Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) Ok.


Ok.
csendes tag

mit lehet akkor tenni ha van egy ventim 4pin-es csatlakozóval de a lapon csak egy olyan hely van de azt már a procihűtő foglalja? ha elosztóval rádugom sem jó, mert akkor szabályozza mindkettőt és a procihűtőt nem szeretném csak a ventit...van erre vmi megoldás?

(#5852) Henk válasza Ok. (#5851) üzenetére


Henk
veterán

A cpu hűtőt miért nem akarod szabályozni? Viszont ebben az esetben a 4 tűs csatira dugd a ventit a cpu hűtőt meg egy másik 3 tűsre, azon nem lesz szabályozva.

(#5853) Ok.


Ok.
csendes tag

köszönöm megoldottam. amin hümmögök most egy kicsit hogy beszereltem egy swif2 120p-t és alacsonyabb fordulaton minimumon elkezd néha kicsit mélyebben búgni és így üzemel....nem feltűnően csak észre lehet venni. speedfannal állítgatom de fura mert mikor rárnyomok pl 30ról-35% abbahagyja és ha visszengedem sem kezdi el mindig...és ha elkezdem emelni pl 60%nál is megjelenik hallhatóbban ez a jelenség...gyári hibás lenne a venti? ilyen piszok balszerencsém nem lehet

(#5854) Ok.


Ok.
csendes tag

boisban sem tudom leszabályozni, odáig eljutottam haol írja mi mennyivel megy de nem tudok oda lelépni:(

(#5855) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Segítségetek szeretném kérni az alábbi problémával kapcsolatban:
Van egy aerocool aeroengine jr házikóm és az elején lévő venti vagy a turbina bekapcsoláskor eléggé morog. Viszont egy kis idő elteltével elcsendesedik. Van neki szabályzója is, de akárfel, akárle tekerem ugyan az.
Javaslatokat, ötleteket várnék, hogy mit tegyek a morgás megszüntetésére.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#5856) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok.

A segítslgeteket szeretném kérni ventillátor ügyben.

A tápomban (TT TP 750W) 140mm-es ventilátor van. A gyári elhangosodott, így vettem bele egy Sharkoon System Fan (Power)-t. A gyári Yate Loon ~90CFM-et produkált, így ez egyrészt benne volt a 10%-ban, másrészt bíztam benne, hogy a több lapát miatt csendesebb lesz.

Hát nem így lett... :W

A lehetőségek:
Sharkoon SF (Power) - 140.75 m³/h (82.8 CFM) - 33 dB(A) - 1500 U/min
Revoltec "AirGuard" - 152,67 m³/h (96.10 CFM) - 19.8 dB(A) - 1200 U/min
Noiseblocker BSPRO PK3 - 153 m³/h (90.056 CFM) - 27 dB(A) - 1700 U/min
Enermax UCAPV14A-R - 154,27 m³/h (90,80 CFM) - 15 dB(A) - 1500 U/min
Yate Loon D14SH-12 - 175 m³/h (103 CFM) - 2300 U/min - 43dB

Véleményeket, segítséget várok.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5857) Henk válasza TESCO-Zsömle (#5856) üzenetére


Henk
veterán

Nem ismerem a 14-es ventiket de ha 1500 rpm-est tettél bele és azzal is hangos akkor ott a táp ventivezérlése miatt lesz hangos szerintem, ebben az esetben pedig nem tudom, hogy a felsoroltak közül bármelyikkel is halkabb lenne. Ami biztos, hogy csúszócsapágyas ventit nem célszerű vízszintes helyzetben használni, tehát tápba tenni sem. Az Enermax meg a Noiseblocker 12-ből jókat gyárt de, hogy a 14-re ez mennyire igaz azt nem tudom.

