Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30751) TommyNagz válasza korpicschess (#30739) üzenetére


TommyNagz
senior tag

(#30739) korpicschess

Az az avatar... :) Én is akarok!

(#30740) máyköl

Másodikos gyereknek én maximum egy 3G-t vennék...

(#30742) vadászcsiga

IGEN! IGEN!!!! Katasztrófa volt...arról nem is beszélve, hogy tetülassú volt a szoftver, a C65 pedig ugyanez, azzal a különbséggel, hogy színes volt, és volt benne egy fos VGA kamera...viszont én már akkor is jampi volta, WAP-oztam rajta órák hosszat! :DD :DD :DD :DD

(#30743) tDr1v3r

Oké, szóval nem csak én hekkelgettem SE telókat :) Volt nálam is minden a crossflash-től kezdve a VKP patch-eken át a függetlenítésig :))

(#30750) Xero

Bár megtalálnám én is a HPM-70-em. Isteni jó kis cucc volt :)

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#30752) DanielK válasza Xero (#30732) üzenetére


DanielK
addikt

ugyanez volt nekem is az első kettő :K

(#30753) icecave válasza kali (#30745) üzenetére


icecave
nagyúr

Bakker, nekem is ilyen volt az első telefonom :D

(#30754) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Majd en is leirom, hogy nekem mik voltak, ha gephez kerulok.

Amugy neztem ma mediaban xperia z, s3, i4S egymas mellett. Ilyen szar kijelzot, meg nem lattam felsobbkategorias okosteloban, mint az xperia znel. De meg az S3 is nagyon messze elmarad az i4Stol. Es nem elfogultsagbol mondom, WM-es Samsungos haverom is pont ezt mondta mellettem.

(#30755) korpicschess válasza r3dsnake (#30754) üzenetére


korpicschess
veterán

Jól láttad te ezt? Vagy vittél nagyítót az iHoz? :U (Addig oké, hogy a Z az szar)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#30756) r3dsnake válasza korpicschess (#30755) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Jol. Maxra huzott fenyerovel volt mindketto, es az S3 egyreszt sotet, masreszt rohadtul nem szinhelyes. A szurke "feherrol" nem is beszelve.

(#30757) kali válasza r3dsnake (#30756) üzenetére


kali
legenda

az egyik fakó, a másik túl élénk és fehértelen, a harmadikhoz meg nagyító kell - semmi sem tökéletes... :))

icecave; akkor te is tudod, hogy mi (volt) a jó! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30758) -Ben- válasza korpicschess (#30755) üzenetére


-Ben-
veterán

Nem tudom. Én sosem voltam az iPhone-nal kapcsolatban elfogult, de azért ebben egyetértek r3dsnake fórumtárssal. Sokan mondogatják, hogy a Samsung már az S2 óta szétveri az Apple féle retinát és sokkal szaturáltabb - élesebb a kép, stb, stb... Nem értek ezzel egyet. A samuval sincs semmi különösebb problémám, de szerintem nem jelenthető ki egyértelműen, hogy jobb....... :N Ma pedig láttam az i5 -öt és egyszerűen gyönyörű. :DD (bár az alulra helyezett fülessel nem békéltem meg, ahogy a 4" -el sem). :)

[ Szerkesztve ]

(#30759) korpicschess válasza -Ben- (#30758) üzenetére


korpicschess
veterán

Idézek: "De meg az S3 is nagyon messze elmarad az i4Stol"

Ez az ami messze nem igaz.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#30760) mondomén válasza r3dsnake (#30756) üzenetére


mondomén
őstag

Na és melyiknek volt a legjobb a feketéje? :) 10 perc volt megszokni, hogy túlszaturált az s3. Viszont a szürkésfekete szerintem mindig zavaró... Amúgy meg jah, mindegyiknek van valami kínja.

