Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38051) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Abban kérném a szakértők segítségét, hogy van egy házimozi erősítőm, Panasonic SA-HE75, és két Yamaha SN-G40MKii hangfal összekötve, és mint sztereo rendszer működik meghajtva az analóg cd bemeneten. ->pcnek ezt találtam a megfelelőnek. Az az érdekes probléma merült fel, hogy bekapcsolás után alacsony hangerőn csak a bal oldali hangfal szólal meg, közben a jobboldali teljesen néma. Közben annyira már sikerült rájönni, hogy ha emelem a hangerőt magán az erősítőn akkor egyszer csak egy szint felett megszólal a jobb is, és utána teljesen normálisan működik. Már reseteltem az erősítőt, nem volt túlhasználva, inkább porosodott a sarokban, most került aktív használatba. Mi lehet az oka, hogy ezt produkálja?

update:

Az okozhatja a gondot, hogy a hangfalak 4ohmosak, az erősítő meg 6-16ohmot ír a kimenetre? :B :D

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#38052) BBéci válasza Bird8 (#38048) üzenetére


BBéci
titán

Leírásod alapján mindent jól csináltál. Ha van az előlapon Auto gomb, azt nyomd meg, ha úgy sem szól, reset a következő lépés.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38053) BBéci válasza Snowy_owl (#38051) üzenetére


BBéci
titán

Az erősítő öreg és elromlott, amiheez semmi köze az ohmoknak. Alighanem elviselhető áron javítható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38054) Zigi válasza Snowy_owl (#38051) üzenetére


Zigi
senior tag

Lehet kontakthiba is. Rádióval is ugyanez a helyzet? Hangfal csere jobb-bal? Hangszóró kábelek erősítőben, hangszóróknál ?

[ Szerkesztve ]

(#38055) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Erősítőnek mennyire tesz rosszat a hangfalak közelsége? Így tudnám elhelyezni - vagy be az asztalba, viszont ott meg felette kb 4 centi van, nem tudom mennyire tesz jót neki...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#38056) MasterMark válasza LógaGéza (#38055) üzenetére


MasterMark
titán

Van itt nagyobb baj is mint, hogy a hangszóró hatása az erősítőre. Amúgy mágnesesen árnéykoltak ezek már, szóval nem okoz gondot.

Cserébe ilyen elrendezéssel biztos szarul szól.

Switch Tax

(#38057) univerzita válasza MasterMark (#38056) üzenetére


univerzita
addikt

Gondolom ez nem a végleges változat. A első hangfalakat a tévétől messzeb kel tenni. Bocsánat ( Gézának akartam).

[ Szerkesztve ]

(#38058) Dorian válasza univerzita (#38057) üzenetére


Dorian
félisten

Pedig a nagytudású Voidxs kolléga szerint a frontokat közvetlenül a kép széléhez kell tenni ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#38059) mpo válasza LógaGéza (#38055) üzenetére


mpo
veterán

Ebben vannak ábrák az ajánlott elhelyezésről:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#38060) ctrlaltdel13 válasza Dorian (#38058) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Van is igazság benne 110" képátló-tól. :)

(#38061) LógaGéza válasza MasterMark (#38056) üzenetére


LógaGéza
addikt

Köszönöm! Mindig szívesen fogadom az építő jellegű kritikákat.

univerzita
Még pakolgatom, de nagyon úgy néz ki, hogy nem tudom arrébb rakni, max 10-10 centivel, de az már nagyon sok kompomisszummal jár... Hamarosan kipróbálom, ha nagyon rossz lesz, akkor átgondolom...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#38062) VoidXs válasza Dorian (#38058) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Még mindig jobb, mint ha a világ végén szólna, ami a kép szélén történik...

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#38063) Worker


Worker
aktív tag

Sziasztok!

Bajban vagyok:
Adott egy régebbi típusú házimozi rendszer DVD-lejátszóba beépített erősítővel.
Nos, eddig egy régi HD-ready TV-be volt bedugva SCART csatival, és AUX módban ő adta a hangot.

