Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) _stick_ válasza kircipeti (#6797) üzenetére


_stick_
őstag

Köszönöm, teljesen képbe vagyok.

(#6802) kircipeti válasza BeerBier (#6800) üzenetére


kircipeti
senior tag

Van egy 7cm-es ventim, annak ~86mm a furatatloja. A 8cm-eseknek pedig ~100mm. Szoval elo a furogepet :DDD

(#6803) lizRRR válasza kircipeti (#6802) üzenetére


lizRRR
őstag

köszi mindenkinek

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#6804) BeerBier válasza kircipeti (#6802) üzenetére


BeerBier
senior tag

Utánamértem mégegyszer,a furatközép távolság 95mm.
Tehát a 80-as ventit kell megvennem :))

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#6805) Locutus


Locutus
veterán

Tudtok nekem ajánlani 80 illetve 120-as ventit, ami teljesen halk, de azért jó a légszállítása?
(120-asból lehet hogy kéne egy vékonyabb fajta is, max 15mm körüli)

Eddig a Coolink SWIF2-kkel maximálisan elégedett vagyok, de lassan kéne újakat venni, és nemtom vannak e jobbak azóta?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#6806) Ricardo128 válasza Locutus (#6805) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Esetleg Xilence? :)

8centis, 15mm, olcsó, halk
8centis, 25mm, drágább, 500-2000 RPM Gyártó

Most így 12centis 15mm-est nem találtam.

gölmétcsül ©

(#6807) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Vettem egy Coolink SWiF2-120P ház ventit. Nagyon jól látja el a feladatát sőt, egy kicsit túl jól. Gép bekapcsolása után 800-900 körül forog. 1 órás játék után felmegy1500-ra, amivel nincs gond, azzal viszont van, hogy nem megy le a fenti hideg fordulatra, beáll ~1200-ra. Ha ilyenkor újraindítanám a gépet, akkor megint 800-900 körül forogna.
Kérdésem, hogy ennek így kell működnie, vagy valami probléma van?
:R

(#6808) kircipeti válasza Locutus (#6805) üzenetére


kircipeti
senior tag

Slip Stream Slim a Te baratod: [link]

(#6809) apollo12


apollo12
veterán

heló valaki tud olyan 12cm ventit ami a legnagyobb cfm et tudja és pwm szabályzós?

(#6810) fixer92


fixer92
aktív tag

Üdv

Jelenleg egy CM elite 430 as házban (alsó tápos) tápom van. Egy FSP Aurum tápom van.
Úgy szereltem be hogy a táp ventilátora a ház alja felé van, ahol vannak kis lyukak a szellőzéshez.
Kérdés hogy jó e ez így vagy fordítsam meg úgy hogy a venti a gép belseje felé legyen?

"Victory loves preparation!"

(#6811) dorten


dorten
tag

Uraim, keresek egy olyan ventilátor beépítő keretet, amelybe 3 ventit lehet rakni egymás fölé. 8cm lenne az ideális, de végülis mindegy. Tudtok ilyenről vagy hasonlórol?

Köszönöm
:R

(#6812) ledgeri válasza kircipeti (#6797) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Üdv! az az elosztó, amit adnak az miben másabb?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6813) ledgeri válasza ledgeri (#6812) üzenetére


ledgeri
nagyúr

mi a kölömbség ez alapján?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6814) ledgeri


ledgeri
nagyúr

a pwm-es venti vezérlés minek a hőmérsékletét veszik alapul? Az átállítható másra?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6815) Terminator17


Terminator17
senior tag

hali tud vki olyan progit amivel MINDEN ventit külön külön tudok szabályozni?

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#6816) Terminator17


Terminator17
senior tag

jah meg kéne valami nagy lapátos 12 es venti , mit ajánlotok?

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#6817) Jimmy8 válasza Terminator17 (#6815) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Speedfan

(#6818) fixer92


fixer92
aktív tag

Valaki erre?

"Victory loves preparation!"

(#6819) Terminator17 válasza Jimmy8 (#6817) üzenetére


Terminator17
senior tag

de az csak 1 ventit vezérel nekem :F

[ Szerkesztve ]

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#6820) Dragon27


Dragon27
senior tag

Thermaltake v3 házba szeretnék ventilátorokat fontos hogy nagyon halk legyen ne legyen motorzaj és 3-Pin csatija legyen / (10 Euró alatt )

amit kinéztem magamnak az 1 [ARCTIC F Pro TC F12] 3 [ARCTIC F TC F12]

Jó választás ?

és hagy lehetne olcsón fordulatszámot szabályozni (nem barkácsolt mód) ?

(#6821) Jimmy8 válasza Terminator17 (#6819) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Csodák nincsenek. Ezzel is csak annyit tudsz szabályozni, amennyit a BIOS (ill. az alaplap kialakítása) enged. Ha a BIOS-ban csak egy darabot lehet, akkor :O

(#6822) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Talán rendhagyó, de egy ici picit hangosodni "kezdő" Arctic Cooling régebbi száriás (fekete) ventit szeretnék felujítani. Szétkaphatom, vagy mivel folyadék csapágyas, ne bazgeráljam inkább? (kerestem, de folyadékcsapágyasokhoz nem nagyon találtam instrukciót)
Csapágyakkal jóban vagyok, de nem tudom érdemes e picit megpiszkálni, esetleg szétszedni, illetve a folyadékos modellekbe zsír, vagy valami olaj?