(#5858) Jimy83


Jimy83
aktív tag

Üdv tervezem lecserélni a jó öreg sagitta 2 ventilátorokat .
Ez a típust néztem : http://www.edigital.hu/Rendszerhuto/Coolink_COOLSWIF21200_ventillator_12cm-p50483.html
Valakinek vélemény róla ?
Azért is néztem ki ezt mivel harisnyázott , hamarosan tervezek váltani egy corsair modular tápra és ezek a kábelek ne rontsák már az összképet.

(#5859) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Sziasztok!

Érdekelne, hogy a Coolink SWiF2 120P ventit mekkora fordulatig lehet leszabályozni? CPU hűtőre tervezek egy ilyen darabot, de a gyártó honlapja szerint 800 a legalacsonyabb fordulat, viszont az nekem magasnak tűnik, érdekel, hogy valakinek van-e erről tapasztalata.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5860) Henk válasza Jimy83 (#5858) üzenetére


Henk
veterán

Az egyik leghalkabb ebben a kategóriában. De nincs harisnyázva hanem zsugorcső van a vezetékre húzva.

FireKeeper: nekem ha a lap szabályozta akkor 900 rpm alá nem tudam vinni. Ezért vettem szabályzót és azzal 450-480 rpm-ig levihető. Ezen a fordulaton már valószínű, hogy nem indul el de ha már megy akkor eddig leszabályozható. De felesleges is ennyire letekerni, én idle 800 rpm-en használom őket és nagyon halk úgy is.

(#5861) TESCO-Zsömle válasza Henk (#5857) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Őszintén szólva csak két dologra tudok gondolni. Az első, hogy a venti statikus nyomása nincs akkora, hogy alacsony fordulat mellett is átnyomja a levegőt a tápon. A második, hogy a Sharkoon adatai szépítve vannak.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5862) Jimy83 válasza Henk (#5841) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Elég durván néz ki a gép :))

(#5863) scream


scream
veterán

Hali!

CorsairVX550es tápomba keresek új,12cm-es ventit.

Kritériumok :

- ne horror ár
- nagy légszállítás
- halk működés
- ne ártson neki a vízszintes helyzet.

MÁS

SWiF2 1201-eseket használok 2 db-ot az rc690 tetején és a kérdésem az volna,hogy nyugodtan használhatom őket ott vagy lesz valami bajuk ,hogy vízszintesen vannak használva ? :F

(#5864) Henk válasza TESCO-Zsömle (#5861) üzenetére


Henk
veterán

Mindkettő lehetséges, de az utóbbi az majdnem 100%. Szinte minden venti adatlapja szépítve van, a legritkább esetben fedi a valóságot.

Jimy83: köszi, bár ez a ház nem volt nálam túl sokáig.

babicsbalu: az folyadékcsapágyas, nem árt neki a vízszintes működés.

(#5865) scream válasza Henk (#5864) üzenetére


scream
veterán

Rendben,köszönöm, akkor már csak a tápomba kéne találni valami normális ventillátort ... :K

(#5866) Krisinto válasza scream (#5863) üzenetére


Krisinto
őstag

Keres az aprón :K
Rossz,vagy csak kivett ventiket biztos,hogy árulnak.
Enermax tápokból kellene nézni valamit,mert azoknak jobb a légszállításúak,mint a VX550-be lévő ADDA ventijé.

(#5867) TESCO-Zsömle válasza Henk (#5864) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A Yate Loon adatai hitelesnek látszanak, de azok alapján másfélszer erősebb, mint a gyári venti volt. Az Enermaxot kihúztam, egyrészt az ára miatt, másrészt minek egy tápba 14 led, ami 7-féleképpen tud villogni? A Revoltec is kiesett, mert az adatai tévesek, ez valójában 60CFM-es maxxal bír.

Marad a Noiseblocker. A gyári oldal bőbeszédű, korrekt datasheet-el, sok adattal. Külön bíztató a gyári típusbesorolás: casefan, radiatorfan, power supply fan. Ez utal a viszonylagn agy statikus nyomásra, mert a radiátorhoz az kell.

