Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41801) abdulka1 válasza GL820 (#41800) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

How to Configure Gigabyte Smart Fan 5 - Low Fan Noise!

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#41802) Patrec válasza GL820 (#41800) üzenetére


Patrec
csendes tag

Én ezt a jelenséget a Ryzen 7 5800x-emmel vettem észre, youtubon amikor mozgatod az egeret és feljön az alsó csík akkor valamiért megugrik hirtelen a proci hőmérséklete egy pillanatig. Én a Fan Control nevű alkalmazással kitoltam a reagálási idejét 5 sec-re és 65 fokig 30 %on megy fixen a procihűtő, utána egyenes síkon 90 fokig a 100%ot felhúztam, így hétköznapi használatban csendes

(#41803) ballington


ballington
addikt

Sziasztok!

Adott egy Meshify C, ebben egy XFX Merc319 6800xt. Ami úgy ment bele, hogy a front 120-as ventit feljebb helyeztem a cpu magasságába. Ezzel a módosítással a ventik levegőt szívtak a cpu magasságába, majd a cpu hűtőn keresztül távozott hátul a hátsó ventin keresztül.
Így használtam egy darabig, aztán feltűnt hogy más tesztekhez képest az én kártyám magasabb hőfokokat produkál nagyobb ventifordulat mellett. Amin utólag nem csodálkozom, mert a gpu nehezen jutott friss levegőhöz.
Ez után a ventiket úgy módosítottam, hogy a hátsó ventit leraktam a front alsó részébe, gyakorlatilag a gpu alá. Ez már sokkal jobb hőfokokat produkált a gpu-nak, kisebb rpm mellett.
Viszont így csak szívó ventik vannak a fronton, hátul nincs semmi.
Úgy gondolom, hogy célszerű lenne plusz ventit tenni, ami a házból kihúzza a meleg levegőt. Viszont itt tanácstalan vagyok, hogy mennyit tegyek be és milyet:
- érdemes a két front ventit ellensúlyozandó két ventit tenni mondjuk egyet hátra egyet pedig a tetőre?
- érdemes a drágább nf-s12a ventit venni erre a feladatra?
- érdemes lenne egyáltalán a stock gyári ventiknél magasabb minőségű pwm-es ventiket beszerezni?
- igazából a két stock ventit megtartanám (Fractal Dynamic X2 GP-12, non-pwm)
Az alza-nál van 3000 Ft kedvezmény kódom, azt fel tudnám használni.

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#41804) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Szerintetek olyan lehet, hogy túl alacsony induló feszültség van beállítva egy ventilátornak és emiatt magasabb terhelésen, ahol amúgy már bőven forognia kéne is mozdulatlan marad?
Tehát idle mondjuk 20%, terhelve lépcsőzetesen akár 40%-ig elmegy, viszont be sem kapcsol.
Ha 23%-ra teszem a minimumot magasabb hőmérsékleten jobban forog, ahogy kell neki.
Alaplapról biosból van vezérelve. Ha a CHA_Fan2 csatlakozóra kötöm nem is tudom szabályozni. Be Quiet Pure Power 2 92mm az alany, a többi 12cm-es is ugyanúgy az első helyre van kötve egy sima x5 elosztóra. (Asrock B560M-ITX/ac az alaplap)
Tehát a másikak mellé kötve 20%-on nem indul és utána se kapcsol be, ha mind 23%-ra van állítva működik. Máshova kötve csak max fordulaton üzemel.

[ Szerkesztve ]

(#41805) abdulka1 válasza Grave_444 (#41804) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
A kérdés első felére, nem nagyon van ötletem.
Azt írtad, hogy a CHA_FAN2 csatlakozón nem tudod szabályozni. Ez azért lehet mert a manual szerint PWM vezérlésre képes az aljzat, így folyamatos 12V-ot kap a ventilátor, ezért forog maxon a DC vezérlésű cucc.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#41806) Grave_444 válasza abdulka1 (#41805) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Holnap kipróbálom a többit is azon a csatlakozón.
Igazából hülyén fogalmaztam. A lényeg létezik olyan, hogy induláskor ha nem kapja meg a minimum feszültséget, akkor utána magasabb fordulaton sem indul be?

