Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31701) vadászcsiga válasza icecave (#31698) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Pedig ez már az, üdv a klubban :DDD

(#31702) bigdady válasza vadászcsiga (#31697) üzenetére


bigdady
nagyúr

b oldal :DDD
Ez jó

(#31703) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Másfél hét kihagyás után holnap folytatom az edzést, érzem már, hogy hiányzik... Nemigazán bírtam enni az elmúlt napokban, így meg nem mertem lemenni, az alacsony vércukor miatt.

icecave: Boldogat!

Amúgy így néz ki az appcube kirakva: KÉP1, KÉP2

[ Szerkesztve ]

(#31704) szentkuti11 válasza r3dsnake (#31703) üzenetére


szentkuti11
addikt

4x4-es Rubik kocka soha nem ment, a 3x3-asnál megállt a tudományom.

(#31705) r3dsnake válasza szentkuti11 (#31704) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Erdekes, de 4x4 nehezebb, mint az 5x5. Ha 4x4-es kockat ki tudsz rakni, akkor barmekkorat.

[ Szerkesztve ]

(#31706) szentkuti11 válasza r3dsnake (#31705) üzenetére


szentkuti11
addikt

Gondolom, azért mert a 4x4-esnek nincs fix közepe, az 5x5-ösnek meg van.

(#31707) r3dsnake válasza szentkuti11 (#31706) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Igen, emiatt elegge oda kell figyelni a kozepek kirakasanal. Valamint paros kockanal eggyel tobb parity error johet ki, mint paratlannal. Amugy 13x13-as eddig a legnagyobb kirakott kockam pc-n. (Fizikai kockanal meg 7x7)

[ Szerkesztve ]

(#31708) válasza r3dsnake (#31707) üzenetére



őstag

Becsukot szemmel fél perc alatt :D Elementáris térharmónia - uncsi.

[ Szerkesztve ]

(#31709) Bling95


Bling95
őstag

Soha nemtudtam kirakni , bar nemis erolkodtem nagyon

(#31710) r3dsnake válasza (#31708) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szóval te vagy Endrey Marcell? :D

3x3 blindfolded: 26.03

Ő a világbajnok jelenleg ezzel az idővel.

(#31711) bigdady válasza Bling95 (#31709) üzenetére


bigdady
nagyúr

+1

(#31712) manchester85


manchester85
addikt

Van egy rakás hasznos dolog az életben, minek ilyenekbe energiát fektetni? Ha már valamihez az agyamat kell használnom, akkor biztos olyanba ölöm bele, amiből pénzt lehet csinálni, vagy megdugható. A rubik-kocka egyiknek se felel meg. :U

i6 Silver

(#31713) Ragnar95 válasza Bling95 (#31709) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

+1
manchester85: akkor látom, te nem vagy a logikai játékok híve :DDD Mondjuk a Rubik kocka engem se fogott meg soha, mivel sose jöttem rá a trükkjére, de pl a Sudoku simán le tud kötni, ha épp unatkozom :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31714) r3dsnake válasza manchester85 (#31712) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Igazán okos dolog leszólni egy hobbit. :U

Alapszinten labdazsonglőrködök és 1A kategóriában yoyozok is. Soha nem fogom vinni vele semmire, de nem is ez a célom vele. Lefoglal, kikapcsol, erre tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#31715) manchester85 válasza r3dsnake (#31714) üzenetére


manchester85
addikt

Én csak elmondtam a véleményem. Valahogy engem nem tudnak izgatni az ilyen kihívások. Kb. mint amikor a kutya örül, hogy visszahozta a csontot 25 ezredjére is. :U Inkább sportolj, az ilyen kihívásokat sose tudtam semmibe nézni. Nem azért, mert ne tartanám nagy dolognak a végrehajtását. (Nagyon is elismerem, hisz nem lehet egyszerű) de olyan antiszociális hobbi, hogy az valami hihetetlen.

i6 Silver

(#31716) Cyberpunk válasza manchester85 (#31715) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem értek egyet. Noha én aktívan sportolok is, de nem csak a fizikai sport lehet szórakoztató. Jó dolgok ezek az elme játékok, én például verseny szerűen sakkoztam anno.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31717) r3dsnake válasza manchester85 (#31715) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Antiszociális? Ismerőseim jelentős részét rubikozással a suliból, vagy labdázással zsonglőrtáborból ismertem meg. Sokkal szociálisabb, mint lemenni a konditerembe... Más módon kapcsolnak ki ezek a dolgok, de szükség van ilyesmikre. Van amikor meg csak elterülök az ágyon és olvasok. Azzal mennyivel vagyok előrébb? Semmivel, de legalább szórakoztat, addig sem agyalom túl a dolgokat fölöslegesen.

(#31718) máyköl válasza Cyberpunk (#31716) üzenetére


máyköl
veterán

Én versenyszerűen rubik kockáztam egy 4-5 éve.
20mp. alatt volt az átlag, hogy kiraktam...