[ Szerkesztve ]

(#30761) r3dsnake válasza korpicschess (#30759) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szerintem meg messze az, és messze elkerülném. :U

mondomén: feketében egyértelműen jobb a SAMOLED, ettől függetlenül az i4S-nek volt a legszebb kijelzője a három közül. Szép színek, magas fényerő.

[ Szerkesztve ]

(#30762) manchester85 válasza r3dsnake (#30756) üzenetére


manchester85
addikt

Teljesen egyetértek. Rossz betekintési szög, sötét kijelző még max. fényerő mellett is. Én is nézegettem már, és ugyanerre a következtetésre jutottam.

i6 Silver

(#30763) Malachi


Malachi
addikt

1.

2.

3.

4.

régebben nem voltam márkahű... :) az első még céges volt amúgy, az igazi saját a 7110-től kezdődött. 2000-2008-ig három telefont fogyasztottam el, a Siemens és a k610i a mai napig használatban van szüleimnél, mások/harmad telefonnak.

(#30764) Xero válasza Malachi (#30763) üzenetére


Xero
nagyúr

Fú de vágytam a 7110-re. Aztán pár évvel rá lett egy 6310i második telefonnak és a mai napig az. :P
Viszont bármikor adnék 5-10e-t egy hibátlan 7110-ért. :B

Jut eszembe a kedvenc telefonok listájáról le is maradt a 6310-es. Pedig ez szolgál a legrégebb óta. :C

[ Szerkesztve ]

(#30765) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Így (ha jól számolom) 10 és fél év távlatából:

1. Nokia 3330

2. Nokia 3410

3. Panasonic GD50 (Nokia 3410 mellett párhuzamosan)

4. Siemens M35 (Nokia 3410 mellett párhuzamosan)

5. Motorola MPX200 (imádtam, most is megvan, 2005ben vettem)

6. SonyEricsson P990i

7. SonyEricsson P1i

8. Samsung X450 (SonyEricsson P1i mellett párhuzamosan)

9. Samsung Omnia

10. Samsung i780

11. Motorola W180 (Samsung i780 mellett párhuzamosan)

12. Apple iPhone 4

Az elkövetkezendő telefonok meg már eléggé egyértelműek, hogy mik lesznek... :)

(#30766) TommyNagz


TommyNagz
senior tag

3650, valaki? :)

encapsulation dot1q

(#30767) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv.

Mi a legegyszerűbb módja annak, ha fordítva vettünk fel egy videót, azt pc-n mivel tudjuk megfordítani?

Üdv: Csabee.

(#30768) Xero válasza r3dsnake (#30765) üzenetére


Xero
nagyúr

Na most én is összeszedem, de beveszem a második készülékeket is és a rövid távúakat (pár hónap). ;]
Nokia 350
Panasonic G450
Nokia 3310
Nokia 6110
Siemens M35
Ericsson T29
Ericsson T68
Ericsson R600
Nokia 6310i
Sharp GX20
Sony J70
Sony Ericsson T610
Sony Ericsson W810
Samsung m300
iPhone 2G
iPhone 3G
iPhone 4S

Mindez kb 17-18 év termése.
Tuti kihagytam valamit, a kronológia pedig még véletlenül sem stimmel. :)

szerk: Volt még pár buta Nokiám és Samsungom, de azoknak a típusáról fogalmam sincsen. :P

szerk: A pre iPhone okosteleon éra engem amúgy annyira nem mozgatott. Akkoriban ilyesmire esküdtem:

Ennek a fém házát emlegetem fel olyan sokszor. Ez volt azt hiszem az utolsó Palm-om. Valahol még meg is lehet. Imádtam a kidolgozását.

[ Szerkesztve ]

(#30769) Teszla_ válasza Xero (#30768) üzenetére


Teszla_
senior tag

Elkapott a nosztalgia, holnap én is leírom a telefonos listámat :)
Az első telefont fatertól kaptam általános iskolai ballagásomra 2001-ben, ami egy Ericsson A1018-as volt.
Azóta megfordult nálam ~30 telefon, de lehet keveset is mondtam. A legrövidebb ideig egy kis Nokia volt nálam (1 nap), a legtovább pedig egy Motorola MPX 200-at használtam (~1,5 évig).