Most vettem egy Sony XF80 4k TV-t, amin ugye már nincs SCART csati, és HDMI-n keresztül nem ad hangot a tévére...

A DVD-lejátszón 1 HDMI csati van, azt be is dugom a TV HDMI ARC csatijába - úgy láttam érdemesebb oda (de próbáltam másik portot is).
Ha a DVD lejátszót átváltom DVD módba, akkor van kép és hang is, de AUX-ban (vagyis ha bármi mást szeretnék csinálni a TV-vel, nem DVD-t nézni...) akkor az istennek se szólal meg az 5.1.

Próbáltam mindent, a TVn átállítom természetesen 'audiorendszerre' a TV-hangszóró helyett, próbáltam PCM-mel bekapcsolva is - mert a TV saját súgója azt ajánlotta - de nem működik a dolog.

Emlékszem, hogy anno a régi TV-nél is azért használtam a SCART csatit, mert az se akarta kitolni a hangot az 5.1-re HDMI-n keresztül, de reméltem hogy csak nem lesz ezzel baj... Hát mégis lett.

Plz halp! :B :U

Szerk.: a hangfalakkal nagyon elégedett vagyok, szóval ha 'újítani' kell akkor is max egy új erősítőt vennék amibe beledugnám ezt a jelenlegi 5.1-et, de ha lehetséges nem akarnék most egyből 50+ ezret még kidobni egy erősítőre meg kitudja mennyit új hangfalkábelekre (lehet a hangfalak aljzatát is cserélni kéne?...) :(

[ Szerkesztve ]

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#38064) ctrlaltdel13 válasza Worker (#38063) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Az én tv-m se kommunikál visszafelé az avr-el, beletörődtem :((

(#38065) univerzita válasza Worker (#38063) üzenetére


univerzita
addikt

A rendszeren nincs optikai bemenet?

(#38066) mpo válasza Worker (#38063) üzenetére


mpo
veterán

Bajban vagyok

Azt elhiszem, nekem is pont ilyen 11 éves házimozim volt (van, csak pihen).

A 4K tévéhez akartam felhasználni, de lebeszéltek róla.
Ebben nem HDMI ARC van, a tévéről hangot küldeni nem tudsz. Bemenete sincs, mediaplayer nem köthető hozzá.

Ha a DVD lejátszót átváltom DVD módba, akkor van kép és hang is

Ez a maximum, amit ki tudsz hozni belőle.

a hangfalakkal nagyon elégedett vagyok, szóval ha 'újítani' kell akkor is max egy új erősítőt vennék amibe beledugnám ezt a jelenlegi 5.1-et,

A házimozidnak passzív hangfala van, nem tudod felhasználni, mert az erősítőkön pre-out kimenet van, aktív mélynyomó kell hozzá.

Én is erőlködtem, de nem megy, Denon X1500 +Dali Spektor 6 lett a vége.
Minix Neo U9H->Denon X1500->tv.

Ha érted, akkor már elavult.

(#38067) Snowy_owl válasza Zigi (#38054) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Megvolt, átvariáltam, rcat újraforrasztottam, kisípoltam multiméterrel, különböző hangforrásokat biztosítottam neki, és igen a beépített rádióval is csinálja. Vagyishogy most ennyi idő után azt mondom, hogy random csinálja, vagy csinálja vagy nem. És vagy az egyik hangfal nem megy vagy a másik. Passz piros szerintem innentől. hogy mi a fene lehet. De úgy néz ki hogy az erősítőn belül van valami bibi.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#38068) Worker válasza mpo (#38066) üzenetére


Worker
aktív tag

Ónebassz... ez rossz hír.
Tényleg nem akarnék egy fityinget sem költeni most még egy hangrendszerre is... amit meg te írsz az megint jó 100+ ezres kiadás... esélytelen. :(

Itt egy kép a DVD-lejátszó hátuljáról, ha ez mégis segítene vkinek...

Nézelődtem még egy kicsit, látom h létezik ilyen SCART-to-HDMI átalakító cucc is... ez nem lehet megoldás?

