értelme, ha gépről költözöl gépre. Magyarországon halott ötlhet a cloud, mert nem fizetik a felhasználók a csomagokat, és nagy az adatszolgáltatás adótartalma, ergo a mobil net. Ezért jóval drágább, mint tőlünk nyugatabbra. Kábelen meg teljesen felesleges, mikor egyre olcsóbbak a HDD-k. Egy gépen 100-150GB van átlagban, ezt hol tárolod? Amit elfogyasztasz mobilon (tárhelyet), csak a töredéke a felhasználó valós adatainak. Azért meg senki nem vérpisti, mert zenéket fotókat, játékokat, könyveket, nyelvleckéket, promóciókat, tananyagot, mentett NAV formanyomtatványokat - és még sorolhatnám a végtelenségig - tárol a telefonján. A gyártók 8GB-os modelleket pont az olcsóbbítás jegyében árulnak - nem sok sikerrel - és csak egyesek kapcsolnak hozzá ilyen összeesküvés elméleteket. :D A smartphonok memóriája úgy fog nőni ahogy mennek le a Nand árak. Egyre több a 64GB-os telefon, és kell is. Én 32-ből sem jöttem ki, igaz azon filmeket is tároltam. Ha erre azt mondod, hogy egér mozi, ezzel a consol játékokat is degradálod. Kell a memória, és jönnek is rendesen az új modellekkel, lásd HTC One, új BB-k, Sony-k, Nokia-k, stb. Vajon miér? :D

Cyberpunk

Megva, de má nem sokáig. :D hihi...

(#30671) TommyNagz válasza manchester85 (#30669) üzenetére


TommyNagz
senior tag

simán elképzelhető :DD :DD :DD

Amúgy van kivétel, az én párom a zsebében hordja a 3GS-t :) De ha nagyobb lenne, már tuti a táska mélyén lenne, nem zsebbe való a nagy telefon (i5 határeset).

Amúgy neki pl. nem tetszik a ngyobb iPhone ötlete, ő bőven elvan a 3,5"-csel.

encapsulation dot1q

(#30672) Cyberpunk válasza (#30670) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az enyém is. Szerintem marad mint másodkészülék.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30673) kali válasza Malachi (#30665) üzenetére


kali
legenda

a két mondat elkülönül, a lányokkal kapcsolatban a kéz méretére és a kezelhetőségre írtam, az mindegy, hogy hol hordják, ellenben magamra értettem például a nyárias ruhát, hogy annak a zsebében miként számít a telefon mérete, mert nálam isnkább a súly számítana, hogy mennyire kalimpál a térdnadrág alsó zsebében a telefon.

(#30674) TommyNagz válasza kali (#30673) üzenetére


TommyNagz
senior tag

akaszd nyakba :D de akkor már tedd a kulcsodat is mellé, és a papucshoz vegyél zoknit is! :DDD

encapsulation dot1q

(#30675) Cyberpunk válasza kali (#30673) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Akkor Lumia 920-at ne végy.:D ez engem nem zavar többnyire farmernadrágot hordok. És igen még rövid naciban is. :P

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30676) nord_ válasza (#30670) üzenetére


nord_
veterán

Látod, nálad is az a probléma, hogy a saját prefenciáidtól nem tudsz elvonatkoztatni. ;)

(#30677) válasza nord_ (#30676) üzenetére



őstag

Csak látom a jövőt :)) :D

(#30678) Xero válasza (#30670) üzenetére


Xero
nagyúr

Tisztában vagy azzal mi is az ERP? Mi köze a költözéshez?

Én csak arra világítottam rá, hogy le kell kapni a szemellenzőt és észre kellene venni, hogy egy okostelefon nem attól lesz kihasználva, ha az általad felsorolt dolgokkal van megtömve. Számos olyan felhasználási terület van, ahol indokolt a megléte, viszont nem indokolt a nagy tárhely.

A technológia fejlődése és ezzel együtt a növekedés és az árcsökkenés pedig végképp nem tudom hogy jön ide.