(#30770) r3dsnake válasza Xero (#30768) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szép lista, bár a régebbiek közül egy olyan sincs, amelyikre vágytam volna. Kivéve talán a Sony J70.

Amúgy nálam a régi álomtelók, amiket szerettem volna, de egyiket sem szereztem be:

Nokia 5510

Nokia 3300

Nokia N-Gage

Motorola V3i

Motorola V8

Motorola V9

SonyEricsson W960

i-mate 8150

HP iPAQ 614c

Odavoltam a merevlemezes telefonkért, pláne ahogy érezted/hallottad a "lelkét" :):
Nokia N91

Samsung i310

Ha szükségem lenne második telefonra, fix, hogy erről a listáról választanék valamit. Vagy esetleg valami BlackBerry jöhetne még szóba.

[ Szerkesztve ]

(#30771) TommyNagz válasza Csabee. (#30767) üzenetére


TommyNagz
senior tag

(#30767) Csabee.

Kézenállás :D Viccet félretéve van egy bug a Windows-ban, nekem a Photo Stream-en lévő fotókat (de azt hiszem, ha megnyitom közvetlenül sajátgépből) fejjel lefelé mutatja. Szóval lehet, hogy nem is a felvétellel van a baj.

encapsulation dot1q

(#30772) Teszla_ válasza r3dsnake (#30770) üzenetére


Teszla_
senior tag

N-Gage-em van itthon, a dobozában pihen pár éve, mellette egy pár bontatlan tartozék, játék :) a pc-s játékokon kívül még ehhez kezdtem el gyűjteni a játékokat, de még nem sokáig jutottam.
Az N91 nekem is tetszett, de pont a merevlemezek meghibásodása miatt nem vettem sosem :(

(#30773) r3dsnake válasza Teszla_ (#30772) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nekem volt merevlemezes Sony mp3 lejátszóm. Imádtam, amikor bekapcsoltam és halkan duruzsolt. Ez most lehet, hogy túl geek szöveg, de nem érdekel. :) Sokkal szimpibb volt, mint a flashes társai. De egy 120-160gigás iPod Classicom akkor is lesz egyszer... :)

Sony HD5 20GB:

Ő volt az: Flickr

Ennél a kütyünél éreztem azt a minőséget, mint most i4-nél. Masszív fém ház, sehol egy illesztés,érezhető súly.

[ Szerkesztve ]

(#30774) Teszla_ válasza r3dsnake (#30773) üzenetére


Teszla_
senior tag

Nekem sose volt zenelejátszóm, mindig telefonon hallgattam zenét. A Motorola V80-am 6Mb-os memóriájára megpróbáltam minél több zenét felpakolni. Ha jól rémlik, talán 22kbit-re voltak konvertálva a zenék :D

(#30775) TommyNagz válasza Teszla_ (#30774) üzenetére


TommyNagz
senior tag

júj :D Nekem 1GB-os mp3 volt az első, azelőbb meg....CD-k :D azelőtt meg kazetták :D Walkmanje van még valakinek? :DD

encapsulation dot1q

(#30776) r3dsnake válasza TommyNagz (#30775) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Sokáig én discmannel mászkáltam. "Élmény" volt, pláne hogy csomószor megakadt. :)

(#30777) Teszla_ válasza TommyNagz (#30775) üzenetére


Teszla_
senior tag

Nekem sajnos az sem volt, anyagilag ilyeneket nem engedhettünk meg, de mindig vágytam egy vékony, fém házas Sony-ra, de 80k akkoriban több havi fizetés volt. Viszont eredeti kazettáim vannak (Scatman John - imádtam a számait, Xzibit, Ganxsta Zolee), mostanában meg pár cd-t vettem az autóba.

