Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) TaaT válasza Czimby (#6448) üzenetére


TaaT
veterán

5V-on 20dB az piszok hangos, a swif2 800rpm 12V a gyártó szerint 8dB... :B

Give them hell Ukraine!

(#6452) Czimby válasza TaaT (#6451) üzenetére


Czimby
addikt

Azért ez már számomra kicsit irreális.

Régen volt swif-em még a sima, akkoriban azt is dícsérték.
És szépen lassan kiderültek a hibái(búgó motor, stb..), ma pedig már senki sem ajánlja.

Szerintem teszek egy próbát az AC-val ha beválik marad, ha nem jöhet az Enermax. :U

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#6453) Mittu88


Mittu88
senior tag

sziasztok!

van egy noname régi számítógépházam, 1500ért vettem turkálóban :D van benne egy csodagép, négymagosított phenom ll 555 meg hasonló finomságok. a házat (amennyire még lehet) szeretném szétbarmolni, valószínűleg flex-szel is nekiesek, plusz egy 20centis ventit akarok a ház oldallapjába belevágni (mert láttam valami hiperszuper szgépházat, amin ilyen van és még világított is, de azt leszarom). Na szóval a kérdésem, hogy hol lehet ilyen kapni? :)

(#6454) gg72 válasza Czimby (#6450) üzenetére


gg72
veterán

Már [1600-tól] lehet kapni, igaz annak a boltnak kicsit lassú a beszerzése, nekem 10 nap alatt hozták meg, de megérte várni, tényleg nagyon jó venti!

Itt találsz róla teszteket:
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6455) TaaT válasza Czimby (#6452) üzenetére


TaaT
veterán

a régi swif nem említhető egy lapon az újjal... :)
régi swif-em is volt, gyorsan meg is szabadultam tőle, alapvetően nem vmi jó venti :U

gg72: ugyanabban a boltban a 9centis 86ft-al drágább mint a 12-es :C

Give them hell Ukraine!

(#6456) Czimby válasza gg72 (#6454) üzenetére


Czimby
addikt

Túl részletesen kerestem rá a típusra, így csak 5 tálálatot adott az árgép, persze a drágábbakból...

Az 1600 már tényleg jó ár, köszi szépen!

TaaT: Nálam se sok időtt töltött anno a csúnyaság.. :))

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#6457) Czimby


Czimby
addikt

Ez az Enermax nagyon király lehet a tesztek alapján!
És ha jól vettem ki, van hozzá gumis felfogató ill átalakító is!
És ami még fontos extra, hogy szétszedhető a tisztításhoz, nagyon komoly!!! :R

Köszi a segítséget, ő lett a befutó!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#6458) gg72 válasza Czimby (#6457) üzenetére


gg72
veterán

Nincs hozzá gumis felfogató, az egy másik típus lehet, viszont valóban könnyen szétszedhető és tisztítható. Mindemellett nagyon egyedi kinézete van, nem egy szokványos venti.

(#6459) Czimby válasza gg72 (#6458) üzenetére


Czimby
addikt

Igen utána már rájöttem mikor végigolvastam a tesztet, hogy az már a Twister ventihez tartozó rész volt. De először csak gyorsan végigfutottam őket, így összekavartam. :B

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#6460) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Ha esetleg valakit érdekelne, benn az apróba is:
Aerocool Touch 2000 4 ventis szabályzó (2 hetes) garanciával eladó! PÜ

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#6461) TaaT


TaaT
veterán

most jön egy láma kérdés, ezekkel hogyan tudnám rögzíteni a ventimet? küzdöttem rendesen de nem jött össze :DDD

Give them hell Ukraine!

(#6462) DeaTHeX válasza gg72 (#6458) üzenetére


DeaTHeX
tag

haha...egy vödör ablaktisztítóba beáztatom, utána kiszárítom és voálá...patyolat tiszt és még szerekodni se kell vele :P

AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz ; FORTIS 5 ARGB; ASUS ROG STRIX B450F GAMING II ; 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z RGB CL16 (4x8GB); ASUS TUF 3070TI 8GB ; Samsung NVMe M.2 500 GB SSD ; WD 500GB Sata II; WD 1TB Sata II, WD 2 TB SATA II, CORSAIR RM650x

(#6463) DigitXT válasza TaaT (#6461) üzenetére


DigitXT
félisten

Áthúzod a ház falán a csavar helyén, majd a ventit rácuppantod.:DDD
Praktikusan azon is át kell húzni a gumibigyót, kicsit erőlködni kell.

