Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) Sziszka_88


Sziszka_88
tag

Szerintem is jól néz ki szépen világít főleg hogy a kék lapátokat világítják meg a fehér ledek :R
Csak sajnos a terv nem valósult meg amit akartam vele és ezért eladtam, de nagyszerű kis venti :K

(#5952) Henk válasza smiti (#5948) üzenetére


Henk
veterán

Azért van megoldás, kivágod az egyik csati oldalát és akkor belemegy a pwm-es venti csatija is. Esetleg veszel egy ilyen csatit és lecseréled a ventin, meg kihagyod belőle a pwm szálát. Persze ez mind barkács, kérdés neked ér e ennyit. :U

(#5953) smiti válasza Henk (#5952) üzenetére


smiti
addikt

Már nem aktuális a dolog, időközben elkelt a hűtő. Így majd 120-as venti kell majd ( remélem összejön ) :U

(#5954) cyberkind


cyberkind
félisten

Hali !

Szerintetek ez jó ventillátor ?

Most ilyenem van 5 db !

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#5955) aero. válasza cyberkind (#5954) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Amit linkeltél az az egyik legjobb ventilátor. Ellenben a Thermaltake-nél szeretnek hazudozni. 17dBa@1300RPM maximum a mesékben. :)

(#5956) cyberkind válasza aero. (#5955) üzenetére


cyberkind
félisten

Pont ezért kérdeztem, mert nagyon szemezek, a Coolink ventivel !
A Thermaltake nem rossz, csak 3-szor annyi hangerővel is, kevesebb levegőt mozgat, mint a Coolink !

Paranormal Cocktivity

(#5957) xmad válasza cyberkind (#5954) üzenetére


xmad
őstag

5db? :C :C :C te helikoptert csinálsz a gépből vagy mi? :D:D :D:D:D

(#5958) xmad válasza albert8 (#5923) üzenetére


xmad
őstag

,,ne legyen csúnya"

a házban úgysem látszik :D

(#5959) aero. válasza xmad (#5957) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nekem 8db van a házban. Ebből 6db ház ventilátor. Ja, és nem, nem hangos. Csak a Chieftec 12cm-es hallatszódik ki, de az sem vészes (1200rpm Yate-Loon venti)

[ Szerkesztve ]

(#5960) xmad válasza aero. (#5959) üzenetére


xmad
őstag

az durva :D

bár aki tuningol ezerrel annak lehet hogy kell is

(#5961) smiti


smiti
addikt

Sziasztok !

Mi a véleményetek e két ventiről ? Noiseblocker - BlackSilent Fan XL2 - 120x120x25 mm és Noiseblocker - BlackSilent Fan XL1 - 120x120x25 mm

Mennyire hihetőek ezek az adatok amik fel vannak tüntetve ? Mert ha valós akkor nagyon jó vételnek tűnik. ( persze ha annyiba is kerül mint amennyi ki van írva )

smiti

(#5962) Krisinto


Krisinto
őstag

Hali
Englide n.zero hydro 120 -ről
Mi a véleményetek?
Jobb mint egy SWIF2/AC F12?

(#5963) Henk válasza Krisinto (#5962) üzenetére


Henk
veterán

AC-nál jobb valamivel, Coolink-nél nem. Főleg a hangjára értettem ezt.

(#5964) cyberkind válasza xmad (#5957) üzenetére


cyberkind
félisten

Egy jól szellőző házat csinálok !
Különben, összesen 6 db venti van benne, de belemegy egy 7. is !
Ha érdekel, itt van a házam !

Paranormal Cocktivity

(#5965) Krisinto


Krisinto
őstag

Köszi, esetleg ezekről valami vélemény.
Alpenföhn ventiket ezek váltanák fel.

