Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41251) varmi2 válasza aleister (#41249) üzenetére


varmi2
nagyúr

Megkeresed az adott venti gyártójának a honlapját, és rákeresel az adott venitre, és megnézed a specifikációját, Static Pressure (vagy hasonló megnevezés alatt) fogsz látni egy adatot. Például az Arctic p14 pwm ventinek ez 2,4mm H2O ez az értéke, ha ennél lényegesen kisebb, akkor airflow ha ehez hasonló az érték, vagy mégnagyobb, akkor statikus nyomásra optimalizált a venti.
Ha olcsón kell radira venti, akkor az említett venti vagy a 12cm verziója megfelelő.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#41252) DravenMoral válasza aleister (#41249) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Van az artic-nak is rgb és a-rgb p12 pwm/pst ventije, még value pack-ben is (3db), és szinte semmiben nem tér el, mint a legalaja, minőséginek mondható Lian Li venti (9.500ft/db), ami ugyan azt hozza, mint ez az artic, ami pedig 4.000ft/db.
Ha nem az rgb-s kivitel kell, akkor csak a sima p12 pwm/pst, az csak 2.100ft.
Színekben, módokban, színeloszlásban alig tud többet az a Lian Li azért a felárért.
Persze van annak is minőségibb ventije, de azért a 20k/db-ért veszek inkább valami nagyon minőségi noctua ventit, 2db-ot.. Ami csaoágyazásban, hűtésben, és csendességben is legalább 2x odaveri a Lian Li hűtéseit. Kis túlzással.

(#41253) aleister válasza varmi2 (#41251) üzenetére


aleister
veterán

Köszi! Akkor hiába kerestem a megnevezésükben. :)

Erre a Lian-li légkeverőre gondoltam. Az oldal legalján vannak a specifikációk.
MAX. AIR PRESSURE: 2.66 mmH2O (Maximum)
MAX. AIRFLOW: 61.3 CFM (Maximum)

Akkor ezek statikus nyomásra lettek tervezve, ha jól értelmezem.

DravenMoral
Nekem állatira megtetszett a fenti Lian-linak az Eletric current nevű fénykátéka. Tudsz esetleg olyat, ami ehhez hasonló effektet csinál?

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#41254) DravenMoral válasza aleister (#41253) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Ha neked megér annyi pénzt az a kis fényjáték, akkor megveheted.
Nem rossz ventik, nem azt írtam.
Csak amennyibe kerülnek, inkább veszek akkor valami legminőségibb noctua-t, több db-ot egy ilyen árából. :R
Nem, ilyet nem tudok.
Az artic rgb-s ventije csak a lapátok, illetve a lapátok utána köralakot világítják meg, vagy külön-külőn minden színben, vagy egyszerre több színben.

(#41255) aleister válasza DravenMoral (#41254) üzenetére


aleister
veterán

Megnéztem, az A-RGB-s Arctic csak 1.85 mm H₂O statikus nyomást tud. Szóval elvileg nem a legjobb radiátorhoz. Pedig hallgattam volna a józan szóra. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#41256) Victorio


Victorio
aktív tag

Hali, a BeQuiet! Silent Wings 4 jobb annyival a 3-nál, hogy megérjen egy ezres felárat darabonként?
Próbálta már valaki akinek van összehasonlítási alapja?

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#41257) abridabri válasza aleister (#41255) üzenetére


abridabri
veterán

Milyen radi ? Mert ha csak egy 25mm vastag AIO arra bőven jó bármi szinte.

(#41258) aleister válasza abridabri (#41257) üzenetére


aleister
veterán

30 vagy 45mm vastag 360 és 480 radik lesznek. Még nem vettem meg őket, ezért nem tudok konkrét méreteket. Amelyiket megkapom jó árban.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#41259) varmi2 válasza aleister (#41258) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha befér akkor 45mm legyen a radi.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#41260) Kro


Kro
tag

Sziasztok.