(#31719) manchester85 válasza r3dsnake (#31717) üzenetére


manchester85
addikt

Igen, antiszociális. Az, hogy azon keresztül megismersz valakit mint közös érdeklődés az nem egyenlő azzal, hogy maga a cselekmény semmi másról nem szól, mint egy kocka forgatásáról. :U Hát attól függ, mit olvasol. Ha valami hasznosat, akkor sokkal. :K

i6 Silver

(#31720) r3dsnake válasza máyköl (#31718) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szép! Friedrich metódussal?

manchester85: Ha valami közösségépítő, akkor nem lehet antiszociális... :U

[ Szerkesztve ]

(#31721) máyköl válasza r3dsnake (#31720) üzenetére


máyköl
veterán

Jaja :)

(#31722) r3dsnake válasza máyköl (#31721) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nézegettem egy időben azt a kirakási módot, de valahogy sosem éreztem késztetést, hogy megtanuljam. Nekem 50 sec körül lehet a rekordom, bár rég mértem már, biztos hogy csomót romlott az időm. Mondjuk nem is terveztem, hogy versenyszerűen foglalkozok vele, úgyhogy igazából majdnem mindegy.

(#31723) szentkuti11 válasza manchester85 (#31719) üzenetére


szentkuti11
addikt

Oké, hogy Te nem szereted, de hogy más hobbiját miért kell antiszociálisnak nevezni, meg lenézni, azt soha nem értettem és szerintem nem is fogom.

(#31724) vadászcsiga válasza r3dsnake (#31722) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mi ez Friedrich módszer?

(#31725) szentkuti11 válasza vadászcsiga (#31724) üzenetére


szentkuti11
addikt

Egy kirakási technika, ami kb 1,5-2-szer gyorsabb, mint a hagyományos.

(#31726) manchester85 válasza r3dsnake (#31720) üzenetére


manchester85
addikt

Na akkor még egyszer:

Minden hobbi lehet közösségépítő abból a szempontból, hogy találhatsz valakit, akinek szintén az a hobbija.

Viszont amíg focizni, teniszezni, társaságban is lehet, addig a rubik-kocka kirakása, tehát maga a tevékenység jellemzően egy ingerszegény környezetet feltételez kevés ember jelenlétével unalmas környezeti eseményekkel. :U

i6 Silver

(#31727) r3dsnake válasza vadászcsiga (#31724) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Olyan kirakási módszer, ahol több kockát teszel be a helyére egyetlen algoritmussal. Tudtommal 118 féle algoritmust kell megtanulni hozzá (és persze azt is, hogy melyik helyzetben ezek közül melyiket használd pontosan).

manchester85: én meg a focit tartom hülyeségnek, mindig is utáltam, ettől függetlenül nem szólom le, ha valaki arra "pazarolja" az idejét. :U

Amúgy suliban rengeteget kockáztunk közösen időre, tanítottuk egymást, szóval igenis közösségépítő hobbi.

[ Szerkesztve ]

(#31728) máyköl


máyköl
veterán

Mondjuk már szerintem nemhogy 20mp. alatt, 20 óra alatt sem menne a kirakás...

(#31729) Cyberpunk válasza manchester85 (#31719) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nézd szerintem egy fórumon csevegni is elégé antiszociális. Én vállalom, hogy kocka vagyok, meg telefon függő. Ez van.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31730) Möhe válasza icecave (#31694) üzenetére


Möhe
addikt

boldogat

vazze a topikban mekkora koponyák lógnak itten,én a rubik kockához meg nem is szagoltam ,már a látványa is lefárasztott :D

(#31731) Blyan válasza Cyberpunk (#31729) üzenetére


Blyan
félisten

Ez mondjuk egy nagy plusz egy. :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#31732) manchester85 válasza r3dsnake (#31727) üzenetére


manchester85
addikt

"én meg a focit tartom hülyeségnek, mindig is utáltam, ettől függetlenül nem szólom le, ha valaki arra "pazarolja" az idejét."

Eltérőek az ízlések, de a foci testmozgás, szabad levegőn, tehát egészséges, jellemzően nem egyedül kell űzni, meg lehet ismerkedni másokkal, röhögni, spontán humoros szitukat szülhet, stb. Persze, ki ilyen sportot szeret, ki olyat, de egy lapon se említhető a foci meg egy kocka babusgatása. :U Ha valaki a kosárral érvel a focival szemben, arra mondanám, hogy ízlések és pofonok.

Cyberpunk!

Jogos, nem is leszek ilyen aktív, ha kész a szakdogám, és véget ér az otthonülős időszak. :U

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#31733) r3dsnake válasza manchester85 (#31732) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

De attól, hogy valaki rubikkockázik szerinted egész nap otthon ül és azt forgatja? Hónapok óta most vettem elő először a kockáimat, ettől függetlenül el szoktam járni futni, edzeni, hétvégente haverokkal kajálni/beülni valahova, közös mozis estét tartani.

Attól még senki se lesz antiszoc, hogy hobbijai vannak. Viszont attól is megőrülnék, ha nem lehetnék néha tök egyedül a szobámban csendben. Kell ilyen is.

(#31734) máyköl válasza manchester85 (#31732) üzenetére


máyköl
veterán

Gondolo, a foci alatt nem feltétlen csak azt értette, hogy játszani a focit, hanem nézni a tv -ben, vagy focihírek után tájékozódni --> szerinte ez időpazarlás.