Csak annyi kéne, h AUX módban mmegszólaljon ez a nyamvadt 5.1, nem érdekel h csak virtual surround, akkor is 100x jobb mint a tévé beépített csipogója.

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#38069) Daywalker válasza ctrlaltdel13 (#38064) üzenetére


Daywalker
addikt

Az enyém kommunikál, de valami barom úgy csinálta meg a Panánál, hogy csak CEC-vel együtt lehet használni, ami pedig együtt jár a ki-bekapcsolással is(mármint az eszközök egymást kapcsolgatják, amitől a falra mászok, pl. mi a büdös francnak kellene nekem TV, ha csak netrádiót akarok hallgatni). Én tehát nem használom az ARC-ot, nem is hiányzik.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#38070) MasterMark válasza Daywalker (#38069) üzenetére


MasterMark
titán

A CEC nem azt jelenti hogy kötelező kapcsolgatnia a tévét. Ezek külön állítható funkciók.

A kommunikáció pedig CEC-en történik az ARC csak az audió visszavezetés.

Switch Tax

(#38071) MasterMark válasza Worker (#38068) üzenetére


MasterMark
titán

Ezért nem kell ilyen vackokkal foglalkozni, mert nem jó semmire azon kívül, hogy a belső lejátszóról menjen.

Amúgy szépen vannak bekötve a hangszórókábelek. Rövidzárlatot okozhat.

Biztosan nincs valami mód a menüben a virtuális térhangzásra? Amúgy most csak ez a gond, hogy sztereóban szól csak?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#38072) mpo válasza Worker (#38068) üzenetére


mpo
veterán

Ami bemenet van rajta, az a L, R, Video.
Sztereó hangot tudsz rá küldeni, ha a tévének van erre alkalmas kimenete átalakító nélkül.
A másik amit kifelejtettem, a hangfalak 4 Ohmosak, ha később fel akarod használni.

Ha érted, akkor már elavult.

(#38073) Worker válasza MasterMark (#38071) üzenetére


Worker
aktív tag

Óriási a különbség a TV beépített csipogója meg e között az ezer éves 5.1 között - még ha csak virtuális 5.1-et tol is, mivel körbebástyáztam a kanapét ahonnan nézem a TV-t, 100x szebben és erőteljesebben szól(na).

Szóval ha van alternatív megoldás mint pl. ez a kici ócó SCART-HDMI átalakító, akkor kínlódni fogok :DDD

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#38074) MasterMark válasza Worker (#38073) üzenetére


MasterMark
titán

Segíteni szeretnék, a HDMI átalakítónál biztosan van jobb módja.

Mi a gond, most szól csak nem 5.1-ben, csak sztereóban, vagy egyáltalán nem szól?

Switch Tax

(#38075) Prof888


Prof888
újonc

Sziasztok!

Most vettem black fridayen egy házimozi szettet, és szeretném megkérdezni, hogy szerintetek jó választás volt-e esetleg hajt valaki hasonló összeállítást? Egy Jamo s809 HCS 5.0 szett hozzá egy Denon avr X-540Bt ( harman/kardon avr 151S-t akartam, de lebeszéltek róla, mert az állítólag full digitális ez a denon meg elvileg tranzisztoros vagy mi :D hangcuccos srác mondta, meg hát olcsón is volt) A Jamo hangfalak 249,000-ről 169-re lettek leárazva az erősítő meg 90-100-ról 57,000re. Szóval szerintem nem jártam rosszul már anyagilag értem. Az erősítő már itthon van a hangfalak hétfőn érkeznek! Egy atmos rendszer felépítése a cél, tudom ahhoz másik erősítő kell majd, de szép lassan szeretnék haladni. A hangfalakról meg magamat győztem meg, mert régebben volt egy S606-os szettem, egy Harman/Kardon avr 132-vel és azt nagyon szerettem, elmebeteg volt számomra :D meg ezek EISA díjasak , nem hiszem hogy csak úgy dobálnák ezt a díjat, meg az AV-online is jókat írt róla viszonylag. Nagyon rég nem volt már ilyen komolyabb házimozim, kb 8 éve, úgyhogy az erősítő beállításit böngészve úgy nézem elleszek vele pár napig, vagy tovább is. Még azt szeretném kérdezni, hogy egy Magnat sub 302a-t gondoltam mellé mély ládaként, hogy az jó lenne-e? Vagy inkább a saját Jamo S 808 vagy 810-es subot válasszam? Továbbá az egész szetthez 2.5-es kábelt vettem, érdemes lenne a két fronthoz ilyen 3-4000forintos méterárú kábelt venni, vagy ezen a szinten még nem hallatszik olyan nagy különbség...?