(#30679) icecave válasza manchester85 (#30669) üzenetére


icecave
nagyúr

Ilyen ez, nekünk férfiaknak ugyanígy megvannak a gyenge pontjaink :D

(#30680) nord_ válasza (#30677) üzenetére


nord_
veterán

GO TO 30678 :D

(#30681) kali válasza TommyNagz (#30674) üzenetére


kali
legenda

jobb az a nadrág zsebében, semmit sem szoktam a nyakamban hordani, falun nőttem fel, ahol nem kellett a lakás kulcsát a nyakamba akasztani, ha kiengedtek játszani, de még zárni sem kellett a lakást akkoriban. :)
pedig kiszemelt volt a lumia 920 a 4s után, ebben a témában is írtam, de végül lemondtam róla, a felmerült problémái miatt...
a lumia 920 már ütős a 185 gramm tekintetében.
most nézem, hogy rosszul emlékeztem a 4s súlyára, 140 gramm.

[ Szerkesztve ]

(#30682) válasza nord_ (#30676) üzenetére



őstag

Aki napi szinten fényképezőgéppel mászkál az oldalán, az a fotós. De ha mezei user, akkor a bőröndjében lapul pluszba egy Xbos, talán még egy tintapatronos printer is. :D Ennek nincs semmi realitása. Én, és szerintem a legtöbb okostelefon tulaj mindent az egyben híve. Egyre kisebb kompromisszum, nem áll arányban a hozadékával. :)

(#30683) r3dsnake válasza (#30682) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Jaja, all-in-one, szóval ne szűkölködjön tárhelyben. Ha én épp egy többgigás fájlt vinnék valahova és nincs kéznél pendrive, erre is alkalmas a szifon, ha van elég helyed (meg persze wifi. de az úgyis van mindenhol).

(#30684) manchester85 válasza r3dsnake (#30683) üzenetére


manchester85
addikt

Ha van wifi, akkor nem mindegy, hogy tárhelyről pakolod át azt a több gigás fájlt, vagy a szifonról? :U

Egyébként milyen több gigás fájlra gondolsz? Ha én filmet viszek valakinek, akkor arra még mindig az USB a leggyorsabb és legkényelmesebb adatátvitel, és erre pont az iPhone a legkevésbé alkalmas.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#30685) DanielK válasza manchester85 (#30684) üzenetére


DanielK
addikt

Ott a pont. Az usb sokkal egyszerűbb.

(#30686) Xero válasza (#30682) üzenetére


Xero
nagyúr

Ott van a kesztyűtartóban a fent említett ismerősömnek a Nikon váz és két Nikkor obi minden nap. Ha kell benyúl és kiveszi. Ha olyan útra megy, akkor pedig berakja a fotós hátizsákba a többi obi és kiegészítő mellé.
Egyébként nem fotós.

Mondom: Szemellenző le.

(#30687) válasza Xero (#30686) üzenetére



őstag

Ezzel azt sugallod, hogy egy okostelefonban nem indokolt a kamera megléte. Csak, hogy ezzel is csökkentsd a tárhely jogosultságát. Nagyon defenzív hozzáállás. Már nem is ironizálóm.

(#30688) Xero válasza (#30687) üzenetére


Xero
nagyúr

Még mindig nem érted meg? :U Ez azért már röhejes.
Van akinek mások az elsődleges szempontok és felhasználási formák.

Ti pedig azt sugalljátok, hogy mindenki ugyan úgy használhatja a készüléket, ahogy azt Ti elképzeltétek. Csak az a normál user és csak annak való, akinek tele van zenével, sorozattal és játékokkal?

(#30689) Malachi válasza Xero (#30688) üzenetére


Malachi
addikt

hagyd, pár hónapja azt sem tudtam elmagyarázni, hogy egy i4-re elég 8GB is, ha nem EU térképes IGO-t, meg RR3-at tesz rá az ember, csak telefonnak használja, zenét hallgatni, ilyesmi.

(#30690) Xero válasza Malachi (#30689) üzenetére


Xero
nagyúr

Akkor sem értem azokat az embereket, akik a saját kis világukon kívül mást nem tudnak elképzelni. :(

(#30691) joey04


joey04
titán

Végre egy korrekt kritika.