(#6464) gg72 válasza DeaTHeX (#6462) üzenetére


gg72
veterán

Mondjuk én nem a könnyű tisztíthatósága miatt vettem. ;)

(#6465) TaaT válasza DigitXT (#6463) üzenetére


TaaT
veterán

igen, a ház falán sikerült áthúznom, de a ventin már nem :DDD

Give them hell Ukraine!

(#6466) cc_rider


cc_rider
csendes tag

Én nem értem, nekem tuti a SWIF, így 4. nap után.

(#6467) TaaT válasza cc_rider (#6466) üzenetére


TaaT
veterán

kék vagy ződ lapátos? :U

Give them hell Ukraine!

(#6468) Czimby válasza TaaT (#6465) üzenetére


Czimby
addikt

Én Noctua-nál úgy csináltam, hogy áthúztam mind a 4 pöcköt a házon majd ráengedtem a ventit, és csak a venti alsó kereten vezettem át a gumipöcköket majd oldalra-felfelé keztem meg kihúzni, nem pedig a felső keretrészen át. Remélem érted, hogy gondoltam. Amúgy elég sokat kibírnak, nem kell félni, hogy szakad!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#6469) Czimby


Czimby
addikt

A bal oladli a helytelen módszer, a jobbos a helyes.
Amikor már a helyén van minden a kilógó pöcköket csak simán beteszed a felső kertbe, hogy ne oldlara lógjanak ki.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#6470) jani32


jani32
tag

Sziasztok!

A Scythe Kaze Q szabályozóra rákötött 3 pines venti fordulatszámát lehetséges valamilyen módon kiolvasni? (valahogy a szabályozót vagy a ventiket össze lehet kötni az alaplappal?) Mindenféle kábelt adnak hozzá, de nekem nem világos mi micsoda..

Köszi!

(#6471) Aucor


Aucor
senior tag

Üdv! Tudom ez nem pont ház ventilátor, de már csak kíváncsiságból is, de hajt még a tudás utáni vágy is, meg szabadna tudnom, hogy egy ilyen [link] (na jó, nem pont ilyen, 0,3A -el kevesebbet eszik, bár fordulatszám az megvan) mire is lenne jó/használható // mennyire jó/használható?

(#6472) Aucor válasza jani32 (#6470) üzenetére


Aucor
senior tag

Szia! Végülis ki lehet olvasni, ha a 3. vezetéket (legtöbbször a sárga, lényeg hogy pirosat feketét nem kell bántani.) rákötöd az alaplapra. De mivel ez kicsit nehézkes és felesleges is, én nem ajánlom neked, hogy ezt tedd. Amúgy legtöbbször el sem ér addig a kábel. Tehát NEM lehet kiolvasni.

(#6473) jani32 válasza Aucor (#6472) üzenetére


jani32
tag

Az tuti hogy én nem állok neki.. Nem értek hozzá ;) Csak kíváncsi voltam milyen kábel kell hozzá ha lehetséges: valahogy a ventitől a Sythe Kaze Q-ba szaladó kábelen egy elosztó vagy ilyesmi lenne és akkor onnan menne a szabályozóba ÉS az alaplapba...
:F

(#6474) TaaT válasza Czimby (#6469) üzenetére


TaaT
veterán

Köszönöm a segítséget megpróbálom így is, ha nem megy faragok a gumi pöcökből hogy könnyebb legyen :DDD

Give them hell Ukraine!

(#6475) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ház vent elhelyezéséről szeretnék érdeklődni...
A gondom hogy, a házam felső része táp felett 1-2 óra igénybevétel (játék)
után nagyon felmelegszik.
Nem sikerült még rájönöm, hogy a táp melegíti fel vagy többi alkatrész együttesen.
(HDD CPU VGA)
A gép szellőzése elég rossz mert íróasztalba van.