(#41807) Grave_444 válasza abdulka1 (#41805) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Megnéztem a manualt, de nem találtam hol lenne ez pontosan leírva.
Minden esetre akkor feltételezem a CHA_FAN1 képes feszültség/áram alapján szabályozni, mert ez működik a többi 3pin ventilátorral. A cpu fan 4pin PWM lehet azt bekötöm a FAN2-re és a problémás 92mm-es 3pin ventit pedig a CPU_FAN helyére, amennyiben az sem DC vezérlésű. Vagy marad így és szerzek egy halkabb PWM-es másik hűtőt. :)

(#41808) GL820


GL820
tag

Köszönöm a válaszokat! Most kísérletezgetek a beállításokkal. Az jutott még eszembe, hogy a cpu-t ha kisebb feszültséggel hajtanám, akkor gondolom kevésbé is melegedne, de a rengeteg beállítási lehetőséget látva ezzel inkább nem próbálkozok, nem akarok elrontani semmit.

(#41809) abdulka1 válasza Grave_444 (#41807) üzenetére


abdulka1
őstag

A kézikönyv 23-24. oldalán.
Igaz nem írja konkrétan, hogy a CHA_FAN2 nem képes a dc vezérlésre, viszont ezzel szemben a másik két csatlakozónál, szerepel a 3 pines ventilátor használhatósága is.
Az a legbiztosabb, ha megnézed az UEFI-ben, hogy van-e mód a vezérlés változtatására.

"A lényeg létezik olyan, hogy induláskor ha nem kapja meg a minimum feszültséget, akkor utána magasabb fordulaton sem indul be?"
Ilyennel még nem találkoztam.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#41810) Grave_444 válasza abdulka1 (#41809) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ja közben már nem tudtam szerkeszteni, de megtaláltam, illetve biosban is jobban végignéztem a lehetőségeket. :R

Akkor nincs kizárva a ventilátor hiba sem.
Van pár ötletem mára, végignézem.
Legrosszabb esetben a proci helyére megy ez az egy venti, a procihűtő pedig a csak PWM vezérlésűre. :) Vagy rendelek egy új 4pin coolert.

[ Szerkesztve ]

(#41811) Comes


Comes
tag

Sziasztok!

Cooler Master MB511 ARGB házhoz szeretnék ventiket vásárolni.

Jelenleg, a gyárilag beépített 12cm-es ARGB venti (3db elöl) és hátul 1 darab 12cm-es venti pörög.

A mellékelt Hwinfos képen az alábbi hőfokon üzemel a gépezet, a látható RPM-ekkel (nincs O.C. sem ventiszabályozás, minden a gyárin).

A gépház teteje nyitott (porszűrő van rajta), így oda terveztem venni 3 db 12 cm-es, vagy 2db 14cm-es ventit.

A procit Be Quiet Dark Rock Pro 4 hűti.

A kérdésem:

Érdemes kibővíteni ventikkel a házat, vagy jó ez így?

Válaszotokat köszönöm :) :R

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG 850W - ASUS Crosshair VIII Dark Hero - Ryzen 9 5950X - 128GB Kingston 3200Mhz DDR4 RAM -ASUS TUF RTX 4080 16GB

(#41812) spleenszuru válasza Comes (#41811) üzenetére


spleenszuru
őstag

A procid hőmérséklete egész jónak tűnik. (A 70 fokos értékek terheltek, igaz?)
Ugyanez a házam, csak nekem felül AIO van.
A párommal fújattam bele kis e-cigi füstöt, hogy megnézzem hova megy az előlről beszívott levegő. Gyakorlatilag azt láttam, az AIO a felső, és középső ventik levegőit azonnal elvitte magának.
Így lehet, hogy nálad nem a legjobb felülre telepíteni ventiket, legalábbis nem mindkét slotra, ha 140-ezel, nehogy elvigyék a Rock elől a levegőt.
Lehet elég lenne csak a felső hátsó részére 1 db-ot tenned, és akkor a Rock melegét kihúzza az is, meg a hátsód is.
No de én még amatőr vagyok, várd meg a nagyokat. :)

(Nálam a vga-nak van nagyon melege ebben a házban).

Malaka!

(#41813) Comes válasza spleenszuru (#41812) üzenetére


Comes
tag

Köszönöm a válaszodat! :R

Terhelés alatt 80fokos szokott lenni. A VGA 70 fölé nem nagyon megy terhelés alatt.

ASUS ROG 850W - ASUS Crosshair VIII Dark Hero - Ryzen 9 5950X - 128GB Kingston 3200Mhz DDR4 RAM -ASUS TUF RTX 4080 16GB

(#41814) tobias88888


tobias88888
őstag

Sziasztok! Gép újítást tervezek és jelenleg van egy Alpenföhn ATLAS -om AM4/5 Upgrade Kittel. Elég lehet ez egy 7600X mellé? Esetleg 5600X-hez? (alaplap árak elriasztottak a 7600tól valamennyire) Fórumokon és videókon nagyon nyomják, hogy extra hűtés kell neki.