(#30692) Xero válasza joey04 (#30691) üzenetére


Xero
nagyúr

Ezek nagyjából korrektek valóban.

(#30693) Cyberpunk: Pont erről van szó. Nekem pl az 5" nagy, de a a 8GB kevés lenne, de el tudom fogadni, hogy valakinek 5" az ideális és szüksége van 64GB+ tárhelyre. Van ilyen ismerősöm is. Ő SGSIII-al BKV-zik nap mint nap, és tele van pakolva sorozatokkal. De ne általánosítsunk már könyörgöm.

Az említett másik ismerősöm cégvezető, akinek se ideje se kedve telefonon játszani, vagy zenét hallgatni. A felsorolt dolgokra megvan a saját megoldása. Neki a feltétel az, hogy a céges ügyeket minden körülmény között képes legyen kezelni a készülékkel, és könnyedén elérje a családot is többféle képpen akár a világ másik végéről is.

[ Szerkesztve ]

(#30693) Cyberpunk válasza Xero (#30688) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ezt nem szeretem, ahogy a méret esetén is ugyan ez van. Neked/nekem nagy/kicsi másnak lehet pont jó.:) De ha van benne tárhely nem értem miért baj. Nyilván ha az árazás komoly akár csak az iPhone esetében ahol komoly felár van a nagyobb tárhelyen. Én azt vallom inkább több mint kevesebb. Főleg olyan esetben, ha nincs tárhelybővítési lehetőség. Márpedig ez a trend manapság.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30694) r3dsnake válasza manchester85 (#30684) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem egyszer volt már, hogy épp nem volt nálam pendrive, és szifonon hoztam haza valamit.

Amúgy attól hogy van wifi, meg felhős tárhely, nem mindenkinél van normális netsebesség. Nálam évek óta 4megabit van, és kb ennek is örülnöm kell itt a semmi közepén...

(#30695) manchester85 válasza r3dsnake (#30694) üzenetére


manchester85
addikt

De mit és honnan? :U

"nem mindenkinél van normális netsebesség."

Na, pont ezért nem kéne az iPhone pendrive funkció mellett érvelni. :U

i6 Silver

(#30696) r3dsnake válasza manchester85 (#30695) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Látom nem érted.

Adott pl egy Suse szerver VDI egy barátomnál gyakorlásnak, meg kipróbálni egy két dolgot. Elhoznám haza a progresst, de nincs nálam pendrive. AirDrive bekapcsol, wifin rámegy 10-15 perc alatt local networkön, itthon meg kimentem iTunes-szal. Megspóroltunk egy csomó szenvedést a fel- és letöltéssel.

[ Szerkesztve ]

(#30697) Xero válasza r3dsnake (#30696) üzenetére


Xero
nagyúr

Ezért van a táskámban egy pendrive fixen és egy külső winyó. A kesztyűtartóban is kallódik 1-2 pendrive valahol. :P

(#30698) manchester85: Az azért nem e-mail méretű.

(#30700) r3dsnake: Ezért jó a 24/7-ben futó MP az asztal alatt 80/25-ös kapcsolattal. ;]

[ Szerkesztve ]

(#30698) manchester85 válasza r3dsnake (#30696) üzenetére


manchester85
addikt

Emailben nem megy el tőle? Vagy egyből skydrive, egyéb felhő. A lényeg, hogy net nélkül iPhone-ra sincs fájlátvitel, akkor nem mind1? :U

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#30699) válasza Malachi (#30689) üzenetére



őstag

Tényleg, emlékszem, veled is pont mm-re ezen vesztem össze. :D

[ Szerkesztve ]

(#30700) r3dsnake válasza manchester85 (#30698) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

De, több gigás virtual hard disket biztos élmény lenne mailben. :) Ez csak egy példa volt, hogy mikor jöhet jól, ha tudok másolni szifonra. Ne keverj ide semmilyen netalapú felhős vagy megosztós dolgot, mert nem ez a lényeg. (Pláne, hogy legtöbbnél ott is van fájlkorlát)

Hogy ne lenne fájlátvitel szifonra net nélkül? Tényleg nem érted mit próbálok elmagyarázni?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.