Van egy Fractal Air Pop (nem rgb-s)házam, egy b550 Msi Tomhawk alaplappal. A ház 3 ventiét cserélhetem az Artic P12 PWM PST A-RGB-re elvileg?
Illetve a világítás vezérlése hogyan is történne ez esetben?
(Nem vagyok jártas a témában, bocsi) :R

(#41261) DravenMoral válasza aleister (#41255) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Tudod mennyi lesz az érdemi hőfokod?
-3-4fok max.
"Józan szóra"..
Ha neked megér ventinként ez +10-16ezer ft-ot, akkor bátran vedd meg, nem szólok bele! Hiszen a te géped. :R
A Lian Li ventik borzasztó módon túl vannak árazva.

(#41262) DravenMoral válasza Kro (#41260) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Szia.
Mivel a lapodon van 4pines rgb header, így te a p12-ből ne az A-Rgb-s kivitelt vedd, hanem az Rgb-s darabokat.
Illetve ha több kell, akkor value pack-ban vedd.

Mindegyik ventiből jön 2x2csati.
Egy 4pin nyákba bedugandó sys fan dugaj, illetve hozzá egy 4pin hosszabbító, hogy erről az egy ventiről tudd tovább osztani a többi ventiről forgáshoz szükséges áramot, sebességi beállítást.

És jön szintén két más kinézetű kábel, ezeket pedig a világításhoz használja a venti.
Itt is van egy, amit az alaplapba kell bedugni (12v rgb header), és van a másik fele, amibe majd mehet az összes többi venti, folytatásban. (Ossza tovább a többinek.)

Rendszerhűtésnek bőven elegek ezek a ventik, ár/értékben pedig verhetetlenek.

[ Szerkesztve ]

(#41263) aleister válasza DravenMoral (#41261) üzenetére


aleister
veterán

Volt pár napja még 9000 körül is. Persze az sem olcsó. Ezért is kérdeztem, hogy milyen alternatívái lehetnek. Egyelőre az Akasa Apache tűnik a befutónak.

varmi2:
Előre igen. Fent még kétséges, de alapvetően a 45 a cél.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#41264) Cry0 válasza DravenMoral (#41236) üzenetére


Cry0
őstag

Amit linkeltél az a-rgb ? Csak mert pcx illetve máshol is RGB nél van jelezve.
[Ez A-rgb nél van feltüntetve ~4k val drágábban]
Vélemény ?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#41265) Kro válasza DravenMoral (#41262) üzenetére


Kro
tag

Értem. Kicsit elbizonytalanodtam, biztos ez kell-e nekem. Kicsit off, de azért érdekel a véleményetek.
A problémám csupán annyi, hogy a ház oldala igaz üveges, de a VGA-n kívül nem igazán ad fényt a házban semmi, ezt szeretném valahogy megoldani. Nem tudom mondjuk a 2 front venti cseréje RGB-sre mennyire oldaná meg a dolgot. Gondoltam még RGB-s ram-ra, cpu hűtő ventijének a cseréje (bq pure rock 2) vagy esetleg csak sima led szalagra. Minél kevesebből szeretném megoldani. De nem szeretném ha bazári kinézetet adna a gépnek.
Szerintetek?

(#41266) DravenMoral válasza Cry0 (#41264) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Árukeresőn A-RGB? Igen. Akkor meg?
"Vélemény?"
Ha már ilyen flegmák vagyunk kedves barátom, keress ott egy számodra megfelelő boltot.
Árukereső, a fantáziádra szabhatod. ;)
Egyébként ez a-rgb pcx-en is, valamit nagyon de nagyon elnéztél.
Mindenhol a-rgb.

Van külön ennek a modellnek a-rgb és sima rgb változata is.
Nézz utána. :R

[ Szerkesztve ]

(#41267) Cry0 válasza DravenMoral (#41266) üzenetére


Cry0
őstag

Nem leszolás ként jeleztem, csak véleményt kértem hogy amit te linkeltél nekem RGB és nem e az is a-rgb mivel ugye arról beszéltunk. Ebbe semmi rossz szand3k illetve flegmaság mm volt a részemről.

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#41268) DravenMoral válasza Cry0 (#41267) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Amit linkeltem, az A-Rgb, mivel 3pines (5v rgb header) van a tag lapján.
Illetve ő maga írta ki, hogy a-rgb ventiket keres.