Csapágyakkal jóban vagyok (7 év kerékpár javítási tapasztalat is segít), és van itthon 3-4 féle zsír, illetve 5 féle olaj, köztük TF2 teflonos is.

(#6823) kircipeti válasza ledgeri (#6813) üzenetére


kircipeti
senior tag

Nem gondoltam volna, hogy ilyet adnak hozza. Ez jo lesz.

(#6824) Terminator17 válasza Jimmy8 (#6821) üzenetére


Terminator17
senior tag

biopsban hol lehet ezt megnézni?

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#6825) fixer92


fixer92
aktív tag

12-es venti-t ajánljatok nekem egy cm 430 as házba. Kifujatásra.

"Victory loves preparation!"

(#6826) kircipeti válasza fixer92 (#6825) üzenetére


kircipeti
senior tag

[link]

Vagy esetleg Coolink Swif2 hasonlo fordulaton.

(#6827) fixer92 válasza kircipeti (#6826) üzenetére


fixer92
aktív tag

kösz

"Victory loves preparation!"

(#6828) ledgeri válasza kircipeti (#6823) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Most gondolkodva:
A PVM-es elosztóra csak PVM-eselket lehet kötni?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6829) ledgeri válasza ledgeri (#6828) üzenetére


ledgeri
nagyúr

SickleFlow-nál jobb (halkabb, vagy jobb airflow értékű[, vagy mindkettő]) van vele egy árban (+10% max árra értve)?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6830) Terminator17 válasza kircipeti (#6826) üzenetére


Terminator17
senior tag

folyadék csapágyas?

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#6831) TaaT válasza Dragon27 (#6820) üzenetére


TaaT
veterán

10euró alatt van az Swif2 is, szal ha belefér a keretbe akkor ajánlott vétel :)

a linkelt 2 AC venti min fordulatszáma 400 és 300rpm amit kicsit keveslek (most vettem F12 TC-t), ha 500-ról indulnának úgy sokkal effektívebbek lennének (és persze olyankor még szinte semmi hangjuk sincsen) :K
amúgy a TC szabályzás igen jól eltalált cucc, reggel amikor bekapcsolom a gépet még alapjáraton forog a venti, és ahogy melegszik a szobám úgy emeli a fordulatot :B

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#6832) kerelo


kerelo
senior tag

Sziasztok.Antec P183-ban lévő tri cool ventik,hang és teljesítmény szempontjából hová sorolhatók? jobbak e mint a Coolink swif-1202 pvm, vagy AC-FAN-12PWM Arctic Cooling Fan 12 PWM ?Köszönöm előre is.

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#6833) TaaT válasza kerelo (#6832) üzenetére


TaaT
veterán

a P180 Mini-mhez kapott 12-es tricool venti minimum fordulatszáma ha jól emlékszem 900rpm, golyóscsapágyas és így minimumon hajtva is már hangosnak nevezhető, a teljesítménnyel viszont nincs gond :)
ha nincs nagyon melegedő konfigod és nincs 30+fokos szobád akkor érdemes lecserélni lassabb halkabb ventire a gyárit... :)

Give them hell Ukraine!

(#6834) kerelo válasza TaaT (#6833) üzenetére


kerelo
senior tag

köszönöm :K

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#6835) Dragon27 válasza TaaT (#6831) üzenetére


Dragon27
senior tag

Swif2 is jó de azt hiszem maradok az ARCTIC-nál // motorzaj ?
Már csak azt kell megoldanom hogy fogom külön vezérelni a 4 fant ( alaplapon 2*4 pin csati 1 CPU 1 System fan) Y elosztó nem jó ... valami belső fordulatszám szabályzó kell amit pl. PCI-be szúrhatok és azon keresztöl szabályozhatom a fan-okat
létezik valami hasonló ? / SENTRY LXE control panel nélkül nem használható ...
Köszi .

(#6836) TaaT válasza Dragon27 (#6835) üzenetére


TaaT
veterán

hmm érdekes, belinkeltél 2db TC (temperature controlled) AC ventit, és azokat akarod szabályozni? :Y

Give them hell Ukraine!

(#6837) ledgeri válasza TaaT (#6836) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:Y
Újabb érdekesség..

A TC venti a rajta átmenő levegő hőfokát méri?
( korábban kérdezett:) A PWM minek a hőfokát veszi alapúl?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6838) Dragon27 válasza TaaT (#6836) üzenetére


Dragon27
senior tag

Igen szerintem simán lehet // ha arra gondolsz hogy a TC 3 PIN-es csati esetén nincs szűkség fordulat szabályzásra ? mivel ez hőfok szerint állítódik ?