Köszönöm a segítségeteket,

Üdv Bence :R

(#38076) ctrlaltdel13 válasza Daywalker (#38069) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nekem is pana tv-m van.
Bosszantó hogy a 2 technika újonnani ára 700 körül van és egy ilyen alap dologra szar.
A hdmi szabvány végett vettem az új avr-t, hogy minden menjen egy kanócon, erre most dugjak egy optikait +-ba.
Inkább leszarom és azt a havi egy forma1-et végigszenvedem a tv hangszóróin.
Ennyit a mai világról.

(#38077) mpo válasza ctrlaltdel13 (#38076) üzenetére


mpo
veterán

Mit ír a Pana kézikönyve a HDMI ARC-ról?
Ha tudja a tv, meg az AVR is, akkor csak a kábel lehet gyönge hozzá.

Amit ma olvastam a Dolby oldalán, hogy a Dolby Atmos csak AVR->tv irányban megy, tv->AVR irányban HDMI ARC-on nem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#38078) Daywalker válasza MasterMark (#38070) üzenetére


Daywalker
addikt

Igaz, de a Panánál nem lehet kikapcsolni, hogy ne kapcsolgassa. Van valami opció, de igazából hatástalan. Más is panaszkodott erre, én kikapcsoltam inkább, mert bosszantott.

ctrlaltdel13: Akkor nem csak nálam szar. Igazából nem érdekel különösebben, már csak azért sem, mert a házimozis tévében nincs mediacard, így nincs tévéadás-vételi lehetőség sem. Max ha YouTube és egyebek, de annyira nem izgat. Tévét amúgy sem néznék AVR-en, viszont azt meg nem akarom, hogy a gyerek ha mesét néz YT-n, az a házimozin menjen, mert totál felesleges. Ja és ha már pana, akkor a DTS Pass Through hiánya is öngól náluk.

mpo: azért, mert ARC-on a szabványban megadott sávszél miatt csak DD és DTS megy át, azok is csak jó esetben. A Pana pl. nem tol át DTS-t.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#38079) MasterMark válasza Daywalker (#38078) üzenetére


MasterMark
titán

Mert nem a Pana kapcsolgatja, hanem amit rádugtál. A TV csak végrehajta az utasítást amit kap.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#38080) Daywalker válasza MasterMark (#38079) üzenetére


Daywalker
addikt

Ha a tévét kapcsolom be, akkor bekapcsolja az AVR-t is. Persze lehet, hogy vagy az AVR figyeli standby módban, hogy azon a porton van-e aktivitás, de ezt nem annyira hiszem, mert ahogy olvastam, más tévénél sikerült megoldani ezt a problémát. De igazából mindegy, nem merültem bele jobban, mert ez az, amire nincs igényem...mármint a CEC-re :D Az AVR-en sajnos nem lehet kapcsolni, hogy mit csináljon vagy mit ne a CEC.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#38081) I'am Dony válasza Worker (#38068) üzenetére


I'am Dony
őstag

Miért nem kötöd össze, a TV audio out-ját (füles) a lejátszód audio in L/R pontjaival?
[link]

(#38082) Worker válasza MasterMark (#38074) üzenetére


Worker
aktív tag

Egyáltalán nem szólal meg a régi 5.1 szett.

Annyi tippet kaptam még most, hogy RCA-to-JACK-kel össze tudom dugni a kettőt (piros-fehér a DVD-lejátszóba, jack a TV fejhallgató kimenetébe).