(#5966) Henk válasza Krisinto (#5965) üzenetére


Henk
veterán

Ez egy olcsó, közepes minőségű venti némi motorhanggal. Nagy előnye, hogy úgy van a csatija kialakítva, hogy többet is össze tudsz belőle kötni és a lap egyszerre tudja őket szabályozni. Meg jó alacsony fordulatra is le lehet szabályozni, már ha az valakinél szempont, hogy egy venti 400 rpm körül menjen, főleg mert ilyenkor a légszállítása is elenyésző.

(#5967) Krisinto válasza Henk (#5966) üzenetére


Krisinto
őstag

A lényeg az lenne, hogy halkabbak legyenek, mint az alpenföhn ventilyeim.
Szabályzóval majd úgy is szabályozva lesznek.

(#5968) venom123


venom123
tag

:R

"emlékszel még, mikor fiatalok voltunk és úgy hittük valami lesz majd belőlünk? emlékszel még, milyen fiatalok voltunk, látod mégis senkivé lettünk"

(#5969) Henk válasza Krisinto (#5967) üzenetére


Henk
veterán

De akkor miért nem az Alpenföhn-t szabályzod? Akkor felesleges ventiket cserélned, nem?

venom123: ahogy mondod. ;)

(#5970) Krisinto válasza Henk (#5969) üzenetére


Krisinto
őstag

Szabályoztam őket, csak kb 1 nap után gallyra is menta szabályzó :DDD .
Ha jó lesz a szabályzó rákötöm aztán majd kiderül :))

(#5971) lujó55


lujó55
őstag

Sziasztok! Szerintetek ezt hogy lehet szabályozni? Mivel hatalmas az áramfelvétele, már eldölt, hogy nem alaplapi dugdosás, hanem molex lesz belőle. De a sárga ággal tudok kezdeni valamit? Vagy csak hagyjam, hadd menjen? Baromi hangos és nagy vihart kavar. :K

(#5972) xmad válasza cyberkind (#5964) üzenetére


xmad
őstag

ez jóféle ház

(#5973) Henk válasza lujó55 (#5971) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem az újabb lapok bírják az 1 A-t csatinként, sőt az előlapi panelok is ennyire vannak hitelesítve úgy tudom, legalábbis a Scythe-ok mert volt róla szó a topikjában.

(#5974) cyberkind válasza xmad (#5972) üzenetére


cyberkind
félisten

Köszönöm ! :R

Paranormal Cocktivity

(#5975) smiti


smiti
addikt

Sziasztok! A Thermaltake V3-as házamba és a Xigmatek procihűtőmre keresek 12 cm-es ventiket, 5 db egyformát szeretnék melyiket ajánlanátok ami elfogadható áron lenne? Tudom a SWIF2 lenne az igazi, de most az drága lenne.

(#5976) albert8 válasza smiti (#5975) üzenetére


albert8
addikt

Milyen venti volt a hütön?
ha kék nem adod el?

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#5977) Henk válasza smiti (#5975) üzenetére


Henk
veterán

Ha a Coolink is drága akkor csak az AC ami olcsóbb és valamire való is. De ne vedd meg egyszerre mindet és akkor belefér a Swif2, szerintem érezhető a különbség köztük.

(#5978) smiti válasza Henk (#5977) üzenetére


smiti
addikt

Lehet tényleg igazad van és jobb lenne apránként megvenni. Csak egy apró baj van, az is csak annyi hogy ide vidékre elég drága a kiszállítás és a többszöri rendelés mégjobban megdrágítja.

szerk.:

albert8 : sajnos nem kék volt, de ha az lett volna akkor sem lett volna eladó :B

[ Szerkesztve ]

(#5979) Henk válasza smiti (#5978) üzenetére


Henk
veterán

Na igen ez tovább bonyolítja a dolgot. Akkor neked kell döntened, hogy megelégszel egy hangosabb ventivel olcsóbban vagy többet szánsz rá és akkor csendesebb lesz a gép. Bár nem tudom amúgy mennyire hangos a géped mert ha a táp vagy a vga hangosabb akkor mindegy milyen házhűtőket veszel mert nem fogod kihallani úgysem.