Kérdés az lenne hova és milyen ventit érdemes vennem ami megoldás lehet?

Előre is köszönöm : DT

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6476) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Üdv.!

Egy eléggé érdekes kérdéssel fordulok hozzátok.
NoiseBlocker ventilátortartozékokat honnan lehet venni, ha egyáltalán lehet így külön?
Pontosabban ezekre gondolok:

Bárhonnan érdekelne. A csavarok és a hozzátartozó anya illetve gumi rögzítők érdekelnének. A kábelhosszabbítók nem.

Nos? :F

(#6477) TaaT válasza DonThomasino (#6475) üzenetére


TaaT
veterán

írd meg milyen házad van, úgy könnyebben tudnak segíteni :)

Give them hell Ukraine!

(#6478) DonThomasino válasza TaaT (#6477) üzenetére


DonThomasino
veterán

Íme róla lenne szó nem egy csúcsmodell. :)
[link]

Egy Chieftec 450W táp üzemel benne.
CT GPS 450 AA 101A
[link]

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6479) TaaT válasza DonThomasino (#6478) üzenetére


TaaT
veterán

nem egy jól átgondolt ház az 7 :DDD
ha meleg a teteje a háznak és le veszed a gép oldalát melegnek érzed bent a levegőt?

Give them hell Ukraine!

(#6480) DonThomasino válasza TaaT (#6479) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem vettem le de az oldala is meglangyosodik olyankor.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6481) TaaT válasza DonThomasino (#6480) üzenetére


TaaT
veterán

úgynézki a táp nem tudja átszellőztetni a házat (mongyuk nem is ez a feladata)
ha van rá keret sztem cseréld le a házat, ha nincs akkor a gyári helyekre rakj megfelelő ventiket... :)

Give them hell Ukraine!

(#6482) jani32 válasza Vasinger! (#4284) üzenetére


jani32
tag

Szia!

Ez egy igen-igen régi hozzászólás, de valószínű csak Te tudod a választ a kérdésemre :D

Scythe Kaze Q vezéreli majd a ventiket a házamban, mind 3pines... milyen kábel kell ahhoz, hogy a fordulatszámot mégis látni lehessen?

Ezt írtad:

"Kaze Q 3.5k-ért, de ahhoz kell vennem kb.: 2k értékbe kábelt, mert akkor látom majd a fordulatot."

köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#6483) Vasinger! válasza jani32 (#6482) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Helló!

Ez nem egy egyszerű dolog. :) Ezért is vettem a Kaze Server-t.

Holnap vesz egy egy Kaze Q-t a barátom, ezzel a megoldással és ha működik, leírom.
Remélem így megfelel. :)

(#6484) jani32 válasza Vasinger! (#6483) üzenetére


jani32
tag

Szuper lenne KÖSZI!

(#6485) malterbmx


malterbmx
csendes tag

Valaki tudna segíteni hogy mien ventilátort vegyek? valami halk de mégis olcsóra gondoltam
gondolom sok lehetőség van de nemnagyon vagyok képbe etéren szóval nagyonszépen megköszönném ha valaki segítene :)

(#6486) Czimby válasza malterbmx (#6485) üzenetére


Czimby
addikt

Arctic Cooling ami olcsó és elég halk is, vagy ha kicsit több a keret akkor Coolink Swif2 vagy Enermax TB!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#6487) Vasinger! válasza malterbmx (#6485) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Milyen méretű kell? Mire kéne? Mik az igényeid? Mennyi a keret?

(#6488) malterbmx


malterbmx
csendes tag

Köszönöm a válaszokat : ) 12cm méretűre gondolkodtam.
Tuning még egyenlőre nincsen szóval csak hatékonyabb rendszerhűtésre kellene.
Ami még esetleg szempont bár nem lényeges hogy led es legyen és persze hogy halk
rám sóztak a boltba egy spiret ami valami iszonyat hangos…
A hűtést meg úgy szeretném megoldani hogy előröl szívja be a levegőt és hátul pedig nyomja ki
majd ha később lesz több pénzem akkor meg alulra és felülre is szeretnék venni vagy szerinted
elég lenne 2db 12cmes? Árban körülbelül 1000 - 2500 ra gondoltam.
köszi szépen a választ még egyszer : )

(#6489) magedla


magedla
tag

Sziasztok!