[ Szerkesztve ]

(#41270) IzI


IzI
senior tag

Adott egy ház,de nincs fan hub-ja vagy van,de nem 4pin-es és 4db 4pin-es venti. akarok használni a házban. Akkor mindet az alaplap csatlakozoira kell dugnom,vagy lehet kapni külön kábelt erre,ami összegyűjti és csak 1 vagy 2 kell be dugni az alapra?

(#41271) Milo629


Milo629
aktív tag

Sziasztok, BeQuiet! Pure Rock 2 hűtőhöz lehet valahol külön kapni csak a 2 db ventilátor felfogató pöcköt?

(#41272) abridabri válasza IzI (#41270) üzenetére


abridabri
veterán

Ha nincs 4db szabad pwm aljazatod , akkor lehet kapni pl :
[Akasa Flexa] 5db-os elosztó
Sata -ról kapja az áramot , így a 4 venti nem a lapodat terheli , egy fan header-re kötve tudod ezzel vezérelni a 4ventit .Viszont, ha nem egyforma mind a 4db , akkor ugye a fordulatszámuk sem lesz egyforma .

[ Szerkesztve ]

(#41273) zoty314 válasza Cry0 (#41267) üzenetére


zoty314
aktív tag

Teljesen igazad van. DravenMoral valamiért nem akarja megérteni.
Ő rossz linket küldött. Az árukeresőn el van írva. Az összes bolt RGB-s ventije szerepel ott, nem az A-RGB-s.
A te linked jó, az tényleg A-RGB-s.

[ Szerkesztve ]

(#41274) DravenMoral válasza zoty314 (#41273) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Gyerekek..
Nem tudom, hogy ti mit néztek, de valamit nagyon elnéztetek.
Én ezt linkeltem már a legelején is..
[link]
Ha ez nektek nem A-RGB, akkor vakuljak meg..
Értve vagyok?

Már az elejétől kezdve dumálom, hogy ha value pack-ben veszitek, akkor sokkal olcsóbb.
De úgy látszik, hogy valami nem stimmel nálatok. :R

[ Szerkesztve ]

(#41275) IzI válasza abridabri (#41272) üzenetére


IzI
senior tag

Lap az tudja,csak nem tom mennyire lesz kivitelezhető,mert a lap különböző pontjain vannak a csatlakozok és nem tom,hogy elér e mindegyik helyre.A lapot mennyire terheli,ha kihasználom a csatikat,ez miben nyilvánul meg ? Nem szereltem még gépet,nem is akarok.Csak ennek megfelelően néznék házat.
Mindenesetre köszönöm !

(#41276) DravenMoral válasza IzI (#41270) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Amennyiben pwm/pst ventijeid vnnak, azaz van mindegyik ventiből 2 kábel jön ki, úgy elég csak egyet bedugnod a lapba, a többit pedig folytatásban rá tudod dugni az előző venire.
Ha csak egy kábel jön ki mindegyik ventiből, akkor pedig vegyél egy ilyet: [link]
Legolcsóbb, legjobb.
Nekem 9hűtést visz.
A saját kábelét bedugod a lapba, és ahogyan állítod %-ra pontosan majd a bios-ban azt a 4pines sys fan csatit, úgy pörgeti az összes rá csatlakoztatott ventit.
Kell egy sata tápkábel ehhez, az adja az áramot neki.

(#41277) zoty314 válasza DravenMoral (#41274) üzenetére


zoty314
aktív tag

Megnézted a képet, ami ott van az árukeresőn? Az RGB-s.
Rákattintottál bármelyik bolt termékének a linkjére? Pl. a PCX-re? Az is RGB-s.
Megnézted a típusszámot, ami az árukeresőn az A-RGB mellé van írva zárójelbe? Igen, az is az RGB-s típusa.
Elírták az árukeresőn, ahogy már említettem.