(#5980) nuendo válasza smiti (#5975) üzenetére


nuendo
tag

pl 5 darab Noctua venti?? :DD
jó okés nem olcsó...de 5 darab halk venti...nálam 5V-n megy és kb 740es fordulaton, de hangja nincsen kb fél méterről!!! persze 12V-n van hangja..de hát pörög is! :)

(#5981) odorgg válasza smiti (#5978) üzenetére


odorgg
addikt

Én inkább eszt ajánlanám: Cooler Master Blade Master
Most vettem 4 darabot, 5v-on szabájzóval hangtalan, nálam igy 300Rpm-el pörög és nagyon jó árban is van szerintem, ráadásúl PWM-es ;)

Itt megtalálhatóak a specifikációi

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#5982) Henk válasza nuendo (#5980) üzenetére


Henk
veterán

A Coolink fele ennyibe kerül és azt is drágának találta, ráadásul nem is halkabb a Noctua akkor minek venne ilyet?

odorgg: egy 2000 rpm-es venti 300 rpm-en elindul? Az profi mert még 2V-ot sem kap ott. Légszállítása mennyi 300 rpm-en? :D

(#5983) odorgg válasza Henk (#5982) üzenetére


odorgg
addikt

Gyárilag 600Rpm van megadva minimum fordulatnak, úgy 21.2 Cfm a légszállítása.
Én zalman MFC-1-el szabályzom, ami elméletileg 5-12v között szabályozza, tehát nem 2v-on megy ennyit hanem 5v-on :U Ha valós az a 300RPM amit everest ír, akkor olyan 10 Cfm körül lehet a légszállítás 300 Rpm-el, és valóban hangtalan :K Ráadásúl a proci sem meglegszik túl ha netezek, tehát bőven elég a 300RPM is:

Szerintem jókis ventik ezek, bátran ajánlom mindenkinek :K

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#5984) att88ila


att88ila
tag

Sziasztok!
Szeretnék venni 2 tő ventit a gépházamba egyet előre meg egyet hátra.Kérdésem az lenne,hogy helyezzem be őket?Elöl szivjon hátul fújon vagy hogy lenne a legjobb? :W

(#5985) smiti válasza odorgg (#5981) üzenetére


smiti
addikt

Köszi a tippet, de ennél olcsóbban van ( igaz Budapesten ) a Coolink SWiF2 1201, egyébként nekem van CM ventim de mondható mindennek csak halknak nem :(

nuendo - Volt ilyen Noctua ventim ez tényleg nem egy halk valami, ráadásul a légszállítása = a nullával leszabályozva.

Már csak találnom kellene egy megbízható személyt aki elmenne a 3 Testőrhőz megvenni nekem a SWiF2-ket és postázná nekem, mert így lenne a legolcsóbb :B

(#5986) odorgg válasza smiti (#5985) üzenetére


odorgg
addikt

Nem ismerem eszt a Coolink ventit, de nekem is vólt már CM ventim, amiket énis rüheltem, mert kicsi légszállítás mellé nagy hang párosult. :K Le is cseréltem őket Thermaltake-re, de az sem hozta a hozzáfűzött reményeket :( Asztán megvettem a CM hyper 212+ hűtőt, amihez gyárilag a Blade Master ventit adták, és miután bekötöttem, elcsodálkoztam hogy ez mennyire halk is tud lenni, ha arra van szükség. A Coolinkről énis jókat olvastam, és valszeg olyat vettem vólna én is, ha a nem találkozom ezzel a CM-el. De mivel megvóltam elégedve a CM-teljesítményével mind hangban, mind légszállításban, ezért úgy döntöttem, hogy ebből veszek még 3-at, és akkor legalább egyforma teljesítményű és színü ventiim lesznek. Ráadásul árban is kb ua a kategória, és teljesítményben is. De ha nem lett vólna már 1 Blade Master-em, akkor bisztos én is a Coolink mellett tettem vólna le a voksomat :K

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#5987) Henk válasza odorgg (#5983) üzenetére


Henk
veterán

Ha 12V-on 2000 rpm-et megy akkor 6-on olyan 1000-et, számold ki az 5V-ot. A másik, ha szabályzóra vannak kötve akkor hogyan mutatja az everest a fordulatát, a szenzor szálat rákötötted a lapra?

att88ila: jó lesz úgy, első befúj a hátsó meg ki ez az alap felállás.