3 PIN-es fan én úgy tudtam az csak hőfok információjára szolgál -+ infó
A Bios ez után lássa a fordulatszámot + hőfokot és az alaplap fan csatiba annyi áramot juttat amennyi az adott fordulathoz kell

Vagy rosszul gondolom / vagy másra gondolsz ?

(#6839) Dragon27 válasza TaaT (#6836) üzenetére


Dragon27
senior tag

Bocsi :B
Most felnéztem az arctic oldalára ás átfordítottam amit ott találtam :

Az ARCTIC F TC ellenőrzi a sebességet is. Hála a hőmérséklet érzékelő, mindössze annyit kell tennie, hogy telepítse a ventilátor. Nincs további kiigazítások vagy beállítás szükséges. A ventilátor vezérlő van beállítva, hogy tartsa a hőmérséklet a 32 ° C és 38 ° C-on Amikor a hőmérséklet 32 ° C, a ventilátor forog lassan és csendben. Ha a hőmérséklet tovább emelkedik, a ventilátor sebességét növeli, hogy a minél nagyobb légáramlást, és ezáltal a PC-hűtés hatékonyabb.

optimális rugalmasság

A hőmérséklet-érzékelő a ventilátor telepítve van egy 40cm kábel. Ez ad nagy rugalmasságot telepíteni az érzékelőt olyan helyre, amely bocsát ki a legtöbb hőt. Ideális esetben az érzékelő beépített tetején a PC esetében, mivel a hőmérséklet a legmagasabb ezen a területen. Emellett a ventilátor telepíthető, mint akár a bevitel vagy outtake.

_____________________________________________________________

Ezek szerint nemszámit ha fix 12 voltot kap a hőfok szerint csökken vagy emelkedik a fordulat .
Ha 32 ° C 300 RPM / 38 ° C 1350 RPM
Ez fasza most már biztos hogy ezt veszem meg .

Bocs még 1x TaaT :R

[ Szerkesztve ]

(#6840) ledgeri válasza Dragon27 (#6839) üzenetére


ledgeri
nagyúr

kb mennyi (argep 600 tól indúl ,ami nem lehet igaz..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6841) TaaT válasza ledgeri (#6837) üzenetére


TaaT
veterán

a TC ventiken ott figyeg az érzékelő egy kábelen, az szabályozza őket :K [link]
a PWM a porc hőmérséklet alapján (nálam a proc kupak hömérséklet) szabályozza a ventiket :)

Dragon27: jól kitalálta az arctic ezt a megoldást, csak a min fordulatot találom kevésnek de amúgy meg vagyok elégedve az enyémmel :K

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#6842) ledgeri válasza TaaT (#6841) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Köszönöm! ( :Y :C :R :B )

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6843) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Meg lehet valahogy "hekkelni" úgy a gépet, hogy miután kikapcsoltam a házventik még menjenek 1-2 percig, hogy kifújják a házból a meleg levegőt?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#6844) Dragon27 válasza TaaT (#6841) üzenetére


Dragon27
senior tag

mostanra én is rájöttem :D

(#6845) Dragon27 válasza Bjørgersson (#6843) üzenetére


Dragon27
senior tag

esetleg úgy hogy a ventilátorokra ráteszel 1 farad kondenzátor
így kikapcsolás után a ventilátorok tovább is kap áramot a kondenzátorból :D

azt nem tudom meddig ...

de szerintem nem számít hogy nem forog a ventilátor Pc kikapcsolás után .
szerintem felesleges utólagos gépház hűtés / mert az a hőmérséklet úgyis csökkenni fog csak lassan
:D

(#6846) Bjørgersson válasza Dragon27 (#6845) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hát jó, köszönöm szépen. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#6847) Dragon27 válasza Bjørgersson (#6846) üzenetére


Dragon27
senior tag

segítek ha tudok :D / egyébként működne de én inkább nem próbálnám :D

[ Szerkesztve ]

(#6848) Bjørgersson válasza Dragon27 (#6847) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Csak azért gondoltam mert régen Xbox360-nál olvastam, hogy így moddolták meg a hűtését hogy ne melegedjen túl, aztán mondom nekem is jó lenne. De mindegy akkor. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#6849) Dragon27 válasza Bjørgersson (#6848) üzenetére


Dragon27
senior tag

nem tudom hogy az alaplapod hogy viselkedik kikapcsolásnál *
Nálam a System 32-35 C de amikor kikapcsolom a gépet ventilátorok fordulatszáma megemelkedik ( szerintem maximumra) pár másodpercre aztán kikapcsol
ez Windows leállás után történik (de lehet Asus AI SUITE végzi Windows leállása közben) de lehet Bios kezeli ....
De nemcsak a System-et hanem a processzor ventilátora is megemelkedik ...
de nemindig csinálja hőfoktól függ
lehet hogy ezt a hűtési részt meglehet hosszabbítani de ehhez már nem értek ..

Egyébként a régi gépem nem csinálta

[ Szerkesztve ]

(#6850) Bjørgersson válasza Dragon27 (#6849) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nekem is szokta csinálni, de nem tudom hogy a proci/vga/házventik közül melyikek. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.