(#41278) IzI válasza DravenMoral (#41276) üzenetére


IzI
senior tag

Így vagy úgy,de megoldható,ez a lényeg,köszönöm!
Silent base 601 vagy 802 akarok a hangszigetelés miatt,ha netán ciceregne a táp vagy a gpu,amit venni fogok.Bár lehet csak paraszt vakítás a hangszigetelés,ennek még nem néztem utána

(#41279) aleister válasza zoty314 (#41277) üzenetére


aleister
veterán

Én is így láttam.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#41280) DravenMoral válasza zoty314 (#41277) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Nem. Van ebből a típusból A-RGB és RGB valu pack is. Az A-RGB egy kicsit drágább lett azóta, bocsánat.
Valószínűleg te valami mást nyitottál meg.
[A-RGB] [RGB]
Mindkettő pcx-es.

[ Szerkesztve ]

(#41281) abridabri válasza IzI (#41278) üzenetére


abridabri
veterán

Uhh ne is mondd, az új VGAm meg az új tápom is brutálisan CW zik, megőrülök tőlük . Az a vékony szigetelés ami a hangszigetelt házakban van semmit sem ér tapasztalatom szerint az olyan magas freki ellen mint a CW. Fejben már készül az új hangszigetelt/airflow házam emiatt.... hátha sikerül majd meghazudtolnom a fizikát :D
Most éppt anulmányozom a különböző hangszigetelő anyagokat . [What material is the best for soundproofing? ]
Eddig nálam a gumi/bitumen a nyerő

[ Szerkesztve ]

(#41282) zoty314 válasza DravenMoral (#41280) üzenetére


zoty314
aktív tag

Tudom, hogy létezik mindkettő belőle, de az általad először megosztott linken csak RGB-sek voltak, az árukereső A-RGB-s megnevezése ellenére.
Mivel te mindvégig ezekre az árakra hivatkoztál úgy mint A-RGB-s ventik, ezért említette meg a kolléga, hogy ezek márpedig RGB-seknek tűnnek.

És nem nyitottam meg mást.
Én csak akkor nyitottam meg a linket és onnan a PCX-et, amikor a kolléga megemlítette, hogy ezek nem A-RGB-sek és, te flegmának nevezted.

De mindegy, zárjuk le, lapozzunk.
Szerintem most már legalább nagyvonalakban mindenkinek világos, ki mire gondolt.

(#41283) IzI válasza abridabri (#41281) üzenetére


IzI
senior tag

Ezt nem akartam hallani :( MÉg nem tom milyen a cw sose volt még ,csak halottam róla,de a silent base se segít,akkor inkább veszek egy lancool 3 és nincs gond a ventikkel.

[ Szerkesztve ]

(#41284) Cry0 válasza DravenMoral (#41268) üzenetére


Cry0
őstag

igen, az árukereső A-Rgb ként irja viszont minden boltba Rgb ként szerepel. +4 e ft ért van A-Rgb ami más boltok szerint is az. ez nem kötekedésnek szólt. elnézést ha annak vetted, csak segiteni akartam magamnak is illetve másnak is aki elgondolkozott rajta.

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#41285) DravenMoral válasza Cry0 (#41284) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Semmi okod nincs elnézést kérni senkitől sem a mai világban már. :R
Küldtem utólagosan egy pcx linket, hogy ott biztosan a-rgb ventik vannak.
Igen, az bizony 15k, a sima rgb olcsóbb, az csak 11k.
De az első linkemnél is egy pcx a-rgb venti value pack-et küldtem emlékezeteim szerint, ezért nem értettem, hogy miről van szó..

[ Szerkesztve ]

(#41286) Grózi válasza DravenMoral (#41285) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Lépjetek szerintem tovább,elég volt ebből a szálból!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#41287) DravenMoral válasza Grózi (#41286) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Rendben barátom.

(#41288) Cry0 válasza DravenMoral (#41287) üzenetére


Cry0
őstag

Arukeresős volt,de igen. Lépjünk tovább :R

[ Szerkesztve ]

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#41289) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok,

Először is bocsánat, ha rossz helyre írom ezt.
Nos, lényeg, hogy most elmentem az ARGB hűtők irányába, de nehezen tudom agyban elképzelni az egészet, mert még nem volt ezzel dolgom.