[ Szerkesztve ]

(#30778) TommyNagz válasza Teszla_ (#30777) üzenetére


TommyNagz
senior tag

(#30776) r3dsnake

Nekem shockproof volt, ha nem volt karcos a CD, nem akadt, sé vitte az RW-t is :)

encapsulation dot1q

(#30779) Xero válasza TommyNagz (#30775) üzenetére


Xero
nagyúr

Az első kazettás "walkmanem" még egy ocsmány nagy piros izé volt. Meg ne kérdezzétek a márkáját. :)
Utána volt egy Sanyo kazettás, majd egy Sony kazettás. Előbbi szétesett, utóbbit ellopták. Mind a kettő még a bumszlibb műanyag verzió.
Utána jött egy Sony DiscMan:

Ezt pedig már a hordozhatóbb dolgok követték:
iRiver iFP-590 (saját korában kiemelkedő hangminőség, optikai! kimenet):

iPod Mini:

iPod Nano 1st gen:

iPod Video:

Az iRiver még mindig kallódik valahol a dobozában a döglött joystickkel (leginkább ezért váltottam iPod-ra :P ), a video pedig mind a mai napig szolgál. :C

Viszont egy MD playerre mindig is vágytam, de valahogy kimaradt az életemből. Pedig a CD-k, kazetták korszakában hatalmas dolog volt mind méret, mind pedig minőség terén. Persze az áruk csillagászati volt, szóval csak álom maradt. :(((

[ Szerkesztve ]

(#30780) joey04 válasza -Ben- (#30758) üzenetére


joey04
titán

Itt írnak a kijelzőkről, és az S4-re írják, hogy már sokat javult a tipikus amoled betegségek szempontjából, de még nem az igazi. Szóval igen, az S3-ban nem valami TOP kategória a kijelző. Én is simán úgy látom, hogy a 4/4S is szebb kijelzőt kapott, de ezt elmondhatjuk szerintem nyugodtan az LG-ről, legyen az Optimus G vagy a kicsit gyengébb kijelzős tesó, a Nexus 4. A HTC-ről már nem is beszélve. A One X is nagyon szép megjelenítőt kapott, a One pedig annál is jobb a tesztek szerint. De igazából nekem még a fakó Z is jobban tetszik, mint bármilyen Amoled. Ami érdekes, hogy a Samsung a nagy amoled párti, mégis a Nokia tudott eddig elfogadható minőségben amoledes készüléket gyártani, ott azért a színek sem olyan vészesek, és itt nem a túlszaturáltságra gondolok, mert azt le lehet húzni samun is, de valahogy még a fehér is szebb, meg nem tudom megmagyarázni, de ha s3-on lehúzom természetesre a színeket, akkor már-már fakó lesz, de akkor is valahogy olyan mű színeket kapok, úgy sem jó. Valahol írták, hogy a HTC One S-ben lévő panel is samsung. Ami meg azért érdekes, mert azt is jobban sikerült belőni, mint amit a samsung a saját cuccaiba tesz. Többen is írták a topikjában akik Galaxy Nexusról vagy valamelyik S-ről váltottak, hogy jobban van kalibrálva a panel, és a fényerő is magasabb. Utóbbi a mérések alapján biztos igaz.

(#30781) Csabee. válasza TommyNagz (#30771) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szerintem a videofelvétel van fordítva attól tartok.

Üdv: Csabee.

(#30782) Kommy válasza Csabee. (#30781) üzenetére


Kommy
veterán

A gond a windows-os progikkal van, hogy nem használják a képek exif-jél amivel abban le van írva a tájolása a képnek, így meg van a lehetősége arra, hogy alapból jó irányba forgassa a képeket/videókat.

(#30783) Blyan


Blyan
félisten

Én elsőm! ;]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#30784) Solar_Wind


Solar_Wind
senior tag

törölve

[ Szerkesztve ]

(#30785) manchester85


manchester85
addikt

Most akkor jöjjenek a csajok. Kinek ki volt az első? :DDD

i6 Silver

(#30786) Xero válasza manchester85 (#30785) üzenetére


Xero
nagyúr

Milyen szempontból? :DDD

(#30787) -Ben- válasza r3dsnake (#30770) üzenetére


-Ben-
veterán

Hohó... :DD Az első 3 nokia és a motorola V8/V9 nálam is listán volt, de végül sosem vettem meg őket, túl drágának találtam mindet .....