(#41815) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,
nem jártam sikerrel, tudnátok tanácsot adni? 4pines 4-es fan splittert keresek, pwm ventiszabályozásra. small form factor házba megy, szóval rövidet keresek.
4db A4x20pwm ventihez kell, egy aljzatra tervezem kötni.
(nem, nem néztem meg, mennyit bír, 3W-nál többet nem esznek)
köszönöm előre is, ha akad tipp.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#41816) abdulka1 válasza hoffman_ (#41815) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Esetleg?
Nem kér plusz tápot sem.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#41817) hoffman_ válasza hoffman_ (#41815) üzenetére


hoffman_
nagyúr

illetve megcsavarom a kérdést, mert csak noname cuccokat találtam, az Arctic-é meg beszerezhetetlen itthon - és talán felesleges is.

a teljesítményfelvételt tekintve nem gond, ha felfűzöm a Nocuta gyári 2-es splittereit, 24W-ot lehet lógatni a csatlakozóra, amelyiket használom majd. az viszont vajon működni fog, hogy a lap adott PWM aljzátról indítok egy splittert, amire még 1-1 splittert kötök, hogy a 4 ventit felfűzzem? vajon ez belekavarhat a PWM vezérlésbe?

abdulka1:
köszi, ennél egyszerűbb megoldásra törekszem. na meg ez be se férne a házba : )

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#41818) abridabri válasza hoffman_ (#41817) üzenetére


abridabri
veterán

Működik simàn a több összefűzött noctua Y splitter.

(#41819) hoffman_ válasza abridabri (#41818) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#41820) hegegabi80 válasza hoffman_ (#41817) üzenetére


hegegabi80
addikt

Működik, nálam is így van, igaz ID-Cooling ventihez adtak egy Y osztót, azt még tovább osztottam a másikkal. Gond nélkül üzemel.

(#41821) scrtaft válasza hoffman_ (#41817) üzenetére


scrtaft
tag

Szia

Én ilyet rendeltem.
[link]

Alza

Rámehet PWM venti is meg sima is.

(#41822) abdulka1 válasza scrtaft (#41821) üzenetére


abdulka1
őstag

;)
PCX
A kép rossz!

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#41823) hoffman_ válasza scrtaft (#41821) üzenetére


hoffman_
nagyúr

közben megoldódott, de legalább megvan ez is, thx.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#41824) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

Vettem 4 darab Arctic P14 PWM ventilátort.
Mindegyiket 50%-ra állítottam a BIOS-ban, továbbá mindegyik külön alaplapi csatlakozón van, egyik sincs elosztóval összekötve.

Azt tapasztalom, hogy hiába ugyanakkora teljesítményre vannak beállítva, kettő darab úgy 925 rpm környékén forog, a harmadik 1040 rpm körül, a negyedik meg 1120 körül.

Elképzelhető ekkora difi egy-egy ventilátornál?

Az előzőek +- 50-60 rpm-en belül voltak, igaz azok DC ezek meg PWM szabályzású ventik.

[ Szerkesztve ]

(#41825) Rowon


Rowon
veterán

Hali,

140-es ventit tudnátok ajánlani CPU hűtőre? 120-as rögzítő furattal.

A topic ajánlóban lévő Thermalright ventit már nem kapni sehol.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#41826) abridabri válasza Rowon (#41825) üzenetére


abridabri
veterán

(#41827) Rowon válasza abridabri (#41826) üzenetére


Rowon
veterán

Köszönöm!

A Scythenak utánanézek, most éppen a 3 hónapos Fortis 5 hűtőmön zörög halkan a ventilátor. Még utána kell néznem, hogy egészen pontosan mitől, de ha hibás a venti, akkor valszeg a Scytheot fogom venni.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#41828) spleenszuru válasza Rowon (#41827) üzenetére


spleenszuru
őstag

Pedig elég masszívnak néz ki az a fortis 5 venti.
Amúgy, ha 3 hónapos, miért nem gariztatod?

Malaka!