(#31735) vadászcsiga válasza manchester85 (#31732) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Beiratkozol egy rubik kocka klubba mi? :DDD

(#31736) manchester85 válasza vadászcsiga (#31735) üzenetére


manchester85
addikt

Minden vágyam. :DDD

R3dsnake!

Ne légy már ennyire értetlen. Erre a hobbira magára értettem, hogy antiszoc. Nyilván minél kevesebbet foglalkozik vele az ember, annál jobb. Körömreszelés mellett belefér, nyilván. :U

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#31737) máyköl válasza manchester85 (#31736) üzenetére


máyköl
veterán

:DDD

(#31738) válasza r3dsnake (#31720) üzenetére



őstag

Te szoktál könyveket olvasni? Már mint a telefonodon. IPhonon olvastam Jobs könyvét most Nexuson Veronica Roth A beavatott című scifijét, és ne mondja senki, hogy kicsi a képernyő. Ugyan akkorák a betűk mint tabletten, csak sűrűbben kell lapozgatni.

Cica

Nézzzzz egy online Chess-t és elverlek. :D

(#31739) ittakary válasza r3dsnake (#31710) üzenetére


ittakary
nagyúr

Hihi :) a srac alattam jart gimiben :)

(#31740) r3dsnake válasza (#31738) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Kijelzőn egyáltalán nem olvasok könyvet. (Bár amennyit olvasok cikkeket, simán beleférne helyette.)

Van egy rakat fizikai formátumban lévő könyvem (book 1.0 :DDD ), először azokon kéne átrágnom magam, utána pedig Kindle Paperwhite lesz.

Volt egy Asus TF300 tabletem, azon olvastam a Jobs könyvet, de annyira idegesített a nem egyenletes világítású foltos kijelző, hogy aztán rendes könyvben folytattam.

ittakary: Én nem ismerem, csak gugliból. :)

[ Szerkesztve ]

(#31741) Cyberpunk válasza (#31738) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az lehet nem játszottam vagy 10 éve.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31742) Blyan válasza (#31738) üzenetére


Blyan
félisten

Én rengeteg könyvet olvastam iPhone-on, nem volt vészes. Persze egy 300 oldalas könyv kb 1300 oldalas. :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#31743) HarryPotter válasza Blyan (#31742) üzenetére


HarryPotter
őstag

Kindle appal vagy a saját könyv olvasóval? Szemed bírja?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#31744) Blyan válasza HarryPotter (#31743) üzenetére


Blyan
félisten

iBookkal, nekem nincs vele gondom, remekül lehet skálázni a betűméretet, a fényerőt, stb.
Bírja. igen. A 320 feletti ppi-vel közel olyan távolságból lehet olvasni, mint egy normál könyvet, igaz, mint mondtam egy normál könyv oldalának kb a harmada negyede fér ott egy oldalra. De lapozni tudok.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#31745) r3dsnake válasza HarryPotter (#31743) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

En feldobtam a kindle appot, ugyis a felhoben vannak a dokumentumaim, egesz jo. Tenyleg nagyon kellene mar egy kindle reader, akkor a whispersync is menne a ket eszkoz kozott.

(#31746) Xero válasza manchester85 (#31732) üzenetére


Xero
nagyúr

Hagyjuk már. Mind gyökérség. Haladjatok síelni/boardozni, nyáron meg motorozni pályára. ;] :P

Egyébként vízilabdáztam, kézilabdáztam, fociztam, de a logikai játékokat is jónak tartom. Néha az agyat is edzésben kell tartani ilyen feladatokkal. Nem járhat állandóan valós problémán az agy, abba csak belebolondul az ember.

(#31747) Onderon válasza Cyberpunk (#31729) üzenetére


Onderon
senior tag

ott a pont! én pölö annyira antiszociális vagyok most, hogy egy alapvetően telefonos fórum miatt fogom magam és előveszem a rubik kockámat és megguglizom ezt a friedrich-et.

[ Szerkesztve ]

(#31748) válasza r3dsnake (#31745) üzenetére



őstag

Jobb a Kindle mint az iBook. Jobban testre szabható. Na jó nem gyűri úgy az oldalakat mint az iBook de ez egy nagyon jó példája a két rendszer közti eltérésnek. Azt nem tudom mennyire rontja a szemet a papírhoz képest. Mindenesetre fontos a jó beállítás. Nálam a 4.7" jobban bejön mint a 3.5" a rendszer használatának 99%-ban.

Cica

Na jó keresek, de én sem vagyok 3 danos sakkmester, csak mint technikai érdekességet kéne kipróbálni. Ha bejön, indulhatna egy off topik bajnokság a fődïjért. :D

[ Szerkesztve ]

(#31749) Cyberpunk válasza (#31748) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Részemről oké.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31750) Blyan válasza r3dsnake (#31745) üzenetére


Blyan
félisten

Nekem a Skydrive-on vannak a epubjaim (na igen, emiatt pl a Kindle kiesett), és simán kezelhető a dolog.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.