Az ára itthon 5k, de ha be is lehet vasalni a 6 éves garanciát, akkor nem rossz vásár...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5868) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

CM Elite 341-es házamba keresek előre ventit. Ti melyiket ajánlanátok az alábbiak közül, és miért?

Coolink SWiF2 120P

Noctua NF-S12B FLX

A segítséget előre is köszönöm...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5869) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

Sziasztok!

Van itt valakinek?

Scythe Slip Stream SY1225SL12H (1600RPM) ventije? Csak arra lennék kíváncsi hogy a vetinek mi aza minimál fesz amivel elindul?

Mert olyat keresek ami 3,3.V al már stabilan beindul! :R

(#5870) scream válasza AxBattler (#5868) üzenetére


scream
veterán

Szerintem bármelyiket is veszed a kettő közül jól jársz, ezek jó kis ventik :K

(#5871) Henk válasza AxBattler (#5868) üzenetére


Henk
veterán

A Coolink jó de ha házhűtőnek lesz valahogy szabályoznod kéne mert 1700 rpm-en nem igazán halk már. Noctua meg drága meg erős szélzaja is van.

DroiDMester: tápba nem igazán szerencsés mert csúszócsapágyas, gondolom abba kéne.. :U

(#5872) DroiDMester válasza Henk (#5871) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Igen Táp-ba kellene és tudom hogy csúszó csapágyas de gyárilag is az van benne (és még millió másik komoly tápba van eza típus) Yate Loon D12SM-12 illetve a nagyobb fordulatú D12SH-12 pedig van ezekből is golyós csapágyas verzió D12BM-12 és D12BH-12 mégis az olcsóbb siklót használja sok nagy Táp gyártó (PL: FSP, Sirtec, CWT, és még sorolhatnám)

Ezek a golyós D12B ventik lennének jó de sehol nem lehet beszerezni őket! mert ezeket tudom hogy indulnak is 3V al! :K

[ Szerkesztve ]

(#5873) Henk válasza DroiDMester (#5872) üzenetére


Henk
veterán

Akkor bepróbálhatod legfeljebb előbb kell majd újra cserélni. Azt nem tudom, hogy hány V-on indul de szerintem a Scythe topikban kérdezd meg és Crusher tud majd rá választ adni.

(#5874) AxBattler válasza scream (#5870) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, akkor megnyugodtam. :R

Henk:
A Coolinknél a 120 után a "P" tudomásom szerint a PWM-re utal...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5875) Henk válasza AxBattler (#5874) üzenetére


Henk
veterán

Igen. Tudja is a lapod szabályozni ha a cpu fan-ra kötöd, de gondolom ott már a cpu hűtő van. Mondjuk a Coolink-hez jár elosztó amivel 2 ventit tudsz egy csatira kötni. De ezért írtam, hogy ez a venti nagyon jó, akár házhűtőnek is (én is ilyeneket használok) de valamilyen módon érdemes szabályozni mert full fordulaton már hangos. De állandó 1700 rpm-en nem is nagyon használatos egy házhűtő venti. :B

(#5876) AxBattler válasza Henk (#5875) üzenetére


AxBattler
félisten

A Gigabyte ga-880gma-ud2h alaplapon (a manual szerint) a rendszerhűtő csatlakozása is 4 pin-es, szabályozható. LINK
+ EasyTune progival pofonegyszerűen megoldható menet közben is.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5877) AxBattler


AxBattler
félisten

De lehet, hogy kivágom a ház elejét, és kap egy Noctua NF-P14 FLX -et... :))

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5878) TESCO-Zsömle válasza AxBattler (#5877) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Alacsony fordulaton morog, és legalább 8-9V kell neki az induláshoz.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5879) AxBattler válasza TESCO-Zsömle (#5878) üzenetére


AxBattler
félisten

140 mm-esből néztem még a Xigmatek XLF-F1453-et, illetve ajánlották a Scythe SlipStream sorozatát ebben a méretben. Ezekről van valamilyen tapasztalatod / véleményed?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5880) TESCO-Zsömle válasza AxBattler (#5879) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Csak 3 140-es venti van itthon. A nuctua a procin, egy Sharkoon a tápban és egy Yate Loon a szekrényben.