(#5988) odorgg válasza Henk (#5987) üzenetére


odorgg
addikt

Így van, az érzékelő külön van csatlakoztatva az alaplapra :K Még régebben vólt 1 Aerocool szabályzóm, ahhoz adtak 1 olyan kábelt, amivel a venti érzékelőjét külön a lapra lehet csatlakoztatni. Amúgy biosban is annyit mutat, ezért szerintem nem írhat hülyeséget, az everest sem :U

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#5989) Henk válasza odorgg (#5988) üzenetére


Henk
veterán

Akkor lehet, hogy mégis 300 rpm de az 5V-al akkor sem tudom összeegyeztetni. :U

(#5990) mixi80


mixi80
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni házventilátorok működéséről! Lenne egy jó kis leírás róluk akkor, azt megköszönném, ha valaki belinkelné.
Kérdéseim:
1. csak pwm-es ventiket lehet szabályozni(3, 4pin jelentősége)
2. ventilátorszabályozóból milyet érdemes venni(4venti lenne szabályozva)
3. S-flex ventiket néztem, de azt nem írják hogy pwm-es lenne(ezeket lehet-e szabályozni, 12V-os ha kisebb feszt adok neki akkor is működni fog)
4.S-flex 800-ast tudom kisebb fordulaton működteti, ha igen akkor meddig szabályozható le
5. 800-1200-1600rpm közül melyiket érdemes választani

Elég kezdő vagyok ebben a témában, előre is köszönöm a megértéseteket, és a segítséget!
Üdv! :R

[ Szerkesztve ]

(#5991) Henk válasza mixi80 (#5990) üzenetére


Henk
veterán

1. attól függ hogyan akarod szabályozni. Ha a lappal szeretnéd akkor pwm-ből az összeset tudja, 3 tűs ventiket viszont nem minden lap tudja szabályozni. Előlapi szabályzóval minden venti szabályozható.
2. nekem a Scythe bevált de manapság rengeteg féle kapható. Ami mindenképpen kerülendő az a Revoltec.
3. S-flex-ből nincs pwm-es csak a sima 3 tűs. Ettől még lehet szabályozni őket tehát mennek 12V-nál kisebb feszen is.
4. a 800-as S nem valami jó ebből a szempontból, úgy emlékszem 6,5V körül indul ez alatt nem tudod használni. Bár ez is nagyon alacsony fordulat már.
5. attól függ mi a fő szempont vele, ha előlapi szabályzód lesz akkor mindenképpen érdemes nagyobb fordulatút venni mert abban marad tartalék ha szükség lenne rá.
De kapható már az S-nél olcsóbb és jobb venti is.

(#5992) mixi80 válasza Henk (#5991) üzenetére


mixi80
aktív tag

Köszönöm a segítséget!
Ami a lényeg, hogy egy cooler master gladiator 600 házban szerteném, majd lecserélni a ventiket, mert sztem elég hangosak.
Elől:12cm Hátul:12 cm Felül:14cm
Ezeket akarom lecserélni. Szerinted melyik helyre, milyen fordulatút tegyek, ami megfelelő légáramlást eredményez. Nem ragaszkodom az s-flex-hez, de nagyon megtetszett.
Jelenleg egy mugenem van, amin van egy slip stream és azzal nagyon meg vok elégedve.
Esetleg tudnál scythe-ból más fajtát ajánlani ami hasonlóan jó mint az s-felx? Más gyártóra is kíváncsi vagyok.
Egyenlőre alaplapról mennének, de a szabályzó, már be van tervezve.