(#30785) manchester85 :U hehe....

[ Szerkesztve ]

(#30788) manchester85 válasza Xero (#30786) üzenetére


manchester85
addikt

A mi szempontunkból. :DDD

i6 Silver

(#30789) Xero válasza manchester85 (#30788) üzenetére


Xero
nagyúr

A legelső Judit volt az oviban a homokozó mögötti bokorknál. Képem sajnos nincs róla, 7 évesen elsodort egymás mellől az élet. :P

Fura módon a második is oviban volt, és vele összefújt az élet megint pár éve egy kis intermezzora. ;]

szerk: Amúgy kicsi Miskolc, simán lehet, hogy van némi átfedésünk. ;]

[ Szerkesztve ]

(#30790) Blyan válasza Xero (#30789) üzenetére


Blyan
félisten

Én nem emlékszem az első nevére, de a kettővel ezelőttiére sem. :DDD

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#30791) vans? válasza Blyan (#30790) üzenetére


vans?
őstag

50 eve hazas vagy, vagy mi? :D

hábm bábm

(#30792) manchester85 válasza Xero (#30789) üzenetére


manchester85
addikt

:)) :DDD

Vans?-nek és Blyannek is jár a smiley. :DDD

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#30793) Blyan válasza vans? (#30791) üzenetére


Blyan
félisten

Nem, csak futó kalandokkal nem erőltetem limbikus rendszeremet. ;)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#30794) peugeotmate válasza joey04 (#30780) üzenetére


peugeotmate
őstag

Igazából ebbe bele tudnék kötni erősen, hogy a Nokia eltalálta az AMOLED-es telefonjait. Az i4-em előtt egy Nokia N8 készülékem volt, ami szintén AMOLED technológiát használt már. Ismert hiba volt a jártasabb tulajok között az úgymond szürke színek lilásodásának ténye. Avagy számos készülékben nem tudott valódi szürkét visszaadni a kijelzőt, hanem fátyolos, lilás színt produkált. Addig én sem foglalkoztam vele, amíg nem tudtam erről a hibáról. De miután láttam, hogy létezik színhelyes kijelző is, nem bírtam magammal. Felkerestem a Nokia szervizt/T-Pontot. Na de a Nokia Care szervizpontok meg nem álltak a helyzet magaslatán, többször kaptam vissza a készüléket ugyanolyan hibásan. Negyedszerre sikerült csak egy rendes kijelzőt rakniuk a készülékembe, miután telefonon beszéltem a szervizes emberrel, hogy külön figyeljen oda a készülékre! (Többen is szívtak ezzel, nem csak én. Még viszonylag szerencsésnek is mondhatom magam.) No persze azt tegyük hozzá, hogy a kijelzőt a Samsung gyártja/gyártotta hozzá. :C Nekem tetszett az AMOLED kijelzőben, hogy tűéles, erős képet ad vissza, de sajnos a színekkel voltak bajok.

Szerk. Mára valószínűleg javítottak valamelyest ezen, nem tudom. 2011-ben még eléggé a padlón voltak kijelző terén.