(#41829) Rowon válasza spleenszuru (#41828) üzenetére


Rowon
veterán

Nem látom értelmét, maga a borda hibátlan. Meg azért nem hinném, hogy annyira minőségi ventilátor ez, inkább lecserélem egy jobbra, úgy vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#41830) Coach Atesz


Coach Atesz
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy adott egy új NZXT H510 Elite gépház, amelyben az előlapi ventilátorok nem akarnak forogni. A ledek világítanak, viszont a ventik nem mozdulnak. Esetleg valakinek valami ötlete? A google-t már felcsaptam, ott nem találtam megoldást.

the easy day was yesterday

(#41831) spleenszuru válasza Coach Atesz (#41830) üzenetére


spleenszuru
őstag

Szia!

Van a házadban egy Smart Device 2 nevű cucc, (manual robbantott ábrán mutatja), amire a házad overview pontjában ezt írja:
"Smart Device 2 with two RGB lighting channels and three fan channels that support 0dB modes for voltage-regulated or PWM fans"
Nincs azon valami kapcsoló/gomb, stb., ami lehet, hogy defaulton 0 dB módban tartja a két ventid?
Azt is írja, hogy a device irányításához kell majd az NZXT CAM app.

Malaka!

(#41832) Coach Atesz válasza spleenszuru (#41831) üzenetére


Coach Atesz
csendes tag

Semmiféle kapcsoló nincs rajta. Leszedtem az NZXT CAM app-ot, de ott hiába állítom a ventiket milyen módban menjenek (silent, normal, stb...), arra sem reagálnak.

the easy day was yesterday

(#41833) Coach Atesz válasza spleenszuru (#41831) üzenetére


Coach Atesz
csendes tag

Megoldódott.
Az egyik megoldás a CAM app volt. A másik az, hogy visszakötöttem a ventiket a vezérlőbe.
Tegnap bekötöttem az alaplapba őket a SYS FAN csatlakozókba, és most ahogy vissza dugtam láss csodát. Igaz a bios így sem mutat értéket rájuk.

Köszönöm a tanácsokat.

the easy day was yesterday

(#41834) spleenszuru válasza Coach Atesz (#41833) üzenetére


spleenszuru
őstag

Én is keresgéltem közben az esetről, páran beleestek ugyanebbe. A házas vezérlőd nem is fogod látni biosban, mert ugye USB-t adtál neki.
Lényeg, hogy megy. :)

Malaka!

(#41835) Reshi


Reshi
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Phanteks P400A ház és egy előre mountolt intake 240mm Kraken AIO. Elöl van még egy 120mm-es ventinek hely ha minden igaz, fent 2x120 vagy 2x140-es ventinek és hátul még 1x120-nak.

A konfig egy B550 Aorus Elite v2, R5 5600, RTX 3070 Ti.

Lenne egy pár kérdésem, remélem tudtok segíteni:
- Mi lenne a legjobb elrendezése a ventiknek? Elöl intake, felül és hátul exhaust?
- Érdemesebb felülre 140-es ventiket vennem 120-as helyett?
- Milyen ventiket ajánlotok? Arctic F12-t néztem 120-asnak, de ha esetleg van jobb, akkor azt tenném be. A keret kb 5000 Forint / venti. 140-esből fogalmam sincs.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#41836) zolee0307 válasza Reshi (#41835) üzenetére


zolee0307
őstag

Én 14-est vennék már inkább. Arctic p14 pst (összeköthetők láncba), best buy. Még a scythe kaze ventiket ismerem, azok is jók. Mondjuk az utóbbi időben nem követem a venti márkákat, leragadtam az arcticnál. Mondjuk ha tudsz szerezni akkor thermalright ty 147, az nagyon jó kis venti.

A fiamnak p400-as háza van, neki előre betettem két 14-est, hátul, felül nincs semmi, de így is jó a szellőzés. Fentre, hátra mindeképp kifújót tennék.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#41837) Floyd80 válasza Qtya123 (#41824) üzenetére


Floyd80
addikt

Amíg be voltak szerelve, abban volt eltérés, hogy egyiket 1500-ra kalibrálta a lap, a másikat pl. 1580 körül, próbáld újra kalibrálni, amíg hasonló nem lesz. De fixre állítva nem lehetne eltérés, win alatt nincs program az alaplaphoz? Szerintem a BIOS fixre állítás nem az igazi.

Nálam pl. 600-ra állítva ennyi az eltérés 3 márka között:

Unpleasant noise and humming as a case fans: Arctic P12 vs. P14 in detail test | Page 4 | igor'sLAB (igorslab.de)

Amúgy ilyennel találkoztál a hangjukat illetően? Az új házba lehet visszarakom a P14-et, már nem emlékszem volt-e ilyen vibrációs zaj.

