Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38063) Worker


Worker
aktív tag

Sziasztok!

Bajban vagyok:
Adott egy régebbi típusú házimozi rendszer DVD-lejátszóba beépített erősítővel.
Nos, eddig egy régi HD-ready TV-be volt bedugva SCART csatival, és AUX módban ő adta a hangot.

Most vettem egy Sony XF80 4k TV-t, amin ugye már nincs SCART csati, és HDMI-n keresztül nem ad hangot a tévére...

A DVD-lejátszón 1 HDMI csati van, azt be is dugom a TV HDMI ARC csatijába - úgy láttam érdemesebb oda (de próbáltam másik portot is).
Ha a DVD lejátszót átváltom DVD módba, akkor van kép és hang is, de AUX-ban (vagyis ha bármi mást szeretnék csinálni a TV-vel, nem DVD-t nézni...) akkor az istennek se szólal meg az 5.1.

Próbáltam mindent, a TVn átállítom természetesen 'audiorendszerre' a TV-hangszóró helyett, próbáltam PCM-mel bekapcsolva is - mert a TV saját súgója azt ajánlotta - de nem működik a dolog.

Emlékszem, hogy anno a régi TV-nél is azért használtam a SCART csatit, mert az se akarta kitolni a hangot az 5.1-re HDMI-n keresztül, de reméltem hogy csak nem lesz ezzel baj... Hát mégis lett.

Plz halp! :B :U

Szerk.: a hangfalakkal nagyon elégedett vagyok, szóval ha 'újítani' kell akkor is max egy új erősítőt vennék amibe beledugnám ezt a jelenlegi 5.1-et, de ha lehetséges nem akarnék most egyből 50+ ezret még kidobni egy erősítőre meg kitudja mennyit új hangfalkábelekre (lehet a hangfalak aljzatát is cserélni kéne?...) :(

[ Szerkesztve ]

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.