Szeretném a Lancool K62 tetején lévő két 14-es ventilátort egy header-re kötni az alaplapon. Tudnátok javasolni egy boltot Budapesten, ahol kaphatok 3 pin-es Y elosztó/toldó kábelt (már ha létezik ilyen)?

Előre is köszönöm. :R

True victory is victory over oneself

(#6490) wallair


wallair
csendes tag

Sziasztok!
Láttam, hogy jani32-nek is kb. az a gondja, mint nekem, csak én nem vettem a 3pines ventikhez a szabályozót, hanem megcsináltam magam ez alapján. Került 420 Ft-omba és az 1,5 Amperes terhelhetőség miatt jópár ventilátort elvezérel (nálam mondjuk csak 2 db 120 mm-est, ami kb. 0,3 A-t vehet fel).
DE!
Az nem teljesen világos, hogy a 3pines ventilátor (nyilván csak az egyik ventilátor) sárga (hall elemhez tartozó) kábelét egyszerűen bekötöm az alaplap adott pinjére és kész is!? Én a cuccot közvetlenül a tápról egy molexből etetem. Nem kéne az alaplapi 3pines csatira a GND-t is kivezetni? A táp felől sztem nem jut el a molex GND-je az alaplapi 3pin-hez, hogy meglegyen az áramkör. Vagy igen?
(Zsír új a gép, nem akarok kísérletezni vele. A táp elmenőivel, meg egy párezer forintos ventilátorral még csak csak, de az alaplappal nem)
Kíváncsian várom a hozzászólásokat!
Üdv:
wallair

(#6491) Czimby válasza malterbmx (#6488) üzenetére


Czimby
addikt

Az igazán halk ventikben nincsenek ledek, mert nem ugyanaz a vásárlóréteg veszi őket mint akik diszkót tartanak a Pc-ben.

Persze akad 1-2 kivétel ami még halknak mondható és ledes is, és a keretedbe is belefér.
Pl: Cooler Master, Thermaltake, Xilence

De a legegyszerűbb ha csökkented a ventik fordulatszámát és nem 12V-on hanem 7V-on vagy 5V-on járatod őket. Így már biztos csendesek lesznek.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#6492) malterbmx válasza Czimby (#6491) üzenetére


malterbmx
csendes tag

Értem én amit mondasz :) én se szeretném azt csak 1 led es szerintem még jól mutat a gépházba
de ízlések és pofonok :) Ami nekem van most a gépház elejébe a boltba ajánlották spire a neve mást nem nagyon tudok róla viszont nem tudom hogy mit rontok el de amikor becsavarosaztam nagyon hangos volt amikor kivetem és úgy próbáltam akkor meg halkabb sokkal nem tudom mi lehet a baj.. :((( Azt megtudnád még mondani hogy hol tudom csökkenteni a fordulatszámot és a többit?
lehet hülyekérdés ne haragudj de még nagyon kezdő vagyok :B még annyit szeretnék kérdezni hogy hasonló árkategóriába csendes viszont nem ledesböl tudsz valamit mutatni ? :B
köszönöm a választ :R

(#6493) Czimby válasza malterbmx (#6492) üzenetére


Czimby
addikt

Azért hangos amikor beszereled mert van egy rács a házon amin keresztül szívja a levegőt, és a rácsnak ütkőző levegő hangját hallod.
Ha kivágod a rácsot egy oldalcsípővel halkabb lessz mert nem ütközik neki semminek a levegő.