Gondolom így nem fog olyan húde komoly teljesítményt leadni, de ha "vállalható hangerővel" megszólalna, az már nekem elég lenne.

Szerk.:
(#38081) I'am Dony - későn láttam, de ha jól értem Te is ugyanezt javaslod ;)

[ Szerkesztve ]

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#38083) I'am Dony válasza Worker (#38082) üzenetére


I'am Dony
őstag

Persze. Teljesen jó lesz vele.

(#38084) Worker válasza I'am Dony (#38083) üzenetére


Worker
aktív tag

Köszönöm, ha hazaérek tesztelem - párommal próbáltam megcsináltatni aki otthon van, de nem adott neki hangot.... szóval úgy néz ki én kellek majd hozzá... :DDD

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#38085) MasterMark válasza Worker (#38082) üzenetére


MasterMark
titán

Ugyanakkora "teljesítményt" fog leadni. Nem is lesz rosszabb a Scart-nál a minősége sem.

Switch Tax

(#38086) szaki1986


szaki1986
tag

Denon X3500H mellé olyan 400 ezer körül milyen 5.0-s hangfalszettet ajánlanátok?
3 szettel szemezek: Focal Chorus 615 + 605 + CC600, Klipsch Reference R-820F 5.0, Dali Oberon 7 + 1 + Vokal (vagy a kisebbik, 7-es helyett az 5-ös állóval).

Ha lesz lehetőségem akkor természetesen szeretném meghallgatni élőben is ezeket, de lehet csak tesztek alapján fogk tudni dönteni? Mi a véleményetek? Felhasználás főleg mozi + játék.

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#38087) Zigi válasza Worker (#38084) üzenetére


Zigi
senior tag

Szia. Ha az a kép a mostani bekötésről van akkor nem jó helyen vannak a kábelek, amennyiben a 2 front és a subot szeretnéd használni. Az av2 in be kell a tvből jövő jelet dugni.

(#38088) Worker válasza Zigi (#38087) üzenetére


Worker
aktív tag

Szia!

A képet még akkor lőttem mikor használtan megkaptam és elkezdtem összedugdosni (1 éve), azóta változott a helyzet, és mindegyik jó helyen van ;)

Köszi az észrevételt mindenesetre! :)

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#38089) Zigi válasza Worker (#38088) üzenetére


Zigi
senior tag

Ok. Vagy a fülhallgató kimenetet használod (jack rca), vagy veszel egy spdif to rca átalakítót és az optikai kimenetét használod a tvnek. pl. : [link]

(#38090) I'am Dony válasza szaki1986 (#38086) üzenetére


I'am Dony
őstag

Erre a kettőre ránéznék, elég jó áron vannak... [link], [link] A Focal szettel maximálisan elégedett vagyok én is. Előre kell utalnod, 1 hét alatt van itt.

[ Szerkesztve ]

(#38091) ron8


ron8
senior tag

Sziasztok! Nem tudom jó topicba írok-e, adott egy régi LG HX906PA típusú házimozi rendszer, amit kb 7 éve vettem. Ezidáig semmi baja nem volt, aztán most amikor be akartam kapcsolni pár mp működés után kikapcsol, majd megint visszakapcsol, aztán megint ki. Amikor normálisan működött, volt egy kis hangja, mostmár csak egy kis magas sípoló hang, amit csak úgy lehet hallani, hogy ha szét szedem és közel hajolok hozzá. Próbáltam szoftvert frissíteni, de nem jutok el odáig mert kikapcsol. Tulajdonképpen semmit sem lehet vele kezdeni mert kb 10 mp után kikapcsol...Esetleg valami ötlet, hogy mégis mi lehet ilyenkor a baj?

(#38092) BBéci válasza MasterMark (#38056) üzenetére


BBéci
titán

Az utóbbi 8-10 évben egyáltalán nem jellemző a hangszórók mágneseinek árnyékolása, mert csak a régi, katódsugárcsöves tévék voltak arra érzékenyek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38093) zsoika válasza ron8 (#38091) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Ált. kiszárad az elkó kondi a tápnál.
Nézz bele hogy van e púpos, kifolyt kondi vagy égés nyom .