[ Szerkesztve ]

meg

(#30795) agabe


agabe
addikt

telefonok (hosszú lesz) :

első

egyik kedvenc

ez azért, mert sokkal kisebb volt mint a többi akkori

másik kedvenc színes kijelző megjelenésekor (egyet 9-10 hónap alatt nyírtam ki gprs netezéssel pc-re kötve ;] )

ezt is szerettem

ez is jó volt

ez borzalom

okostelók

mindkettő volt, de 3GS sokkal jobb volt

meguntam IOS-t, így android vonal következett:

okostelóból ez volt eddig a legtovább meg:

egy kis WP7 kitérő (még megvan tarcsiba ;) )

vissza androidra, de ez nem tetszett, pár hát után váltottam is:

ekkor kicsit tépelődtem a tabletek miatt mekkora teló kellene, így jött ez, de túl lassú volt akkor már

ezért jött ez (jobb volt működésre mint az S3 -as, csak satnyább a kijelzője és a kamerája):

ez kétszer is (andoridon szerintem még mindig a legjobb működésű ma is, de már éreztem, hogy most épp nagy ez nekem méretben)

aztán vissza apple-hoz először 4-es (pár napig bírtam a lassúsáságt), majd 4S (1-2 hónapig bírtam a sebességét)

most meg itt állok ezzel (nem tudom meddig ;] ),

Még nem akarok váltani, mert nincs tökéletes úgysem, és 5 colos "tepsik" most nem jönnek be...de ki tudja még mi lesz később :D )

(#30796) Blaise válasza agabe (#30795) üzenetére


Blaise
veterán

Nexus 4 miért nem jött be?

(#30797) -Ben- válasza agabe (#30795) üzenetére


-Ben-
veterán

Az szép kis lista. ;] Telefonkereskedő szint.... :DDD

(#30798) Teszla_


Teszla_
senior tag

Eddigi telefonjaim ezek voltak nagyjából (nem időrendi sorban):

Alcatel 302
iPhone 3GS 8GB, iPhone 5 16GB
Benq-Siemens E71
Ericsson A1018s, T20
HP iPAQ 510 (vagy 514, már nem tudom)
LG G510, KP502
Motorola C261, C385, MPX200, V3 black, V300, V360, V80, W220, W388
Nokia 2610, 3210, 3230, 3310, 3650, 5230, 6030, 6111, 6230, 6230i, 6280, 6670, 6680, 8800, 9300i, N-Gage, N90
Samsung D900, D900i, E1080, E250, G800, Galaxy 3
Siemens A35
Sony J6
Sony Ericsson K320, K750i, K800i, P800, T230, T300, T610
Vodafone 845. 858 Smart II

És amiket szerettem volna, de sose lettek:

LG GD900
Motorola Aura, MPX220, U6, V3i, Z8
Nokia N76, N91, N95, N96, 6300, 6600, 7110, 7650, 8210, 8850
Sagem My-V76
Samsung G400 Soul
Sharp 903
Siemens C35, M55
Sony Ericsson S700i, W995

(#30799) Blaise


Blaise
veterán

Nekem volt ilyenem is :)

(#30800) agabe válasza Blaise (#30796) üzenetére


agabe
addikt

most nagy nekem.
működésre klassz (nincs jobb, iphone sem jobb csak más), kamera elmegy (sötétben nem jó igazából), kijelző is bőven vállalható...de egyszerűen kényelmetlen volt talán még fogása is a méret miatt, de inkább zsebben (ha nem zakóban vagyok nadrágzseb már nagyon kényelmetlen)...I5 még épp elmegy de legjobb lenne I4 méretben I5 hardverrel (vagy a következővel) , vagy galaxy S méretben nexs4 hardvere, és tőlem lehetne műanyag is, mert nem az nem érdekel ha jó fogni ...nem gond ha nem olyan prémuim a kinézete (3GS után haverjaim röhögtek a zte blade-en, de engem nem érdekelt), és műanyagból is lehet jót csinálni.

(#30797) zetape7:
kütyü / műszaki mániás vagyok egyfelől, így nem csoda :) és ezek csak a telefonok. Audio-video fronton is (erősítőkból, hangfalakból, tv-kból, is külön-külön volt hasonló mennyiség ...projiból csak pár, de mostanra kicsit lenyugodtam :B )
Barinők is élvezik, mert használni jó a kütyüket ;)

(#30798) Teszla_:
ez a lista hosszabb mint az enyém .. nem semmi mennyiségű teló :))

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.