A sztori:
Adott a Cooler Master MB511 ARGB ház, amibe beépített 3 db Sickleflow PWM ARGB venti van. Vettem még 1 extra Sickleflow ARGB-t is a házzal. Ez 4 db.
A házhoz járt egy vezeték, ami lehetővé teszi a 3 venti egybe kötését, majd alaplapra csatlakozását, illetve elvileg egy PWM elosztó is.
Ezen kívül, szeretnék a házba még 3-4 db szintén ARGB PWM ventit.
Plusz, a CPU hűtővel is ARGB a terv. Ez sok-sok csatlakozó.

A kinézett ASUS ROG STRIX B550F portjai ezek:

1 x CPU Fan connector(s)
1 x CPU OPT Fan connector(s)
3 x Chassis Fan connector(s)
1 x AIO_PUMP connector
1 x AAFP connector
2 x Aura RGB Strip Header(s)
1 x Addressable Gen 2 header(s)

Tehát a kérdés: milyen eszközökre (HUB, vezetékek) van szükségem, hogy ezt össze tudjam hozni, a lehető legkevesebb vezetékkel, de mégis, vezérelhető ARGB+PWM-el?
Keresem a termékeket, de mindenhol más néven találom őket.

Amennyiben túl kaotikus, akkor a jelenleg meglévő 4 db ventin kívül, a többi csak sima PWM lesz.

Köszi előre is, bocsi a hosszú postért, de ehhez még elég h*lye vagyok.

Malaka!

(#41290) Floyd80


Floyd80
addikt

Sziasztok, egy 92-es venti milyen távolságból tud még hatékony lenni?

A baloldali VGA ventit az AIO csővel tudtam rögzíteni így 45 fokban, hogy hűtse a GPU melletti, baloldali VRM részt. Viszont az AIO-t áttettem előre, mert így lógatva a pumpa hangos volt valamiért. Így meg a 45 fokos rögzítés nem megy, párhuzamosan tudnám rögzíteni, de így lenne egy 4-5 centi a bordától. Attól még lefújja a hőt a bordáról vagy egy nagyobb ventit tegyek oda?

Kisebb chipset venti még beférne, de csak végső esetben.

Kraken X42, Kraken G12 and installation of a liquid cooling system on GPU (2080ti) – Well balanced and spot on (boizoff.com)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#41291) DravenMoral válasza spleenszuru (#41289) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Szia.
Mivel argb ventik vannak nálad, azaz 5v 3pin, az alaplapodon pedig rgb csatlakozók vannak, azaz 12v 4pin, úgy muszáj lesz egy külön, távirányítóval vezérelhető argb osztót venned.
Ennek valszeg egy sata kábellal kell majd energiát adnod, vagy molex még.
Erre rákötöd a ventiket, és szabad az út.

A pwm funkcióra pedig szintén egy osztó kell neked, van is egy, nagyon olcsó és nagyon jó.
[link]
A dobozában lévő kábelt bedugod a lapodban lévő egyik sys fan csatiba, adsz neki egy sata tápellátást, és már mehetnek is bele a rendszerhűtések kábeljai.
Majd a bios-ban tudod az összeset egyszerre kontrollálni.

[ Szerkesztve ]

(#41292) Cry0 válasza DravenMoral (#41291) üzenetére


Cry0
őstag

Az a-rgb engem is érdekel,nincs külön egy olyan "elosztó" amivel az alaplapok is lehet az a-rgb-t irányitani ?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#41293) Shalee válasza DravenMoral (#41291) üzenetére


Shalee
csendes tag

Van azon az alaplapon egy a-rgb csati: 1 x Addressable Gen 2 header(s)

Egyébként sok venti esetén tényleg érdemes egy HUB-ot venni. ID-Cooling HA-02 pl, 14 hely van rajta (7 venti és 7 a-rgb), távirányító, plusz rá tudod kötni az alaplapra, hogy onnan vezéreld.