Unpleasant noise and humming as a case fans: Arctic P12 vs. P14 in detail test | Page 4 | igor'sLAB (igorslab.de)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#41838) dajkapeter


dajkapeter
senior tag

Sziasztok!

Sajnos részben off topik a kérdésem mindenkifelé, emiatt elnézést kérek mindenkitől. Máshová nem tudok fordulni. Egy 206-os peugeot autóm van amibe viszem az egész családot (feleség + 2 gyerek + 2 kis testű [8-13 kg] kutya), . A tavalyi évig nem volt gond, mert csak 1 kutya volt akit biztonsági övvel kötöttünk ki a hátsó űléssoron. Tavaly viszont sikerült egy Mudit beszereznem aminek hála a csomagtartóba száműzöm az ebeket 1-1 egyedi készítésű ketrecbe. Természetesen amikor lehet letekert ablakkal megyünk, hogy járhasson a levegő. Pályán 120-nál ez már kevésbé kellemes, ilyenkor jön a légkondi. A 206-os peugeot kis autó lévén nem épp egy hűt teljesítményével hűti az utasteret és a csomagtartót. Nos, némi IT-s ismeret révén azt merészeltem gondolni, hogy az ebeknek beépítek 2-2 ventillátort a ketrecbe, hogy jobban járnon a levegő (mert az autópályán olykor megáll az ember és a belső ventillátor nem csinál tornádót, no meg nem is raktérhűtésre van kitalálva).
Első körben a nagy légtömeg mozgatása a cél és másodlagos csak a zaj. Így az ARCTIC P14 140 mm-re gondoltam először, vagy pedig egy SilentiumPC Mistral 140-re. Mind a két ketrecbe egymás mellé építenék be 2-2 ventit ezekből, hogy a levegő biztosan keringjen a kutyák körül. A két ketrec középen fix és teli fallal van elválasztva, így ennek 2 oldalára tenném a 2-2 ventit, amelyek befelé fújnák a levegőt a kutyáknak és így a csomagtartó két szélén ki tud áramlani a levegő. A tápellátást az autó biztosítaná, viszont a ventik hosszútávú működése miatt szeretnék egy kis vezérlőelektornikát is építeni elé ami mondjuk állandó 10-11V-ot biztosít nekik.
Leginkább ez a két kérdésem lenne. Tehát, hogy ezen ventikről van-e tapasztalata valakinek? ( ARCTIC P14 140 mm és SilentiumPC Mistral 140) Valamint, hogy tudnátok-e segíteni abban, hogy itthon összeforrasztgassam a feszülségcsökkentőt, ehhez milyen alkatrészekre lesz szükségem? Gondolom huzalellenállás elegendő lesz.
Anno (15 éve) faterom kollégájával építettünk egy potmétert, amivel tudtam szabályozni a gépen a hűtővetni fordulatszámát. Lehet, hogy elég lenne egy potméter is erre? Azt tudom, hogy az autó feszültsége magasabb lesz, mint ami a ventiknek kellene.

Bár lehet, hogy a modding és elektronikai kérdések topik relevánsabb lehetne.

A segítségeket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#41839) Ruszki


Ruszki
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Adott egy Sapphire AMD Radeon R7 260X OC videókártya. A hűtőventilátora egyre furcsább zajokat ad ki, nehezebben forog. Gondoltam adok neki egy kis kenést de nem látok a tengelynél gumikupakot így nem akartam vele bajlódni - amúgy nem vagyok benne biztos, hogy szét lehet szedni - ezért gondoltam rendelek egy újat.
A méret és pontos típus is meg van de itthon nem nagyon találtam. Esetleg tudtok ajánlani itthoni beszerzési forrást - persze nem arany áron - rövid rendelési átfutás idővel? Előre is köszönöm!


Ez volna a ventilátor!
:R

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#41840) Qtya123 válasza Floyd80 (#41837) üzenetére


Qtya123
őstag

Végül azonos fordulatra hoztam össze őket, de ahhoz így kell kinéznie a PWM beállításoknak:
60%
50%
59%
58%

Így nagyjából 1050-1080 rpm között forognak.

A morgó zajról olvastam én is korábban az Arctic ventik kapcsán. Az általad linkelt cikk szerint 750 rpm alatt és 1100 felett nincs ez a zaj.
Én mást tapasztaltam. Ez a morgó zaj közel hajolva hallható, kvázi minden fordulatszámon nálam. De csak közelről. Ha normál távolságban ülök, akkor nem hallom. Viszont normál távolságban egy másik, magasabb frekvenciás hangot hallok, amely 1100 rpm felett már zavaró. Ezért is vannak kicsit alá lőve.