[ Szerkesztve ]

(#5993) Henk válasza mixi80 (#5992) üzenetére


Henk
veterán

Scythe-nak az S-flex a top ventije szerintem de ezt a teljesítményt hozza az Englide n. zero ventije jóval olcsóbban és véleményem szerint ennél is jobb a Coolink swif2 széria. A színével nincs mindenki kibékülve de ez ízlés dolga. Szerintem az 1200 rpm-es is elég lehet de ha biztosra akarsz menni akkor a pwm-et veszed az tud 1700 rpm-et. Én is ezeket használom de szabályzóval idle 800 rpm-re le vannak tekerve.

(#5994) mixi80 válasza Henk (#5993) üzenetére


mixi80
aktív tag

Köszi!
De milyen szabályzóval? Néztem scyhte-ot meg zalman mfc1 plus! :U

(#5995) Henk válasza mixi80 (#5994) üzenetére


Henk
veterán

Nekem Scythe van azzal tökéletesen elégedett vagyok. Ha kijelzős kell akkor Kaze Master bár ez nem olcsó, ha elég a sima akkor Kaze Q.

(#5996) hakosh


hakosh
tag

Üdv!

14cm-es ventit keresek. Kinéztem egy Noctua NF-P14-et, de kis utánaolvasás után kiderült, hogy nem túl jó, viszont most nem tudom, hogy mi legyen. LED nélküli vagy kék LED-es jöhet szóba. A fő szempont a zaj, a légszállítás kevésbé kritikus. Mi lehetne a nekem megfelelő?

(#5997) nuendo válasza hakosh (#5996) üzenetére


nuendo
tag

noctua nem jó? ez fura...neekm van és szinte zajtalan, és nem is keveset forog...

(#5998) proci985 válasza mixi80 (#5994) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

MFC1plus 5 és 11V között tud kakaót adni, tehát 100%on a ventiket nem fogod tudni járatni. az 5Vs alsó határ is azt jelenti, hogy porba nem tudod feszelni a ventiket, bár pár venti amúgy is leáll 7V alatt. csatornánként 7Wt tud, az otthoni körülmények között elég.

1600as ventit 670ig lehet vele csökkenteni (Papst 4412G/L), de max 1420on forog, 2000rest 1000ig, max olyan 1720 (Ultra Kaze 2000 alapján).

egyébként elégedett vagyok vele, már a második példányomat használom (elsőt elajándékoztam anno).

1200as venti jó kompromisszum, elég levegőt szállít és még nem vészesen hangos megterhelve se. 1600as kb a még elfogadható határeset 120on (nekem legalábbis), ennél hangosabbat szerintem csak szabályozva érdemes venni. a 800-900as kategóriában a halk ventik vannak, pl a Glacialtech gyárt relatíve olcsón jó minőségű lassú ventiket. érdemes a hűtőtől függően választani.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5999) hakosh válasza nuendo (#5997) üzenetére


hakosh
tag

Jó cucc, csak egy picit drága + a felfogatása is problémás, mert bár 14cm-es a venti mégis csak a 12cm-esek helyére lehet bepakolni.
Ami nagyon jónak tűnik az a Scythe Kaze Slip Stream. Igazából meg is venném, de nem LED-es. Általában ez ugye inkább előny, de az amit lecserélnék (Aerocool ház gyári ventije) kéken világít és tökre nem zavaró. Sőt, tetszik is :) Szóval arra gondoltam, hogy hátha van olyan ami világít, de a számokat nézve van olyan mint a Scythe.

(#6000) proci985 válasza hakosh (#5999) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ledesek közül talán a gelidnek van értelmes szériája. meg van enermax, horror áron, nagyon gyenge légnyomással.

jó ledes venti sajnos nem nagyon van. általában gamer termékként vannak pozicionálva, tehát jó drágán gyenge paraméterekkel, illetve szépen világításra optimalizálva.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.