A venti fordulatát 2 féle módon csökkentheted:

Fix átalakítóval(ez a 12V helyett 5V-ot ad a ventinek)

Szabályozható átalakítóval(evvel tudod változtatni a fordulatszámot tetszésed szerint)

Az is lehet a gond, ha olcsóbb házad van, hogy a venti berezgeti a lemezt.
Az ellen EZT kell használni csavarok helyett.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#6494) Vasinger! válasza jani32 (#6484) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nos, megvettem a barátom és működik ezzel a megoldással neki:
katt

Szóval a ventid csatlakozóját meg kell bontanod és egy hosszabbító kábellel rákötöd a sárga vezetékes kábelt a lapra, a földelést és a feszt meg a vezérlőre.

Nekem anno egy hasonló elképzelésem volt, csak ott nem kellett gányolni: [link]
Itt arról van szó, hogy veszel 4 ilyen kábelt és akkor a vezérlőt összekötöd ezzel a kábellel egy molex-szel, a ventit belekötöd a az anya 3 pines csatiba és a sárga vezetéket meg a lapra.

(#6495) jani32 válasza Vasinger! (#6494) üzenetére


jani32
tag

Köszi szépen így már világos ;)

(#6496) wallair válasza Vasinger! (#6494) üzenetére


wallair
csendes tag

Bocs, de nekem nem világos...
(#6490) wallair kérdésemre gondolok.Tehát elég egyetlen egy sárga drótot (hall elem vezetéke) a ventilátortól az alaplap megfelelő pinjére elvezetni és kész? Akkor is, ha molexből kapja a naftát a szabályozó? A Hall elem olyan impulzusokat tátvadózik az alaplap felé, amihez nem kell (vagy van és az az egységes GND) viszonyítási érték?
Bocs, ha láma a kérdésem, de pl. az, hogy a molexben külön GND van a +12 Voltnak, meg a +5 Voltnak is, arra enged következtetni, hogy nem triviális a GND a számítógépben (úgy gondolom, h triviális mondjuk az autóvillamosságban, ahol ált. csak a +12 V-t viszik dróton, és a GND-t leveszik bárhol a kocsiszekrényről)
Még egyszer bocsi, ha csak egy "igen" a válasz, de szeretném hallani azt az "igen"-t, még akkor is, ha nehéz embernek fogtok tartani ;)
CSő:
wallair

(#6497) Aucor válasza wallair (#6496) üzenetére


Aucor
senior tag

Kipróbáljam neked? ;] szívesen megteszem! Amúgy szerintem jó az molex-el is, de ha nem akkor szegényke kis majdnem halott abit is7 lapom fog ráfázni ;]

(#6498) wallair válasza Aucor (#6497) üzenetére


wallair
csendes tag

Cinkelsz itten, hehe! Persze, örülnék ha kipróbálnád! :) persze csak akkor, ha tutira mész... :DD

(#6499) Vasinger! válasza wallair (#6496) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nos, nehezen értelek téged, de megpróbálom leírni egyszerűen, hátha megértjük egymást.

Szóval van 3 vezeték egy ventilátornak alapesetben. piros a 12 Volt, fekete a GND, a sárga a fordulat-visszajelző.

Ha csak simán a fordulat-visszajelzőt visszavezeted a ventilátorból, akkor ki fogja írni az alaplapod a fordulatát a ventinek.

Fontos, ne a szerkezetedet kössed rá az alaplapra, hanem a ventit.

De ha a vezetéken több csatlakozó is található, pl molex, 3 pinek több is, akkor azon a vezetéken lévő sárga drót is jó a fordulat-visszajelzésre.

Remélem nagyjából érthető voltam :)

De garanciát nem vállalok viszont, hogy a szerkezeteddel mind ez működni fog. :D

[ Szerkesztve ]

(#6500) wallair válasza Vasinger! (#6499) üzenetére


wallair
csendes tag

"Nos, nehezen értelek téged..."
Sajnálom, én pontosan fogalmaztam. Azt hiszem az a gond, hogy én meg is szeretném érteni, hogy mi miért történik.
Azért köszi a választ!
Van egy régebbi gépem, amit már nem használok. Jó kis MSI LGA775-ös alaplap van benne. Talán tudja a fordulatszám kiolvasását és akkor azon ki tudom komolyabb kockázat nélkül próbálni a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.