[ Szerkesztve ]

(#41294) DravenMoral válasza Shalee (#41293) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Igazad van, igen, ezt benéztem.
Ezesetben, ha a tag venrilátorjai apa/anya ágazatosak kábelügyileg, és a kábelek összeérnek annyira, hogy egymásba tudja dugdosni őket folytatólagosan, úgy elosztót sem kell vennie, fölösleges.
Így viszont az igényes kábelelvezetés miatt már csak egy a-rgb hosszabbító kábelt kell venni, vannak fent 30-60cm méretekben, azt hátra tudja vezetni a gépház hátuljába, ott pedig egy ventit ráköt, a többi meg az egy ventiből tovább megy soros kapcsolatban. Hátha így jobban érthető.

Alaplap függő, hogy 2 vagy 3 ampert tud kezelni egy csati, de ha csak 2, akkor is elbír 18venti ledek is akár egy csati és a kábelok.

Nyilván a pwm miatt pedig az általam linkelt artic 10db pwm osztót meg kell vennie.

(#41295) DravenMoral válasza Cry0 (#41292) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Milyen alaplapod van pontosan?
Bár ha tudod, hogy nincs rajta 3pin 5v a-rgb csati, akkor írd azt nyugodtan. :R

[ Szerkesztve ]

(#41296) DravenMoral válasza Cry0 (#41292) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Nem találtam sehol olyan kábelt, vagy osztót, hub-ot, ami 4pin 12v-ot átalakítana 3pin 5v-ra..
Csak olyanok vannak, amiket nem az alaplapba dugsz be, hanem csak kötsz rá egy sata vagy molex tápcsatit, rákötöd a ventiket, és távirányítóval vezérled őket.

(#41297) Cry0 válasza DravenMoral (#41296) üzenetére


Cry0
őstag

Köszönöm a segítséget,másodjára át nézve megtaláltam. nem tudom hogy nem szúrta ki a szemem...

[ Szerkesztve ]

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#41298) spleenszuru válasza DravenMoral (#41294) üzenetére


spleenszuru
őstag

Köszönöm szépen, mindkettőtöknek.

Az ID-Coolingot én is nézegettem már, és az a 4300 Ft nem is sok, egy teljes megoldásnak.

Viszont, azt a sok ventit is elbírná az az 1 SATA, ráadásul alaplapra is dugva?
A házban amúgy meglestem, "sajnos" csak 3 pines verziók a beépített ventik, viszont járt vele egy ARGB 1 to 3 kábel, tehát ez a 3 egybe van kötve, de a venti nem ARGB kimenete is 3 pines. (nyilván az ARGB pedig a szabványos)

A külön vett ventik viszont 4 pinesek+ARGB, és lesz legalább 3, max 4, plusz a CPU hűtő ARGB csatija.

Tehát, a HUB-ba menne a 3 in 1 ventilátor (3 pin+ARGB), ezen kívül még 3-4 db ARGB+4 pin PWM venti, plusz a CPU venti ARGB része. Ez így oké, nem sok?

A lapom ezen portjaiba, miket kellene dugnom, semmit?
2 x Aura RGB Strip Header(s)

(szeretném amúgy lapról, appban kezelni a ventiket, nem BIOS-ban :F )

Malaka!

(#41299) Shalee válasza spleenszuru (#41298) üzenetére


Shalee
csendes tag

Nekem is ilyen HUB-om van, és telepakoltam, úgyhogy tapasztalatból mondom, elbírja. A 2 sima RGB portra nem kell semmit dugni, mivel a-rgb ventijeid vannak. A HUB PWM csatlakozója kell valamelyik FAN csatira az alaplapon, onnan kapja majd a sebesség jelet, illetve ugyanígy az A-RGB csatija a már említett addressable header-re, így távirányító helyett a lapról tudod vezérelni a fényeket is. elméletileg a 3 pines ventiket is rákötheted a hubra közvetlenül, azok PWM helyett DC jelet fognak ugye kapni, de ezt valaki nálam okosabb és\vagy tapasztaltabb megmondja.

(#41300) Grózi válasza Shalee (#41299) üzenetére


Grózi
Topikgazda

"3 pines ventiket is rákötheted a hubra közvetlenül, azok PWM helyett DC jelet fognak ugye kapni"
És 100%-n fognak tekeni,mivel fix 12 V-t kapnak.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.