A Yate Loon-ról nincs mit mondani. Sima "átlagos" venti. semmi extra. Mondhatni fapados. A Sharkoon 9 vagy 11 lapátos (már nem vágom), a statikus nyomása gyenge, házat hűteni talán elmegy, ha nincs nagy ellenállás.

Jövőhéten jön elvileg a Noiseblocker. Bizakodó vagyok. Itt egy teszt. Ebben benne van a teljes PK család 1-től 3-ig. Német nyelvő, de a második és ötödik oldalon levő táblázatokat érteni fogod. h nem, kérdezz.

Viszont, ha én szétvágom a ház elejét, akkor Silverstone 180-as ventije kerül oda. ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5881) Henk válasza AxBattler (#5876) üzenetére


Henk
veterán

Igen csak a sys fan a rendszer hőmérséklete alapján szabályoz, nálam semmit nem változott a venti fordulata ha arra dugtam. Illetve 10-20 rpm ingadozás mellett állandó volt.

(#5882) AxBattler válasza Henk (#5881) üzenetére


AxBattler
félisten

EasyTune-nal sem ment a szabályozás?

TESCO-Zsömle:
"Viszont, ha én szétvágom a ház elejét, akkor Silverstone 180-as ventije kerül oda."
Az szép lenne, csak a ház maga 18 cm széles... :D

Egyébként a Noctua mekkora fordulatnál produkálja azt a morgó hangot? Csak mert nálam 900rpm-en menne.
Ja, és miért gond az "éhsége" indulásnál? (Bocs, kezdő szakbarbár vagyok.)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5883) TESCO-Zsömle válasza AxBattler (#5882) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az szép lenne, csak a ház maga 18 cm széles...

És? Nem akadály... ;)

Nekem 900-on pörög, mivel procihűtőre csak LNA-t adtak, ULNA-t nem. De csak akkor hallod, ha jó füled van/közel a géphez.

Hát, mert pl ha az alaplapodra van dugva, vagy szabályzüóra, és leszabályzod 5V-ra, akkor nem fog elindulni. Másegyéb baja nincs.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5884) AxBattler válasza TESCO-Zsömle (#5883) üzenetére


AxBattler
félisten

Én is LNA-val használnám, de nem vagyok olyan vájtfülű. Nomeg a CM Hyper TX3 majd elnyomja... :)

Viccet félretéve - ez kezd egyre bonyolultabb lenni. Asszem alszok rá még 1-et, aztán holnap leadom a rendelést.
Köszi a segítséget!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5885) TESCO-Zsömle válasza AxBattler (#5884) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tessék, itt egy videó.

A forrásoldalt (coolingtechnique) egyébként tudom ajánlani mindenkinek. Ezek a digók tudják, hogyan kell tesztelni! :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5886) AxBattler válasza TESCO-Zsömle (#5885) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, hasznos volt. Ezek szerint nem is olyan szörnyű a Noctua hangja. Asszem' egynek jó lesz...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5887) AxBattler válasza Henk (#5881) üzenetére


AxBattler
félisten

SpeedFan nevű progival próbáltad?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5888) nrichard95


nrichard95
csendes tag

Sziasztok!
Ebbe a konfigba szeretnék hátulra egy kifújó házventit ,csak nem tudom ,hogy lehetséges-e ebbe a házba.
Alaplap : ASROCK H55 Pro
Processzor : Intel Core i3 - 530 @ 2.93Ghz
Memória : KINGSTON 2048Mb DDR3 1333Mhz
Videokártya : Asus EAH4670 1GB GDDR3
HDD : SEAGATE 500GB 7200rpm 16MB
ODD : LG GH22NS50 Fekete
Ház : Codegen E6099-CA
Táp : CHIEFTEC GPS-550AB 550W
A házban van gyárilag 2 venti az elejébe ,és a tetején egy-egy 8cm-es(ledes) ,mindkettő befelé fújja a levegőt.Ezeket ajánlott cserélni?Később elkezd majd kerregni stb.?(codegen nem a minőségéről híres)Ha már itt vagyunk ,akkor az i3-as procimat meddig lehetne húzni alap hűtővel?A VGA-mat meddig lehetne?Válaszokat Köszönöm ! :) :) :)