(#38094) djg


djg
aktív tag

Sziasztok,

Tegnap osszeallt vegre a rendszer. :)
Amit nem ertek.
Ypao kalibracio a kovetkezore jutott:
- minden hsz-t Large-ra tesz (holott van sub)
- Front jobb/balt 60hz-re vagta
- centert es a hatsokat 40hz-re

Hogy lehet, hogy erre jutott? Persze bele tudok allitani, smallra es 80hz-re allithato, csak nem ertem miert ezt javasolja?...

[ Szerkesztve ]

(#38095) BBéci válasza djg (#38094) üzenetére


BBéci
titán

Azért, mert mindig az egyes hangdobozok frekvencia-átvitelét nézi és ahol az jelentősen esni kezd, oda teszi a vágási pontot. Ezt nyilván befolyásolja a helyiség akusztikája.
Bátran állíts mindent 80 Hz-re!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38096) Süvi válasza djg (#38094) üzenetére


Süvi
őstag

Tegnap csináltam pont én is és hasonló eredmények jöttek ki.
A Sub -10 decibel lett, a több 0 körül-

(#38097) zmav


zmav
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan 5.1 rendszert szeretnék 120e Ft-ig, ami egy 20nm-es nappaliban viszonylag jól tud szólni, a TV-n van hdmi ARC, de a upc-s adás nem is annyira fontos hogy ezen szóljon, a lényeg, hogy a PC-ről nézett filmek jól szóljanak (soundlbaster Z hangkártya van benne).

Néztem pl. a Logitech Z906 szettet, egész jónak tűnik a vélemények alapján, ennél egyedül a design ami nagyon nem tetszik, nem igazán illik egy nappaliba.
Designra az álló hangfalasok tetszenek (de nem ragaszkodom hozzá), pl.Samsung HT-J5550W de nem tudom mennyire jó választás PC mellé, ráadásul nekem a bluray lejátszó is teljesen felesleges, a pc mindent le tud játszani.

A másik dolog, hogy ennyire bénák ezek a belépő hangcuccok, vagy én várok túl sokat? Haverom nem rég vett egy Sony HT-RT 3 rendszert, hát engem nem győzött meg, szerinte jól szól, nyilván a mélyek jobbak mint a TV-n, de komolyan szerintem a sima párbeszédek jobban szólnak a TV hangszórón (Samsung H6400) , annak nincs dobozhang hatása, szóval az is kérdés a 120ezres keretből lehet e olyat venni, ami azért jelentős upgrade a tv hangjához képest.

(#38098) ron8 válasza zsoika (#38093) üzenetére


ron8
senior tag

Nem igazán értek hozzá de nem láttam égés nyomot vagy oda nem való részt... Holnap elviszem egy szervizbe... Egyébként ha nem tudják megcsinálni, lehetséges hogy a meglevő hozzá tartozó hangfalakat egy különálló erősítőre kössem? Ha igen, mi az a minimum erősítő teljesítmény ami ezekhez a hangfalakhoz szükséges lenne? ez lenne a termék linkje

[ Szerkesztve ]

(#38099) Quetz válasza ron8 (#38098) üzenetére


Quetz
őstag

Ez egy bővíthetetlen egybe dobozos rendszer, csak saját magával kompatibilis. Vagy megjavíttatod, vagy kukázod és veszel egy másikat.

(#38100) BBéci válasza zmav (#38097) üzenetére


BBéci
titán

Igen, annyira bénák, sőt, a belépőbe sem férnek bele. Normális házimozi erősítő az alapja egy rendszernek. Viszont egy olyat nem adnak 80000 forintnál olcsóbban, ahhoz még kellenek hangdobozok cirka 160-200000 forintért. Ennyibe kerül egy belépő házimozi szett, amihez kábeleket is kell pluszban venni.
Ne a TV hangja legyen viszonyítási alap, mert annál szinte bármi jobban szól.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.