Bár igen erősen agyalok rajta, hogy nem fix értékeket adok, hanem görbét. Mondjuk mikor a proci, vagy vga hőmérséklet emelkedik, akkor görbe szerint emelkedjen a házventik fordulata is.
Nem tudom, hogy a topiklakók mit használnak inkább. Görbét, vagy fixet.
Kicsit feleslegesnek tartom 1000 rpm-el tolni be a levegőt böngészés közben 3 darab 140-es ventiből. Hűteni nem kell erőteljesen ilyenkor semmit, cserébe tolja be a port feleslegesen. Hiába van porszűrő, a finom por azért bejut.

[ Szerkesztve ]

(#41841) Viktor77 válasza Qtya123 (#41840) üzenetére


Viktor77
titán

Én fixet.
Fan Controlban van két profilom, egy nethez egy meg játékhoz. Óra melletti ikonnal váltok egy gombnyomással.
Nethez 500-as fordulatok, megálló venti, játékhoz meg 1000-es fordulat, bekapcsoló venti.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#41842) abdulka1 válasza Ruszki (#41839) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
A Hardveraprón van egy kolléga aki árul új VGA ventilátorokat rengeteg típushoz, esetleg kérdezz rá nála.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#41843) Ruszki válasza abdulka1 (#41842) üzenetére


Ruszki
senior tag

Köszönöm!
Már futottam vele egy kört! :D
Ő sem tud. :(
Marad az ali vagy az ebay.

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#41844) Floyd80 válasza Ruszki (#41843) üzenetére


Floyd80
addikt

Ez? MSI VGA hűtő ventilátor ÚJ 95mm R9 - HardverApró (hardverapro.hu)

Ja ez 95-ös...

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#41845) abdulka1 válasza Floyd80 (#41844) üzenetére


abdulka1
őstag

XFX-be van nála 39x39x39-es felfogatással, már az is necces, de a +3 mm a külső átmérőben, már biztos nem fér el a konzolban.
Baxák meg, hogy ennyiféle méretben csinálják ezt is. :W

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#41846) Ruszki válasza abdulka1 (#41845) üzenetére


Ruszki
senior tag

Számból vetted ki a szót!
Tudom nem mai VGA de akkor is ha már megcsinálom akkor jó lenne egy gyári állapot!
Barkácsolni nem szeretnék de lehet még az lesz a vége.
Ha sikerülne egy 38x38x38mm felfogatást találni 85mm átmérővel 4pin-es csatlakozóval még az is jó lehet...
De majd még meglátom!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#41847) Floyd80 válasza abdulka1 (#41845) üzenetére


Floyd80
addikt

Hát én lehet ledobnám róla a borítást és rátennék egy Arctic ventit két ezerért. :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#41848) Floyd80 válasza Ruszki (#41846) üzenetére


Floyd80
addikt

Illetve még ez típus is jó: GAA1S2U

Sapphire R7 260X (100366-3L) Video Card Review - Page 3 Of 5 - Modders Inc (modders-inc.com)

The fan bundled is a 9-bladed 92mm Apistek PWM fan, a common graphic card OEM also used by MSI and PowerColor for their Twin Frozr IV and Turbo Duo video cards. This fan implements a dust-proof design with minimal exposed area for easier maintenance and longer life-span.

Aprón esetleg nézegesd meg hátha vannak ilyen kártyák (bár ilyen retro cuccokért is elkérnek 10-15 ezret), illetve az előző szériába is valószínű ilyen ventik vannak, HD 7790 stb.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#41849) abdulka1 válasza Floyd80 (#41847) üzenetére


abdulka1
őstag

:K

Ruszki: Akkor barkácsolj ideiglenesen, és rendelj egyet az aliról. ;)

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#41850) spleenszuru válasza Qtya123 (#41840) üzenetére


spleenszuru
őstag

Én görbét. VGA HS-hez vannak belőve a házhűtők Fancontrollal.
30% PWM-en mennek alapból, és 75%-ra van állítva a max, mikor a GPU HS eléri a 80 C fokot.
Sajnos nagyon hothead a kártyám, szóval muszáj.
80%-on már zavaró tud lenni a házhűtő csapatom hangja, ha füles nélkül játszom.

Malaka!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.