(#5889) nrichard95 válasza nrichard95 (#5888) üzenetére


nrichard95
csendes tag

jah és a keret max7 ezer ft

(#5890) Henk válasza AxBattler (#5887) üzenetére


Henk
veterán

Nem kompatibilis a lapommal, az újabbakkal nem nagyon működik.

(#5891) Jocy


Jocy
aktív tag

Sziasztok.Kinéztem ezt a ventit [link] ,és az lenne a kérdésem,hogy jó e,ha ez elől 1200-on pörög,de a hátsó csak 800 as fordulatú?
Nem szeretném,ha megrekedne a házban a meleg levegő.A táp ventije 14 centis,ha ez számít.
Van valakinek tapasztalata erről a ventiről hang és légszállítással kapcsolatban?

(#5892) TESCO-Zsömle válasza Jocy (#5891) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Coolink SWiF2 1201

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5893) Jocy válasza TESCO-Zsömle (#5892) üzenetére


Jocy
aktív tag

Köszi.A videót nézve azért van hangja 12V-on,talán nem lesz zavaró a gépházban.
Vagy inkább a 800-ast vegyem?Szeretnék aludni is,mikor megy a gép,nem hiányzik a hurrikánhang :D Hűtés szempontjából nem baj,ha a befújó venti gyorsabb a kifújónál?

[ Szerkesztve ]

(#5894) TESCO-Zsömle válasza Jocy (#5893) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Véletlenül nem a 120P videóját nézted?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5895) Jocy válasza TESCO-Zsömle (#5894) üzenetére


Jocy
aktív tag

Mindkettőt néztem,a 120P-nek már tényleg brutális hangja van,igaz az 1700-on pörög.
Az 1201 is jól hallható már max fordulaton,bár csalóka a video,mert szinte néma csendben készült.

(#5896) ltsoma válasza AxBattler (#5879) üzenetére


ltsoma
csendes tag

140mm-esből ezt is érdemes számításba venni, nagyon csendes és jó légszállítása, csak valakit zavar hogy ledes.
Most még az ára is nagyon jó :D

(#5897) smiti válasza ltsoma (#5896) üzenetére


smiti
addikt

Ez tényleg jó áron van :

:DDD

Tényleg, most azért ennyi mert nem kapható ?

[ Szerkesztve ]

(#5898) ltsoma válasza smiti (#5897) üzenetére


ltsoma
csendes tag

Rendeltem már innen egy matterhornt. Amikor nem volt akkor nem lehetett a kosárba rakni, hanem feljött egy ablak hogy jelenleg nincs, adjam meg az emailcímem és majd szólnak ha lesz. Ezt be lehet rakni kosárba.
Tegnap cseréltem benne ledeket narancssárgára, picit szét kellet hozzá vagdosni a hátulját a motornál (ennek a közepén vannak a ledek), de sikerült. És nem is olyan nehéz SMD-t forrasztani :D

(#5899) smiti válasza ltsoma (#5898) üzenetére


smiti
addikt

Akkor " 0 " forintért behajinthatok vagy 3 db ventit ? De jó is volna :DDD Egyébként a hangjával mennyire vagy elégedett ? Mihez lehet a teljesítményét és a hangját hasonlítani ?

(#5900) TESCO-Zsömle válasza smiti (#5899) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tudtommal a bolt kötles annyiért adni, amennyi ki van írva. Ellenkező esetben fogyvéd, majd bíróság...

A Dell anno egy hasonlatos elírás folyamán adott el többezer LCD-t tizedáron...

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.